Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Emily2 είπε:

Θα συμφωνήσω , ευτυχώς που μιλάμε εδώ και λέμε τους προβληματισμούς μας ,τις σκέψεις μας και ότι νιώθουμε!! 

Άντε με το καλό μαζί έχουμε ραντεβού!! 

Λίγο υπομονή .. μπορεί να είσαι πιο κοντά από όσο νομίζεις !

Βγαίνεις καμιά.βολτα αυτό το διάστημα ;;; 

Μακάρι!!🙏🙏 Βγαίνω ναι, όχι τόσο σε μαγαζιά όσο για βολτες.. κοιτάω να κάνω 10000 βήματα τη μέρα! Τις πιο πολλές μέρες τα κάνω, αλλά κάποιες άλλες κουράζομαι και δεν φτάνω ως εκεί.. κυρίως κατεβαίνω παραλία να ανοίξει λίγο το μάτι μου! Έχω ξεκινήσει να κάνω και μπάλα πιλάτες κάποιες ασκησουλες που λένε ότι βοηθάνε στον τοκετό.. αυτά κυρίως🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Μακάρι!!🙏🙏 Βγαίνω ναι, όχι τόσο σε μαγαζιά όσο για βολτες.. κοιτάω να κάνω 10000 βήματα τη μέρα! Τις πιο πολλές μέρες τα κάνω, αλλά κάποιες άλλες κουράζομαι και δεν φτάνω ως εκεί.. κυρίως κατεβαίνω παραλία να ανοίξει λίγο το μάτι μου! Έχω ξεκινήσει να κάνω και μπάλα πιλάτες κάποιες ασκησουλες που λένε ότι βοηθάνε στον τοκετό.. αυτά κυρίως🙂

Πολύ καλά κάνεις !! Αν και 3 μέρες τώρα θα μας έχει βροχές αλλά μετά πάλι θα είναι καλά και δε θα έχει και τόσο ζεστη!! 

Και η μπάλα θα βοηθήσει σίγουρα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Πολύ καλά κάνεις !! Αν και 3 μέρες τώρα θα μας έχει βροχές αλλά μετά πάλι θα είναι καλά και δε θα έχει και τόσο ζεστη!! 

Και η μπάλα θα βοηθήσει σίγουρα!! 

 

Εκτός του ότι και η γιατρός μου είπε πως η μπάλα βοηθάει πολύ, με ανακουφίζει και παααρα πολύ, έχει γίνει η καλύτερη μου φίλη 😂😂! Αν μπορούσα θα καθόμουν όλη μέρα στη μπάλα χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εκτός του ότι και η γιατρός μου είπε πως η μπάλα βοηθάει πολύ, με ανακουφίζει και παααρα πολύ, έχει γίνει η καλύτερη μου φίλη 😂😂! Αν μπορούσα θα καθόμουν όλη μέρα στη μπάλα χαχαχα

 

Αχ το ξερωωωω θέλω τόσο πολύ να περπατήσω , να κάνω γυμναστική έστω να κάνω 5 ασκήσεις στη μπάλα!! γυμνάζομαι από τα 7 μου ασταμάτητα. Το μεγαλύτερο διαστημα που είχα σταματήσει ήταν 1 μήνα κ αυτό για ιατρικό λόγο πάλι. Και τώρα κοντεύω να σαλταρω που δε κάνω τίποτα τόσο καιρό 😢😢 και ποιος ξέρει μετά την καισαρική πότε θα μπορέσω .. θυσιεςςςς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Αχ το ξερωωωω θέλω τόσο πολύ να περπατήσω , να κάνω γυμναστική έστω να κάνω 5 ασκήσεις στη μπάλα!! γυμνάζομαι από τα 7 μου ασταμάτητα. Το μεγαλύτερο διαστημα που είχα σταματήσει ήταν 1 μήνα κ αυτό για ιατρικό λόγο πάλι. Και τώρα κοντεύω να σαλταρω που δε κάνω τίποτα τόσο καιρό 😢😢 και ποιος ξέρει μετά την καισαρική πότε θα μπορέσω .. θυσιεςςςς!! 

Μετά θα κάνεις ασκήσεις με το μωράκι σου όμως!!! Υπομονή σε όλες μας, λίγο έμεινε! Σκέψου πέρασαν τόσοι μήνες! Σε λίγες μέρες θα κωλωσουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Μετά θα κάνεις ασκήσεις με το μωράκι σου όμως!!! Υπομονή σε όλες μας, λίγο έμεινε! Σκέψου πέρασαν τόσοι μήνες! Σε λίγες μέρες θα κωλωσουμε;;;

Αυτό σκέφτομαι ! Περάσαμε τόσα και τόσα, τώρα πλέον είμαστε πολύ κοντά!! 

Φοβάμαι λίγο τη γέννα  αλλά θετική σκέψη ,λίγο ακόμη υπομονή και το καλύτερο δώρο έρχεται 🥹 

Όταν θα ακούσουμε το πρώτο κλάμα θα τα ξεχάσουμε όλα 🥹τα λέω και συγκινούμαι... ορμόνες 😛😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Αυτό σκέφτομαι ! Περάσαμε τόσα και τόσα, τώρα πλέον είμαστε πολύ κοντά!! 

Φοβάμαι λίγο τη γέννα  αλλά θετική σκέψη ,λίγο ακόμη υπομονή και το καλύτερο δώρο έρχεται 🥹 

Όταν θα ακούσουμε το πρώτο κλάμα θα τα ξεχάσουμε όλα 🥹τα λέω και συγκινούμαι... ορμόνες 😛😛😛

Άστο..κοιμαμαξ και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη! Την ώρα που θα δω τη ζουζούνα μου πρώτη φορά και θα την πάρω αγκαλιά! 

Κι εγώ φοβάμαι τη γέννα αλλά μετά από αυτά που μας είπε @whatever αναθαρυσα!! Όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη! Να δεις που σε κάνα δυο βδομάδες θα συζητάμε για τα μωράκια μας 🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεννησαμε. Έσπασαν τα νερά χτες τα ξημερώματα κ σήμερα 11 το πρωί έσκασε μύτη η μπέμπα 😍. Είμαι όμως λίγο στεναχωρεμενη.. δεν τρώει από το στήθος κ δεν ξέρω τι να κάνω.. μετά τη γέννα έφαγε από το πρωτογαλα. Πάνω προτιμάει να κοιμάται. Την έβαλα στο στήθος αλλά κοιμήθηκε κ δεν ξυπνούσε για να φάει. Μου είπαν ότι την πρώτη μέρα θέλει αγκαλιά κ να κοιμηθεί κ από αύριο όμως θα έχουμε πρόγραμμα. Φοβάμαι να την πιάσω.. κ έπεσα ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε. Έσπασαν τα νερά χτες τα ξημερώματα κ σήμερα 11 το πρωί έσκασε μύτη η μπέμπα 😍. Είμαι όμως λίγο στεναχωρεμενη.. δεν τρώει από το στήθος κ δεν ξέρω τι να κάνω.. μετά τη γέννα έφαγε από το πρωτογαλα. Πάνω προτιμάει να κοιμάται. Την έβαλα στο στήθος αλλά κοιμήθηκε κ δεν ξυπνούσε για να φάει. Μου είπαν ότι την πρώτη μέρα θέλει αγκαλιά κ να κοιμηθεί κ από αύριο όμως θα έχουμε πρόγραμμα. Φοβάμαι να την πιάσω.. κ έπεσα ψυχολογικά. 

Να σας ζήσει η μπέμπα!! ❤️❤️🌹🌹Να είναι γερή!! Μην ανησυχείς θα βρει τους ρυθμούς της στον θηλασμό, θα τα καταφέρετε!!

Πόσων εβδομάδων γεννησες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna1122 @Tinasardin8689 μου σπάσαν τα νερά στις 38+2. 2860 η μικρή 😍. Θα σας γράψω την εμπειρία μου. Να  ηρεμήσουμε λίγο κ να δούμε τι θα γίνει με τον θηλασμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

@anna1122 @Tinasardin8689 μου σπάσαν τα νερά στις 38+2. 2860 η μικρή 😍. Θα σας γράψω την εμπειρία μου. Να  ηρεμήσουμε λίγο κ να δούμε τι θα γίνει με τον θηλασμό...

Ναι κορίτσι μου εννοείται!! Κοίτα να ξεκουραστείς, και να απολαύσεις αυτές τις στιγμές.

Ο θηλασμός τις πρώτες μέρες είναι δύσκολος κάποιες φορές, θέλει υπομονή και επιμονή, και όλα θα γίνουν 🙂

Σκέψου ότι την πρώτη μέρα ζωής το μωρό χρειάζεται για να τραφεί 5-7 ml γάλακτος δηλαδή όσο είναι το μέγεθος από ένα κουκούτσι κερασιού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε. Έσπασαν τα νερά χτες τα ξημερώματα κ σήμερα 11 το πρωί έσκασε μύτη η μπέμπα 😍. Είμαι όμως λίγο στεναχωρεμενη.. δεν τρώει από το στήθος κ δεν ξέρω τι να κάνω.. μετά τη γέννα έφαγε από το πρωτογαλα. Πάνω προτιμάει να κοιμάται. Την έβαλα στο στήθος αλλά κοιμήθηκε κ δεν ξυπνούσε για να φάει. Μου είπαν ότι την πρώτη μέρα θέλει αγκαλιά κ να κοιμηθεί κ από αύριο όμως θα έχουμε πρόγραμμα. Φοβάμαι να την πιάσω.. κ έπεσα ψυχολογικά. 

Να σας ζήσει γερή να είναι !!! Θα το βρείτε μην ανησυχείς στην αρχή το στομαχάκι τους είναι όσο ένα κερασάκι μέρα με τη μέρα μεγαλώνει κ αυξάνεται και η δίκη σου παραγωγή γάλακτος ! Εσυ να τη βάζεις στο 3 ωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η silvy22 είπε:

Να σας ζήσει γερή να είναι !!! Θα το βρείτε μην ανησυχείς στην αρχή το στομαχάκι τους είναι όσο ένα κερασάκι μέρα με τη μέρα μεγαλώνει κ αυξάνεται και η δίκη σου παραγωγή γάλακτος ! Εσυ να τη βάζεις στο 3 ωρο 

Ευχαριστούμε! Και εσείς με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας!!Ήταν δύσκολο βράδυ χτες ως προς τον θηλασμό γιατί μόνο να κοιμάται θέλει κ δυσκολεύομαστε.. φοβάμαι κ να την κρατάω, δεν έπιανε κιόλας καλά το στήθος αλλά ελπίζω κάθε μέρα να είναι κ καλύτερα. Σήμερα θα κάνω πιο πολλές προσπάθειες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Ευχαριστούμε! Και εσείς με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας!!Ήταν δύσκολο βράδυ χτες ως προς τον θηλασμό γιατί μόνο να κοιμάται θέλει κ δυσκολεύομαστε.. φοβάμαι κ να την κρατάω, δεν έπιανε κιόλας καλά το στήθος αλλά ελπίζω κάθε μέρα να είναι κ καλύτερα. Σήμερα θα κάνω πιο πολλές προσπάθειες . 

Είναι μικρουλακια ακόμη, είναι βοηθητικές οι μαίες ; Πως είναι το μωρο 2800; Σαν κουκλάκι ; Μακαρι να το φτάσουμε κ μείς 🤞🤞🤞🤞 

παντως αγχωνόσουν αλλά ειδες όλα πήγαν ρολόι , μέρα με τη μέρα θα πάνε καλύτερα βεβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε. Έσπασαν τα νερά χτες τα ξημερώματα κ σήμερα 11 το πρωί έσκασε μύτη η μπέμπα 😍. Είμαι όμως λίγο στεναχωρεμενη.. δεν τρώει από το στήθος κ δεν ξέρω τι να κάνω.. μετά τη γέννα έφαγε από το πρωτογαλα. Πάνω προτιμάει να κοιμάται. Την έβαλα στο στήθος αλλά κοιμήθηκε κ δεν ξυπνούσε για να φάει. Μου είπαν ότι την πρώτη μέρα θέλει αγκαλιά κ να κοιμηθεί κ από αύριο όμως θα έχουμε πρόγραμμα. Φοβάμαι να την πιάσω.. κ έπεσα ψυχολογικά. 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Όλα καλά και με την ένεση ; είχαν περάσει οι ώρες έτσι ;;;

Τις πρώτες μέρες δεν έχουμε πολύ γάλα.. μετά την 3η μέρα!! Θα πιάσει και στήθος μην ανησυχείς !! Είστε καλά και εσύ και η μπέμπα ;;; 

Είναι λογικό να φοβάσαι , νομίζω κι εγώ το ίδιο θα νιώθω. Αλλά θα τα καταφέρεις όλα σιγά σιγά !! Μερα με τη μέρα όλα θα πηγαίνουν καλύτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με τις αντιπηκτικες @Watermelon @marinaki23 πως είναι αυτές οι άσπρες κάλτσες ;παλεύονται ή είναι πολύ σφιχτές ;γιατί εγώ θα τις φοραω 10 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια με τις αντιπηκτικες @Watermelon @marinaki23 πως είναι αυτές οι άσπρες κάλτσες ;παλεύονται ή είναι πολύ σφιχτές ;γιατί εγώ θα τις φοραω 10 μέρες 

@Emily2 εν τέλη εσύ έχεις κλείσει ραντεβού στις 38; Όπως σου είχε πει ο γιατρός σου; Ή θα το ξανασυζητήσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

@Emily2 εν τέλη εσύ έχεις κλείσει ραντεβού στις 38; Όπως σου είχε πει ο γιατρός σου; Ή θα το ξανασυζητήσετε;

Αύριο έχω ραντεβου με τη γιατρό. Στο προηγούμενο μου είχε πει ότι σκέφτεται 38 εβδ. Λογικά αύριο θα το κλείσουμε !! αν δε μας προλάβει η μπέμπα 😝

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ με αυτά που βλέπω λέω λες τλκ να μας προλάβουν τα μωρά νωρίτερα;εγώ βέβαια νιώθω τα πόδια της αρκετά ψηλά..μ φαίνεται δύσκολο να πάρει την κατηφόρα..θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό την Παρασκευή και  θα του πω να κλείσουμε ημερομηνία,αφού τελική είχε την 39+1..ας μπούμε στην 39η κ ας έρθουν όποτε θέλουν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κι εγώ με αυτά που βλέπω λέω λες τλκ να μας προλάβουν τα μωρά νωρίτερα;εγώ βέβαια νιώθω τα πόδια της αρκετά ψηλά..μ φαίνεται δύσκολο να πάρει την κατηφόρα..θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό την Παρασκευή και  θα του πω να κλείσουμε ημερομηνία,αφού τελική είχε την 39+1..ας μπούμε στην 39η κ ας έρθουν όποτε θέλουν…

Μωρέ ας μπούμε στην 38η και ας έρθουν μετά! Πάντως τώρα που γύρισα από την πρωινή βόλτα, με έπιασε ένας πόνος κάτω χαμηλά κορίτσια, που αναγκάστηκα να κάτσω κάπου να ξεκουραστώ μήπως και περάσει..

Τώρα που γύρισα σπίτι και ξάπλωσα είμαι καλύτερα δεν έχω πονο, αλλά να πω την αλήθεια φοβήθηκα λίγο, λέω μήπως είναι η ώρα μου 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Μωρέ ας μπούμε στην 38η και ας έρθουν μετά! Πάντως τώρα που γύρισα από την πρωινή βόλτα, με έπιασε ένας πόνος κάτω χαμηλά κορίτσια, που αναγκάστηκα να κάτσω κάπου να ξεκουραστώ μήπως και περάσει..

Τώρα που γύρισα σπίτι και ξάπλωσα είμαι καλύτερα δεν έχω πονο, αλλά να πω την αλήθεια φοβήθηκα λίγο, λέω μήπως είναι η ώρα μου 😔

Από εδώ και πέρα αφού έκλεισε 37+1 τι αγχώνεσαι ; οπότε έρθει, ήρθε!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το φαγητό πως τα πάτε όσες μείναμε ;;; 

Εγώ τις τελευταίες βδομάδες πεινάω συνέχεια και τρώω συνεχεια. Κρατιέμαι όσο μπορώ γιατί ακόμα έχω το άγχος με τον διαβήτη για όσες θυμούνται (τρελή το ξέρω ) 

Αλλά υποκύπτω 😂 επίσης θέλω σοκολάτες και γλυκά.. με νύχια και με δόντια κρατιέμαι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Με το φαγητό πως τα πάτε όσες μείναμε ;;; 

Εγώ τις τελευταίες βδομάδες πεινάω συνέχεια και τρώω συνεχεια. Κρατιέμαι όσο μπορώ γιατί ακόμα έχω το άγχος με τον διαβήτη για όσες θυμούνται (τρελή το ξέρω ) 

Αλλά υποκύπτω 😂 επίσης θέλω σοκολάτες και γλυκά.. με νύχια και με δόντια κρατιέμαι 😂 

Νομίζω ότι οι πνεύμονες αναπτύσσονται σίγουρα μεχρι την 38η εβδομάδα.. εγώ εκεί θα ήθελα να φτάσω και μετά ας έρθουν..

Λοιπόν από φαγητό, και εγώ πεινάω συνέχεια, και η αλήθεια είναι ότι δεν πολυπροσεχω και πάρα πολύ, μόνο στο αλάτι προσέχω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Νομίζω ότι οι πνεύμονες αναπτύσσονται σίγουρα μεχρι την 38η εβδομάδα.. εγώ εκεί θα ήθελα να φτάσω και μετά ας έρθουν..

Λοιπόν από φαγητό, και εγώ πεινάω συνέχεια, και η αλήθεια είναι ότι δεν πολυπροσεχω και πάρα πολύ, μόνο στο αλάτι προσέχω! 

Νομίζω πως οι πνεύμονες έχουν αναπτυχθεί πλήρως πριν την 38η.. 

Με το φαγητο γελάμε με τον άντρα μου γιατί μέχρι και τον 7ο-8ο μήνα έτρωγα μπρόκολα ,φρούτα λαχανικά..φουλ υγιεινά και σωστά.. και πλέον ούτε ξέρω τι τρώω 😂 το μπρόκολο ούτε να το ξανά δω θέλω 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
    • Λογικό φίλη μου να λυγίσεις! Έχεις τη δύναμη όμως και θα τα καταφέρεις!!! Όλα θα γίνουν, τώρα το ξέρω ότι έχουμε τελικά δύναμη εσωτερική που δεν τηνξέρουμε! Απορώ και εγώ πως μετά από όλα αυτά στάθηκα όρθια, είδα εικόνες άσχημες αλλά ευτυχω΄ς δεν με έχασα! Γιατί το σώμα οκ θερεπευεται αλλά η ψυχή θυμάται! Την επόμενη φορά εύχομαι να μας πεις τις χαρές σου!!!
    • @Mpourmpoulo Κορίτσια επειδή τυγχάνει να γνωρίζω κοπέλα με σύνδρομο turner να σας πω ότι όντως δεν μπορεί να κάνει παιδιά και έχει θέματα στην ανάπτυξη του σώματος, έχει δηλαδή δυσανάλογα μέλη, αυτά είναι τα εμφανή. Τώρα δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα ακριβώς έχει παθολογικά, όμως έχει. Ο Θεός αποφάσισε να πάρει τα δικά σας μωρά για μην ταλαιπωρηθούν, αυτό να σας δίνει κουράγιο και παρηγοριά! Και όλα θα γίνουν 🙂🙂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...