Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημένη αυχενική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να πω και εγώ τι έχει γίνει να μου πείτε την γνώμη σας γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη..

Εκανα την αυχενική 12κ2 βγήκε αυξημένη 2.7...επαθα ενα σοκ... Με τα ποσοστά της γιατρού πριν την papp-a ήταν 1/5.500 και όταν βγήκε η papp-a πήγε 1/20000 πριν βγούν το αίμα με είχε πει οτι αν θέλω μπορώ να κάνω η τροφό η νιπτ όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με είπε οτι τα νούμερα είναι καλά αλλά αν θέλω για σιγουριά επειδή είναι αυξημένη η αυχενική να κάνω την νιπτ την Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω τροφό η αμνιο με είπε δεν λέει κάτι τέτοιο αλλά προτείνει να κάνω νιπτ αλλά δεν με είπε αν πιστεύει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωράκι μου και δεν είμαι καλά τόσες μέρες γιατί δεν ξέρω τι γίνεται θα κάνω την νιπτ αυτές της μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Αλλά και εγω στη θέση σου θα έκανα νιπτ ή αμνιοπαρακεντηση. Εγω προσωπικά θα πήγαινα να κάνω και αλλού την αυχενική. Γιατί το pappa να βγει τόσο καλό και από την άλλη να βγει αυξημένη ή τιμή της αυχενικής? Μήπως να πας και σε άλλον γιατρό για σιγουριά? Ο γιατρός που πήγες είναι πιστοποιημενος για αυχενικες? Γιατί κάνουν πάρα πολλοί γιατροί χωρίς να έχουν την πιστοποίηση. Φαντασου ότι την πιστοποίηση κανονικά την έχουν περίπου 100 γιατροί στην Ελλάδα. Εδώ που μένω πιστοποίηση έχουν μόνο 2 άτομα και την κάνουν πάνω από 20. Για αυτό σου λέω μήπως να το ψάξεις καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Αλλά και εγω στη θέση σου θα έκανα νιπτ ή αμνιοπαρακεντηση. Εγω προσωπικά θα πήγαινα να κάνω και αλλού την αυχενική. Γιατί το pappa να βγει τόσο καλό και από την άλλη να βγει αυξημένη ή τιμή της αυχενικής? Μήπως να πας και σε άλλον γιατρό για σιγουριά? Ο γιατρός που πήγες είναι πιστοποιημενος για αυχενικες? Γιατί κάνουν πάρα πολλοί γιατροί χωρίς να έχουν την πιστοποίηση. Φαντασου ότι την πιστοποίηση κανονικά την έχουν περίπου 100 γιατροί στην Ελλάδα. Εδώ που μένω πιστοποίηση έχουν μόνο 2 άτομα και την κάνουν πάνω από 20. Για αυτό σου λέω μήπως να το ψάξεις καλύτερα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη κλαίω όλη μέρα...όλη μέρα δεν είμαι καλά... Είναι πιστοποιημένη εμβρυομητρικος και εγώ εδώ που μένω έχει μονο δύο όταν μετρούσε το μωρο δεν ηταν σε καλή θέση κοιμόταν και ξάπλωνε και με έλεγε οτι δεν μπορεί να καταλάβει αν ηταν η μήτρα δεν θυμάμαι με έστειλε να φάω γλυκό αλλά και παλι ηταν δύσκολα...η pappa δεν ξέρω αυτή με είπε οτι είναι καλά αλλά είναι αυξημένη και να κανω νιπτ δεν ξέρω αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να πω και εγώ τι έχει γίνει να μου πείτε την γνώμη σας γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη..

Εκανα την αυχενική 12κ2 βγήκε αυξημένη 2.7...επαθα ενα σοκ... Με τα ποσοστά της γιατρού πριν την papp-a ήταν 1/5.500 και όταν βγήκε η papp-a πήγε 1/20000 πριν βγούν το αίμα με είχε πει οτι αν θέλω μπορώ να κάνω η τροφό η νιπτ όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με είπε οτι τα νούμερα είναι καλά αλλά αν θέλω για σιγουριά επειδή είναι αυξημένη η αυχενική να κάνω την νιπτ την Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω τροφό η αμνιο με είπε δεν λέει κάτι τέτοιο αλλά προτείνει να κάνω νιπτ αλλά δεν με είπε αν πιστεύει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωράκι μου και δεν είμαι καλά τόσες μέρες γιατί δεν ξέρω τι γίνεται θα κάνω την νιπτ αυτές της μέρες

Καλησπέρα κορίτσι μου !αχ πόσο σε νιώθω .είχαμε κ εμείς κακά αποτελέσματα καθώς οι πιθανότητες για σύνδρομο ντάουν 1προς 260..όμως  γιατρός μου ο οποίος είναι κ εμβρυολογος μου είχε ξεκαθαρίσει πως η αυχενική είναι καθαρά θέμα στατιστικών ..αν ήταν τόσο άσχημη η αυχενική σου θα επηρέαζε σημαντικά κ τα ποσοστά των συνδρομών..αυτό επιτάσσει η λογική..

. το έχω περάσει κ ξέρω ότι είναι λογικό να στεναχωριέσαι αλλά μην το κάνεις..εμείς ειχαμε κάνει νιπτ (συγκεκριμένα το νιφτυ που μας είχε προτείνει ο γιατρός )το φουλ πακέτο που ερευνούσε όλα τα σύνδρομα κ κάθε παθογένεια.κ δε χρειάστηκε να κάνουμε τίποτα περαιτέρω..θα δεις ,όλα θα είναι καλά ,θα μάθεις κ με σιγουριά το φύλο του μωρού σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !αχ πόσο σε νιώθω .είχαμε κ εμείς κακά αποτελέσματα καθώς οι πιθανότητες για σύνδρομο ντάουν 1προς 260..όμως  γιατρός μου ο οποίος είναι κ εμβρυολογος μου είχε ξεκαθαρίσει πως η αυχενική είναι καθαρά θέμα στατιστικών ..αν ήταν τόσο άσχημη η αυχενική σου θα επηρέαζε σημαντικά κ τα ποσοστά των συνδρομών..αυτό επιτάσσει η λογική..

. το έχω περάσει κ ξέρω ότι είναι λογικό να στεναχωριέσαι αλλά μην το κάνεις..εμείς ειχαμε κάνει νιπτ (συγκεκριμένα το νιφτυ που μας είχε προτείνει ο γιατρός )το φουλ πακέτο που ερευνούσε όλα τα σύνδρομα κ κάθε παθογένεια.κ δε χρειάστηκε να κάνουμε τίποτα περαιτέρω..θα δεις ,όλα θα είναι καλά ,θα μάθεις κ με σιγουριά το φύλο του μωρού σου ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ που με απαντήσεις αλήθεια ευχαριστώ εμένα με είπε για μια νιπτ δεν ξέρω αν με είπε για αυτήν που λες και εμένα εμβρυολογος είναι αλλά δεν ξέρω γιατί δεν με είπε στήν αρχή πριν βγεί η παππει με είπε αν ήθελα να κάνω τροφό αλλά φοβάμαι..αρκετά μην γίνει τίποτα λάθος...

Εσένα σε ποσο βγήκαν ποσο έκανε; όλα καλά είναι;; εχεις γέννηση; 

Με έχει τρομοκρατήσει πολύ δεν θέλω να έχει κάτι το μωρο εκείνη την μέρα δεν μπορούσε να το μέτρηση και καλά αλλά δεν ξέρω τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά και παλι είμαι πολύ χαρούμενη που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ που με απαντήσεις αλήθεια ευχαριστώ εμένα με είπε για μια νιπτ δεν ξέρω αν με είπε για αυτήν που λες και εμένα εμβρυολογος είναι αλλά δεν ξέρω γιατί δεν με είπε στήν αρχή πριν βγεί η παππει με είπε αν ήθελα να κάνω τροφό αλλά φοβάμαι..αρκετά μην γίνει τίποτα λάθος...

Εσένα σε ποσο βγήκαν ποσο έκανε; όλα καλά είναι;; εχεις γέννηση; 

Με έχει τρομοκρατήσει πολύ δεν θέλω να έχει κάτι το μωρο εκείνη την μέρα δεν μπορούσε να το μέτρηση και καλά αλλά δεν ξέρω τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά και παλι είμαι πολύ χαρούμενη που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις ❤❤

Σου απαντάω στο προσωπικό μήνυμα !!καλημέρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...