Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πραγματοποιείται η σύλληψη;


MELIA

Recommended Posts

:P:) se eyxaristw crazy .perimenw pws kai pws na er8ei ayth h mera kai re paidaki moy den pernane me tipota oyte kan oi wres.eytyxws phra ena skylaki kai asxoloyme ligo giati 8a eimoyn ollh thn wra me to myalo moy kollhmeno

ka8e prwi metraw ton pyreto moy kai mono mia mera moy edeikse dekata twra exw akoysei oti meta thn ypoti8emenh adia8esia an den ginei tote exeis dekata ka8hmerina kai 18 meres synexomenes dhlwnei egkymwsynh den kserw an isxyei kai giayto metraw ka8e mera otan exw nea 8a enhmerwsw.filia polla eyxaristw:cheer: :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mina moy egw sthn prohgoymenh egymwsynh poy exasa eixa dyo molis meres ka8ysterhsh otan to test βγηκε θετικο και την επομενη μερα πηγα για χωριακη κατευθειαν αν και ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζοταν το απογευμα που πηρα τα αποτελεσματα ηταν 170 μοναδες με 3 μερες καθυστερηση και μια γνωστη μου οταν το εμαθε οτι ηταν εγκυος ηταν περιπου 2 μηνων και ειχε 2700 μοναδες τωρα τι να σου πω δεν ξερω μαλλον για να σου λεει η αρετη οτι ειναι 5 μαλλον θα ισχυει οποτε να σου πανε ολα καλα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axx koritsia den ξερω εχω πολυ αγωνια εκανα ενα τεστ αυτο που δειχνει απο τις 5πρωτες μερες συλληψης και βγηκε αρνητικο αλλα αυτο το εκανα την πεμπτη δηλαδη 3 μερες πριν την αδιαθεσια μου κανονικα ειναι να αδιαθετουσα το σαββατο εχτες αλλα περιμενω ακομα ποτε μου τα τελευταια 6 με 7 χρονια δεν ειχα καθυστερηση πανω απο δυο μερες οποτε σημερα ειναι κρισιμη μερα

και την προηγουμενη φορα που ειχα μεινει εγκυος τα τεστ μου ειχαν βγει θετικα στο το τελος της τριτης μερας της καθυστερυσης.αχχχ πολυ αγωνια

φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lettta μου γεια σου!!!Καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!Ευχομαι ολοψυχα να εχει γινει το θαυαματακι και να μας πεις τα ευχαριστα αυριο!!!!Καταλαβαινω την αγωνια σου μετρας λεπτα δευτερολεπτα ε?Υπομονη εισαι σε καλο δρομο με μια μερα καθυστερηση!!!Σημερα δλδ ειναι η 36η μερα?Αντε αυριο να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα της ζωης σου!!!Θα περιμενουμε με αγωνια!Μια φιλη μου εκανε το clear blue τρεις μερες πριν την υποτιθεμενη περιοδο και εδειξε αχνα θετικο....εχω ακουσει πολυ καλα λογια γι αυτο!!Καλη επιτυχιααααααααα!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Letta mou agapi mou...

Eisai mia koukla...

Kalos mas vrikes...

Exeis erthei stin pio wraia paraioulla mas...

Sou euxwme na min deis periodo gia 9 minoulles kai na eisai egkuws agapi mou...

Ola ta thetika sou ta stellw...

Tha se perimenoume me ta nea sou eee...

Filia apo mena...

Kai o theoullis mazi sou...

Kwnstantina mou glukia KALIMERA...

Se exw pethumisei...

Filia polla polla polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας εχω περασει πολλα στην ζωη μου.να στε παντα καλα

πολυ αγωνια παντως δεν το περιμενα τοση αγωνια ακομα να αδιαθετισω.θα τα πουμε πιο σιγουρα αυριο .φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα ενα self clear στις 7 το πρωι και ηταν αρνητικο και αγορασα predictor και αυτο αρνητικο ειμαι πολυ στεναχωρημενη.τουλαχιστον να ερθει η περιοδος μου να ξερω τι μου γινετε τωρα ειναι 5 το απογευμα και ακομα τιποτα απο περιοδο .αχ πολυ αγωνια.σημερα ειναι δευτερα θα ξανακανω το test την τεταρτη και αν δεν εχω αδιαθετησει μεχρι τοτε θα παω για εξετασεις.φιλια πολλα σας ευχαριστω που με στειριζετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελα μου γιατι πετας τοσα λεφτα σε τεστ......αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε μια χοριακη....λεει παντα την αληθεια........ευχομαι να εκαναν λαθος τα τεστ.....φιλια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lettta,

σε αυτόν τον μήνα την πρώτη μέρα καθυστέρησης το τεστ μου έδειξε αρνητικό... την τρίτη αχνά θετικό και μόλις σήμερα 1 βδομάδα μετά μου έδειξε κανονικά θετικό...

Ξέρεις με το άγχος, ο κύκλος επηρεάζεται και η ωορρηξία μπορεί να αργήσει... καλύτερα λοιπόν να περιμένεις καμιά βδομάδα και να κάνεις ένα τεστάκι τότε!

Εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτο που ειπατε για τα δεκατα,οτι αμα εχεις 18 μερες συνεχομενες δηλωνει εγκυμοσυνη δεν ξερω αν ισχυει,μακαρι να ισχυει δηλαδη αλλα εγω ειχα δεκατα ενα μηνα!!!! και καθυστερηση μαζι!!!!!!!! αλλα τελικα αρρωστη ημουνα!!και ειχα δεκατα γιατι ειχα μια λοιμωξη και το συμπτωμα της ηταν τα επιμονα δεκατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω κι εγω καλη μου πηγαινε για χοριακη για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!Γιατι τα τεστ καμια φορα αναλογως την γυναικα δυσκολευονται να ανιχνευσουν την πιθανη εγκυμοσυνη!:)

Καλα εχουμε ακουσει πολλα για την θερμοκρασια εγω δεν νομιζω να ισχυει ειναι κι αυτο αλλο ενα συμπτωμα....αλλες κοπελες την μερα που μαθανε αν ειναι εγκυες την ειχαν πεσμενη,ας μην αγχωνομαστε ουτε να ειμαστε με ενα θερμομετρο αγκαλια!Αν ειναι να γινει θα γινει!!Φιλακια σε ολες!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που με απασχολει ειναι οτι το σαββατο που επρεπε να αδιαθετισω ολη μερα ειχα πολλη δουλεια και πολυ αγχος για την δουλεια μου ημουν ορθια και δουλευα 12 ωρες σερι κουραστηκα τοσο πολυ που με ποναγε η καρδια μου και ειπα να παω σε ενα νοσοκομειο .λετε γι αυτο να μην αδιαθετησα?? αλλα παλι την κυριακη και σημερα κοιμαμαι συνεχεια εχω ξεκουραστει αρκετα και γι αυτο τωρα δεν με περνει και ο υπνος δεν θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αλλες φορες παλιοτερα ειχα χειροτερα τρεξιματα που ουτε να τα φανταστητε δεν μπορειτε μιλαμε για 2 χρονια σερι με 2 και 3 ωρες υπνο η και καθολου μεχρι που πηγα στον γιατρο γιατι ειχα παρεσθησεις απο την αυπνια βεβαια δεν το ξανακανω γιατι χαλαρωσα την δουλεια κατα παρα πολλες ωρες τωρα ειμαι οχταωρο και ξεκουραζομαι αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ακομα και εκεινα τα 2 χρονια δεν ειχα ουτε μια μερα καθυστερηση με τοσο αγχος και στρες τωρα ομως τι να πω μην σας πρηζω κι ολας θα παω αυριο για χωριακη και θα σας πω και σας .φιλια πολλα .:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 0.100mlU.ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ+ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ.ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑΣ+ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ,ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ.ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΝΩΡΙΣ???ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ,ΟΥΤΕ ΙΔΙΕΤΑΙΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΩ,ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΩ.ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα Katsaridoula! Θαρρώ 2-3 μέρες καλό είναι να περιμένεις ακόμη για τεστάκι, για να σου βγάλει αξιόπιστο αποτέλεσμα! Υπάρχει και η χοριακή βέβαια, σε μικροβιολόγο, που είναι ακόμη καλύτερη! Και φιλενάδα mk23, θα συμφωνήσω με την κουνιάδα σου, να περιμένεις λίγες μέρες ακόμη!

Αυτό με τη μέση το έχω κι εγώ στις τελευταίες 3 περιόδους... δυστυχώς όμως δεν προέρχεται από bebe! Ίσως και να το ψάξω κάποια στιγμή... θα δείξει!

Καλά αποτελέσματα και στις 2, κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω και γω, κοριτσάκια μου οσο σπαστικο και να ναι περιμενετε να περασουν οι μερες λιγακι, η ποιο αξιοπιστη και η λιγοτερο ψυχοφθορα διαδικασια ειναι με 2 μερες καθυστερηση να κανετε μια χοριακουλα

τα συμπτωματα ειναι μεγαλος μυθος...εγω ειχα καθε μηνα συμπτωματα και η περιδοδς ερχοταν κανονικοτατα! ο μονος μηνας που ειπα, μπα αποκλειεται, δεν εχω καθολου συμπτωματα, ηταν και ο μηνας που ημουν εγκυος...

υπομονη κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( γεια σας

ειμαι κ εγω σε μια περιεργη φαση,ειμαι δεν ειμαι?

οταν εκανα ελευθερα για πρωτη φορα ημουν στα τελειωματα της περιοδου,δηλ.20/4.το θεμα μου ειναι οτι εδω κ δυο εβδομαδες εχω κατι περιεργα συμπτωματα,νυσταζω,εχω πονοκεφαλους,ποναει η μεση μου,περιεργες ζαλαδες αραια κ που,κ δυο μερες τωρα μετραω τη θερμοκρασια μου κ δειχνει δεκατα.συγνωμη αν σας ζλισα με ολα αυτα αλλα θελω να μου πειτε κ εσεις αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης η' ειναι της ιδεας μου ολα αυτα επειδη θα ηθελα πολυ ενα μωρακι.

περιμενω κανονικα 16/5 με 18/5

help:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε ολους! ειμαι κανουρια στο club!

όπως όλες είμαι και εγω σε μια περίεργη φάση της ζωής μου. Εν τάχει να σας εξηγησω τι μου εχει συμβει ώστε να με συμβουλεύσετε καλύτερα. Τον περασμένο ιούλιο έμεινα έγκυος για πρώτη φορά. η χαρά μας ανείπωτη. πολύ σύντομα άρχισαν τα προβλήματα με αποκολλήσεις και κάναμε μεγάλη πρόσπάθεια να το κρατήσουμε. δυστυχώς όμως όχι για πολύ! τον Δεκέμβριο χάσαμε ένα κοριτσάκι (babygirl)..... πολύ επόδυνη διαδικασία. Έχει περάσει πλέον το απαιτούμενο διάστημα αναμονής και ξαναπροσπαθούμε. Λόγω όμως τις ανυπομονησίας πήρα τεστ ωορηξίας για να γνωρίζω την ωορηξία.

Έκανα το τεστ την προηγούμενη εβδομάδα και την τετάρτη βγήκε θετικό είχαμε έρθει σε επαφή Τρίτη και Πέμπτη. Μας είχαν συμβουλέψει να ερχόμαστε σε επαφη μέρα παρα μέρα όπως και έγινε. Σήμερα μια εβδομάδα μετά μου φαίνεται πως εχω κάποια συμπτώματα, όπως αυτά τις περιόδου αλλα πολύ ήπια το πρωι μια αδιαθεσία και πριν απο λίγο μέτρησα θερμοκρασία 37. πιστεύετε οτι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

Συγνώμη για το μακροσκελή μύνημα.

Περιμενω τις γνώμες σας

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες!!!!!!!!!! λυπαμαι για την περιπετεια σου... σου ευχομαι απο εδω και περα μονο χαρες να βλεπεις στη ζωη σου!!!!!! :) ετσι που τα γραφεις καλα μου ακουγονται τα πραγματα.....αισιοδοξα!!! να σου πω, τι κυκλο εχεις και σε ποια ημερα βρισκεσαι??? α και σε ποια μερα εγινε η ωορηξια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαροστω πολύ!!

μικρο κύκλο έχω μετα την αποβολή είχα ακριβως 24 ημερες κάθε φορά εκτός από τον τελευταιο μηνα που πηρα αντισυλληπτικα για μια κύστη. Η ωορηξία ήταν την 15η μερα αν υπολογιζω σωστα αφου τελευταια περιοδος ήταν 23/4 και το τεστ βγηκε θετικο στις 6/5 τώρα είμαι στην 21η. την προηγούμενη φορα είχα κάνει το τεστ την 26η μέρα και ηταν θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby girl mou kalispera...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Lupame poli gia auto pou exeis perasei stin zwoulla sou...

Sou euxwme na eisai egkuws agapi mou,,,

gia na xamwgelaseis kai pali...

Filia apo mena ...

Kai o theoullis mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...