Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

έχω πιστέψει πως δεν είμαι 🤣

πάντως αληθεια εγώ αυτό με την ωορρηξια δεν μπορώ να το καταλάβω..η προηγούμενη περίοδος ξεκίνησε 12/12 θεωρητικά κανονικά περιμένω στις 10/1 γιατί αλλάζει αυτό με την ωορρηξια???

Περίοδο έχουμε βάσει της ωορρηξίας. Οι περισσότερες που έχουμε σταθερό κύκλο έχουμε σταθερή ωορρηξία πχ τη 12 μέρα ή ξέρω γω 14η (εγώ πχ όταν το παρακολουθούσα είχα πάντα 14η). Μετά κάθε κοπέλα έχει σταθερή ωχρινικη φάση (από την ωορρηξία ως την περίοδο δλδ). Κ έτσι έχεις σταθερό κύκλο. Κάποιες φορές όμως τυχαίνει η ωορρηξία να γίνει λίγο νωρίτερα η αργότερα κ αυτό επηρεάζει τελικά την ημερομηνία περιόδου. Η περίοδος εξαρτάται από την ωορρηξία. Η ωχρινικη φάση είναι γενικά σταθερή. Συνήθως είναι κ αυτή 14 μέρες, έτσι προκύπτει κ το 28 14 ως την ωορρηξία κ άλλες 14 μετά. Αυτό όμως είναι θεωρια... Εγώ πχ έχω ωχρινικη 12 μέρες. Έκανα ωορρηξία 14η κ είχα κύκλο 26 ημερών. Από τη γέννα κ μετά βρίσκω εμπειρικά την ωορρηξία γύρω στη 12η κ έχω κύκλο συνήθως 24... Αν εσύ έχεις μικρή ωχρινικη δλδ μπορεί όντως τώρα να έχεις καθυστέρηση. Η μαία πήρε το σύνηθες κ σου είπε 13 με 14 μέρες από την ωορρηξία... Αν κάνεις τεστακια θα μάθεις τον κύκλο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Tokyoκαλή χρονιά!

Τι έκανες τελικά με τα εμβρυακια σου;;; τα πήρες;; 

Τα πήρα ναι! Τους είπα deadline  το τέλος του έτους κ έτσι πήγαν πλέον στο Ιασώ που είναι κ ο γιατρός μου. Για ετ δε σκέφτομαι ακόμα αλλά ήθελα να ξέρω ότι με τα διαδικαστικά δεν έχω εκκρεμότητες! Μην τρέχω τελευταία στιγμή!

Εσύ πότε ξεκινάς κορίτσι μου; Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Τα πήρα ναι! Τους είπα deadline  το τέλος του έτους κ έτσι πήγαν πλέον στο Ιασώ που είναι κ ο γιατρός μου. Για ετ δε σκέφτομαι ακόμα αλλά ήθελα να ξέρω ότι με τα διαδικαστικά δεν έχω εκκρεμότητες! Μην τρέχω τελευταία στιγμή!

Εσύ πότε ξεκινάς κορίτσι μου; Με το καλό!

Εγώ περιμένω (να μην) αδιαθετησω μέχρι τη Δευτέρα το πολύ. Δεύτερη μέρα θέλει να με δει ο γιατρός για υπέρηχο και να μου δώσει τα φάρμακα να ξεκινήσω. Όμως με έχει πιάσει η μέση μου, σήμερα είναι η τέταρτη μέρα και από το μεσημέρι και μετά είναι χειρότερα από εχθές. Ελπίζω να γιανω για να μπορώ να μετά κινηθώ. Έχω πολλά συναισθηματικά σκαμπανεβασματα, ελπίζω να συγκεντρωθω και να τα καταφέρω, μην τα παρατήσω χωρίς να προσπαθήσω... 

Καλά έκανες τα πήρες, να τα έχεις σταντ μπαι για όταν το αποφασίσετε. Πόσο είναι τώρα η κορη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ περιμένω (να μην) αδιαθετησω μέχρι τη Δευτέρα το πολύ. Δεύτερη μέρα θέλει να με δει ο γιατρός για υπέρηχο και να μου δώσει τα φάρμακα να ξεκινήσω. Όμως με έχει πιάσει η μέση μου, σήμερα είναι η τέταρτη μέρα και από το μεσημέρι και μετά είναι χειρότερα από εχθές. Ελπίζω να γιανω για να μπορώ να μετά κινηθώ. Έχω πολλά συναισθηματικά σκαμπανεβασματα, ελπίζω να συγκεντρωθω και να τα καταφέρω, μην τα παρατήσω χωρίς να προσπαθήσω... 

Καλά έκανες τα πήρες, να τα έχεις σταντ μπαι για όταν το αποφασίσετε. Πόσο είναι τώρα η κορη σου; 

Κανόνισε δεν παρατάνε τίποτα!! Γτ έρχονται 👡👡👡 έτσι ξεκινάμε πέφτουμε αλλά ξέρουμε ότι δεν τα παρατάνε 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

έχω πιστέψει πως δεν είμαι 🤣

πάντως αληθεια εγώ αυτό με την ωορρηξια δεν μπορώ να το καταλάβω..η προηγούμενη περίοδος ξεκίνησε 12/12 θεωρητικά κανονικά περιμένω στις 10/1 γιατί αλλάζει αυτό με την ωορρηξια???

Γιατί δεν είναι στάνταρ το ποτε θα ωριμάσει το ωάριο. Σκέψου ότι στην εξωσωματική που κανεις ενέσεις για να μεγαλώσουν περισσότερα από ένα το καθένα πάει με διαφορετικό ρυθμό κ όταν ωριμάσει πολύ το πρώτο παίρνουμε έξτρα ορμόνες για να μη σκάσει κ να μπορέσουν να μεγαλώσουν κ άλλα. Αλλά αν έκανες ωορρηξία στις 22/12 με κύκλο 28 ημερών σήμερα περιμένεις περίοδο. Περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2023 at 1:29 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

@Nandia- μου τι υπέροχα νέα!!!! Να σου ζήσει το κουκλάκι σου♥️♥️♥️ σας την έσκασε τελευταία μέρα του χρόνου😄

Πώς ήταν η γέννα σου; Όλα οκ; Πώς είστε τώρα; Ο μικρούλης; Γράψε μας τα νέα σου όποτε μπορείς💙

σε ευχαριστώ πολύ.. ναι ξαφνικά σαν ξαπλωνα ένοιωσα νσ μου φεύγουν υγρά..  παίρνω τηλ την γιατρό μου λέει πήγαινε στο νοσοκομείο και έρχομαι..τελικά όταν πήγα δεν είχα υγρά αλλά με κράτησε προληπτικά ευτυχως γιατί κατά τις 4ς τα ξημερώματα σηκώθηκα νσ πάω τουαλέτα και έσπασαν κανονικα τα νερα έτσι το πρωί μπήκα για καισαρική..  έκανα επισκληριδιο αντίθετα με τους άλλους δύο που έκανα ολική..  τελικά καλύτερα η επισκληριδιος.. τώρα ακόμα πονάω λίγο αλλά είμαι μέρα με την μέρα πολύ καλύτερα.. ο μικρός είναι μαμ κακά και νάνι μέχρι τώρα..  είναι ήσυχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Περίοδο έχουμε βάσει της ωορρηξίας. Οι περισσότερες που έχουμε σταθερό κύκλο έχουμε σταθερή ωορρηξία πχ τη 12 μέρα ή ξέρω γω 14η (εγώ πχ όταν το παρακολουθούσα είχα πάντα 14η). Μετά κάθε κοπέλα έχει σταθερή ωχρινικη φάση (από την ωορρηξία ως την περίοδο δλδ). Κ έτσι έχεις σταθερό κύκλο. Κάποιες φορές όμως τυχαίνει η ωορρηξία να γίνει λίγο νωρίτερα η αργότερα κ αυτό επηρεάζει τελικά την ημερομηνία περιόδου. Η περίοδος εξαρτάται από την ωορρηξία. Η ωχρινικη φάση είναι γενικά σταθερή. Συνήθως είναι κ αυτή 14 μέρες, έτσι προκύπτει κ το 28 14 ως την ωορρηξία κ άλλες 14 μετά. Αυτό όμως είναι θεωρια... Εγώ πχ έχω ωχρινικη 12 μέρες. Έκανα ωορρηξία 14η κ είχα κύκλο 26 ημερών. Από τη γέννα κ μετά βρίσκω εμπειρικά την ωορρηξία γύρω στη 12η κ έχω κύκλο συνήθως 24... Αν εσύ έχεις μικρή ωχρινικη δλδ μπορεί όντως τώρα να έχεις καθυστέρηση. Η μαία πήρε το σύνηθες κ σου είπε 13 με 14 μέρες από την ωορρηξία... Αν κάνεις τεστακια θα μάθεις τον κύκλο σου...

Πωπω ήδη μπερδευτηκα🤣🤣🤣 σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τις πληροφορίες ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Γιατί δεν είναι στάνταρ το ποτε θα ωριμάσει το ωάριο. Σκέψου ότι στην εξωσωματική που κανεις ενέσεις για να μεγαλώσουν περισσότερα από ένα το καθένα πάει με διαφορετικό ρυθμό κ όταν ωριμάσει πολύ το πρώτο παίρνουμε έξτρα ορμόνες για να μη σκάσει κ να μπορέσουν να μεγαλώσουν κ άλλα. Αλλά αν έκανες ωορρηξία στις 22/12 με κύκλο 28 ημερών σήμερα περιμένεις περίοδο. Περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία 

Χμμμμ καταλάβα να είσαι καλα κορίτσι μου ευχαριστώ για την απαντηση❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

καλημέρα κορίτσι μ και χρόνια πολλά με το καλό το μωράκι σου!!εμένα μου ξεκίνησαν αναγούλες από τις 7 εβδομάδες στο 1ο μου παιδι..όμως δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις κάποιο σύμπτωμα..σου εύχομαι να μην έχεις εμετούς είναι  πολύ άσχημο τουλάχιστον εγώ ταλαιπωρηθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.. προσπαθώ να σας παρακολουθώ όσο μπορώ.. σιγά σιγά μπαίνουμε σε ρουτίνα και είμαι και εγώ καλύτερα μέρα με την μέρα.

σας στέλνω διπλή μπεμπεδοσκονη.. διπλή γιατί ο μπεμπης είναι μίσος Έλληνας και μίσος ελληνοκυπριος έτσι σας στέλνει διπλή δόση να έρθουν πολλά σποράκια στις κοιλίτσες και πολλά μωράκια στις αγκαλιτσες❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλες τα φώτα σας..κυρίως όσες γέννησαν με καισαρική.. εχω πρόβλημα με την τουαλέτα.. την τρίτη πριν βγω από το νοσοκομείο μου έκαναν κλισμα.. μέχρι σήμερα δεν πήγα ξανά..  αν δεν πάω ουτε σήμερα αύριο θα στείλω μνμ στην γιατρό μου αλλα τι μπορώ να κάνω για να μην χρειαστώ κλισμα πάλι..  λόγω καισαρικής μου έχει απαγορεύσει πολλά φαγητά μέχρι 10 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro @annie! Η μικρή μου είναι τώρα σχεδόν 2! Τα δικά μας Άννι μου είναι κοντά! Εσύ πως είσαι με τα δύο; Εγώ είχα ζοριστει στην αρχή με θηλασμό κλπ αλλά πλέον όλα είναι πιο εύκολα! Καλά είναι, πάει κ παιδικό κ έχουμε μπει σε σειρά.

Μισοφέγγαρο μου, η αρχή της εξωσωματικής είναι δύσκολη, κυρίως ψυχολογικα! Θέλει υπομονή και επιμονή κ εννοείται δεν τα παρατάς. Δυστυχώς η απογοήτευση είναι καμιά φορά μέσα στο πρόγραμμα αλλά να ξέρεις ο επιμένον νικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοπέλες τα φώτα σας..κυρίως όσες γέννησαν με καισαρική.. εχω πρόβλημα με την τουαλέτα.. την τρίτη πριν βγω από το νοσοκομείο μου έκαναν κλισμα.. μέχρι σήμερα δεν πήγα ξανά..  αν δεν πάω ουτε σήμερα αύριο θα στείλω μνμ στην γιατρό μου αλλα τι μπορώ να κάνω για να μην χρειαστώ κλισμα πάλι..  λόγω καισαρικής μου έχει απαγορεύσει πολλά φαγητά μέχρι 10 μέρες 

Ναντια μου να σου ζήσει ο μπέμπης! Γερός κ τυχερός να είναι κ να τα χαιρεστε κ τα τρία!

Εγώ είχα κάνει καισαρική αλλά από τη δεύτερη τρίτη μέρα έτρωγα κανονικά. Πώς θα ενεργοποιηθει το έντερο αλλιώς; Μήπως είναι λίγο αυστηρός ο γιατρός σου; Έτρωγα ήδη από το μαιευτήριο κ έτσι πήρε μπρος. Φυσικά στην αρχή σιγά σιγά... Δοκιμασε όσο μπορείς λίγο περπάτημα επίσης, βοηθάει! Από τροφές δοκίμασε βρώμη με γιαούρτι ή γάλα!

Καλή ανάρρωση και πάλι να τα χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

καλημέρα κορίτσι μ και χρόνια πολλά με το καλό το μωράκι σου!!εμένα μου ξεκίνησαν αναγούλες από τις 7 εβδομάδες στο 1ο μου παιδι..όμως δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις κάποιο σύμπτωμα..σου εύχομαι να μην έχεις εμετούς είναι  πολύ άσχημο τουλάχιστον εγώ ταλαιπωρηθηκα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!! Απλά έχω αγχωθει επειδή ακόμα δεν έχω ακούσει καρδούλα κ δεν ξέρω τι γίνεται... Έχεις δίκιο σίγουρα είναι δύσκολο με εμετούς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

Μην αγχώνεσαι έρχονται απότομα 🤣 Εγώ με το που μπήκα στην 8η εβδομάδα ξεκίνησαν οι ζαλάδες και γενικά ξεκίνησα να αισθάνομαι άρρωστη, ενώ δεν ήμουν. Σχετικά ήπια μου έχει πάει μέχρι στιγμής και σου εύχομαι το ίδιο!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

Μετά την 8η εβδομάδα ξεκινάνε τα συμπτώματα κορίτσι μου καλό. Κ πάλι δεν είναι απαραίτητο. Να εύχεσαι να μην έχεις καθόλου!! Εγώ πέρα από πρησμένο στήθος κ ενοχλήσεις χαμηλά όπως στην περίοδο μετά την 8η βδομάδα απλά μ ενοχλούσαν οι μυρωδιές κ δεν ήθελα γλυκά. Μετά τον 5ο οι καούρες πήγαιναν σύννεφο κ δεν μπορούσα να φάω. Με το ζόρι έτρωγα μέχρι να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ περιμένω περίοδο στις 13/01. Ο κύκλος μου τον τελευταίο καιρό είναι 26-28 μέρες. Ξεκίνησαν τα συμπτώματα περιόδου. Είχαμε επαφές 8η κ 14η μέρα του κύκλου. Καλά όχι ότι ελπίζω καθώς εχθές ήρθαν οι βιταμίνες του άντρα μου κ θέλουν ένα 3μηνο για να δράσουν αλλά ποτε δεν ξέρεις. Και μην τρελαθούμε στα δίδυμα προσπαθούμε 2 χρόνια κ κάναμε την εξωσωματική όχι ότι τώρα θα πιάσω από τον 3ο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Μην αγχώνεσαι έρχονται απότομα 🤣 Εγώ με το που μπήκα στην 8η εβδομάδα ξεκίνησαν οι ζαλάδες και γενικά ξεκίνησα να αισθάνομαι άρρωστη, ενώ δεν ήμουν. Σχετικά ήπια μου έχει πάει μέχρι στιγμής και σου εύχομαι το ίδιο!

 

 

Αλήθεια?? Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση... Δεν ξέρω με έχουν πιάσει φόβοι... Σκέφτομαι αν αν κ αν.. σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι ήπια 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μετά την 8η εβδομάδα ξεκινάνε τα συμπτώματα κορίτσι μου καλό. Κ πάλι δεν είναι απαραίτητο. Να εύχεσαι να μην έχεις καθόλου!! Εγώ πέρα από πρησμένο στήθος κ ενοχλήσεις χαμηλά όπως στην περίοδο μετά την 8η βδομάδα απλά μ ενοχλούσαν οι μυρωδιές κ δεν ήθελα γλυκά. Μετά τον 5ο οι καούρες πήγαιναν σύννεφο κ δεν μπορούσα να φάω. Με το ζόρι έτρωγα μέχρι να γεννήσω 

Α δεν είχες εμετούς κ τέτοια μια χαρά!!! Εντάξει τότε... Μα αισθάνομαι τέλεια κ λέω δεν μπορεί όλες λένε ότι έχουν κάτι!! Αφού ξεκινάνε πιο μετά να μην το σκέφτομαι τόσο... Έχω πολύ άγχος για το αν είναι όλα καλά κ σκέφτομαι τα πάντα τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

κοπέλες τα φώτα σας..κυρίως όσες γέννησαν με καισαρική.. εχω πρόβλημα με την τουαλέτα.. την τρίτη πριν βγω από το νοσοκομείο μου έκαναν κλισμα.. μέχρι σήμερα δεν πήγα ξανά..  αν δεν πάω ουτε σήμερα αύριο θα στείλω μνμ στην γιατρό μου αλλα τι μπορώ να κάνω για να μην χρειαστώ κλισμα πάλι..  λόγω καισαρικής μου έχει απαγορεύσει πολλά φαγητά μέχρι 10 μέρες 

Γιατί δεν τρως κανονικά;!;!;; Κ γω με καισαρική κ από τη 2η μέρα στην κλινική έτρωγα τα πάντα. Οκ έκοψα πολλά αργότερα λόγω κολικών αλλά αυτό είναι άσχετο. Φάε κοριτσάκι μου να στρώσεις 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@misofeggaro @annie! Η μικρή μου είναι τώρα σχεδόν 2! Τα δικά μας Άννι μου είναι κοντά! Εσύ πως είσαι με τα δύο; Εγώ είχα ζοριστει στην αρχή με θηλασμό κλπ αλλά πλέον όλα είναι πιο εύκολα! Καλά είναι, πάει κ παιδικό κ έχουμε μπει σε σειρά.

Μισοφέγγαρο μου, η αρχή της εξωσωματικής είναι δύσκολη, κυρίως ψυχολογικα! Θέλει υπομονή και επιμονή κ εννοείται δέντρα παρατάς. Δυστυχώς η απογοήτευση είναι καμιά φορά μέσα στο πρόγραμμα αλλά να ξέρεις ο επιμένον νικά!

Ναι την Κυριακή κλείνουν τα 2. Εγώ τα θήλασα μέχρι 7.5 μηνών μετά έγινα πιπίλα κ αποθηλασαμε. Κ μεις ξεκινήσαμε παιδικό αλλά μας έχουν ταράξει οι ιώσεις από το Νοέμβριο. Κατά τα άλλα όλα καλά με τα μικρά είναι απόλαυση!! 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Α δεν είχες εμετούς κ τέτοια μια χαρά!!! Εντάξει τότε... Μα αισθάνομαι τέλεια κ λέω δεν μπορεί όλες λένε ότι έχουν κάτι!! Αφού ξεκινάνε πιο μετά να μην το σκέφτομαι τόσο... Έχω πολύ άγχος για το αν είναι όλα καλά κ σκέφτομαι τα πάντα τώρα...

Όχι κορίτσι μου από αυτά τίποτα δεν είχα. Κ σκέψου ότι λένε πως στα δίδυμα έχεις περισσότερα συμπτώματα θεωρητικά. Στον οργανισμό είναι πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Α δεν είχες εμετούς κ τέτοια μια χαρά!!! Εντάξει τότε... Μα αισθάνομαι τέλεια κ λέω δεν μπορεί όλες λένε ότι έχουν κάτι!! Αφού ξεκινάνε πιο μετά να μην το σκέφτομαι τόσο... Έχω πολύ άγχος για το αν είναι όλα καλά κ σκέφτομαι τα πάντα τώρα...

Και εγώ δεν είχα τίποτα μέχρι τις 6 μισή εβδομάδες που με έιδε ο γιατρός για να ακούσουμε καρδιά. Μου λέει από αδιαθεσιες, αναγούλες κτλ πως πας; του λέω τπτ γιατρέ. Ε εντάξει στην 8η ξεκινάνε μου λέει. Με το που μπήκα 8η μου μυριζαν όλα. Ευτυχώς οι εμετοι ξεκίνησαν πολύ μετά. Αλλά ξέρεις τι είναι να ανάβει η ταβέρνα ψησταριά απέναντι από την δουλειά και εσύ να κάνεις αέρα γιατί δεν αντέχεις τη μυρωδιά;;; 

Καλύτερα είσαι ετσι λέμε και θα με θυμηθείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Τα συμπτώματα από ποια εβδομάδα αρχίζουν? Η υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κ καθόλου? Με βάση το app είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημέρες κ πραγματικά δεν έχω τίποτα.. όχι ότι έχω παράπονο 😅 απλά ανησυχώ μην δεν έχει πάει κάτι καλά κτλ. Έχω στις 11 ραντεβού με τον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα...  Πριν μια εβδομάδα είδε τον σάκο κ μου είπε ότι φαίνεται πολύ καλά κ ότι είναι σε πολύ καλό μέγεθος αλλά με έχουν πιάσει όλες οι ανησυχίες...εσάς πως ήταν στην αρχή?

Φυσικά.. στο πρώτο μου παιδάκι μπήκα στον 9ο και είχα καούρες.. αλλα πριν αν δεν είχα την κοιλιά δε θα ήξερα ότι ήμουν έγκυος. Ούτε στήθος ούτε τίποτα! Μόνο απουσία περιόδου. Ενώ τώρα παράπονο δεν έχω είχα πολλά συμπτώματα.  Και αυτά στην 9εβδ ξεκίνησαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...