Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Λογικά γέννας χωρίς επισκληριδιο :P δεν ξέρω. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν ξανά πάω. 

 

Εντάξει με έπεισες, προγραμματισμένα όλα. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Έχεις και εσύ θρομβοφιλια?? 

Όχι όχι δεν ισχύει. Γι αυτό και εγώ έλαβα οδηγίες για φυσιολογικό τοκετό. Με τον γιατρό σου έχετε συζητήσει πως θα γεννήσεις?

Αν σπάσουν τα νερά και έχω πάρει την δόση άμεσα, θα περιμένουμε να περάσουν οι ώρες. Εξάλλου λένε ότι δεν γεννάς επιτόπου αλλά παίρνει ώρες. Σου κάνουν έτσι κι αλλιώς πρώτα εξετάσεις, κλίσμα, μέχρι να μπεις στο δωμάτιο κλπ που θα περάσει έτσι κι αλλιώς κάποιος χρόνος. Μετά θα μου ελέγχουν το σντι-χα μέχρι να μπορούν να μου κάνουν επισκληριδειο. 

Με το καλό να έρθει η Δευτέρα και να πας! Σίγουρα όλα καλά θα είναι! ;)

Θα έχει μεγαλώσει και το μωράκι και όσο μεγαλώνει τόσο εμείς ηρεμούμε. 

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα . 

@Watermelon έχω θετικά τα αντιφωσφολιπιδικα αντισώματα που σχετίζονται με αυτοάνοσο σύνδρομο που προκαλεί θρομβώσεις.. το ανακάλυψα μετά την παλινδρομη που είχα αν κ δεν ευθυνόταν αυτό. 

Νομίζω ο γιατρός είχε πει ότι μπορώ να γεννήσω κ φυσιολογικά αν σταματήσω την ένεση κάποιες μέρες πριν. Αλλά θέλω να το συζητήσω κ με τον αιματολόγο τη Δευτέρα. 

Έχω πρώτα ντοπλερ κ μετά αιματολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Η γιατρός από την 25η εβδ που είχα τις συσπάσεις μου έλεγε να φτάσουμε στην 32η που τελειώνουν οι κρίσιμες εβδομάδες. Ουσιαστικά, 25η-32η αν γεννηθεί πρόωρα ένα παιδί λογικά θα ζήσει αλλά σίγουρα θα έχει προβλήματα στην πορεία. Μετά τη 32η λένε οτι μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να υπάρξει πρόβλημα αν γεννηθεί πρόωρα, μπορεί ακόμα και να αναπνέει μόνο του.  τίποτα δεν είναι σίγουρο ούτε στη μία περίπτωση ούτε στην άλλη, δηλαδή πολλά μωρά έχουν γεννηθεί πριν την 32η και είναι υγιέστατα και άλλα μετά την 32η και έχουν θέματα,αλλά λέμε για τις πιθανότητες. Το ιδανικό είναι να φτάσεις τις 38!!

@Emily2 Α μάλιστα κατάλαβα! Μακάρι να φτάσουμε όλες τότε τις 38!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάνω έρευνα αγοράς , μετά το ντοπλερ τη Δευτέρα,όλα να είναι καλά,  θα ξεκινήσω να παραγγέλνω πράγματα από το ίντερνετ.

Ξέρω ότι όλες εδώ πρώτη φορα περιμένουμε παιδακι , αλλα μήπως σας έχει συμβουλέψει κάποια φιλη,γνωστή κτλπ. 

Αρχικά μπιμπερο τι μάρκα θα πάρετε; Και πόσα για αρχή ;

Όπως επίσης πιπίλες ;

Σελτεδακια είναι καλύτερα να πάρουμε μεγάλα ή μεσαία ; 

Κουβερτουλες σκεφτόμουν να πάρω μια πικέ , μια fleece και μια πικέ αγκαλιας για αρχή. + Τα σεντονακια. Τι λέτε εσείς; 

Και ρουχαλακια εξόδου για το μωρό, τι φοράμε εκείνη την εποχή ; Σίγουρα το φανελάκι το κοντομανικο και μετά από πάνω ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! 

Με το καλό όλες να υποδεχτούμε τα μωράκια μας. 

Ψιλοπαρακολουθω καιρό τώρα το θέμα αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν συμμετέχω

Περιμένουμε το δεύτερο παιδάκι μας μέσα Σεπτεμβρίου αλλά θα πάω με πρόκληση τελικά τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια κάνω έρευνα αγοράς , μετά το ντοπλερ τη Δευτέρα,όλα να είναι καλά,  θα ξεκινήσω να παραγγέλνω πράγματα από το ίντερνετ.

Ξέρω ότι όλες εδώ πρώτη φορα περιμένουμε παιδακι , αλλα μήπως σας έχει συμβουλέψει κάποια φιλη,γνωστή κτλπ. 

Αρχικά μπιμπερο τι μάρκα θα πάρετε; Και πόσα για αρχή ;

Όπως επίσης πιπίλες ;

Σελτεδακια είναι καλύτερα να πάρουμε μεγάλα ή μεσαία ; 

Κουβερτουλες σκεφτόμουν να πάρω μια πικέ , μια fleece και μια πικέ αγκαλιας για αρχή. + Τα σεντονακια. Τι λέτε εσείς; 

Και ρουχαλακια εξόδου για το μωρό, τι φοράμε εκείνη την εποχή ; Σίγουρα το φανελάκι το κοντομανικο και μετά από πάνω ; 

Θα σου πω τι βόλεψε εμάς αλλά δεν είναι και θα βολεψει και τη καθεμία.

Μπιμπερο είχα πολλά nuk τα κλασικά με το στενό λαιμό από τα ανήψια μου οπότε πήρα μόνο θηλές σιλικόνης. 

Στο κουτί που μας έδωσαν στην κλινική φεύγοντας είχε μέσα ένα πλαστικό της mum και ένα nuk natural sense

Εμείς πήραμε μόνο ένα dr brown κατά των κολικών. 

Και τα τέσσερα που ανέφερα με διαφορετικές θηλές μεταξύ τους. 

Αυτό που βόλεψε πιο πολύ τον μικρούλη μας τις πρώτες 2-3 εβδομάδες ήταν της mum μάλλον λόγω πιο εύκολης ροής. Γεννήθηκε λίγο μικρουλης και κουραζόταν από τον θηλασμό και τα υπόλοιπα μπιμπερο. Αλλά ήταν και το πιο δύσχρηστο για εμάς λόγω πλαστικού. Δεν κρυώνει το γάλα κάτω από τη βρύση με τίποτα ενώ στο γυάλινο κατευθείαν

Πιπίλες είχαμε πάλι στην αρχή nuk και δεν τις ήθελε καθόλου. Μετά δοκιμάσαμε άλλες δύο τρεις διαφορετικές μέχρι να βρούμε τι του αρέσει. Κατέληξε με μια dr brown κουμουτσα ολόκληρη αλλά αυτή τον βόλεψε

Σελτεδακια είχαμε και μεγάλα και μεσαία. Δεν μπορώ να πω ούτε ότι με βόλεψε ούτε ότι με δυσκόλεψε περισσότερο κάποιο από τα δύο. Αδιάφορο ήταν. Τώρα έχω ένα από τα μεγάλα που δεν χάλασε αλλά θα πάρω μόνο κάνα δυο μεσαία 

Ρούχα θα πάρω για την έξοδο κοντομανικο φανελάκι και φορμακια ένα και ένα και ανάλογα την ημέρα θα διαλέξω ποιο θα του φορέσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά όσον αφορά μπιμπερο και πιπίλες αν θέλετε να θηλάσετε δείτε για αυτά που σε σχήμα και τρόπο "λειτουργίας" μοιάζουν με τη θηλή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@whateverσε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάποια από αυτά μου φαίνονται κινέζικα 😝μάλλον πρέπει να πάω σε μαγαζί να τα δω από κοντά. Θέλω να θηλάσω αλλά σίγουρα δε ξέρω αν θα μπορέσω. Είδα της nuk μπιμπερο και λένε κατά των κολικών και για θηλασμό. Αν πάρω αυτά είναι οκ; Επίσης μεγάλο μπουκάλι ή μικρό για αρχή ;

Και όσο για τα φορμακια που λες εξόδου, τι εννοείς ένα και ένα ; 

Συγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετη 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..1350 γραμμάρια η μικρή…εγώ πάλι έχασα 1,4..Εγω τα έχω παραγγείλει όλα, μόνο του φαρμακείου λείπουν…Εννοεί ένα κ ένα φορμάκι εξόδου μακρυμάνικο κ κοντομάνικο ανάλογα τον καιρό..κι εγώ έχω πάρει δυο τρία κ ανάλογα θα τη ντύσουν…κουβερτουλες έχω πάρει όχι χοντρές..πικε,fleece κλπ..4 έχω πάρει,όπως και 5 σεντονακια λίκνου…έκλεισα για Doppler 26/7..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..1350 γραμμάρια η μικρή…εγώ πάλι έχασα 1,4..Εγω τα έχω παραγγείλει όλα, μόνο του φαρμακείου λείπουν…Εννοεί ένα κ ένα φορμάκι εξόδου μακρυμάνικο κ κοντομάνικο ανάλογα τον καιρό..κι εγώ έχω πάρει δυο τρία κ ανάλογα θα τη ντύσουν…κουβερτουλες έχω πάρει όχι χοντρές..πικε,fleece κλπ..4 έχω πάρει,όπως και 5 σεντονακια λίκνου…έκλεισα για Doppler 26/7..

Πολύ ωραία νέα!!🤗🤗 Μπράβο! Πόσων εβδομάδων είσαι σήμερα ακριβώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γύρισα από γιατρό..1350 γραμμάρια η μικρή…εγώ πάλι έχασα 1,4..Εγω τα έχω παραγγείλει όλα, μόνο του φαρμακείου λείπουν…Εννοεί ένα κ ένα φορμάκι εξόδου μακρυμάνικο κ κοντομάνικο ανάλογα τον καιρό..κι εγώ έχω πάρει δυο τρία κ ανάλογα θα τη ντύσουν…κουβερτουλες έχω πάρει όχι χοντρές..πικε,fleece κλπ..4 έχω πάρει,όπως και 5 σεντονακια λίκνου…έκλεισα για Doppler 26/7..

Τι ωραία νέα! Όλα καλά οπότε!! ποσών εβδομάδων είσαι σήμερα ; 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Είμαι 29+3..

Τι καλα! Και η μπεμπα μεγαλώνει τέλεια και εσύ με τα κιλακια είσαι σούπερ!! 🌹🌹

Και εγώ doppler 27 έχω κλείσει! Και επιτέλους Δευτέρα γυναικολόγο για υπέρηχο..!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@whateverσε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάποια από αυτά μου φαίνονται κινέζικα 😝μάλλον πρέπει να πάω σε μαγαζί να τα δω από κοντά. Θέλω να θηλάσω αλλά σίγουρα δε ξέρω αν θα μπορέσω. Είδα της nuk μπιμπερο και λένε κατά των κολικών και για θηλασμό. Αν πάρω αυτά είναι οκ; Επίσης μεγάλο μπουκάλι ή μικρό για αρχή ;

Και όσο για τα φορμακια που λες εξόδου, τι εννοείς ένα και ένα ; 

Συγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετη 😝

Συγνώμη δεν ήθελα να σε μπερδέψω περισσότερο! 

Υποθέτω πως θα είναι οκ αλλά και γω δεν το είχα ψάξει περισσότερο στον πρώτο.  Ειχα από τα ανήψια μου τα κλασικά nuk και είχα πάρει απλά θηλές που να ταιριάζουν. Αυτα τα κλασικά που λέω σίγουρα δεν βοηθούν στον θηλασμό ή στους κολικούς. Το μόνο που είχαμε πάρει ήταν ένα dr brown, αυτό που πρότειναν όλοι για τους κολικούς, και δύο που μας έδωσαν από την κλινική. Στην πορεία είδα πόσα πολλά υπάρχουν από κάθε εταιρεία. Τώρα σκέφτομαι να πάρω δύο ακόμη dr brown ή κάτι αυτής της λογικής και να αποφύγω τα κλασικά που έχω εντελώς

Γενικά αυτό που λένε σε περίπτωση μικτής διατροφής είναι οι θηλές των μπιμπερο να μην αφήνουν το γάλα να ρέει αλλά να απαιτείται προσπάθεια από το μωρό να πιει όπως συμβαίνει και στο στήθος. Διαφορετικά βολεύεται στην ευκολία του μπιμπερο. Αυτό ισχύει και στην περίπτωση που δίνεις αντλημενο

Τα μικρά εμένα με βολεψαν περισσότερο στην αρχή που έκανα μικτή διατροφή και έδινα συμπλήρωμα 30-60ml. Αυτά είναι συνήθως 120-150 ml ενώ τα μεγάλα είναι 270ml. Για κάποιο λόγο μου καθόταν άσχημα που χρησιμοποιούσα μεγάλο, όταν δεν είχα μικρό, για τόσα λίγα μλ. Δική μου παραξενια όμως αυτό! Και γενικά στην αρχή που πίνουν μικρή ποσότητα είναι βολικά απλά θα πάνε γρήγορα στο ντουλάπι και θα χρειαστούν τα μεγάλα 

Ένα και ένα εννοώ με μακρύ μανίκι και ποδαράκι και ένα με κοντό μανίκι και ποδαράκι. Θα τα πάρω και τα δύο μαζί μου και θα αποφασίσω στην κλινική ανάλογα τη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@whateverόχι όχι δεν με μπέρδεψες ! Ίσα ίσα με βοήθησες πολύ. Αλλά οταν δεν έχεις ξανά ασχοληθεί με αυτά ,στην αρχή σου φαίνονται ένα χάος. 

Δε είχα σκεφτεί καν ότι αφού θέλω να θηλάσω θα χρειαστώ και μπουκάλια φαντάσου. 

Θα πάρω και εγώ της dr brown ένα μικρό και ένα μεγάλο για αρχή να δω πως θα πάει. 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η whatever είπε:

Συγνώμη δεν ήθελα να σε μπερδέψω περισσότερο! 

Υποθέτω πως θα είναι οκ αλλά και γω δεν το είχα ψάξει περισσότερο στον πρώτο.  Ειχα από τα ανήψια μου τα κλασικά nuk και είχα πάρει απλά θηλές που να ταιριάζουν. Αυτα τα κλασικά που λέω σίγουρα δεν βοηθούν στον θηλασμό ή στους κολικούς. Το μόνο που είχαμε πάρει ήταν ένα dr brown, αυτό που πρότειναν όλοι για τους κολικούς, και δύο που μας έδωσαν από την κλινική. Στην πορεία είδα πόσα πολλά υπάρχουν από κάθε εταιρεία. Τώρα σκέφτομαι να πάρω δύο ακόμη dr brown ή κάτι αυτής της λογικής και να αποφύγω τα κλασικά που έχω εντελώς

Γενικά αυτό που λένε σε περίπτωση μικτής διατροφής είναι οι θηλές των μπιμπερο να μην αφήνουν το γάλα να ρέει αλλά να απαιτείται προσπάθεια από το μωρό να πιει όπως συμβαίνει και στο στήθος. Διαφορετικά βολεύεται στην ευκολία του μπιμπερο. Αυτό ισχύει και στην περίπτωση που δίνεις αντλημενο

Τα μικρά εμένα με βολεψαν περισσότερο στην αρχή που έκανα μικτή διατροφή και έδινα συμπλήρωμα 30-60ml. Αυτά είναι συνήθως 120-150 ml ενώ τα μεγάλα είναι 270ml. Για κάποιο λόγο μου καθόταν άσχημα που χρησιμοποιούσα μεγάλο, όταν δεν είχα μικρό, για τόσα λίγα μλ. Δική μου παραξενια όμως αυτό! Και γενικά στην αρχή που πίνουν μικρή ποσότητα είναι βολικά απλά θα πάνε γρήγορα στο ντουλάπι και θα χρειαστούν τα μεγάλα 

Ένα και ένα εννοώ με μακρύ μανίκι και ποδαράκι και ένα με κοντό μανίκι και ποδαράκι. Θα τα πάρω και τα δύο μαζί μου και θα αποφασίσω στην κλινική ανάλογα τη μέρα 

Κορίτσια πάνω στη συζήτηση των μπιμπερο.. αναρωτιομουν αν οι θερμαντήρας δέχονται όλες τις μάρκες μπιμπερο; Η κάθε εταιρεία δέχεται μόνο τα δικά της μπιμπερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια πάνω στη συζήτηση των μπιμπερο.. αναρωτιομουν αν οι θερμαντήρας δέχονται όλες τις μάρκες μπιμπερο; Η κάθε εταιρεία δέχεται μόνο τα δικά της μπιμπερο;

Οι θερμαντήρες χρειάζονται μόνο στην περίπτωση που δώσεις ξένο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα στο πρώτο μάθημα τοκετού που κάνει μια από τις μαίες του γυναικολόγου. Ωραία ήταν γιατί σου λέει ξέρεις τι να περιμένεις σε περίπτωση φυσικού τοκετού κ τι πρέπει να κάνεις. Πλησιάζει ο καιρός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2023 at 12:01 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Οι θερμαντήρες χρειάζονται μόνο στην περίπτωση που δώσεις ξένο ; 

Καλημέρα!Δεν το γνωρίζω καθόλου.. 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω; Συνήθως τι πίεση έχετε; Ειδικά τις τελευταίες μέρες όταν ξυπνάω νιώθω αρκετά αδύναμη, και όταν μετριέμαι η μεγάλη είναι γύρω στο 9.7 και η μικρή γύρω στο 7.

Έχετε μετρηθεί πρόσφατα μήπως επηρεάζετε από τη ζέστη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Καλημέρα!Δεν το γνωρίζω καθόλου.. 

Κορίτσια, να σας ρωτήσω; Συνήθως τι πίεση έχετε; Ειδικά τις τελευταίες μέρες όταν ξυπνάω νιώθω αρκετά αδύναμη, και όταν μετριέμαι η μεγάλη είναι γύρω στο 9.7 και η μικρή γύρω στο 7.

Έχετε μετρηθεί πρόσφατα μήπως επηρεάζετε από τη ζέστη;

 

Καλημέρα ! 

Εγώ έχω μονίμως 9-10μεγαλη και 5-6 μικρή. Επίσης τον τελευταίο καιρό και εγώ ξυπνάω αδύναμη και με ζαλάδες! Νομίζω επηρεάζει και η ζέστη! Και είναι καλό που έχεις χαμηλή. Αλλά ρωτά και το γιατρο σου όταν πας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα ! 

Εγώ έχω μονίμως 9-10μεγαλη και 5-6 μικρή. Επίσης τον τελευταίο καιρό και εγώ ξυπνάω αδύναμη και με ζαλάδες! Νομίζω επηρεάζει και η ζέστη! Και είναι καλό που έχεις χαμηλή. Αλλά ρωτά και το γιατρο σου όταν πας 

Ναι αύριο που θα πάω θα την ρωτήσω. Απλώς μου φαίνεται τόσο περίεργο, γιατί δεν είχα ζαλάδες στο πρώτο τρίμηνο που είναι και συχνό φαινομενο και έχω τώρα.

Αυτό που ρώτησες πριν για τα μπιμπερο, αναρωτιέμαι, αν κάνουμε άντληση αργότερα και τα βάζουμε κατάψυξη, πως ξεπαγωνουν σε σωστή θερμοκρασία; Ίσως εκεί να χρησιμεύει ο θερμαντήρας; Δεν ξέρω, μια υπόθεση κάνω 🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Ναι αύριο που θα πάω θα την ρωτήσω. Απλώς μου φαίνεται τόσο περίεργο, γιατί δεν είχα ζαλάδες στο πρώτο τρίμηνο που είναι και συχνό φαινομενο και έχω τώρα.

Αυτό που ρώτησες πριν για τα μπιμπερο, αναρωτιέμαι, αν κάνουμε άντληση αργότερα και τα βάζουμε κατάψυξη, πως ξεπαγωνουν σε σωστή θερμοκρασία; Ίσως εκεί να χρησιμεύει ο θερμαντήρας; Δεν ξέρω, μια υπόθεση κάνω 🤔

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ! Στο πρώτο τρίμηνο δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Τώρα με έχουν πιάσει όλα!!και τελικά πήγα και σε ΩΡΛ και έχω ρινίτιδα εγκυμοσύνης! Όχι απλά έχω, αλλά έχω και τα περίεργα 😂 

Ρωτά και πες μας τι σου είπε!!! 

Δε ξέρω καθόλου, ειλικρινά τις τελευταίες μέρες που ψάχνω πράγματα με έχει πιάσει τρελό άγχος για το τι πρέπει να πάρω και ακόμα περισσότερο για το τι θα κάνω μόλις γεννηθεί. Δεν έχω ιδέα και όσο φτάνει ο καιρός λέω στον άντρα μου όταν πάρουμε το μωράκι μας σπίτι, τι το κάνουμε ;;; Και μου λέει αν δεν ξέρεις εσύ περιμένεις να ξέρω εγώ;;; Χαχαχα δε ξέρω αν σου βγαίνουν φυσικά κάποια πράγματα αλλά τώρα όλα τα βλέπω βουνό!!! 

Επίσης να ρωτήσω, λίκνο θα πάρεις ; Και αν ναι ποιο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ακριβώς το ίδιο και εγώ! Στο πρώτο τρίμηνο δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Τώρα με έχουν πιάσει όλα!!και τελικά πήγα και σε ΩΡΛ και έχω ρινίτιδα εγκυμοσύνης! Όχι απλά έχω, αλλά έχω και τα περίεργα 😂 

Ρωτά και πες μας τι σου είπε!!! 

Δε ξέρω καθόλου, ειλικρινά τις τελευταίες μέρες που ψάχνω πράγματα με έχει πιάσει τρελό άγχος για το τι πρέπει να πάρω και ακόμα περισσότερο για το τι θα κάνω μόλις γεννηθεί. Δεν έχω ιδέα και όσο φτάνει ο καιρός λέω στον άντρα μου όταν πάρουμε το μωράκι μας σπίτι, τι το κάνουμε ;;; Και μου λέει αν δεν ξέρεις εσύ περιμένεις να ξέρω εγώ;;; Χαχαχα δε ξέρω αν σου βγαίνουν φυσικά κάποια πράγματα αλλά τώρα όλα τα βλέπω βουνό!!! 

Επίσης να ρωτήσω, λίκνο θα πάρεις ; Και αν ναι ποιο ; 

Αχ και εγώ έτσι είμαι! Με τη μόνη διαφορά ότι ο άντρας μου μου λέει μην αγχώνεσαι θα τη βρούμε την άκρη! Και κάπως μεταξύ σοβαρού και αστείου με χαλαρώνει προς στιγμη🙂 (μετά από λίγο βέβαια επανέρχονται τα άγχη μου)

Αααα όντως είχες ρινίτιδα; Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει και ρινίτιδα εγκυμοσύνης! Περαστικά! Σου έδωσε τίποτα; Όλο καινούριες πληροφορίες!

Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω και αρκετές καούρες που είναι πολύ ενοχλητικό..

Λίκνο δεν αγόρασα γιατί μου έδωσε η αδερφή μου.. είναι ένα της chicco! Τώρα το μοντέλο νομίζω ότι είναι το next to me, θυμάμαι όταν το είχα δει στημένο πως ήταν πολύ ωραίο! Και γερό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...