Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια, και εγώ αυτό έχω καταλάβει από κοπέλες που εχουν δοκιμάσει διάφορα απορρυπαντικά. Ότι εν τέλη δεν πρέπει να μυρίζουν για να μην τα ενοχλεί. Εγώ έχω πάρει το Αρκάδι με το πράσινο σαπούνι και μετά το πλύσιμο δεν μυρίζει καθόλου. Μαλακτικό ξέρω ότι δεν κάνει να χρησιμοποιούμε (για νεογέννητο τουλάχιστον -μετα δεν ξέρω).

Μα φίλη μου, μου είχε πει να πάρω και άοσμο αποσμητικο μασχάλης (τύπου κρύσταλλο) για να μην μυρίζει καθόλου στο μπεμπακι γιατί όταν θα θηλάζω μπορεί η μυρωδιά από τα αποδημητικά να τα απωθεί και να έχω θέμα. 

Εγώ σκέφτηκα μήπως κάποιες φορές κάνουμε και εμείς ντουζ με παιδικό αφρολουτρο γιατί τα δικά μας μυρίζουν (ωραία για εμάς ίσως ενοχλητικα για το μωρό -θα ρωτήσω τον παιδίατρο όταν τον δούμε). 

Εμένα κάλτσες δεν μου είπε να βάλω πάντως. Αλλά επειδή ο άντρας μου αθλείται έχει εκείνος. Οπότε ίσως όταν γυρίσω σπίτι να τις βάζω έστω το βράδυ. 

Χθες ετοίμασα την βαλίτσα. Έβαλα μέσα και τα βρεφικά είδη και μόνο η κουβερτουλα μου μένει να βάλω (όταν αποφασίσω ποια). Νομίζω είμαι έτοιμη. 

Χθες μάλιστα έβλεπα όνειρο ότι μου έσπασαν τα νερά και γεννούσα. Και ότι κρατούσα από κάτω το μωρό γιατί έβγαινε. Χαχαχαχα. 

Και γω το χρησιμοποιούσα το αφρολουτρο του για το σώμα γιατί μου άρεσε κιόλας! Και επίσης όλα μας τα ρούχα για μέσα στο σπίτι τα έπλενα με το βρεφικό απορρυπαντικό για να μην είμαστε συνέχεια με πάνες πάνω μας

Οκ τώρα νιώθω ότι έχω αργήσει! Πρέπει να αρχίσω να παίρνω τα αναλώσιμα κυρίως.

Χαχαχαχα λογικό νομίζω τώρα να έχουμε λίγο περίεργα όνειρα! Είναι και λόγω άγχους!

Κορίτσια δεν ξέρω τι σας έχουν πει από την κλινική αλλά εγώ είχα πάρει μαζί μου δύο ζευγάρια παντόφλες. Το ένα ήταν  σαγιονάρες που το είχα μόνο για μέσα στο ντουζ και ευτυχώς που τις πήρα 

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Έτοιμη είσαι!!! Μάλλον θα ξεκινήσω και εγώ αυτή τη βδομάδα να φτιάξω τη βαλίτσα!

Έχω δει παρόμοιο όνειρο!! Δεν ήταν και πολύ ωραίο 😂😂😂

Κορίτσια μια ερώτηση. Προχθές που πήγα στη γιατρό, μου είπε ότι την επόμενη φορά που θα έχουμε ραντεβου δλδ σε 3μιση βδομάδες, θα μου πάρει και ενδοκολπικο δείγμα. Εγώ επειδή εκείνη την ώρα σκεφτόμουν διάφορα δεν τη ρώτησα για ποιο λόγο. Ξέρετε τι τσεκαρουν; Σας το έχουν πει και σε εσάς είναι κάποια στάνταρ εξέταση;

Λογικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα σου κάνει για να δει αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο. Όλες κάνουμε προς το τέλος ώστε αν χρειαστεί να μας δώσουν αντιβίωση για να μην το κολλήσει το μωρό σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@whatever Μου είπε να ότι θα τις γράψει τις οδηγίες κ θα μου τις δώσει. Ίσως περάσω κ από τον ανοσολογο μια βόλτα που τον εμπιστεύομαι. 

Ίσως η πρόκληση είναι καλή ιδέα. Θα συζητήσω τις επιλογές στο ραντεβού τη Δευτέρα.  Αγχώνομαι λίγο!

Ρωτα και για τις κάλτσες αν σε προβληματίζει

Να σου πω στην αρχή που μου το είπε απογοητεύτηκα γιατί φοβάμαι μην καταλήξω λόγω πρόκλησης με καισαρική και ταλαιπωρηθω περισσότερο στην ανάρρωση αλλά σκεπτόμενη ψύχραιμα συνειδητοποίησα  ότι σημασία έχει να είμαστε και το μωρό και γω καλά οπότε κάνουμε ότι είναι πιο ασφαλές 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Εμείς πήγαμε να δούμε το kiddo next to me deluxe. Αλλά δεν έχει λικνισμα. Και είναι πιο ακριβό από ότι καταλαβαίνω μόνο για το design του.  Έχει από κάτω και σαν ραφακι για πράγματα αλλά όταν το βάζεις στο κρεβάτι δίπλα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Και είδαμε μετά το απλό next to me, έχει 7 θέσεις (ενώ το άλλο 5) και έχει και λικνισμα. Εσείς ποιο είδατε ; Ποιο σκέφτεστε να πάρετε ;

 

Καλη αρχή στα ψώνια σας! Να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς!

Το απλό μας το είχαν δανείσει και μας στον πρώτο. Αν και δεν το είχαμε χρησιμοποιήσει πολύ νομίζω είναι καλή επιλογή. Αυτό που ήταν επίσης πολύ χρήσιμο είναι ότι μπορείς να έχεις άλλο ύψος από τη μεριά που είναι το κεφαλάκι δημιουργώντας κλίση σε περίπτωση που το μωρό βγάζει γουλιτσες αλλά το σώμα του παραμένει σε ευθεία 

Όσον αφορά τη γιατρό σου, όπως έγραψα και σε άλλο μήνυμα συμφωνώ απόλυτα με τη @Watermelon και την @anna1122. Πες της στα ίσια ότι σε μπέρδεψαν και σε αγχωσαν οι δύο τόσο διαφορετικές απόψεις από δύο επιστήμονες και ρώτα ότι σε απασχολεί μέχρι να σε καλύψει και να νιώσεις ασφάλεια.

Τωρα για τον τοκετό που λες πιστεύω ότι εφόσον ήταν σύμφωνα με τον εμβρυολογο παραπάνω "αυστηρή" απ' όσο χρειάζεται σχετικά με τις συσπάσεις θα είναι το ίδιο "υπερβολική" και προσεκτική και την ώρα της γέννας

Ούτε εμένα μου έχει πει κάτι για το εμβόλιο και δεν είχα κάνει στον πρώτο αλλά θα τον ρωτήσω γιατί σκέφτομαι μήπως λόγω του ότι υπάρχει ήδη ένα παιδί το οποίο στους 2-3 μήνες μετά τη γέννα θα γυρίσει στο σχολείο είναι απαραίτητο. Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει πάρει καμμιά το σαμπουάν/ αφρολουτρο της pharmasept αυτό που είναι σε μπουκάλι 1 λίτρου;

Είδα σε ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο να γράφει ότι είναι κατάλληλο από τον τρίτο μήνα αλλά στη σελίδα της εταιρείας δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν το έχει κάποια μπορεί να τσεκαρει τη συσκευασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

@Emily2 θα συμφωνήσω με την @Watermelon στο θέμα του γιατρού. Πιστεύω πως αν αλλάξεις τώρα γιατρό θα σου βγουν περισσότερες ανασφάλειες με έναν καινούριο γιατρό που δεν σε ξέρει ούτε σαν προσωπικό ούτε σαν ιστορικό. Αλλά όντως εφοσον προβληματίζεται τόσο, στο επόμενο ραντεβού βομβάρδισε τον με όλες τις απορίες σου μέχρι να λυθούν όλες. 

@Watermelon το εμβόλιο του κοκκυτη γίνεται ανεξαιρέτως; Δηλαδή να αναμένουμε και εμείς να μας το κάνουν;

Είναι στην κρίση του κάθε γιατρού αν θα στο προτείνει 'η όχι. Εμένα μου το πρότεινε (βασικά ως αναγκαίο μου το έθεσε) και το έκανα. Ουσιαστικά μεταφέρεις τα αντισώματα που δημιουργείς στο μωρό μόλις γεννηθεί με τον θηλασμό. 

Ο κοκκυτης προσβάλλει τα βρέφη.  Αν και δεν έχουμε άλλα παιδιά στην οικογένεια , καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.  Και επειδή σιγά σιγά θα επανέλθουν οι ιώσεις τον Σεπτέμβρη -οκτωβρη λόγω εποχής καλύτερα να έχει αντισώματα το μωρό αφού δεν μπορεί ακόμα να κάνει τα εμβόλια του. 

Βρήκα αυτό για όποια ενδιαφέρεται. 

https://eody.gov.gr/disease/kokkytis/

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ το έχω πάρει,δεν αναγράφει κάτι τέτοιο…

Ευχαριστώ για την πολύ άμεση ενημέρωση!

Στον πρώτο χρησιμοποιούσα της septona και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένη αλλά μου σύστησαν και της pharmasept και μάλιστα μου είπαν ότι μυρίζει πολύ ωραία σαν πούδρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Έχει πάρει καμμιά το σαμπουάν/ αφρολουτρο της pharmasept αυτό που είναι σε μπουκάλι 1 λίτρου;

Είδα σε ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο να γράφει ότι είναι κατάλληλο από τον τρίτο μήνα αλλά στη σελίδα της εταιρείας δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν το έχει κάποια μπορεί να τσεκαρει τη συσκευασία;

Κι εγώ αυτά γλυκοκοιταω να πάρω. Συμφέρει πιο πολύ νομίζω από της frezyderm.  Σε 2-3 φαρμακεία που έψαξα τώρα δεν είδα καμία τέτοια πληροφορία. Είναι βρεφικά. Δεν νομίζω να είναι για μεγαλύτερης ηλικίας μωρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Ευχαριστώ για την πολύ άμεση ενημέρωση!

Στον πρώτο χρησιμοποιούσα της septona και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένη αλλά μου σύστησαν και της pharmasept και μάλιστα μου είπαν ότι μυρίζει πολύ ωραία σαν πούδρα! 

εγώ το έχω πάρει τώρα που το κοίταξα δεν αναγράφει κάτι τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κι εγώ αυτά γλυκοκοιταω να πάρω. Συμφέρει πιο πολύ νομίζω από της frezyderm.  Σε 2-3 φαρμακεία που έψαξα τώρα δεν είδα καμία τέτοια πληροφορία. Είναι βρεφικά. Δεν νομίζω να είναι για μεγαλύτερης ηλικίας μωρά. 

Και μένα μου έκανε εντύπωση που αναφερόταν σε ένα φαρμακείο μόνο αλλά όχι στο επίσημο site και δεν βόλεψε μέχρι τώρα να το δω κάπου. Νομίζω σε αυτά θα καταλήξω 

Της frezyderm τα είχα δοκιμάσει από τα δείγματα της κλινικής. Ωραία μύριζαν και αυτά αλλα νομίζω είναι άλλο το σαμπουάν και άλλο το αφρολουτρο. Αυτό που δεν μας άρεσε καθόλου ήταν η κρέμα αλλαγής. Ήταν υπερβολικά πηχτή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

εγώ το έχω πάρει τώρα που το κοίταξα δεν αναγράφει κάτι τέτοιο!

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Νομίζω μόλις βρήκε μια θέση στο καλάθι του φαρμακείου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έχει πάρει καμμιά το σαμπουάν/ αφρολουτρο της pharmasept αυτό που είναι σε μπουκάλι 1 λίτρου;

Είδα σε ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο να γράφει ότι είναι κατάλληλο από τον τρίτο μήνα αλλά στη σελίδα της εταιρείας δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν το έχει κάποια μπορεί να τσεκαρει τη συσκευασία;

εγώ μ αυτό κάνω ντους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Εμείς πήγαμε να δούμε το kiddo next to me deluxe. Αλλά δεν έχει λικνισμα. Και είναι πιο ακριβό από ότι καταλαβαίνω μόνο για το design του.  Έχει από κάτω και σαν ραφακι για πράγματα αλλά όταν το βάζεις στο κρεβάτι δίπλα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Και είδαμε μετά το απλό next to me, έχει 7 θέσεις (ενώ το άλλο 5) και έχει και λικνισμα. Εσείς ποιο είδατε ; Ποιο σκέφτεστε να πάρετε ;

 

Καλημέρα! Είδαμε αυτά τα δύο που είπες κ μου άρεσε το απλό κ εμένα. Δεν θα είναι για πολύ καιρό το μωρό στο λίκνο οπότε δεν αξίζει να πληρώνεις το design.Τελικά αποφασίσαμε να πάρουμε το Lionelo Theo γιατί το προτιμούσε ο σύντροφός μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η whatever είπε:

Και γω το χρησιμοποιούσα το αφρολουτρο του για το σώμα γιατί μου άρεσε κιόλας! Και επίσης όλα μας τα ρούχα για μέσα στο σπίτι τα έπλενα με το βρεφικό απορρυπαντικό για να μην είμαστε συνέχεια με πάνες πάνω μας

Οκ τώρα νιώθω ότι έχω αργήσει! Πρέπει να αρχίσω να παίρνω τα αναλώσιμα κυρίως.

Χαχαχαχα λογικό νομίζω τώρα να έχουμε λίγο περίεργα όνειρα! Είναι και λόγω άγχους!

Κορίτσια δεν ξέρω τι σας έχουν πει από την κλινική αλλά εγώ είχα πάρει μαζί μου δύο ζευγάρια παντόφλες. Το ένα ήταν  σαγιονάρες που το είχα μόνο για μέσα στο ντουζ και ευτυχώς που τις πήρα 

Λογικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα σου κάνει για να δει αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο. Όλες κάνουμε προς το τέλος ώστε αν χρειαστεί να μας δώσουν αντιβίωση για να μην το κολλήσει το μωρό σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού

Ρωτα και για τις κάλτσες αν σε προβληματίζει

Να σου πω στην αρχή που μου το είπε απογοητεύτηκα γιατί φοβάμαι μην καταλήξω λόγω πρόκλησης με καισαρική και ταλαιπωρηθω περισσότερο στην ανάρρωση αλλά σκεπτόμενη ψύχραιμα συνειδητοποίησα  ότι σημασία έχει να είμαστε και το μωρό και γω καλά οπότε κάνουμε ότι είναι πιο ασφαλές 

@whatever Ναι θα τον ρωτήσω κ θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο να δω τι θα πει. Αν κάνεις πρόκληση συνήθως καταλήγει σε καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έχει πάρει καμμιά το σαμπουάν/ αφρολουτρο της pharmasept αυτό που είναι σε μπουκάλι 1 λίτρου;

Είδα σε ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο να γράφει ότι είναι κατάλληλο από τον τρίτο μήνα αλλά στη σελίδα της εταιρείας δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν το έχει κάποια μπορεί να τσεκαρει τη συσκευασία;

Εμείς παραγγείλαμε ένα μπουκάλι από αυτό. Κοίταξα σε 2-3 φαρμακεία κ λέει ότι είναι κατάλληλο από νεογέννητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω την άποψη σας σε κάτι.. εμείς μένουμε στο κέντρο της Αθήνας. Μια φίλη μου είπε ότι δεν θα πρέπει να απλώνω τα ρούχα του μωρού έξω για τα αλλεργιογόνα κ την ρύπανση. 

Είναι υπερβολική? Ποια είναι η γνώμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@whatever Ναι θα τον ρωτήσω κ θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο να δω τι θα πει. Αν κάνεις πρόκληση συνήθως καταλήγει σε καισαρική?

Συνήθως δεν θα έλεγα αλλά από αυτά που έχω διαβάσει ένα μεγαλύτερο ποσοστό καταλήγει σε καισαρική γιατί στην ουσία εμείς προκαλούμε στο σώμα τον τοκετό, κάτι για το οποίο μπορεί να μην είναι έτοιμο εκείνη τη στιγμή. 

Θα μου πεις εδώ πολλές φορές ξεκίνα ο τοκετός από μόνος του και πάλι καταλήγει σε καισαρική... οπότε είναι θέμα πολλών παραγόντων

Εγώ να σου πω το πήρα απόφαση. Ότι είναι πιο ασφαλές. Μόνο αυτό με ενδιαφέρει

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Εμείς παραγγείλαμε ένα μπουκάλι από αυτό. Κοίταξα σε 2-3 φαρμακεία κ λέει ότι είναι κατάλληλο από νεογέννητα. 

Δεν είχα ύπνο χθες και μέχρι τις 3 τα ξημερώματα 3 διαφορετικά καλάθια ετοίμασα με ότι χρειάζεται! Εννοείται έβαλα και ένα μπουκάλι από αυτό συν τις κρέμες τις ίδιας σειράς!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου θέλω την άποψη σας σε κάτι.. εμείς μένουμε στο κέντρο της Αθήνας. Μια φίλη μου είπε ότι δεν θα πρέπει να απλώνω τα ρούχα του μωρού έξω για τα αλλεργιογόνα κ την ρύπανση. 

Είναι υπερβολική? Ποια είναι η γνώμη σας?

Εγώ δεν γνωρίζω να σου πω γιατί είμαι Θεσσαλονίκη και όχι κέντρο για να έχω τέτοιο θέμα. Το χειμώνα φαντάζομαι θα έχει μια λογική λόγω και των ρυπων από τα μέσα θέρμανσης.  Τα ρούχα μας πάντως, και του παιδιού και τα δικά μας ακόμη και το καλοκαίρι που τα απλώνω έξω μετά τα βάζω στο στεγνωτηριο σε ένα εικοσαλεπτο πρόγραμμα για να φύγει ότι έχει καθίσει πάνω από σκόνες χνουδια και τέτοια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..30+3 σήμερα 1560 γραμμάρια η μικρή…Εγώ τσίμπησα ένα κιλό..είμαι στα συν 7..την Τετάρτη Doppler τώρα…ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο,αύριο σιδερώνω τα τελευταία…έχουν έρθει όλες οι παραγγελίες,τη α Δευτέρα περιμένω την καθαρίστρια κ τακτοποιούνται όλα..αρχές του μήνα θα κάνω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη..Τελικά για όποια δεν έχει κάνει ετοιμασίες ακόμα να ξέρετε ότι γίνονται πολύ πιο γρήγορα από αυτό που πιστεύουμε…άρα δεν χρειάζεται άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..30+3 σήμερα 1560 γραμμάρια η μικρή…Εγώ τσίμπησα ένα κιλό..είμαι στα συν 7..την Τετάρτη Doppler τώρα…ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο,αύριο σιδερώνω τα τελευταία…έχουν έρθει όλες οι παραγγελίες,τη α Δευτέρα περιμένω την καθαρίστρια κ τακτοποιούνται όλα..αρχές του μήνα θα κάνω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη..Τελικά για όποια δεν έχει κάνει ετοιμασίες ακόμα να ξέρετε ότι γίνονται πολύ πιο γρήγορα από αυτό που πιστεύουμε…άρα δεν χρειάζεται άγχος..

Μπραβοοο!!! Τέλεια τα κιλακια σας!!! Και τα δικά σου είναι τέλεια! Μόνο 7 κιλά? Μπράβο!! Εγώ είμαι περίπου στα +11 και είμαι 33+4.  Ελπίζω να μην πάρω πάνω από 15. 

Ισχύει ότι φτιάχνεται εύκολα η τσαντα. Απλά το μυαλό όλα τα γιγαντώνει :P είναι και λίγο το άγχος αλλά όλα είναι υπό έλεγχο. 

Με το καλό και η ντομπλερ. 

εγώ περιμένω μπανάκι (μέσα Αυγούστου δυστυχώς) στρώμα κούνιας, σεντόνια κούνιας και πάντα (από βδομάδα). 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..30+3 σήμερα 1560 γραμμάρια η μικρή…Εγώ τσίμπησα ένα κιλό..είμαι στα συν 7..την Τετάρτη Doppler τώρα…ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο,αύριο σιδερώνω τα τελευταία…έχουν έρθει όλες οι παραγγελίες,τη α Δευτέρα περιμένω την καθαρίστρια κ τακτοποιούνται όλα..αρχές του μήνα θα κάνω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη..Τελικά για όποια δεν έχει κάνει ετοιμασίες ακόμα να ξέρετε ότι γίνονται πολύ πιο γρήγορα από αυτό που πιστεύουμε…άρα δεν χρειάζεται άγχος..

Άντε ωραία! Με το καλό το Doppler και είμαστε στην τελική ευθεία!! Εγώ δεν έχω αρχίσει να πλένω ακόμα γιατί φτιάχνουμε λίγο το σπίτι 🙄 τουλάχιστον μαζεύουμε τα πράγματα που χρειαζόμαστε κ ελπίζω όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..30+3 σήμερα 1560 γραμμάρια η μικρή…Εγώ τσίμπησα ένα κιλό..είμαι στα συν 7..την Τετάρτη Doppler τώρα…ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο,αύριο σιδερώνω τα τελευταία…έχουν έρθει όλες οι παραγγελίες,τη α Δευτέρα περιμένω την καθαρίστρια κ τακτοποιούνται όλα..αρχές του μήνα θα κάνω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη..Τελικά για όποια δεν έχει κάνει ετοιμασίες ακόμα να ξέρετε ότι γίνονται πολύ πιο γρήγορα από αυτό που πιστεύουμε…άρα δεν χρειάζεται άγχος..

Τέλεια η μπέμπα !!! 😍 Περιμένουμε και τα νέα από ντοπλερ!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Πως τα πάτε με τη ζέστη αντέχετε ; 

Μέσα στο σπίτι με το air condition! Δεν τολμάω να βγω έξω.Χτες το βράδυ που βγήκα για περπάτημα στις 11 το βράδυ ήταν ακόμα πολύ ζεστά! Εσύ πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Μέσα στο σπίτι με το air condition! Δεν τολμάω να βγω έξω.Χτες το βράδυ που βγήκα για περπάτημα στις 11 το βράδυ ήταν ακόμα πολύ ζεστά! Εσύ πως είσαι??

Καλά κι εγώ, σπίτι με κλιματιστικό. 

11 το βράδυ ; Καλή ιδέα για όταν μου δώσει το οκ ο γιατρός 😝

Έχει αλλάξει ο τρόπος που κλωτσει η μικρή. Μάλλον παραμεγαλωσε και οι κινήσεις είναι πολύ έντονες. Πεταγεται πολύ στην κοιλιά και κάποιες φορές με πονάει .. εσένα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα είμαστε όλη μέρα με το κλιματιστικό και κάνουμε δουλίτσες σιγά σιγά. Στον πρώτο ήταν εύκολο! Μπήκαν όλα στο δωματιο του και μια χαρά! Τώρα ψάχνουμε συνέχεια ιδέες πως θα βολευτουμε καλύτερα!

Βγήκα να απλώσω ένα πλυντήριο και πιστεύω μέχρι να απλώσω το τελευταίο ρούχο, το πρώτο είχε ήδη στεγνώσει!!!

Χθες το απόγευμα πήγαμε θάλασσα και ήταν υπέροχα. Δεν ήθελα να βγω από μέσα! Δυστυχώς σήμερα δεν το επιχειρήσαμε γιατί θα γίνεται παντού χαμός και νομίζω είναι ακόμη πιο ζεστά από χθες

Λίγες μέρες υπομονή ακόμη και από Παρασκευή λέει αισθητή πτώση της θερμοκρασίας.... Άντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Καλά κι εγώ, σπίτι με κλιματιστικό. 

11 το βράδυ ; Καλή ιδέα για όταν μου δώσει το οκ ο γιατρός 😝

Έχει αλλάξει ο τρόπος που κλωτσει η μικρή. Μάλλον παραμεγαλωσε και οι κινήσεις είναι πολύ έντονες. Πεταγεται πολύ στην κοιλιά και κάποιες φορές με πονάει .. εσένα ;

Ναι βγάζουμε τον σκύλο βόλτα οπότε βγαίνω κ εγώ για περπάτημα. 

Νιώθω κ εγώ έντονες κινήσεις. Κάποιες φορές νιώθω σαν να τρέμει η κοιλιά. Προχτές είχα κάτι σαν μπουνιές κάτω χαμηλά στη εφηβαίο κ φοβήθηκα λίγο αλλά μου είπε η μαία ότι είναι μάλλον κ από το βάρος του μωρού. 

Σήμερα κάναμε λίγες δουλειές, καθαρίσαμε το στρώμα, τα φίλτρα του air condition. Προσπαθούμε να οργανωθούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...