Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenalm είπε:

Απόγευμα με ενδιαφέρει και εμένα, ελπίζω μόνο να είναι Αθήνα γιατί εμείς που έχουμε ΠΗΤ τις ημέρες των διακοπών είναι λιγο δύσκολο να βρουμε κάποιον να ειναι σίγουρα στο νοσοκομείο εκείνες τις μέρες ... 

Ήταν γιατρός σου απο την αρχή η πηγές σε εφημερία;;; 

Μακάρι να βρίσκεται Αθήνα τότε, εγώ είχα μείνει πολύ ευχαριστημενη!! Εκτάκτως πήγα στο Έλενα είχε κατέβει το κεφάλι του μωρου 21η εβδομάδα και έτυχε να έχει εφημερία αυτός, μου έκανε περιδεση και μετά από 2 εβδομάδες έφυγε το ραμμα και γέννησα κανονικότατα, ήταν πάντα δίπλα μου αυτός και η ομάδα του 25 μέρες που νοσηλευτηκα!δεν μένω Αθήνα απλώς έτυχε και ήμουν εκείνη την ημέρα για την β επιπέδου σε εξωτερικό γιατρο. Σκέψου μετά τον ήθελα για γιατρο μου για μια επόμενη εγκυμοσύνη καλή ώρα όπως τώρα αλλά μου εξήγησε ότι θα ήταν καλύτερα για μένα να βρω κάποιον γιατρό που θα είναι κοντά στην περιοχή που μενω για να μην κινδύνεψω την ώρα της γέννας, γιατί αν με πιάσουν πόνοι τώρα δεν έχω πολύ χρόνο μπροστά μου για ταξίδια λόγω περιδεσης που έχω κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Θα επανελθω με το θεμα του ταϊσματος που κουβεντιαζα προχθες για τα παιδια που τρωνε με τα χερια. 8 μηνων λοιπον το παιδακι, του εχει βαλει η influencer να φαει porridge με βρωμη. Και το παιδακι κορίτσια εχει βαλει τη μουρη του μεσα και τρωει οπως τρωει τα σκυλια.... Εχει σε ολο του το προσωπο βρωμη! Δεν μπορω να καταλαβω τι ειδους πρακτικη΄ είναι αυτή και ποιος την έχει προτείνει τι οφέλη μπορεί να έχει, εγω δεν θα αφήσω το παιδι μου να φάει όπως τρώει ο σκύλος μου οταν του ρίχνω κονσερβα.... 

Λοιπον ένα θα σου πω, έδωσα κι εγώ στην πρώτη μου κόρη ενός έτους όταν αρχίσαμε τα κομμάτια (εγώ είμαι γριά στην ψυχή φοβόμουν πάντα μην πνιγουν οπότε έτρωγε αλεσμένα ως εκεί που δεν πάει 🤣). Της κόβω ένα παντζάρι και της το βάζω στο καρέκλακι της και τι κάνει φυσικά;;;το παίρνει όπως είναι,λουζεται με αυτό και αρχίζει και εκσφενδονίζει όλο ευτυχία στον τοίχο παντζάρια. Εβαψε τοίχους ντουλάπια χαλιά ρούχα, ακόμα υπάρχουν αυτοί οι λεκέδες. Ε ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που έκανα αυτό το λάθος. Αυτό είναι για άλλες μανουλες πιο υπομονετικες, σίγουρα όχι για μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Μακάρι να βρίσκεται Αθήνα τότε, εγώ είχα μείνει πολύ ευχαριστημενη!! Εκτάκτως πήγα στο Έλενα είχε κατέβει το κεφάλι του μωρου 21η εβδομάδα και έτυχε να έχει εφημερία αυτός, μου έκανε περιδεση και μετά από 2 εβδομάδες έφυγε το ραμμα και γέννησα κανονικότατα, ήταν πάντα δίπλα μου αυτός και η ομάδα του 25 μέρες που νοσηλευτηκα!δεν μένω Αθήνα απλώς έτυχε και ήμουν εκείνη την ημέρα για την β επιπέδου σε εξωτερικό γιατρο. Σκέψου μετά τον ήθελα για γιατρο μου για μια επόμενη εγκυμοσύνη καλή ώρα όπως τώρα αλλά μου εξήγησε ότι θα ήταν καλύτερα για μένα να βρω κάποιον γιατρό που θα είναι κοντά στην περιοχή που μενω για να μην κινδύνεψω την ώρα της γέννας, γιατί αν με πιάσουν πόνοι τώρα δεν έχω πολύ χρόνο μπροστά μου για ταξίδια λόγω περιδεσης που έχω κάνει 

Σωστά έχει δίκιο, αλλιώς ειναι κάποιος που ειναι δίπλα σου και αλλιώς αν είναι μακριά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Λοιπον ένα θα σου πω, έδωσα κι εγώ στην πρώτη μου κόρη ενός έτους όταν αρχίσαμε τα κομμάτια (εγώ είμαι γριά στην ψυχή φοβόμουν πάντα μην πνιγουν οπότε έτρωγε αλεσμένα ως εκεί που δεν πάει 🤣). Της κόβω ένα παντζάρι και της το βάζω στο καρέκλακι της και τι κάνει φυσικά;;;το παίρνει όπως είναι,λουζεται με αυτό και αρχίζει και εκσφενδονίζει όλο ευτυχία στον τοίχο παντζάρια. Εβαψε τοίχους ντουλάπια χαλιά ρούχα, ακόμα υπάρχουν αυτοί οι λεκέδες. Ε ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που έκανα αυτό το λάθος. Αυτό είναι για άλλες μανουλες πιο υπομονετικες, σίγουρα όχι για μένα...

αααα πετυχες και το αγαπημενο μου λαχανικο! Ούτε να τα βλέπω τα παντζάρια, πως θα τα ταϊσω Παναγια μου??? Χαχαχα! Με κρύα καρδια σίγουρα! 

Λερώνει το ατιμο, μια φορα εβρασα του αντρα μου και δεν καθαριζε η κατσαρολα σχεδον... Εχεις δικιο, αυτα ειναι για αυτες τις γυναικες που εχουν υπομονη. Εγω αν το κανω αυτο, γτ μεγαλες κουβεντες δεν θελω να λεω, θα το κανω με πιο ασφαλή τρόφιμα! 

Πως εισαι κοριτσακι μου εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε την Β επιπεδου σημερα κοριτσιαααα!!! 

Wish me luck, να εχουν ανεβει το αμνιακο υγρο και να δει το μωρακι μου υγιή, γιατι όλη νύχτα πάλι έφερνα βολτες στο κρεβατι 🙏 Κάντε μια προσευχουλα για εμενα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Κι εγω πιστεύω πως δεν κατάλαβε καλά... Θα νόμιζε το κακάο με τη ζαχαρη που έχει μέσα αλλα ναι υπα΄ρχει το απλό κακάο που βάζουμε και στα γλυκά που δεν θέλει έξτρα ζάχαρη. Εγω πιστευω οτι αυτό δεν ειναι πρόβλημα μια κουταλίτσα. 

Για τη ζάχαρη συφμωνω κι εγω οτι δεν εχει. Σε περιοδους διαιτας, οι διαιτολογοι λενε πινε αφοβα γτ οι θερμιδες του ειναι λίγες καθως δεν εχει ζαχαρη. Ομως το επιφοβο ειναι η καφεϊνη, δεν ξερω ποση εχει, αλλα εχει. 

Θεωρω κι εγω πως καταλαβε λαθος. Του ειπες για μεσα στο γαλα κι αυτος μπορει να σκεφτηκε κανα ροφημα σοκολατας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε την Β επιπεδου σημερα κοριτσιαααα!!! 

Wish me luck, να εχουν ανεβει το αμνιακο υγρο και να δει το μωρακι μου υγιή, γιατι όλη νύχτα πάλι έφερνα βολτες στο κρεβατι 🙏 Κάντε μια προσευχουλα για εμενα ❤️ 

Οι προσευχές μας θα σε συντροφεύουν!όλα θα πάνε κατ ευχην!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε την Β επιπεδου σημερα κοριτσιαααα!!! 

Wish me luck, να εχουν ανεβει το αμνιακο υγρο και να δει το μωρακι μου υγιή, γιατι όλη νύχτα πάλι έφερνα βολτες στο κρεβατι 🙏 Κάντε μια προσευχουλα για εμενα ❤️ 

Καλή επιτυχία εύχομαι και μόνο χαρμόσυνα νέα να έχεις να μας πεις. 

Αχ ένιωσα αλήθεια ένα σφίξιμο στο στομάχι μιας και περιμένω και την δικιά μου β επιπέδου την άλλη βδομάδα. 

Τι ώρα έχεις? 

Αγωνιώ να μάθω τα νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε την Β επιπεδου σημερα κοριτσιαααα!!! 

Wish me luck, να εχουν ανεβει το αμνιακο υγρο και να δει το μωρακι μου υγιή, γιατι όλη νύχτα πάλι έφερνα βολτες στο κρεβατι 🙏 Κάντε μια προσευχουλα για εμενα ❤️ 

Ολα θα πανε καλα! Στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια!!! 💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω!! ❤️ 

@Watermelon εχω ραντεβου 14:30 κι ελπιζω να μην  με αργήσει γιατί στην αυχενική είχε κόσμο... Ειχα ραντεβού 15:30 τοτε και με είδε 16:00+...

Αν δεν ειχα αυτό το αγχος με το αμνιακό υγρό θα ήμουν πιο ήρεμη, τώρα αυτό ειναι το πρώτο που θα τον ρωτησω να δει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω!! ❤️ 

@Watermelon εχω ραντεβου 14:30 κι ελπιζω να μην  με αργήσει γιατί στην αυχενική είχε κόσμο... Ειχα ραντεβού 15:30 τοτε και με είδε 16:00+...

Αν δεν ειχα αυτό το αγχος με το αμνιακό υγρό θα ήμουν πιο ήρεμη, τώρα αυτό ειναι το πρώτο που θα τον ρωτησω να δει! 

Καλή επιτυχια!!!!! Ολη η μαμαδοπαρέα σε σκέφτεται και σου στέλνει την πιο θετική ενέργεια!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Καλή επιτυχια!!!!! Ολη η μαμαδοπαρέα σε σκέφτεται και σου στέλνει την πιο θετική ενέργεια!!!!!❤️

Σας ευχαριστω απο καρδιας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω!! ❤️ 

@Watermelon εχω ραντεβου 14:30 κι ελπιζω να μην  με αργήσει γιατί στην αυχενική είχε κόσμο... Ειχα ραντεβού 15:30 τοτε και με είδε 16:00+...

Αν δεν ειχα αυτό το αγχος με το αμνιακό υγρό θα ήμουν πιο ήρεμη, τώρα αυτό ειναι το πρώτο που θα τον ρωτησω να δει! 

Δυστυχώς πολλοί γιατροί ανεξαρτήτως της ειδικότητας τους , αργούν στα ραντεβού και σου παρατείνουν το άγχος! 

Αχ. Με το καλό! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και γω κάτι που με απασχολεί?? Επειδή από την αρχή στερουμαι την ζάχαρη λόγω διαβήτη κύησης θέλω πολύ στο γάλα μου να βάζω λίγο κακαο(στην μύτη του κουταλιού κυριολεκτικά) στην αρχή το έκανα από μόνη μου μια φορά την εβδομάδα, φοβόμουν όμως ότι ίσως να μην κάνει, είχα ρωτήσει τον ενδοκρινολογο αν μπορώ να το καταναλωνω πιο συχνά μου είπε καλύτερα όχι γτ περιέχει ζάχαρη και καφεΐνη. Σκέφτομαι ότι μήπως είχε καταλάβει λαθος.... τύπου hemo, nesquik και τέτοια γιατί εγώ ξέρω το κακαο είναι καθαρό κακαο χωρίς ζάχαρη αφού είναι πικρό και έχει και μαγνήσιο που βοηθάει στις συσπασεις !! Τεσπα το έχω απορία τελικα γιατί θα ήθελα κάθε μέρα να βάζω λίγο στο γάλα μου τουλάχιστον το απόγευματα να ξεγιελιεμαι καπως. Τον γυναικολόγο μου δεν τον έχω ρωτήσει πότε, θα τον ρωτήσω την Παρασκευή!! Εσείς ξέρετε κάτι γιατί κάθε φορά που βάζω μια ανασφάλεια  την έχω. Τίποτα δεν μπορούμε να χαρούμε πια

Το κακά το ωμό δεν έχει ζάχαρη,μπορείς να πίνεις,άσε που έχει και αντιοξειδωτικά,μαγνήσιο κτλ!Η περιεκτικότητα καφεΐνης σε ένα κουταλάκι είναι περίπου 3mg όταν σου λένε στην εγκυμοσύνη ημερησίως έως 200mg καφεΐνης, άρα μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lilaki87 είπε:

Το κακά το ωμό δεν έχει ζάχαρη,μπορείς να πίνεις,άσε που έχει και αντιοξειδωτικά,μαγνήσιο κτλ!Η περιεκτικότητα καφεΐνης σε ένα κουταλάκι είναι περίπου 3mg όταν σου λένε στην εγκυμοσύνη ημερησίως έως 200mg καφεΐνης, άρα μια χαρά!!

Ενημερωμένη σε βρίσκω 😀... Τέλεια!!! Δεν ήξερα ότι περιέχει καφεΐνη. Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

αααα πετυχες και το αγαπημενο μου λαχανικο! Ούτε να τα βλέπω τα παντζάρια, πως θα τα ταϊσω Παναγια μου??? Χαχαχα! Με κρύα καρδια σίγουρα! 

Λερώνει το ατιμο, μια φορα εβρασα του αντρα μου και δεν καθαριζε η κατσαρολα σχεδον... Εχεις δικιο, αυτα ειναι για αυτες τις γυναικες που εχουν υπομονη. Εγω αν το κανω αυτο, γτ μεγαλες κουβεντες δεν θελω να λεω, θα το κανω με πιο ασφαλή τρόφιμα! 

Πως εισαι κοριτσακι μου εσυ? 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε την Β επιπεδου σημερα κοριτσιαααα!!! 

Wish me luck, να εχουν ανεβει το αμνιακο υγρο και να δει το μωρακι μου υγιή, γιατι όλη νύχτα πάλι έφερνα βολτες στο κρεβατι 🙏 Κάντε μια προσευχουλα για εμενα ❤️ 

Χαχχαχα με ο,τι τρόφιμο και να το κάνεις θα καταλήξει στην καλύτερη στο πάτωμα. Αν έχεις τα κουράγια να βάζεις ηλεκτρική τρία γεύματα την ημέρα, τρεις φορές χαρά στο κουράγιο σου. Ειλικρινα βγαζω το καπέλο σε όλες το κάνουν !!

Κορίτσι μου καλά είμαι λίγο βήχω ακόμα, έχω έναν περίεργο πόνο στο αριστερό μου πλευρό πάλι, ο γιατρός λέει μυϊκός θα είναι επειδή μεγαλώνει η κοιλιά, εγώ κλασσικά ανησυχώ. Κατά τα άλλα καλά..

Ωωωωωω ήρθε και η δική σου σειρααα, προσευχές θετική ενέργεια και όλα θα πάνε τέλεια!!!! Είναι γουρλιδικη η ομάδα μας εδώ, σε όλες πήγαν όλα καλά❤️❤️

Περιμένουμε τα νέα σου.πολλα φιλιά και ευχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα σχετικα με τη μέθοδο μοντεσορι.Σκεφτόμουν να αγορασω τέτοιο κρεββατι για να βοηθήσω την ανάπτυξη του μωρου.Γνωρίζεται αν το εχει κανει καποια κοπέλα και ποια η αποψη της.Θα ηθελα να διευκολύνω την πρωτοβουλια να κινείται ανεξαρτητα οσο νωρίτερα γίνεται, και φυσικά να  μην σκαρφαλωνει κάγκελα σαν δραπέτης για Να βγει από την κούνια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα σχετικα με τη μέθοδο μοντεσορι.Σκεφτόμουν να αγορασω τέτοιο κρεββατι για να βοηθήσω την ανάπτυξη του μωρου.Γνωρίζεται αν το εχει κανει καποια κοπέλα και ποια η αποψη της.Θα ηθελα να διευκολύνω την πρωτοβουλια να κινείται ανεξαρτητα οσο νωρίτερα γίνεται, και φυσικά να  μην σκαρφαλωνει κάγκελα σαν δραπέτης για Να βγει από την κούνια του.

Κορίτσι μου να ξέρεις ότι αν δεν έχει κάγκελα το μωρό θα φεύγει, από τη στιγμή που θα αρχίσει να μπουσουλαει. Θα είσαι κι εσύ δίπλα;η θέλεις να κοιμάσαι στο δωμάτιο σου; Γιατί αν εσύ είσαι στο δωμάτιο σου θα έχεις το νου σου όλο το βράδυ που είναι το μωρό. Εγώ όσο μπορούσα να έχω κούνια και κάγκελα το εκμεταλλεύτηκα. Από τη στιγμή που άρχισαν να σκαρφαλώνουν είναι στο δικό μου κρεβάτι κάθε βράδυ και κοιμόμαστε όλοι μαζί.. αλλά ήταν ωραία όσο ήταν φυλακισμένα στα κάγκελα της κούνιας 🤣🤣

Τώρα πήρα ένα ωραίο κρεβάτι στη μεγάλη μου και ούτε να το κοιτάξει, ελπίζω κάποια στιγμή να θελήσει να πάει μόνη της. Τα κρεβάτια Μοντεσσόρι να σου πω τα λιμπιζομουν κι εγώ για τώρα που είναι πιο μεγάλα, αλλά σκέψου ότι είναι πανάκριβα και θα πρέπει σε λίγα χρόνια να τα αλλάξεις και να πάρεις αλλα. Ενώ αν είναι να δώσεις 800 ευρώ για ένα κρεβάτι τουλάχιστον ας κρατήσει μέχρι που θα είναι μεγάλο το παιδάκι. Τώρα βέβαια εξαρτάται και από τα οικονομικά του καθενός. Εγώ με τρία παιδιά δυστυχώς πρέπει να κοιτάω τι βολεύει, σε τι θα κοιμούνται και πιο μεγάλα, να μην παίρνουν πολύ χώρο κτλ κτλ. Εσύ αν εχεις να διαθέσεις Κάντο δεν έχεις να χάσεις κάτι, μπορεί αν μάθει από μικρό να κοιμάται εκεί να σου κοιμάται και πιο μεγάλο και να μην έχεις θέμα να έρχεται στο κρεβάτι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα σχετικα με τη μέθοδο μοντεσορι.Σκεφτόμουν να αγορασω τέτοιο κρεββατι για να βοηθήσω την ανάπτυξη του μωρου.Γνωρίζεται αν το εχει κανει καποια κοπέλα και ποια η αποψη της.Θα ηθελα να διευκολύνω την πρωτοβουλια να κινείται ανεξαρτητα οσο νωρίτερα γίνεται, και φυσικά να  μην σκαρφαλωνει κάγκελα σαν δραπέτης για Να βγει από την κούνια του.

Δεν γνωρίζω κάποιον που να έχει για να σου πω! Πάντως αυτά τα κρεβατια είναι πανέμορφα και μένα μαρεσουν πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 

Περιμένουμε τα αποτελέσματά σας💙 

Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο εγώ. Ο τράχηλος ειναι στα ίδια με καθησυχασε γενικά μπορώ να πω. Μου είπε ότι δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα γεννήσω προωρα. Είναι λέει σα να λέμε σε 300 ασθενείς ότι έχουν χοληστερίνη και θα πάθουν όλοι έμφραγμα μέσα σε έναν χρόνο. 😂 Αυτό λέει είναι μελέτες που αυξάνουν κάπως την πιθανότητα. Μας ενδιαφέρει να μην μειώνεται και τώρα είναι στα ίδια. Δεν αυξήσαμε δόση στην προγεστερόνη η οποία λέει γενικά κάνει θαύματα . Θα πάω ξανά την τρίτη με το καλό και αν είναι όλα πάλι έτσι θα πηγαίνω ανά δύο εβδομάδες. Μου λεει "όχι μόνο ξάπλα σε παρακαλώ απαγορεύεται αυτά είναι παλιές αντιλήψεις. Από την ξάπλα προκυπτουν θρομβώσεις" . Κανονικά μου λέει θα ζεις χωρίς υπερβολές. Ούτε ξάπλα , ούτε να πάρεις τα βουνά και να περπατάς 4 ώρες 😂 το μόνο που είπε τέλος και να βάλουμε "Χ" είναι η σεξουαλική επαφή. Αχ γιε μου τι άλλο θα κάνω για χάρη σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 

Περιμένουμε τα αποτελέσματά σας💙 

Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο εγώ. Ο τράχηλος ειναι στα ίδια με καθησυχασε γενικά μπορώ να πω. Μου είπε ότι δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα γεννήσω προωρα. Είναι λέει σα να λέμε σε 300 ασθενείς ότι έχουν χοληστερίνη και θα πάθουν όλοι έμφραγμα μέσα σε έναν χρόνο. 😂 Αυτό λέει είναι μελέτες που αυξάνουν κάπως την πιθανότητα. Μας ενδιαφέρει να μην μειώνεται και τώρα είναι στα ίδια. Δεν αυξήσαμε δόση στην προγεστερόνη η οποία λέει γενικά κάνει θαύματα . Θα πάω ξανά την τρίτη με το καλό και αν είναι όλα πάλι έτσι θα πηγαίνω ανά δύο εβδομάδες. Μου λεει "όχι μόνο ξάπλα σε παρακαλώ απαγορεύεται αυτά είναι παλιές αντιλήψεις. Από την ξάπλα προκυπτουν θρομβώσεις" . Κανονικά μου λέει θα ζεις χωρίς υπερβολές. Ούτε ξάπλα , ούτε να πάρεις τα βουνά και να περπατάς 4 ώρες 😂 το μόνο που είπε τέλος και να βάλουμε "Χ" είναι η σεξουαλική επαφή. Αχ γιε μου τι άλλο θα κάνω για χάρη σου 😂

Μπράβο κοριτσαρα!!! Πολύ ωραία σου τα είπε ο γιατρός σου, τα πάντα όλα θα κάνουμε γιαυτα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 

Περιμένουμε τα αποτελέσματά σας💙 

Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο εγώ. Ο τράχηλος ειναι στα ίδια με καθησυχασε γενικά μπορώ να πω. Μου είπε ότι δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα γεννήσω προωρα. Είναι λέει σα να λέμε σε 300 ασθενείς ότι έχουν χοληστερίνη και θα πάθουν όλοι έμφραγμα μέσα σε έναν χρόνο. 😂 Αυτό λέει είναι μελέτες που αυξάνουν κάπως την πιθανότητα. Μας ενδιαφέρει να μην μειώνεται και τώρα είναι στα ίδια. Δεν αυξήσαμε δόση στην προγεστερόνη η οποία λέει γενικά κάνει θαύματα . Θα πάω ξανά την τρίτη με το καλό και αν είναι όλα πάλι έτσι θα πηγαίνω ανά δύο εβδομάδες. Μου λεει "όχι μόνο ξάπλα σε παρακαλώ απαγορεύεται αυτά είναι παλιές αντιλήψεις. Από την ξάπλα προκυπτουν θρομβώσεις" . Κανονικά μου λέει θα ζεις χωρίς υπερβολές. Ούτε ξάπλα , ούτε να πάρεις τα βουνά και να περπατάς 4 ώρες 😂 το μόνο που είπε τέλος και να βάλουμε "Χ" είναι η σεξουαλική επαφή. Αχ γιε μου τι άλλο θα κάνω για χάρη σου 😂

Πολυ χαιρομαι! Οποτε ωραια θα το παρακολουθειτε και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lilaki87 είπε:

Το κακά το ωμό δεν έχει ζάχαρη,μπορείς να πίνεις,άσε που έχει και αντιοξειδωτικά,μαγνήσιο κτλ!Η περιεκτικότητα καφεΐνης σε ένα κουταλάκι είναι περίπου 3mg όταν σου λένε στην εγκυμοσύνη ημερησίως έως 200mg καφεΐνης, άρα μια χαρά!!

Τόσο λίγο καφεϊνη εχει? Ααααχ δεν ξερεις ποσο μου αρεσε αυτο που είπες!! Εγω έπινα κακάο για να αποφεύγω κανα καφέ, γτ είχα εθισμό! Και τωρα που δεν πίνω καφέ, ένα κακάο θα ηταν ότι πρέπει. Οσο αντεχει ακομα ο καιρος δλδ γιατι αν κανει ζέστη δεν νομιζω να πινουμε κακάο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ! αλη΄θεια το ποστ που έκανα χθες απο το κινητο δεν φάνηκε ποτε?? 

ωωωω δεν το βρισκω πουθενα. Εν παση περιπτώσει! Κοριτσια το αμνιακο υγρό είχε επανέλθει. Μου εξήγησε ο γιατρός πως το αμνιακό υγρό δεν ειναι λίμνη, ειναι σαν ποτάμι. Καθε 36 ώρες φευγει και δημιουργειται καθαρό. Δεν στεγνώνει το παιδι φυσικά, απλά αυξομειώνεται. Ο τράχηλος μου ειναι 3.41 και το βαρος της μικρουλας μου ειναι 400 γραμμαρια. Ολες οι μετρήσεις μας ήταν φυσιολογικές ❤️ τα νεα μας λεει ο γιατρος ειναι πολύ καλα. Η γιατρος μου ειδε τα αποτελεσματα αμεσα μεσω εμαιλ και μας ειπε κι αυτη πως ειναι ολα μια χαρα! Οι τιμες μας λεει φυσιολογικές. Δεν μας ανησυχεί τιποτα!

Επειτα, κάναμε μια καταδρομική στο prenatal, σπαταλησα μεσα σε 1 τεταρτάκι 150 ευρούλια και επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας, ξανα έγινα ο εαυτός μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...