Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θερμοκρασία 37..περίεργα νιώθω.. Αναγούλες... Ψυχολογία περίεργη.. Στήθος πρησμένο φουλ... Κοιλιά πρησμένη... Ή έρχεται περίοδος ή μωράκι.. Αλλά δεν αισθάνομαι όπως πάντα πριν μου έρθει περίοδος... Ένα περίεργο συναίσθημα... Να κάνω τεστ ή είναι νωρίς;;;; 7/1 περίμενω περίοδο.. Τι λέτε;;;;;; 

Εγώ είμαι 10 μέρες από την επαφή και έκανα, NO μου έγραψε και το έκανα με τα πρωινά.... Είναι οριακά η αληθεια είναι, τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακή. Αλλά έχω και εγώ δεκατα. 
Έχω και ένα τελευταίο βέβαια να το κάνω αν δω καθυστέρηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θερμοκρασία 37..περίεργα νιώθω.. Αναγούλες... Ψυχολογία περίεργη.. Στήθος πρησμένο φουλ... Κοιλιά πρησμένη... Ή έρχεται περίοδος ή μωράκι.. Αλλά δεν αισθάνομαι όπως πάντα πριν μου έρθει περίοδος... Ένα περίεργο συναίσθημα... Να κάνω τεστ ή είναι νωρίς;;;; 7/1 περίμενω περίοδο.. Τι λέτε;;;;;; 

Καλημέρα. 3 μέρες νωρίτερα δεν αποκλείεται να δείξει το τέστ με τα πρωινά ούρα.. εκτός αν έχεις κανένα τέστ πρώιμης ανίχνευσης τότε ακόμα καλύτερα.. μακάρι να είσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ είμαι 10 μέρες από την επαφή και έκανα, NO μου έγραψε και το έκανα με τα πρωινά.... Είναι οριακά η αληθεια είναι, τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακή. Αλλά έχω και εγώ δεκατα. 
Έχω και ένα τελευταίο βέβαια να το κάνω αν δω καθυστέρηση... 

Αν θυμάμαι θέλει 2-3 μέρες μετά την εμφύτευση για να ανέβει η χορική σωστά? Όντως πολύ οριακά είσαι οπότε ίσως να μην είναι ΝΟ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ είμαι 10 μέρες από την επαφή και έκανα, NO μου έγραψε και το έκανα με τα πρωινά.... Είναι οριακά η αληθεια είναι, τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακή. Αλλά έχω και εγώ δεκατα. 
Έχω και ένα τελευταίο βέβαια να το κάνω αν δω καθυστέρηση... 

Οοοοο λες ρε συ;;;; λες να είμαστε;;;; και εγώ έχω δέκατα!!! Αντε να δούμε 🙏🙏🙏🙏🙏 μακάριιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα. 3 μέρες νωρίτερα δεν αποκλείεται να δείξει το τέστ με τα πρωινά ούρα.. εκτός αν έχεις κανένα τέστ πρώιμης ανίχνευσης τότε ακόμα καλύτερα.. μακάρι να είσαι...

Έχω τεστ αλλά όχι πρώιμης ανίχνευσης... Θα δω αν αντέξω θα κάνω 7 του μηνός... Και εγώ Χριστούγεννα κατάλαβα ωορρηξία.. Τώρα θα έδειχνε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μου τι υπέροχα νέα!!!! Να σου ζήσει το κουκλάκι σου♥️♥️♥️ σας την έσκασε τελευταία μέρα του χρόνου😄

Πώς ήταν η γέννα σου; Όλα οκ; Πώς είστε τώρα; Ο μικρούλης; Γράψε μας τα νέα σου όποτε μπορείς💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θερμοκρασία 37..περίεργα νιώθω.. Αναγούλες... Ψυχολογία περίεργη.. Στήθος πρησμένο φουλ... Κοιλιά πρησμένη... Ή έρχεται περίοδος ή μωράκι.. Αλλά δεν αισθάνομαι όπως πάντα πριν μου έρθει περίοδος... Ένα περίεργο συναίσθημα... Να κάνω τεστ ή είναι νωρίς;;;; 7/1 περίμενω περίοδο.. Τι λέτε;;;;;; 

 

Δεν ξέρω τι κύκλο έχεις αλλά εμένα 3 μέρες πριν έδειξε μόνο το πρώιμης ανίχνευσης, με τα πρωινά ούρα φυσικά και αυτό πολύ πολύ αχνό. Οπότε αν έχεις τέτοιο κάνε ένα αύριο το πρωί! Αλλιώς περίμενε τη μέρα της περιόδου, μην απογοητευτείς τσάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Και δεν έπαθες εσυ δυσκοιλιότητα ;; Τα φρούτα γιατί;

Όχι δεν είχα θέμα. Γιατί κ αυτά επηρέαζαν. Είχα το μήλο βρασμένο που βοηθούσε σίγουρα κ τα γαλακτοκομικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχω τεστ αλλά όχι πρώιμης ανίχνευσης... Θα δω αν αντέξω θα κάνω 7 του μηνός... Και εγώ Χριστούγεννα κατάλαβα ωορρηξία.. Τώρα θα έδειχνε;;;; 

Αυτό είναι το καλύτερο να περιμένεις στις 7. Εγώ περιμένω αύριο το πολύ μεθαύριο με βάση το θετικό τέστ της ωορρηξίας μου αλλά δεν θα κάνω τέστ γιατί δεν νιώθω τίποτα από συμπτώματα. Έχω προετοιμαστεί  ήδη για τον επόμενο μήνα. πήρα και καινούρια τέστ ωορρηξίας. Έχω δει ότι πολλά κορίτσια βλέπουν θετικό τέστ πριν την καθυστέρηση με τα απλά τέστ one step αλλά φαντάζομαι ότι αυτο εξαρτάται από την εμφύτευση. Αν εσένα κάνει 12 μέρες να γίνει η εμφύτευση τότε το τέστ δεν θα δείξει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θερμοκρασία 37..περίεργα νιώθω.. Αναγούλες... Ψυχολογία περίεργη.. Στήθος πρησμένο φουλ... Κοιλιά πρησμένη... Ή έρχεται περίοδος ή μωράκι.. Αλλά δεν αισθάνομαι όπως πάντα πριν μου έρθει περίοδος... Ένα περίεργο συναίσθημα... Να κάνω τεστ ή είναι νωρίς;;;; 7/1 περίμενω περίοδο.. Τι λέτε;;;;;; 

Νωρις δεν ειναι;; Εγώ λεω να περιμένεις κ σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Όχι δεν είχα θέμα. Γιατί κ αυτά επηρέαζαν. Είχα το μήλο βρασμένο που βοηθούσε σίγουρα κ τα γαλακτοκομικά. 

Σε ευχαριστώ! Η αλήθεια σε φρούτα τώρα μόνο μπανάνα τρώω…θα δω πως θα πάει κ αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλησπέρα κορίτσια μου Εγώ έκανα τεστ σήμερα το πρωί και ήταν αρνητικό μίλησα και με τη μαία οπότε τώρα τον άλλο μήνα ότι γίνει..Βέβαια περίοδος δεν μου έχει έρθει προς το παρόν σήμερα! Συζήτησα και με τη μαία και θα μου δώσει το inofert plus..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου Εγώ έκανα τεστ σήμερα το πρωί και ήταν αρνητικό μίλησα και με τη μαία οπότε τώρα τον άλλο μήνα ότι γίνει..Βέβαια περίοδος δεν μου έχει έρθει προς το παρόν σήμερα! Συζήτησα και με τη μαία και θα μου δώσει το inofert plus..

Δεν υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να μην δείχνει ακόμα; με μαια τα λες αυτα;;; όχι με γυναικολόγο;;; η μαια είναι για την γεννα ξέρω εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ είμαι 10 μέρες από την επαφή και έκανα, NO μου έγραψε και το έκανα με τα πρωινά.... Είναι οριακά η αληθεια είναι, τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακή. Αλλά έχω και εγώ δεκατα. 
Έχω και ένα τελευταίο βέβαια να το κάνω αν δω καθυστέρηση... 

ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ !!!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ!!ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ Ή ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ Ή ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗ ΚΑΘΕΜΙΑ Ο,ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ,ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ 😋

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ?

ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΙΣΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ''ΠΡΟΒΛΗΜΑ΄'' ΤΗΣ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΑΦΙΑ...ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗ ΚΑΘΕΜΙΑ Ο,ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ,ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ 😋

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ?

ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΙΣΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ''ΠΡΟΒΛΗΜΑ΄'' ΤΗΣ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΑΦΙΑ...ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!

Καλημέρα κ καλή χρονιά!! Ορμονικές έχεις κανει; Ο σύζυγος με το σπερμα είναι οκ; Σπερμοδιαγραμμα φαντάζομαι έχει κάνει λόγω σπερματέγχυσης, καλλιέργεια όμως έκανε; Πηγες σε κέντρο εξωσωματικής ή προχώρησες με το γιατρό σου; Σε ρωτάω γιατί εμείς προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο πήγα με το γιατρό μου να κάνω σπερματέγχυση κ 2 μήνες μου έδωσε κάτι χάπια κ κάθε φορά δεν προχωρούσαμε γιατί δε μου καθόταν καλά η αγωγή. Έπειτα πήγαμε σε κέντρο εξωσωματικής. Είχε κάνε 4-5 σπερμοδιαγράμματα αλλά όχι Σ εξειδικευμένο κέντρο κ σε γενικές γραμμές το σπερμα ήταν κομπλέ. Εν τέλη μας είχε πει ο εξωσωματικός ότι μάλλον έχω συμφησεις στις σάλπιγγες (στους κώδωνες), διαβάτες σάλπιγγες, κ για αυτό δεν πιάναμε. Η λύση ήταν ή διερευνητική λαπαροσκόπηση για να δούμε αν υπάρχουν ή εξωσωματική. Κάναμε εξωσωματική κ πιάσαμε με την πρώτη τα δίδυμα. Όταν με ξεγεννησε μου είπε ότι είμαι πεντακάθαρη κ ότι δεν ήταν αυτό το θέμα. Εν τέλη πριν 2 μηνες πήγε σε άλλο ουρολόγο ο σύζυγος κ του βρήκε μια μικρή κιρσοκηλη. Έκανε σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο καθώς οπουδήποτε άλλου το περνάνε από μηχάνημα κ δεν βγαίνουν σωστά τα αποτελέσματα κ επιβεβαιώθηκε ότι αυτό επηρεάζει το σπερμα του. Θέλω να καταλήξω με όλα αυτά στο ότι ψαχτείτε πρώτα απ όλες τις μεριές πριν μπεις σε διαδικασία λαπαροσκόπησης. Τώρα εμείς προσπαθούμε για 3ο κ δεδομένων των εξετάσεων του, το μέγεθος της κιρσοκήλης αλλά κ της ηλικίας του, δεν είναι για εγχείρηση. Του είπε πως ότι ήταν να κάνει η κιρσοκηλη στο σπερμα το έκανε κ να την εγχειρήσουμε δε θα κάνει διαφορα. Του έδωσε κάτι βιταμίνες κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κ καλή χρονιά!! Ορμονικές έχεις κανει; Ο σύζυγος με το σπερμα είναι οκ; Σπερμοδιαγραμμα φαντάζομαι έχει κάνει λόγω σπερματέγχυσης, καλλιέργεια όμως έκανε; Πηγες σε κέντρο εξωσωματικής ή προχώρησες με το γιατρό σου; Σε ρωτάω γιατί εμείς προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο πήγα με το γιατρό μου να κάνω σπερματέγχυση κ 2 μήνες μου έδωσε κάτι χάπια κ κάθε φορά δεν προχωρούσαμε γιατί δε μου καθόταν καλά η αγωγή. Έπειτα πήγαμε σε κέντρο εξωσωματικής. Είχε κάνε 4-5 σπερμοδιαγράμματα αλλά όχι Σ εξειδικευμένο κέντρο κ σε γενικές γραμμές το σπερμα ήταν κομπλέ. Εν τέλη μας είχε πει ο εξωσωματικός ότι μάλλον έχω συμφησεις στις σάλπιγγες (στους κώδωνες), διαβάτες σάλπιγγες, κ για αυτό δεν πιάναμε. Η λύση ήταν ή διερευνητική λαπαροσκόπηση για να δούμε αν υπάρχουν ή εξωσωματική. Κάναμε εξωσωματική κ πιάσαμε με την πρώτη τα δίδυμα. Όταν με ξεγεννησε μου είπε ότι είμαι πεντακάθαρη κ ότι δεν ήταν αυτό το θέμα. Εν τέλη πριν 2 μηνες πήγε σε άλλο ουρολόγο ο σύζυγος κ του βρήκε μια μικρή κιρσοκηλη. Έκανε σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο καθώς οπουδήποτε άλλου το περνάνε από μηχάνημα κ δεν βγαίνουν σωστά τα αποτελέσματα κ επιβεβαιώθηκε ότι αυτό επηρεάζει το σπερμα του. Θέλω να καταλήξω με όλα αυτά στο ότι ψαχτείτε πρώτα απ όλες τις μεριές πριν μπεις σε διαδικασία λαπαροσκόπησης. Τώρα εμείς προσπαθούμε για 3ο κ δεδομένων των εξετάσεων του, το μέγεθος της κιρσοκήλης αλλά κ της ηλικίας του, δεν είναι για εγχείρηση. Του είπε πως ότι ήταν να κάνει η κιρσοκηλη στο σπερμα το έκανε κ να την εγχειρήσουμε δε θα κάνει διαφορα. Του έδωσε κάτι βιταμίνες κ βλέπουμε.

εχουμε κανει ορμονολογικες,2 σπερμοδιαγραμματα και την σαλπιγγοραφια.ο γιατρος απ ολα αυτα ευχαριστημενος.μου προτεινε λοιπον και λογω ηλικιας πρωτα 2 σπερματεγχυσεις και μετα ζυγιζουμε και αποφασιζουμε για εξωσωματικη.

ολα αυτα που σου λεω εχουν πραγματοποιηθει σε δημοσιο νοσοκομειο στο τμημα εξωσωματικης,λογω οικονομικων αναγκαστικα απευθυνθήκαμε εκει.

το νοσοκομειο εχει τμημα εξωσωματικης και υπογονιμοτητας.αυτος ο γιατρος ανηκει εκει.

δεν ξερω ,απλα εχω προβληματιστει γιατι σε λιγο καιρο κλεινουμε 2 χρονια και τα αποθεματα υπομονης εχουν εξαντληθει.δεν θελω να αφηνω και τον χρονο να περναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

εχουμε κανει ορμονολογικες,2 σπερμοδιαγραμματα και την σαλπιγγοραφια.ο γιατρος απ ολα αυτα ευχαριστημενος.μου προτεινε λοιπον και λογω ηλικιας πρωτα 2 σπερματεγχυσεις και μετα ζυγιζουμε και αποφασιζουμε για εξωσωματικη.

ολα αυτα που σου λεω εχουν πραγματοποιηθει σε δημοσιο νοσοκομειο στο τμημα εξωσωματικης,λογω οικονομικων αναγκαστικα απευθυνθήκαμε εκει.

το νοσοκομειο εχει τμημα εξωσωματικης και υπογονιμοτητας.αυτος ο γιατρος ανηκει εκει.

δεν ξερω ,απλα εχω προβληματιστει γιατι σε λιγο καιρο κλεινουμε 2 χρονια και τα αποθεματα υπομονης εχουν εξαντληθει.δεν θελω να αφηνω και τον χρονο να περναει.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου. Κ μεις γι αυτό τότε προχωρήσαμε στην εξωσωματική και Δόξα τω Θεω πιάσαμε με την πρώτη τα αστεράκια μας!! 30 εγώ κ 36 ο σύζυγος τότε. Εύχομαι γρήγορα να έχεις φουσκωμένη κοιλιτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου. Κ μεις γι αυτό τότε προχωρήσαμε στην εξωσωματική και Δόξα τω Θεω πιάσαμε με την πρώτη τα αστεράκια μας!! 30 εγώ κ 36 ο σύζυγος τότε. Εύχομαι γρήγορα να έχεις φουσκωμένη κοιλιτσα!! 

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2023 at 8:43 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

α ❤️❤️❤️

@Tokyoκαλή χρονιά!

Τι έκανες τελικά με τα εμβρυακια σου;;; τα πήρες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να μην δείχνει ακόμα; με μαια τα λες αυτα;;; όχι με γυναικολόγο;;; η μαια είναι για την γεννα ξέρω εγώ.. 

δεν ξέρω ρε γαμωτο βασικά μ είχε πει ότι επειδή η ωορρηξια έγινε στις 22 με 23 λογικά 4 με 5 θα είχα.περιοδο εγώ ακόμα τίποτα..η μαια είναι η βοηθός του γιατρού δεν έχουν βέβαια όλοι εγώ γι αυτό ότι θέλω μιλάω πρώτα μαζί της..κι αν είναι κάτι επείγον μιλάω με τον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

δεν ξέρω ρε γαμωτο βασικά μ είχε πει ότι επειδή η ωορρηξια έγινε στις 22 με 23 λογικά 4 με 5 θα είχα.περιοδο εγώ ακόμα τίποτα..η μαια είναι η βοηθός του γιατρού δεν έχουν βέβαια όλοι εγώ γι αυτό ότι θέλω μιλάω πρώτα μαζί της..κι αν είναι κάτι επείγον μιλάω με τον γιατρο

στις ποσες μερες καθυστερησης εισαι? εχεις κανει χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

στις ποσες μερες καθυστερησης εισαι? εχεις κανει χοριακη?

κανονικά έχω κύκλο 28 ημερών,όμως στις 22/12 είχα ωορρηξια γιατί την είδα με υπέρηχο και προσπάθησα το ίδιο βράδυ.Ρωτησα λοιπόν την μαια ποτε να περιμένω περίοδο κι μ είπε ότι 4με 5/1.!έχω κάνει 2 τεστ κι ήταν αρνητικα ένα προχθές κι ένα πριν λίγες μέρες..θεωρητικά 2 μέρες έχω καθυστέρηση!βλέπω φουλ φλέβες στο στήθος λες κι θηλάζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

κανονικά έχω κύκλο 28 ημερών,όμως στις 22/12 είχα ωορρηξια γιατί την είδα με υπέρηχο και προσπάθησα το ίδιο βράδυ.Ρωτησα λοιπόν την μαια ποτε να περιμένω περίοδο κι μ είπε ότι 4με 5/1.!έχω κάνει 2 τεστ κι ήταν αρνητικα ένα προχθές κι ένα πριν λίγες μέρες..θεωρητικά 2 μέρες έχω καθυστέρηση!βλέπω φουλ φλέβες στο στήθος λες κι θηλάζω.. 

Εάν δε σου έχει έρθει μέχρι αύριο πήγαινε να κανεις μια χοριακη κοπέλα μου. Μπορεί να ήταν καθυστερημένη σύλληψη κ να μην έχει ανεβεί αρκετά ώστε να φαίνεται στα ούρα. Με την εξέταση θα είσαι σίγουρη!! Ελπίζω να είναι θετική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εάν δε σου έχει έρθει μέχρι αύριο πήγαινε να κανεις μια χοριακη κοπέλα μου. Μπορεί να ήταν καθυστερημένη σύλληψη κ να μην έχει ανεβεί αρκετά ώστε να φαίνεται στα ούρα. Με την εξέταση θα είσαι σίγουρη!! Ελπίζω να είναι θετική 

έχω πιστέψει πως δεν είμαι 🤣

πάντως αληθεια εγώ αυτό με την ωορρηξια δεν μπορώ να το καταλάβω..η προηγούμενη περίοδος ξεκίνησε 12/12 θεωρητικά κανονικά περιμένω στις 10/1 γιατί αλλάζει αυτό με την ωορρηξια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...