Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

@Mummy2beπώς πήγε η εξέταση? Πες μας τα νέα σου. Σε σκεφτόμαστε όλες χθες ! :)

Αγαπη μου σας εγραψα απο το κινητο χθες το απογευμα στο δρόμο αλλά ειδα οτι το ποστ δεν έγινε ποτε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα ! αλη΄θεια το ποστ που έκανα χθες απο το κινητο δεν φάνηκε ποτε?? 

ωωωω δεν το βρισκω πουθενα. Εν παση περιπτώσει! Κοριτσια το αμνιακο υγρό είχε επανέλθει. Μου εξήγησε ο γιατρός πως το αμνιακό υγρό δεν ειναι λίμνη, ειναι σαν ποτάμι. Καθε 36 ώρες φευγει και δημιουργειται καθαρό. Δεν στεγνώνει το παιδι φυσικά, απλά αυξομειώνεται. Ο τράχηλος μου ειναι 3.41 και το βαρος της μικρουλας μου ειναι 400 γραμμαρια. Ολες οι μετρήσεις μας ήταν φυσιολογικές ❤️ τα νεα μας λεει ο γιατρος ειναι πολύ καλα. Η γιατρος μου ειδε τα αποτελεσματα αμεσα μεσω εμαιλ και μας ειπε κι αυτη πως ειναι ολα μια χαρα! Οι τιμες μας λεει φυσιολογικές. Δεν μας ανησυχεί τιποτα!

Επειτα, κάναμε μια καταδρομική στο prenatal, σπαταλησα μεσα σε 1 τεταρτάκι 150 ευρούλια και επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας, ξανα έγινα ο εαυτός μου!! 

Μπράβο μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σου!!! Και ο τράχηλος σου σούπερ!!! Σου είπε να πίνεις νερό? Άρα πλέον το αμνιακό δεν ήταν στα χαμηλότερα επίπεδα έτσι?

Πόση ώρα διήρκησε η εξέταση? 

Αχ. Μόνο εγώ έμεινα πισω κατά ιδρωμενη να περιμένω για β επιπέδου? Ουφ..

Κ εμείς χθες πήγαμε στον γιατρό. 420 γρ είναι το μικρουλι μας.  Άντε να περάσουν οι μέρες να ηρεμήσουμε και εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα ! αλη΄θεια το ποστ που έκανα χθες απο το κινητο δεν φάνηκε ποτε?? 

ωωωω δεν το βρισκω πουθενα. Εν παση περιπτώσει! Κοριτσια το αμνιακο υγρό είχε επανέλθει. Μου εξήγησε ο γιατρός πως το αμνιακό υγρό δεν ειναι λίμνη, ειναι σαν ποτάμι. Καθε 36 ώρες φευγει και δημιουργειται καθαρό. Δεν στεγνώνει το παιδι φυσικά, απλά αυξομειώνεται. Ο τράχηλος μου ειναι 3.41 και το βαρος της μικρουλας μου ειναι 400 γραμμαρια. Ολες οι μετρήσεις μας ήταν φυσιολογικές ❤️ τα νεα μας λεει ο γιατρος ειναι πολύ καλα. Η γιατρος μου ειδε τα αποτελεσματα αμεσα μεσω εμαιλ και μας ειπε κι αυτη πως ειναι ολα μια χαρα! Οι τιμες μας λεει φυσιολογικές. Δεν μας ανησυχεί τιποτα!

Επειτα, κάναμε μια καταδρομική στο prenatal, σπαταλησα μεσα σε 1 τεταρτάκι 150 ευρούλια και επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας, ξανα έγινα ο εαυτός μου!! 

Όμορφα νέα 🤗🤗❤️❤️μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Τόσο λίγο καφεϊνη εχει? Ααααχ δεν ξερεις ποσο μου αρεσε αυτο που είπες!! Εγω έπινα κακάο για να αποφεύγω κανα καφέ, γτ είχα εθισμό! Και τωρα που δεν πίνω καφέ, ένα κακάο θα ηταν ότι πρέπει. Οσο αντεχει ακομα ο καιρος δλδ γιατι αν κανει ζέστη δεν νομιζω να πινουμε κακάο! 

Ναι ναι μπορείς να πίνεις και παραπάνω από ένα ποτήρι,αν δεν πίνεις καφέ!!Μπραβο και για την εξέταση χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!Ανυπομονώ και εγώ να βγω στα μαγαζιά να χαλάσω τα λεφτά μου!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμπειρια στο prenatal:

Οι τιμές ειναι φυσιολογικές έως και φτηνές αν εχεις την κάρτα μέλους. Κοστίζει 15 ευρω για ενα χρονο. Επειδη ομως οι τιμές του ειναι πολύ προσιτές νομιζω οτι τα αξιζει τα 15 ευρω. Ευγενικές κοπέλες στο κατάστημα του mall. 

Ομως θελει προσοχη με τα νουμερα. Πρεπει να τα δεις. Το 0-1, 1-3 και το 3-6 ειναι σχετικά. Πήρα ενα φορμακι με παπακι 3-6 και οταν ηρθα σπιτι ειδα πως ειναι πιο στενο απο αλλα 3-6 που της πήρα. Πρωταρα μαμά έκανα το λαθάκι μου, αλλα οκ, δεν θα σκασω και για ενα φορμακι των 13 ευρω! :P Εν ολιγοις, απο εσωρουχακια για την αρχη ειμαστε πληρης πλέον. Θα περιμενω να δω σε τι διαστασεις θα έρθει το μπεμπακι μας κι αναλογως θα παμε να παρουμε. 

εμεινα πολυ ευχαριστημενη, ο αντρας μου που κουβαλησε και το μπανακι οχι, αλλα ο πατερας σηκωνει τα οικογενειακα βάρη! Χαχαχα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Μπράβο μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σου!!! Και ο τράχηλος σου σούπερ!!! Σου είπε να πίνεις νερό? Άρα πλέον το αμνιακό δεν ήταν στα χαμηλότερα επίπεδα έτσι?

Πόση ώρα διήρκησε η εξέταση? 

Αχ. Μόνο εγώ έμεινα πισω κατά ιδρωμενη να περιμένω για β επιπέδου? Ουφ..

Κ εμείς χθες πήγαμε στον γιατρό. 420 γρ είναι το μικρουλι μας.  Άντε να περάσουν οι μέρες να ηρεμήσουμε και εμείς!

Μου ειπε νερο να πινω για να βοηθα την ανανέωση του νερου μεσω της τουαλετας, αλλα οχι οτι με το νερο θα αυξήσω το υγρό. 

Η εξεταση κρατησε περιπου 20 λεπτα, το μωρακι μας ηταν βολικό, την σκουνταγε και γυρνουσε :D τρομερη συνεργασία η μικρή μου. Γενικα καταλαβαμε πως του ερχοταν βολικες οι τιμες και οι μετρησεις και κατι διαγραμματα που εβλεπε να δημιουργουνται ηταν ολες στο πρασινο. 

Του κολλησε κι ενα φασκελο γτ την σκουνταγε. Γενικα πονο δεν ενιωσα. Ισως απο την αγωνια μου δεν εδωσα βάση... 

Ποτε ειπαμε πως ειναι η δικιας σας εξεταση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Μου ειπε νερο να πινω για να βοηθα την ανανέωση του νερου μεσω της τουαλετας, αλλα οχι οτι με το νερο θα αυξήσω το υγρό. 

Η εξεταση κρατησε περιπου 20 λεπτα, το μωρακι μας ηταν βολικό, την σκουνταγε και γυρνουσε :D τρομερη συνεργασία η μικρή μου. Γενικα καταλαβαμε πως του ερχοταν βολικες οι τιμες και οι μετρησεις και κατι διαγραμματα που εβλεπε να δημιουργουνται ηταν ολες στο πρασινο. 

Του κολλησε κι ενα φασκελο γτ την σκουνταγε. Γενικα πονο δεν ενιωσα. Ισως απο την αγωνια μου δεν εδωσα βάση... 

Ποτε ειπαμε πως ειναι η δικιας σας εξεταση? 

Χαχα, εεε καλά του έκανε :P

Εμάς είναι την άλλη Τετάρτη το απόγευμα.   Θα ειμαι 22 και 3. 

η αυχενική πτυχή ξέρετε μέχρι τι τιμή είναι οκ?

μάλλον έχω πάρα αγχωθει 😕

Μεγεια τα ψώνια σας. Έχεις ξεκινήσει πολύ δυναμικά :P

Εμείς πρώτα ο Θεός έχουμε πει μετά τον 7ο να πάμε για ψώνια!!

 

Σας έδωσε και 3D φωτογραφία? Πριν πρέπει να φας κάτι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Μου ειπε νερο να πινω για να βοηθα την ανανέωση του νερου μεσω της τουαλετας, αλλα οχι οτι με το νερο θα αυξήσω το υγρό. 

Η εξεταση κρατησε περιπου 20 λεπτα, το μωρακι μας ηταν βολικό, την σκουνταγε και γυρνουσε :D τρομερη συνεργασία η μικρή μου. Γενικα καταλαβαμε πως του ερχοταν βολικες οι τιμες και οι μετρησεις και κατι διαγραμματα που εβλεπε να δημιουργουνται ηταν ολες στο πρασινο. 

Του κολλησε κι ενα φασκελο γτ την σκουνταγε. Γενικα πονο δεν ενιωσα. Ισως απο την αγωνια μου δεν εδωσα βάση... 

Ποτε ειπαμε πως ειναι η δικιας σας εξεταση? 

Κ εγώ θα πάω εκεί να ρίξω μια ματιά στο ίντερνετ έχει αρκετά ωραία και θυμάμαι έχω πάρει κ δωράκια ωραία από εκεί. Όπως βλέπω και μου είπαν και για φορμακια καλής ποιότητας από το marks and Spencer!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Χαχα, εεε καλά του έκανε :P

Εμάς είναι την άλλη Τετάρτη το απόγευμα.   Θα ειμαι 22 και 3. 

η αυχενική πτυχή ξέρετε μέχρι τι τιμή είναι οκ?

μάλλον έχω πάρα αγχωθει 😕

Μεγεια τα ψώνια σας. Έχεις ξεκινήσει πολύ δυναμικά :P

Εμείς πρώτα ο Θεός έχουμε πει μετά τον 7ο να πάμε για ψώνια!!

 

Σας έδωσε και 3D φωτογραφία? Πριν πρέπει να φας κάτι?

 

Χαμένη στις πληροφορίες του διαδικτύου είδα ότι πάνω από 6 δεν είναι καλή. Είναι ανησυχητική χωρίς να είναι σίγουρο βέβαια κάτι. Κάτω από 6 είμαστε καλά. Αν ξέρεις κ άλλη κοπέλα ας μας πει! Εμείς στη β είχαμε 4. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Χαχα, εεε καλά του έκανε :P

Εμάς είναι την άλλη Τετάρτη το απόγευμα.   Θα ειμαι 22 και 3. 

η αυχενική πτυχή ξέρετε μέχρι τι τιμή είναι οκ?

μάλλον έχω πάρα αγχωθει 😕

Μεγεια τα ψώνια σας. Έχεις ξεκινήσει πολύ δυναμικά :P

Εμείς πρώτα ο Θεός έχουμε πει μετά τον 7ο να πάμε για ψώνια!!

 

Σας έδωσε και 3D φωτογραφία? Πριν πρέπει να φας κάτι?

 

Αυχενικη πτυχη βλεπω 3,7 mm αλλα δεν ξερω τα ορια.

Στο ιντερνετ λεει: 

Ως ανώτερο φυσιολογικό όριο ορίζονται τα 6mm. Αυξημένη αυχενική πτυχή παρατηρείται σε 26% των εμβρύων με τρισωμία 21 και σε 1.2% των φυσιολογικών εμβρύων.

Αλλά το απογευμα θα δω τι λεει και η εγκυκλοπαιδεια. 

Στην αυχενική διαφανεια ειχαμε 1.7 mm και θυμαμαι οτι στην εγκυκλοπαιδεια λεει εως 2.5. Απο 2.5 και πανω ειναι υψηλου κινδυνου. 

Ψώνια ναι, εχω κανει, προσπαθω να κρατηθω αλλα ειναι ματαιο! Ευχαριστουμε πολυ! ❤️ Ετσι ελεγα κι εγω, για το τελος ολα, αλλα με αγχωνει ο Αυγουστος που δνε θα δουλευει τιποτα και λεω αρχες Ιουνιου να παραγγειλω καρότσι, κουνια μπας και τα εχω αρχες Αυγουστου. 

Οχι 3D δεν ειδαμε και να σου πω την αληθεια το ξεχασα κιολας. Ειχα τοσο πολυ στο νου μου να δω οτι το μωρο ειναι ενταξει και δεν λιγοστευει το αμνιακο του που δεν σκεφτηκα τιποτα. 

Να φας κατι, οχι γιατι? Δεν εχει σχεση. Εγω που ειχα αγωνια λογω του ζητηματος μου, δεν ειχα φαει :P Αν δεν ειχα αγωνια και πηγαινα οπως παω στη γιατρο μου πλεον ανετη, θα ειχα τσακισει το μοσχαρακι που τσακισε ο αντρας μου πριν φυγουμε! Χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lilaki87 είπε:

Ναι ναι μπορείς να πίνεις και παραπάνω από ένα ποτήρι,αν δεν πίνεις καφέ!!Μπραβο και για την εξέταση χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!Ανυπομονώ και εγώ να βγω στα μαγαζιά να χαλάσω τα λεφτά μου!!!🤣

Ευχαριστω ❤️ Κανε κουμπαρά :D :D θα παρουν φωτια οι κάρτες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Χαμένη στις πληροφορίες του διαδικτύου είδα ότι πάνω από 6 δεν είναι καλή. Είναι ανησυχητική χωρίς να είναι σίγουρο βέβαια κάτι. Κάτω από 6 είμαστε καλά. Αν ξέρεις κ άλλη κοπέλα ας μας πει! Εμείς στη β είχαμε 4. 

Ακριβως. Λεει πανω απο 6 mm δεν ειναι φυσιολογικη τιμη, αλλα θα δω το απογευμα και τι λεει και στην εγκυκλοπαιδεια που εχω αγορασει. 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Κ εγώ θα πάω εκεί να ρίξω μια ματιά στο ίντερνετ έχει αρκετά ωραία και θυμάμαι έχω πάρει κ δωράκια ωραία από εκεί. Όπως βλέπω και μου είπαν και για φορμακια καλής ποιότητας από το marks and Spencer!

Marks and Spencer περασαμε το Σαββατο, αλλα δεν μπηκα μεσα να σου πω την αληθεια. Ημουν τοσο αγχωμενη ακομα για το αμνιακο που ειχα παγώσει με τις αγορές. Αλλά ξεσάλωσα χθες. Να πας στο prenatal. Η μητέρα μου που τα ειδε χθες τα φορμακια, μου λεει μια χαρα ειναι βαμβακερά όλα ειναι, μονο ενα ειναι μακό, που ενταξει το πηρα επειδη μου αρεσε μια φραουλα που εχει στην κοιλια. Κατα τα αλλα ειναι ολα βαμβακερά.

Κι ειδα και στα παιχνιδια διαφορά. Στον μουστάκα το Σαββατο που ειχαμε παει για δώρα ειδα ενα παιχνιδι για την κουνια της fisher price που αναπνεει και παιζει μιση ωρα μουσικη για να κοιμαται το μωρο. Φουσκωνει και ξεφουσκωνει την κοιλια. Το λατρεψα, σκεφτομαι να το ανοιξω να το βαλω στο δικο μου κρεβατι μεχρι να γεννηθει η μπεμπα. Το ειχε 60 ευρω ο Μουστακας, το βρηκα 49 στο prenatal, 42 εγραφε στην αποδειξη. Τωρα γιατί ειχε 42 τελικα δεν καταλαβα, αλλα οσο να'ναι ειναι σχεδον 20 ευρω διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ακριβως. Λεει πανω απο 6 mm δεν ειναι φυσιολογικη τιμη, αλλα θα δω το απογευμα και τι λεει και στην εγκυκλοπαιδεια που εχω αγορασει. 

Marks and Spencer περασαμε το Σαββατο, αλλα δεν μπηκα μεσα να σου πω την αληθεια. Ημουν τοσο αγχωμενη ακομα για το αμνιακο που ειχα παγώσει με τις αγορές. Αλλά ξεσάλωσα χθες. Να πας στο prenatal. Η μητέρα μου που τα ειδε χθες τα φορμακια, μου λεει μια χαρα ειναι βαμβακερά όλα ειναι, μονο ενα ειναι μακό, που ενταξει το πηρα επειδη μου αρεσε μια φραουλα που εχει στην κοιλια. Κατα τα αλλα ειναι ολα βαμβακερά.

Κι ειδα και στα παιχνιδια διαφορά. Στον μουστάκα το Σαββατο που ειχαμε παει για δώρα ειδα ενα παιχνιδι για την κουνια της fisher price που αναπνεει και παιζει μιση ωρα μουσικη για να κοιμαται το μωρο. Φουσκωνει και ξεφουσκωνει την κοιλια. Το λατρεψα, σκεφτομαι να το ανοιξω να το βαλω στο δικο μου κρεβατι μεχρι να γεννηθει η μπεμπα. Το ειχε 60 ευρω ο Μουστακας, το βρηκα 49 στο prenatal, 42 εγραφε στην αποδειξη. Τωρα γιατί ειχε 42 τελικα δεν καταλαβα, αλλα οσο να'ναι ειναι σχεδον 20 ευρω διαφορά. 

Μήπως λόγω της κάρτας μέλους που είπες, είχες έξτρα έκπτωση?

Α.. καλέ τι εγκυκλοπαίδεια έχεις πάρει? Ο,τι απορία έχω θα σε ρωτάω να μου λες. Χαχα. 

Εμείς είχαμε στην αυχενική 2,4 cm με τελικές πιθανότητες 1/15.500 για down και <1/20.000 για τρισωμια 18 και 13. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για εμένα. 

Αν καταλήξεις σε κούνια και καρότσι πες μας και εμάς , που είμαστε ασχετεςυαπο αυτά (εγώ τουλάχιστον) :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Μήπως λόγω της κάρτας μέλους που είπες, είχες έξτρα έκπτωση?

Α.. καλέ τι εγκυκλοπαίδεια έχεις πάρει? Ο,τι απορία έχω θα σε ρωτάω να μου λες. Χαχα. 

Εμείς είχαμε στην αυχενική 2,4 cm με τελικές πιθανότητες 1/15.500 για down και <1/20.000 για τρισωμια 18 και 13. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για εμένα. 

Αν καταλήξεις σε κούνια και καρότσι πες μας και εμάς , που είμαστε ασχετεςυαπο αυτά (εγώ τουλάχιστον) :P

 

Ειχα παρει μια απο τις εκδοσεις ψυχογιος, την εγκυκλοπαιδεις της εγκυμοσυνης. Οχι οτι την διαβασα ή οτι την συμβουλευομαι τακτικα, γιατι πιο πολυ αγχωνομαι. Απο την αλλη η γιατρος μου λεει καλυτερα εγκυκλοπαιδεια παρα το ατιμο το ιντερνετ. 

Εγω ειχα 1 στις 8280 λογω ηλικιας οπως μου ειπαν και για τα υπολοιπα ειχα <1 στις 20.000 κι εγω. Δεν εκανα NIPT γιατι θεωρησα οτι το 1.7 ηταν πολυ μικρο. 

Η καρτα ναι εχει εκπτωση 30% αλλα το αναγραφουν τα προϊοντα που ειναι στην εκπτωση. Στα ρουχα ειχε εκπτωση, στο μπανακι, στα καροτσια, στα παιχνιδια κτλ δεν ειχε απο οτι επιασε το ματι μου. Δλδ το παιχνιδι σιγουρα δεν ειχε δευτερη τιμή. Ουτε το μπανακι που της πηραμε ειχε διπλη τιμη. Δεν ξερω... 

Καρότσι θα παρω της cybex, εχω δει διαφορα μοντελα βεβαια, δεν ξερω ποιο θα παρω αλλα εχω διαβασει καλες κριτικές. Κούνια Lorelli εχω δει μια που μου αρεσε, αλλα σκεφτομαι οταν παω για το καροτσι να δω οποια μας αρεσει και να την παρουμε. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, μονο θελω να ειναι στο φυσικο χρωμα ξυλου, δεν θελω λευκη. Δεν θα το ψαξω ιδιαιτερα, αν εχω ζιζανιο και την χαλασει, ας την χαλασει! Χαχαχα!!! Δεν θα σκασουμε κιολας, αν πρωτα ο Θεος ερθει 2ο μωρο, θα παρω αλλη. 

Για καροτσι, σκεφτομουν για τα Quax, ειχα σταμπαρει ενα υπεροχο, αλλα μολις ειδε ο αντρας μου τις τιμες με εκραξε. Κι ενω το πηρα πανω μου οτι θα το παρω εγω, με τοσα που ειναι να αγοραστουν, λεω ενταξει ας μην υπερβαλλουμε τοσο πολυ. Και τα 700-800 που παει ενα cybex καλα ειναι. 

Καταλαβαινεις το μπεμπακι σου τωρα? Θυμαμαι που λεγαμε αρχες της εβδομαδας οτι ειχαν ηρεμησει και τα 2, και το δικο μου και το δικο σου. Αλλα εμεις απο χθες εχουμε παλι τρομερη κινητικότητα, δεν ξερω τι την εχει πιασει, την καταλαβαινω ακομα και στην καρεκλα οσο δουλευω - καλα σημερα χαζευω, θα τρεχω προς το τελος της ημερας - αλλα την καταλαβαινω. Ισως επειδη ειμαι ηρεμη ξανα, δεν ξερω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα ! αλη΄θεια το ποστ που έκανα χθες απο το κινητο δεν φάνηκε ποτε?? 

ωωωω δεν το βρισκω πουθενα. Εν παση περιπτώσει! Κοριτσια το αμνιακο υγρό είχε επανέλθει. Μου εξήγησε ο γιατρός πως το αμνιακό υγρό δεν ειναι λίμνη, ειναι σαν ποτάμι. Καθε 36 ώρες φευγει και δημιουργειται καθαρό. Δεν στεγνώνει το παιδι φυσικά, απλά αυξομειώνεται. Ο τράχηλος μου ειναι 3.41 και το βαρος της μικρουλας μου ειναι 400 γραμμαρια. Ολες οι μετρήσεις μας ήταν φυσιολογικές ❤️ τα νεα μας λεει ο γιατρος ειναι πολύ καλα. Η γιατρος μου ειδε τα αποτελεσματα αμεσα μεσω εμαιλ και μας ειπε κι αυτη πως ειναι ολα μια χαρα! Οι τιμες μας λεει φυσιολογικές. Δεν μας ανησυχεί τιποτα!

Επειτα, κάναμε μια καταδρομική στο prenatal, σπαταλησα μεσα σε 1 τεταρτάκι 150 ευρούλια και επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας, ξανα έγινα ο εαυτός μου!! 

Μια χαρα λοιπον! Ολα καλα! Σου εφυγε ενα βαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Μπράβο μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σου!!! Και ο τράχηλος σου σούπερ!!! Σου είπε να πίνεις νερό? Άρα πλέον το αμνιακό δεν ήταν στα χαμηλότερα επίπεδα έτσι?

Πόση ώρα διήρκησε η εξέταση? 

Αχ. Μόνο εγώ έμεινα πισω κατά ιδρωμενη να περιμένω για β επιπέδου? Ουφ..

Κ εμείς χθες πήγαμε στον γιατρό. 420 γρ είναι το μικρουλι μας.  Άντε να περάσουν οι μέρες να ηρεμήσουμε και εμείς!

Και εγω και εγω! Εχω 4/5 β επιπεδου! Μετραω τις μερες μια μια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ειχα παρει μια απο τις εκδοσεις ψυχογιος, την εγκυκλοπαιδεις της εγκυμοσυνης. Οχι οτι την διαβασα ή οτι την συμβουλευομαι τακτικα, γιατι πιο πολυ αγχωνομαι. Απο την αλλη η γιατρος μου λεει καλυτερα εγκυκλοπαιδεια παρα το ατιμο το ιντερνετ. 

Εγω ειχα 1 στις 8280 λογω ηλικιας οπως μου ειπαν και για τα υπολοιπα ειχα <1 στις 20.000 κι εγω. Δεν εκανα NIPT γιατι θεωρησα οτι το 1.7 ηταν πολυ μικρο. 

Η καρτα ναι εχει εκπτωση 30% αλλα το αναγραφουν τα προϊοντα που ειναι στην εκπτωση. Στα ρουχα ειχε εκπτωση, στο μπανακι, στα καροτσια, στα παιχνιδια κτλ δεν ειχε απο οτι επιασε το ματι μου. Δλδ το παιχνιδι σιγουρα δεν ειχε δευτερη τιμή. Ουτε το μπανακι που της πηραμε ειχε διπλη τιμη. Δεν ξερω... 

Καρότσι θα παρω της cybex, εχω δει διαφορα μοντελα βεβαια, δεν ξερω ποιο θα παρω αλλα εχω διαβασει καλες κριτικές. Κούνια Lorelli εχω δει μια που μου αρεσε, αλλα σκεφτομαι οταν παω για το καροτσι να δω οποια μας αρεσει και να την παρουμε. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, μονο θελω να ειναι στο φυσικο χρωμα ξυλου, δεν θελω λευκη. Δεν θα το ψαξω ιδιαιτερα, αν εχω ζιζανιο και την χαλασει, ας την χαλασει! Χαχαχα!!! Δεν θα σκασουμε κιολας, αν πρωτα ο Θεος ερθει 2ο μωρο, θα παρω αλλη. 

Για καροτσι, σκεφτομουν για τα Quax, ειχα σταμπαρει ενα υπεροχο, αλλα μολις ειδε ο αντρας μου τις τιμες με εκραξε. Κι ενω το πηρα πανω μου οτι θα το παρω εγω, με τοσα που ειναι να αγοραστουν, λεω ενταξει ας μην υπερβαλλουμε τοσο πολυ. Και τα 700-800 που παει ενα cybex καλα ειναι. 

Καταλαβαινεις το μπεμπακι σου τωρα? Θυμαμαι που λεγαμε αρχες της εβδομαδας οτι ειχαν ηρεμησει και τα 2, και το δικο μου και το δικο σου. Αλλα εμεις απο χθες εχουμε παλι τρομερη κινητικότητα, δεν ξερω τι την εχει πιασει, την καταλαβαινω ακομα και στην καρεκλα οσο δουλευω - καλα σημερα χαζευω, θα τρεχω προς το τελος της ημερας - αλλα την καταλαβαινω. Ισως επειδη ειμαι ηρεμη ξανα, δεν ξερω. 

Cybex balios s lux new πήραμε εμείς . Μου είπαν  2 κοπέλες που το έχουν ότι τις βόλεψε πολύ, πήγα το δοκίμασα και μου άρεσε πάρα πολύ . Όχι ότι έχω εμπειρία , αλλά μου φάνηκε ευκολο στην κίνηση, ελαφρύ και χωράει στο αμάξι 😋

Νομίζω πως η αυχενική πτυχή έχει κ λίγο σχέση με το μέγεθος του μωρού. Δλδ τα νούμερα παίζουν λίγο σε αυτό. Αλλά λένε πάνω από 6 είναι πιο ανησυχητικό. Όχι ότι σημαίνει απαραίτητα όμως ότι το παιδί θα έχει θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάς σας κοριτσια!!! @Mummy2beδεν σου κρύβω ότι ανυσηχησα χθες γιατί περνούσε η ώρα και δεν ποσταρες αλλά μετά σκέφτηκα πως ίσως είχες γεμάτη μέρα με ψώνια και τέτοια και περιμένα σήμερα το πρωί!! Όλα τέλεια λοιπόν, πάει κι αυτό, μπορείς να απολαύσεις τώρα την κατάσταση❤️❤️!! Με γεια σας τα καινούργια  πραγματα!! Και γω σήμερα είχα το τυπικό ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Ήταν όλα τέλεια, φτου φτου μου έλεγε τέτοια εξέλιξη δεν την περίμενα, πάμε πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα.. Η μπουμπούλα ήταν 760 γραμμάρια, ο διαβήτης μου είναι πολύ καλά ρυθμισμένος οπότε μου μείωσε λίγο τις μετρησεις, η διατροφή όμως συνεχίζεται κανονικά και όσο για την TSH μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι εφόσον η T4 είναι πολύ καλη και τα αντισώματα επίσης, απλώς το παρακολουθούμε γιατί δεν θέλουμε να πάει πάνω από 4!!Την doppler κορίτσια τελικά εγώ θα την κάνω διπλή, θα κλείσω για 30 Μαΐου και μετά για 30 Ιουνιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα cybex ξέρω και γω ότι είναι πολύ ωραία και πρακτικά καροτσια!! Αν και γω έχω κολλήσει με το dovadi atta ειναι στα 5 καλύτερα καρότσια για το 2023 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2023 at 12:36 ΜΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Ειχα παρει μια απο τις εκδοσεις ψυχογιος, την εγκυκλοπαιδεις της εγκυμοσυνης. Οχι οτι την διαβασα ή οτι την συμβουλευομαι τακτικα, γιατι πιο πολυ αγχωνομαι. Απο την αλλη η γιατρος μου λεει καλυτερα εγκυκλοπαιδεια παρα το ατιμο το ιντερνετ. 

Εγω ειχα 1 στις 8280 λογω ηλικιας οπως μου ειπαν και για τα υπολοιπα ειχα <1 στις 20.000 κι εγω. Δεν εκανα NIPT γιατι θεωρησα οτι το 1.7 ηταν πολυ μικρο. 

Η καρτα ναι εχει εκπτωση 30% αλλα το αναγραφουν τα προϊοντα που ειναι στην εκπτωση. Στα ρουχα ειχε εκπτωση, στο μπανακι, στα καροτσια, στα παιχνιδια κτλ δεν ειχε απο οτι επιασε το ματι μου. Δλδ το παιχνιδι σιγουρα δεν ειχε δευτερη τιμή. Ουτε το μπανακι που της πηραμε ειχε διπλη τιμη. Δεν ξερω... 

Καρότσι θα παρω της cybex, εχω δει διαφορα μοντελα βεβαια, δεν ξερω ποιο θα παρω αλλα εχω διαβασει καλες κριτικές. Κούνια Lorelli εχω δει μια που μου αρεσε, αλλα σκεφτομαι οταν παω για το καροτσι να δω οποια μας αρεσει και να την παρουμε. Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, μονο θελω να ειναι στο φυσικο χρωμα ξυλου, δεν θελω λευκη. Δεν θα το ψαξω ιδιαιτερα, αν εχω ζιζανιο και την χαλασει, ας την χαλασει! Χαχαχα!!! Δεν θα σκασουμε κιολας, αν πρωτα ο Θεος ερθει 2ο μωρο, θα παρω αλλη. 

Για καροτσι, σκεφτομουν για τα Quax, ειχα σταμπαρει ενα υπεροχο, αλλα μολις ειδε ο αντρας μου τις τιμες με εκραξε. Κι ενω το πηρα πανω μου οτι θα το παρω εγω, με τοσα που ειναι να αγοραστουν, λεω ενταξει ας μην υπερβαλλουμε τοσο πολυ. Και τα 700-800 που παει ενα cybex καλα ειναι. 

Καταλαβαινεις το μπεμπακι σου τωρα? Θυμαμαι που λεγαμε αρχες της εβδομαδας οτι ειχαν ηρεμησει και τα 2, και το δικο μου και το δικο σου. Αλλα εμεις απο χθες εχουμε παλι τρομερη κινητικότητα, δεν ξερω τι την εχει πιασει, την καταλαβαινω ακομα και στην καρεκλα οσο δουλευω - καλα σημερα χαζευω, θα τρεχω προς το τελος της ημερας - αλλα την καταλαβαινω. Ισως επειδη ειμαι ηρεμη ξανα, δεν ξερω. 

Nipt και εμάς μας είπαν δεν χρειάζεται λόγω των ποσοστών μας. Κάπου είχα διαβάσει ότι αν πολλαπλασιάσεις το νούμερο της πιθανότητας που δίνει για την ηλικία σου χ20 τότε σου βγάζει ποιο είναι το "τέλειο" αποτελεσμα=max για την ηλικία.  Εμένα μου έβγαζε αν θυμάμαι καλά κοντά στις 16.000 ως ανώτερο "τέλειο" ποσοστό για την ηλικία μου. Τα τελικά αποτελέσματα παίζουν ρόλο και από την χοριακή+ papp-a που μας μετράνε.  Να σου πω πάντως πως δεν παίζει ρόλο μόνο η τιμή της αυχενικής. Πολύ σημαντικό ρόλο παίζουν και οι ορμόνες που μας μετράνε στο αίμα. 

 

Εμένα η προηγούμενη κύηση όπως έχω ξανά πει ήταν με χρωμοσωμικη ανωμαλια. Τελικά με αμνιο είδαμε ότι μωρό δεν ήταν υγιές. Οι αιματολογικές ήταν πολύ χαμηλές Τα τελικά ποσοστά που μου είχα δώσει ήταν καλά. Όμως όταν περικλυεσαι από καλούς γιατρούς σε καθοδηγούν σωστά. Έχω διαβάσει πολύ , έχω μιλήσει με γενετιστές. Άσε.. όλα είναι σχετικά τελικά. 

 

Αν και δεν θυμάμαι μάρκες αυτή τη στιγμή έχω βρει πολλά καρότσια 3 σε 1 που είναι γύρω στα 400-500 € . Όταν έρθει η ώρα θα το ψάξω λίγο καλύτερα αλλά θα πάω να τα δω και από κοντά. Κούνια και εγώ θέλω στο χρώμα του ξύλου (μελί) γιατί τέτοιο χρώμα είναι και η ντουλάπα του δωματίου. 

 

Το μωράκι μου αν εξαιρέσεις την Δευτέρα που ήταν αρκετά ήρεμο, από τρίτη μεσημέρι μέχρι και σήμερα το καταλαβαίνω συνέχεια. Και στο γραφείο που κάθομαι, και στο σπίτι συνέχεια. Δόξα το Θεό είναι πολύ δραστήριο. Κάποιες φορές πετάγομαι από τις δυνατές κλωτσιές.

 

Αχχ.. στη δουλειά θέλω τόσο πολύ να βάλω το χέρι μου στην κοιλιά μου αλλά συγρατιεμαι. Δεν το έχω πει εξάλλου ακόμα αν και φαίνεται. Περιμένω την β επιπέδου και βλέπουμε έπουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η pepe90 είπε:

Και εγω και εγω! Εχω 4/5 β επιπεδου! Μετραω τις μερες μια μια! 

Τέλεια!!!!! Με το καλό να μας έρθουν όλα!

Πόσο θα είσαι τότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Cybex balios s lux new πήραμε εμείς . Μου είπαν  2 κοπέλες που το έχουν ότι τις βόλεψε πολύ, πήγα το δοκίμασα και μου άρεσε πάρα πολύ . Όχι ότι έχω εμπειρία , αλλά μου φάνηκε ευκολο στην κίνηση, ελαφρύ και χωράει στο αμάξι 😋

Νομίζω πως η αυχενική πτυχή έχει κ λίγο σχέση με το μέγεθος του μωρού. Δλδ τα νούμερα παίζουν λίγο σε αυτό. Αλλά λένε πάνω από 6 είναι πιο ανησυχητικό. Όχι ότι σημαίνει απαραίτητα όμως ότι το παιδί θα έχει θέμα. 

ααα χαιρομαι πολυ που εχουμε ακομα 2 κριτικες!

Για να δουμε! τι χρωμα πηρατε? πηρατε το πακετο με το αυγο και το πορτ μπεμπε?? Με γεια και με χαρα!!

Δεν ξερω λεπτομερειες για την αυχενικη πτυχη, ομως αργει και το ραντεβου μου με τη γιατρο για να μαθω. Θα μαθω ομως και θα επανελθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Γειάς σας κοριτσια!!! @Mummy2beδεν σου κρύβω ότι ανυσηχησα χθες γιατί περνούσε η ώρα και δεν ποσταρες αλλά μετά σκέφτηκα πως ίσως είχες γεμάτη μέρα με ψώνια και τέτοια και περιμένα σήμερα το πρωί!! Όλα τέλεια λοιπόν, πάει κι αυτό, μπορείς να απολαύσεις τώρα την κατάσταση❤️❤️!! Με γεια σας τα καινούργια  πραγματα!! Και γω σήμερα είχα το τυπικό ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Ήταν όλα τέλεια, φτου φτου μου έλεγε τέτοια εξέλιξη δεν την περίμενα, πάμε πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα.. Η μπουμπούλα ήταν 760 γραμμάρια, ο διαβήτης μου είναι πολύ καλά ρυθμισμένος οπότε μου μείωσε λίγο τις μετρησεις, η διατροφή όμως συνεχίζεται κανονικά και όσο για την TSH μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι εφόσον η T4 είναι πολύ καλη και τα αντισώματα επίσης, απλώς το παρακολουθούμε γιατί δεν θέλουμε να πάει πάνω από 4!!Την doppler κορίτσια τελικά εγώ θα την κάνω διπλή, θα κλείσω για 30 Μαΐου και μετά για 30 Ιουνιου

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Τα cybex ξέρω και γω ότι είναι πολύ ωραία και πρακτικά καροτσια!! Αν και γω έχω κολλήσει με το dovadi atta ειναι στα 5 καλύτερα καρότσια για το 2023 

Συγγνωμη βρε κοριτσακι που σας εκανα να ανυσηχησετε, εγω το μηνυμα το εγραψα, αλλα ποιος ξερει, παιζει μπαινοντας στο παρκινγκ του mall να χαθηκε το σημα και να μην το κατάλαβα :( αλλλαααα τέλος καλό, ολα καλα!! 

Μπουμπουλα λεω κι εγω την μικρη μου! Χαχαχα! κι ο αντρας μου νευριαζει γτ ειχα κολλησει καποτε με ενα ηχητικο που ελεγε "μπουμπουλα, μπουμπουλα και παλι μπουμπουλα" χαχαχα!! 

 Αλλά εγω θα συνεχισω να την λεω κι ας κανει οτι θελει! Χαχαχαχα!!

Ωραιο το dovadi, το εχω εντοπισει κι εγω ;)

Δεν σου εδωσε αγωγή για τον θυροειδη τελικα ε? Κατι παραπανω θα ξερει ο ντοκτορ!! Καλυτερα βεβαια, ενα χαπι λιγοτερο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

 

Συγγνωμη βρε κοριτσακι που σας εκανα να ανυσηχησετε, εγω το μηνυμα το εγραψα, αλλα ποιος ξερει, παιζει μπαινοντας στο παρκινγκ του mall να χαθηκε το σημα και να μην το κατάλαβα :( αλλλαααα τέλος καλό, ολα καλα!! 

Μπουμπουλα λεω κι εγω την μικρη μου! Χαχαχα! κι ο αντρας μου νευριαζει γτ ειχα κολλησει καποτε με ενα ηχητικο που ελεγε "μπουμπουλα, μπουμπουλα και παλι μπουμπουλα" χαχαχα!! 

 Αλλά εγω θα συνεχισω να την λεω κι ας κανει οτι θελει! Χαχαχαχα!!

Ωραιο το dovadi, το εχω εντοπισει κι εγω ;)

Δεν σου εδωσε αγωγή για τον θυροειδη τελικα ε? Κατι παραπανω θα ξερει ο ντοκτορ!! Καλυτερα βεβαια, ενα χαπι λιγοτερο ;) 

Αληθεια😄??? Εμενα μου έχει κολλήσει από την ανιψιά μου που δεν μπορεί να το πει καθαρά!! Το γλίτωσα το χάπι προστοπαρων.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

ααα χαιρομαι πολυ που εχουμε ακομα 2 κριτικες!

Για να δουμε! τι χρωμα πηρατε? πηρατε το πακετο με το αυγο και το πορτ μπεμπε?? Με γεια και με χαρα!!

Δεν ξερω λεπτομερειες για την αυχενικη πτυχη, ομως αργει και το ραντεβου μου με τη γιατρο για να μαθω. Θα μαθω ομως και θα επανελθω! 

Πήραμε 2 σε 1 εμείς. Δεν πήραμε το αυγό και γιατί τυχαίνει να μας δώσουν αλλά εξ αρχής λέγαμε να πάρουμε ξεχωριστά κάθισμα αυτοκινήτου. Οπότε καταλήξαμε σε αυτό. Και το χρώμα το βρήκα πολύ διαφορετικο και χαρούμενο οπότε το τσίμπησα 😋 το συγκεκριμένο τα έχει όλα ξεχωριστά κι αν θες παίρνεις το 1 μόνο του, ξεχωριστά το Πορτ μπεμπέ, ξεχωριστά το αυγό. 

Screenshot_2023-04-28-13-51-17-106_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...