Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Elli13 να περάσεις πολύ καλά…για πού το βάλατε;..

@Elk ειλικρινά σε ευχαριστούμε που αν και έχεις γεννήσει κ έχεις τις δυσκολίες με το μωρό, φαγητό κλπ, σε διαβάζω και σε άλλα τόπικ, είσαι πάντα εδώ κ μας δίνεις τις συμβουλές και τις ευχές σου..

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι καλό τριήμερο και καλά κούλουμα…Όσες είναι οι μέρες….δώστε πόνο…🤩

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Έχουμε έρθει στο Βραχάτι. Το είχαμε πολύ ανάγκη μετά από όσα περάσαμε, και ειδικά μετά το βασανιστήριο με την εξεταστική του μεταπτυχιακού. Βέβαια εγώ μετράω τις μέρες αντίστροφα μέχρι την Πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο. Θα είμαι 6,5 εβδομάδων και ακριβώς σε αυτή την εβδομάδα είχαμε ακούσει καρδουλα την προηγούμενη φορά. Έχω αρκετό άγχος και ειδικά όσο πλησιάζω την 8η που είχα την παλινδρομη ο φόβος με κατακλύζει.

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τα καλά σου νέα από τους υπερηχους, παίρνω πολύ δύναμη και κουράγιο 💖

Τελικά δεν σας είπα, πήρα τις τελευταίες εξετάσεις θρομβοφιλιας χτες. Έγραφε σε 2 ομοζυγο και σε 4 ετεροζυγο, αλλά ο αιματολογος μου απάντησε ότι είναι φυσιολογικά τα αποτελέσματα. Από όσο το έψαξα και εγώ, αυτά στα οποία είμαι θετική δεν σχετίζονται με κύηση. Μακάρι δηλαδή, να φύγει και αυτό από το κεφάλι μου.

Καλά να περάσετε όλες σας, να ξεκουραστείτε και να επανέλθουμε με πολλά θετικά τεστακια ❣️🤞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Μην σου πω να το ανοίξει ο άντρας σου @Elli 🤣🤣🤣 ποτέ περιμένεις περίοδο @marinamanoulitsa??

Περιμένω το άλλο Σάββατο και μετά.... 😁😁😁 Βασικά έχω πολύ δυνατές σουβλιες ακόμα κάτω χαμηλά... Σαν κάτι να γίνεται.. 🙏🙏🙏😊😊😊😊  Μακάρι να εμφυτεύεται σποράκι 

@Elli13 να περάσετε σούπερ και να ξεκουράζεσαι.. Μην είσαι πάνω κάτω συνέχεια....σεξ επιτρέπεται πάντως να ξέρεις... 😊😘 Εκτός αν σου είπε όχι ο γιατρός.. Εγώ έκανα κανονικά στα παιδιά μου από την αρχή.. 😘😘😘

@Tinasardin8689 χαίρομαι τόσο πολύ που πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!! Μπραβοοοοοοο😊😊😊🙏🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Έχουμε έρθει στο Βραχάτι. Το είχαμε πολύ ανάγκη μετά από όσα περάσαμε, και ειδικά μετά το βασανιστήριο με την εξεταστική του μεταπτυχιακού. Βέβαια εγώ μετράω τις μέρες αντίστροφα μέχρι την Πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο. Θα είμαι 6,5 εβδομάδων και ακριβώς σε αυτή την εβδομάδα είχαμε ακούσει καρδουλα την προηγούμενη φορά. Έχω αρκετό άγχος και ειδικά όσο πλησιάζω την 8η που είχα την παλινδρομη ο φόβος με κατακλύζει.

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τα καλά σου νέα από τους υπερηχους, παίρνω πολύ δύναμη και κουράγιο 💖

Τελικά δεν σας είπα, πήρα τις τελευταίες εξετάσεις θρομβοφιλιας χτες. Έγραφε σε 2 ομοζυγο και σε 4 ετεροζυγο, αλλά ο αιματολογος μου απάντησε ότι είναι φυσιολογικά τα αποτελέσματα. Από όσο το έψαξα και εγώ, αυτά στα οποία είμαι θετική δεν σχετίζονται με κύηση. Μακάρι δηλαδή, να φύγει και αυτό από το κεφάλι μου.

Καλά να περάσετε όλες σας, να ξεκουραστείτε και να επανέλθουμε με πολλά θετικά τεστακια ❣️🤞

 

Εγώ το γκουγκλαρα το Βραχάτι (ούσα Θεσσαλονικιά δεν είχα ιδέα) και είδα ότι είναι παραθαλάσσια περιοχή οπότε ανεπνευσε ωραίο θαλλασινο αεράκι!! Αχ πόσο περιμένουμε και εμείς την Πέμπτη να μας πεις τι ωραία που ακούγονταν η καρδούλα!!! Και κοίτα,και την 8η και την 9η και μέχρι τέλους όλα καλά θα πάνε! Ήρθε για μείνει το κουκλάκι σου και του χρόνου τέτοια μέρα σας θέλω σε ένα υπέροχο come back  στο Βραχάτι όλοι μαζί!!! 

Άντε κορίτσια λίγες μέρες έμειναν για όλες μας, από βδομάδα να γεμίσει το θεματακι μας θετικά τεστακια! Να περάσετε όλες υπέροχα και αναμένουμε αύριο το πρώτο θετικό τεστακι μετά από μέρες...δε λέω ποιααα ξέρει αυτηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Περιμένω το άλλο Σάββατο και μετά.... 😁😁😁 Βασικά έχω πολύ δυνατές σουβλιες ακόμα κάτω χαμηλά... Σαν κάτι να γίνεται.. 🙏🙏🙏😊😊😊😊  Μακάρι να εμφυτεύεται σποράκι 

@Elli13 να περάσετε σούπερ και να ξεκουράζεσαι.. Μην είσαι πάνω κάτω συνέχεια....σεξ επιτρέπεται πάντως να ξέρεις... 😊😘 Εκτός αν σου είπε όχι ο γιατρός.. Εγώ έκανα κανονικά στα παιδιά μου από την αρχή.. 😘😘😘

@Tinasardin8689 χαίρομαι τόσο πολύ που πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!! Μπραβοοοοοοο😊😊😊🙏🙏🙏🙏 

Πότε άρχισαν αυτές οι υπέροχες σουβλιες?!  Εεε φυσικά και κάτι γίνεται καλέ!!άντε άντε να γεμίσει το θέμα μπόλικη μπεμπεδοσκονη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Έχουμε έρθει στο Βραχάτι. Το είχαμε πολύ ανάγκη μετά από όσα περάσαμε, και ειδικά μετά το βασανιστήριο με την εξεταστική του μεταπτυχιακού. Βέβαια εγώ μετράω τις μέρες αντίστροφα μέχρι την Πέμπτη για τον πρώτο υπέρηχο. Θα είμαι 6,5 εβδομάδων και ακριβώς σε αυτή την εβδομάδα είχαμε ακούσει καρδουλα την προηγούμενη φορά. Έχω αρκετό άγχος και ειδικά όσο πλησιάζω την 8η που είχα την παλινδρομη ο φόβος με κατακλύζει.

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τα καλά σου νέα από τους υπερηχους, παίρνω πολύ δύναμη και κουράγιο 💖

Τελικά δεν σας είπα, πήρα τις τελευταίες εξετάσεις θρομβοφιλιας χτες. Έγραφε σε 2 ομοζυγο και σε 4 ετεροζυγο, αλλά ο αιματολογος μου απάντησε ότι είναι φυσιολογικά τα αποτελέσματα. Από όσο το έψαξα και εγώ, αυτά στα οποία είμαι θετική δεν σχετίζονται με κύηση. Μακάρι δηλαδή, να φύγει και αυτό από το κεφάλι μου.

Καλά να περάσετε όλες σας, να ξεκουραστείτε και να επανέλθουμε με πολλά θετικά τεστακια ❣️🤞

 

Σε καταλαβαίνω απολύτως..εγώ και αυτή την Παρασκευή κ την προηγούμενη είχα πάει με πόνο ψυχής, γιατί στην προηγούμενη είχαμε δει ότι ήταν μικρότερο κ τελικά σταμάτησε..ήθελα να περάσω αυτόν τον σκόπελο..τώρα έχω κάνει ένα βήμα παραπάνω..μου έχει γράψει εξετάσεις…περιμένουμε τα νέα σου την Πέμπτη να κάνουμε πάρτι…Τώρα απόλαυσε το τριημεράκι σου…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Σε καταλαβαίνω απολύτως..εγώ και αυτή την Παρασκευή κ την προηγούμενη είχα πάει με πόνο ψυχής, γιατί στην προηγούμενη είχαμε δει ότι ήταν μικρότερο κ τελικά σταμάτησε..ήθελα να περάσω αυτόν τον σκόπελο..τώρα έχω κάνει ένα βήμα παραπάνω..μου έχει γράψει εξετάσεις…περιμένουμε τα νέα σου την Πέμπτη να κάνουμε πάρτι…Τώρα απόλαυσε το τριημεράκι σου…🥰

Ενα βήμα παραπάνω προς την απόλυτη ευτυχία! Και είμαι σίγουρη ότι ;υτη τη φορά θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία! Κράτα όσο χρειάζεσαι τα συναισθήματα σου και όταν νιώσεις ότι πια είσαι έτοιμη ,ζηστο!! Μην αφήσεις τα παλιά να σου επισκιάσουν τις όμορφες στιγμές που ζεις. Περιμενω πως και πως εκεί κατά το καλοκαίρι να γίνει διαγωνισμός με ποτήρια πάνω σε κοιλίες να δούμε ποια το στηρίζει καλύτερα!!!χαχαχαχ θετική σκέψη και οοοοολα θα έρθουν υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και όμορφο τριήμερο σε όλες!! Ας γίνεται δουλίτσα εκεί κάτω, όσο εμείς περνάμε καλά και χαλαρώνουμε! 
@Mpourmpoulo Εσύ κορίτσι μου τι κάνεις; Έχω μέρες να σε διαβάσω νομίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μουυυυ

Εγώ σήμερα δεν νιώθω πολύ καλά, νεύρα πολλά,και όλο νιώθω οτι έρχεται η περίοδος! 

Να περάσετε όλες όμορφα το τριήμερο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πότε άρχισαν αυτές οι υπέροχες σουβλιες?!  Εεε φυσικά και κάτι γίνεται καλέ!!άντε άντε να γεμίσει το θέμα μπόλικη μπεμπεδοσκονη!! 

Άρχισαν 3-4 μέρες μετά την επαφή μου στις γονιμες μέρες και τώρα ακόμα μια εβδομάδα μετά τις νιώθω και έντονα 😁😁 σε Ευχαριστώ γλυκιά μου!!! Αντε μακάρι μακάρι να φουσκώνουμε όλες παρέα ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Αλήθεια το ευχαριστώ είναι λίγο, περιμένω να μου έρθει τώρα αλλά με τόσο άγχος που είχα αυτόν τον μήνα δεν την βλέπω να έρχεται.

Μίλησα και με τον γυναικολόγο, του είπα για το Inofert plus, μου είπε να το ξεκινήσω αλλά δεν τον είδα να του έχει και πολύ εμπιστοσύνη επειδή είναι συμπλήρωμα διατροφής και όχι φάρμακο. Μου πρότεινε να μην περιμένω την περίοδο και να το αρχίσω,

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, εδώ και  δύο βράδια που τα ξεκίνησα, ξυπνάω με κάπως στεγνό στόμα και με μια μεγαλύτερη ανάγκη για νερό, είναι κάτι που μπορεί να το προκαλεί το Inofert ή να ανησυχήσω γιατί σε αύτη την περίοδο κανένα σύμπτωμα δεν είναι ίδιο με τις προηγούμενες.

Να μην με ευχαριστείς καθόλου γι'αυτό είμαστε εδώ όλες να δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο αλλά και για να μαθαίνουμε καινούρια πράγματα!! Ποτέ το πίνεις το χάπι?? Εγώ το πίνω το βράδυ και δεν έχω καμία παρενέργεια παρά μόνο ότι νυστάζω λίγο περισσότερο αλλά αυτό με την δίψα με πιάνει τις απογευματινές ώρες τώρα τελευταία οπότε δεν αποκλείεται να είναι από αυτό!! Το inofert είναι συμπλήρωμα διατροφής όντως και όχι χάπι γι'αυτό και εγώ είμαι υπέρ. Τα χάπια δεν είναι πάντα η λύση στο πρόβλημα. Αν μπορούμε να βοηθάμε τον οργανισμό μας με φυσικό τρόπο γιατί να μην το κάνουμε? Και γι'αυτό ακριβώς τον λόγο ίσως χρειαστούν 3-4 μήνες για να δεις διαφορά στον κύκλο σου αλλά και στην καλύτερη ποιότητα ωορρηξίας αλλά αξίζει πιστεύω γιατί εγώ προσωπικά τα αποφεύγω τα φάρμακα!! Ο καθένας όπως νιώθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μουυυυ

Εγώ σήμερα δεν νιώθω πολύ καλά, νεύρα πολλά,και όλο νιώθω οτι έρχεται η περίοδος! 

Να περάσετε όλες όμορφα το τριήμερο!

 

Σιγά μην έρθει! Σε βλέπει με τόσα νευρα και λέει "σιγά μη μπλέξω!". Αναμένουμε νεότερα!!!!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Να μην με ευχαριστείς καθόλου γι'αυτό είμαστε εδώ όλες να δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο αλλά και για να μαθαίνουμε καινούρια πράγματα!! Ποτέ το πίνεις το χάπι?? Εγώ το πίνω το βράδυ και δεν έχω καμία παρενέργεια παρά μόνο ότι νυστάζω λίγο περισσότερο αλλά αυτό με την δίψα με πιάνει τις απογευματινές ώρες τώρα τελευταία οπότε δεν αποκλείεται να είναι από αυτό!! Το inofert είναι συμπλήρωμα διατροφής όντως και όχι χάπι γι'αυτό και εγώ είμαι υπέρ. Τα χάπια δεν είναι πάντα η λύση στο πρόβλημα. Αν μπορούμε να βοηθάμε τον οργανισμό μας με φυσικό τρόπο γιατί να μην το κάνουμε? Και γι'αυτό ακριβώς τον λόγο ίσως χρειαστούν 3-4 μήνες για να δεις διαφορά στον κύκλο σου αλλά και στην καλύτερη ποιότητα ωορρηξίας αλλά αξίζει πιστεύω γιατί εγώ προσωπικά τα αποφεύγω τα φάρμακα!! Ο καθένας όπως νιώθει 

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου, για αυτό είμαστε εδώ για να αλληλο - στηριζόμαστε. Το χάπι το βράδυ το παίρνω και εγώ και ξυπνάω με ξερό στόμα το πρωί, σαν να έχω φάει κάτι πολύ αλμυρό πριν κοιμηθώ νιώθω, λογικά θα νε από το χάπι γιατί έγινε και τις δυο φορές που το έχω πάρει.

Όσον αφορά τα φάρμακα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ούτε εγώ είμαι υπέρ εκτός και αν υπάρχει πραγματική και σοβαρή ανάγκη, αν μπορώ να βελτιώσω τον κύκλο μου με το συμπλήρωμα , με διατροφή και άσκηση το προτιμώ από το να επιβαρυνθώ με κάποιο χάπι που θεωρώ πως την δεδομένη στιγμή δεν χρειάζεται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ 😊

αν θυμάμαι καλά κάτω από 20 είναι οκ ( κάθε μικροβιολογικό έχει και διαφορετικες τιμές ) 

μα έχεις κάνει ένα σενάριο στο μυαλό σου χωρίς λόγο βρε κοπέλα μου πριν καν ξεκινήσεις καλά καλά να προσπαθείς σκέφτεσαι ασχημα πράγματα μόνο κακο κανείς και στο τέλος θα τρομάξεις και τον σύντροφο σου και ένας αγχωμένος άντρας είναι δύσκολο .. 

Να εισαι λιγο πιο χαλαρή δώσε λίγο χρόνο μερικούς μήνες και σιγά σιγά άρχισε να το βλέπεις.. 

Όσο για τις βιταμίνες inofert  plus εμένα μου είχε πει η Ενδοκρινολογος ότι παίρνω κανονικά μέχρι να βρω θετικό τεστ εγκυμοσυνης τότε θα τα σταματήσω αλλα επειδή κάθε οργανισμός και περίπτωση είναι διαφορετική γνωμη μου είναι να ρωτήσεις 😊

Έχεις δίκιο πρέπει να χαλαρώσω και να αναθεωρήσω τα πράγματα, απλά μου ήρθαν όλα πολύ απότομα και δεν έχω προλάβει να τα συνειδητοποιήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Πολύ καλά φαντάζεσαι!! Μου έχω βάλει υπενθύμιση (λες και θα το ξεχνούσα ας πούμε...) Την τρίτη να κάνω τέστ..μέχρι τότε θα ψάχνω να βρω τον τέλειο φωτισμό και τον καλύτερο μεγενθυντικο φακό χαχαχα. 

Εγώ έχω επαγγελματικό φωτισμό λόγο δουλειάς το είχα αγοράσει και εκεί ψάχνω τις γραμμές!! Αν δεν δεις 2η γραμμή στείλε το τέστ με κούριερ να στο κοιτάξω εγώ 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Elli13 να περάσεις πολύ καλά…για πού το βάλατε;..

@Elk ειλικρινά σε ευχαριστούμε που αν και έχεις γεννήσει κ έχεις τις δυσκολίες με το μωρό, φαγητό κλπ, σε διαβάζω και σε άλλα τόπικ, είσαι πάντα εδώ κ μας δίνεις τις συμβουλές και τις ευχές σου..

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι καλό τριήμερο και καλά κούλουμα…Όσες είναι οι μέρες….δώστε πόνο…🤩

Θέλω όσο μπορω να μπαίνω να γράφω γιατί και εγω θα ηθελα όταν προσπαθούσα να μεινω εγκυος να μου απαντούν κοπέλες με τις δικές τους εμπειρίες  που τα κατάφεραν.. έτσι ειμαι εγω τώρα εδω οπως και αλλες κοπελες με μωρακια  να λέμε τις δικές μας εμπειρίες  

εγω ευχαριστώ για την παρέα κοριτισα γιατί περνάω πολλές ώρες μόνη μου στο σπίτι με το μωρο και δεν έχω κανέναν δικό μου εκτός από τον αντρα μου και την πεθερά βλέπεις ερωτικός μετανάστης δεν έχω ούτε φίλες εδω.. οι γονεις μου και οι φίλες είναι 600 χιλιόμετρα μακριά.. όποτε είστε η παρέα μου 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ 20 μέρες μετά από την απόξεση δεν έχω ξεπεράσει το σοκ... Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ ευτυχώς τα είδε όλα καλά κ μου είπε να προσπαθήσω κατευθείαν μετά την περίοδο... Είμαι στην αναμονή κ θέλω να προσπαθήσω σίγουρα... Τώρα άγχος πότε θα έρθει η περίοδος πότε θα έχω ωορηξια θα έχω κανονικά ωορηξια η θα είναι άστατος όλος ο κύκλος? Θα έχω τα τεστ ωορρηξίας αλλά θα το βρω? Η βιοψία δεν έχει βγει ακόμα αλλά μου είπε με το που μείνω ξανά έγκυος θα με παρακολουθεί πιο αναλυτικά κ μήπως κάνουμε τεστ θρομβοφιλιας. Γενικά θα το ψάξουμε πιο πολύ μήπως ήταν κάτι που δεν φαινόταν από πριν. Αλλά πιο πιθανό μου είπε είναι από τα χρωμοσώματα κ ότι η φύση γνωρίζει... Ότι κ εάν είναι θα τα ψάξουμε όλα από την αρχή. . Αυτό με ηρέμησε λίγο. Γιατί οι εξετάσεις που είχα κάνει είχαν βγει όλες καλές. Τώρα τι έγινε τι να πω ... Εσείς δικιες σας εμπειρίες? Θα με βοηθούσε πολυ να ακούσω κ από εσάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ 20 μέρες μετά από την απόξεση δεν έχω ξεπεράσει το σοκ... Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ ευτυχώς τα είδε όλα καλά κ μου είπε να προσπαθήσω κατευθείαν μετά την περίοδο... Είμαι στην αναμονή κ θέλω να προσπαθήσω σίγουρα... Τώρα άγχος πότε θα έρθει η περίοδος πότε θα έχω ωορηξια θα έχω κανονικά ωορηξια η θα είναι άστατος όλος ο κύκλος? Θα έχω τα τεστ ωορρηξίας αλλά θα το βρω? Η βιοψία δεν έχει βγει ακόμα αλλά μου είπε με το που μείνω ξανά έγκυος θα με παρακολουθεί πιο αναλυτικά κ μήπως κάνουμε τεστ θρομβοφιλιας. Γενικά θα το ψάξουμε πιο πολύ μήπως ήταν κάτι που δεν φαινόταν από πριν. Αλλά πιο πιθανό μου είπε είναι από τα χρωμοσώματα κ ότι η φύση γνωρίζει... Ότι κ εάν είναι θα τα ψάξουμε όλα από την αρχή. . Αυτό με ηρέμησε λίγο. Γιατί οι εξετάσεις που είχα κάνει είχαν βγει όλες καλές. Τώρα τι έγινε τι να πω ... Εσείς δικιες σας εμπειρίες? Θα με βοηθούσε πολυ να ακούσω κ από εσάς...

Αν και η απονεύρωση προφανώς είναι κάτι οδυνηρό θα σταθώ στο ένα και μοναδικό καλό κομμάτι αυτής που είναι ότι μετά από κάτι τέτοιο είσαι φουλ γόνιμη και πεντακάθαρη να δεχτείς το νέο γονιμοποιημένο σου ωράριο! Έχουν "ξεβουλωσει" κςι καθαρίσει τα πάντα! Τώρα με το καλό θα σου έρθει η περίοδος σου και με τα τεστακια θα βρεις σίγουρα την ωορηξια σου. Ξεκίνησε τα νωρίς και μη τα λυπηθείς. Πάρε αρκετά από honetest η one step  και κάνε για αρχή ένα την ημέρα και μετά όσο πλησιάζεις στις μέρες που πιστεύει ότι είσαι κοντά κάνε δύο την ημέρα. Εγώ έκανα μεσημέρι και αργά το απόγευμα η βράδυ και την τσακωσα αυτή τη φορά! 

Η φύση πάντα ξέρει και το ίδιο το σώμα μας επίσης. Κοιτάμε μπροστά με θετική διάθεση και πίστεψέ με δε θα αργήσει! Ίσως είναι πιο κοντά από ότι πιστεύεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ 20 μέρες μετά από την απόξεση δεν έχω ξεπεράσει το σοκ... Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ ευτυχώς τα είδε όλα καλά κ μου είπε να προσπαθήσω κατευθείαν μετά την περίοδο... Είμαι στην αναμονή κ θέλω να προσπαθήσω σίγουρα... Τώρα άγχος πότε θα έρθει η περίοδος πότε θα έχω ωορηξια θα έχω κανονικά ωορηξια η θα είναι άστατος όλος ο κύκλος? Θα έχω τα τεστ ωορρηξίας αλλά θα το βρω? Η βιοψία δεν έχει βγει ακόμα αλλά μου είπε με το που μείνω ξανά έγκυος θα με παρακολουθεί πιο αναλυτικά κ μήπως κάνουμε τεστ θρομβοφιλιας. Γενικά θα το ψάξουμε πιο πολύ μήπως ήταν κάτι που δεν φαινόταν από πριν. Αλλά πιο πιθανό μου είπε είναι από τα χρωμοσώματα κ ότι η φύση γνωρίζει... Ότι κ εάν είναι θα τα ψάξουμε όλα από την αρχή. . Αυτό με ηρέμησε λίγο. Γιατί οι εξετάσεις που είχα κάνει είχαν βγει όλες καλές. Τώρα τι έγινε τι να πω ... Εσείς δικιες σας εμπειρίες? Θα με βοηθούσε πολυ να ακούσω κ από εσάς...

Εγω κορίτσι μου θα σου έλεγα.. Μην ακούς κανέναν.. Η καθεμία έχει την δική της ιστορία... Για εμένα μετά την παλινδρομη δεν είναι εύκολη υπόθεση να μεινω έγκυος.. Άλλες μένουν άμεσα και στον πρώτο μήνα ακόμα!!! Και εμενα με είχε πει καθόλου μην περιμένεις ξεκινά άμεσα επαφές μετά την πρώτη περίοδο !!! Κι εσύ αυτό να κάνεις!!!! Σε φιλώ σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και την αγάπη μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θέλω όσο μπορω να μπαίνω να γράφω γιατί και εγω θα ηθελα όταν προσπαθούσα να μεινω εγκυος να μου απαντούν κοπέλες με τις δικές τους εμπειρίες  που τα κατάφεραν.. έτσι ειμαι εγω τώρα εδω οπως και αλλες κοπελες με μωρακια  να λέμε τις δικές μας εμπειρίες  

εγω ευχαριστώ για την παρέα κοριτισα γιατί περνάω πολλές ώρες μόνη μου στο σπίτι με το μωρο και δεν έχω κανέναν δικό μου εκτός από τον αντρα μου και την πεθερά βλέπεις ερωτικός μετανάστης δεν έχω ούτε φίλες εδω.. οι γονεις μου και οι φίλες είναι 600 χιλιόμετρα μακριά.. όποτε είστε η παρέα μου 💕 

Αχ αυτός ο έρωτας!!! Αθήνα Θεσσαλονίκη μου μυρίζεται η δουλειά.αν είσαι Θεσσαλονίκη έχεις πιο κοντά από ότι νομίζεις μια φίλη! 

Αν πάλι όχι,έχεις εδώ όλες μας που είμαστε εδώ όχι μόνο για να λέμε τις χαζομάρες μας (όχι εμείς καλέ,κάτι άλλες!) ,αλλά και να συμπαραστεκομαστε σε όλες τις φάσεις η μία στην άλλη! 

Επίσης όταν με το καλό μεγαλώσει το μικρακι σου θα δεις πως πολύ εύκολα θα κάνεις και όπου βρίσκεσαι έναν κύκλο ! Είτε στην παιδική χαρά με άλλες μαμάδες είτε αργότερα στους παιδικούς σταθμούς ,νηπιαγωγείο σχολείο δραστηριότητες! Απόλαυσε το χρόνο σου με το παιδάκι σου και για όλα τα υπόλοιπα οι φίλες σου μέσω τηλεφώνου, ο σύντροφός σου και εμείς είμαστε εδώ! (Την πεθερά δεν την έβαλα όπως βλέπεις..χαχαχαχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αν και η απονεύρωση προφανώς είναι κάτι οδυνηρό θα σταθώ στο ένα και μοναδικό καλό κομμάτι αυτής που είναι ότι μετά από κάτι τέτοιο είσαι φουλ γόνιμη και πεντακάθαρη να δεχτείς το νέο γονιμοποιημένο σου ωράριο! Έχουν "ξεβουλωσει" κςι καθαρίσει τα πάντα! Τώρα με το καλό θα σου έρθει η περίοδος σου και με τα τεστακια θα βρεις σίγουρα την ωορηξια σου. Ξεκίνησε τα νωρίς και μη τα λυπηθείς. Πάρε αρκετά από honetest η one step  και κάνε για αρχή ένα την ημέρα και μετά όσο πλησιάζεις στις μέρες που πιστεύει ότι είσαι κοντά κάνε δύο την ημέρα. Εγώ έκανα μεσημέρι και αργά το απόγευμα η βράδυ και την τσακωσα αυτή τη φορά! 

Η φύση πάντα ξέρει και το ίδιο το σώμα μας επίσης. Κοιτάμε μπροστά με θετική διάθεση και πίστεψέ με δε θα αργήσει! Ίσως είναι πιο κοντά από ότι πιστεύεις!

Καλα ναι η απονεύρωση σίγουρα είναι αλλά εγώ ρε παιδιά απόξεση εννοούσα!!!!🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αν και η απονεύρωση προφανώς είναι κάτι οδυνηρό θα σταθώ στο ένα και μοναδικό καλό κομμάτι αυτής που είναι ότι μετά από κάτι τέτοιο είσαι φουλ γόνιμη και πεντακάθαρη να δεχτείς το νέο γονιμοποιημένο σου ωράριο! Έχουν "ξεβουλωσει" κςι καθαρίσει τα πάντα! Τώρα με το καλό θα σου έρθει η περίοδος σου και με τα τεστακια θα βρεις σίγουρα την ωορηξια σου. Ξεκίνησε τα νωρίς και μη τα λυπηθείς. Πάρε αρκετά από honetest η one step  και κάνε για αρχή ένα την ημέρα και μετά όσο πλησιάζεις στις μέρες που πιστεύει ότι είσαι κοντά κάνε δύο την ημέρα. Εγώ έκανα μεσημέρι και αργά το απόγευμα η βράδυ και την τσακωσα αυτή τη φορά! 

Η φύση πάντα ξέρει και το ίδιο το σώμα μας επίσης. Κοιτάμε μπροστά με θετική διάθεση και πίστεψέ με δε θα αργήσει! Ίσως είναι πιο κοντά από ότι πιστεύεις!

Έχεις δίκιο απλά είμαι ακόμα πολύ σοκαρισμένη με όλο αυτό... Μου συνέβη ξαφνικά μέσα σε ένα 24ωρο κ δεν το έχω ξεπεράσει το πώς έγινε... Ήταν αποβολή σε σημείο να μην έχει μείνει τίποτα μέσα οπότε ήταν το θέαμα όλο που με στιγμάτισε...Θα κάνω τεστακια που είναι σε στικ έχω κ λίγα clear blue ελπίζω να τα καταφέρω... Όντως όπως λες θα είμαι φουλ γόνιμη? Έχω ακούσει ότι μετά από αυτό είναι πιο εύκολο... Σου εύχομαι ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης όπως το τεστ ωορρηξίας σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγω κορίτσι μου θα σου έλεγα.. Μην ακούς κανέναν.. Η καθεμία έχει την δική της ιστορία... Για εμένα μετά την παλινδρομη δεν είναι εύκολη υπόθεση να μεινω έγκυος.. Άλλες μένουν άμεσα και στον πρώτο μήνα ακόμα!!! Και εμενα με είχε πει καθόλου μην περιμένεις ξεκινά άμεσα επαφές μετά την πρώτη περίοδο !!! Κι εσύ αυτό να κάνεις!!!! Σε φιλώ σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και την αγάπη μου!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Καταλαβαινεις  είναι δύσκολο ψυχολογικά αλλα Ναι θα το προσπαθήσω σίγουρα!!! Εύχομαι ότι καλύτερο κ σε σένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ 20 μέρες μετά από την απόξεση δεν έχω ξεπεράσει το σοκ... Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ ευτυχώς τα είδε όλα καλά κ μου είπε να προσπαθήσω κατευθείαν μετά την περίοδο... Είμαι στην αναμονή κ θέλω να προσπαθήσω σίγουρα... Τώρα άγχος πότε θα έρθει η περίοδος πότε θα έχω ωορηξια θα έχω κανονικά ωορηξια η θα είναι άστατος όλος ο κύκλος? Θα έχω τα τεστ ωορρηξίας αλλά θα το βρω? Η βιοψία δεν έχει βγει ακόμα αλλά μου είπε με το που μείνω ξανά έγκυος θα με παρακολουθεί πιο αναλυτικά κ μήπως κάνουμε τεστ θρομβοφιλιας. Γενικά θα το ψάξουμε πιο πολύ μήπως ήταν κάτι που δεν φαινόταν από πριν. Αλλά πιο πιθανό μου είπε είναι από τα χρωμοσώματα κ ότι η φύση γνωρίζει... Ότι κ εάν είναι θα τα ψάξουμε όλα από την αρχή. . Αυτό με ηρέμησε λίγο. Γιατί οι εξετάσεις που είχα κάνει είχαν βγει όλες καλές. Τώρα τι έγινε τι να πω ... Εσείς δικιες σας εμπειρίες? Θα με βοηθούσε πολυ να ακούσω κ από εσάς...

Κορίτσι μου είναι δυνατόν να μην είσαι σε σοκ.. είναι πολύ λογικό να σκέφτεσαι αυτά τα πράγματα αλλά θα δεις ότι ο χρόνος θα τα γιατρέψει όλα!! Θυμάμαι στο άλλο ποστ που μιλούσαμε ότι χρειάστηκε ένας χρόνος για να δεις το θετικό τεστ. Τώρα θα δεις ότι θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα να ξανά μείνεις έγκυος ειδικά με τα στικ και άμα έχεις κ clear blue ακόμα καλύτερα!! Πολύ σωστά αποφάσισες να το ψάξεις το θέμα με το τι πήγε στραβά αλλά κρατά και το ενδεχόμενο ότι μπορεί να ήταν απλά τυχαίο γεγονός!! Στο λέω αυτό μόνο και μόνο για να μην βάζεις μόνο το κακό στο νου σου!! Δυστυχώς οι αποβολές είναι αρκετά συχνές και ευτυχώς μεγάλο ποσοστό αφορά τυχαίο γεγονός!! ( Το ευτυχώς ελπίζω να κατάλαβες με ποια έννοια το λεω) !! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα ξανά είσαι έγκυος και αυτή την φορά όλα θα πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλα ναι η απονεύρωση σίγουρα είναι αλλά εγώ ρε παιδιά απόξεση εννοούσα!!!!🥲

Κλαίωωωωωωω 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια το σερί με τα αρνητικά τεστ ωορρηξίας συνεχίζεται αλλά μάλλον εχθές ήταν το θετικό απλα το έχασα!! Το μεσημέρι ήταν λίγο έντονο και το βράδυ αποφάσισα να μην κάνω και σήμερα είναι πιο αχνό!! Ξεκίνησαν και οι πόνοι και τα υγρά και η ανεβασμένη διάθεση για σεξ 😏😏 άρα μάλλον εδώ στο τριήμερο είμαστε!!! 

IMG20230225160137.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τον είχα ρωτήσει την Παρασκευή που πήγα στο πρώτο μας ραντεβού και μου είπε να κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου και να μην αγχώνομαι. Το μόνο που μου είπε είναι πολύ αντηλιακό και αλλαγή στο μαγιό, όπως είπες και εσύ.  Αγχώνομαι γιατί δεν έχω και συμπτώματα. Επίσης επειδή είδαμε μόνο σάκο προς το παρόν, σκέφτομαι διάφορα. Τώρα καταλαβαίνω τις εγκυούλες με τα άγχη τους!!!!
    • Βρε συ γυναίκες γεννάνε σε συνθήκες πολέμου και εσύ που πηγές και αραξες στην ξαπλώστρα το έβλαψες? Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι ο ήλιος αλλά για σένα για το δέρμα σου που τώρα θα είναι πιο ευαίσθητο και να είναι καθαρό το νερό και να αλλάζεις μαγιω. Βέβαια κάποιοι γιατροί απαγορεύουν τα μπάνια το πρώτο τρίμηνο άρα ίσως να ρωτήσεις και το γιατρό σου σχετικά.
    • Και θέλω να πω επίσης κάτι ακόμα αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Εμάς η παιδίατρος χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη στο ιατρείο και 50 ευρώ όταν έρχεται στο σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τα ραντεβού είναι αρκετά συχνά και δεν είναι εύκολο να φεύγουν έτσι τα έξτρα 20ευρα αλλά ρε κορίτσια και τις φορές πιο μετά που πήγαμε στο ιατρείο περίμεναν ένα δύο παιδάκια με βήχα που τον άκουγες από το πάρκινγκ. Άρα διάλεγα να έρθει στο σπίτι προκειμένου να μην εκτεθεί το μωρό σε αυτό.
    • Καλημέρα κορίτσιααα. Σήμερα επέστρεψα στην ρουτίνα μετά από μια τριήμερη απόδραση.  Τις μέρες που έλειπα είχα τόσες τύψεις και μου βγήκαν άπειροι φόβοι. Αυτό το ταξίδι ήταν προγραμματισμένο πολύ καιρό είναι η αλήθεια και δεν μπορούσα να μην πάω. Αλλά περιελάβανε πισίνα, θάλασσα, ήλιο κλπ. Πιστεύετε πως μπορεί να έβλαψα το σποράκι?? 
    • Κοίτα δε νομίζω παιδίατρος να σου πει ότι δεν μπορεί να σε αναλάβει. Εγώ επειδή δεν ήμουν σίγουρη τι σχήμα ήθελα σχετικά με τη διατροφή δηλαδή αποκλειστικό θηλασμό, μεικτή ή ξένο, ήθελα έναν παιδίατρο που να μην είναι απόλυτος και κυρίως θα ήθελα να έχει κ αυτός παιδιά. Να έχουμε μιλήσει έστω μια φορά, ώστε όταν τον πάρω αφού γεννήσω να με ξέρει και να κανονίσουμε ραντεβού στο σπίτι.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...