Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Την γλυκόζη την πας εσύ 'η την έχουν εκεί? Πω πω έχω δει σε σιρόπια που χρησιμοποιούν την γλυκόζη και αηδιάζω και μόνο που το σκέφτομαι :P

Τα φάρμακα κάνει να τα πιεις ? Δηλαδή το Τ4 που παίρνω το πρωί ας πούμε? Αν και θα ρωτήσω και τον γιατρό μόλις είναι η ώρα. 

Εμένα παντως μου ειπε να μην παρω του θυρωηδους εκείνη τη μέρα. Και επίσης επειδή κάνω και τις innohep αντιπηκτικές ενέσεις και στην τελευταία αιμοληψία θα πάρουν αίμα και για anti-xa (ειναι μια εξεταση που δείχνει την πήξη του αίματος σε σχέση με τις ενέσεις, κααααααατι τετειο τωρα το λεω οπως ναναι εγω! χαχα) οπότε μου ειπε και την ένεση να την έχω κάνει 8 το πρωι γιατι μεχρι την τελευταια αιμοληψια με την anti xa θελει να εχουν μεσολαβήσει καποιες ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Εμένα παντως μου ειπε να μην παρω του θυρωηδους εκείνη τη μέρα. Και επίσης επειδή κάνω και τις innohep αντιπηκτικές ενέσεις και στην τελευταία αιμοληψία θα πάρουν αίμα και για anti-xa (ειναι μια εξεταση που δείχνει την πήξη του αίματος σε σχέση με τις ενέσεις, κααααααατι τετειο τωρα το λεω οπως ναναι εγω! χαχα) οπότε μου ειπε και την ένεση να την έχω κάνει 8 το πρωι γιατι μεχρι την τελευταια αιμοληψια με την anti xa θελει να εχουν μεσολαβήσει καποιες ώρες.

Ναι ναι την ξέρω την anti xa γιατί κάνω και εγώ ενέσεις innohep.  :P

Ποιες κάνεις? Εγώ τις πορτοκαλί. Των 8.000 μονάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ναι ναι την ξέρω την anti xa γιατί κάνω και εγώ ενέσεις innohep.  :P

Ποιες κάνεις? Εγώ τις πορτοκαλί. Των 8.000 μονάδων 

Κανω τις μπλε. νομιζω 45000 κατι τετειο... Και καθε φορα με ρωτανε και δεν εχω καταλαβει και ποια ειναι η διαφορα μπλε με πορτοκαλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ από φάρμακα έχω μόνο το μαγνησιο το πρωί 11 οπότε το πήρα μετά από όλη την διαδικασία!!! Ρωτήστε σίγουρα τους γιατρούς σας γιαυτό. Την γλυκόζη την παίρνουμε εμείς από φαρμακείο ένα δοχείο λευκό είναι 1-2 ευρώ κοστίζει αν θυμάμαι καλά! Εγώ χάζεψα λίγο κινητό,έκλεισα και λίγο τα μάτια μου για λίγο είχε έναν ωραίο αναπαυτικό καναπέ, είχα και την γειτόνισσα μπιρι μπιρι 😄 οπότε πέρασε η ώρα. Πάρτε βιβλία σταυρόλεξα, χαμένα δεν θα πάνε!! Τουαλέτα εγώ πήγα πριν την 1η αιμοληψία μετά τα κορίτσια εκεί στο εργαστήριο δεν με άφηναν να κουνηθω, ίσως γτ ανακατευομουν κιόλας εγώ, την νύφη μου ας πούμε που την είχε κάνει την άφησαν να πάει και μέχρι το σπίτι της που ήταν κοντά, οπότε σχετικό είναι κι αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν!!! Είναι αρκετά καλές τιμές εκτός από τα 60' που υπάρχει ξεκάθαρα πρόβλημα!σας το έχω στείλει πιο κάτω. ενταξει,αναμενομενο έχοντας ήδη προδιαβητη 😔 τουλάχιστον γλιτώνουμε την ινσουλίνη νομίζω με τέτοιες τιμές, τι λέτε και σεις?? 

Screenshot_20230422_140712.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Κανω τις μπλε. νομιζω 45000 κατι τετειο... Και καθε φορα με ρωτανε και δεν εχω καταλαβει και ποια ειναι η διαφορα μπλε με πορτοκαλι.

Η διαφορά λογικά είναι οι μονάδες- η δόση του φαρμάκου σε κάθε ένεση ανάλογα τις ανάγκες της κάθε κοπέλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Βγήκαν!!! Είναι αρκετά καλές τιμές εκτός από τα 60' που υπάρχει ξεκάθαρα πρόβλημα!σας το έχω στείλει πιο κάτω. ενταξει,αναμενομενο έχοντας ήδη προδιαβητη 😔 τουλάχιστον γλιτώνουμε την ινσουλίνη νομίζω με τέτοιες τιμές, τι λέτε και σεις?? 

Screenshot_20230422_140712.jpg

Καλησπέρα Μαρίκα, εμένα μου φαίνονται πολύ καλα τα αποτελέσματα. Η δεύτερη είναι οριακά μεγαλύτερη των τιμών αναφοράς. Όχι μόνο ινσουλίνη, ούτε δίαιτα που λέει ο λόγος. Αλλά θα στα πει κι ο γιατρός σου αυτά καλύτερα απο εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2023 at 5:08 ΜΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Γεια σου φιλη!!

Εγώ μαγνήσιο πάντως, επειδη ειδα οτι λες για τον 6ο, έχω ξεκινήσει ήδη ένα μήνα. Και σήμερα εκλεισε ο 5ος μηνας. Ειμαι 5 μηνών στρογγυλά, άρα πες οτι πίνω απο οταν ξεκίνησε ο 5ος χωρίς να της αναφέρω συσπάσεις ή κατι που να την κανει να μου το δωσει νωριτερα. 

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να μη θυμάμαι καλά! Να ξεκίνησα δλδ κ γω νωρίτερα. Χαχα θα δεις ότι όλα όσα τώρα τηρείς ευλαβικά ξαφνικά θα ξεχαστούν... Καμιά φορά ούτε εγώ δεν πιστεύω ότι δε θυμάμαι πράγματα που τα θεωρούσα τοοοοσο σημαντικά! Οπότε μπορεί κ γω να άρχισα στον 5ο... Σε κάθε περίπτωση αφού το έδωσε ο γιατρός καλά κάνεις κ το ακολουθείς. Κ γω δεν είχα συσπάσεις ούτε καν στο τέλος! Το απόλυτο μηδέν, παρόλα αυτά πήρα μαγνήσιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

😁😁 Και μένα το κάνει αυτό και όντως ακούς την καρδούλα του τώρα πια!! 

Είστε σίγουρες ότι είναι η καρδιά του μωρου? Εγώ και ο άντρας μου έχουμε εντοπίσει τον δικό μου παλμό, να αντανακλάται στην μήτρα.

Δεν νομίζω ότι ακούει την καρδιά του μωρού αλλά μάλλον την δική σου. Αν ήταν τόσο εύκολο θα είχαμε γλιτώσει πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Είστε σίγουρες ότι είναι η καρδιά του μωρου? Εγώ και ο άντρας μου έχουμε εντοπίσει τον δικό μου παλμό, να αντανακλάται στην μήτρα.

Δεν νομίζω ότι ακούει την καρδιά του μωρού αλλά μάλλον την δική σου. Αν ήταν τόσο εύκολο θα είχαμε γλιτώσει πολλά...

Ναι ισχύει ότι αντανακλά και στην μήτρα ο δικός μας παλμός και γω αυτό του είπα είσαι σίγουρος? Ναι μου λέει όπως τον ακούμε και στον υπερηχο !ο άνδρας μου άκουγε και τα δύο, ο δικός μου αριστερά και της μπέμπας προς δεξιά με την θέση που έχει τώρα..ετσι λέει 😄!! Πάντως σε αυτή την εβδομάδα μπορείς να την ακούσεις με το αφτί και με στηθοσκοπιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Ναι ισχύει ότι αντανακλά και στην μήτρα ο δικός μας παλμός και γω αυτό του είπα είσαι σίγουρος? Ναι μου λέει όπως τον ακούμε και στον υπερηχο !ο άνδρας μου άκουγε και τα δύο, ο δικός μου αριστερά και της μπέμπας προς δεξιά με την θέση που έχει τώρα..ετσι λέει 😄!! Πάντως σε αυτή την εβδομάδα μπορείς να την ακούσεις με το αφτί και με στηθοσκοπιο!! 

Θα το ρωτήσω, δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια και μου φαίνεται λίγο περίεργο :P αλλα αν ισχύει θα είναι τέλειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Βγήκαν!!! Είναι αρκετά καλές τιμές εκτός από τα 60' που υπάρχει ξεκάθαρα πρόβλημα!σας το έχω στείλει πιο κάτω. ενταξει,αναμενομενο έχοντας ήδη προδιαβητη 😔 τουλάχιστον γλιτώνουμε την ινσουλίνη νομίζω με τέτοιες τιμές, τι λέτε και σεις?? 

Screenshot_20230422_140712.jpg

Μπράβο κοριτσακι μου είδες που πήγαν όλα καλά;;Πολύ χαίρομαι για εσένα. Θύμησε μου κι εσύ στην αρχή είχες 95 ζάχαρο;το νηστείας;είδες που πέφτει με κάποιο μαγικό τρόπο; Ελπίζω να πέσει κι εμένα γτ κι εγώ είχα 95 και την έχω παρατήσει την δίαιτα τελείως δεν μπορούσα πεινούσα.....🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου είδες που πήγαν όλα καλά;;Πολύ χαίρομαι για εσένα. Θύμησε μου κι εσύ στην αρχή είχες 95 ζάχαρο;το νηστείας;είδες που πέφτει με κάποιο μαγικό τρόπο; Ελπίζω να πέσει κι εμένα γτ κι εγώ είχα 95 και την έχω παρατήσει την δίαιτα τελείως δεν μπορούσα πεινούσα.....🤣

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου καλό!! Ναι είχα 98 νηστείας και όντως έπεσε και σε θυμήθηκα ξέρεις!! Μακάρι να είναι για όλες χαμηλές οι τιμές, να μην πεινάσει καμία 😂!! Υπομονή και με το καλό και οι δικές σας εξετάσεις μανουλες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου καλό!! Ναι είχα 98 νηστείας και όντως έπεσε και σε θυμήθηκα ξέρεις!! Μακάρι να είναι για όλες χαμηλές οι τιμές, να μην πεινάσει καμία 😂!! Υπομονή και με το καλό και οι δικές σας εξετάσεις μανουλες❤️

Πολύ χάρηκα ❤️❤️ να σου πω έκανες διατροφή όμως και σου έπεσε ε;;;;η από μόνο του;;;

Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Πολύ χάρηκα ❤️❤️ να σου πω έκανες διατροφή όμως και σου έπεσε ε;;;;η από μόνο του;;;

Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας

Να σαι καλά!!!! Ναι κάνω διατροφή εδώ και 3 μήνες, φαντάζομαι σίγουρα έπαιξε ρόλο αλλιώς τώρα μπορεί να ήμουνα με ινσουλίνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2023 at 8:10 ΜΜ, ο/η Watermelon είπε:

Μένω Καλαμάτα. Οπότε στο νοσοκομείο της περιοχής μου θα γεννήσω. Εσύ? 

Εγω θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ πρωτα ο Θεος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2023 at 8:58 ΜΜ, ο/η irini02 είπε:

Αχ συγκρινηθηκαααα μωρεεε ο γλυκούλης!!! Εμενα πια βαζει και το αυτί του να ακούσει και με κοροιδευει γιατι εγω δεν μπορω να ακούσω με το αυτί! 

Ναι ειναι αρκετα γλυκουλης οταν θελει! Χαχαχα!  Ωραια κίνηση αλλα ακουει τιποτα??? 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2023 at 3:26 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να μη θυμάμαι καλά! Να ξεκίνησα δλδ κ γω νωρίτερα. Χαχα θα δεις ότι όλα όσα τώρα τηρείς ευλαβικά ξαφνικά θα ξεχαστούν... Καμιά φορά ούτε εγώ δεν πιστεύω ότι δε θυμάμαι πράγματα που τα θεωρούσα τοοοοσο σημαντικά! Οπότε μπορεί κ γω να άρχισα στον 5ο... Σε κάθε περίπτωση αφού το έδωσε ο γιατρός καλά κάνεις κ το ακολουθείς. Κ γω δεν είχα συσπάσεις ούτε καν στο τέλος! Το απόλυτο μηδέν, παρόλα αυτά πήρα μαγνήσιο. 

Το παρατηρώ αυτο απο την κολλητή μου, που γέννησε τον Μαιο του 2021. Πολλές φορε΄ς μου λέει οτι κάτι δεν θυμαται, αλλά απο οτι φαίνεται ειναι γενικό! Χαχχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

@Mummy2beέκανες τις εξετάσεις αίματος και ούρων?

Ναι τις έκανα, ήταν μια χαρα. Και ο αιματοκρίτης μου που ήταν στο 35, εχει παει μονο 34.4. Που περίμενε να πέσει κι άλλο.. Αλλά γενικά δόξα το θεό, ήταν μια χαρά. Μένει μονο να δει και η ενδοκρινολόγος το 2.62 της TSH. Κατα τα αλλα ολα βγηκαν καθαρά. 

Γενικά δεν είδα ούτε σταγόνα στο εσώρουχο απο την Παρασκευή που τα λέγαμε. Σήμερα είδα υγρά, αλλά λευκά... 😕 αυτη την αηδία! Τουλάχιστον δεν ειναι υγρά που να δείχνουν οτι χάνω αμνιακό! :D :D Δοξα το θεο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ναι τις έκανα, ήταν μια χαρα. Και ο αιματοκρίτης μου που ήταν στο 35, εχει παει μονο 34.4. Που περίμενε να πέσει κι άλλο.. Αλλά γενικά δόξα το θεό, ήταν μια χαρά. Μένει μονο να δει και η ενδοκρινολόγος το 2.62 της TSH. Κατα τα αλλα ολα βγηκαν καθαρά. 

Γενικά δεν είδα ούτε σταγόνα στο εσώρουχο απο την Παρασκευή που τα λέγαμε. Σήμερα είδα υγρά, αλλά λευκά... 😕 αυτη την αηδία! Τουλάχιστον δεν ειναι υγρά που να δείχνουν οτι χάνω αμνιακό! :D :D Δοξα το θεο!! 

Τέλεια!! Μπράβο!! Το crp πόσο βγήκε αν επιτρέπεται?

Εντάξει μην σε πανικοβάλλει και το οποιοδήποτε υγρό που θα δεις. Είναι λογικο να έχουμε αυξημένα υγρά! Αλλά αφού βλέπεις αυτό που μοιάζει με υγρά "ωορρηξίας" τότε μια χαρά! 

Σήμερα έχεις β επιπέδου ε?

Με το καλό εύχομαι όλα!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Θα αναμένουμε νέα σου. Εγώ πάω την άλλη εβδομάδα , όταν θα είμαι 22 και 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Τέλεια!! Μπράβο!! Το crp πόσο βγήκε αν επιτρέπεται?

Εντάξει μην σε πανικοβάλλει και το οποιοδήποτε υγρό που θα δεις. Είναι λογικο να έχουμε αυξημένα υγρά! Αλλά αφού βλέπεις αυτό που μοιάζει με υγρά "ωορρηξίας" τότε μια χαρά! 

Σήμερα έχεις β επιπέδου ε?

Με το καλό εύχομαι όλα!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Θα αναμένουμε νέα σου. Εγώ πάω την άλλη εβδομάδα , όταν θα είμαι 22 και 2

Την Πεμπτη έχουμε την Β επιπέδου! Μακάρι να ήταν σήμερα! Θα ειμαι 22+1 εγω.

Η CRP μου ηταν στο 4.24 με τιμές αναφοράς για αρνητικό < 5 και <10 το αρνητικό σε εγκυμοσύνη. 

Και σάκχαρο 79!!! Παρά τα κουλούρια του Πάσχα 🤣 

 

Η απάντηση της σε ολη την εικονα μου ήταν "Τέλεια είμαστε" και καπως πήγε η ψυχούλα μου στη θεση της ❤️ Εχω εντυπωσιαστει με τα λευκά μου! Εφτασα στο 9. Πάντα τα λευκά μου ήταν εντος ορίων μεν, αλλά λίγο πάνω απο το όριο. Ημουν στο 4,5 - 5 το πολυ. Με τιμες αναφορας 4-10. Και τώρα ανέβηκαν τοσο πολυ με τόσα που πίνω... Για αυτο δεν εχω κάνει ούτε αψού! Για αυτο πέρασε κόβιντ ο καλός μου κι εγώ βράχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2023 at 6:01 ΜΜ, ο/η Marika31 είπε:

Ναι ισχύει ότι αντανακλά και στην μήτρα ο δικός μας παλμός και γω αυτό του είπα είσαι σίγουρος? Ναι μου λέει όπως τον ακούμε και στον υπερηχο !ο άνδρας μου άκουγε και τα δύο, ο δικός μου αριστερά και της μπέμπας προς δεξιά με την θέση που έχει τώρα..ετσι λέει 😄!! Πάντως σε αυτή την εβδομάδα μπορείς να την ακούσεις με το αφτί και με στηθοσκοπιο!! 

Κορίτσια το ακουω κι εγω αυτο. Ειναι ο δικος μας παλμος. Το μωράκι εχει διπλάσιο αριθμο παλμών. Πχ εμεις ειχαμε 147 προχθες. Οποτε αυτο που πιάνουν ειναι ο δικος μας, οχι του μωρου. 

Του μωρου μπορουν μονο τα σκυλίνια μας να το ακουσουν. Το δικο μας το καταλαβαινω οτι το ακουει καθως δεν αντέχει πολύ κοντά μου, κοντά στην κοιλιά γτ πιάνει τον χτύπο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummy2be είπε:

Την Πεμπτη έχουμε την Β επιπέδου! Μακάρι να ήταν σήμερα! Θα ειμαι 22+1 εγω.

Η CRP μου ηταν στο 4.24 με τιμές αναφοράς για αρνητικό < 5 και <10 το αρνητικό σε εγκυμοσύνη. 

Και σάκχαρο 79!!! Παρά τα κουλούρια του Πάσχα 🤣 

 

Η απάντηση της σε ολη την εικονα μου ήταν "Τέλεια είμαστε" και καπως πήγε η ψυχούλα μου στη θεση της ❤️ Εχω εντυπωσιαστει με τα λευκά μου! Εφτασα στο 9. Πάντα τα λευκά μου ήταν εντος ορίων μεν, αλλά λίγο πάνω απο το όριο. Ημουν στο 4,5 - 5 το πολυ. Με τιμες αναφορας 4-10. Και τώρα ανέβηκαν τοσο πολυ με τόσα που πίνω... Για αυτο δεν εχω κάνει ούτε αψού! Για αυτο πέρασε κόβιντ ο καλός μου κι εγώ βράχος! 

Μήπως θα είσαι 21 +1 ? 

Γιατί θυμάμαι που λέγαμε πριν μέρες ότι έχουμε 2 ημέρες διάφορα. Σκέψου δηλαδη σήμερα εγώ είμαι 21 εβδομάδων ακριβώς. Αύριο θα είμαι 21 + 1 και την Πέμπτη 21+3 . 

Αχ μπράβο! Τέλεια αποτελέσματα! 

εγώ από αρχές Απρίλη που έκανα την τελευταία. Γεν αίματος είχα 9.83 στα λευκά με όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά. Μου είπε ο γιατρός ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν πολύ εως και 18. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Watermelon είπε:

Μήπως θα είσαι 21 +1 ? 

Γιατί θυμάμαι που λέγαμε πριν μέρες ότι έχουμε 2 ημέρες διάφορα. Σκέψου δηλαδη σήμερα εγώ είμαι 21 εβδομάδων ακριβώς. Αύριο θα είμαι 21 + 1 και την Πέμπτη 21+3 . 

Αχ μπράβο! Τέλεια αποτελέσματα! 

εγώ από αρχές Απρίλη που έκανα την τελευταία. Γεν αίματος είχα 9.83 στα λευκά με όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά. Μου είπε ο γιατρός ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν πολύ εως και 18. 

 

21η ειμαι τωρα. 20+5 βλεπω στο app, 21η μου εστειλε και το ΙΑΣΩ την Τετάρτη που αλλάζω εβδομάδα.

Οπότε Τετάρτη θα κλεισει η 21η μου, θα μπω στην 22. Εχεις δίκιο, 21+1

Βλέπεις τι κάνει η ελλειψη καφέ τόσους μήνες??? Χθες ζήτησα απο την πεθερά έναν νεροζούμι, και μετα η μπέμπα έκανε τούμπες όλη μέρα και λέω να τον αποφευγω γενικότερα.. Ειχα να πιω απο την Κυριακή του Πάσχα βεβαια... Ίσως ήταν τυχαίο.

Σε συμπαθησα λίγο παραπάνω εσένα που είσαι καλαματιανή. ❤️ Δεν είχα δει οτι το γράφεις και στο όνομα σου... Χαμπαααρι!

Εχω φίλους εκεί, ο κολλητος μου είχε φίλους και συγγενείς βασικά και εχω περάσει πολύ ωραίες μέρες εκει. Τοσο πολύ που τα παιδιά τα θεωρώ και δικούς μου φίλους για να καταλάβεις! Εκείνοι με αγκαλιασαν τόσο πολύ κι εγώ ένιωσα ετσι, γτ δεν ανοιγομαι εύκολα ειναι η αλήθεια.

Μάλιστα τα Χριστούγεννα είμασταν εκεί και μόλις γύρισα ανακαλύψαμε την εγκυμοσύνη μου. Εχω περάσει τέλεια όμως, έχω υπέροχες αναμνήσεις και πάλι ανυπομονώ να ξαναέρθουμε. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...