Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

@whateverσε ευχαριστούμε πολύ που τα μοιράζεσαι αυτά μαζί μας. Προσωπικά με βοηθούν πολύ και επειδή είμαι η πρώτη στην παρέα μου που περιμένω παιδάκι δεν έχω καμία να μου πει την εμπειρία της. Πρέπει όντως να έζησες μια όμορφη εμπειρία τοκετού και εύχομαι και πάλι να τη ζήσεις τόσο όμορφα!! 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, σε περίπτωση που θηλάσω αλλά χρειάζεται και ξένο γάλα ή που δεν θηλάσω και χρειαστεί να πάρω ξένο, με ενημερώνουν στο μαιευτήριο τι παίρνω, κάθε πότε ταιζω κτλπ; Γιατί λογικά εκείνη τη στιγμή στέλνω τον άντρα μου να πάρει, δε νομίζω να χρειάζεται να πάρουμε από πριν σωστά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Πήρατε έξτρα στρώμα ;

Καλημερα κορίτσια, απο λίκνο μας ΄έδωσαν το Kikka boo (το ειχαμε παρει εμεις δωρο στο ζευγαρι) και τωρα παραγγείλαμε στρώμα greco strom, αυτο που ειχε ηταν μόλις 2 εκ μου φανηκε πολύ λεπτό, συν οτι είναι μεταχειρισμένο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσι μου πραγματικά ακούγεται πολύ ωραία η πρώτη σου εμπειρία! Μακάρι να κυλήσει και η δεύτερη το ίδιο καλά και ακόμη καλύτερα!  Άρα ουσιαστικά με την επισκληριδιο τους πολλούς πόνους τους αισθάνεσαι την τελευταία ώρα;

Ναι ήταν πολύ καλή! Σου εύχομαι και σενα να έχεις μια πολύ καλή εμπειρία! Στην ουσία σου περνάνε την βελόνα να είσαι έτοιμη ώστε μόλις χρειαστεί να σου βάζουν το φάρμακο. Εγώ τους έντονους πόνους τους ένιωσα την τελευταία ώρα  που προχώρησε πολύ γρήγορα η διαστολή και ζήτησα να μου βάλουν κι άλλη δόση η οποία με έπιασε πολύ γρήγορα. Τη στιγμή που βγήκε το μωρό δεν ένιωθα καθόλου πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@whateverσε ευχαριστούμε πολύ που τα μοιράζεσαι αυτά μαζί μας. Προσωπικά με βοηθούν πολύ και επειδή είμαι η πρώτη στην παρέα μου που περιμένω παιδάκι δεν έχω καμία να μου πει την εμπειρία της. Πρέπει όντως να έζησες μια όμορφη εμπειρία τοκετού και εύχομαι και πάλι να τη ζήσεις τόσο όμορφα!! 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, σε περίπτωση που θηλάσω αλλά χρειάζεται και ξένο γάλα ή που δεν θηλάσω και χρειαστεί να πάρω ξένο, με ενημερώνουν στο μαιευτήριο τι παίρνω, κάθε πότε ταιζω κτλπ; Γιατί λογικά εκείνη τη στιγμή στέλνω τον άντρα μου να πάρει, δε νομίζω να χρειάζεται να πάρουμε από πριν σωστά ; 

Δεν κάνει τίποτα! Χαίρομαι αν μπορώ να σας βοηθήσω σε κάτι! Αν και χθες γράφοντας την δική μου εμπειρία είχα ένα άγχος μήπως κάποια κοπέλα μπορεί να το εύρισκε πολύ αγχωτικό. 

Να είσαι καλά! Και γω το ελπίζω και εύχομαι και συ να έχεις μια πολύ όμορφη εμπειρία!

Εγω που έκανα από την αρχή μικτή ρώτησα την κλινική τι μάρκα τους δίνουν αφού το έπινε να συνεχίσω με το ίδιο που το είχε δεχτεί καλά. Πλέον σε όλα τα μεγάλα σούπερ μάρκετ βρίσκεις πολλές εταιρείες οπότε μπορεί να το πάρει ο άντρας σου βλέποντας στην κλινική αν θα το χρειαστείτε ή όχι

Πάνω στο κουτί έχει ένα ενδεικτικό πρόγραμμα πόσες φορές τη μέρα και πόσες μεζούρα ανάλογα με το βάρος του μωρού αλλά σίγουρα δεν είναι απόλυτο και ακολουθείς τις ανάγκες του μωρού.

Σε περίπτωση θηλασμού ειδική στην αρχή μπορεί το μωρό να θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος. Και όταν λέω συνέχεια το εννοώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@whatever σε ευχαριστώ και πάλι!

Μακάρι όλα να κυλήσουν όμορφα σε όλες μας !! 

Ωραία άρα και για το γάλα δεν αγχώνομαι από τώρα, βλέποντας και κάνοντας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonμόλις γύρισα από την αιματολογο. Μου αύξησε τη δόση στο 6000. Ουσιαστικά από τις ενέσεις των 8000 θα βγάζω κάποιες σταγόνες μέχρι να φτάσει στο 0.3. λίγο με αγχωνει που δεν είναι στάνταρ η δόση στην ένεση αλλά τι να κάνουμε. Επίσης μου είπε σταματάω την ένεση 24 ώρες προ τοκετου αν πάει προγραμματισμένα. Αν γίνει αυτόματη έναρξη , 12 ώρες από την τελευταία ένεση είναι ασφαλές. Και επισκληριδιος 8-12 ωρες μετά την ένεση. 

Επίσης ρώτησα αν είναι οκ η ώρα που κάνω την ένεση και μου είπε θέλουμε να είναι πρωί σίγουρα γιατί τα νερά συνήθως σπάνε βράδυ. Οπότε είχες δίκιο σε αυτό. 

Επίσης μου είπε ότι θα φοράω κάλτσες συμπίεσης και στον τοκετό και για 10 μέρες μετά.. εσένα σου είπε κάτι τέτοιο ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

@Watermelonμόλις γύρισα από την αιματολογο. Μου αύξησε τη δόση στο 6000. Ουσιαστικά από τις ενέσεις των 8000 θα βγάζω κάποιες σταγόνες μέχρι να φτάσει στο 0.3. λίγο με αγχωνει που δεν είναι στάνταρ η δόση στην ένεση αλλά τι να κάνουμε. Επίσης μου είπε σταματάω την ένεση 24 ώρες προ τοκετου αν πάει προγραμματισμένα. Αν γίνει αυτόματη έναρξη , 12 ώρες από την τελευταία ένεση είναι ασφαλές. Και επισκληριδιος 8-12 ωρες μετά την ένεση. 

Επίσης ρώτησα αν είναι οκ η ώρα που κάνω την ένεση και μου είπε θέλουμε να είναι πρωί σίγουρα γιατί τα νερά συνήθως σπάνε βράδυ. Οπότε είχες δίκιο σε αυτό. 

Επίσης μου είπε ότι θα φοράω κάλτσες συμπίεσης και στον τοκετό και για 10 μέρες μετά.. εσένα σου είπε κάτι τέτοιο ;

 

Για τις κάλτσες δεν μου είπε κάτι αλλά είναι κάτι που μόνο καλό θα κάνει. Φοράνε και αθλητές σκέψου για καλύτερη αιμάτωση. 

Σου είπε για μετά, αν θα συνεχίσεις τις ενέσεις και για πόσο?

Ωραία μια χαρά. Και εμένα αυτό μου είπε. 24 ώρες πριν να έχω κάνει την τελευταία ένεση για προγραμματισμένο τοκετό. Τώρα για αυτόματο τοκετό έχει δώσει οδηγία σε χαρτί (το οποίο θα το προσκομίσω στο νοσοκομείο) να μου κάνουν σντι-χα πριν μου κάνουν επισκληριδειο. 

Άρα την ένεση θα την αφήσεις να την κάνεις στις 9 το πρωί 'η θα το πας νωρίτερα?

Έχεις δίκιο που σε αγχώνει λίγο αυτό με την δοσολογία. Αν έχεις καλό μάτι μπορείς να το βλέπεις όσο θα τρυπιεσαι και να σταματήσεις όταν φτάσεις στο κατάλληλο σημείο. 

Ειδάλλως σκέφτηκα μήπως θα σε βόλευε να πάρεις τις ενέσεις και με ένα μαύρο μαρκαδόρο να κάνεις ένα σημαδακι για να μην ξεφύγεις. Γιατί δεν κάνει κιόλας να βγάλεις την ένεση από το σημείο και να την ξανά βάλεις (για να συνεχίσεις τη δόση ας πούμε). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Για τις κάλτσες δεν μου είπε κάτι αλλά είναι κάτι που μόνο καλό θα κάνει. Φοράνε και αθλητές σκέψου για καλύτερη αιμάτωση. 

Σου είπε για μετά, αν θα συνεχίσεις τις ενέσεις και για πόσο?

Ωραία μια χαρά. Και εμένα αυτό μου είπε. 24 ώρες πριν να έχω κάνει την τελευταία ένεση για προγραμματισμένο τοκετό. Τώρα για αυτόματο τοκετό έχει δώσει οδηγία σε χαρτί (το οποίο θα το προσκομίσω στο νοσοκομείο) να μου κάνουν σντι-χα πριν μου κάνουν επισκληριδειο. 

Άρα την ένεση θα την αφήσεις να την κάνεις στις 9 το πρωί 'η θα το πας νωρίτερα?

Έχεις δίκιο που σε αγχώνει λίγο αυτό με την δοσολογία. Αν έχεις καλό μάτι μπορείς να το βλέπεις όσο θα τρυπιεσαι και να σταματήσεις όταν φτάσεις στο κατάλληλο σημείο. 

Ειδάλλως σκέφτηκα μήπως θα σε βόλευε να πάρεις τις ενέσεις και με ένα μαύρο μαρκαδόρο να κάνεις ένα σημαδακι για να μην ξεφύγεις. Γιατί δεν κάνει κιόλας να βγάλεις την ένεση από το σημείο και να την ξανά βάλεις (για να συνεχίσεις τη δόση ας πούμε). 

Για μετά μου είπε θα συνεχίσω με 4500 αυτές που έκανα μέχρι τώρα για 20 μέρες , θα κάνω μια εξέταση d dimers και θα μιλήσουμε ξανά! Μάλλον για 40 μέρες θα συνεχίσω ..

Αυτή μου είπε να βγάζω τον αέρα και να βγάζω και το υγρό μέχρι να φτάσει στο 0.3 (γιατί αυτές οι ενέσεις έχουν και δοσομετρητη) και μετά να την κάνω. Οπότε ίσως είναι πιο ασφαλές έτσι. Ελπίζω να το κάνω σωστά!! Δε θα ξανά κάνω εξετάσεις για αυτή μέχρι τη γέννα, αυτό με αγχωσε λίγο 😂 εσύ θα κάνεις ; 

Επίσης όταν λέει 24 ώρες πριν την τελευταία ένεση δηλαδή αν έκανα σήμερα το πρωί στις 9, αύριο μετά τις 9 μπορώ να γεννήσω ; Εγώ αυτό κατάλαβα , σωστό είναι; 

Την έχω στις 8.30..και μάλλον θα την κρατήσω εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Για μετά μου είπε θα συνεχίσω με 4500 αυτές που έκανα μέχρι τώρα για 20 μέρες , θα κάνω μια εξέταση d dimers και θα μιλήσουμε ξανά! Μάλλον για 40 μέρες θα συνεχίσω ..

Αυτή μου είπε να βγάζω τον αέρα και να βγάζω και το υγρό μέχρι να φτάσει στο 0.3 (γιατί αυτές οι ενέσεις έχουν και δοσομετρητη) και μετά να την κάνω. Οπότε ίσως είναι πιο ασφαλές έτσι. Ελπίζω να το κάνω σωστά!! Δε θα ξανά κάνω εξετάσεις για αυτή μέχρι τη γέννα, αυτό με αγχωσε λίγο 😂 εσύ θα κάνεις ; 

Επίσης όταν λέει 24 ώρες πριν την τελευταία ένεση δηλαδή αν έκανα σήμερα το πρωί στις 9, αύριο μετά τις 9 μπορώ να γεννήσω ; Εγώ αυτό κατάλαβα , σωστό είναι; 

Την έχω στις 8.30..και μάλλον θα την κρατήσω εκεί. 

Α. Σωστά καλε. Αυτό που σου είπε είναι προφανώς το σωστό :P δεν το σκέφτηκα. Αχαχαχαχα. 

Ναι ναι. Σωστά κατάλαβες. 8:30 την κάνεις , την άλλη μέρα στις 8:30 θα είσαι έτοιμη για τοκετό :)

όχι όχι και εγώ τέλος με τις εξετάσεις. Ούτε καν για μετά τη γέννα δεν θέλει. Της αρκεί που θα συνεχίσω για 60 ημέρες την δόση των 4500. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Α. Σωστά καλε. Αυτό που σου είπε είναι προφανώς το σωστό :P δεν το σκέφτηκα. Αχαχαχαχα. 

Ναι ναι. Σωστά κατάλαβες. 8:30 την κάνεις , την άλλη μέρα στις 8:30 θα είσαι έτοιμη για τοκετό :)

όχι όχι και εγώ τέλος με τις εξετάσεις. Ούτε καν για μετά τη γέννα δεν θέλει. Της αρκεί που θα συνεχίσω για 60 ημέρες την δόση των 4500. 

 

Της λέω ποτέ ξανά έρχομαι ; Και μου λέει μετά τη γέννα να μου στείλεις φωτό το μωρό ... Εκεί συνειδητοποίησα πόσο κοντά είμαστε στη γέννα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Της λέω ποτέ ξανά έρχομαι ; Και μου λέει μετά τη γέννα να μου στείλεις φωτό το μωρό ... Εκεί συνειδητοποίησα πόσο κοντά είμαστε στη γέννα 😂

Πω πω πραγματικά!!! Αχαχαχαχα. Κάθε μέρα είναι ένα βήμα πιο κοντά στο θαύμα!!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Από κλωτσιές πως πάτε? Κρατάτε σημειώσεις πότε κλωτσαει 'η μόνο εγώ είμαι η τρελή? 

Σημειώσεις δεν κρατάω όχι.. αλλά τις τελευταίες μέρες του δίνει και καταλαβαίνει! Όχι όλη μέρα βέβαια, συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένη! Αλλά βάζω ελαφριά αντικείμενα πάνω στην κοιλιά μου και τα κουνάει 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό! 1535 γρ η μπέμπα! ❤️❤️

Πω πω πω μεγάλωσε η μπέμπα!!! :)

θύμισε μου ποτέ πας για ντομπλερ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από ντοπλερ! 1563 η μπέμπα!!! Τραχηλος 27,2 !!όσες κάνατε ντοπλερ πόσο είχατε τράχηλο; 

Ο εμβρυολογος λέει να τα κόψω όλα , ο τράχηλος είναι πολύ καλός.. θα μας ανησυχούσαν οι συσπάσεις αν ήταν τεντωμενος και είχε μειωθεί πουλ το μήκος. Τώρα εγώ είμαι στη μέση, θα μιλήσει με τη γιατρό είπε. Δε ξέρω τι να κανω! Αυτός μου είπε να πάω για μπάνια και να μην μένω ξαπλωμένη μόνο κακό κάνει... Τι να πω δε ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Πω πω πω μεγάλωσε η μπέμπα!!! :)

θύμισε μου ποτέ πας για ντομπλερ?

 

Ναι μεγαλωσε πολυ!!! Δεν το πιστεύω!

Έκλεισα στις 27/07! Σε δέκα μέρες δηλαδή! 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια γύρισα από ντοπλερ! 1563 η μπέμπα!!! Τραχηλος 27,2 !!όσες κάνατε ντοπλερ πόσο είχατε τράχηλο; 

Ο εμβρυολογος λέει να τα κόψω όλα , ο τράχηλος είναι πολύ καλός.. θα μας ανησυχούσαν οι συσπάσεις αν ήταν τεντωμενος και είχε μειωθεί πουλ το μήκος. Τώρα εγώ είμαι στη μέση, θα μιλήσει με τη γιατρό είπε. Δε ξέρω τι να κανω! Αυτός μου είπε να πάω για μπάνια και να μην μένω ξαπλωμένη μόνο κακό κάνει... Τι να πω δε ξέρω 

Εγώ που έκανα ακριβώς στις 32 εβδομάδες είχα 2,8 cm τράχηλο. Ο εμβρυολογος μου είπε ότι είναι μια χαρά και ότι από εδώ και πέρα θα μειώνεται σταδιακά. Είναι φυσιολογικό. 

Καλά στα είπε. Και η πολύ ξάπλα τι θα προσφέρει? Πέρασε το κρίσιμο στάδιο. Σιγά σιγά να επανέλθεις στην καθημερινότητα σου χωρίς υπερβολές. Και ένα μπανάκι θα σε ανακουφίσει γενικά. 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Ναι μεγαλωσε πολυ!!! Δεν το πιστεύω!

Έκλεισα στις 27/07! Σε δέκα μέρες δηλαδή! 🙂🙂

Άντε με το καλό!!!!

Μεγαλώνουν τα μπεμπακια. Ετοιμάζονται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Εγώ που έκανα ακριβώς στις 32 εβδομάδες είχα 2,8 cm τράχηλο. Ο εμβρυολογος μου είπε ότι είναι μια χαρά και ότι από εδώ και πέρα θα μειώνεται σταδιακά. Είναι φυσιολογικό. 

Καλά στα είπε. Και η πολύ ξάπλα τι θα προσφέρει? Πέρασε το κρίσιμο στάδιο. Σιγά σιγά να επανέλθεις στην καθημερινότητα σου χωρίς υπερβολές. Και ένα μπανάκι θα σε ανακουφίσει γενικά. 

Άντε με το καλό!!!!

Μεγαλώνουν τα μπεμπακια. Ετοιμάζονται :)

Τι να σου πω η γυναικολόγος μου είπε μόνο σπίτι και να συνεχίσω τα φάρμακα που παιρνω μέχρι να μπω στο μήνα μου!!! 

Τώρα να δω που θα μιλήσουν τι θα μου πει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Εγώ που έκανα ακριβώς στις 32 εβδομάδες είχα 2,8 cm τράχηλο. Ο εμβρυολογος μου είπε ότι είναι μια χαρά και ότι από εδώ και πέρα θα μειώνεται σταδιακά. Είναι φυσιολογικό. 

Καλά στα είπε. Και η πολύ ξάπλα τι θα προσφέρει? Πέρασε το κρίσιμο στάδιο. Σιγά σιγά να επανέλθεις στην καθημερινότητα σου χωρίς υπερβολές. Και ένα μπανάκι θα σε ανακουφίσει γενικά. 

Άντε με το καλό!!!!

Μεγαλώνουν τα μπεμπακια. Ετοιμάζονται :)

Επίσης όταν της είπα πως σκληραίνει η κοιλιά μέσα στη μέρα αρκετές φορές δεν έδωσε καμία σημασία , μου είπε δεν είναι φυσιολογικό να προετοιμάζεται η μήτρα σιγά σιγά; Ούτε καν έδωσε σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Επίσης όταν της είπα πως σκληραίνει η κοιλιά μέσα στη μέρα αρκετές φορές δεν έδωσε καμία σημασία , μου είπε δεν είναι φυσιολογικό να προετοιμάζεται η μήτρα σιγά σιγά; Ούτε καν έδωσε σημασία.

Πφφφ εμένα γιατί με έχουν τρελάνει έτσι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Πφφφ εμένα γιατί με έχουν τρελάνει έτσι !!

Αχ αλήθεια δεν ξέρω πραγματικά! Εσένα παραειναι αυστηρή και εμένα παραειναι ήρεμη! Μέση λύση δεν υπάρχει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγαμε σήμερα κ εμείς για ντοπλερ. Είμαι 31+ 1 κ η μπέμπα είναι 1835γρ. Αμνιακό κ τα υπόλοιπα τα βρήκε καλά. Ο τράχηλος είναι 4.2 cm. Δεν είναι πολύ μακρύς?? 

Ανησυχώ για τις ενέσεις λίγο. Ο αιματολόγος σήμερα μου είπε να συνεχίσω salospir μέχρι τις 35 εβδομάδες κ μετά clexane των 4000. Μου είπε ότι ο γυναικολόγος προτιμάει το βράδυ να την κάνω γιατί κ το βράδυ να σπάσουν τα νερά δεν γεννάς άμεσα. Δεν ξέρω... Αλλιώς θα πρέπει να κάνεις καισαρική με ολική αναισθησία η γεννάς χωρίς επισκληριδιο. Με αγχωσε λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εχει τυλιχθεί ο ομφάλιος λώρος γύρω από το λαιμό για αυτό μάλλον δεν έχει πάρει θέση. Αλλά είπε αυτό δε μας ανησυχεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Αχ αλήθεια δεν ξέρω πραγματικά! Εσένα παραειναι αυστηρή και εμένα παραειναι ήρεμη! Μέση λύση δεν υπάρχει;;

Έλα ντε!! Τι να πω δε ξέρω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...