Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Μήπως είναι οι προπαρασκευαστικές που όσο πλησιάζουμε στο τέλος τις θέλουμε? Πονάς όταν κάνεις συσπάσεις?

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Όχι καθόλου. Νιώθω απλώς να σφίγγει η κοιλιά.. και κάποιες τις νιώθω λίγο πιο έντονες απλά. Πάντα όμως αυτό ένιωθα..πότε δεν είχα πόνο στις συσπάσεις! Δε ξέρω ειλικρινά τι είναι. Με έχουν κατά τρομάξει πια!  🫤Η γιατρός μου πριν τα καφέ υγρά μου είπε ότι και να νιώθω κάποιες πλέον είναι Braxton hicks. Αλλά μετά άλλαξαν όλα! 😫

Άντε αύριο 35 ακριβώς!! Μπαίνουμε 36η .. 

Προπαρασκευαστικες μου τις είπε κ εμένα την Πέμπτη αυτές που είχα. Την κλινική που θα γεννήσω το κάνω το καρδιοτοκογραφημα.  1 κάθε βδομάδα. Είχα μια 60αρα με διάρκεια, μια 80αρα σε κίνηση του μωρού πολύ στιγμιαία και άλλες πολυ μικρές τύπου 20. Εγω τα ροζ σκεφτείτε τα είδα αρχές του  μήνα. 3 μέρες. Την Πέμπτη προχθές ξανά.  Και τίποτα ακόμη. Όλα αυτά μου είπαν μαζί με κάτι πονακια είναι προετοιμασία του σώματος για τον τοκετό και είναι καλό μου είπαν που τα έχω. Τώρα Πού είναι το κεφάλι ακριβώς δεν ξέρω. Το νιώθω όμως πολύ πιο κάτω κ το βλέπω σε σχέση με πριν. Καλά δεν έχω κ πολλά περιθώρια ακόμη. Την Πέμπτη τελειώνει ο μήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Όχι καθόλου. Νιώθω απλώς να σφίγγει η κοιλιά.. και κάποιες τις νιώθω λίγο πιο έντονες απλά. Πάντα όμως αυτό ένιωθα..πότε δεν είχα πόνο στις συσπάσεις! Δε ξέρω ειλικρινά τι είναι. Με έχουν κατά τρομάξει πια!  🫤Η γιατρός μου πριν τα καφέ υγρά μου είπε ότι και να νιώθω κάποιες πλέον είναι Braxton hicks. Αλλά μετά άλλαξαν όλα! 😫

Άντε αύριο 35 ακριβώς!! Μπαίνουμε 36η .. 

Oλα καλά θα πάνε. Έχε λίγο καλή ψυχολογία γιατί το άγχος και η στεναχώρια δεν βοηθούν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

 

Προπαρασκευαστικες μου τις είπε κ εμένα την Πέμπτη αυτές που είχα. Την κλινική που θα γεννήσω το κάνω το καρδιοτοκογραφημα.  1 κάθε βδομάδα. Είχα μια 60αρα με διάρκεια, μια 80αρα σε κίνηση του μωρού πολύ στιγμιαία και άλλες πολυ μικρές τύπου 20. Εγω τα ροζ σκεφτείτε τα είδα αρχές του  μήνα. 3 μέρες. Την Πέμπτη προχθές ξανά.  Και τίποτα ακόμη. Όλα αυτά μου είπαν μαζί με κάτι πονακια είναι προετοιμασία του σώματος για τον τοκετό και είναι καλό μου είπαν που τα έχω. Τώρα Πού είναι το κεφάλι ακριβώς δεν ξέρω. Το νιώθω όμως πολύ πιο κάτω κ το βλέπω σε σχέση με πριν. Καλά δεν έχω κ πολλά περιθώρια ακόμη. Την Πέμπτη τελειώνει ο μήνας. 

Τι ωραία! Θαρρώ πως και μόνη της να μην έρθει η γέννα, με την πρόκληση θα έρθει μπαμ μπαμ. Είναι όντως καλό που υπάρχουν κάποια δείγματα. Εγώ τίποτα ιδιαίτερο. Το Σάββατο και σήμερα Κυριακή είδα πιο πολλά υγρά (παχύρρευστα σαν αυτά της ωορρηξίας). Δεν ξέρω αν φταίει η κολπική εξέταση 'η αν έτυχε λόγω της εβδομάδας που διανύω. Αλλά δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο. Εκτός αν δεν το αισθάνομαι . Είναι και αυτό ένα ενδεχόμενο. Πόνοι περιόδου πάντως δεν έχω. Εσύ πονάς όταν έχεις αυτές τις συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2023 at 3:36 ΜΜ, ο/η Nassi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Αν και σε γενικές γραμμές, διαβάζω ευχαριστώ νέα. 

Εμείς λοιπόν γεννήσαμε χθες τελικά. Μας άλλαξαν τελευταία στιγμή το ραντεβού. Ολα πήγαν όμως μια χαρά, βγάλαμε μια μπέμπα 2480γρ και έναν μπεμπακο 2350γρ. Ο παιδίατρος μας είπε πως είναι πολύ ευχαριστημένος. Ευτυχώς μπόρεσα κ θήλασα κατευθείαν, απλά ο μικρός δεν έπαιρνε με τπτ στήθος κ χρησιμοποιησαμε θηλή κ ευτυχώς έτσι μπόρεσα κ τον ταισα. Κατά τα άλλα κορίτσια, ασύγκριτη εμπειρία. Ειδικά όταν ακούς το πρώτο κλάμα του μωρού, δεν μπορώ να σας εξηγήσω συγκίνηση! Εύχομαι σε όλες σας κατάγερα μπεμπινάκια και να σας πάνε όλα όπως τα θέλετε! 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!!!
@Nassi να σου ζήσουνε γερά και καλότυχα! πολύ καλό βάρος ΄έχουν!!!

σαν να έχουμε ζοριστεί λίγο τώρα προς το τέλος εεε???
εμένα μεγαλώνει η κοιλιά και δυσκολεύομαι .. 34+3 σήμερα... πόνους στα πλευρά.. πόνους κάτω χαμηλά στην κοιλιά και στα κόκαλα του ηβικού δυσκολεύομαι να περπατήσω, έχω γιατρό σήμερα να δω τι θα μου πει....σκεύτομαι την καισαρική, όλα τα σκεύτομαι πλέον ομμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Τι ωραία! Θαρρώ πως και μόνη της να μην έρθει η γέννα, με την πρόκληση θα έρθει μπαμ μπαμ. Είναι όντως καλό που υπάρχουν κάποια δείγματα. Εγώ τίποτα ιδιαίτερο. Το Σάββατο και σήμερα Κυριακή είδα πιο πολλά υγρά (παχύρρευστα σαν αυτά της ωορρηξίας). Δεν ξέρω αν φταίει η κολπική εξέταση 'η αν έτυχε λόγω της εβδομάδας που διανύω. Αλλά δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο. Εκτός αν δεν το αισθάνομαι . Είναι και αυτό ένα ενδεχόμενο. Πόνοι περιόδου πάντως δεν έχω. Εσύ πονάς όταν έχεις αυτές τις συσπάσεις?

Όχι δεν αισθάνομαι τίποτα. Τελευταία νιώθω να σφίγγει η κοιλιά μου σε σημεία που καταλαβαίνω ότι είναι το μωρό μαζεμένο. Δεν ξέρω αν είναι αυτό 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Oλα καλά θα πάνε. Έχε λίγο καλή ψυχολογία γιατί το άγχος και η στεναχώρια δεν βοηθούν!!! 

Το ξέρω ότι δε βοηθούν. Είμαι 3 μήνες στο σπίτι όμως σε ένα καναπέ. Και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και να φάω. Έχει 1 βδομάδα  έχω τρομερό πόνο στη μέση ..και είναι αναμενόμενο από τόσο καθισιο. Ψυχολογία δεν έχω πλέον καθόλου , προσπαθώ να κάνω υπομονή για την μπέμπα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Το ξέρω ότι δε βοηθούν. Είμαι 3 μήνες στο σπίτι όμως σε ένα καναπέ. Και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και να φάω. Έχει 1 βδομάδα  έχω τρομερό πόνο στη μέση ..και είναι αναμενόμενο από τόσο καθισιο. Ψυχολογία δεν έχω πλέον καθόλου , προσπαθώ να κάνω υπομονή για την μπέμπα.. 

έχεις δίκιο, κάνε υπομονή είμαι σίγουρη οτι αξίζει κάθε θυσία! έχετε συζητήσει πότε θα σε βάλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

έχεις δίκιο, κάνε υπομονή είμαι σίγουρη οτι αξίζει κάθε θυσία! έχετε συζητήσει πότε θα σε βάλει?

Τι εννοείς πότε θα με βάλει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τι εννοείς πότε θα με βάλει ; 

απο οτι καταλαβα με καισαρική δεν θα πας? σου ειπε πχ 38 εβδ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα πχ μου ειπε λόγω της χαμηλής ανάπτυξης θα πάμε μεχρι τέλος Αυγούστου, ενω πιο πριν επειδή εχω και το πλακούντα μαξ 36-37 εβδομάδες, επίσης ποσο πρεπει να είμαστε να πουμε οτι μπήκαμε στο μήνα μας? 36 αρκιβώς ? 36+1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

απο οτι καταλαβα με καισαρική δεν θα πας? σου ειπε πχ 38 εβδ ?

39 εβδ μου είπε. Ελπίζω να φτάσουμε ως εκεί! 36 εβδ νομίζω μπαίνουμε στο μήνα μας. Βασικά πότε είχες Πητ; Βάλε ένα μήνα πριν. Εγώ ας πούμε την παρασκευή μπαίνω στον μήνα μου , γιατί έχω Πητ 25/9 .

Έχεις κάνει μήπως ενέσεις κορτιζόνης; Η δεν σου έχει αναφέρει κάτι ; πόσα κιλά είναι το μωράκι σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

39 εβδ μου είπε. Ελπίζω να φτάσουμε ως εκεί! 36 εβδ νομίζω μπαίνουμε στο μήνα μας. Βασικά πότε είχες Πητ; Βάλε ένα μήνα πριν. Εγώ ας πούμε την παρασκευή μπαίνω στον μήνα μου , γιατί έχω Πητ 25/9 .

Έχεις κάνει μήπως ενέσεις κορτιζόνης; Η δεν σου έχει αναφέρει κάτι ; πόσα κιλά είναι το μωράκι σου ;

39 μια χαρά... 8/8 τελευταιο μας ραντεβού ρωτησα για τις ενεσεις μου ειπε οχι ακομη... 29/9 ΠΗΤ απο εξωσωματική και γω... 1640 ηταν, ειμαστε χαμηλά 10η-12η εκατοστιαία θέση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

39 μια χαρά... 8/8 τελευταιο μας ραντεβού ρωτησα για τις ενεσεις μου ειπε οχι ακομη... 29/9 ΠΗΤ απο εξωσωματική και γω... 1640 ηταν, ειμαστε χαμηλά 10η-12η εκατοστιαία θέση

Οπότε λογικά θα κάνετε ενέσεις ; Σε ρωτάω γιατί εγώ είχα κάνει λόγω των συσπάσεων την 24η εβδ και Μ είχε πει να ξανά κάνουμε αλλά επειδή τα πήγαινα καλά μου είπε δε χρειάζεται. Τώρα που έγινε αυτό δε ξέρω , χρειάζεται να κάνουμε αν μπούμε στο μήνα μας άραγε ;;; 

Ααα άρα κάπου μαζί τον Ιανουάριο κάναμε εμβρυομεταφορα;;; 🥰 Έχεις τραβήξει και εσύ  ζόρι οπότε από πιο πριν!! 

Πόσο είχες γεννηθεί εσύ και ο άντρας σου ; παίζουν κ αυτά ρόλο !! Δηλαδή πρόσφατα γέννησε μια φίλη μου και μάλιστα 39 εβδ και γεννήθηκε 2400.. αλλά όλα καλά ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ θα πω αποκλειστικά τη γνώμη μ κ τη δική μου εμπειρία…εμένα το μωρό εκείνη την ημέρα ήταν ησυχότατο…κουνιόταν το απαραίτητο…μόνο κεφάλι κ κοιλιά έβλεπε συνέχεια…προσωπικά τη θεώρησα περιττή την εξέταση για να φτάσω τρεις ώρες στην Αθήνα…το είπα κ στον γιατρό μου…το μόνο έξτρα π μ είπε απ αυτά π μου έλεγε ο γιατρός μου είναι πόσα κιλά θα γεννηθεί… 

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Νομίζω πως  τη ντοπλερ αρκετοί την κάνουν στο ιατρείο τους και δε σε στέλνουν αλλού. 

Η κουνιάδα μου που μένει σε επαρχία έκανε κι αυτή την εξέταση στη γιατρό της. Οπότε αν δε βρει κάτι η γιατρός σου που να την ανησυχήσει δε χρειάζεται να αγχώνεσαι κι εσύ !! 

 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Εγώ πάντως επειδή είμαι αγχωδης και θέλω να ξέρω ότι θα κάνω το καλύτερο δυνατόν για το μωρό μου, θα έκανα τον κόπο να πάω Αθήνα για να πάω σε έναν εξειδικευμένο γιατρό.  Εμάς ο εμβρυολογος μας ξανά κοίταξε τα όργανα του μωρού αναλυτικά, είδε όλες τις αρτηρίες (ομφαλικη, εγκεφαλική, μητριαια αρτηρία κλπ). Ο γυναικολόγος μου με τον υπέρηχο του δεν έχει την δυνατοτητα να τα δει όλα αυτά.(μου το έχει πει δηλαδή) λόγω μηχανήματος αλλά υποθέτω και γνώσεων (γι'αυτό εξάλλου και αυτοί οι γιατροί παίρνουν διεθνή πιστοποίηση)

Σίγουρα η ευκολία του ιατρείου του γιατρού σου είναι δελεαστικος παράγοντας αλλά εγώ δεν θα το άλλαζα με τίποτα να ξέρω ότι εχω κάνει το καλύτερο (για να είμαι και εγώ ψυχολογικά ήρεμη)

Εγώ ως υποχρεωτική εξέταση την ξέρω. Είναι η μεγάλη εξέταση του 3ου τριμήνου και λέει πολλά γενικά για την ανάπτυξη του μωρού. 

Καλημέρααααα κ καλή εβδομάδα σε όλες... 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και τις συμβουλές σας. Όλες πολύτιμες. Κατάλαβα ότι Πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω άμεσα. Ο μπέμπης φολιασε μετά από πολλες εξωσωματικες πιστεύω ότι καλύτερα να ρωτήσω κ τον γιατρό που θα με ξεγεννήσει κ αυτόν τον ειδικό που έκανα αυχενική κ β. Στην Αθήνα Να πάρουν αυτοί την ευθύνη για το τι να κάνω γτ αυτός εδώ απλά με παρακολουθεί κάνει την γέφυρα ας πούμε σε αυτόν που θα με ξεγεννήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silvy22 είπε:

39 μια χαρά... 8/8 τελευταιο μας ραντεβού ρωτησα για τις ενεσεις μου ειπε οχι ακομη... 29/9 ΠΗΤ απο εξωσωματική και γω... 1640 ηταν, ειμαστε χαμηλά 10η-12η εκατοστιαία θέση

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Οπότε λογικά θα κάνετε ενέσεις ; Σε ρωτάω γιατί εγώ είχα κάνει λόγω των συσπάσεων την 24η εβδ και Μ είχε πει να ξανά κάνουμε αλλά επειδή τα πήγαινα καλά μου είπε δε χρειάζεται. Τώρα που έγινε αυτό δε ξέρω , χρειάζεται να κάνουμε αν μπούμε στο μήνα μας άραγε ;;; 

Ααα άρα κάπου μαζί τον Ιανουάριο κάναμε εμβρυομεταφορα;;; 🥰 Έχεις τραβήξει και εσύ  ζόρι οπότε από πιο πριν!! 

Πόσο είχες γεννηθεί εσύ και ο άντρας σου ; παίζουν κ αυτά ρόλο !! Δηλαδή πρόσφατα γέννησε μια φίλη μου και μάλιστα 39 εβδ και γεννήθηκε 2400.. αλλά όλα καλά ! 

 

Κυρίες μου κ εγώ μαζί σας. Και εγώ από εξωσωματική, σας νιώθω με τις ενέσεις. 6  Φλεβάρη έκανα έμβρυομεταφορά, τρία έμβρυα τριών ημερών κ περιμένω τον μπέμπη μου. Με το καλό. Καλή λευτεριά. 🍼🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Οπότε λογικά θα κάνετε ενέσεις ; Σε ρωτάω γιατί εγώ είχα κάνει λόγω των συσπάσεων την 24η εβδ και Μ είχε πει να ξανά κάνουμε αλλά επειδή τα πήγαινα καλά μου είπε δε χρειάζεται. Τώρα που έγινε αυτό δε ξέρω , χρειάζεται να κάνουμε αν μπούμε στο μήνα μας άραγε ;;; 

Ααα άρα κάπου μαζί τον Ιανουάριο κάναμε εμβρυομεταφορα;;; 🥰 Έχεις τραβήξει και εσύ  ζόρι οπότε από πιο πριν!! 

Πόσο είχες γεννηθεί εσύ και ο άντρας σου ; παίζουν κ αυτά ρόλο !! Δηλαδή πρόσφατα γέννησε μια φίλη μου και μάλιστα 39 εβδ και γεννήθηκε 2400.. αλλά όλα καλά ! 

 

για τις ενεσεις εχω σημειωσει να τον ρωτησω...εγω ειχα παρει μια εβδ κορτιζονη χαπι για το αναπνευστικο...11/01 ναι απο δυσκολίες άλλο τίποτα...ημασταν κανονικα μωρα 3300 και οι δυο, εν το μεταξυ ο αντρας μου ειναι πολυ ψηλος και γεροδεμένος.. μακαρι να ειναι όλα καλα καθε μέρα το σταυρό μας κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

για τις ενεσεις εχω σημειωσει να τον ρωτησω...εγω ειχα παρει μια εβδ κορτιζονη χαπι για το αναπνευστικο...11/01 ναι απο δυσκολίες άλλο τίποτα...ημασταν κανονικα μωρα 3300 και οι δυο, εν το μεταξυ ο αντρας μου ειναι πολυ ψηλος και γεροδεμένος.. μακαρι να ειναι όλα καλα καθε μέρα το σταυρό μας κάνουμε

Πότε έχεις ξανά ραντεβού ; Κι εγώ θα ρωτήσω την Πέμπτη ξανά για τις ενέσεις κορτιζόνης. Αν και κάπου διάβασα ότι πλέον δεν τις κάνουν μετά την 34η εβδ. Δε ξέρω βέβαια και τι ισχύει τελικά! 

Εγώ 7/1 έκανα εμβρυομεταφορα💕

Το σταυρό μας, να περνούν οι μέρες και οι βδομάδες και να έρθουν τα μωράκια μας υγιέστατα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κυρίες μου κ εγώ μαζί σας. Και εγώ από εξωσωματική, σας νιώθω με τις ενέσεις. 6  Φλεβάρη έκανα έμβρυομεταφορά, τρία έμβρυα τριών ημερών κ περιμένω τον μπέμπη μου. Με το καλό. Καλή λευτεριά. 🍼🙏🏻🙏🏻

Με το καλοο και εσύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Σας διαβάζω αλλά δεν σας προλαβαίνω να απαντήσω. Χτες μπήκα στην 36 εβδ. Κ μπορώ να πω με έπιασε ένας μικρός πανικός. Άσε που με έπιασε οφθαλμική αύρα(σε πιάνει πριν την ημικρανία αλλά εμένα δεν ακολούθησε πονοκέφαλος) κ πανικοβλήθηκα όπως πάντα 🙄😳

Έχω αγωνία που θα πάω στο γιατρό την Τετάρτη να δω το βάρος του μωρού κ ότι όλα είναι καλά. 

Λέω αυτή την εβδομάδα να κάνω κ τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Πότε έχεις ξανά ραντεβού ; Κι εγώ θα ρωτήσω την Πέμπτη ξανά για τις ενέσεις κορτιζόνης. Αν και κάπου διάβασα ότι πλέον δεν τις κάνουν μετά την 34η εβδ. Δε ξέρω βέβαια και τι ισχύει τελικά! 

Εγώ 7/1 έκανα εμβρυομεταφορα💕

Το σταυρό μας, να περνούν οι μέρες και οι βδομάδες και να έρθουν τα μωράκια μας υγιέστατα!!! 

τώρα γύρισα απο το ραντεβού ναι μετα την 34η δεν κανουμε μου ειπε, αρα παει αυτο... πιάσαμε τα 2 κιλα γιουπιιι.. επόμενος στόχος τα 2,5 μηπως γλιτώσουμε τη μονάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Σας διαβάζω αλλά δεν σας προλαβαίνω να απαντήσω. Χτες μπήκα στην 36 εβδ. Κ μπορώ να πω με έπιασε ένας μικρός πανικός. Άσε που με έπιασε οφθαλμική αύρα(σε πιάνει πριν την ημικρανία αλλά εμένα δεν ακολούθησε πονοκέφαλος) κ πανικοβλήθηκα όπως πάντα 🙄😳

Έχω αγωνία που θα πάω στο γιατρό την Τετάρτη να δω το βάρος του μωρού κ ότι όλα είναι καλά. 

Λέω αυτή την εβδομάδα να κάνω κ τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός..

περνάει ο καιρός και γω την ξεκίνησα χθες λες καλού κακού, γιατι μετά αμα γινει κατι και πω στον αντρα μου να μαζεψει πραγματα ο καλααα τιποτα δεν θα βρισκει λες και θα ζει σ αλλο σπίτι χαχα
με το καλό να δειτε το μπεμπε.. μεγάλη ανακούφιση μετα το ραντεβού πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

τώρα γύρισα απο το ραντεβού ναι μετα την 34η δεν κανουμε μου ειπε, αρα παει αυτο... πιάσαμε τα 2 κιλα γιουπιιι.. επόμενος στόχος τα 2,5 μηπως γλιτώσουμε τη μονάδα!!!

Οοοο σούπερ!!!🥰 Θα τα φτάσετε και τα 2μιση και όλα θα πάνε καλά!!! 

Πες μου λίγο, σου είπε γιατί δε κάνουμε μετά την 34η ;και αν γεννηθεί πριν 37η τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό στην υγεία του ; Έχω την Πέμπτη ραντεβού και έχω τόσα να ρωτήσω 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Οοοο σούπερ!!!🥰 Θα τα φτάσετε και τα 2μιση και όλα θα πάνε καλά!!! 

Πες μου λίγο, σου είπε γιατί δε κάνουμε μετά την 34η ;και αν γεννηθεί πριν 37η τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό στην υγεία του ; Έχω την Πέμπτη ραντεβού και έχω τόσα να ρωτήσω 😟

Κοίταξε μου είπε μετά την 34η δεν χρεια΄ζεται έχουν αναπτυχθεί τα πνευμόνια τους, τωρα τι επιπτώσεις ειναι σχετικό...υπάρχουν μωρά τελειόμηνα με πολύ καλο βαρος 4+ και μπαινουν σε υποστήριξη.. και αλλα πολυ μικρούλια που ειναι μια χαρά αναπνευστικα...αυτό φαίνεται οταν γεννηθούν απο νεογνολόγους/παιδίατρους
σαλοσπιρ με παει μεχρι 36η εβδ... ενα αγχος το εχω ... η αιματολόγος μου ειπε μετα απο 10 μέρες επισκληρίδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Κοίταξε μου είπε μετά την 34η δεν χρεια΄ζεται έχουν αναπτυχθεί τα πνευμόνια τους, τωρα τι επιπτώσεις ειναι σχετικό...υπάρχουν μωρά τελειόμηνα με πολύ καλο βαρος 4+ και μπαινουν σε υποστήριξη.. και αλλα πολυ μικρούλια που ειναι μια χαρά αναπνευστικα...αυτό φαίνεται οταν γεννηθούν απο νεογνολόγους/παιδίατρους
σαλοσπιρ με παει μεχρι 36η εβδ... ενα αγχος το εχω ... η αιματολόγος μου ειπε μετα απο 10 μέρες επισκληρίδιο10 μερ

10 μέρες Ε; Θα είσαι οπότε 37+. Αλλιώς ισχύει ότι και για τις αντιπηκτικες; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, έχετε πάρει πάνες ; Και αν ναι ποιες έχετε επιλέξει ; 

Επίσης, μωρομαντηλα ;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...