Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κενος σακος


eva96

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. Ηρθε η ωρα να γραψω και εγω την ιστορια μου μηπως μεσα απο την δικη μου ιστορια βρει κουραγιο μια αλλη κοπελα. πριν 3 χρονια μολις ειχαμε παντρευτει με τον συντροφο μου και μετα απο λιγους  μηνες εμεινα εγκυος το θελαμε πολυ να μεγαλωσει η οικογενεια μας και ετσι εγινε δεν δυσκολευτηκα καθολου να μεινω εγκυος στην δευτερη προσπαθεια εγινε. Περιμενα να αδιαθετησω τιποτα πουθενα η περιοδος. Μετα απο λιγες μερες εκανα β χοριακη βγηκε θετικη και μετα απο λιγες μερες πηγα στον γιατρο. Ειμουν 7 εβδομαδων εγκυος χαρα εμεις που να ξεραμε τι ερχοταν.. κανουμε υπερηχο ειδαμε σακο και τιποτα αλλο. Ο γιατρος ελεγε παμε καλα.. μου δινει οδηγιες καποια φαρμακα και κλεινουμε ραντεβου δυο εβδομαδες μετα για να ακουσουμε καρδια. Δυο εβδομαδες μετα δεν με δεχεται ποτε μου εβρισκε δικαιολογιες και αρχιζω να καταλαβαινω οτι κατι δεν παει καλα. στις 10 εβδομαδες ειδα αιμα τον πηρα τηλεφωνο μου εδωσε χαπια χωρις να μου κανει υπερηχο χωρις να ξερω τι γινεται και εδω αρχιζειο εφιαλτης. Λιγες μερες μετα καναμε υπερηχο διαγνωση ΚΕΝΟΣ ΣΑΚΟΣ. σοκ εγω και ο αντρας μου δεν ηξερα απο που μας ηρθε. Μας ειπε τιμη για αποξεση σε ιδιωτικο μαιευτηριο και εννοειται μας ειπε οτι πρεπει να εξεταστουμε και η δυο για να δουμε τι εφτιαξε. Αλλαξα γιατρο επιτοπου μπηκα για αποξεση με κλαματα φοβομουν. Ελεγα γιατι; γιατι τοση κοροιδια.. οπως εμαθα μετα το ηξερε απο την αρχη και μας κοροιδευε.. οταν βγηκα απο το μαιευτηριο δεν αισθανομουν τιποτα ενιωθα κενη ηθελα να παω σπιτι μου να ηρεμισω. Εκανα 1,5 χρονο να το ξεπερασω και να ξανα μεινω εγκυος. Αυτην την στιγμη εχω στην αγκαλια μου το μωρακι μου που για να το αποκτησω περασα πολλα και θα τα ξανα περνουσα αν χρειαζοταν. Ειχα στο πλαι μου εναν γιατρο ο οποιος με στηριξε απο την αρχη εως και τωρα που πια εχω γεννησει και ποτε δεν μας ειδε σαν πορτοφολι περα απο γιατρος ειναι πανω απο ολα ανθρωπος. Αν γυρνουσα το χρονο πισω σιγουρα θα επερνα δευτερη γνωμη ισως να ειχα γλιτωσει την ψυχικη οδυνη. Πια δεν ποναω τοσο πολυ αλλα δεν θα το ξεχασω ποτε. Παντα να περνετε δευτερη και τριτη γνωμη αν δεν σας καλυπτει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...