Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Δε ξέρω αν είναι αυτές .. λογικά ναι! Σε ποια εβδομαδα τις έκανες ; Φοβάμαι μη τις ξέχασε γιατί κάποια στιγμή πριν 1 μήνα μου τις είχε αναφέρει και θυμόμουν 32η εβδ. Ο άντρας μου λέει 35η θυμάται αυτός αλλά δε ξέρω.. 

Επίσης γύρισε😀 λίγο λοξά μεν, αλλά γύρισε !! 

Με μια γρήγορη ματιά που κοίταξα τις εξετάσεις μου, είχα κάνει μια φορά εξέταση το πρώτο τρίμηνο (στις αρχές που έκανα ένα μεγάλο τσεκ απ') και η δεύτερη φορά που την επανέλαβα ήταν στον 2ο τρίμηνο στην 29η εβδομάδα. 

Δεν έχω ξανά κάνει από τότε. Δεν ξέρω αν στην επόμενη επίσκεψη που θα μπαίνω στον μήνα μου θα μου ξανά βάλει εξετάσεις. 

Είναι η πρώτη φορά που θα τις κοιτάξετε τις τιμές 'η έχεις ξανά κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Με μια γρήγορη ματιά που κοίταξα τις εξετάσεις μου, είχα κάνει μια φορά εξέταση το πρώτο τρίμηνο (στις αρχές που έκανα ένα μεγάλο τσεκ απ') και η δεύτερη φορά που την επανέλαβα ήταν στον 2ο τρίμηνο στην 29η εβδομάδα. 

Δεν έχω ξανά κάνει από τότε. Δεν ξέρω αν στην επόμενη επίσκεψη που θα μπαίνω στον μήνα μου θα μου ξανά βάλει εξετάσεις. 

Είναι η πρώτη φορά που θα τις κοιτάξετε τις τιμές 'η έχεις ξανά κάνει?

Τώρα που είδα κι εγώ τις είχα κάνει αυτές τις 2 στο πρώτο τρίμηνο στις πρώτες εξετάσεις. 

Από τότε δε μου τις έχει ξανά βάλει. Χμμμ ελπίζω να μη το ξέχασε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τώρα που είδα κι εγώ τις είχα κάνει αυτές τις 2 στο πρώτο τρίμηνο στις πρώτες εξετάσεις. 

Από τότε δε μου τις έχει ξανά βάλει. Χμμμ ελπίζω να μη το ξέχασε.. 

Μπορεί να θεωρησε ότι δεν χρειάζεται.  Έτσι κι αλλιώς θα την επαναλάβεις τώρα και δεν υπάρχει πρόβλημα. Τί 32η τί 35η εβδομάδα. Δεν θα αλλάξει κάτι θεωρώ. Οπότε το προγραμματιζεις και όλα καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Μπορεί να θεωρησε ότι δεν χρειάζεται.  Έτσι κι αλλιώς θα την επαναλάβεις τώρα και δεν υπάρχει πρόβλημα. Τί 32η τί 35η εβδομάδα. Δεν θα αλλάξει κάτι θεωρώ. Οπότε το προγραμματιζεις και όλα καλά :)

Ναι μέσα στον Αύγουστο που θα την ξανά δω θα την ρωτήσω !! Ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα!! Πήγα και εγώ χθες στη γιατρό, 1760 η μπουμπού μας 🥰31+3. 

Η γιατρός μου είπε ότι γενικά οι εμβρυολογοι είναι πιο χαλαροί. Εγώ λέει δεν υπήρχε περίπτωση να σε αφήσω με τις συσπάσεις που έκανες έτσι. Κι αν γινόταν κάτι και χάναμε το μωράκι μου λέει τι θα γυρνουσες να μου πεις ; 

Θα κρατήσουμε ένα χάπι τοκολυτικο και 1 κολπικό προγεστερόνη μέχρι να μπω στο μήνα μου και μετά θα τα κόψουμε. Ενέσεις κορτιζόνης δε θα ξανά κάνω δε χρειάζεται αφού τα πάω καλά!! Τώρα που φτάσαμε την 32η εβδ μπορώ σιγά σιγά να βγαίνω καμιά βολτιτσα!!! Χθες μετά τη γιατρό πήγα έφαγα μια κρέπα γλυκια, το κατά ευχαριστήθηκα!! Δε πολύ τρώω γλυκά και το ήθελα πολύ καιρό 😃😃

Αυταααα τώρα ξανά γύρω στις 10-11 Αυγούστου θα με δει!! 

Επίσης μου έκανε καλλιέργεια κολπικού υγρού και μου είπε να κάνω και εξέταση για στρεπτόκοκκο. Ήθελα να σας ρωτήσω, έχει κάνει καμία εξετάσεις για χολοσταση ; Αυτές για το ήπαρ που κάνουν ; Ή όχι ακόμη ; 

Μπράβο καλά νέα! Άντε σιγά σιγά να βγαίνεις για κανένα περίπατο και να χαλαρώσεις !!Για την χολοσταση δείχνει η εξέταση που λέγεται χολικα οξέα σε συνδιασμό με τις εξετάσεις ήπαρ. Εμένα ο γιατρός μου τις κάνει κάθε μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε ; 

Να σας ρωτήσω , έχω πάρει μπανάκι με βάση. Βλέπω ότι βάζουν στην αρχή ένα σαν μαξιλαράκι μέσα. Εσείς έχετε πάρει τέτοιο ; Και αν ναι, είναι δεν μαζεύουν μικρόβια αυτά ; 🫤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε ; 

Να σας ρωτήσω , έχω πάρει μπανάκι με βάση. Βλέπω ότι βάζουν στην αρχή ένα σαν μαξιλαράκι μέσα. Εσείς έχετε πάρει τέτοιο ; Και αν ναι, είναι δεν μαζεύουν μικρόβια αυτά ; 🫤

Γειααα!! Έχουμε παραγγείλει και εμείς μπανάκι αλλά ακόμα δεν το εχουμε παραλάβει για να δούμε αν χρειάζεται κάτι έξτρα.  Όπως και να έχει αν χρειαστεί, θα το πάρουμε πιο μετά γιατί μου έλεγε μία φίλη ότι το πρώτο διάστημα τύπου τις πρώτες 30-40 ημέρες, το πλένεις στο χέρι. (Θα μας δείξει ο παιδίατρος λέει-εχουμσε τον ίδιο). Αυτό που σκέφτηκα είναι ότι για αρχή μπορεί να βολευτουμε και με πετσετουλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Έκανα και γω το Doppler την Πέμπτη. Όλα πολύ καλά και πολύ ευχαριστημένος ο γιατρός. 32+6 2078 γρ και στην 46η θέση. 45-50 είναι από την αρχή. Φαίνεται και ψηλός απ' ότι μας είπε. Πλακούντας grade 1 και με τις μητριαιες όλα τέλεια. Μόνο για τον τράχηλο δεν είπε κάτι και δεν σκέφτηκα ούτε και γω να ρωτήσω. Τον είχαμε μετρήσει στον γιατρό ένα μήνα πριν 4,1+ οπότε πιστεύω ήμαστε καλά! Τώρα ξανά θα πάω μετά από δύο εβδομάδες στον γιατρό μου και σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

Έκανα και την παραγγελία από jukki οπότε θα σας πω όταν παραλάβω!

Για το μπανάκι εγώ είχα και μέσα ένα πλαστικό σαν βάση και καθόταν ακριβώς το μωρό. Το πρώτο δεκαήμερο μέχρι να πέσει ο αφαλός τον κάναμε στο χέρι μετά κανονικά. Και μεις δεν θέλαμε σφουγγάρι ακριβώς για να μην μαζεύονται μικρόβια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν αυτό που κύκλωσα. Είναι έξτρα κομμάτι που δεν αφήνει το μωρό να γλιστράει και κρατά και τον αυχένα του σταθερό. Και μεγαλώνοντας απλά το αφαιρείς 

Screenshot_2023-07-30-12-30-22-423-edit_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@whateverτι ωραία νέα!! Όλα σούπερ!!! 

Ναι τα είδα και αυτά τα πλαστικά , οπότε ίσως πάρω τέτοιο καλύτερα γιατί το άλλο το μαξιλαράκι πολύ το φοβάμαι. Πως θα ακουμπάει συνέχεια γυμνουλικο εκεί πάνω.. σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@whateverτι ωραία νέα!! Όλα σούπερ!!! 

Ναι τα είδα και αυτά τα πλαστικά , οπότε ίσως πάρω τέτοιο καλύτερα γιατί το άλλο το μαξιλαράκι πολύ το φοβάμαι. Πως θα ακουμπάει συνέχεια γυμνουλικο εκεί πάνω.. σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Ναι όλα σούπερ!

Εμάς πάντως μας βόλεψε πολύ και το βασικότερο καθαρίζει πολύ εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε ; 

Να σας ρωτήσω , έχω πάρει μπανάκι με βάση. Βλέπω ότι βάζουν στην αρχή ένα σαν μαξιλαράκι μέσα. Εσείς έχετε πάρει τέτοιο ; Και αν ναι, είναι δεν μαζεύουν μικρόβια αυτά ; 🫤

Εμένα με το μπανάκι αυτό π βάλατε κ στις φωτό που το έχω πάρει είναι ότι στη μπανιέρα δεν κάθεται όσο ψηλά θέλω..του χρειάζεται και κάτι ακόμα για να μη σκύβω συνέχεια..είναι το μόνο προϊόν που με έχει βάλει σε σκέψεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα με το μπανάκι αυτό π βάλατε κ στις φωτό που το έχω πάρει είναι ότι στη μπανιέρα δεν κάθεται όσο ψηλά θέλω..του χρειάζεται και κάτι ακόμα για να μη σκύβω συνέχεια..είναι το μόνο προϊόν που με έχει βάλει σε σκέψεις…

Πάρε και την πτυσσόμενη βάση του. Χωρίς τη βάση είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μπάνιο και να σκύβεις συνέχεια. Εμείς το στήνουμε στη βάση ακριβώς δίπλα από την μπανιέρα και μετά απλά ρίχνουμε το σωληνάκι στη μπανιέρα και αδειάζει εκεί χωρίς να το σηκώνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δύσκολο το μπάνιο μου είναι πολύ μικρό γι αυτό και εξαρχής δεν είχα πάρει τέτοια βάση…θα δω…με έχει προβληματίσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Μπα δύσκολο το μπάνιο μου είναι πολύ μικρό γι αυτό και εξαρχής δεν είχα πάρει τέτοια βάση…θα δω…με έχει προβληματίσει..

Σίγουρα θα χρειαστείς τη βάση. Σκέψου κάθε μέρα να πρέπει να κάνεις την διαδικασία αυτή τουλάχιστον 1 φορά. Είναι ταλαιπωρία. Θα ξεμείνεις από μέση πολύ σύντομα. Αν δεν χωράει στο μπάνιο σου , μπορείς να το κάνεις μπάνιο με το μπανάκι και τη βάση, στην κουζίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και βγήκαν τα αποτελέσματα. έδειξαν gard. Vaginals και clue cells. Μήπως είχε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο ; Περιμένω την γιατρό να μου απαντήσει κι έχω αγχωθει γιατί διαβάζω για κολπιτιδες και επιπλοκές κύησης. 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και βγήκαν τα αποτελέσματα. έδειξαν gard. Vaginals και clue cells. Μήπως είχε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο ; Περιμένω την γιατρό να μου απαντήσει κι έχω αγχωθει γιατί διαβάζω για κολπιτιδες και επιπλοκές κύησης. 😟

@Emily2 Δεν είχα κάτι παρόμοιο αλλά νομίζω ότι είναι καλό που το βρήκατε τώρα πριν τον τοκετό ώστε να πάρεις την κατάλληλη θεραπεία κ να μην υπάρξει κάποιο θέμα μέχρι τον τοκετό κ όταν θα βγει το μωράκι σάς. Μην στεναχωριέσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και βγήκαν τα αποτελέσματα. έδειξαν gard. Vaginals και clue cells. Μήπως είχε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο ; Περιμένω την γιατρό να μου απαντήσει κι έχω αγχωθει γιατί διαβάζω για κολπιτιδες και επιπλοκές κύησης. 😟

Ούτε εγώ έχω κάποια εμπειρία αλλά δεν ακούγεται πολύ σοβαρό όσο λες. Λίγο στο gppgle που διάβασα, κάποια βακτηριακή μόλυνση είναι= κολπιτιδα αλλά θα σου δώσει αγωγή λογικά και όλα καλά. Αλήθεια τι σου είπε η γιατρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ούτε εγώ έχω κάποια εμπειρία αλλά δεν ακούγεται πολύ σοβαρό όσο λες. Λίγο στο gppgle που διάβασα, κάποια βακτηριακή μόλυνση είναι= κολπιτιδα αλλά θα σου δώσει αγωγή λογικά και όλα καλά. Αλήθεια τι σου είπε η γιατρός σου?

Με πήρε και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Το μόνο που τη νοιάζει είναι ο β αιμολυτικός στρεπτόκοκκος, απλά ακόμα δε βγήκε αυτό. Δε ξέρω κ γω στο google διάβασα διάφορα.. αλλά την ρώτησα σίγουρα δεν είναι κάποιο βακτήριο ή κάτι άλλο; Και μου είπε όχι .. ελπίζω όντως να μην είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Με πήρε και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Το μόνο που τη νοιάζει είναι ο β αιμολυτικός στρεπτόκοκκος, απλά ακόμα δε βγήκε αυτό. Δε ξέρω κ γω στο google διάβασα διάφορα.. αλλά την ρώτησα σίγουρα δεν είναι κάποιο βακτήριο ή κάτι άλλο; Και μου είπε όχι .. ελπίζω όντως να μην είναι!

Κάτι θα ξέρει ;) Αν ήταν κάτι σημαντικό σίγουρα θα σου είχε δώσει αγωγή!! 

Από συσπάσεις πώς πάς? Καταλαβαίνεις διάφορα σύσπαση/μωρό πλέον? Εγώ νομίζω όχι. Πλέον μου φαίνονται το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Με πήρε και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Το μόνο που τη νοιάζει είναι ο β αιμολυτικός στρεπτόκοκκος, απλά ακόμα δε βγήκε αυτό. Δε ξέρω κ γω στο google διάβασα διάφορα.. αλλά την ρώτησα σίγουρα δεν είναι κάποιο βακτήριο ή κάτι άλλο; Και μου είπε όχι .. ελπίζω όντως να μην είναι!

Μπράβο άρα δεν είναι τίποτα! Εμπιστευσου τη γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Κάτι θα ξέρει ;) Αν ήταν κάτι σημαντικό σίγουρα θα σου είχε δώσει αγωγή!! 

Από συσπάσεις πώς πάς? Καταλαβαίνεις διάφορα σύσπαση/μωρό πλέον? Εγώ νομίζω όχι. Πλέον μου φαίνονται το ίδιο. 

Και εγώ το ίδιο. Νομίζω ότι δε κάνω και αν κάνω δεν είμαι σίγουρη αν είναι σύσπαση ή το μωρό. Άντε να ξεχωρίζω 1-2 κ αυτές όχι κάθε μέρα. Καμιά σχέση με τις συσπάσεις που έκανα πριν.. εσύ νιώθεις καθόλου πόνο ; Εγώ δε νιώθω τίποτα , ούτε καν εκείνο το σφίξιμο που ένιωθα. Είναι σα να σπρώχνει προς τα έξω το μωρό αυτό νιώθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Και εγώ το ίδιο. Νομίζω ότι δε κάνω και αν κάνω δεν είμαι σίγουρη αν είναι σύσπαση ή το μωρό. Άντε να ξεχωρίζω 1-2 κ αυτές όχι κάθε μέρα. Καμιά σχέση με τις συσπάσεις που έκανα πριν.. εσύ νιώθεις καθόλου πόνο ; Εγώ δε νιώθω τίποτα , ούτε καν εκείνο το σφίξιμο που ένιωθα. Είναι σα να σπρώχνει προς τα έξω το μωρό αυτό νιώθω. 

Πόνο δεν νιώθω. Ενόχληση όμως ναι. Όχι πάντα αλλά κάποιες φορές ναι. Νιώθω σαν να φτάνει αυτή η ενόχληση εσωτερικά μέχρι τον κόλπο. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Μπορεί να είναι και ο μπέμπης που του αρέσει κάποιες φορές να μου "πατάει" πάνω στην κύστη και νιώθω ένα στιγμιαίο "θέλω να πάω τουαλέτα" . Χαχα. 

Ναι η αίσθηση πλέον είναι πολύ διαφορετική. Και εγώ άντε να ξεχωρίσω ελάχιστες μέσα στη μερα. Θυμάμαι στην αρχή άρχιζε βαθμιαία σαν αίσθημα μουδιάσματος μετά ξεκίναγε να σφίγγει από κάτω προς τα πάνω , απλωνόταν στην κοιλιά και μετά έφευγε. Τώρα που έχει γεμίσει η κοιλιά δεν ξέρω. Άλλαξε πολύ το αίσθημα. Την άλλη βδομάδα που θα κάνω και εγώ πρώτη φορά καρδιοτογραφημα θα δούμε τι θα μας πει το μηχάνημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Πόνο δεν νιώθω. Ενόχληση όμως ναι. Όχι πάντα αλλά κάποιες φορές ναι. Νιώθω σαν να φτάνει αυτή η ενόχληση εσωτερικά μέχρι τον κόλπο. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Μπορεί να είναι και ο μπέμπης που του αρέσει κάποιες φορές να μου "πατάει" πάνω στην κύστη και νιώθω ένα στιγμιαίο "θέλω να πάω τουαλέτα" . Χαχα. 

Ναι η αίσθηση πλέον είναι πολύ διαφορετική. Και εγώ άντε να ξεχωρίσω ελάχιστες μέσα στη μερα. Θυμάμαι στην αρχή άρχιζε βαθμιαία σαν αίσθημα μουδιάσματος μετά ξεκίναγε να σφίγγει από κάτω προς τα πάνω , απλωνόταν στην κοιλιά και μετά έφευγε. Τώρα που έχει γεμίσει η κοιλιά δεν ξέρω. Άλλαξε πολύ το αίσθημα. Την άλλη βδομάδα που θα κάνω και εγώ πρώτη φορά καρδιοτογραφημα θα δούμε τι θα μας πει το μηχάνημα. 

Έχει γυρίσει εσένα ; Εγώ πάντως από τότε που γύρισε νιώθω μεγάλη ανακούφιση. Όσο ήταν με τα πόδια κάτω με χτυπούσε συνέχεια προς τον κόλπο και πίσω και παντού. Και από 24η εβδ μέχρι 29η περίπου ήταν τόσο κάτω που με πονούσε . Επιτέλους έχει ανέβει λίγο πιο ψηλά και ηρέμησα ! 😝

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα ; Νομίζω σε λίγες μερουλες μπαίνεις στο μήνα σου , σωστά ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Έχει γυρίσει εσένα ; Εγώ πάντως από τότε που γύρισε νιώθω μεγάλη ανακούφιση. Όσο ήταν με τα πόδια κάτω με χτυπούσε συνέχεια προς τον κόλπο και πίσω και παντού. Και από 24η εβδ μέχρι 29η περίπου ήταν τόσο κάτω που με πονούσε . Επιτέλους έχει ανέβει λίγο πιο ψηλά και ηρέμησα ! 😝

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα ; Νομίζω σε λίγες μερουλες μπαίνεις στο μήνα σου , σωστά ;;;

Στην ντομπλερ είχε πάρει θέση. Σήμερα που θα πάω για έναν γρήγορο υπέρηχο-κανονικο ραντεβού την Πέμπτη, ελπίζω να έχει παραμείνει εκεί που ήταν :P Σήμερα ένιωσα ένα καλό ρολάρισμα  και μετά είχε λόξυγκα που το αισθανομουν στη δεξιά πλευρά ενώ μέχρι χθές ήταν αριστερά. Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι . 

Την άλλη Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου. Είμαι 35+1 σήμερα. Εσύ 32 'η 33 είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...