Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τιμές για καισαρική σε ιδιωτικες κλινικές Θεσσαλονίκης?


Recommended Posts

Ψάχνω μα δε βρήκα συγκεντρωτικα τιμές για ΚΤ σε ιδιωτική κλινική. Σήμερα έκανα Β- επιπέδου και ο γιατρός λέει πως αν φθάσω μέχρι τα Χριστούγεννα, θα είναι ιδανικά. Άρα, πρέπει να αποφασίσω εφημερευων νοσοκομείο ή ιδιωτικά. Αν κάποια γνωρίζει τιμές για σύγκριση, ας πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Ψάχνω μα δε βρήκα συγκεντρωτικα τιμές για ΚΤ σε ιδιωτική κλινική. Σήμερα έκανα Β- επιπέδου και ο γιατρός λέει πως αν φθάσω μέχρι τα Χριστούγεννα, θα είναι ιδανικά. Άρα, πρέπει να αποφασίσω εφημερευων νοσοκομείο ή ιδιωτικά. Αν κάποια γνωρίζει τιμές για σύγκριση, ας πει. 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Αν επιτρέπεται γιατί σε προγραμματίζει σίγουρα για καισαρική; Διαβαλκανικό η κολλητή μου πλήρωσε 2000€ για δίκλινο, όσα έδωσα κ εγώ για μονόκλινο με φυσιολογικό τοκετό. Υπολόγισε περίπου 1500€ - 1600€ για τρίκλινο. Αν δεν έχει πολλές γέννες εκείνες τις μέρες μπορείς θεωρητικά να κλείσεις τρίκλινο, αλλά να σε βάλουν ακόμα με μία μανούλα. Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από το συγκεκριμένο νοσοκομείο. Οι μαίες με βοήθησαν πολύ κ τα κορίτσια στα δωμάτια ήταν εξυπηρετικότατα. Σύνοδο απ´ όσο ξέρω δεν επιτρέπουν, μόνο στην περίπτωση μονόκλινου. Επισκεπτήριο πρωί κ απόγευμα για μισή ώρα μόνο από τον σύζυγο με ράπιντ. Να πάνε όλα καλά εύχομαι!!! Αρχές Δεκέμβρη περιμένω κ εγώ το δεύτερο ζουζούνι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2022 at 6:18 ΜΜ, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Ψάχνω μα δε βρήκα συγκεντρωτικα τιμές για ΚΤ σε ιδιωτική κλινική. Σήμερα έκανα Β- επιπέδου και ο γιατρός λέει πως αν φθάσω μέχρι τα Χριστούγεννα, θα είναι ιδανικά. Άρα, πρέπει να αποφασίσω εφημερευων νοσοκομείο ή ιδιωτικά. Αν κάποια γνωρίζει τιμές για σύγκριση, ας πει. 

Καλημέρα και με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σου. 

Οι τιμές του Γένεσις είναι διαθέσιμες εδώ: https://www.google.com/search?q=κλινική+γενεσις+τιμες&client=ms-android-xiaomi-rvo3&tbm=isch&sxsrf=ALiCzsZ4gUNIfHUvDN3LpPxSz2U1RYIDog:1663488381646&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi61MyQ8Z36AhWPPewKHZtcANgQ0pQJCBw&biw=393&bih=737&dpr=2.75#imgrc=Qh-wJZaSMfpUUM

Απο προσωπική εμπειρία πήγα στο δίκλινο lux που βρίσκεται στον τρίτο όροφο μαζί με τις σουίτες και τα μονοκλινα. Έχει περισσότερη ησυχία εκεί. ( Εκτός αν είσαι δίπλα στο δωμάτιο με τα νεογνά 🤪)

Αλλά και η νύφη μου που πήρε τρίκλινο δεν είχε να πει κάτι αρνητικό αντιθέτως είχε και μαμάδες να μιλάει για παρέα.

Οι κοπέλες πολύ ευγενικές και ότι χρειαστείς πατάς το κουμπί και έρχονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Και μια που σας βρήκα πρόθυμες, να ρωτήσω κάτι ακομα: επειδή τα μικρουλια μου ενδέχεται να έρθουν και προωρα, η Μονάδα για προωρα του διαβαλκανικου είναι ισάξια των δημοσίων (Ιπποκράτειο, Παπαγεωργιου) ή να ζητήσω να μεταφερθούν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Και μια που σας βρήκα πρόθυμες, να ρωτήσω κάτι ακομα: επειδή τα μικρουλια μου ενδέχεται να έρθουν και προωρα, η Μονάδα για προωρα του διαβαλκανικου είναι ισάξια των δημοσίων (Ιπποκράτειο, Παπαγεωργιου) ή να ζητήσω να μεταφερθούν? 

Απότι έχω ακούσει κάνουν εξαιρετική δουλειά στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού, αλλά είναι τεράστιο το κόστος, γι αυτό κ στις περισσότερες περιπτώσεις τα πηγαίνουν στο Ιπποκράτειο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Και μια που σας βρήκα πρόθυμες, να ρωτήσω κάτι ακομα: επειδή τα μικρουλια μου ενδέχεται να έρθουν και προωρα, η Μονάδα για προωρα του διαβαλκανικου είναι ισάξια των δημοσίων (Ιπποκράτειο, Παπαγεωργιου) ή να ζητήσω να μεταφερθούν? 

Εμας που πήγε ΜΕΝΝ στο Διαβαλκανικο αν είσαι ασφαλισμένος (εγώ στο ΙΚΑ) και επειδή γέννησα εκεί πληρώσαμε 100€ / το βράδυ. Πεντακάθαρη η μονάδα, το έβλεπα δύο φορές τη μέρα και είχα κάθε μέρα ενημέρωση από παιδίατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πολύ! Με το καλό σε όλες (μέλλουσες και ήδη ουσες). Γερά, καλότυχα παιδάκια - ευτυχισμένοι και καλοί άνθρωποι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμας που πήγε ΜΕΝΝ στο Διαβαλκανικο αν είσαι ασφαλισμένος (εγώ στο ΙΚΑ) και επειδή γέννησα εκεί πληρώσαμε 100€ / το βράδυ. Πεντακάθαρη η μονάδα, το έβλεπα δύο φορές τη μέρα και είχα κάθε μέρα ενημέρωση από παιδίατρο. 

Πρέπει να ρίξανε τις τιμές. Το 2019 που γέννησα είχα ακούσει για 300€. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
στις On 17/9/2022 at 4:43 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Αν επιτρέπεται γιατί σε προγραμματίζει σίγουρα για καισαρική; Διαβαλκανικό η κολλητή μου πλήρωσε 2000€ για δίκλινο, όσα έδωσα κ εγώ για μονόκλινο με φυσιολογικό τοκετό. Υπολόγισε περίπου 1500€ - 1600€ για τρίκλινο. Αν δεν έχει πολλές γέννες εκείνες τις μέρες μπορείς θεωρητικά να κλείσεις τρίκλινο, αλλά να σε βάλουν ακόμα με μία μανούλα. Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από το συγκεκριμένο νοσοκομείο. Οι μαίες με βοήθησαν πολύ κ τα κορίτσια στα δωμάτια ήταν εξυπηρετικότατα. Σύνοδο απ´ όσο ξέρω δεν επιτρέπουν, μόνο στην περίπτωση μονόκλινου. Επισκεπτήριο πρωί κ απόγευμα για μισή ώρα μόνο από τον σύζυγο με ράπιντ. Να πάνε όλα καλά εύχομαι!!! Αρχές Δεκέμβρη περιμένω κ εγώ το δεύτερο ζουζούνι μου!!!

Γεια σου !! Θα μπορούσες να μου πεις  ποιος γιατρός σε παρακολούθησε και έκανε και τη γέννα στο διαβαλκανικό; Είμαι στην αναζήτηση γιατί θέλω να αλλάξω τη δική μου. Αν είσαι ευχαριστημένη και τον προτείνεις. Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...