Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marylo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ και όπως κι εσείς προσπαθώ να κάνω ένα ακόμα παιδάκι (έχω ήδη την κορούλα μου 7 χρονών)... Έχουμε προσπαθήσει με τον σύζυγο λίγες φορές (τώρα είναι η 3η) με τεστ ωορρηξίας και με παρακολούθηση από γυναικολόγο, οπότε περιμένω αποτελέσματα προς το τέλος του μήνα. Επειδή αυτόν τον μήνα κολλήσαμε covid κάναμε ενός τύπου σπερματέγχυση στο σπίτι για να μην έρθουμε σε επαφή μήπως και γλίτωνα εγώ από τον ιό αλλά που... Έχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία; Ότι έκανα βέβαια με συμβουλή γυναικολόγου αλλά μόνο μία φορά λίγες ώρες αφού βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας. Και ακόμη μια ερώτηση, με τον άντρα μου κάναμε την μικρή μας με φυσική σύλληψη πριν από 7 χρόνια. Τώρα που προσπαθούμε ξανά υπάρχει περίπτωση να έχει πέσει η ποιότητα ή η ταχύτητα σπέρματος; Εγώ έκανα την παρακολούθηση από γυναικολόγο και είμαι οκ με ωορρηξία κάθε μήνα. Ευχαριστώ και κάθε καλό σε όλες μας!!

Γεια κορίτσι μου! Εγώ είμαι και λίγο ξανθιά και δε κατάλαβα...πως έκανες σπερματεγχυση στο σπίτι?🤔

Το σπέρμα ναι βέβαια αλλάζει αλλά δε σημαίνει πως και αν άλλαξε δεν είναι το ίδιο καλό. Μπορεί να έχει επειρεαστει λόγω ηλικίας πχ στην ποσότητα η την ταχύτητα αλλά να είναι το ίδιο καλό όπως τότε! Έκανε ο σύζυγος κανενα σπερμοδιαγραμμα? Εσύ τέλεια,αν παρακολουθείς και την ωορηξια μια χαρά! Σεξ σεξ σεξ και θα έρθει με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@marinaP  να περάσεις υπέροχα! Μαμ ,σεξ και βόλτες! Τέλειος συνδυασμός και αχαστος!! Περάστε τέλεια,και γεμίστε μπαταρίες και κοιλίτσα! Ε δε μπορειιιι λόγο ο καθαρός αέρας,λίγο η ηρεμία θα γίνει η δουλειά! Σε περιμένουμε να επιστρέψεις "γεμάτη" 🤞❤️

@Mpourmpoulo που είναι τα τεστακια σου? Πώς θα κάτσω εγώ κυρία μου να βγάλω τα μάτια μου να δω γραμμή αν δεν μου δώσεις υλικό?! Καλά λέει η @Elli13, θα κάτσουμε να περιμένουμε εδώ καθυστέρηση?! Ούτε καν!! Χαχαχαχχαχα λεγεεε θέλω να μάθω συμπτώματααα

@marinamanoulitsa περαστικά σας. Έχω έτσι ήμουν και εγώ 1μισι μήνα συνάχι.. περαστικά και στο μικρακι σου και.ευχομαι να ήταν η τελευταία φορά που αρρωστήσατε για φέτος! Του χρόνου πάλι! Πότε θα ξεκινήσεις τεστακια? Εγώ λέω να το πάρω από την αρχή και να μη σταματήσω στο πρώτο θετικό όπως το προηγούμενο μήνα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Επιτέλους ξεκινησα τα τεστ ωορρηξίας!!! Άντε να δούμε 🙏🙏🙏 έλα να βλέπουμε θετικά τεστ ωορρηξίας κ εγκυμοσύνης!!! Να ακούμε όμορφα νέα να μας δίνετε κ εμάς θετική ενέργεια!!!!🥰🥰🥰

Ποια μέρα τα ξεκίνησες ? Καλέ η θετική ενέργεια είναι δωρεάν!! Όλοι σε όλους! Για μας είναι κάθε μέρα καθαρα Δευτέρα! Αετός και ξερό ψωμί! 

@Rena92 ξέρω ένα κορίτσι που τον μήνα που το άφησε στην τύχη του αλλά γονάτισε τον άντρα της με σεξ παντού και πάντα έμεινε έγκυος μετά από 2 χρόνια! Εμένα! Χαχαχχα αν δε θέλεις τεστ να μη κάνεις. Ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα να κάνεις! Ο καθένας έχει τον τρόπο του! Σου εύχομαι έτσι στο κουτουρου και στο χαλαρό να δεις 2 γραμμές που βγάζουν μάτι και να μη ξέρεις από που σου ήρθε! Πραγματικά μέσα από την καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@marinaP  να περάσεις υπέροχα! Μαμ ,σεξ και βόλτες! Τέλειος συνδυασμός και αχαστος!! Περάστε τέλεια,και γεμίστε μπαταρίες και κοιλίτσα! Ε δε μπορειιιι λόγο ο καθαρός αέρας,λίγο η ηρεμία θα γίνει η δουλειά! Σε περιμένουμε να επιστρέψεις "γεμάτη" 🤞❤️

@Mpourmpoulo που είναι τα τεστακια σου? Πώς θα κάτσω εγώ κυρία μου να βγάλω τα μάτια μου να δω γραμμή αν δεν μου δώσεις υλικό?! Καλά λέει η @Elli13, θα κάτσουμε να περιμένουμε εδώ καθυστέρηση?! Ούτε καν!! Χαχαχαχχαχα λεγεεε θέλω να μάθω συμπτώματααα

@marinamanoulitsa περαστικά σας. Έχω έτσι ήμουν και εγώ 1μισι μήνα συνάχι.. περαστικά και στο μικρακι σου και.ευχομαι να ήταν η τελευταία φορά που αρρωστήσατε για φέτος! Του χρόνου πάλι! Πότε θα ξεκινήσεις τεστακια? Εγώ λέω να το πάρω από την αρχή και να μη σταματήσω στο πρώτο θετικό όπως το προηγούμενο μήνα..

 

Κάλε είμαι μόνο στην 9η ή 10η μέρα μετά την ωορρηξια δεν είναι νωρίς ακομηηηη;;; Λοιπόν τα συμπτώματα μου είναι τα εξής 4η ή 5η μέρα μετά το πρώτο και δεύτερο θετικο τεστ ωορρηξιας αργά το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά που πετάχτηκα πάνω τόσα δυνατά ήταν λες και με τσιμπούσες με καρφίτσα δυνατά. Ακόμη ένα σύμπτωμα που είχα ήταν 3η ή 4η μέρα μετά την ωορρηξια ήταν ο πόνος στις θηλές μέχρι σήμερα όπου σήμερα είναι τρομερός λίγο τις  ακουμπάω και πεθαίνω ( όμως νομίζω είναι από τα οιστρογόνα και την προγεστερονη που παίρνω) και ένα τελευταίο ήταν χθες που είχα λίγα πονάκια περιόδου αλλά πολυ μικρότερης έντασης σταδιακά από το απόγευμα και το βράδυ . Αυτά τπτ άλλο 😛 ΥΓ: 20 του μηνός μου είπε ο γιατρός να πάω για χοριακη και να τον πάρω τηλ να μου πει τι θα κάνω με τα χάπια. Επίσης τυχόν καθυστέρηση δεν μπορώ να δω ή να ξερω αν έχω γτ με τα χάπια αν δεν τα σταματήσω δεν θα αδιαθετήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα γλωσσοδιαρροια με έπιασε! Πάλι καλά που δεν βάζουν όριο στα ποστ όπως στις καρδούλες!! Τελείωσα το μαγείρεμα και πάω να συμμαζέψω λιγο. Θα μπω μετά οπότε προλάβω!  @annitakianna είχα κάνει σαλπιγγογραφια με έναν γυναικολόγο Θεσσαλονίκη στην κλινική Γένεσις. Ήταν ανώδυνο. Τον συγκεκριμένο τον βρήκα μετά από ψάξιμο και μου έλεγαν ότι γενικά την κάνει ανώδυνα την εξέταση. Όχι ότι θα σου χρειαστεί🤞! Πάντως επειδή εγώ είχα τότε όντως πολύποδα και τον έβγαλα το έχω κατά νου μήπως ξαναχρειαστω,γενικά με απασχολεί αυτό. Αν έχω ξαναβγάλει πχ..ίσως χρειαστώ πληροφορίες για αυτήν την γιατρό .ίσως και όχι όμως😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ποια μέρα τα ξεκίνησες ? Καλέ η θετική ενέργεια είναι δωρεάν!! Όλοι σε όλους! Για μας είναι κάθε μέρα καθαρα Δευτέρα! Αετός και ξερό ψωμί! 

@Rena92 ξέρω ένα κορίτσι που τον μήνα που το άφησε στην τύχη του αλλά γονάτισε τον άντρα της με σεξ παντού και πάντα έμεινε έγκυος μετά από 2 χρόνια! Εμένα! Χαχαχχα αν δε θέλεις τεστ να μη κάνεις. Ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα να κάνεις! Ο καθένας έχει τον τρόπο του! Σου εύχομαι έτσι στο κουτουρου και στο χαλαρό να δεις 2 γραμμές που βγάζουν μάτι και να μη ξέρεις από που σου ήρθε! Πραγματικά μέσα από την καρδιά μου! 

Χαχαχα μακάρι ρε κορίτσι μου! Θα τον ταράξω σίγουρα, γιατί χωρίς τόσο άγχος, έχω και παραπάνω όρεξη 😛😛🤣🤣🤣 Άντε βουρ στην love zone όλες ρε κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κάλε είμαι μόνο στην 9η ή 10η μέρα μετά την ωορρηξια δεν είναι νωρίς ακομηηηη;;; Λοιπόν τα συμπτώματα μου είναι τα εξής 4η ή 5η μέρα μετά το πρώτο και δεύτερο θετικο τεστ ωορρηξιας αργά το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά που πετάχτηκα πάνω τόσα δυνατά ήταν λες και με τσιμπούσες με καρφίτσα δυνατά. Ακόμη ένα σύμπτωμα που είχα ήταν 3η ή 4η μέρα μετά την ωορρηξια ήταν ο πόνος στις θηλές μέχρι σήμερα όπου σήμερα είναι τρομερός λίγο τις  ακουμπάω και πεθαίνω ( όμως νομίζω είναι από τα οιστρογόνα και την προγεστερονη που παίρνω) και ένα τελευταίο ήταν χθες που είχα λίγα πονάκια περιόδου αλλά πολυ μικρότερης έντασης σταδιακά από το απόγευμα και το βράδυ . Αυτά τπτ άλλο 😛 ΥΓ: 20 του μηνός μου είπε ο γιατρός να πάω για χοριακη και να τον πάρω τηλ να μου πει τι θα κάνω με τα χάπια. Επίσης τυχόν καθυστέρηση δεν μπορώ να δω ή να ξερω αν έχω γτ με τα χάπια αν δεν τα σταματήσω δεν θα αδιαθετήσω

Τα έχω σημειωμένα όλα και ειδικά στο ημερολόγιο τις 20 του μήνα! Χμ ναι ναι ειναι νωρίς ..κάνε ένα τεστ κοβιντ και στείλε μας! Πρέπει με κάτι να απασχοληθούμε εδώ μέσα! Χαχαχαχαχαχ τα συμπτώματα σου τα ακούω υπέροχα. Έρχονται και άλλα!! Τα βλέπω να αχνοφαινονται!!! Αυτό με την καρφίτσα μου θυμίζει την Έλλη μας. Θυμάσαι! Τα ίδια είχε! Και οι θηλές αχ τι καλά! Σαν άλλη @Παρασκευαιδου θα πω "Μ 'αρεσει που πονάς!!" Έτσι μου έλεγε τότε!  Σίγουρα παίζει ρόλο και η αγωγή αλλά και αυτή μόνη της πόσα να κάνει μωρέ? Θα έχει και βοήθεια λέω εγωωω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τα έχω σημειωμένα όλα και ειδικά στο ημερολόγιο τις 20 του μήνα! Χμ ναι ναι ειναι νωρίς ..κάνε ένα τεστ κοβιντ και στείλε μας! Πρέπει με κάτι να απασχοληθούμε εδώ μέσα! Χαχαχαχαχαχ τα συμπτώματα σου τα ακούω υπέροχα. Έρχονται και άλλα!! Τα βλέπω να αχνοφαινονται!!! Αυτό με την καρφίτσα μου θυμίζει την Έλλη μας. Θυμάσαι! Τα ίδια είχε! Και οι θηλές αχ τι καλά! Σαν άλλη @Παρασκευαιδου θα πω "Μ 'αρεσει που πονάς!!" Έτσι μου έλεγε τότε!  Σίγουρα παίζει ρόλο και η αγωγή αλλά και αυτή μόνη της πόσα να κάνει μωρέ? Θα έχει και βοήθεια λέω εγωωω

 

Αχ το θυμαμαι γτ το είχαμε συζήτησει με την @Elli13 καθώς τα είχα και τον προηγούμενο μήνα την 6η μέρα μετά την ωορρηξια αλλά όχι τόσο δυνατά όσο τώρα που πετάχτηκα πάνω❤️ μακάρι να μην είναι μόνο απο την αγωγη🤞 θα κάνω το πρώτο τεστακι την Τετάρτη που θα είμαι 11η ή 12ή μέρα . Θα σας ανεβάσω να μας βγουν τα μάτια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Χαχαχα μακάρι ρε κορίτσι μου! Θα τον ταράξω σίγουρα, γιατί χωρίς τόσο άγχος, έχω και παραπάνω όρεξη 😛😛🤣🤣🤣 Άντε βουρ στην love zone όλες ρε κορίτσια! 

Ξεσαλωστεεεεε! 

Η άνοιξη θα την κάνει τη δουλειά της!!! Love zone  είμαστε έτοιμες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ το θυμαμαι γτ το είχαμε συζήτησει με την @Elli13 καθώς τα είχα και τον προηγούμενο μήνα την 6η μέρα μετά την ωορρηξια αλλά όχι τόσο δυνατά όσο τώρα που πετάχτηκα πάνω❤️ μακάρι να μην είναι μόνο απο την αγωγη🤞 θα κάνω το πρώτο τεστακι την Τετάρτη που θα είμαι 11η ή 12ή μέρα . Θα σας ανεβάσω να μας βγουν τα μάτια 😂😂😂

Εδώ έχουμε ομάδα φωτιά 🔥! Τι αρνητικά τα κάνουν ,τι φωτισμούς έχουμε, εμπειρογνώμονες και μάτια αετισια! Στείλε εσύ και θα περιποιηθουμε εμείς!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly ευχαριστουμε!! Μακάρι να ήταν η τελευταία ίωση!! Εγώ δεν κάνω τεστ ωορρηξίας.. Έχω σταθερό κύκλο στις 29 ημέρες τους τελευταίους 6 μήνες άρα ξέρω πάνω κάτω πότε έχω ωορρηξία.. Την καταλαβαίνω γιατί πονάω κιόλας... Οπότε δεν θέλω να αγχώνομαι με τα τεστακια!! Τώρα τεστ εγκυμοσύνης ξανά τον Απρίλιο 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εδώ έχουμε ομάδα φωτιά 🔥! Τι αρνητικά τα κάνουν ,τι φωτισμούς έχουμε, εμπειρογνώμονες και μάτια αετισια! Στείλε εσύ και θα περιποιηθουμε εμείς!!! 

 

χαχαχχα σε δυο μερούλες 🤞ομαδα σαινη😺 θέλω τα δυνατά σας 😂🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες 

3 μήνες που ξεκίνησες δεν είναι και πολύ καιρός όποτε δώσε λίγο χρόνο δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά μπορείς να περιμενεις λίγο και ίσως αν δεν έρθει τότε να κάνετε έναν έλεγχο αν και πιστεύω πως όλα θα είναι εντάξει 

Να χαίρεστε την κορούλα σας και εύχομαι γρήγορα να έρθει το αδερφάκι της 😊

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου! Μ'ένα αγγελούδι στην αγκαλιά μας και σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Girly ευχαριστουμε!! Μακάρι να ήταν η τελευταία ίωση!! Εγώ δεν κάνω τεστ ωορρηξίας.. Έχω σταθερό κύκλο στις 29 ημέρες τους τελευταίους 6 μήνες άρα ξέρω πάνω κάτω πότε έχω ωορρηξία.. Την καταλαβαίνω γιατί πονάω κιόλας... Οπότε δεν θέλω να αγχώνομαι με τα τεστακια!! Τώρα τεστ εγκυμοσύνης ξανά τον Απρίλιο 😉😉

Ακόμη καλύτερα!!! Τέλεια! Τον Απρίλιο με το καλό να φουλαρει η ομάδα θετικά τυχερά τεστακια εγκυμοσύνης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Λογικα εννοει την τεχνητη σπερματεγχυση που γινεται στο σπιτιιι !!

Αααα δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο!! Ευχαριστώ για την πληροφορία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

χαχαχχα σε δυο μερούλες 🤞ομαδα σαινη😺 θέλω τα δυνατά σας 😂🙏

Εμπρός λοιπόν καλά μου τεστακιααααα!! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Γεια κορίτσι μου! Εγώ είμαι και λίγο ξανθιά και δε κατάλαβα...πως έκανες σπερματεγχυση στο σπίτι?🤔

Το σπέρμα ναι βέβαια αλλάζει αλλά δε σημαίνει πως και αν άλλαξε δεν είναι το ίδιο καλό. Μπορεί να έχει επειρεαστει λόγω ηλικίας πχ στην ποσότητα η την ταχύτητα αλλά να είναι το ίδιο καλό όπως τότε! Έκανε ο σύζυγος κανενα σπερμοδιαγραμμα? Εσύ τέλεια,αν παρακολουθείς και την ωορηξια μια χαρά! Σεξ σεξ σεξ και θα έρθει με το καλό!!!

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Λοιπόν, χρειάστηκα έναν ουροσυλλέκτη, μία σύριγγα 10κ και φυσιολογικό ορό. Συλλέγουμε το σπέρμα στον ουροσυλλέκτη, γεμίζω την σύριγγα με 1κ φυσιολογικό ορό και το υπόλοιπο με σπέρμα. Βάζεις ένα μαξιλάρι κάτω από τους γοφούς και κάνεις έγχυση σιγά σιγά. Περιμένεις σίγουρα 15-20 λεπτά. Αυτή είναι η διαδικασία που ακολούθησα μετά από συμβουλή του γιατρού μου. Μια φίλη που προσπαθούσε αρκετό καιρό, είχε μείνει έγκυος με αυτόν τον τρόπο... Σπερμοδιάγραμμα δεν έχουμε κάνει γιατί είναι ακόμα αρχή στις προσπάθειες και δεν ξέρω εάν θα ήταν και πολύ πρόθυμος ο σύζυγος... Ας ελπίσουμε οτι μπορεί να πέτυχε γιατί είχα σίγουρα ωορρηξία την επόμενη μέρα και πολλά κολπικά υγρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElkΜε ρώτησες και ηλικία και δεν είπα... είμαι 38. Αργούν και αρκετά τα μηνύματα να ανέβουν γιατί είμαι νέο μέλος και περιμένουν έγκριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα και καλώς ήρθες στην παρέα μας 🥰 κορίτσι μου σου εύχομαι να δεις θετικο τεστακι τελος του μήνα ❤️ είναι νωρίς για να ψαχτείς αφού έχουν περάσει μόνο 3 μήνες. Δώσε ακόμη λίγο χρόνο και μετά ξεκινήστε  να ψάχνετε!

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου! Κι εσύ με θετικό τεστάκι και γρήγορα!! Αργούν να ανέβουν τα μηνύματα γιατί είμαι νέο μέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε?? Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο!! Ακόμα να φανεί αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν ελπίζω πολλά!! Εκπέμπω ΣΟΣ να με βοηθήσετε να διαβάσω το σπερμοδιαγραμμα που έκανε ο άντρας μου προχθές λόγο της αιματουρίας που είχε(έκανε και άλλες εξετάσεις αλλά έκανε κ αυτό) 

Δεν έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο αλλά σε απλό μικροβιολογικό εργαστήριο!! Απλά δεν καταλαβαίνω αν είναι καλές.. αν μπορεί κάποια να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!!

IMG_20230313_135826.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε?? Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο!! Ακόμα να φανεί αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν ελπίζω πολλά!! Εκπέμπω ΣΟΣ να με βοηθήσετε να διαβάσω το σπερμοδιαγραμμα που έκανε ο άντρας μου προχθές λόγο της αιματουρίας που είχε(έκανε και άλλες εξετάσεις αλλά έκανε κ αυτό) 

Δεν έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο αλλά σε απλό μικροβιολογικό εργαστήριο!! Απλά δεν καταλαβαίνω αν είναι καλές.. αν μπορεί κάποια να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!!

IMG_20230313_135826.jpg

Κορίτσι μου, επειδή έχει άλλες τιμές αναφοράς από τις δικές μας, δεν μπορώ να σου πω σίγουρα! Αλλά ο αριθμός και η κινητικότητα μου φαίνονται αρκετά καλά! Τώρα στην μορφολογία δεν βλέπω ποιο είναι το όριο. Στο δικό μας κέντρο το όριο πχ είναι 4% φυσιολογικά, ενώ σε αλλά κέντρα με μηχάνημα είναι 12%. Δες το αν θες κ πες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου, επειδή έχει άλλες τιμές αναφοράς από τις δικές μας, δεν μπορώ να σου πω σίγουρα! Αλλά ο αριθμός και η κινητικότητα μου φαίνονται αρκετά καλά! Τώρα στην μορφολογία δεν βλέπω ποιο είναι το όριο. Στο δικό μας κέντρο το όριο πχ είναι 4% φυσιολογικά, ενώ σε αλλά κέντρα με μηχάνημα είναι 12%. Δες το αν θες κ πες μας. 

Και εμείς στο εξειδικευμένο που κάναμε είχε όριο 4% και είχαμε 45 εμείς οπότε είμαστε οκευ αλλά εδώ δεν καταλαβαίνω τι εννοεί!! Ευχαριστώ πολύ πάντως 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε?? Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο!! Ακόμα να φανεί αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν ελπίζω πολλά!! Εκπέμπω ΣΟΣ να με βοηθήσετε να διαβάσω το σπερμοδιαγραμμα που έκανε ο άντρας μου προχθές λόγο της αιματουρίας που είχε(έκανε και άλλες εξετάσεις αλλά έκανε κ αυτό) 

Δεν έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο αλλά σε απλό μικροβιολογικό εργαστήριο!! Απλά δεν καταλαβαίνω αν είναι καλές.. αν μπορεί κάποια να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!!

IMG_20230313_135826.jpg

Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω βλέποντας το και διαβάζοντας αντίστοιχα στο Google, είναι ότι τα ζωηρά είναι αυτά που πάνε γρήγορα και κυρίως σε ευθεία ( πολύ βασικό) και τα νωθρά είναι αυτά που πάνε σε καμπύλη και δεν είναι το επιθυμητό. Τα ακίνητα είναι αυτά τα οποία απλά κάνουν κύκλους ή κουνάνε ελάχιστα την ουρά τους. Εγώ εδώ θα έλεγα ότι η κινητικότητα δεν είναι για τα μάτια μου τουλάχιστον,τέλεια.(βάσει όσων διάβασα τώρα στο ίντερνετ έτσι? Κανονικά δεν έχω ιδέα και μπορεί να λέω βλακείες) Βέβαια το θέμα είναι ότι αυτή η εξέταση είναι πολύ "γενική" και εγώ δε θα έδινα ιδιαίτερη σημασία σε αυτήν. Αν οι πιο εξειδικευμένες έχουν βγει οκ μη την δίνεις σήμασια. Το λέω γιατί τότε που είχε κανει ο άντρας μου σε αυτο το απλό σπερμοδιαγραμμα που είχε κάνει πρώτο όλα έβγαιναν οκ τελεια και μετά στις εξειδικευμένες είδαμε το θέμα που προκαλούσαν οι κιρσοκοιλες του.

Στείλτε τα άμεσα στον γιατρό του να σας πει τη γνώμη του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Σε πιανω αδιαβαστη , δεν το περιμενα απο εσενα αυτο χαχαχ (πλακα κανω εννοειται ) 

Χαχαχχα απουσία και εξωωω!! Σήμερα αδιαβαστη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2023 at 3:07 ΜΜ, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το έχω ξανά ακούσει αυτό, πως ναι μεν κάνεις εμετό αλλά δεν ανακουφίζεσαι,  εγώ ήταν φορές που έλεγα πως ας κάνω εμετό μπας και συνέλθω, έτσι ένιωθα, αλλά τπτ.. να φανταστείς στις 2 εβδομάδες για παράδειγμα 1 ημέρα μπορεί να ήμουν καλά και έλεγα Χριστέ μου μήπως κάτι δεν πάει καλά χαχα 

Στο εύχομαι κορίτσι μου μέσα απο την καρδιά μου και σύντομα!! 

Απολαύσες την εγκυμοσύνη σου! 

Σου εύχομαι να έχεις το ίδιο μια εύκολη εγκυμοσύνη κορίτσι μου,  με το καλό να το ξανά ζήσεις!

μακαρι γιατι θελουμε πολυ να ερθει ενα δευτερο μωρακι λεμε μετα το καλοκαιρι να προσπαθησουμε για το δευτερο και να δουμε τι θα γινει.. τωρα ξεκλεψα λιγο χρονο να μπω γιατι ο ταλιμπαν μου κανει ταρζανιες και ολοι την ωρα ειμαι κοντα του ξεκινησε να μπαμπαλιζει και εχουμε λιωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...