Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Δε ταιριάζουμε σε αυτό κορίτσια! Θα κάνω τη διαφορά 😝 εμένα μου αρέσουν τα καινούρια που έχουν πιο σπορ design. Επίσης εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολο στην κίνηση το inglesina συγκριτικά με τα cybex και το colleto στο οποίο καταλήξαμε. Επίσης αυτό που δε τα νιώθετε τόσο σταθερά όσο τα inglesina είναι λόγω των ελατηρίων που έχουν για να απορροφούν καλύτερα τους κραδασμούς. Είναι εξίσου σταθερά και στιβαρά. 

Εμάς το inglesina δε μας άρεσε γιατί πρώτον ήταν πολύ κοντό , έστριβε πιο δύσκολα  και ακριβώς αυτό που είπε η @anna1122 ,μοιάζει με αυτά που είχαμε όταν ήμασταν εμείς μωρά.

Εμάς αυτό δε μας άρεσε, σε αντίθεση με εσάς .

Βέβαια  το inglesina έχει πολύ καλή ποιότητα που ας πούμε το cybex υστερεί σε κάποια πράγματα. 

Νομίζω είναι στο στυλ και στο τι βολεύει τον καθένα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα κι εγώ θα κάνω τη διαφορά στο καρότσι που είχα ερωτευτεί το Cybex..το inglesina μου φαινόταν πολύ ογκώδες δεν το ήθελα αλλά τα είχε όλα..δεν χρειαζόταν να πάρεις τπτ παραπάνω…Εγώ όμως αποφάσισα ότι δεν δίνω 900-1000 ευρώ για το καρότσι…το Cybex για να το πάρω με τα όλα του ποδόσακο,τσάντα κλπ ανέβαινε παρά πολύ…πήρα από το Ίντερνετ κι όμως!!!αφου έλεγξα εδώ όλα τα μαγαζιά π έχουμε..πήρα το tutek…πολωνικό…δυο σε ένα από 700 το πήρα 550€ με έκπτωση…ήρθε σε τρεις μέρες…είναι ελαφρύ….τα έχει όλα..είναι λίγο ψηλό..όχι για τα μέτρα μου αλλά για τα γούστα μου…φαίνεται ωραίο και βολικό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Χα χα κι εγώ θα κάνω τη διαφορά στο καρότσι που είχα ερωτευτεί το Cybex..το inglesina μου φαινόταν πολύ ογκώδες δεν το ήθελα αλλά τα είχε όλα..δεν χρειαζόταν να πάρεις τπτ παραπάνω…Εγώ όμως αποφάσισα ότι δεν δίνω 900-1000 ευρώ για το καρότσι…το Cybex για να το πάρω με τα όλα του ποδόσακο,τσάντα κλπ ανέβαινε παρά πολύ…πήρα από το Ίντερνετ κι όμως!!!αφου έλεγξα εδώ όλα τα μαγαζιά π έχουμε..πήρα το tutek…πολωνικό…δυο σε ένα από 700 το πήρα 550€ με έκπτωση…ήρθε σε τρεις μέρες…είναι ελαφρύ….τα έχει όλα..είναι λίγο ψηλό..όχι για τα μέτρα μου αλλά για τα γούστα μου…φαίνεται ωραίο και βολικό…

Και εμείς σε πολωνικό καταλήξαμε, coletto fado 3σε 1 , 800 €  😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 28+3 σήμερα…1240 γραμμάρια η μπουμπού..μ λέει αν γεννούσαμε τώρα,έχει την πιο κατάλληλη θέση…όλα καλά τα βλέπει ο γιατρός,ευχαριστημένος πολύ από τα κιλά μου,εγώ δεν είμαι μια κ κάνω μεγάλη προσπάθεια αλλά κ πάλι γραμμάρια παίρνω…μόνο νερό μ είπε να πίνω πολύ περισσότερο..δυόμισι λίτρα..την επόμενη Παρασκευή πάλι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια 28+3 σήμερα…1240 γραμμάρια η μπουμπού..μ λέει αν γεννούσαμε τώρα,έχει την πιο κατάλληλη θέση…όλα καλά τα βλέπει ο γιατρός,ευχαριστημένος πολύ από τα κιλά μου,εγώ δεν είμαι μια κ κάνω μεγάλη προσπάθεια αλλά κ πάλι γραμμάρια παίρνω…μόνο νερό μ είπε να πίνω πολύ περισσότερο..δυόμισι λίτρα..την επόμενη Παρασκευή πάλι…

Τέλεια νέα!! 

Γιατί πηγαίνεις κάθε εβδομάδα;;; 

Έχω αρχίσει κ ανησυχώ μήπως είναι λίγο μεγάλη η μπέμπα μου ; 28+1 ήταν 1350 🫤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός ο γιατρός το έχει σύστημα κάθε δυο εβδομάδες…τώρα λόγω του ζαχάρου π με βραδινή διατροφή το ρύθμισα θέλει κάθε εβδομάδα…εμένα δεν με χαλάει καθόλου..πολύ μ αρέσει π με βλέπει κάθε εβδομάδα…κ πληρώνω ούτως ή άλλως 50€ τον μήνα άσχετα με τις φορές π θα πάω…κοιτα εγώ π διαβάζω για το βάρος είναι φυσιολογική η δικη μου αλλά όταν ακούω για μεγαλύτερα λέω μήπως είναι μικρή;δλδ έχουμε τους ίδιους προβληματισμούς…ο γιατρός π τον είχα ρωτήσει μ είπε είναι στην 54η θέση της εκατοστιαίας κλίμακας π έχουν κ είναι στο μέσο όρο…ελαφρώς μεγαλύτερη…εγώ προτιμώ να είναι μεγάλη παρά μικρή πάντως..στη θέση σ θα χαιρόμουν..έχεις πει ότι είστε κ ψηλοί..εμείς δεν είμαστε ιδιαίτερα…δεν θα παίζει κ αυτό τον ρόλο του;…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinasardin8689 αχ τι καλά!! Φανταστικά νέα!! Ανυπομονώ να πάω και εγώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει αλλά έχω ακόμα 10 μέρες μέχρι το ραντεβού..

@Emily2 γιατί ανησυχείς; Σου είπε ο γιατρός σου όταν πηγές ότι είναι μεγαλύτερη από όσο έπρεπε; Νομίζω οι συγκρίσεις δεν κάνουν καλό και ούτε είναι ακριβής δείκτης για να βγάζουμε συμπεράσματα. Κάθε γυναίκα ειναι διαφορετικη όπως και κάθε μωράκι! Αν δε σου είπε κάτι κ γιατρός, μην το σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αυτός ο γιατρός το έχει σύστημα κάθε δυο εβδομάδες…τώρα λόγω του ζαχάρου π με βραδινή διατροφή το ρύθμισα θέλει κάθε εβδομάδα…εμένα δεν με χαλάει καθόλου..πολύ μ αρέσει π με βλέπει κάθε εβδομάδα…κ πληρώνω ούτως ή άλλως 50€ τον μήνα άσχετα με τις φορές π θα πάω…κοιτα εγώ π διαβάζω για το βάρος είναι φυσιολογική η δικη μου αλλά όταν ακούω για μεγαλύτερα λέω μήπως είναι μικρή;δλδ έχουμε τους ίδιους προβληματισμούς…ο γιατρός π τον είχα ρωτήσει μ είπε είναι στην 54η θέση της εκατοστιαίας κλίμακας π έχουν κ είναι στο μέσο όρο…ελαφρώς μεγαλύτερη…εγώ προτιμώ να είναι μεγάλη παρά μικρή πάντως..στη θέση σ θα χαιρόμουν..έχεις πει ότι είστε κ ψηλοί..εμείς δεν είμαστε ιδιαίτερα…δεν θα παίζει κ αυτό τον ρόλο του;…

Όντως τέλειο μακάρι να μπορούσα να πηγαίνω κι εγώ τόσο συχνά!! 

Σίγουρα παίζει τον ρόλο του και ο άντρας μου είχε γεννηθεί 5κιλα οπότε κ αυτό, αλλά επειδή είχαμε τις αμφιβολίες τότε με την καμπύλη ζαχάρου αν θυμάσαι γι αυτό το σκέφτομαι !! 

Αλλά η γιατρός δε σχολίασε κάτι οπότε πιστεύω ολα καλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω το έχετε γράψει στο παρελθόν αλλά αν μπορείτε μου θυμίζετε τι κρέμα έχετε πάρει για τις θηλές?😊

Medela purelan λέγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@Tinasardin8689α και το ζάχαρο το ρυθμισες ε τελικά αυτό με το βραδινό ήταν ;;

Ναι,το βραδινό ήταν…δέκα εβδομάδες είναι…θα περάσουν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Πως είστε από τη ζέστη;; Νομίζω έχει αρχίσει να γίνεται δύσκολη η κατάσταση μας..!!

Έχει αρχίσει όντως να έχεις ζεστή και αυτή η εβδομάδα θα είναι ακόμα πιο ζεστή! Εμάς ευτυχώς τα βράδια κάνει δροσιά και κοιμόμαστε καλά αλλά δε ξέρω πόσο ακόμα θα κρατήσει κ αυτό. 

Θα ζοριστουμε λίγο με τη ζέστη.. !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Πως είστε από τη ζέστη;; Νομίζω έχει αρχίσει να γίνεται δύσκολη η κατάσταση μας..!!

Η ζέστη είναι ανυπόφορη. Κοιμάμαι κάθε βράδυ με κλιματιστικό. Ευτυχώς σήμερα ξεκίνησε η άδεια μου και είμαι σπίτι. Έχω ανοίξει παράθυρα -πορτες και φυσάει. Δεν ξέρω πως θα ανταπεξέλθω τις ημέρες του καύσωνα. Ζεσταίνομαι με το παραμικρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως έχετε και εσείς κανένα τέτοιο περίεργο συμπτωμα 😂

Αρχικά βουλώνουν συνέχεια τα αυτιά μου και επίσης ώρες ώρες με πιάνει τρελή φαγούρα στα χέρια... Μήπως συμβαίνει κάτι από αυτά και σε εσάς ; Η εκτός από όλους τους γιατρούς που πάω να επισκεφτώ και δερματολόγο και ΩΡΛ; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Η ζέστη είναι ανυπόφορη. Κοιμάμαι κάθε βράδυ με κλιματιστικό. Ευτυχώς σήμερα ξεκίνησε η άδεια μου και είμαι σπίτι. Έχω ανοίξει παράθυρα -πορτες και φυσάει. Δεν ξέρω πως θα ανταπεξέλθω τις ημέρες του καύσωνα. Ζεσταίνομαι με το παραμικρό!

Άντε καλή αδειούλα! Να ξεκουραστείς! Εγώ που βγήκαμε άδεια κανένα 2μηνο ήδη ( λόγω ότι η δουλειά μου είναι πολύ απαιτητική σωματικά, δε μπορουσα να το διακινδυνεύσω) τώρα έχω αρχίσει και βαριέμαι στο σπίτι.. 

Όμως εσύ βγήκες στο καλύτερο timing! 

Δεν τα μπορώ τα κλιματιστικά..με ενοχλούν πάρα πολύ και στο λαιμό και στο κεφάλι.. είναι η έσχατη λύση..

Αλλιώς κυκλοφορώ στο σπίτι από δωμάτιο σε δωμάτιο με τον ανεμιστήρα σαν τσαντάκι 😂😂

Χθες το απόγευμα καθόμουν στον καναπέ μου, δεν έκανα στην κυριολεξία τι πο τα , και να ο ιδρώτας έτρεχε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως έχετε και εσείς κανένα τέτοιο περίεργο συμπτωμα 😂

Αρχικά βουλώνουν συνέχεια τα αυτιά μου και επίσης ώρες ώρες με πιάνει τρελή φαγούρα στα χέρια... Μήπως συμβαίνει κάτι από αυτά και σε εσάς ; Η εκτός από όλους τους γιατρούς που πάω να επισκεφτώ και δερματολόγο και ΩΡΛ; 😂

Αυτό με τα αυτιά το έχω και εγώ! 

Την φαγούρα ευτυχώς όχι 😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Αυτό με τα αυτιά το έχω και εγώ! 

Την φαγούρα ευτυχώς όχι 😂 

 

Αλήθεια ; Βουλώνουν πολύ; 

Γιατί εγώ ειδικά τα πρωινά είμαι πολύ χάλια..είναι αυτό που ακούς και τη φωνή σου μέσα σαν αντίλαλο

ρώτησα τη γιατρό μου τη προηγούμενη βδομάδα και μου λέει δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης αυτό .. και λέω χρειάζομαι και ΩΡΛ 😂 αλλά αφού το έχεις κ εσύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Άντε καλή αδειούλα! Να ξεκουραστείς! Εγώ που βγήκαμε άδεια κανένα 2μηνο ήδη ( λόγω ότι η δουλειά μου είναι πολύ απαιτητική σωματικά, δε μπορουσα να το διακινδυνεύσω) τώρα έχω αρχίσει και βαριέμαι στο σπίτι.. 

Όμως εσύ βγήκες στο καλύτερο timing! 

Δεν τα μπορώ τα κλιματιστικά..με ενοχλούν πάρα πολύ και στο λαιμό και στο κεφάλι.. είναι η έσχατη λύση..

Αλλιώς κυκλοφορώ στο σπίτι από δωμάτιο σε δωμάτιο με τον ανεμιστήρα σαν τσαντάκι 😂😂

Χθες το απόγευμα καθόμουν στον καναπέ μου, δεν έκανα στην κυριολεξία τι πο τα , και να ο ιδρώτας έτρεχε 😂

Και αυτή η βδομάδα θα έχει 40 άρια!! Ας προετοιμαστούμε κορίτσια για αυτό που έρχεται😝 κάθε 5 λεπτά ντουζ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Άντε καλή αδειούλα! Να ξεκουραστείς! Εγώ που βγήκαμε άδεια κανένα 2μηνο ήδη ( λόγω ότι η δουλειά μου είναι πολύ απαιτητική σωματικά, δε μπορουσα να το διακινδυνεύσω) τώρα έχω αρχίσει και βαριέμαι στο σπίτι.. 

Όμως εσύ βγήκες στο καλύτερο timing! 

Δεν τα μπορώ τα κλιματιστικά..με ενοχλούν πάρα πολύ και στο λαιμό και στο κεφάλι.. είναι η έσχατη λύση..

Αλλιώς κυκλοφορώ στο σπίτι από δωμάτιο σε δωμάτιο με τον ανεμιστήρα σαν τσαντάκι 😂😂

Χθες το απόγευμα καθόμουν στον καναπέ μου, δεν έκανα στην κυριολεξία τι πο τα , και να ο ιδρώτας έτρεχε 😂

Αχ εγώ βαριέμαι ήδη σπίτι. Κάθομαι λίγο λάπτοπ ξαπλωμένη, χαζεύω ρουχαλακια τώρα που μπήκαν οι εκπτώσεις (δεν έχω δει καμία τρομερή εκτύπωση για βρεφικά) και λίγο τηλεόραση. Δουλειές δεν έχω κουράγιο να κάνω.

Έφτιαξα χθες τη βαλίτσα κατά 85/100 . 

Μου μένουν να πλύνω τα ρουχαλακια του μωρού, να πάρω μαζί μου μερικά, να δω από έγγραφα τι θέλει να έχω (π.χ ληξιαρχική πράξη γάμου ίσως) και δεν ξέρω τι άλλο. Νομίζω είναι σχετικά έτοιμη. 

Από βρεφικό απορρυπαντικό, πήραμε το Αρκάδι με το πράσινο σαπούνι. Αλλά δεν μυρίζει καθόλου μετά το πλύσιμο. Ετσι πρέπει να είναι? Εγώ νόμιζα ότι θα μυρίζει μωρουδιλα αλλά τίποτα. Αχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Αχ εγώ βαριέμαι ήδη σπίτι. Κάθομαι λίγο λάπτοπ ξαπλωμένη, χαζεύω ρουχαλακια τώρα που μπήκαν οι εκπτώσεις (δεν έχω δει καμία τρομερή εκτύπωση για βρεφικά) και λίγο τηλεόραση. Δουλειές δεν έχω κουράγιο να κάνω.

Έφτιαξα χθες τη βαλίτσα κατά 85/100 . 

Μου μένουν να πλύνω τα ρουχαλακια του μωρού, να πάρω μαζί μου μερικά, να δω από έγγραφα τι θέλει να έχω (π.χ ληξιαρχική πράξη γάμου ίσως) και δεν ξέρω τι άλλο. Νομίζω είναι σχετικά έτοιμη. 

Από βρεφικό απορρυπαντικό, πήραμε το Αρκάδι με το πράσινο σαπούνι. Αλλά δεν μυρίζει καθόλου μετά το πλύσιμο. Ετσι πρέπει να είναι? Εγώ νόμιζα ότι θα μυρίζει μωρουδιλα αλλά τίποτα. Αχαχαχα. 

Χαχα και εγώ πήρα το πλανετ απορρυπαντικό και μαλακτικό αλλά δεν μυρίζουν τίποτα!! Τώρα πήρα και ένα skip talc soft που γράφει ότι είναι κατάλληλο για βρεφικά ρούχα, γιατί δε μπορώ θέλω να μοσχοβολανε 🙂 

Άντε αφού έκανες βαλίτσα θα ασχοληθώ και εγώ αυτή τη βδομάδα να τελειώνω! Να έχω να ασχολούμαι και με τίποτα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος..😂

@Emily2 όχι δεν είναι πολύ συχνό ούτε πολύ έντονο.. απλά μου έχει συμβεί μια δυο φορές!  Αν το έχεις πολύ πιο συχνά ίσως οντως να σε δει ένας ΩΡΛ για σιγουρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα…από ζέστη εγώ την παλεύω…δεν βγαίνω όμως τα πρωινά…μετά τις 19:30..ε λίγο air conditioned κλπ ακόμα δεν έχω πιεστεί…Εγώ πήρα το εύρηκα ακόμα δεν έχω πλύνει ακόμα να σας πω αλλά από το proderm είχε τη μισή τιμή πραγματικά…γενικά πίστευα ότι επειδή είναι το πρώτο παιδί θα ήθελα να τα πάρω όλα καινούρια.όλα τα καλύτερα κλπ αλλά δεν με έχει πιάσει καθόλου αυτό..Μια φίλη μου μου λέει μα ετοιμάσω βαλίτσα..της λέω κάτσε είναι νωρίς… αυτή επιμένει μη συμβεί κάτι…Θέλω να έρθει η συρταριέρα κ η ντουλάπα κ μετά να τα πλύνω,να τα τακτοποιήσω κ μα κάνω κ βαλίτσα..εμένα μ έχουν μείνει να αγοράσω τα καθημερινά για τη βρεφική περιποίηση…Θέλω ακόμα μερικά μακρυμανικα να της πάρω αλλά λίγο αργότερα να έχουν βγει…Όσο για τις εκπτώσεις μη συζητάς..την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στο orchestra που υποτίθεται είχε για τα μέλη 70%!!Ε δυο σταντ είχε όλα κι όλα σε ολόκληρο το μαγαζί  με κάτι ρούχα άσχετα από βρεφικά…τα πήρα με την έκπτωση της κάρτας μου απλώς όπως σαν να ψώνιζα μια κανονική μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αλήθεια κορίτσια!! Από μέγεθος, περιφέρεια κοιλιάς δηλαδή, που έχετε φτάσει;;; Με κοιτάω και μου φαίνεται υπερβολικό το μέγεθος.. σα να βγαίνω από τον 8ο και όχι από τον 6ο... Δε μπορώ να δω από κάτω μου πλέον..🙊😅 Αγχώνομαι.. πόσο θα φτάσει μέχρι να γεννησουμε;;; Είναι φυσιολογικό τόσο πολύ και δη για πρώτο παιδί;! 
    • καλά ναι δε το συζητώ, απλά ήταν η πρώτη φορά που με παρέπεμψαν απ τη γραμμή ΣΟΣ και πιο πολύ πήγα για να δω πως λειτουργεί το σύστημα να σου είμαι ειλικρινής. Γιατί εγώ τα κάνω όλα στο ιδιωτικό και έτσι από περιέργεια ήθελα να δω αν μπορώ βρε αδερφέ να βασιστώ σ αυτούς για κάτι έτσι μικρό, μιας και είναι 5 λεπτά απ το σπίτι μου με τα πόδια. Αλλά δεν, μάπα το καρπούζι που λέμε 😅
    • Εγώ τέτοια θέμα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω, το τρώω όλο μου το φαί και κάποιες φορές τρώω και δεύτερο πιάτο 😅 Καλά συνήθως αυτό μου συμβαίνει με τα όσπρια/σαλάτες, σα να μη με πολυγεμίζουν, πχ χθες είχα φασολάκια και πήρα και δευτερη μερίδα 🤣  Ένα άλλο που παρατηρησα πάντως μιας και λέμε για φαί, είναι ότι 2-3 φόρες είχα έντονη ναυτία πριν και μετά το μεσημεριανό. Αυτό δε μου άρεσε καθόλου εννοείται γιατί μου θύμισε εποχές 1ο τριμήνου 😱😱😱
    • Κοίτα ωραίες πληροφορίες!! Ούτε που θα σκεφτόμουν ή θα πήγαινε το μυαλό μου να τα προσέξω αυτά.. πολύ καλή υπηρεσία!! Καλά εννοείτε σε περίπτωση που χρειάζεται πας επείγοντα τρέχοντας!
    • Κοίτα η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ με ανησύχησε που ήταν μαλακή, σα χλαπάτσα ένα πράμα 🤣🤣 ενώ "κανονικά" είναι τσίτσα που είχε γράψει κι η φίλη @Kiddo 😅 Αυτή η ξαφνική χαλάρωση με ανησύχισε κυρίως σε συνδυασμό και με το μέγεθος, που έχει δίκιο δλδ το πρωί με το βράδυ πάντα υπάρχει η απόκλιση. Απλά μες τον πανικό μου τα ελαβα όλα υπόψην μου. Όλα καλά πάντως, αφού κερνάει κλωτσίδια, είμαι κι εγώ ήρεμη ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...