Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ναι,κι εγώ τη 🤔…..όσο για σουτιέν θηλασμού π ρώτησε ένα κορίτσι εγώ έχω πάρει τρια από το shein π τα φοράω καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης καθώς τπτ άλλο δεν μ κάνει..με έχουν χιλιοβολέψει και παράγγειλα και τρία ακόμα μεγαλύτερο μέγεθος για τη γέννα…είναι κ πάμφθηνα…εγώ διανύω την 30η εβδομάδα κ μ φαίνεται όταν θα δω μπροστά το τρία την επόμενη Παρασκευή στον υπέρηχο θα αγχωθώ..κάπως μου φαίνεται το 30…

Γιατί να αγχωθεις;;; Εγώ θα χαρώ !! Και αν δω και 32, ακόμα περισσότερο. Να έχουμε μια ασφάλεια. 

Σκέφτεσαι τον τοκετό;

Όλες από το shein πήρατε Ε ; Εγώ πήρα σήμερα από το hm ελπίζω να μου κάνουν, περιμένω να έρθουν. 

Λέτε να δω στο shein νυχτικά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Αν διανύεις την 30η εβδομάδα άρα είσαι 29+ ;

Και εγώ λίγο αγχώνομαι.. σήμερα είμαι 29+7 !! 

Κορίτσια από κοιλιτσες πως πάμε;; Εμένα πλέον είναι εμφανές ότι είμαι έγκυος δε χωράει αμφιβολία πλέον χιχιχ 🌹

Εγώ 29+2 !! Άντε άντε βήμα βήμα προχωράμε !!! 

Χαχα έκανες κοιλίτσα μεγάλη;;;

Κ εμένα φαίνεται πλέον 😍απλά εμένα είναι χαμηλά , εσένα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Γιατί να αγχωθεις;;; Εγώ θα χαρώ !! Και αν δω και 32, ακόμα περισσότερο. Να έχουμε μια ασφάλεια. 

Σκέφτεσαι τον τοκετό;

Όλες από το shein πήρατε Ε ; Εγώ πήρα σήμερα από το hm ελπίζω να μου κάνουν, περιμένω να έρθουν. 

Λέτε να δω στο shein νυχτικά ;

Εγώ πήρα 2 σουτιέν από μαγαζί με εσώρουχα, αλλά δεν ήταν κάποια γνωστή εταιρεία. Και έχω παραγγείλει και 2 από το La redoute  εδώ και 2μιση εβδομάδες και ακόμα να έρθουν 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Εγώ 29+2 !! Άντε άντε βήμα βήμα προχωράμε !!! 

Χαχα έκανες κοιλίτσα μεγάλη;;;

Κ εμένα φαίνεται πλέον 😍απλά εμένα είναι χαμηλά , εσένα ;

Βασικά τα έχω μπερδέψει λίγο με τις ημέρες μου.. μπορεί να είμαι και 29+5 δεν είμαι σίγουρη!

Όχι πολύ μεγάλη αλλά ναι έχω κανονικά κοιλίτσα!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως συνήθως πάνω από τον αφαλό είναι πιο σκληρή και κάτω από τον αφαλό πιο μαλακή! Μηοως έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι τέτοιο; ( Εμένα είναι κορίτσι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Βασικά τα έχω μπερδέψει λίγο με τις ημέρες μου.. μπορεί να είμαι και 29+5 δεν είμαι σίγουρη!

Όχι πολύ μεγάλη αλλά ναι έχω κανονικά κοιλίτσα!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως συνήθως πάνω από τον αφαλό είναι πιο σκληρή και κάτω από τον αφαλό πιο μαλακή! Μηοως έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι τέτοιο; ( Εμένα είναι κορίτσι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Τι να σου πω εγώ ακόμα κάτω από τον αφαλό την νιώθω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ πήρα 2 σουτιέν από μαγαζί με εσώρουχα, αλλά δεν ήταν κάποια γνωστή εταιρεία. Και έχω παραγγείλει και 2 από το La redoute  εδώ και 2μιση εβδομάδες και ακόμα να έρθουν 🤔

Α για πες έχεις ξανά παραγγείλει από αυτό;τα βλέπω κι εγώ αλλά δεν τα ξέρω κ φοβήθηκα να παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Α για πες έχεις ξανά παραγγείλει από αυτό;τα βλέπω κι εγώ αλλά δεν τα ξέρω κ φοβήθηκα να παρω

Τι εννοείς την νοιωθεις κάτω από τον αφαλό; Την μπέμπα ή την κοιλιά; 🤔

Όχι δεν έχω ξαναπαραγγειλει οπότε δεν έχω ιδέα.. όταν και ΑΝ έρθουν πότε θα σας πω εντυπώσεις χαχαχ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Τι εννοείς την νοιωθεις κάτω από τον αφαλό; Την μπέμπα ή την κοιλιά; 🤔

Όχι δεν έχω ξαναπαραγγειλει οπότε δεν έχω ιδέα.. όταν και ΑΝ έρθουν πότε θα σας πω εντυπώσεις χαχαχ 😂

Κάτω από τον αφαλό νιώθω τη μπέμπα. Και η κοιλιά μου δηλαδή είναι πιο χαμηλά , όχι από ψηλά στρογγυλή.  

Ναι ενημέρωσε μας 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Όχι να ηρεμήσεις! Δε είναι τόσο εύκολο να κολλήσουμε. Σκέψου όταν δεν ήσουν έγκυος πόσα ωμά έτρωγες και δεν έπαθες τίποτα. Επίσης είχα διαβάσει κάπου ότι από την 23η νομίζω βδομάδα κύησης δεν είναι τόσο επικίνδυνο αν κολλήσεις. Αλλά δε θα κόλλησες μην ανησυχείς!! 

Εμενα πάλι βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων της αιματολογου και ενώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα δεν άντεξα της τα έστειλα να μου πει αν είναι οκ. Την έχω τρελανει, ειδικά τώρα που είμαι μονίμως ξαπλωμένη γιατί είναι πιο εύκολο να πάθεις θρόμβωση. Η αντι-χα 0.100 πάλι. Εσύ μόνο αυτή κάνεις Ε ; Δεν κάνεις πρωτεινη s ,d dimers ; 

Εν τω μεταξύ νιώθω ότι δεν έχει τελειωμό αυτό το άγχος. Όλο λέω θα ηρεμήσω κι όλο κάτι βγαίνει και άντε πάλι. Θα ρίξω το φταιξιμο στις ορμόνες της εγκυμοσύνης 😂😂😂

Και εγώ αυτό σκέφτομαι. ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ έχουμε φάει προ εγκυμοσύνης. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα βγουν αρνητικά!!! 🙏🙏🙏

Ναι ναι μόνο αντί -χα. (+Γεν. Αίματος). 

Αύριο έχω το τελευταίο ραντεβού με την αιμστολογο να μου δώσει οδηγίες για την γέννα. Λογικά θα ξέρεις ότι πρέπει να περάσουν κάποιες ώρες για να μας κάνουν επισκληριδιο.  Ο γυναικολόγος, μου είπε ότι θα μου δώσει λογικά ενέσεις των 4500 και θα κάνω 2, την ημέρα (αντί 1 των 8000 που κάνω τώρα). Αλλά θα την ρωτήσω αύριο μήπως είναι καλύτερα να πάμε με πρόκληση και να έχω σταματήσει τις δόσεις 1-2 ημέρες πριν. Θα δούμε τι θα μου πει. 

Κορίτσια και εγώ σήμερα την σκεφτόμουν την κοπέλα. Ελπίζω όντως να είναι καλά και εκείνη και τα μωράκια της. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πηγαίνουν σούπερ και θα έχει ξεχάσει να μας ενημερώσει γιατί θα ευχαριστειεται την εγκυμοσύνη της. 

 

Ναι ναι η κοιλιά κάνει μπαμ πλέον. Αλλά όλοι μου λένε ' α.. δεν έχεις παχύνει, α.. δεν φαίνεσαι 8 μηνών " δηλαδή δεν τους το βρίσκεις με τίποτα. Βέβαια για τα κιλά με συμφέρει που το λένε. 10 έχω πάρει αλλά είμαι ψηλή και δεν φαίνεται ίσως. Μάλλον "φταίει " με την καλή έννοια, ότι δεν έχω κατακράτηση υγρών οπότε δεν έχω πρηστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γιατί να αγχωθεις;;; Εγώ θα χαρώ !! Και αν δω και 32, ακόμα περισσότερο. Να έχουμε μια ασφάλεια. 

Σκέφτεσαι τον τοκετό;

Όλες από το shein πήρατε Ε ; Εγώ πήρα σήμερα από το hm ελπίζω να μου κάνουν, περιμένω να έρθουν. 

Λέτε να δω στο shein νυχτικά ;

@Emily2εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα νυχτικά αλλά είδα ότι κ ένα sinsay έχει οικονομικά. Δεν έχω αγοράσει βέβαια κάτι από εκεί στο παρελθόν. 

Και εγώ αγχώνομαι.. με έχουν πιάσει διάφορες φοβίες κ άγχη κ δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

@Emily2εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα νυχτικά αλλά είδα ότι κ ένα sinsay έχει οικονομικά. Δεν έχω αγοράσει βέβαια κάτι από εκεί στο παρελθόν. 

Και εγώ αγχώνομαι.. με έχουν πιάσει διάφορες φοβίες κ άγχη κ δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 🙄

Τι είναι αυτό που σε αγχώνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonναι ναι το ξέρω. Αλλά έχω αρκετές απορίες για το ποτε τα σταματάμε ποτέ τα ξεκινάμε κτλπ. Γιατί σου είπε να κάνεις 2 των 4500; 

Επίσης συγνώμη αν το έχουμε ξανά πει αλλά ξεχνάω 😝 γιατί κανείς των 8000 δόση ; Τόση υψηλή ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Τι είναι αυτό που σε αγχώνει?

Αχ έχει αρχίσει να με αγχώνει λίγο η γέννα.. κ αν διαβάσω κάτι αρνητικό στις ειδήσεις με επηρεάζει ότι θα το πάθω κ εγώ 😳🙄. Γενικά είμαι αγχώδης αλλά τις τελευταίες μέρες έχει πάει στο κόκκινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Αχ έχει αρχίσει να με αγχώνει λίγο η γέννα.. κ αν διαβάσω κάτι αρνητικό στις ειδήσεις με επηρεάζει ότι θα το πάθω κ εγώ 😳🙄. Γενικά είμαι αγχώδης αλλά τις τελευταίες μέρες έχει πάει στο κόκκινο. 

Νομίζω πως όλες το νιώθουμε αυτό. 

εγώ επειδή ήδη αγχώνομαι για το τώρα ,προσπαθώ να μη σκέφτομαι ως τη γέννα. Ένα ένα άγχος 😂 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως. Είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία για όσες το ζούμε πρώτη φορά. Καμιά φορά σκέφτομαι και τις πρώτες μέρες στο σπίτι, πως θα ξέρω τι να κάνω και τι όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

@Watermelonναι ναι το ξέρω. Αλλά έχω αρκετές απορίες για το ποτε τα σταματάμε ποτέ τα ξεκινάμε κτλπ. Γιατί σου είπε να κάνεις 2 των 4500; 

Επίσης συγνώμη αν το έχουμε ξανά πει αλλά ξεχνάω 😝 γιατί κανείς των 8000 δόση ; Τόση υψηλή ;

 

Λόγω θρομβοφιλιας. Έχω αρκετές μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας. 

Αν ας πούμε η 8000 μονάδων δόση με καλύπτει 24 ώρες, θα μου δώσει 2 των 4500 (ίσως ) ανά 12 ώρες έτσι ώστε αν έχουμε κάνα εκτατό και σπάσουν τα νερά να μην περιμένω πολλές ώρες χωρίς επισκληριδιο 

Δηλαδή κάνω ένεση κάθε μέρα στις 8 π.μΑν μου σπάσουν τα νερά στις 12 μμ δεν θα μπορούν να μου κάνουν  επισκληριδιο. Θα πρέπει να περιμένω ενδεχομένως μέχρι την άλλη μέρα στις 8, το πρωί.  ( Επειδή είναι μεγάλη δόση)

Ενώ αν κάνω την πρώτη στις 8 π.μ με τις 4500 μονάδες  και μου σπάσουν τα νερά στις 12 μμ θα μπορούν ενδεχομένως να μου κάνουν επισκληριδειο σε λιγότερες ώρες δηλαδή ξέρω γω το απόγευμα της ίδιας μέρας. 

Κάπως έτσι τα κατάλαβα. Αλλά θα δούμε και αύριο τι θα μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Αχ έχει αρχίσει να με αγχώνει λίγο η γέννα.. κ αν διαβάσω κάτι αρνητικό στις ειδήσεις με επηρεάζει ότι θα το πάθω κ εγώ 😳🙄. Γενικά είμαι αγχώδης αλλά τις τελευταίες μέρες έχει πάει στο κόκκινο. 

Σε καταλαβαίνω και εγώ απόλυτα. 

Ας μην σου πω από το θετικό τεστ εως και σήμερα με τι φοβίες πορευομαι στην εγκυμοσύνη. Άσε .. κάθε μέρα όλο και κάτι θα βρω. Μόλις ηρεμήσω με το ένα θέμα θα με αγχωσει κάτι άλλο. Πφφ... Άσε!

Άντε να βγουν και οι εξετάσεις να ηρεμήσω! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αγχώνομαι μη συμβεί κάτι εδώ που έχουμε φτάσει…θα ήθελα να φτάσουμε στις 36 κ ας γεννήσω…τώρα το πώς…όπως να ναι αλλά να φτάσουμε μέχρι το τέλος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Σε καταλαβαίνω και εγώ απόλυτα. 

Ας μην σου πω από το θετικό τεστ εως και σήμερα με τι φοβίες πορευομαι στην εγκυμοσύνη. Άσε .. κάθε μέρα όλο και κάτι θα βρω. Μόλις ηρεμήσω με το ένα θέμα θα με αγχωσει κάτι άλλο. Πφφ... Άσε!

Άντε να βγουν και οι εξετάσεις να ηρεμήσω! :(

@Watermelon Και εγώ όταν κάνω εξετάσεις έχω άγχος να βγουν καλές. Είναι λογικό! Θα βγουν μια χαρά κ θα ηρεμήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια που απαντάτε κ καταλαβαίνω πως δεν είμαι η μόνη κ παράλογη.. έχω κ μια φίλη που όλο μου κάτι αρνητικά κ μάλλον έχω επηρεαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaki23 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια που απαντάτε κ καταλαβαίνω πως δεν είμαι η μόνη κ παράλογη.. έχω κ μια φίλη που όλο μου κάτι αρνητικά κ μάλλον έχω επηρεαστεί. 

Να πεις της φίλης σου ξεκάθαρα ότι δεν θες να σου ξανά πει κάτι γιατί σε ενοχλούν. 'η να τα κρατά για τον εαυτό της. Έχουμε τόσα στο κεφάλι.  Δεν θέλουμε κι άλλα έξτρα. 

Άσχετο, για το sinsay που λέγατε, είχατε πάρει πριν κάτι μήνες κάτι εσώρουχα χωρίς δαντέλες γιατί με ενοχλούν αυτή την περίοδο τα πολλά. 

Ε...χθες το ένα το πέταξα ήδη. Είχε ξεφτισει στο πλαϊνό ύφασμα σχεδόν τελείως. Απογοητεύτηκα γτ έγραφε υποτίθεται ότι είναι και βαμβακερό. Δεν ξέρω. Δεν μου έκανε καλή εντύπωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Να πεις της φίλης σου ξεκάθαρα ότι δεν θες να σου ξανά πει κάτι γιατί σε ενοχλούν. 'η να τα κρατά για τον εαυτό της. Έχουμε τόσα στο κεφάλι.  Δεν θέλουμε κι άλλα έξτρα. 

Άσχετο, για το sinsay που λέγατε, είχατε πάρει πριν κάτι μήνες κάτι εσώρουχα χωρίς δαντέλες γιατί με ενοχλούν αυτή την περίοδο τα πολλά. 

Ε...χθες το ένα το πέταξα ήδη. Είχε ξεφτισει στο πλαϊνό ύφασμα σχεδόν τελείως. Απογοητεύτηκα γτ έγραφε υποτίθεται ότι είναι και βαμβακερό. Δεν ξέρω. Δεν μου έκανε καλή εντύπωση. 

Έχεις δίκιο θα της το πω.. 

Πάλι καλά που το είπες για το sinsay γιατί έλεγα να κοιτούσα για νυχτικό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Έχεις δίκιο θα της το πω.. 

Πάλι καλά που το είπες για το sinsay γιατί έλεγα να κοιτούσα για νυχτικό. 

 

Μην σε πάρω στον και ο μου. 

Όπως και με το shein. Έχω πετύχει και βλακείες αλλά έχω πετύχει και σούπερ προϊόντα. Μπορεί και σε αυτό το ίδιο να ισχύει. 

Βγήκαν οι εξετάσεις. Όλα σούπερ ❤️ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonπήρα και εγώ κάτι ρουχαλακια για τη μπέμπα από το sinsay. Λένε βαμβακερά, τα φοβάμαι βέβαια λίγο. Λες να μην είναι ; Μου είχε πει μια φίλη μου ότι έπαιρνε από εκεί στα παιδια της αλλά τα φοβάμαι και λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Μην σε πάρω στον και ο μου. 

Όπως και με το shein. Έχω πετύχει και βλακείες αλλά έχω πετύχει και σούπερ προϊόντα. Μπορεί και σε αυτό το ίδιο να ισχύει. 

Βγήκαν οι εξετάσεις. Όλα σούπερ ❤️ 🙏

Μπράβο!!❤️❤️ Εχεις και γιατρό τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα…έχω παραγγείλει δυο φορές από shein και εχθές ήρθε κ μια παραγγελία από sinsay…εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη..είναι κ οι τιμές τους πολύ καλές…από sinsay πήρα και μωρουδιακά….όταν τα πλύνω κ τα σιδερώσω θα δείξουν πιο πολύ αλλά όλα μ αρέσουν..εκεί δεν βρήκα κάποιο νυχτικό να μ αρέσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ τέτοια θέμα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω, το τρώω όλο μου το φαί και κάποιες φορές τρώω και δεύτερο πιάτο 😅 Καλά συνήθως αυτό μου συμβαίνει με τα όσπρια/σαλάτες, σα να μη με πολυγεμίζουν, πχ χθες είχα φασολάκια και πήρα και δευτερη μερίδα 🤣  Ένα άλλο που παρατηρησα πάντως μιας και λέμε για φαί, είναι ότι 2-3 φόρες είχα έντονη ναυτία πριν και μετά το μεσημεριανό. Αυτό δε μου άρεσε καθόλου εννοείται γιατί μου θύμισε εποχές 1ο τριμήνου 😱😱😱
    • Κοίτα ωραίες πληροφορίες!! Ούτε που θα σκεφτόμουν ή θα πήγαινε το μυαλό μου να τα προσέξω αυτά.. πολύ καλή υπηρεσία!! Καλά εννοείτε σε περίπτωση που χρειάζεται πας επείγοντα τρέχοντας!
    • Κοίτα η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ με ανησύχησε που ήταν μαλακή, σα χλαπάτσα ένα πράμα 🤣🤣 ενώ "κανονικά" είναι τσίτσα που είχε γράψει κι η φίλη @Kiddo 😅 Αυτή η ξαφνική χαλάρωση με ανησύχισε κυρίως σε συνδυασμό και με το μέγεθος, που έχει δίκιο δλδ το πρωί με το βράδυ πάντα υπάρχει η απόκλιση. Απλά μες τον πανικό μου τα ελαβα όλα υπόψην μου. Όλα καλά πάντως, αφού κερνάει κλωτσίδια, είμαι κι εγώ ήρεμη ❤️
    • Κορίτσια τώρα που λέμε για φαγητό κτλ.. νοιώθει καμία άλλη ότι δυσκολεύεται στο φαγητό; Δηλαδή να φάει την ίδια ποσότητα με πριν; Και όχι γιατί δεν πεινάω πχ.. αλλά σα να μην έχει χώρο.. σα να μου έχει κλείσει το στομάχι.. δε ξέρω, υποψιάζομαι είναι από το παιδί δηλαδή και νόμιζα ότι ήταν νωρίς ακόμα.. έχω κάνει ήδη δύο φορές εμετό το τελευταίο διάστημα και μείωσα τη ποσότητα σημαντικά οπότε και είμαι καλύτερα.. εσείς πως νιώθετε σχετικά;
    • χαχαχαχαχαχα ε κόιτα τώρα που έκανες την καμπύλη, ε το αξίζεις ένα παγωτάκι/μια βάφλα κάτι μες το σκ 😈😇 όσο προλαβαίνεις δλδ πριν βγουν τ αποτελέσματα χαχαχαχα Για την καμπύλη, δίκιο έχεις, αλλά και στην ενδοκρινολόγο που πήγα και είδε τι μου είχε γράψει ο γυναικολόγος δεν ανέφερε κι αυτή τίποτα... Κάτσε να της στείλω ένα μέηλ να δούμε - κι εγώ έλεγα τις πορτογαλίδες βιαστικές 🤣🤣🤣🤣 βέβαια το χω κλείσει να πάω όταν θα μαι 26+1 που είναι εντός των ορίων που έγραψες, αλλά θα της ρίξω μια ερώτηση να δούμε τι θα πει. Όσο για τη γραμμή ΣΟΣ όντως είναι πολύ σημαντικό εγχείρημα, που για καλή μου τύχη τέθηκε σε ισχύ τον περασμένο Ιούνιο, είναι δλδ καινούργια υπηρεσία. Απαντούν απευθείας και σου κάνουν μια αξιολόγηση των συμπτωμάτων κτλ και σε παραπέμπουν είτε στα. επείγοντα του κοντινότερου δημοσιου νοσοκομείου είτε στο κέντρο υγείας της περιοχής σου αν δε φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό. Εμένα με παρέπεμψαν στο κέντρο υγείας μιας και δεν είχα άλλα συμπτώματα (αυτά που με ρώτησαν ήταν εάν έχω αιμορραγία, θολούρα στην όραση, κνησμό, πόνο χαμηλά στη μέση, εάν το λευκό στα μάτια μου είναι κίτρινο και τέλος σχετικα με τις κινήσεις του μωρού εάν παρατήρησα κάποια αλλαγή στο μοτίβο ή παραμένουν παρόμοιες σε συχνότητα μεχρι και 2 μέρες πριν), έτσι προληπτικά λόγω ιστορικού πάντα, όπου πήγα σήμερα και εν τέλει με έδιωξαν! Γιατί λέει δεν υπάρχει διαθέσιμος οικογενειακός γιατρός οπότε οι άλλες μου επιλογές ήταν να πάω στο πλησιέστερο νοσοκομείο-μαιευτήριο (35 λεπτά με αυτοκίνητο) ή αύριο στο κέντρο υγείας της κοντινής περιοχής, κι εκεί αν με δεχτούν φυσικά....  Τέλος πάντων, σήμερα ξύπνησα με κανονική κοιλίτσα, το μωρό έχει δώσει καμπανοκρουσίες απ το πρωί χωρίς σταματημό οπότε νιώθω πολύ ήρεμη σήμερα κι είπα αφού δεν έγινε η δουλειά μου εδώ να το αφήσω. αλλά τουλάζιστον κατάλαβα ότι αν κάτι επείγει θα πάω κατευθείαν στα επείγοντα του ιδιωτικού που είναι κι ο γιατρός μου, 45 ευρώπουλα αλλά τλχ γίνεται η δουλειά σου... Στο κέντρο υγείας σήμερα ρώτησα αν τουλάχιστον μπορεί κάποια μαία/νοσοκόμα να βάλει το ντόπλερ (έχουν αυτό το οικιακό στα κέντρα υγείας) να ακούσουμε λίγο την καρδούλα του, και μου είπαν ούτε αυτό. Τι να πεις, πάλι καλά που το μωρό δείχνει σταθερή κινητικότητα και είμαι ήρεμη ☺️ Αλλιώς θα είχα γίνει Λούις 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...