Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι κάνω λάθος;


Marylou1984

Recommended Posts

Τι κάνω λάθος και δεν πετυχαίνω με τίποτα την ωορρηξία μου; προσπαθούμε κάνα τρίμηνο με κύκλο 25 ημερών και όλα σαλάτα. Βοηθούν λέτε τα τεστακια ωορηξια ρε κορίτσια μου; πείτε μου και εσείς την άποψή σας. Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marylou1984 είπε:

Τι κάνω λάθος και δεν πετυχαίνω με τίποτα την ωορρηξία μου; προσπαθούμε κάνα τρίμηνο με κύκλο 25 ημερών και όλα σαλάτα. Βοηθούν λέτε τα τεστακια ωορηξια ρε κορίτσια μου; πείτε μου και εσείς την άποψή σας. Ευχαριστώ πολύ 

Γιατί πιστεύεις ότι κάνετε κάτι λάθος; το τρίμηνο είναι πολύ μικρό διάστημα προσπάθειας για όλες τις ηλικίες και όσο μεγαλώνουμε θέλουμε και πιο πολύ χρόνο να πετύχουμε! Τα τεστακια ωορρηξιας βοηθούν κυρίως αν δεν έχεις σταθερό κύκλο ή για να καταλάβεις τον κύκλο σου, όμως και πάλι πιο αποτελεσματικό θα ήταν να έχετε επαφές σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα το μεγαλύτερο λάθος είναι το άγχος . Χαλάρωσε και απόλαυσε τις επαφές, να έχετε συχνά και όλη τη διάρκεια του κύκλου . Το άγχος μπλοκάρει την ωορρηξία...

Συμφωνώ με τη κοπέλα από πάνω για τα τεστακια. Άσε που νομίζω ότι θα προσθέσουν περισσότερο άγχος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ ότι το άγχος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο... Καλύτερα  να χαλαρώσεις όπως σου είπαν και τα κορίτσια και όλα θα πάνε καλά... Αν όμως θέλεις να μάθεις ακριβώς τις πιθανές ημερομηνίες γιατί δεν πας και στο γυναικολόγο σου. Εκείνος σίγουρα θα σε βοηθήσει πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνωμη αν θα ακουστώ απότομη ή κυνική αλλά βρε κοριτσια μου δεν ευθυνεται το αγχος για όλα. Αν ήταν ε΄τσι δεν θα ειχα μεινει εγκυος ουτε σε 100 χρονια! Μωρο θελουμε να κανουμε, ειναι λογικο να εχουμε αγχος, και καλως η κακως δεν υπαρχει μαγικο κουμπι για να μην αγχωνομαστε και να μην το σκεφτομαστε!!! Σιγουρα με το αγχος ανεβαινει η προλακτινη, αλλα αν αυτο καθοριζε τη διαιωνιση του ανθρωπινου ειδους, θα ειχαμε αφανιστει. Συγγνωμη και παλι αν ακουγομαι καπως, αλλα εχω μια βιοχημική και μια παλινδρομη καπακι, και κουραστηκα να ακουω περι αγχχους απο τον περιγυρο μου. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ!

Και τώρα για να απαντήσω και στην ερώτηση, αφου εβγαλα τον πονο μου 🤣 Εμενα τα τεστ ωορρηξιας δεν με βοηθησαν, καθως δεν πετυχα θετικό, αλλά είχα μεινει εγκυος. Πολλες κοπελες παρολαυτα ειναι πολυ ικανοποιημενες. Δεν χανεις κατι να δοκιμασεις. Επιπλέον, συμφωνω με τις υπόλοιπες, θελει επαφες καθε δυο μερες σε ολη τη διαρκεια του κυκλου για να εισαι σιγουρη. Αν ο κυκλος σου ειναι σταθερος 25 ημερων κανεις ωορρηξια γυρω στην 11η μερα. Οποτε ξεκινας επαφες απευθειας μολις τελειωσει η περιοδος. Απο κει και περα υπαρχουν πολλοι τροποι να διαπιστωσεις ωορρηξια (υγρα, θερμοδιαγραμμα, υπερηχος, πονακια δεξια ή αριστερά) αλλά αν ολα αυτα σε αγχωνουν πολύ, απλά εχε επαφές συχνά! Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσι μου,δυστυχώς σε κάθε κύκλο η πιθανότητα να πετύχεις σύλληψη είναι γύρω στο 20 % ,οπότε δεν σημαίνει ότι επειδή είχες επαφή τη μέρα της ωορρηξιας θα πετύχεις κιόλας.Εαν συμπεριλάβουμε και τα διάφορα θέματα που μπορεί να έχει ο οργανισμός μας και μπορεί να μην τα ξέρουμε οι πιθανότητες μειώνονται,τρεις μήνες όντως είναι πολύ λίγο,όλοι μας θεωρούμε ότι θα πετύχουμε με την πρώτη αλλά δεν είναι έτσι,συνεχίστε τις προσπάθειες λίγους μήνες ακόμη και εάν δεν τα καταφέρετε καλά είναι να αρχίσετε να το ψάχνετε ιατρικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marylou1984 είπε:

Τι κάνω λάθος και δεν πετυχαίνω με τίποτα την ωορρηξία μου; προσπαθούμε κάνα τρίμηνο με κύκλο 25 ημερών και όλα σαλάτα. Βοηθούν λέτε τα τεστακια ωορηξια ρε κορίτσια μου; πείτε μου και εσείς την άποψή σας. Ευχαριστώ πολύ 

3 μήνες δεν είναι πολύ κορίτσι μου σε κάθε μήνα έχεις πιθανότητα συλλήψεις 20%  είναι νωρίς θέλει λίγο χρόνο 

εχεις σταθερό κύκλο θα είναι εύκολο να βρεις την ωορρηξία σου 

εγω χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξιας αν θέλεις μπορείς να το δοκιμάσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι αρκεί μην σε πιάσει περισσότερο άγχος (άγχος πάντα θα έχεις ) 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Συγγνωμη αν θα ακουστώ απότομη ή κυνική αλλά βρε κοριτσια μου δεν ευθυνεται το αγχος για όλα. Αν ήταν ε΄τσι δεν θα ειχα μεινει εγκυος ουτε σε 100 χρονια! Μωρο θελουμε να κανουμε, ειναι λογικο να εχουμε αγχος, και καλως η κακως δεν υπαρχει μαγικο κουμπι για να μην αγχωνομαστε και να μην το σκεφτομαστε!!! Σιγουρα με το αγχος ανεβαινει η προλακτινη, αλλα αν αυτο καθοριζε τη διαιωνιση του ανθρωπινου ειδους, θα ειχαμε αφανιστει. Συγγνωμη και παλι αν ακουγομαι καπως, αλλα εχω μια βιοχημική και μια παλινδρομη καπακι, και κουραστηκα να ακουω περι αγχχους απο τον περιγυρο μου. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ!

Και τώρα για να απαντήσω και στην ερώτηση, αφου εβγαλα τον πονο μου 🤣 Εμενα τα τεστ ωορρηξιας δεν με βοηθησαν, καθως δεν πετυχα θετικό, αλλά είχα μεινει εγκυος. Πολλες κοπελες παρολαυτα ειναι πολυ ικανοποιημενες. Δεν χανεις κατι να δοκιμασεις. Επιπλέον, συμφωνω με τις υπόλοιπες, θελει επαφες καθε δυο μερες σε ολη τη διαρκεια του κυκλου για να εισαι σιγουρη. Αν ο κυκλος σου ειναι σταθερος 25 ημερων κανεις ωορρηξια γυρω στην 11η μερα. Οποτε ξεκινας επαφες απευθειας μολις τελειωσει η περιοδος. Απο κει και περα υπαρχουν πολλοι τροποι να διαπιστωσεις ωορρηξια (υγρα, θερμοδιαγραμμα, υπερηχος, πονακια δεξια ή αριστερά) αλλά αν ολα αυτα σε αγχωνουν πολύ, απλά εχε επαφές συχνά! Καλή επιτυχία!!

Συμφωνώ και εγω αυτό που λες για το άγχος…  μια χαρά τα λες 😊 

και έχω είχα πολύ κιολας 

ειναι μέσα στο πρόγραμμα το άγχος πάντα θα υπάρχει και πριν την εγκυμοσύνη και κατά την διάρκεια δεν περνάει απλά προσπαθήσεις όσο γίνεται να σκέφτεσαι θετικά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σίγουρα είναι λογικό το άγχος και πάντα υπάρχει. Αλλά άλλο να υπάρχει απλά κι άλλο να σε καταβάλει.

Προφανώς μιλάω για τη δεύτερη περίπτωση που είναι και πολύ συνηθισμένη να ευθύνεται όταν όλες οι εξετάσεις είναι εξαιρετικές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα, οι τρεις μήνες δεν είναι πολύς καιρός... το άγχος δεν θα επηρεάσει την σύλληψη και τα σχετικά...

απλά προσπάθησε να χαλαρώσεις ( δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρω ), και έχε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα νομίζω και εγώ είναι μια χαρά... τα τεστάκια δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν... θεωρώ καλύτερο το σενάριο με τις επαφές μέρα παρά μέρα...

Είμαι σίγουρη πως όταν το βγάλεις από το μυαλό σου για λίγο θα πετύχεις εγκυμοσύνη!!!

Και εγώ από προσωπική πείρα μιλώντας θα σου πω ότι για δυο-τρεις μήνες όλο το σκεφτόμουν  και έλεγα τώρα συνέλαβα-τώρα συνέλαβα και δυστυχώς αδιαθετούσα... τον ΄΄ενα μήνα που το άφησα πιο χαλαρά και δεν το σκεφτόμουν τελικά όντως συνέλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, οι τρεις μήνες δεν είναι πολύς καιρός... το άγχος δεν θα επηρεάσει την σύλληψη και τα σχετικά...

απλά προσπάθησε να χαλαρώσεις ( δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρω ), και έχε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα νομίζω και εγώ είναι μια χαρά... τα τεστάκια δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν... θεωρώ καλύτερο το σενάριο με τις επαφές μέρα παρά μέρα...

Είμαι σίγουρη πως όταν το βγάλεις από το μυαλό σου για λίγο θα πετύχεις εγκυμοσύνη!!!

Και εγώ από προσωπική πείρα μιλώντας θα σου πω ότι για δυο-τρεις μήνες όλο το σκεφτόμουν  και έλεγα τώρα συνέλαβα-τώρα συνέλαβα και δυστυχώς αδιαθετούσα... τον ΄΄ενα μήνα που το άφησα πιο χαλαρά και δεν το σκεφτόμουν τελικά όντως συνέλαβα...

Συμφωνώ κι εγώ. Άγχος όλες έχουμε νομίζω μόλις αποφασίσουμε / θελήσουμε να κάνουμε μωράκι.!3 μήνες είναι λίγοι. Όλες φυσικά θεωρούσαμε ότι με μια φορά θα το πετυχαιναμε. Αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια οι πιθανότητες δεν είναι πολλές κάθε μήνα. Κι εγώ είχα άγχος από την αρχή και όπως είπε η Βούλα τη στιγμή που λόγω καθημερινότητας και συνθηκών το σκεφτόμουν λιγότερο κι έλεγα αποκλείεται, ήρθε 🙈😍🥳

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Συγγνωμη αν θα ακουστώ απότομη ή κυνική αλλά βρε κοριτσια μου δεν ευθυνεται το αγχος για όλα. Αν ήταν ε΄τσι δεν θα ειχα μεινει εγκυος ουτε σε 100 χρονια! Μωρο θελουμε να κανουμε, ειναι λογικο να εχουμε αγχος, και καλως η κακως δεν υπαρχει μαγικο κουμπι για να μην αγχωνομαστε και να μην το σκεφτομαστε!!! Σιγουρα με το αγχος ανεβαινει η προλακτινη, αλλα αν αυτο καθοριζε τη διαιωνιση του ανθρωπινου ειδους, θα ειχαμε αφανιστει. Συγγνωμη και παλι αν ακουγομαι καπως, αλλα εχω μια βιοχημική και μια παλινδρομη καπακι, και κουραστηκα να ακουω περι αγχχους απο τον περιγυρο μου. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ!

Και τώρα για να απαντήσω και στην ερώτηση, αφου εβγαλα τον πονο μου 🤣 Εμενα τα τεστ ωορρηξιας δεν με βοηθησαν, καθως δεν πετυχα θετικό, αλλά είχα μεινει εγκυος. Πολλες κοπελες παρολαυτα ειναι πολυ ικανοποιημενες. Δεν χανεις κατι να δοκιμασεις. Επιπλέον, συμφωνω με τις υπόλοιπες, θελει επαφες καθε δυο μερες σε ολη τη διαρκεια του κυκλου για να εισαι σιγουρη. Αν ο κυκλος σου ειναι σταθερος 25 ημερων κανεις ωορρηξια γυρω στην 11η μερα. Οποτε ξεκινας επαφες απευθειας μολις τελειωσει η περιοδος. Απο κει και περα υπαρχουν πολλοι τροποι να διαπιστωσεις ωορρηξια (υγρα, θερμοδιαγραμμα, υπερηχος, πονακια δεξια ή αριστερά) αλλά αν ολα αυτα σε αγχωνουν πολύ, απλά εχε επαφές συχνά! Καλή επιτυχία!!

Καθόλου απότομη ούτε κυνική... Εδώ μένουν έγκυες οι γυναίκες εν μέσω πολέμων, τόσο χαλαρές ειναι; Το άγχος θα παίξει ρόλο μόνο αν είναι τόσο ισχυρό που επηρεάσει τις ορμόνες κ μπλοκάρει την ωορρηξία. Αλλά πόσο συχνά γίνεται κάτι τέτοιο; Αυτό το άγχος το έχουν καραμέλα χωρίς καμία ουσιαστική επιστημονική απόδειξη. Προφανώς κ θα έχεις άγχος με αυτά που έχεις ζήσει... Ακούγονται μάλλον κ εγώ απότομη αλλά με είχαν πριξει όλοι με αυτό (με τέλειες εξετάσεις κ οι δύο κ σταθερό κύκλο οπότε επέμεναν ότι αυτό φταιει). Ευτυχώς δεν τους άκουσα να χάσω χρόνο χαλαρώνοντας κ πήγα παρακάτω... 

Πάντως για την κοπέλα που ρωταει συμφωνώ είναι λίγος καιρός οι 3 μήνες! Εμένα πάντως τα τεστακια με βοήθησαν να καταλάβω τον κύκλο μου. Το πιο αποτελεσματικό πάντως είναι πολλές επαφές όπως τα είπατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καθόλου απότομη ούτε κυνική... Εδώ μένουν έγκυες οι γυναίκες εν μέσω πολέμων, τόσο χαλαρές ειναι; Το άγχος θα παίξει ρόλο μόνο αν είναι τόσο ισχυρό που επηρεάσει τις ορμόνες κ μπλοκάρει την ωορρηξία. Αλλά πόσο συχνά γίνεται κάτι τέτοιο; Αυτό το άγχος το έχουν καραμέλα χωρίς καμία ουσιαστική επιστημονική απόδειξη. Προφανώς κ θα έχεις άγχος με αυτά που έχεις ζήσει... Ακούγονται μάλλον κ εγώ απότομη αλλά με είχαν πριξει όλοι με αυτό (με τέλειες εξετάσεις κ οι δύο κ σταθερό κύκλο οπότε επέμεναν ότι αυτό φταιει). Ευτυχώς δεν τους άκουσα να χάσω χρόνο χαλαρώνοντας κ πήγα παρακάτω... 

Πάντως για την κοπέλα που ρωταει συμφωνώ είναι λίγος καιρός οι 3 μήνες! Εμένα πάντως τα τεστακια με βοήθησαν να καταλάβω τον κύκλο μου. Το πιο αποτελεσματικό πάντως είναι πολλές επαφές όπως τα είπατε!

Και για του λόγου το αληθές, στην παλινδρομη έμεινα έγκυος έχοντας άγχος κάθε μέρα, πριν καν κάνω ωορρηξία. Μιλάμε για τέτοιο άγχος που έκλαιγα πολύ συχνά. Ξεκίνησα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης (αυτά τα φτηνά) κάθε μέρα από πολύ νωρίς, ούτε σύλληψη δεν είχε γίνει πόσο μάλλον εμφύτευση. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, ίσως εμένα όλο αυτό το άγχος σε επίπεδο πανικού δεν με επηρέασε. Βέβαια έχω ακούσει και το κορυφαίο ότι από το άγχος μου ίσως παλινδρομησε το μωρό μου 9 εβδομάδων. Τελοσπαντων, το μην αγχώνεσαι σαν φράση σε έναν άνθρωπο που περνάει μια δυσκολη περίοδο, είτε υπογονιμότητας ή απώλειας, δεν τον βοηθάει.. Το ξέρει και ο ίδιος ότι πρέπει να ηρεμήσει..

Ελπίζω εσύ τουλάχιστον να έχεις κατορθώσει το επιθυμητό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2023 at 11:01 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

Γιατί πιστεύεις ότι κάνετε κάτι λάθος; το τρίμηνο είναι πολύ μικρό διάστημα προσπάθειας για όλες τις ηλικίες και όσο μεγαλώνουμε θέλουμε και πιο πολύ χρόνο να πετύχουμε! Τα τεστακια ωορρηξιας βοηθούν κυρίως αν δεν έχεις σταθερό κύκλο ή για να καταλάβεις τον κύκλο σου, όμως και πάλι πιο αποτελεσματικό θα ήταν να έχετε επαφές σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. Έχω ένα κύκλο 25 ημερών και ενώ πάνω κάτω ξέρω πάλι κάτι δε μ πάει καλά. Νομίζω ότι έχω ωορηξια πιο αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. Δε ξέρω επειδή τη πρώτη φορά εδώ και 10 χρόνια πριν άρα ήμουν και νεότερη. Ηρθε τόσο απλά και γρήγορα. Και τώρα σκέφτομαι και την ηλικία μου. Ναι δεν είπα ότι 3 μήνες είναι πολλοί αλίμονο κάποιες γυναίκες προσπαθούν χρόνια. Απλά έχω μια εντύπωση ότι μπερδεύω τα σημαδια που στελλει το σώμα μου. Άλλες μέρες οι επαφές άλλες οι γόνιμες στο μυαλό μου. Θέλω να πω με κύκλο 25 ημερών γίνονται οι επαφές πριν την 11 υποτίθεται για να πετύχουμε την ωορηξια. Έλα όμως που έχω πόνους μετά από την ενδεκατη; μπορεί να κάνω ηλιθιες διαπιστώσεις. Συγνώμη αν σας ζάλισα. Α δυστυχώς λόγω συνθηκών δε μπορούν να γίνονται επαφές όλη τη διάρκεια του κύκλου. Και αυτό εννοείται με αγχώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Και για του λόγου το αληθές, στην παλινδρομη έμεινα έγκυος έχοντας άγχος κάθε μέρα, πριν καν κάνω ωορρηξία. Μιλάμε για τέτοιο άγχος που έκλαιγα πολύ συχνά. Ξεκίνησα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης (αυτά τα φτηνά) κάθε μέρα από πολύ νωρίς, ούτε σύλληψη δεν είχε γίνει πόσο μάλλον εμφύτευση. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, ίσως εμένα όλο αυτό το άγχος σε επίπεδο πανικού δεν με επηρέασε. Βέβαια έχω ακούσει και το κορυφαίο ότι από το άγχος μου ίσως παλινδρομησε το μωρό μου 9 εβδομάδων. Τελοσπαντων, το μην αγχώνεσαι σαν φράση σε έναν άνθρωπο που περνάει μια δυσκολη περίοδο, είτε υπογονιμότητας ή απώλειας, δεν τον βοηθάει.. Το ξέρει και ο ίδιος ότι πρέπει να ηρεμήσει..

Ελπίζω εσύ τουλάχιστον να έχεις κατορθώσει το επιθυμητό!!

Αυτό με το άγχος κ την παλινδρόμηση προφανώς κ δεν ισχύει. Το ξέρεις ήδη... Όμως πέρα από άστοχο ήταν κ πολύ αναλγητο σχόλιο γιατί ουσιαστικά κάποιος σε κατηγόρησε έμμεσα ότι φταις!

Εγώ ναι, δεν στάθηκα καθόλου στα άγχη κλπ κ ψαχτηκα πολύ γρήγορα (ήμουν 36 στα 37 οπότε δεν ήταν να χάνω χρόνο) κ τώρα εχω ήδη μια κορούλα 2 χρονών! Σου εύχομαι και σένα να έχεις σύντομα στην αγκαλιά σου το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Αυτό με το άγχος κ την παλινδρόμηση προφανώς κ δεν ισχύει. Το ξέρεις ήδη... Όμως πέρα από άστοχο ήταν κ πολύ αναλγητο σχόλιο γιατί ουσιαστικά κάποιος σε κατηγόρησε έμμεσα ότι φταις!

Εγώ ναι, δεν στάθηκα καθόλου στα άγχη κλπ κ ψαχτηκα πολύ γρήγορα (ήμουν 36 στα 37 οπότε δεν ήταν να χάνω χρόνο) κ τώρα εχω ήδη μια κορούλα 2 χρονών! Σου εύχομαι και σένα να έχεις σύντομα στην αγκαλιά σου το μωρό σου!

Να την χαίρεσαι την κορούλα σου, να την καμαρώνεις και να της δώσεις ένα τεράστιο φιλί 😘

Εγώ έκανα ήδη τις απαραίτητες εξετάσεις και αρχίζουν να προκύπτουν κάποια θεματακια που αντιμετωπίζονται. Τουλάχιστον να ξέρω τι μπορεί να έφταιξε ώστε να προσέξω την επόμενη φορά.  Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός και εμένα και όλες όσες περνανε αυτό το Γολγοθά, να κρατήσουμε μια μέρα τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2023 at 3:50 ΜΜ, ο/η Marylou1984 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. Δε ξέρω επειδή τη πρώτη φορά εδώ και 10 χρόνια πριν άρα ήμουν και νεότερη. Ηρθε τόσο απλά και γρήγορα. Και τώρα σκέφτομαι και την ηλικία μου. Ναι δεν είπα ότι 3 μήνες είναι πολλοί αλίμονο κάποιες γυναίκες προσπαθούν χρόνια. Απλά έχω μια εντύπωση ότι μπερδεύω τα σημαδια που στελλει το σώμα μου. Άλλες μέρες οι επαφές άλλες οι γόνιμες στο μυαλό μου. Θέλω να πω με κύκλο 25 ημερών γίνονται οι επαφές πριν την 11 υποτίθεται για να πετύχουμε την ωορηξια. Έλα όμως που έχω πόνους μετά από την ενδεκατη; μπορεί να κάνω ηλιθιες διαπιστώσεις. Συγνώμη αν σας ζάλισα. Α δυστυχώς λόγω συνθηκών δε μπορούν να γίνονται επαφές όλη τη διάρκεια του κύκλου. Και αυτό εννοείται με αγχώνει 

Δεν αποκλειεται να κανεις αργότερα ωορρηξία. Εφόσον δεν μπορεις να εχεις επαφες καθε δυο μέρες, να παρεις οπωσδήποτε τα τεστ ωορρηξίας. Και επειδη στο παραπανω μηνυμα έλεγα ότι δεν με βοήθησαν, το Σαββατο πετυχα θετικό. Άρα ανακαλω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2023 at 3:50 ΜΜ, ο/η Marylou1984 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. Δε ξέρω επειδή τη πρώτη φορά εδώ και 10 χρόνια πριν άρα ήμουν και νεότερη. Ηρθε τόσο απλά και γρήγορα. Και τώρα σκέφτομαι και την ηλικία μου. Ναι δεν είπα ότι 3 μήνες είναι πολλοί αλίμονο κάποιες γυναίκες προσπαθούν χρόνια. Απλά έχω μια εντύπωση ότι μπερδεύω τα σημαδια που στελλει το σώμα μου. Άλλες μέρες οι επαφές άλλες οι γόνιμες στο μυαλό μου. Θέλω να πω με κύκλο 25 ημερών γίνονται οι επαφές πριν την 11 υποτίθεται για να πετύχουμε την ωορηξια. Έλα όμως που έχω πόνους μετά από την ενδεκατη; μπορεί να κάνω ηλιθιες διαπιστώσεις. Συγνώμη αν σας ζάλισα. Α δυστυχώς λόγω συνθηκών δε μπορούν να γίνονται επαφές όλη τη διάρκεια του κύκλου. Και αυτό εννοείται με αγχώνει 

Τότε μπορείς να δοκιμάσεις τα τεστ για να καταλάβεις και λίγο τον κύκλο σου δεν είναι κακο εγω έκανα για αρκετό καιρό τεστ ωορρηξιας γιατί είχα άστατο κύκλο και επισης έκανα αργά 18-20 μέρα του κύκλου κάπου εκεί δεν ήταν και σταθερή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Δεν αποκλειεται να κανεις αργότερα ωορρηξία. Εφόσον δεν μπορεις να εχεις επαφες καθε δυο μέρες, να παρεις οπωσδήποτε τα τεστ ωορρηξίας. Και επειδη στο παραπανω μηνυμα έλεγα ότι δεν με βοήθησαν, το Σαββατο πετυχα θετικό. Άρα ανακαλω χαχα

Μακάρι κοπέλα μου σου εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Τότε μπορείς να δοκιμάσεις τα τεστ για να καταλάβεις και λίγο τον κύκλο σου δεν είναι κακο εγω έκανα για αρκετό καιρό τεστ ωορρηξιας γιατί είχα άστατο κύκλο και επισης έκανα αργά 18-20 μέρα του κύκλου κάπου εκεί δεν ήταν και σταθερή 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ. Θα μου προτείνατε κάποια μάρκα. Δεν έχω ιδέα από αυτά όπως καταλαβαίνετε. Δεν ξέρω ούτε τι να πάρω ούτε πως να αρχίσω. Για γέλια και για κλάματα χα χα χα χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marylou1984 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ. Θα μου προτείνατε κάποια μάρκα. Δεν έχω ιδέα από αυτά όπως καταλαβαίνετε. Δεν ξέρω ούτε τι να πάρω ούτε πως να αρχίσω. Για γέλια και για κλάματα χα χα χα χα χα 

Μπορεις να παρεις της hometest. Είναι πολύ φτηνά. Πολλές κοπέλες επειδή μπερδευονται με τις γραμμες τις βολευει το ψηφιακό της clear blue με το χαμογελο, αλλά το κοστος ειναι πολύ υψηλότερο. Για ό,τι βοήθεια χρειαστείς πες μας να σε ενημερωσουμε πως να τα κανεις, αν δεν βγαλεις ακρη απο τις οδηγίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marylou1984 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ. Θα μου προτείνατε κάποια μάρκα. Δεν έχω ιδέα από αυτά όπως καταλαβαίνετε. Δεν ξέρω ούτε τι να πάρω ούτε πως να αρχίσω. Για γέλια και για κλάματα χα χα χα χα χα 

Τα hometest είχα πάρει και εγώ ( και ωορρηξιας και εγκυμοσυνης είχα πάρει)

συμφωνώ με την elli13 τα αλλά είναι ακριβά εγω ηθελα αρκετά να κάνω γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο δεν μπορούσα να τα πληρώνω 

Καποιες κοπέλες τις δυσκολεύει λίγο στο να τα καταλάβουν αλλά δεν είναι δύσκολα το πολύ πολύ μας δείχνεις και φωτο να σου πουμε αν ειναι θετικό 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2023 at 9:12 ΠΜ, ο/η Elli13 είπε:

Μπορεις να παρεις της hometest. Είναι πολύ φτηνά. Πολλές κοπέλες επειδή μπερδευονται με τις γραμμες τις βολευει το ψηφιακό της clear blue με το χαμογελο, αλλά το κοστος ειναι πολύ υψηλότερο. Για ό,τι βοήθεια χρειαστείς πες μας να σε ενημερωσουμε πως να τα κανεις, αν δεν βγαλεις ακρη απο τις οδηγίες!

Αχ σας ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν. Θα τα ψάξω στο φαρμακείο. Είδα κάποια βιντεακια κια αν κατάλαβα σωστά όσο πιο σκούρα εινια η γραμμή τόσο πιο πιθανόν είναι να χεις και ωορηξια. Ευχαριστώ πάντως όλες τις κοπέλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2023 at 3:30 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Τα hometest είχα πάρει και εγώ ( και ωορρηξιας και εγκυμοσυνης είχα πάρει)

συμφωνώ με την elli13 τα αλλά είναι ακριβά εγω ηθελα αρκετά να κάνω γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο δεν μπορούσα να τα πληρώνω 

Καποιες κοπέλες τις δυσκολεύει λίγο στο να τα καταλάβουν αλλά δεν είναι δύσκολα το πολύ πολύ μας δείχνεις και φωτο να σου πουμε αν ειναι θετικό 😊 

Αχ τι καλά σας ευχαριστώ πάρα πολύ ρε κορίτσια. Να δούμε τι θα δούμε. Μπορώ να επισυνάψω δηλαδή και φωτογραφία εδώ; δε το ξερά όπως καταλαβαίνετε είμαι σχετη χα χα χα χα χα χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...