Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ταξίδι με αεροπλανο


koalaki

Recommended Posts

Καλησπερα! 

Γνωρίζετε τι χαρτιά χρειάζονται για να ταξιδέψεις με αεροπλάνο με βρεφακι ? Χρειάζεται να βγάλω διαβατήριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η koalaki είπε:

Καλησπερα! 

Γνωρίζετε τι χαρτιά χρειάζονται για να ταξιδέψεις με αεροπλάνο με βρεφακι ? Χρειάζεται να βγάλω διαβατήριο? 

Σίγουρα ναι! Πρέπει κάπως να φαίνεται ότι το παιδί είναι δικό σου!!! 

Θα σου συνιστούσα να καλέσεις στην αρμόδια υπηρεσία έκδοσης διαβατηρίων της περιοχής σου, θα σε κατατοπισουν τι ακριβώς χρειάζεστε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η koalaki είπε:

Καλησπερα! 

Γνωρίζετε τι χαρτιά χρειάζονται για να ταξιδέψεις με αεροπλάνο με βρεφακι ? Χρειάζεται να βγάλω διαβατήριο? 

Εμείς ταξιδέψαμε με 3 μηνών μωράκι εντός ΕΕ. Ήθελε διαβατήριο για το μωρό μόνο. Δεν ξέρω αν ταξιδέψει μόνο με τον ένα γονιό, αν θέλει και βεβαίωση του άλλου, αλλά εμείς δε χρειαστηκαμε κάτι. Αν το μωρό δεν έχει όνομα ακόμα, βγάζει διαβατήριο ως θυλη / άρρεν, αλλά το πιο απλό και συμφέρον είναι να κάνεις μια γρήγορη ονοματοδοσια πριν (γίνεται ηλεκτρονικά με κωδικούς ταξις), γιατί αλλιώς το διαβατήριο θα λήξει όταν ονομαστεί το μωρό και θα το έχετε πληρώσει τσάμπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και να προσθέσω ότι νομίζω ότι αν πάρετε αεροπλάνο για εντός της χώρας ταξίδι, αρκεί πιστοποιητικό γεννήσεως με πρόσφατη φωτογραφία και επικυρωμένο, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εμείς ταξιδέψαμε με 3 μηνών μωράκι εντός ΕΕ. Ήθελε διαβατήριο για το μωρό μόνο. Δεν ξέρω αν ταξιδέψει μόνο με τον ένα γονιό, αν θέλει και βεβαίωση του άλλου, αλλά εμείς δε χρειαστηκαμε κάτι. Αν το μωρό δεν έχει όνομα ακόμα, βγάζει διαβατήριο ως θυλη / άρρεν, αλλά το πιο απλό και συμφέρον είναι να κάνεις μια γρήγορη ονοματοδοσια πριν (γίνεται ηλεκτρονικά με κωδικούς ταξις), γιατί αλλιώς το διαβατήριο θα λήξει όταν ονομαστεί το μωρό και θα το έχετε πληρώσει τσάμπα. 

Αα ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Δεν το γνώριζα αυτό το tip❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2022 at 10:41 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Σίγουρα ναι! Πρέπει κάπως να φαίνεται ότι το παιδί είναι δικό σου!!! 

Θα σου συνιστούσα να καλέσεις στην αρμόδια υπηρεσία έκδοσης διαβατηρίων της περιοχής σου, θα σε κατατοπισουν τι ακριβώς χρειάζεστε ! 

Θα τους καλέσω! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,επειδη ηταν η δουλεια μου,αν ειναι εντος Ελλαδος μονο βιβλιαριο χρειαζεται και υπευθυνη δηλωση απο τον αλλο γονεα αν δεν ειναι παρον! Για οπουδηποτε στο εξωτερικο μονο διαβατηριο και παλι ισχυει το ιδιο για την υπευθυνη δηλωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2022 at 3:38 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα,επειδη ηταν η δουλεια μου,αν ειναι εντος Ελλαδος μονο βιβλιαριο χρειαζεται και υπευθυνη δηλωση απο τον αλλο γονεα αν δεν ειναι παρον! Για οπουδηποτε στο εξωτερικο μονο διαβατηριο και παλι ισχυει το ιδιο για την υπευθυνη δηλωση!

ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...