Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Eleni10

Recommended Posts

Καλημέρα... Έχω κάνει δύο χοριακες από διαφορετικά μικροβιολογικά. Δείχνουν και στα δύο ότι είμαι 3-4 εβδομάδων το μόνο που με δυσαρεστεί είναι ότι όταν πήγα στην γιατρό είδαμε κανονικά ότι είναι ενδομήτριο βέβαια είναι ακόμα νωρίς γενικά ..αλλά μου είπε ότι πρέπει να διπλασιάζεται η τιμή αλλιώς κάτι δεν πάει καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni10 είπε:

Καλημέρα... Έχω κάνει δύο χοριακες από διαφορετικά μικροβιολογικά. Δείχνουν και στα δύο ότι είμαι 3-4 εβδομάδων το μόνο που με δυσαρεστεί είναι ότι όταν πήγα στην γιατρό είδαμε κανονικά ότι είναι ενδομήτριο βέβαια είναι ακόμα νωρίς γενικά ..αλλά μου είπε ότι πρέπει να διπλασιάζεται η τιμή αλλιώς κάτι δεν πάει καλά. 

Η πρώτη μου ήταν 223 και μετά από τρεις μέρες 381.5 ξέρω ότι δεν είναι διπλασιασμός αλλά έχει ανέβει αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Η πρώτη μου ήταν 223 και μετά από τρεις μέρες 381.5 ξέρω ότι δεν είναι διπλασιασμός αλλά έχει ανέβει αρκετά.

Καλησπέρα κορίτσι! Η αύξηση πρέπει να είναι 65%+ αν θυμάμαι καλά για να θεωρηθεί καλή. Είσαι λίγο πάνω από το 65%, οπότε υπάρχουν ελπίδες.  

Επίσης το ότι είναι από διαφορετικά κέντρα είναι θέμα γιατί μπορεί να το μετράνε αλλιώς. Λογικά θα σου πει να την επαναλάβεις σε 2-3 μέρες. Κάνε την στο ίδιο κέντρο που έκανες την τελευταία χοριακη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Γράψε μας όταν κάνεις κι άλλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Η αύξηση πρέπει να είναι 65%+ αν θυμάμαι καλά για να θεωρηθεί καλή. Είσαι λίγο πάνω από το 65%, οπότε υπάρχουν ελπίδες.  

Επίσης το ότι είναι από διαφορετικά κέντρα είναι θέμα γιατί μπορεί να το μετράνε αλλιώς. Λογικά θα σου πει να την επαναλάβεις σε 2-3 μέρες. Κάνε την στο ίδιο κέντρο που έκανες την τελευταία χοριακη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Γράψε μας όταν κάνεις κι άλλη χοριακη!

έκανα σήμερα περιμένω με ανυπομονησία ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

έκανα σήμερα περιμένω με ανυπομονησία ❤️❤️

Καλησπέρα κορίτσια ! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά Ελένη! Εγώ έκανα Δευτέρα απόγευμα την πρώτη αμέσως μετά το θετικό τεστ, 153. Και χθες, Πέμπτη απόγευμα στη δεύτερη ήταν 643. Άρα αυτό το παίρνω για καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα τελικά και βγήκε 170 μίλησα με την γιατρό μου είπε ότι σε 10 μέρες να περιμένω αδιαθετησω...😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά Ελένη! Εγώ έκανα Δευτέρα απόγευμα την πρώτη αμέσως μετά το θετικό τεστ, 153. Και χθες, Πέμπτη απόγευμα στη δεύτερη ήταν 643. Άρα αυτό το παίρνω για καλό;

Ου ναι πολύ καλή αύξηση! Θα κάνεις κι άλλη ή θα πας σε καμιά βδομάδα να σε δει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Έκανα τελικά και βγήκε 170 μίλησα με την γιατρό μου είπε ότι σε 10 μέρες να περιμένω αδιαθετησω...😢😢😢😢

Κρίμα βρε κορίτσι... Ήταν βιοχημική τελικά... Είναι η πρώτη σου φορά; Προσπαθείς καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Η αύξηση πρέπει να είναι 65%+ αν θυμάμαι καλά για να θεωρηθεί καλή. Είσαι λίγο πάνω από το 65%, οπότε υπάρχουν ελπίδες.  

Επίσης το ότι είναι από διαφορετικά κέντρα είναι θέμα γιατί μπορεί να το μετράνε αλλιώς. Λογικά θα σου πει να την επαναλάβεις σε 2-3 μέρες. Κάνε την στο ίδιο κέντρο που έκανες την τελευταία χοριακη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Γράψε μας όταν κάνεις κι άλλη χοριακη!

Η κοπέλα ανέφερε ότι έκανε στις 3 μέρες χοριακή. Εκεί θεωρητικά θες διπλασιασμό. Σίγουρα θα συνέχιζαν την παρακολούθηση αλλά δεν ήταν ελπιδοφόρο. Το 65-70% είναι για 2 μέρες .

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Έκανα τελικά και βγήκε 170 μίλησα με την γιατρό μου είπε ότι σε 10 μέρες να περιμένω αδιαθετησω...😢😢😢😢

Κρίμα κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου η επόμενη φορά! Κράτα το θετικό της σύλληψης και ότι οι βιοχημικες είναι σχεδόν πάντα τυχαία γεγονότα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Έκανα τελικά και βγήκε 170 μίλησα με την γιατρό μου είπε ότι σε 10 μέρες να περιμένω αδιαθετησω...😢😢😢😢

Λυπάμαι πολύ Ελένη μου! Κράτα το θετικό όντως....ότι μπορείς να συλλάβεις.. σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι τυχερή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ου ναι πολύ καλή αύξηση! Θα κάνεις κι άλλη ή θα πας σε καμιά βδομάδα να σε δει;

Θα κάνω μια την τρίτη αν είναι να δω πώς πάει (από μόνη μου) και έχω ραντεβού 3/1 να με δει. Είναι και η ημέρα των γενεθλίων μου, εύχομαι να είναι το δωράκι μου 😍κι εσύ είσαι σε φάση εγκυμοσύνης από όσο έχω δει στα σχολια, πώς πάει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Θα κάνω μια την τρίτη αν είναι να δω πώς πάει (από μόνη μου) και έχω ραντεβού 3/1 να με δει. Είναι και η ημέρα των γενεθλίων μου, εύχομαι να είναι το δωράκι μου 😍κι εσύ είσαι σε φάση εγκυμοσύνης από όσο έχω δει στα σχολια, πώς πάει; 

Ωραία μια χαρά δώρο! Ναι, εγώ τώρα είμαι 9εβδ+5 μέρες. Περιμένω πως και πως να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο 😅 Ευτυχώς έχω ήπια συμπτώματα. Σου εύχομαι κι εσένα το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Έκανα τελικά και βγήκε 170 μίλησα με την γιατρό μου είπε ότι σε 10 μέρες να περιμένω αδιαθετησω...😢😢😢😢

Θεωρητικά δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες αλλά μην ξεχνάς θαύματα γίνονται πάντα είναι πολλές οι 10 μέρες ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Ωραία μια χαρά δώρο! Ναι, εγώ τώρα είμαι 9εβδ+5 μέρες. Περιμένω πως και πως να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο 😅 Ευτυχώς έχω ήπια συμπτώματα. Σου εύχομαι κι εσένα το ίδιο!

Σε ευχαριστώ πολύ ! Εύχομαι να πάνε όλα όμορφα και να έχεις ένα έχετε ένα υγιές μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι... Ήταν βιοχημική τελικά... Είναι η πρώτη σου φορά; Προσπαθείς καιρό;

Ναι η πρώτη...ΕΕ περίπου 6-7 μήνες 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...