Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

@Raf123 @misofeggaro @babyblue94  @Nandia- @marinamanoulitsa @Antonia2Πως ειστε κοριτσια μυ?

Εγώ γύρισα από τις διακοπές. έκανα ένα ξεκαθάρισμα στα ρουχαλακια του μωρού πριν τα πλύνω. Μάζεψα αυτά που είναι 6-9 μηνών για να μην μου πιάνουν χώρο και κράτησα μόνο τα μικρά.. αυτή την εβδομάδα θα τελειώσω το δωμάτιο στην ουσία μόνο την συρταριερα έχω ακόμα να βάλω. Και έλεγα από την επόμενη να πλύνω τα ρουχαλακια και να τα τακτοποιήσω. 

Κατά τα άλλα. Ανυπομονώ την Τετάρτη έχω γιατρό να δούμε τι κάνει το νινακι μας. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

@Raf123 @misofeggaro @babyblue94  @Nandia- @marinamanoulitsa @Antonia2Πως ειστε κοριτσια μυ?

Εγώ είμαι καλά! Δουλεια σπίτι και ανυπομονώ για την άδεια μου να ξεκουραστώ!! Την άλλη εβδομάδα έχουμε το πάρτυ για το φύλο του μωρού και προετοιμαζόμαστε κ για αυτό!! Πιο πολύ για τα finger food εγώ γιατί τα υπόλοιπα του πάρτυ τα διοργάνωσε όλα η νύφη μου που ξέρει κ το φύλο!! Περιμένω κ την Παρασκευή πως κ πως να δω το μωράκι μου ότι όλα είναι καλά εκεί μέσα 
 

εσυ πως είσαι;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

@Raf123 @misofeggaro @babyblue94  @Nandia- @marinamanoulitsa @Antonia2Πως ειστε κοριτσια μυ?

Καλα είμαι..  είχα λίγο δύσκολες μέρες αλλά όλα καλά..  αύριο εχω την αυχενική και είμαι αγχωμένη να είναι όλα καλά..  είναι και η ηλικία που με αγχώνει.. εσυ; πως εισσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ γύρισα από τις διακοπές. έκανα ένα ξεκαθάρισμα στα ρουχαλακια του μωρού πριν τα πλύνω. Μάζεψα αυτά που είναι 6-9 μηνών για να μην μου πιάνουν χώρο και κράτησα μόνο τα μικρά.. αυτή την εβδομάδα θα τελειώσω το δωμάτιο στην ουσία μόνο την συρταριερα έχω ακόμα να βάλω. Και έλεγα από την επόμενη να πλύνω τα ρουχαλακια και να τα τακτοποιήσω. 

Κατά τα άλλα. Ανυπομονώ την Τετάρτη έχω γιατρό να δούμε τι κάνει το νινακι μας. 

 

 

Μπραβο σου κοριτσι μου! Υπεροχα τι ομορφη διαδικασια ακομα εγω φοβαμαι να ψωνισω!! Αχ τι ωραια αντε με το καλο!!! ❤️❤️❤️ Καλες προετοιμασιες!!!

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είμαι καλά! Δουλεια σπίτι και ανυπομονώ για την άδεια μου να ξεκουραστώ!! Την άλλη εβδομάδα έχουμε το πάρτυ για το φύλο του μωρού και προετοιμαζόμαστε κ για αυτό!! Πιο πολύ για τα finger food εγώ γιατί τα υπόλοιπα του πάρτυ τα διοργάνωσε όλα η νύφη μου που ξέρει κ το φύλο!! Περιμένω κ την Παρασκευή πως κ πως να δω το μωράκι μου ότι όλα είναι καλά εκεί μέσα 
 

εσυ πως είσαι;;  

Αχ τι ωραια!!! Αντε με το καλο!!! Να περασετε ομορφα! Ολα καλα θα ειναι🥰

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλα είμαι..  είχα λίγο δύσκολες μέρες αλλά όλα καλά..  αύριο εχω την αυχενική και είμαι αγχωμένη να είναι όλα καλά..  είναι και η ηλικία που με αγχώνει.. εσυ; πως εισσι;

Αχ απιστευτο ποτε εφτασες κι εσυ στην αυχενικη!! Με τι καλο κοριτσι μου!! Να μας στειλεις να μας πεις τα νεα σου! Μην ανησυχυχεις για ηλικια εχω απειρες περιπτωσεις γυρω μου στην ηλικια μας με τελειεςα αυχενικες!!  Ελπιζω δυσκολες μερες μονο απο αποψη πολλων υποχρεωσεων? Την Τονια την γνωρισες? 

Καλη επιτυχια🥰

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2022 at 6:25 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τώρα έκατσα και διάβασα όλα τα μηνύματα σας! Όντως γράφετε πολύ αραιά αυτό το διάστημα! Μου δημιουργήθηκε μια απορία, το ασβέστιο πως το μετράτε για το αν θα πάρετε συμπλήρωμα; ο οργανισμός κρατάει το ασβέστιο αίματος σταθερό ανεξαρτήτως αν υπάρχει χαμηλή πρόσληψη γιατί όταν δεν παίρνει αρκετό το παίρνει από τα οστά. Συνήθως βάσει πρόσληψης το βλέπουμε αν θέλει κάποιος συμπλήρωμα, αλλιώς με έλεγχο οστεοπόρωσης. Κατά τα άλλα κι εγώ έπαιρνα από την αυχενική σίδηρο και ασβέστιο πιο αραιά γιατί τρώω πολλά γαλακτοκομικά. Το μωρό άρχισα να το καταλαβαίνω σίγουρα τη 18η εβδομάδα νομίζω (τα ξεχνάω σιγά σιγά) και πριν μου φαινόταν ότι κάτι μπορεί να είναι αλλά δεν ήμουν σίγουρη. 

Να σας πω και τα νέα μου. Εγώ την Κυριακή το πρωί άρχισα να έχω πονακια που μέχρι το μεσημέρι ήταν επώδυνες συσπάσεις. Επειδή δεν ήταν με κανονικό ρυθμό πήγα κανονικά για μπάνιο που είχα κανονίσει και μέχρι το βράδυ που γυρίσαμε σπίτι ήταν ιδιαίτερα επώδυνες αλλά πάλι η συχνότητα τους ήταν ακανόνιστη στα 5-8'. Δεν κοιμήθηκα από τον πόνο όλο το βράδυ και το πρωί που είχαμε αποδεχτεί ότι δεν προχωράει σε τοκετό θα πήγαινα για nst να δούμε τι γίνεται αλλά μου έσπασαν τα νερα. Ο τοκετός κράτησε άλλες 12 ώρες μετά το σπάσιμο των νερών γιατί δε συντονίζονταν οι συσπάσεις μου να κάνω διαστολή και με το που μου έδιναν τεχνητές οδύνες το μωρό έριχνε παλμους γιατί είχε μια περιτυλιξη με το λώρο και του κοβόταν η αιμάτωση. Κάποια στιγμή συζητήσαμε να πάμε με καισαρική, αλλά είπαμε μετά από τόσο πόνο και κούραση να συνεχίσουμε την προσπάθεια λίγο κι ενώ είχαμε χάσει τις ελπίδες μας τελικά έγινε το θαύμα και πήρε μπρος η μήτρα και γέννησα το κοριτσάκι μου 3080. Είχε και γενεθλια ο άντρας μου, οπότε θα έχουμε διπλή γιορτή από δω και πέρα! Τώρα είμαστε σπίτι μας και προς το παρόν τα πάμε πολύ καλά! Είναι πολύ ήρεμο μωράκι και δε μας δυσκολεύει καθόλου! Την έχουμε ερωτευτεί! 

 

Κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Να σας ζησει!!!! 🎈🎈🎈🎈🎈🎀🎀🎀 Να ειναι γερη, καλοτυχη και ευλογημενη η μπουμπουκα σας!!! 💖💖💖💖💐💐💐💐💐🤱🤱🤱🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Να χαιρεστε και το μπαμπακα σας!!!! Το καλυτερο δωρο του εκανες!!!! 🎁🎀🎈🎉🎊 

@MyElpida συγχαρητηρια!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🤰❤❤❤🥰🥰🥰 ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!! Με το καλο ολα!!!! Θα περιμενουμε τα νεα της αυχενικης!!!!!! 

Κι αλλο μωρακι στην ομαδουλα μας!!!!!! 😁😁😁😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳🥳

@Princess28 & @Hopemumtobe κοριτσια μου!!!!! 💘💘💘💘Κι ολες οι υπολοιπες τσουπρες!!!! 💖💖💖💖💖 δεν εχω μπει εδω και καιρο γτ τρεχουμε με διαφορα.. στη δουλεια εχω πηξει κ δεν προλαβαινω να μπω και μετα λιγο ο γαμος λιγο κτ οικογενειακα, δεν εχω προλαβει τα μπω... ειστε ομως στη σκεψη μου!!! 🥰🥰🥰

Σημερα εχουμε και το χειρουργειο κιρσοκηλης του αντρα μου!!! Η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να μας βοηθησει να πανε ολα καλα και του χρονου στη γιορτη της να περιμενουμε κι εμεις ενα αφρατο τζουτζουκακι!!!!🙏🙏🙏🙏🙏

@Raf123 @Nandia- @marinamanoulitsa  @misofeggaro@ΜαρίαΔημήτρης @Froufro @babyblue94 @Elk @Princess28 @Hopemumtobe κι οποιο αλλο κοριτσι ξεχναω σας στελνω τα φιλια μου!!!!! ❤😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλα είμαι..  είχα λίγο δύσκολες μέρες αλλά όλα καλά..  αύριο εχω την αυχενική και είμαι αγχωμένη να είναι όλα καλά..  είναι και η ηλικία που με αγχώνει.. εσυ; πως εισσι;

Ναντια μου ολα θα πανε τελεια!!!! ❤❤❤👍👍👍👍 να σκεφτεσαι και προσευχεσαι στην αγια ειρηνη χρυσοβαλσντου και το θαυμα της θα ειναι υγιεστατο!!!! 😍😍😍 να μας γραψεις τα νεα σου!!! Τι ωρα θα πας για αυχενικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Να σας ζησει!!!! 🎈🎈🎈🎈🎈🎀🎀🎀 Να ειναι γερη, καλοτυχη και ευλογημενη η μπουμπουκα σας!!! 💖💖💖💖💐💐💐💐💐🤱🤱🤱🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Να χαιρεστε και το μπαμπακα σας!!!! Το καλυτερο δωρο του εκανες!!!! 🎁🎀🎈🎉🎊 

@MyElpida συγχαρητηρια!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🤰❤❤❤🥰🥰🥰 ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!! Με το καλο ολα!!!! Θα περιμενουμε τα νεα της αυχενικης!!!!!! 

Κι αλλο μωρακι στην ομαδουλα μας!!!!!! 😁😁😁😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳🥳

@Princess28 & @Hopemumtobe κοριτσια μου!!!!! 💘💘💘💘Κι ολες οι υπολοιπες τσουπρες!!!! 💖💖💖💖💖 δεν εχω μπει εδω και καιρο γτ τρεχουμε με διαφορα.. στη δουλεια εχω πηξει κ δεν προλαβαινω να μπω και μετα λιγο ο γαμος λιγο κτ οικογενειακα, δεν εχω προλαβει τα μπω... ειστε ομως στη σκεψη μου!!! 🥰🥰🥰

Σημερα εχουμε και το χειρουργειο κιρσοκηλης του αντρα μου!!! Η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να μας βοηθησει να πανε ολα καλα και του χρονου στη γιορτη της να περιμενουμε κι εμεις ενα αφρατο τζουτζουκακι!!!!🙏🙏🙏🙏🙏

@Raf123 @Nandia- @marinamanoulitsa  @misofeggaro@ΜαρίαΔημήτρης @Froufro @babyblue94 @Elk @Princess28 @Hopemumtobe κι οποιο αλλο κοριτσι ξεχναω σας στελνω τα φιλια μου!!!!! ❤😘😘😘😘

Αντωνία μου όλα καλά να πάνε με την επέμβαση και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!!!❤️❤️❤️❤️ Πως νιώθει ο άντρας σου; Σας στέλνω μια αγκαλιά και τη θετική μου ενέργεια!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ τι ωραια!!! Αντε με το καλο!!! Να περασετε ομορφα! Ολα καλα θα ειναι🥰

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλή επιτυχία αύριο στην β επιπέδου θα δεις το μωράκι σου και σε 3Δ! Τι ωραία!! Όλα καλά θα είναι θα δεις!!! Όσο για το εμβόλιο μην αγχώνεσαι τοσες γυναίκες το έκαναν κατά τη διάρκεια κύησης κ όλα μια χαρά πήγαν!! Εγώ σκέφτομαι για τη 4η δόση αλλά θα δω! Αν θα το βάλω θα είναι πιο μετά Οκτώβρη μάλλον…δεν ήθελα να το κάνω αλλά τα κρούσματα είναι στο θεό πλέον δεν προκαλεί θέματα στο κάτω αναπνευστικό αλλά κάνει υψηλούς πυρετούς κ η δουλεια μου είναι μέσα στα ιατρεία μέσα στα νοσοκομεία κ το ρίσκο είναι αυξημένο…πρέπει να μιλήσω με τη γιατρο τη Παρασκευή που θα πάω, αν δεν ήμουν εγκυος δε θα το σκεφτόμουν καν γιατί είπα ότι δεν θα έκανα άλλο… αλλά τώρα σκέφτομαι το μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αντωνία μου όλα καλά να πάνε με την επέμβαση και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!!!❤️❤️❤️❤️ Πως νιώθει ο άντρας σου; Σας στέλνω μια αγκαλιά και τη θετική μου ενέργεια!! 

 

Καλή επιτυχία αύριο στην β επιπέδου θα δεις το μωράκι σου και σε 3Δ! Τι ωραία!! Όλα καλά θα είναι θα δεις!!! Όσο για το εμβόλιο μην αγχώνεσαι τοσες γυναίκες το έκαναν κατά τη διάρκεια κύησης κ όλα μια χαρά πήγαν!! Εγώ σκέφτομαι για τη 4η δόση αλλά θα δω! Αν θα το βάλω θα είναι πιο μετά Οκτώβρη μάλλον…δεν ήθελα να το κάνω αλλά τα κρούσματα είναι στο θεό πλέον δεν προκαλεί θέματα στο κάτω αναπνευστικό αλλά κάνει υψηλούς πυρετούς κ η δουλεια μου είναι μέσα στα ιατρεία μέσα στα νοσοκομεία κ το ρίσκο είναι αυξημένο…πρέπει να μιλήσω με τη γιατρο τη Παρασκευή που θα πάω, αν δεν ήμουν εγκυος δε θα το σκεφτόμουν καν γιατί είπα ότι δεν θα έκανα άλλο… αλλά τώρα σκέφτομαι το μωράκι 

Ευχαριστουμε ραφαελιτα μου!!!!❤❤❤ ο γιατρος μας ειπε οτι πηγε πολυ καλα η επεμβαση κι οτι η κιρσοκηλη ηταν σχετικα μεγαλη οποτε πηραμε σωστη αποφαση να γινει το χειρουργειο... μακαρι να πανε ολα καλα κ το καλοκαιρι του 2023 να εχουμε κι εμεις ενα μπουμπουκι να περιμενουμε!!!!🙏🙏🙏🙏 

Ο αντρουλης μου εχει μια ενοχληση κατω αλλα δεν εχει γκρινιαξει πολυ... ελπιζω να συνεχισουμε ετσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε ραφαελιτα μου!!!!❤❤❤ ο γιατρος μας ειπε οτι πηγε πολυ καλα η επεμβαση κι οτι η κιρσοκηλη ηταν σχετικα μεγαλη οποτε πηραμε σωστη αποφαση να γινει το χειρουργειο... μακαρι να πανε ολα καλα κ το καλοκαιρι του 2023 να εχουμε κι εμεις ενα μπουμπουκι να περιμενουμε!!!!🙏🙏🙏🙏 

Ο αντρουλης μου εχει μια ενοχληση κατω αλλα δεν εχει γκρινιαξει πολυ... ελπιζω να συνεχισουμε ετσι....

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Πολύ σύντομα θα γίνει το θαύμα σας είμαι σίγουρη!!!! Καλή Ανάρρωση στον άντρα σου!!!! Σε πόσο καιρό μπορείτε να αρχίσετε προσπάθειες σας είπαν;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Πολύ σύντομα θα γίνει το θαύμα σας είμαι σίγουρη!!!! Καλή Ανάρρωση στον άντρα σου!!!! Σε πόσο καιρό μπορείτε να αρχίσετε προσπάθειες σας είπαν;;;; 

Ευχαριστουμε πολυ Μαρινα μου!!!! ❤❤❤❤ Ε μετα το 3μηνο θα ειναι οι προσπαθειες καλες... γενικα ο γιατρος ειπε απο 3-6 μηνες θα φανει η διαφορα.... οποτε αν εχουμε συλληψη προς χριστουγεννα θα ειναι τελεια!!!😁😁😁😁😁😁😁

Εσυ τι κανεις;;; πως πανε οι δικες σας προσπαθειες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο σου κοριτσι μου! Υπεροχα τι ομορφη διαδικασια ακομα εγω φοβαμαι να ψωνισω!! Αχ τι ωραια αντε με το καλο!!! ❤️❤️❤️ Καλες προετοιμασιες!!!

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

 

 

Αχ τι ωραια!!! Αντε με το καλο!!! Να περασετε ομορφα! Ολα καλα θα ειναι🥰

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

Αχ απιστευτο ποτε εφτασες κι εσυ στην αυχενικη!! Με τι καλο κοριτσι μου!! Να μας στειλεις να μας πεις τα νεα σου! Μην ανησυχυχεις για ηλικια εχω απειρες περιπτωσεις γυρω μου στην ηλικια μας με τελειεςα αυχενικες!!  Ελπιζω δυσκολες μερες μονο απο αποψη πολλων υποχρεωσεων? Την Τονια την γνωρισες? 

Καλη επιτυχια🥰

Κι εγω αυριο εχω τη Β επιπεδου! Χθες εκανα το εμβολιο κοβιντ και παρολο που εννοειται εχω ακουσειοτι προτεινεται κλπ και απο τοσες πολλες κοπελες οτι ολα πηγαν καλα εχω μια ανυσυχια παντα επειδη ειμαιεγκυος! 

Επισης εχω παρει 9 κιλα  και εχω οριακα σακχαρο και ετσι εχω ξεκινησει λιγο διατροφη και προσοχη οχι υπερβολικα πραγματα πριν καν κανω την καμπυλη σακχαρου! Ευτυχως αλλαξα γιατρο και ασχοληθηκε λιγο μαζι μου γιατι αλλιως θα ειχα παρει 30 κιλα!!

Δόξα τω Θεό πήγαν όλα καλά..  δύσκολες μέρες ειχα γιατι ειχα εμετούς και πονοκέφαλο την Παρασκευή και τις επόμενες έντονες αναγούλες.. τώρα είμαι πολύ καλύτερα 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ναι γνώρισα την αντωνια.. μια γλύκα είναι 

Εγω δεν έβαλα τα εμβόλια από επιλογή αλλά άκουσα πολλές κοπέλες που τα έβαλαν και όλα μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναντια μου ολα θα πανε τελεια!!!! ❤❤❤👍👍👍👍 να σκεφτεσαι και προσευχεσαι στην αγια ειρηνη χρυσοβαλσντου και το θαυμα της θα ειναι υγιεστατο!!!! 😍😍😍 να μας γραψεις τα νεα σου!!! Τι ωρα θα πας για αυχενικη;;

Μόλις τελείωσα ολα τελεια

Καλή ανάρρωση.. τις ευχές μας δώσε στον άντρα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ Μαρινα μου!!!! ❤❤❤❤ Ε μετα το 3μηνο θα ειναι οι προσπαθειες καλες... γενικα ο γιατρος ειπε απο 3-6 μηνες θα φανει η διαφορα.... οποτε αν εχουμε συλληψη προς χριστουγεννα θα ειναι τελεια!!!😁😁😁😁😁😁😁

Εσυ τι κανεις;;; πως πανε οι δικες σας προσπαθειες;;

Εγώ αναμένω την καθυστέρηση για να κάνω χοριακη... Έχω ακόμα λίγες μερούλες αναμονή... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελείωσα από την αυχενική.. και οι αιματολογικες και η αυχενική είναι τελεια.. μάθαμε ότι είναι αγόρι.. αγορομανα

 

Μας έσκασε λίγο.. δεν κουνιόταν με τίποτα.. τι έφαγα σοκολάτα.. τι ήπια πορτοκαλάδα.. τι χόρεψα.. τίποτα.. δεν κουνιόταν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια τελείωσα από την αυχενική.. και οι αιματολογικες και η αυχενική είναι τελεια.. μάθαμε ότι είναι αγόρι.. αγορομανα

 

Μας έσκασε λίγο.. δεν κουνιόταν με τίποτα.. τι έφαγα σοκολάτα.. τι ήπια πορτοκαλάδα.. τι χόρεψα.. τίποτα.. δεν κουνιόταν.. 

Συγχαρητήρια τώρα σιγά σιγά θα ηρεμείς..όλα θα πάνε τέλεια.❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Συγχαρητήρια τώρα σιγά σιγά θα ηρεμείς..όλα θα πάνε τέλεια.❤️

 

Ευχαριστώ πολύ.. ναι δόξα τω Θεό ηρέμησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Να σας ζησει!!!! 🎈🎈🎈🎈🎈🎀🎀🎀 Να ειναι γερη, καλοτυχη και ευλογημενη η μπουμπουκα σας!!! 💖💖💖💖💐💐💐💐💐🤱🤱🤱🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Να χαιρεστε και το μπαμπακα σας!!!! Το καλυτερο δωρο του εκανες!!!! 🎁🎀🎈🎉🎊 

@MyElpida συγχαρητηρια!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🤰❤❤❤🥰🥰🥰 ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!! Με το καλο ολα!!!! Θα περιμενουμε τα νεα της αυχενικης!!!!!! 

Κι αλλο μωρακι στην ομαδουλα μας!!!!!! 😁😁😁😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳🥳

@Princess28 & @Hopemumtobe κοριτσια μου!!!!! 💘💘💘💘Κι ολες οι υπολοιπες τσουπρες!!!! 💖💖💖💖💖 δεν εχω μπει εδω και καιρο γτ τρεχουμε με διαφορα.. στη δουλεια εχω πηξει κ δεν προλαβαινω να μπω και μετα λιγο ο γαμος λιγο κτ οικογενειακα, δεν εχω προλαβει τα μπω... ειστε ομως στη σκεψη μου!!! 🥰🥰🥰

Σημερα εχουμε και το χειρουργειο κιρσοκηλης του αντρα μου!!! Η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να μας βοηθησει να πανε ολα καλα και του χρονου στη γιορτη της να περιμενουμε κι εμεις ενα αφρατο τζουτζουκακι!!!!🙏🙏🙏🙏🙏

@Raf123 @Nandia- @marinamanoulitsa  @misofeggaro@ΜαρίαΔημήτρης @Froufro @babyblue94 @Elk @Princess28 @Hopemumtobe κι οποιο αλλο κοριτσι ξεχναω σας στελνω τα φιλια μου!!!!! ❤😘😘😘😘

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ γλυκιά μου Αντωνια!!! Χαίρεσαι πάντα τόσο πολύ με όλες τις κοπέλες! Πόσο καλός άνθρωπος είσαι!! Εύχομαι καλή ανάρρωση για τον αντρουλη σου! Είμαι σίγουρη ότι μέχρι τέλος του έτους θα έχετε ευχάριστα! Ελπίζω να μην πονά και να αναρρώσει σύντομα!! Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!! 

@Nandia- τέλεια νέα μπράβο,θα γεμίσεις σωβρακα!!! 🤣🤣🤣

@Antonia2 καλή ανάρρωση στον άντρα σου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, εγώ σήμερα ξεκίνησα τις διακοπές μου με τον μικρό για όσο μας πάρει,υπολογίζω να γυρίσω τέλος Αυγούστου. Θα μπαίνω όσο μπορώ να βλέπω νέα σας , γιατί εδώ το internet είναι σχεδόν ανύπαρκτο! 

Φιλιά πολλά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

καλησπέρα κορίτσια!! 

@Nandia- τέλεια νέα μπράβο,θα γεμίσεις σωβρακα!!! 🤣🤣🤣

@Antonia2 καλή ανάρρωση στον άντρα σου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, εγώ σήμερα ξεκίνησα τις διακοπές μου με τον μικρό για όσο μας πάρει,υπολογίζω να γυρίσω τέλος Αυγούστου. Θα μπαίνω όσο μπορώ να βλέπω νέα σας , γιατί εδώ το internet είναι σχεδόν ανύπαρκτο! 

Φιλιά πολλά σε όλες!!

Όντως.. δεν θα βλέπω τίποτα άλλο μόνο σοβρακα🤣🤣🤣

Καλή ξεκούραση και να περάσετε όμορφες στιγμές ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Μόλις τελείωσα ολα τελεια

Καλή ανάρρωση.. τις ευχές μας δώσε στον άντρα σου ❤️

Ευχαριστουμε Ναντια μου!!!!! 😍😍😍σας συμπαθησαμε τοσο πολυ!!! μακαρι να ειχαμε περισσοτερο χρονο να τα πουμε πριν την πτηση!!❤️

Μπραβο κοριτσακι μου γλυκο!!!!!!! με το καλο να ερθει το τζουτζουκι σας στην αγκαλιτσα σας!!!!!❤️❤️❤️

στις πριν 19 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ αναμένω την καθυστέρηση για να κάνω χοριακη... Έχω ακόμα λίγες μερούλες αναμονή... 😉

Με το καλο Μαρινακι μου!!!!!!❤️❤️❤️ ευχομαι να ερθει ενα τεραστιο νουμερο χοριακης!!!!!🤞🤞🤞🎉🎉

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια τελείωσα από την αυχενική.. και οι αιματολογικες και η αυχενική είναι τελεια.. μάθαμε ότι είναι αγόρι.. αγορομανα

 

Μας έσκασε λίγο.. δεν κουνιόταν με τίποτα.. τι έφαγα σοκολάτα.. τι ήπια πορτοκαλάδα.. τι χόρεψα.. τίποτα.. δεν κουνιόταν.. 

κι αλλο τσουτσουνι θα πλενεις;;;; 😅😅😅 γερο να ειναι και να πανε ολα τελεια!!!!  🙏🙏🙏❤️❤️

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μου ήρθε περίοδος 😢

κριμα....😥😥😥😥 παμε τον επομενο μηνα!!!!! δεν πτοουμαστε!!!! καλυτερα πιο μετα για να ειμαστε και μαζι!!! αυτο να σκεφτεσαι!!!!😍😍😍

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ γλυκιά μου Αντωνια!!! Χαίρεσαι πάντα τόσο πολύ με όλες τις κοπέλες! Πόσο καλός άνθρωπος είσαι!! Εύχομαι καλή ανάρρωση για τον αντρουλη σου! Είμαι σίγουρη ότι μέχρι τέλος του έτους θα έχετε ευχάριστα! Ελπίζω να μην πονά και να αναρρώσει σύντομα!! Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σας!

κοριτσακι μου εννοειται οτι χαιρομαι!!! τοσο καιρο εδω μεσα ολες προσπαθουμε τοσο πολυ!!!!! πεφτουμε και η μια σηκωνει την αλλη!!!!! ηρθε και η δικη σας τελεια στιγμη!!! με το καλο σε μερικους μηνες να κρατατε το μωρακι σας γερο στην αγκαλια σας!!!!

πλησιαζει και η αυχενικη σας;;; ποτε θα πατε;;;

ο αντρουλης μου ειναι αρκετα καλα.. εχει μια ενοχληση αλλα δεν ποναει ιδιαιτερα μεχρι στιγμης.. βεβαια μεχρι χθες πηρε ενδοφλεβια παυσιπονα οποτε απο σημερα θα φανει.. ευτυχως ολα καλα!!!!😄😄😄

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

καλησπέρα κορίτσια!! 

@Nandia- τέλεια νέα μπράβο,θα γεμίσεις σωβρακα!!! 🤣🤣🤣

@Antonia2 καλή ανάρρωση στον άντρα σου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, εγώ σήμερα ξεκίνησα τις διακοπές μου με τον μικρό για όσο μας πάρει,υπολογίζω να γυρίσω τέλος Αυγούστου. Θα μπαίνω όσο μπορώ να βλέπω νέα σας , γιατί εδώ το internet είναι σχεδόν ανύπαρκτο! 

Φιλιά πολλά σε όλες!!

Ευχαριστουμε πολυ Μαρια μου!!!!!❤️❤️❤️ να περασετε τελεια στις διακοπες σας!!!! να φυγουν οι εγνοιες και να χαλαρωσετε!!!! Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εχθες ήμουν χάλια μαύρα... Έκλαιγα... Δεν ξέρω κάθε φορά είναι τόσο δύσκολη η πρώτη ημέρα περιοδου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εχθες ήμουν χάλια μαύρα... Έκλαιγα... Δεν ξέρω κάθε φορά είναι τόσο δύσκολη η πρώτη ημέρα περιοδου!!! 

Μαρίνα μου θυμάμαι όταν προσπαθούσαμε για μωρό είχα καθυστέρηση 5ημερων και ένα βράδυ είχα πρήξιμο στην κοιλια και πήγαινα συνέχεια τουαλέτα. Κάποια στιγμή στο σκούπισμα να σου ροδαλό ροδαλό αίμα, δεν ήθελα να βγω από το μπάνιο. Πρέπει να κοιτούσα το αίμα για κάνα 10λεπτο. Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, εύχομαι όμως σύντομα να τα καταφέρετε να έρθει το τρίτο σας αγγελούδι να μεγαλώσει όμορφα η οικογένεια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2022 at 9:39 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Να σας ζησει!!!! 🎈🎈🎈🎈🎈🎀🎀🎀 Να ειναι γερη, καλοτυχη και ευλογημενη η μπουμπουκα σας!!! 💖💖💖💖💐💐💐💐💐🤱🤱🤱🤱🥰🥰🥰🥰🥰

Να χαιρεστε και το μπαμπακα σας!!!! Το καλυτερο δωρο του εκανες!!!! 🎁🎀🎈🎉🎊 

@MyElpida συγχαρητηρια!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🤰❤❤❤🥰🥰🥰 ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!!! Με το καλο ολα!!!! Θα περιμενουμε τα νεα της αυχενικης!!!!!! 

Κι αλλο μωρακι στην ομαδουλα μας!!!!!! 😁😁😁😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳🥳

@Princess28 & @Hopemumtobe κοριτσια μου!!!!! 💘💘💘💘Κι ολες οι υπολοιπες τσουπρες!!!! 💖💖💖💖💖 δεν εχω μπει εδω και καιρο γτ τρεχουμε με διαφορα.. στη δουλεια εχω πηξει κ δεν προλαβαινω να μπω και μετα λιγο ο γαμος λιγο κτ οικογενειακα, δεν εχω προλαβει τα μπω... ειστε ομως στη σκεψη μου!!! 🥰🥰🥰

Σημερα εχουμε και το χειρουργειο κιρσοκηλης του αντρα μου!!! Η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να μας βοηθησει να πανε ολα καλα και του χρονου στη γιορτη της να περιμενουμε κι εμεις ενα αφρατο τζουτζουκακι!!!!🙏🙏🙏🙏🙏

@Raf123 @Nandia- @marinamanoulitsa  @misofeggaro@ΜαρίαΔημήτρης @Froufro @babyblue94 @Elk @Princess28 @Hopemumtobe κι οποιο αλλο κοριτσι ξεχναω σας στελνω τα φιλια μου!!!!! ❤😘😘😘😘

Αντωνια μου περαστικά στον σύζυγο, να μην σκέφτεσαι ο χρόνος περνάει γρήγορα για να ξεκινήσετε προσπάθειες εκ νέου, θυμάμαι που μου έλεγε ο γιατρός μετά που έβγαλα το πρώτο ινομυωμα να περιμένω 6-7 μήνες και μου φαινόταν βουνό, τώρα αν με ρωτήσεις θα σου πω φτάνει που έμεινα έγκυος και λες χαλάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...