Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αρκετό καιρό δυστυχώς 1.5 χρόνο.. ενώ στην αρχή είμαι μια χαρά μετά μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο με πιάνει αυτό το άγχος.. πάντως σιγά σιγά έχω αρχίσει να χαλαρώνω και να το βγάζω από το μυαλό μου.. πολλές φορές σκέφτομαι και το ενδεχόμενο τελικά να μην καταφέρουμε να κάνουμε παιδί και προσπαθώ να το δουλέψω μέσα μου όσο γίνεται γιατί τίποτα δεν αποκλείεται. Δεν είναι ότι σκέφτομαι αρνητικά απλά δεν θέλω να προσγειωθω απότομα σε μια σκληρή πραγματικότητα 

Και εγω 1,5 χρόνο προσπαθούσα

μην απογοητεύεσαι πέρασα και εγω από αυτήν την φάση είναι ζόρικη η αναμονή το καταλαβαίνω.. 

εύχομαι να έρθει γρήγορα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αρκετό καιρό δυστυχώς 1.5 χρόνο.. ενώ στην αρχή είμαι μια χαρά μετά μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο με πιάνει αυτό το άγχος.. πάντως σιγά σιγά έχω αρχίσει να χαλαρώνω και να το βγάζω από το μυαλό μου.. πολλές φορές σκέφτομαι και το ενδεχόμενο τελικά να μην καταφέρουμε να κάνουμε παιδί και προσπαθώ να το δουλέψω μέσα μου όσο γίνεται γιατί τίποτα δεν αποκλείεται. Δεν είναι ότι σκέφτομαι αρνητικά απλά δεν θέλω να προσγειωθω απότομα σε μια σκληρή πραγματικότητα 

καταλαβαίνω την αγωνία σου, εμείς στο πρώτο προσπαθουσαμε 7 μηνες κ είχα σκάσει! έχετε κάνει εξετάσεις να αποκλείσετε ότι υπάρχει κάποιο θεματακι να το λύσετε; καμία φορά κάτι απλό μας παιδεύει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ!!! Ναιιιι 💙 Μας ειπαν με επιφυλαξη στην αυχενική (8/12) οτι φαινεται για  αγόρι και μετά στον υπέρηχο με τον γιατρό (27/12) το ειδαμε καθαρα και εμεις, ξεχωριζε...

Υπέροχα! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλόοοο μήνα κορίτσια!!!! 14 Φλεβάρη έχουμε επέτειο γάμου... Ελπίζω να είμαι εγκυουλα τότε!!! 

@Ellie13 αντε να μας φέρεις γούρι!!!!!!!!!!! Ελπίζω να είσαι γουρλού ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλόοοο μήνα κορίτσια!!!! 14 Φλεβάρη έχουμε επέτειο γάμου... Ελπίζω να είμαι εγκυουλα τότε!!! 

@Ellie13 αντε να μας φέρεις γούρι!!!!!!!!!!! Ελπίζω να είσαι γουρλού ❣️❣️❣️

Να ζήσετε κοπέλα μου και να έχετε το ομορφότερο δώρο αυτήν την επέτειο!!! ❤️ 

Γουρλού είμαι πολύ γενικά στη ζωη΄ μου, τώρα με τις εγκυμοσύνες μου δεν ξέρω τι παει στραβα. Ελπίζω να ανατραπεί και αυτό σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμμ να περασω; ακαλεστη ήρθα όμως 😁😁😁

καλό μήνα κορίτσια μου.. εύχομαι αυτός ο ερωτικός μήνας (Βαλεντίνος και Τσικνοπέμπτη) να φέρει πολλα σποράκια..  να γεμίσουν κοιλίτσες με εμβρυακια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Εμμμ να περασω; ακαλεστη ήρθα όμως 😁😁😁

καλό μήνα κορίτσια μου.. εύχομαι αυτός ο ερωτικός μήνας (Βαλεντίνος και Τσικνοπέμπτη) να φέρει πολλα σποράκια..  να γεμίσουν κοιλίτσες με εμβρυακια ❤️❤️

Έχουμε ελεύθερη εισοδο κοριτσι μου σε αυτό το θεματάκι!! Ολες οι καλές χωράνε ❤️ Παρεμπιπτόντως Τσικνοπέμπτη πε΄φτουν τα γενέθλια μου! Τυχαίο;;🤣 Τουλάχιστον να παρηγορηθώ αν έρθει η περίοδος τρώγοντας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εμμμ να περασω; ακαλεστη ήρθα όμως 😁😁😁

καλό μήνα κορίτσια μου.. εύχομαι αυτός ο ερωτικός μήνας (Βαλεντίνος και Τσικνοπέμπτη) να φέρει πολλα σποράκια..  να γεμίσουν κοιλίτσες με εμβρυακια ❤️❤️

Καλο μήνα να έχουμε κορίτσι μου, με το καλό να έρθει σε όλες μας😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καταλαβαίνω την αγωνία σου, εμείς στο πρώτο προσπαθουσαμε 7 μηνες κ είχα σκάσει! έχετε κάνει εξετάσεις να αποκλείσετε ότι υπάρχει κάποιο θεματακι να το λύσετε; καμία φορά κάτι απλό μας παιδεύει πολύ!

Έχουμε κάνει τα βασικά.. ορμονικές σαλπιγγογραφια σπέρματος.. όλα μια χαρά είναι. Μόνο ΣΠΩ έχω το οποίο είναι εμπόδιο γιατί δεν κάνω καλη ωορρηξία πάντα.. γενικά έχω αρχίσει να χαλαρώνω με το θέμα αρκετά σε σχέση με παλιά.. ίσως γιατί είμαι πολύ ευτυχισμένη με τον άντρα μου και χωρίς παιδί.. νιώθω πολύ τυχερή που έχω βρει έναν τέτοιον άνθρωπο που και παιδί να μην έρθει ποτέ ( το απευχομαι) πάλι θα είμαι ευτυχισμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγω 1,5 χρόνο προσπαθούσα

μην απογοητεύεσαι πέρασα και εγω από αυτήν την φάση είναι ζόρικη η αναμονή το καταλαβαίνω.. 

εύχομαι να έρθει γρήγορα 💕

Πέρασαν πολύ γρήγορα οι μήνες χωρίς να το καταλάβω... Φαντάζομαι την χαρά σου όταν είδες το θετικό τέστ μετά από τόσο καιρό εε?? Πέρα από την μεγάλη στήριξη που βρίσκουμε σε αυτό το φόρουμ κορίτσια εγώ πιο πολύ απολαμβάνω αυτές τις ωραίες ανακοίνωσης με το θετικό τέστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλες κορίτσια! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην καθεμιά σας ξεχωριστά. . Ζούμε περίεργες καταστάσεις όσες μπαίνουμε σε διαδικασία εξωσωματικής ή προσπάθειας... 

Ξεκουραστε τις σκέψεις σας, το κορμί σας, μην παραμελείτε την ψυχή σας.  Εκείνη θα είναι κοντά σας συνέχεια. 

Ετοιμάζεται κάποια για εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα? 

😊χαμογελάμε... είναι μεταδοτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Έχουμε κάνει τα βασικά.. ορμονικές σαλπιγγογραφια σπέρματος.. όλα μια χαρά είναι. Μόνο ΣΠΩ έχω το οποίο είναι εμπόδιο γιατί δεν κάνω καλη ωορρηξία πάντα.. γενικά έχω αρχίσει να χαλαρώνω με το θέμα αρκετά σε σχέση με παλιά.. ίσως γιατί είμαι πολύ ευτυχισμένη με τον άντρα μου και χωρίς παιδί.. νιώθω πολύ τυχερή που έχω βρει έναν τέτοιον άνθρωπο που και παιδί να μην έρθει ποτέ ( το απευχομαι) πάλι θα είμαι ευτυχισμένη 

θα έρθει το παιδάκι σας αφού όλα είναι καλά, απλά καμία φορά το άγχος μας επηρεάζει, εγώ στο πρώτο είχα σκάσει μπορεί να ήταν μικρό διάστημα αλλά το είχα πολύ αλλιώς στο μυαλό μου κ όσο περνούσαν οι μηνες αγχωνομουν πιο πολύ. ειλικρινά κοντεύα να χάσω τον εαυτό μου, είχαμε επαφές σαν ρομπότ, κ μια μέρα λέω τέλος δε πα να κάνει κ 5 χρόνια να ρθει δεν ξανά ασχολούνται με τπτ ούτε συμπτωματα ούτε τεστ τπτ! Κ τον άλλο μήνα ήμουν έγκυος😳 δεν ξέρω αν ήταν να γίνει κάποιοι λένε ότι το άγχος δεν επηρεάζει τόσο αλλά η εμπειρία η δική μου ήταν αυτή! Ολα θα γίνουν όμως κορίτσι μου μην σκέφτεσαι αρνητικά καθόλου θα έρθει το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλόοοο μήνα κορίτσια!!!! 14 Φλεβάρη έχουμε επέτειο γάμου... Ελπίζω να είμαι εγκυουλα τότε!!! 

@Ellie13 αντε να μας φέρεις γούρι!!!!!!!!!!! Ελπίζω να είσαι γουρλού ❣️❣️❣️

Εγώ πιστεύω πολύ σε τέτοια "καρμικα" ... Και έχω και προαίσθημα ότι η Έλλη είναι όντως γουρλου και δεν το λέω για μένα αλλά για όλες μας... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ πιστεύω πολύ σε τέτοια "καρμικα" ... Και έχω και προαίσθημα ότι η Έλλη είναι όντως γουρλου και δεν το λέω για μένα αλλά για όλες μας... :)

Μακάρι να σας φέρω τύχη κορίτσι μου και να γεμίσει το θέμα αυτό με ανακοινώσεις εγκυμοσύνης. Ας μην είμαι εγώ η τυχερή, θα πάρω τόση χαρά αν εστω κάποιες από εσάς τα καταφέρετε 💝💝 💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Πέρασαν πολύ γρήγορα οι μήνες χωρίς να το καταλάβω... Φαντάζομαι την χαρά σου όταν είδες το θετικό τέστ μετά από τόσο καιρό εε?? Πέρα από την μεγάλη στήριξη που βρίσκουμε σε αυτό το φόρουμ κορίτσια εγώ πιο πολύ απολαμβάνω αυτές τις ωραίες ανακοίνωσης με το θετικό τέστ.. 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχουμε κάνει τα βασικά.. ορμονικές σαλπιγγογραφια σπέρματος.. όλα μια χαρά είναι. Μόνο ΣΠΩ έχω το οποίο είναι εμπόδιο γιατί δεν κάνω καλη ωορρηξία πάντα.. γενικά έχω αρχίσει να χαλαρώνω με το θέμα αρκετά σε σχέση με παλιά.. ίσως γιατί είμαι πολύ ευτυχισμένη με τον άντρα μου και χωρίς παιδί.. νιώθω πολύ τυχερή που έχω βρει έναν τέτοιον άνθρωπο που και παιδί να μην έρθει ποτέ ( το απευχομαι) πάλι θα είμαι ευτυχισμένη 

εγω κορίτσι μου είχα φουλ άγχος γιατί είχα Πολυκυστηκες (δεν είχα σταθερό κύκλο) και έκανα εξετάσεις ορμονικές είχα ανεβασμένη την προλακτινη 38 πήγα σε ενδοκρινολόγο δεν έκανα καλή ωορρηξία μου έδωσε χάπι για την προλακτινη και inofert plus βιταμίνες που βοηθούν στην ωορρηξία μετά από 1,5 μήνα έμεινα εγκυος και ξανά λέω με άγχος έμεινα το σκεφτόμουν συνέχεια 

οταν ειδα το τεστ δεν το περίμενα καθόλου γιατί είχα κάνει στην 26 μερα του κύκλου 28 και 30 αρνητικά όλα και σκέψου πήρα την μαμα μου κλαιγοντας και την λέω πάλι αρνητικό τι σκατα να κάνω άλλο; και δεν περίμενα να είμαι ξανά κάνω στην 32 μέρα του κύκλου μου και ήταν θετικο σοκ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Έχουμε ελεύθερη εισοδο κοριτσι μου σε αυτό το θεματάκι!! Ολες οι καλές χωράνε ❤️ Παρεμπιπτόντως Τσικνοπέμπτη πε΄φτουν τα γενέθλια μου! Τυχαίο;;🤣 Τουλάχιστον να παρηγορηθώ αν έρθει η περίοδος τρώγοντας χαχα

θα έρθει το ένα καλό σιγουρα και που ξέρεις μπορεί να έρθει και το καλύτερο πακέτο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

 

εγω κορίτσι μου είχα φουλ άγχος γιατί είχα Πολυκυστηκες (δεν είχα σταθερό κύκλο) και έκανα εξετάσεις ορμονικές είχα ανεβασμένη την προλακτινη 38 πήγα σε ενδοκρινολόγο δεν έκανα καλή ωορρηξία μου έδωσε χάπι για την προλακτινη και inofert plus βιταμίνες που βοηθούν στην ωορρηξία μετά από 1,5 μήνα έμεινα εγκυος και ξανά λέω με άγχος έμεινα το σκεφτόμουν συνέχεια 

οταν ειδα το τεστ δεν το περίμενα καθόλου γιατί είχα κάνει στην 26 μερα του κύκλου 28 και 30 αρνητικά όλα και σκέψου πήρα την μαμα μου κλαιγοντας και την λέω πάλι αρνητικό τι σκατα να κάνω άλλο; και δεν περίμενα να είμαι ξανά κάνω στην 32 μέρα του κύκλου μου και ήταν θετικο σοκ 😂

Πω φαντάζομαι την χαρά σου.. είναι τόσο αισιόδοξο το μήνυμα σου.. η προλακτίνη μου είναι μια χαρά ευτυχώς 2 φορές την τσεκαρα την μια ήταν 15 την άλλη 17 αλλά το ΣΠΩ με ταλαιπωρεί αρκετά. Όχι μόνο στο θέμα του παιδιού αλλά και λόγο το ότι παίρνω εύκολα βάρος( έχω 5-6κιλα παραπάνω από όσο θα έπρεπε) και έχω τάση προς διαβήτη οπότε από τώρα θέλει να προσέχω πολλά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

Πώς είστε σήμερα? Πώς πάμε από συμπτωματακια κλπ??χαχαχα 

Εγώ είμαι μια χαρά! Μόνο ο πόνος στη μέση υπάρχει και τίποτα άλλο και αυτός  μειώθηκε. Δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά πραγματικά άρχισα να κάνω σχέδια για τον επόμενο μήνα εγώ! Όσο πλησιάζει η μέρα αντί να σκέφτομαι σαν τρελή να κάνω τεστ, δε ξέρω ,νιώθω πως δεν θα είμαι τελικά...κοντός ψαλμός βέβαια γιατί λίγες μέρες έμειναν. 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Πω φαντάζομαι την χαρά σου.. είναι τόσο αισιόδοξο το μήνυμα σου.. η προλακτίνη μου είναι μια χαρά ευτυχώς 2 φορές την τσεκαρα την μια ήταν 15 την άλλη 17 αλλά το ΣΠΩ με ταλαιπωρεί αρκετά. Όχι μόνο στο θέμα του παιδιού αλλά και λόγο το ότι παίρνω εύκολα βάρος( έχω 5-6κιλα παραπάνω από όσο θα έπρεπε) και έχω τάση προς διαβήτη οπότε από τώρα θέλει να προσέχω πολλά πράγματα.

Αν είναι κάτω από 20 αν θυμάμαι καλά  είναι οκ η προλακτινη 

με τα κιλά δεν είχα κάποιο θέμα να πω την αλήθεια αλλά με το ζαχαρο είχα θέμα στην εγκυμοσύνη (μεγάλη ιστορία)

επηρεάζεται από τις Πολυκυστηκες το ζαχαρο είναι ορμονικό πιστεύω το πρόβλημα.. μου ειχε πει η Ενδοκρινολογος  όταν έχεις Πολυκυστηκες  δεν θέλει καθόλου να τρως ζάχαρη… εγω τρώω και έτρωγα 

Αν δεν έχεις πάει θα σου πρότεινα να πας και σε ενδοκρινολόγο εμείς με Πολυκυστηκες μπορούμε να μείνουμε έγκυες απλά θέλει λίγο περισσότεροι προσπάθεια παίρνεις τίποτα βιταμίνες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!

Πώς είστε σήμερα? Πώς πάμε από συμπτωματακια κλπ??χαχαχα 

Εγώ είμαι μια χαρά! Μόνο ο πόνος στη μέση υπάρχει και τίποτα άλλο και αυτός  μειώθηκε. Δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά πραγματικά άρχισα να κάνω σχέδια για τον επόμενο μήνα εγώ! Όσο πλησιάζει η μέρα αντί να σκέφτομαι σαν τρελή να κάνω τεστ, δε ξέρω ,νιώθω πως δεν θα είμαι τελικά...κοντός ψαλμός βέβαια γιατί λίγες μέρες έμειναν. 

 

 

 

 

πότε περιμένεις κορίτσι μου εσυ; εγώ να πω την αλήθεια απι συμπτωματα 0, δεν έχω τπτ, 7 του μήνα περιμένω κανονικά! θα φανει αλλά κ εγώ δεν μπορώ να πω ότι νιώθω αισιόδοξη για αυτόν τον μήνα, οκ είναι κι ο πρώτος😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

πότε περιμένεις κορίτσι μου εσυ; εγώ να πω την αλήθεια απι συμπτωματα 0, δεν έχω τπτ, 7 του μήνα περιμένω κανονικά! θα φανει αλλά κ εγώ δεν μπορώ να πω ότι νιώθω αισιόδοξη για αυτόν τον μήνα, οκ είναι κι ο πρώτος😅

Μια μέρα νωρίτερα εγώ! Στις 6! Αλλά επιφυλάσσομαι μήπως και επειδή κρυωσα αρκετά αυτόν τον μήνα μου καθυστερήσει μια δυο μέρες...αν και εύχομαι να μου καθυστερήσει 9 μήνες ,😛😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μια μέρα νωρίτερα εγώ! Στις 6! Αλλά επιφυλάσσομαι μήπως και επειδή κρυωσα αρκετά αυτόν τον μήνα μου καθυστερήσει μια δυο μέρες...αν και εύχομαι να μου καθυστερήσει 9 μήνες ,😛😛😛

Χαχαχαχα κ εγώ στο εύχομαι να καθυστερήσει 9 μηνες😜😜 αντε να δούμε λίγες μέρες έμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αν είναι κάτω από 20 αν θυμάμαι καλά  είναι οκ η προλακτινη 

με τα κιλά δεν είχα κάποιο θέμα να πω την αλήθεια αλλά με το ζαχαρο είχα θέμα στην εγκυμοσύνη (μεγάλη ιστορία)

επηρεάζεται από τις Πολυκυστηκες το ζαχαρο είναι ορμονικό πιστεύω το πρόβλημα.. μου ειχε πει η Ενδοκρινολογος  όταν έχεις Πολυκυστηκες  δεν θέλει καθόλου να τρως ζάχαρη… εγω τρώω και έτρωγα 

Αν δεν έχεις πάει θα σου πρότεινα να πας και σε ενδοκρινολόγο εμείς με Πολυκυστηκες μπορούμε να μείνουμε έγκυες απλά θέλει λίγο περισσότεροι προσπάθεια παίρνεις τίποτα βιταμίνες; 

Πήγα σε ενδοκρινολόγο και ευτυχώς είναι μια χαρά τα ορμονικά μου απλά μου είπε να προσέχω την ζάχαρη για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Επειδή οι γυναίκες με ΣΠΩ έχουν τάση για διαβήτη.. και στην εγκυμοσύνη φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο να κάνεις δίαιτα ενώ έχεις τόση όρεξη για να φας. Η αδελφή του άντρα μου ανέβασε ζάχαρο στην εγκυμοσύνη και είχε περάσει πολύ δύσκολα. Έκανε κ ένεση ινσουλίνης συνέχεια.. από βιταμίνες ξεκίνησα αυτόν τον μήνα άλλαξα τα inofert  σε inofert plus και ξεκίνησα και φιλικό οξύ.. λες να πάρω και τίποτα άλλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!

Πώς είστε σήμερα? Πώς πάμε από συμπτωματακια κλπ??χαχαχα 

Εγώ είμαι μια χαρά! Μόνο ο πόνος στη μέση υπάρχει και τίποτα άλλο και αυτός  μειώθηκε. Δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά πραγματικά άρχισα να κάνω σχέδια για τον επόμενο μήνα εγώ! Όσο πλησιάζει η μέρα αντί να σκέφτομαι σαν τρελή να κάνω τεστ, δε ξέρω ,νιώθω πως δεν θα είμαι τελικά...κοντός ψαλμός βέβαια γιατί λίγες μέρες έμειναν. 

 

 

 

 

Έχω προσέξει ότι είμαστε αρκετές στην αναμονή σε κοντινή ημερομηνία..εγώ κορίτσια περιμένω 9-10 και από συμπτώματα τίποτα ακόμα μιας κ είμαι μόλις 1 βδομάδα μετά την ωορρηξία.. πάντως καλά κάνεις από την μια που δεν το σκέφτεσαι για να μην σε πιάνει το άγχος αλλά δεν θέλει να απογοητευσε κιόλας.. λίγες μέρες έμειναν cross your fingers 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...