Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πραγματοποιείται η σύλληψη;


MELIA

Recommended Posts

εκει που το διαβασα εγω ελεγε γενικα για τη θερμοκρασια οποιασδηποτε ωρας της μερας αλλα τι να πω πολλα εχω διαβασει ο ενας τα λεει ετσι ο αλλος αλλιως παντως για το στηθος που λενε πως γινεται ευεσθητο εγω δεν εχω τιποτα τετοιο φοβαμαι μονο μην εχω καμια σαλπιγγιτιδα τελοσπαντων μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχουμε ολες μας γρηγορα μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

crazy μου εγω πριν δεν μιλουσα για θερμομετρηση που βρισκει τις γονιμες μερες αλλωστε οι δικες μου περασαν ειπα απλα οτι καπου διαβασα πως αν εχεις πανω απο το φυσιολογικο μετα τις γονιμες μερες μπορει να ειναι κ εγκυμοσυνη χωρις να το δενουμε κ κομπο φυσικα. παντως ευχαριστω, πολυ ενδιαφερον κ αυτο αλλα δε θελω να μπω ακομα σε τετοιες ανχοτικες διαδικασιες.ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αν εχετε ανεβασμενη θερμοκρασια μια μερα μετα την αναμενομενη περιοδο και αυτο προιποθετει να εχεις σταθερο κυκλο τοτε μονο υπαρχει ενδεχομενο εγκυμοσυνης.μετα την ωορεξια ολες οι γυναικες εχουν δεκατα μεχρι να ερθει η περιοδος οπου εκει πεφτει στα φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!βρε κοριτσακι μου τι να σου πω!!!!!!!;;;;;;;;ολα πιθανα ειναι !!!!!και εγω καπως ετσι ημουν αυτο το μηνα αλλα τελικα περιοδευον ειμαι!!!!κανε λιγο υπομονη και θα δεις!!!πολλες φορες η λαχταρα μας για ενα νινακι μας γεννα πολλα συμπτωματα....ευχομαι σε σενα να ειναι πραγματικοτητα και να μας πεις σε λιγες μερες τα ευχαριστα!!!!!!ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ευχαριστω.

δηλαδη ειναι οι γονιμες μου μερες ειναι τωρα;

(ο κυκλος της περριοδου μου ειναι 25-26 ημερες. εχθες και προχθες ειχα πολυ πηχτο υγρο και λγα πονακια. σας παρακαλυ πειτεμου της γονιμες μερες μου.)

ευχαριστω

θελουμε και εμεις παιδακι συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena1974 έγραψε:

κατερινα ευχαριστω.

δηλαδη ειναι οι γονιμες μου μερες ειναι τωρα;

(ο κυκλος της περριοδου μου ειναι 25-26 ημερες. εχθες και προχθες ειχα πολυ πηχτο υγρο και λγα πονακια. σας παρακαλυ πειτεμου της γονιμες μερες μου.)

ευχαριστω

θελουμε και εμεις παιδακι συντομα

γεια σου λενα,οι γονιμες μερες μας ειναι περιπου 14 μερες πριν απο την αναμενομενη περιοδο!!!!!αλλα πολλες φορες δεν ειναι τοτε,αυτο το καταλαβαινεις απο τα υγρα,τα πονακια και το ανεβασμα της θερμοκρασιας!!!!με το καλο!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω γράψει πολλές φορές αλλά θα το γράψω ακόμη μία αν είναι να βοηθήσω κάποια κοπέλα...

Με την πτοϋπόθεση οτι έχεις σταθερό κύκλο...

&αν υποθέσουμε οτι αυτός είναι 30 μέρες, η ωορρηξία σου πραγματοποιείται την 14η με 15 μέρα (η μέση του κύκλου, δηλαδή)!

Τα σπερματο ζωάρια μπορούν να ζήσουν μέσα μας μέχρι και 6 μέρες (άρα πρόσθεσε και τις 6 προηγούμενες)!

Τα ωάρια μας ζούνε μέχρι 48 ώρες (οπότε πρόσθεσε και τις 2 επόμενες)!

Εγώ για να καταλάβεις, είχα έρθει σε επαφή 2- 3 μέρες πριν την ωορρηξία μου και τώρα είμαι 11 εβδομάδων!

Ελπίζω να σε βοήθησα και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου ολα θα πανε καλααααα θα δεις μονο μην αγχωνεσαι....πιστευω οι γονιμη μερα σου ειναι γυρω στην 11-12η.....θα το καταλαβεις και απο τα τσιμπηματακια στην κοιλια δεξια και αριστερα και απο τα παραπανω υγρα σε σχεση με τις αλλες μερες....εγω ετσι την καταλαβαινω.

Με το καλο να ερθει στην ζωησας το θαυματακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου να μην εχεις αγχος,προσπαθησε οσο μπορεις να το καταπολεμησεις,δεν θα σε βοηθησει καπου,μονο κακο μας κανει το αγχος απο καθε αποψη.Ο σιγουρος τροπος για να ξερεις τις γονιμες μερες ειναι υπερηχογραφημα απο γυναικολογο,επειδη μονες μας δεν μπορουμε να τις προσδιορισουμε με ακριβεια,οι γιατροι συνιστουν επαφες μερα παρα μερα ολο το μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.. ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Β-ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ..ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ 35 ΜΟΝΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ,ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ...ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ Κ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΛΕΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Η ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΧΑΡΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινα καλησπερα...οταν η χοριακη ειναι πανω απο 5 ειναι εγκυμοσυνη....οποτε βεβαια και να χαρεις....ολα να πανε καλα σου ευχομαι...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ υπολογίζω πως η σύλληψη έγινε περίπου στις 12 Μαρτίου στις αρχές των γόνιμων ημερών, και θυμάμαι πως ξεκινήσαμε τις προσπάθειες, πριν τις γόνιμες ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalimera koritsia,

tha ithela kai ego tin voitheia sas,

prospathousame me ton antrouli mou gia 5 mines gia ninaki alla tipota, piga se enan giatro kai afou kaname kai oi dyo tis eksetaseis, mou eipe oti vlepei poly megali tin mitra mou, etsi kaname ysteroskopisi kai edeikse oti eixa 7 polypodes pou ta aferesame kiolas.

tora eixa adiathetisei teleytaia 25/03 kai stis 08/04 pigame kai ekana yperixo gia na do tin ooriksia mou, eixa 3 ayga alla to ena itan megalo 21.6 kai mou eipe oti tha spasei simera h ayrio, ego ekeini tin imera eixa liga ponakia opote irhame se epafi, tin epomeni omos imera eixa trelous ponous opote kai adynato na kanoume kati, o giatros eipe na kanoume kai tis dyo epomenes imeres, kai etsi akrivos kaname, loipon ti lete ? yparxei kamia periptosi??

episis na anafero kati pou isos einai entelos asxeto alla isos kai oxi , apo tin epomeni imera tis ooriksias mou exo trelathei stous ponous kato aristera, niotho san na piezete to entero mou, afou fovomoun kai gia skoulikoiditi alla mpa den to nomizo, ti lete loipon mporei na exei kamia sxesi ???

eyxaristo ek ton proteron:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει και να εγινε ...μην αγχωνεσαι καθολου και μην το σκεφτεσαι....οταν κολλαμε με κατι δεν ερχεται....οποτε καληαναμονη και ευχομαι τακαλυτερα...το μαμμι ειναι τυχερο ...θα δεις....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: επιτελους βρηκα πως να γραψω:P

χρονια πολλα κι ολας μιας που περασε και το πασχα

εμενα αυτο που με απασχολει ειναι το εξης:

συμφωνα με αυτα που γνωριζω λογικα πρεπει να ειμαι εγκυος αλλα αυτο που δεν γνωριζω ειναι τι πιθανοτητες εχω να μην ειμαι.τον νοεμβρη του 2008 ειχα μεινει αλλα το εχασα το ειχα ποιασει την 21 μερα τωρα χωρις προγραμμα παλι την 21 ξημερωματα 22 μερας αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειχα ωορηξια μερικες ωρες πριν αλλα (το καναμε μονο μια φορα )εκεινη την μερα (τελειωσε μεσα) και εγω κοιμηθηκα δεν σηκωθηκα απτο κρεβατι για να μεινει μεσα.ειναι βλακεια μου να λεω οτι ειμαι εγκυος αλλα δεν ξερω και σιγουρα.εχω 35 μερες σταθερο κυκλο και νιωθω ποτε εχω ωορηξια.περιμενω να αδιαθετισω αυτο το σαββατο στις 25 του μηνα αν δεν... θα παρω ενα τεστ την δευτερα.τι πιθανοτητες μου δινετε με μια φορα που εγινε? σας ευχαριστω πολυ περιμενω με αγωνια απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lettta! Καλώς ήρθες στο mammyland! :)

Κοίταξε να δεις, όλα είναι πιθανά! Κι εγώ δυο φορές που'χω μείνει έγκυος, με τη μια φορά και με ύπνο κατευθείαν! :P Θεωρώ πως είναι καλή συνταγή! :);)

Υπομονή μερικές μερούλες και θα ξέρεις.. αν έχεις σταθερό κύκλο και δε σου έχει έρθει μέχρι την Δευτέρα, τότε πήγαινε για χοριακή, γιατί πιθανόν το τεστ να μη δείξει.

Εύχομαι να'ναι ο τυχερός σου μήνας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...