Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχα το χειρότερο είναι όταν ξέρεις ότι θα έχεις καούρες αλλά από τη λαιμαργία και μόνο τρως και μετά λες γιατί έφαγα 😂😂😂

Χθες έβλεπα στο Facebook ένας μαιευτήρας ανεβάζει βιντεάκια με γέννες που κανει . Και έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό , ειδικά στην καισαρική που λένε κόψε, τραβά ,σπρώξε και τα ακούς ΟΛΑ 😂

Ξέρω ποιον μαιευτήρα λες,  Άρης Τσιγκρης; Και εγώ τα έχω δει όλα τα βιντεάκια! Γενικά ναι από γνωστές που έχω συζητήσει η καισαρική γενικά δεν είναι και η πιο ωραία εμπειρία 😐 Δεν πονάς αλλά ακούς και νιώθεις τουλάχιστον έτσι μου είπε η αδερφή μου που έκανε δύο καισαρικές.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Ξέρω ποιον μαιευτήρα λες,  Άρης Τσιγκρης; Και εγώ τα έχω δει όλα τα βιντεάκια! Γενικά ναι από γνωστές που έχω συζητήσει η καισαρική γενικά δεν είναι και η πιο ωραία εμπειρία 😐 Δεν πονάς αλλά ακούς και νιώθεις τουλάχιστον έτσι μου είπε η αδερφή μου που έκανε δύο καισαρικές.. 

 

Ναι αυτόν.. όταν τον είδα στο βιντεάκι να λέει τραβά ,και τράβηξε με όλη του τη δύναμη προς την πλευρά του τα όργανα της γυναίκας... το έπαθα το σοκ... δεν είναι κάτι θα λιποθυμήσω την ώρα της καισαρικής 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Ναι αυτόν.. όταν τον είδα στο βιντεάκι να λέει τραβά ,και τράβηξε με όλη του τη δύναμη προς την πλευρά του τα όργανα της γυναίκας... το έπαθα το σοκ... δεν είναι κάτι θα λιποθυμήσω την ώρα της καισαρικής 😝

Μην κάθεσαι να τα βλέπεις αυτά.. εγώ βλέπω μόνο τα light .. γιατί έκανα το λάθος στις αρχές να δω ένα φυσιολογικό τοκετό στα πρώτα λεπτά και είχα πάθει σοκ..

Προσωπικά πιστεύω ότι όπως μια καισαρική μπορεί να μην είναι η πιο καλή εμπειρία άλλο τόσο και ένας φυσιολογικός τοκετός μπορεί να μην είναι. Πχ να διαρκέσει πάρα πολλές ώρες, οπότε όλα είναι σχετικά! Εξάλλου με το που τα πάρουμε αγκαλιά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο ούτε που θα μας ενδιαφέρει,θα τα ξεχάσουμε όλα! Αλλά καλό είναι να μη βλέπεις σκληροπυρηνικά βιντεάκια, φιλική συμβουλή 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Μην κάθεσαι να τα βλέπεις αυτά.. εγώ βλέπω μόνο τα light .. γιατί έκανα το λάθος στις αρχές να δω ένα φυσιολογικό τοκετό στα πρώτα λεπτά και είχα πάθει σοκ..

Προσωπικά πιστεύω ότι όπως μια καισαρική μπορεί να μην είναι η πιο καλή εμπειρία άλλο τόσο και ένας φυσιολογικός τοκετός μπορεί να μην είναι. Πχ να διαρκέσει πάρα πολλές ώρες, οπότε όλα είναι σχετικά! Εξάλλου με το που τα πάρουμε αγκαλιά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο ούτε που θα μας ενδιαφέρει,θα τα ξεχάσουμε όλα! Αλλά καλό είναι να μη βλέπεις σκληροπυρηνικά βιντεάκια, φιλική συμβουλή 😄

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι θέλω να τα βλέπω γιατί αν εκείνη τη στιγμή τα ακούσω πρώτη φορά όλα αυτά θα νομίζω ότι κάτι δε πάει καλά και θα με πιάσει πανικος! Οπότε καλύτερα να βλέπω τα χειρότερα τώρα και μετά ότι έρθει να είμαι προετοιμασμένη (όσο γίνεται) 😂τι ώρα έχεις γιατρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι θέλω να τα βλέπω γιατί αν εκείνη τη στιγμή τα ακούσω πρώτη φορά όλα αυτά θα νομίζω ότι κάτι δε πάει καλά και θα με πιάσει πανικος! Οπότε καλύτερα να βλέπω τα χειρότερα τώρα και μετά ότι έρθει να είμαι προετοιμασμένη (όσο γίνεται) 😂τι ώρα έχεις γιατρό ;

Αν αντέχεις να τα βλέπεις πάω πάσο 😂

Εφτά παρά είκοσι!  Εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι θέλω να τα βλέπω γιατί αν εκείνη τη στιγμή τα ακούσω πρώτη φορά όλα αυτά θα νομίζω ότι κάτι δε πάει καλά και θα με πιάσει πανικος! Οπότε καλύτερα να βλέπω τα χειρότερα τώρα και μετά ότι έρθει να είμαι προετοιμασμένη (όσο γίνεται) 😂τι ώρα έχεις γιατρό ;

Από συμπληρώματα τι παίρνεται ακόμα; Εμένα δε μου σταμάτησε τίποτα, σήμερα θα την ξαναρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρααα..σήμερα είχα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος,ούρων κλπ..είχα ξυπνήσει από τις 6 κορίτσια κ ονειρευόμουν κ φανταζόμουν κάθε είδος φαγητού…😂..πόσες έχουμε μείνει τώρα;

Καλημέρα κ γώ εξετάσεις σήμερα οι τελευταίες τα ίδια έφαγα μετά ένα κουλούρι κ ένα κρουασάν σοκολάτας κ έσκασα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Από συμπληρώματα τι παίρνεται ακόμα; Εμένα δε μου σταμάτησε τίποτα, σήμερα θα την ξαναρωτήσω.

 17:45 εμείς! 

Παίρνω ακόμη φυλλικό οξυ, 2 σίδηρο , ασβέστιο, β12. 

Γιατί θα τα σταματήσουμε ;μετά τη γέννα τα συνεχίζουμε ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Από συμπληρώματα τι παίρνεται ακόμα; Εμένα δε μου σταμάτησε τίποτα, σήμερα θα την ξαναρωτήσω.

Ααα Εγω δεν βλέπω βιντεάκια , επίσης δεν βλέπω και θρίλερ γενικά 😫😫😫 περιμένουμε τα νέα απο τα ραντεβου σήμερα 🤞🤞🤞🤞

εγω παίρνω σίδηρο , πολυβιταμινη, μαγνήσιο δεν μου τα έκοψε , ρώτησα για το μαγνήσιο μου λέει συνεχισε το με βοηθάει στα ανήσυχα πόδια , επίσης σίδηρο συνεχιζω και στο θηλασμό μου είπε συν ένα που λέγετε καλσιοραλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Ααα Εγω δεν βλέπω βιντεάκια , επίσης δεν βλέπω και θρίλερ γενικά 😫😫😫 περιμένουμε τα νέα απο τα ραντεβου σήμερα 🤞🤞🤞🤞

εγω παίρνω σίδηρο , πολυβιταμινη, μαγνήσιο δεν μου τα έκοψε , ρώτησα για το μαγνήσιο μου λέει συνεχισε το με βοηθάει στα ανήσυχα πόδια , επίσης σίδηρο συνεχιζω και στο θηλασμό μου είπε συν ένα που λέγετε καλσιοραλ

Δεν είμαι σίγουρη, όμως νομίζω πως τουλάχιστον το μαγνήσιο το σταματάνε τις τελευταίες εβδομάδες για αρχίσουν να γίνονται συσπάσεις. Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει, για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω θα μάθω σήμερα και θα σας πω!

@silvy22 εσύ πόσο είσαι ακριβώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Ααα Εγω δεν βλέπω βιντεάκια , επίσης δεν βλέπω και θρίλερ γενικά 😫😫😫 περιμένουμε τα νέα απο τα ραντεβου σήμερα 🤞🤞🤞🤞

εγω παίρνω σίδηρο , πολυβιταμινη, μαγνήσιο δεν μου τα έκοψε , ρώτησα για το μαγνήσιο μου λέει συνεχισε το με βοηθάει στα ανήσυχα πόδια , επίσης σίδηρο συνεχιζω και στο θηλασμό μου είπε συν ένα που λέγετε καλσιοραλ

Καλσιοραλ είναι ασβέστιο , εγώ το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Δεν είμαι σίγουρη, όμως νομίζω πως τουλάχιστον το μαγνήσιο το σταματάνε τις τελευταίες εβδομάδες για αρχίσουν να γίνονται συσπάσεις. Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει, για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω θα μάθω σήμερα και θα σας πω!

@silvy22 εσύ πόσο είσαι ακριβώς;

Εμείς πάμε με Καισαρική λόγω πλακούντα , ως ποτέ δεν μας νοιάζει η θέση οι συσπάσεις κτλ αν κ τις τελευταίες μέρες καταλαβαίνω οτι κάνω , την Τρίτη στον καρδιοτοκογραφο δεν κατέγραψε καμία βεβαια … αισίως αύριο 37!!! Πάρτυ 🎉🎉 κανω που έχω φτάσει μέχρι εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλσιοραλ είναι ασβέστιο , εγώ το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη. 

 

Α οκ, Εμενα ήταν καλό και δεν πήρα στην εγκυμοσύνη , επίσης μου είπε για μετά βιταμίνες για το θηλασμό pregnant care breastfeeding 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Εμείς πάμε με Καισαρική λόγω πλακούντα , ως ποτέ δεν μας νοιάζει η θέση οι συσπάσεις κτλ αν κ τις τελευταίες μέρες καταλαβαίνω οτι κάνω , την Τρίτη στον καρδιοτοκογραφο δεν κατέγραψε καμία βεβαια … αισίως αύριο 37!!! Πάρτυ 🎉🎉 κανω που έχω φτάσει μέχρι εδώ 

Μπράβο κορίτσι !!! 😍 άντε λίγο ακόμα !! Πότε θα κάνετε την καισαρική έχετε πει περίπου εβδομάδα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Μπράβο κορίτσι !!! 😍 άντε λίγο ακόμα !! Πότε θα κάνετε την καισαρική έχετε πει περίπου εβδομάδα ;

Τρίτη έχω πάλι Ραντ Εγω πιστεύω θα με βάλει την άλλη Παρασκευή κάπου εκεί , εσενα λες θα σου πει σήμερα Ε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η silvy22 είπε:

Τρίτη έχω πάλι Ραντ Εγω πιστεύω θα με βάλει την άλλη Παρασκευή κάπου εκεί , εσενα λες θα σου πει σήμερα Ε ; 

Άντε μια μια θα μάθουμε ποτέ θα σας βάλουν!

Κοιτάξτε να γεννήσετε όλες και να με αφήσετε τελευταία!! Να μονολογω μόνη μου εδώ μέσα!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Τρίτη έχω πάλι Ραντ Εγω πιστεύω θα με βάλει την άλλη Παρασκευή κάπου εκεί , εσενα λες θα σου πει σήμερα Ε ; 

Πόσο θα είσαι την άλλη Παρασκευή ;;

Εμένα αν ισχύει αυτό που μου είπε την τελευταία φορά ,μάλλον τη Δευτέρα θα με βάλει! Θα είμαι ακριβώς 38. Να δούμε τι θα πει και σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Άντε μια μια θα μάθουμε ποτέ θα σας βάλουν!

Κοιτάξτε να γεννήσετε όλες και να με αφήσετε τελευταία!! Να μονολογω μόνη μου εδώ μέσα!!😂😂

Χαχαχαχ οχιιι δε θα σ αφήσουμε εδώ θα ειμαστε !! Περάσαμε όλη την εγκυμοσύνη μαζί , εγώ προσωπικά αγχώνομαι και για εσάς, σας σκέφτομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Emily2 είπε:

Χαχαχαχ οχιιι δε θα σ αφήσουμε εδώ θα ειμαστε !! Περάσαμε όλη την εγκυμοσύνη μαζί , εγώ προσωπικά αγχώνομαι και για εσάς, σας σκέφτομαι. 

Κι εγώ βρε κορίτσια! Ήσασταν μεγάλο στήριγμα τόσο καιρό! Μάλιστα σκεφτόμουν οταν περάσουμε τους πρώτους μήνες και μπούμε όλες σε κανονικούς ρυθμους πόσο ωραίο θα ήταν να κάναμε όλες ένα zoom να γνωριζόμασταν!

Άντε να δούμε τι θα πει η γιατρος σου, λες όντως να μπεις τη Δευτέρα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Πόσο θα είσαι την άλλη Παρασκευή ;;

Εμένα αν ισχύει αυτό που μου είπε την τελευταία φορά ,μάλλον τη Δευτέρα θα με βάλει! Θα είμαι ακριβώς 38. Να δούμε τι θα πει και σήμερα 

Την άλλη Παρασκευή 38! 
για να δούμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κι εγώ βρε κορίτσια! Ήσασταν μεγάλο στήριγμα τόσο καιρό! Μάλιστα σκεφτόμουν οταν περάσουμε τους πρώτους μήνες και μπούμε όλες σε κανονικούς ρυθμους πόσο ωραίο θα ήταν να κάναμε όλες ένα zoom να γνωριζόμασταν!

Άντε να δούμε τι θα πει η γιατρος σου, λες όντως να μπεις τη Δευτέρα;

 

Η μπορούμε μια ομάδα viber να έχουμε πιο άμεση επικοινωνία ! Θα αρχίσουν οι απορίες για τα μωράκια 🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κι εγώ βρε κορίτσια! Ήσασταν μεγάλο στήριγμα τόσο καιρό! Μάλιστα σκεφτόμουν οταν περάσουμε τους πρώτους μήνες και μπούμε όλες σε κανονικούς ρυθμους πόσο ωραίο θα ήταν να κάναμε όλες ένα zoom να γνωριζόμασταν!

Άντε να δούμε τι θα πει η γιατρος σου, λες όντως να μπεις τη Δευτέρα;

 

Η έστω ένα viber να μιλάμε εκεί! Εδώ ώρες ώρες με κουράζει μπες βγες 😝

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η silvy22 είπε:

Την άλλη Παρασκευή 38! 
για να δούμε !!!

Αχ άντε τέλεια !!! Κορίτσια φτάνει η ώρα μαςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η silvy22 είπε:

Η μπορούμε μια ομάδα viber να έχουμε πιο άμεση επικοινωνία ! Θα αρχίσουν οι απορίες για τα μωράκια 🍼🍼🍼

Ναιιι εγώ συμφωνώ αν θέλετε να ανταλλάξουμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η silvy22 είπε:

Η μπορούμε μια ομάδα viber να έχουμε πιο άμεση επικοινωνία ! Θα αρχίσουν οι απορίες για τα μωράκια 🍼🍼🍼

Ισχύει, αυτό είναι ακόμα πιο εύκολο! Όλοι οι γνωστοί μου λένε, η εγκυμοσύνη είναι το εύκολο κομμάτι, μετά ξεκινάν τα δύσκολα 😂😂 οπότε σίγουρα θα χρειαστούμε support team 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...