Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια . Έγω έχω ΠΗΤ 20/07/23 ❤️ 

Την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική .. Εσείς μάθατε  το φύλο το μωρού ; Σήμερα ήμουν για υπέρηχο και ρώτησα τη γυναικολόγο μου για το φύλο αλλά μου είπε είναι πολύ νωρίς  για να φανεί ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 
Έκανα και εγώ την αυχενική μου και πήγαν όλα καλά!!! Είχα μεγάλη αφωνία, γιατί νόσησα με κοβιντ και γενικά έχω πολλούς εμετούς, με αποτέλεσμα να είμαι νηστική μέρες…πάλι καλά το μωράκι μας δεν είχε επηρεαστεί!!!

@vasilikichpΕύχομαι να είναι πιο εύκολη αυτή η εγκυμοσύνη σου!!! Και εγώ έχω τρομερή εξάντληση, αλλά…υπομονή, όπως μου λένε όλοι…

Περαστικά! Τώρα είσαι καλύτερα;

Σου είπαν φύλο; Πας μας και την ΠΗΤ σου να σε βάλω στο πινακακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έγκυος κι εγώ με καλοκαιρινό μωράκι, ΠΗΤ 12/7! 

Έχουμε κάνει αυχενική διαφάνεια και δόξα τω θεώ ήταν εξαιρετική, για το φύλο θα είμαστε σίγουροι μου είπαν σε 2-3 εβδομάδες. 

Εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι που ήρθαν κι άλλες εγκυουλες 😊 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Ανανεώνω το πινακακι.

@Eliza Kats 24/7 

@vasilikichp28/6 αγόρι 💙

@Stauroula_k 25/7

@ΕλπίδαΚρ 13/7

@Argi3 15/6 κορίτσι ❤️

 @Αναστασία28 18/7

@Tasiaa 15/7

@Mademoiselle 20/7

@vou.95 19/6 αγόρι 💙

@peacock 12/7 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια . Έγω έχω ΠΗΤ 20/07/23 ❤️ 

Την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική .. Εσείς μάθατε  το φύλο το μωρού ; Σήμερα ήμουν για υπέρηχο και ρώτησα τη γυναικολόγο μου για το φύλο αλλά μου είπε είναι πολύ νωρίς  για να φανεί ..

Κι εγώ την αυχενική περιμένω για να μάθω. Η γυναικολόγος που με είδε πριν μια εβδομάδα έχει την εντύπωση ότι είναι αγόρι αλλά είναι νωρίς ακόμα για να είναι σίγουρη 😛 Λογικά αν είναι αγόρι θα φανεί αμέσως στην αυχενική. Θα έχει μεγαλώσει κι όλας το μωρό και θα φαίνεται και καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Περαστικά! Τώρα είσαι καλύτερα;

Σου είπαν φύλο; Πας μας και την ΠΗΤ σου να σε βάλω στο πινακακι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι καλύτερα από χθες, ελπίζω να κρατήσει, γιατί πραγματικά έχω μεγάλη εξάντληση!!! 
Φυλο δε μου είπαν όχι!!! Στον επόμενο υπέρηχο στον γυναικολόγο θα μάθουμε λογικά…

πητ έχω 15/7!!! Νόμιζα πως το έβαλα εγώ στο πινακάκι, αλλά μάλλον δε γίνεται!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμένα !
ΠΗΤ 07/07 , 2 η κύηση 

Καμια σχέση με την πρώτη σε άγχος ,είμαι ηρεμη κ προσπαθώ να απολαμβάνω τις μέρες που περνάνε!

Η αυχενική πήγε καλά ,φύλο δεν ξέρουμε ακόμη!

Με παραπάνω βάρος προ εγκυμοσυνης κ προδιαβήτη προσέχω ιδιαίτερα τη διατροφή μου με αποτέλεσμα να έχω χάσει κ 4 κιλά 😂(με διατροφολογο κ την σύμφωνη γνώμη γυναικολόγου -ενδοκρινολόγου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια και εγω απο συμπτωματα καλα παμε. Εμετους αναγουλες αδυναμια κοπωση υπνηλια . Το στηθος απειρως πρισμενο. Εσεις πως ειστε; Τεταρτη θα δουμε το μωρουλι και εχω τρομερη ανυπομονησια. Φαινεται το φυλο στην αυχενικη  με σιγουρια; (Πρωτη φορα μανουλα και δεν τα ξερω ακομα :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 11:37 ΜΜ, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια . Έγω έχω ΠΗΤ 20/07/23 ❤️ 

Την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική .. Εσείς μάθατε  το φύλο το μωρού ; Σήμερα ήμουν για υπέρηχο και ρώτησα τη γυναικολόγο μου για το φύλο αλλά μου είπε είναι πολύ νωρίς  για να φανεί ..

Και εγώ έχω Π.Η.Τ. 22/07/23!!! Χαίρομαι που βρήκα αυτήν εδώ την ομαδούλα κορίτσια! Διανύσεις τώρα τη 12η εβδομάδα σου? Α αυχενική πρόλαβες να κάνεις? Εγώ έχω σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

22/07/23 έχω Π.Η.Τ. Πρώτη φορά εγκυούλα και εγώ κορίτσια. Όλα μου φαίνονται πρωτόγνωρα. Διανύω την 12η εβδομάδα τώρα και έχω την Α αυχενική σήμερα. Δεν έχω ιδέα αν θα φανεί τώρα το φύλο του μωρού. Έχω διαβάσει όμως πως πολλά ζευγάρια την έχουν "πατήσει", διότι η μόνη σίγουρη εξέταση που βεβαιώνει στο 100% το φύλο είναι η Β αυχενική! Οπότε εάν και εφόσον ειπωθεί σήμερα κάτι, θα είμαι επιφυλακτική μέχρι να βεβαιωθούμε στον 5ο μήνα. 

Από συμπτώματα πέρασα τη δυσκολότερη 11η εβδομάδα που μπορούσα ποτέ, κατά τη διάρκεια της πρωτοχρονιάς.. Ναυτία 24 ώρες/24ωρο, καούρες και υπνηλία,... στο μεταξύ όταν με έπαιρνε μεσημέρι ο ύπνος στον καναπέ, ξυπνούσα μετά από ΄΄λίγο με πολύ χειρότερη ναυτία.. δεκαπλάσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Και εγώ έχω Π.Η.Τ. 22/07/23!!! Χαίρομαι που βρήκα αυτήν εδώ την ομαδούλα κορίτσια! Διανύσεις τώρα τη 12η εβδομάδα σου? Α αυχενική πρόλαβες να κάνεις? Εγώ έχω σήμερα. 

Με το καλό η αυχενική σου κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με το καλό η αυχενική σου κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστώ!! Πριν λίγο γύρισα από την εξέταση. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά χαμηλού κινδύνου σε όλα. Πάντως έγινε και η αποκάλυψη του φύλου... κοριτσάκι περιμένουμε. Πιστεύαμε πως έχουμε αγόρι, μιας και στις δύο οικογένειες όλοι έχουν αποκτήσει κοριτσάκια και σκεφτόμασταν ότι στατιστικά θα μας "τύχαινε" αγόρι. Μας είπε ο γιατρός ότι γεννιούνται 60 αγόρια / 40 αγόρια στα 100 μωρά, δηλαδή τα κοριτσάκια είναι 30% περισσότερα από τα αγοράκια στις γεννήσεις!. Π.Η.Τ. πλέον έχω στις 19 Ιουλίου, αντί για τις 22 Ιουλίου που μου είχαν πει παλιότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2023 at 7:24 ΜΜ, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και εγω απο συμπτωματα καλα παμε. Εμετους αναγουλες αδυναμια κοπωση υπνηλια . Το στηθος απειρως πρισμενο. Εσεις πως ειστε; Τεταρτη θα δουμε το μωρουλι και εχω τρομερη ανυπομονησια. Φαινεται το φυλο στην αυχενικη  με σιγουρια; (Πρωτη φορα μανουλα και δεν τα ξερω ακομα :) )

Καλησπέρα! Με το καλό να δείτε το μωράκι σας! Εμένα στην αυχενική δε μου είπαν φύλο, αλλά δε ρώτησα κιόλας είναι η αλήθεια, γιατί ήμουν χάλια με εμετούς κτλ! Από ό,τι έχω καταλάβει σε κάποιες κοπέλες λένε και σε κάποιες όχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Και εγώ έχω Π.Η.Τ. 22/07/23!!! Χαίρομαι που βρήκα αυτήν εδώ την ομαδούλα κορίτσια! Διανύσεις τώρα τη 12η εβδομάδα σου? Α αυχενική πρόλαβες να κάνεις? Εγώ έχω σήμερα. 

Με το καλό, καλά αποτελέσματα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσθέτω τα νέα κορίτσια στο πινακακι! Καλώς ήρθατε!

@Eliza Kats 24/7 

@vasilikichp 28/6 αγόρι 💙

@Stauroula_k 25/7

@ΕλπίδαΚρ 13/7

@Argi3 15/6 κορίτσι ❤️

 @Αναστασία28 18/7 αγόρι 💙

 @Tasiaa 15/7

@Mademoiselle 20/7

 @vou.95 19/6 αγόρι 💙

 @peacock 12/7

@Christina Kaly 7/7

 @Ersi85 19/7 κορίτσι ❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2023 at 7:24 ΜΜ, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και εγω απο συμπτωματα καλα παμε. Εμετους αναγουλες αδυναμια κοπωση υπνηλια . Το στηθος απειρως πρισμενο. Εσεις πως ειστε; Τεταρτη θα δουμε το μωρουλι και εχω τρομερη ανυπομονησια. Φαινεται το φυλο στην αυχενικη  με σιγουρια; (Πρωτη φορα μανουλα και δεν τα ξερω ακομα :) )

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tasiaa είπε:

Καλησπέρα! Με το καλό να δείτε το μωράκι σας! Εμένα στην αυχενική δε μου είπαν φύλο, αλλά δε ρώτησα κιόλας είναι η αλήθεια, γιατί ήμουν χάλια με εμετούς κτλ! Από ό,τι έχω καταλάβει σε κάποιες κοπέλες λένε και σε κάποιες όχι! 

Εμένα μου έχει πει η γιατρός αλλά και φίλες μου, ότι αν είναι αγόρι και φαίνεται καραμπινατο θα στο πει στην αυχενική. Για το κορίτσι δεν είναι συνήθως τόσο σίγουροι τόσο νωρίς οπότε δεν το λένε. Στην Β επιπέδου θα φανεί σίγουρα 😊

Τασία εφόσον δεν σου είπε κάτι δεν θα ήταν σίγουρος ο γιατρός. Ακόμα κάνεις εμετούς ε; Κι εμένα το στομάχι μου είναι χάλια... Και έλεγαν ότι 12η εβδομάδα και μετά φεύγουν τα συμπτώματα... Εμένα νομίζω τη 12η χειροτέρεψαν 😅 Τώρα μπήκα 13η, ελπίζω να φύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stauroula_k @Ersi85 καλά αποτελέσματα με την αυχενική! Περιμένουμε νέα σας!

Εγώ έχω αυτή την Παρασκευή και περιμένω πως και πως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης .. Εκτός δηλαδή από την απουσία της περιόδου δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα .. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι δεν αντέχω να μυρίζω αρώματα και μυρωδιές από κεριά , κρέμες , καθαριστικά κτλ 

Και κοιλιά δεν μπορώ να ξερω αν έχω κάνει , αφού η κοιλιά μου είναι τεράστια σαν 9 μηνών  εδώ και 2 μήνες, εξαετίας της υπερδιέγερσης 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Πριν λίγο γύρισα από την εξέταση. Όλα πήγαν καλά, είμαι αρκετά χαμηλού κινδύνου σε όλα. Πάντως έγινε και η αποκάλυψη του φύλου... κοριτσάκι περιμένουμε. Πιστεύαμε πως έχουμε αγόρι, μιας και στις δύο οικογένειες όλοι έχουν αποκτήσει κοριτσάκια και σκεφτόμασταν ότι στατιστικά θα μας "τύχαινε" αγόρι. Μας είπε ο γιατρός ότι γεννιούνται 60 αγόρια / 40 αγόρια στα 100 μωρά, δηλαδή τα κοριτσάκια είναι 30% περισσότερα από τα αγοράκια στις γεννήσεις!. Π.Η.Τ. πλέον έχω στις 19 Ιουλίου, αντί για τις 22 Ιουλίου που μου είχαν πει παλιότερα!

Τώρα το είδα το μήνυμα σου! Μπράβο όλα έτσι καλά να πάνε μέχρι το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης .. Εκτός δηλαδή από την απουσία της περιόδου δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα .. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι δεν αντέχω να μυρίζω αρώματα και μυρωδιές από κεριά , κρέμες , καθαριστικά κτλ 

Και κοιλιά δεν μπορώ να ξερω αν έχω κάνει , αφού η κοιλιά μου είναι τεράστια σαν 9 μηνών  εδώ και 2 μήνες, εξαετίας της υπερδιέγερσης 😒

Αυτό είναι το καλύτερο! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Κι εγώ δεν είχα εμετούς, αλλά φουλ αναγουλες και ζαλάδες. Αναγουλες έχω ακόμα δυστυχώς 😕 Δεν μπορώ να ευχαριστηθω με τίποτα το φαί 😕 Από κοιλιά επειδή είχα λίγο κοιλιά από πριν δεν καταλαβαίνω διάφορα, αλλά βλέπω ότι έχω φουσκώσει λίγο χαμηλά.

Εσείς κορίτσια πως πάτε από κοιλιτσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αυτό είναι το καλύτερο! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Κι εγώ δεν είχα εμετούς, αλλά φουλ αναγουλες και ζαλάδες. Αναγουλες έχω ακόμα δυστυχώς 😕 Δεν μπορώ να ευχαριστηθω με τίποτα το φαί 😕 Από κοιλιά επειδή είχα λίγο κοιλιά από πριν δεν καταλαβαίνω διάφορα, αλλά βλέπω ότι έχω φουσκώσει λίγο χαμηλά.

Εσείς κορίτσια πως πάτε από κοιλιτσες;

Σχετικά με το φούσκωμα, ενώ είχα σχεδόν επίπεδη κοιλιά, τώρα έχω φουσκώσει χαμηλά, ανάμεσα στο ηβικό οστό. Αλλά και το πάνω μέρος της κοιλιάς μου είναι πλέον σχετικά πρησμένο, λόγω της δυσκοιλιότητας από το έντερο (στην ουσία είναι πρήξιμο του εντέρου), οπότε φαίνομαι παρπάνω μηνών 😬. Παρατηρώ πως με βοηθάνε οι τροφές που είναι πλούσιες σε φυτικές ίνες στην καταπολέμηση της δυσκοιλιότητας, αλλά προκαλούν δυσάρεστα αέρια. Μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα δλδ!

Από συμπτώματα, την 11η εβδομάδα την πέρασα στο κρεβάτι με ναυτία 24 ώρες/24ωρο και καούρες. Τώρα στη 12η, με λυπήθηκε η φύση και έχουν μειωθεί αισθητά τα συμπτώματα. Το πηγαίνω μέρα με τη μέρα και με ένα σχετικό φόβο μη ξαναγυρίσουν. Γενικά ούτε εγώ είχα εμετούς ως τώρα, μόνο πολύ έντονες ναυτίες που διαρκούσαν από λίγες ώρες έως μερόνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@Stauroula_k @Ersi85 καλά αποτελέσματα με την αυχενική! Περιμένουμε νέα σας!

Εγώ έχω αυτή την Παρασκευή και περιμένω πως και πως! 

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!! Η αλήθεια είναι ότι γίνονται πολλά "αποκαλυπτήρια" στην α αυχενική, σχεδόν απορώ πως τα βρίσκουν όλα αυτά! Εμένα είδε από την αρχή ότι το φύλο είναι κοριτσάκι και μου έλεγε ΄"είσαι έτοιμη να μάθεις το φύλο"?? και του έλεγα συνέχεια όχι.. και έτρεμα! Ωστόσο στο τέλος μου το είπε από μόνος του. Περιμέναμε αγοράκι διασθητικά αλλά και στατιστικά, όμως υπήρχαν άλλα πλάνα για μας! Πραγματικά σημασία έχει η υγεία του μωρού και η υγεία της μαμάς, μέχρι τέλους. Το φύλο καθορίζεται από την φύση, δεν είναι στο χέρι μας, για αυτό το αποδεχόμαστε όπως και να έχει ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Όσες κάνατε την Α αυχενική εξέταση, σας βγήκαν τα αποτελέσματα με το χαρακτηρισμό "εξαιρετικά" ή "χαμηλού κινδύνου"? Εγώ βγήκα σε όλες "χαμηλού κινδύνου" εκτός από μία... την εξέταση για την προεκλαμψία, όπου βγήκα "υψηλού κινδύνου" με πιθανότητες εμφάνισης 1/94. Για αυτό και με έβαλαν σε salospir από τώρα, μέχρι τον τοκετό. 

Πείτε μου σας παρακαλώ τις εμπειρίες σας από την Α αυχενική.  Και μιας και είμαστε ανώνυμες εδώ 😹, λέμε κ τις ηλικίες μας, σωστά? 😄 Είμαι 37 ετών, πρώτη κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης .. Εκτός δηλαδή από την απουσία της περιόδου δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα .. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι δεν αντέχω να μυρίζω αρώματα και μυρωδιές από κεριά , κρέμες , καθαριστικά κτλ 

Και κοιλιά δεν μπορώ να ξερω αν έχω κάνει , αφού η κοιλιά μου είναι τεράστια σαν 9 μηνών  εδώ και 2 μήνες, εξαετίας της υπερδιέγερσης 😒

Υπερδιέγερση; Μπρρρρρρ ούτε να το σκέφτομαι! Και στις 3 είχα πάθει υπερδιέγερση, στη 2η όμως είχε πρηστεί πολύ η κοιλιά μου και δε μπορούσα να πάρω ανάσα όταν ξάπλωνα. Υπομονή κορίτσι μου, εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα από αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@Stauroula_k @Ersi85 καλά αποτελέσματα με την αυχενική! Περιμένουμε νέα σας!

Εγώ έχω αυτή την Παρασκευή και περιμένω πως και πως! 

Με το καλό η αυχενική σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...