Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ονομα μωρου


manoyla

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 578
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tonia28 έγραψε:

κοριτσια κια μενα το πεθερο μου τον λενε ευγενιο και δε θελω με τιποτα να ονομασω ετσι το μπεμπακο μου! εχω αδικο??

Και εγώ έχω ένα γνωστό που τον λένε Ευγένιο και τον φωνάζουν Ευγένιο. Εμένα προσωπικά μου αρέσει το όνομα. Άλλωστε οι άνθρωποι φτιάχνουν τα ονόματα και όχι τα ονόματα τους ανθρώπους! Ο γνωστός μου είναι χαμηλών τόνων, συμπαθητικός στην εμφάνιση και του ταιριάζει απόλυτα το όνομα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

κοριτσια κια μενα το πεθερο μου τον λενε ευγενιο και δε θελω με τιποτα να ονομασω ετσι το μπεμπακο μου! εχω αδικο??

Και εγώ έχω ένα γνωστό που τον λένε Ευγένιο και τον φωνάζουν Ευγένιο. Εμένα προσωπικά μου αρέσει το όνομα. Άλλωστε οι άνθρωποι φτιάχνουν τα ονόματα και όχι τα ονόματα τους ανθρώπους! Ο γνωστός μου είναι χαμηλών τόνων, συμπαθητικός στην εμφάνιση και του ταιριάζει απόλυτα το όνομα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑ?

Σίσσυ μου δεν θα στο πρότεινα με τίποτα να ενώσεις αυτά τα δύο ονόματα. Όχι επειδή με λένε κ εμένα Αναστασία, αλλά το Ανανστασία από μόνο του είναι εξαιρετικά ωραίο κ μεγαλοπρεπές όνομα. Μην το χαλάσεις....Δεν ξέρω βέβαια, η απόφαση είναι δική σου.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑ?

Σίσσυ μου δεν θα στο πρότεινα με τίποτα να ενώσεις αυτά τα δύο ονόματα. Όχι επειδή με λένε κ εμένα Αναστασία, αλλά το Ανανστασία από μόνο του είναι εξαιρετικά ωραίο κ μεγαλοπρεπές όνομα. Μην το χαλάσεις....Δεν ξέρω βέβαια, η απόφαση είναι δική σου.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου αν κι εγώ στην αρχή έλεγα ότι θα δώσω δύο ονόματα (μαμάς και πεθεράς) στην μπεμπούλα μου, λόγω του ότι η πεθερούλα μου, την οποία υπεραγαπώ, πέρασε πρόσφατα ένα εγκεφαλικό, τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο της μαμάς μου..Την πεθερά μου τη λένε Χαρίκλεια (τη φωνάζουν Χαρά) και τη μαμά μου ΑΘανασία. Φυσικά ούτε το ένα όνομα μου αρέσει ούτε το άλλο.Καμία καλή ιδέα για το πώς θα μπορώ να φωνάζω την κορούλα μου, η οποία θα βαφτιστεί Αθανασία;;;;;

Φιλάκια πολλά!:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου αν κι εγώ στην αρχή έλεγα ότι θα δώσω δύο ονόματα (μαμάς και πεθεράς) στην μπεμπούλα μου, λόγω του ότι η πεθερούλα μου, την οποία υπεραγαπώ, πέρασε πρόσφατα ένα εγκεφαλικό, τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο της μαμάς μου..Την πεθερά μου τη λένε Χαρίκλεια (τη φωνάζουν Χαρά) και τη μαμά μου ΑΘανασία. Φυσικά ούτε το ένα όνομα μου αρέσει ούτε το άλλο.Καμία καλή ιδέα για το πώς θα μπορώ να φωνάζω την κορούλα μου, η οποία θα βαφτιστεί Αθανασία;;;;;

Φιλάκια πολλά!:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy, όντως το Αναστασία είναι ωραίο όνομα, μπορείς να τη φωνάζεις Σία (συνδυασμός και των 2) το οποίο βέβαια είναι και συνηθισμένο!

mpempoula16 η φίλη της αδελφής μου λέγεται Αθανασία είναι πολύ ωραία κοπέλα και το Αθανασία της ταιριάζει πολύ! Οι γονείς της την φωνάζουν Σία αλλά η ίδια, όταν μεγάλωσε-τώρα είναι 33 χρονών- άρχισε να συστήνετε σαν Αθανασία.:)

Πιστεύω ότι τα υποκοριστικά ανήκουν στο παρελθόν, τώρα οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το αυθεντικό όνομά τους. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy, όντως το Αναστασία είναι ωραίο όνομα, μπορείς να τη φωνάζεις Σία (συνδυασμός και των 2) το οποίο βέβαια είναι και συνηθισμένο!

mpempoula16 η φίλη της αδελφής μου λέγεται Αθανασία είναι πολύ ωραία κοπέλα και το Αθανασία της ταιριάζει πολύ! Οι γονείς της την φωνάζουν Σία αλλά η ίδια, όταν μεγάλωσε-τώρα είναι 33 χρονών- άρχισε να συστήνετε σαν Αθανασία.:)

Πιστεύω ότι τα υποκοριστικά ανήκουν στο παρελθόν, τώρα οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το αυθεντικό όνομά τους. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια το πιο ωραίο υποκοριστικο του Αθανασία που εχω ακούσει ειναι Νάσια....μου αρέσει...

Όσο για το Αναστασία ειναι απο μόνο του ωραίο....δεν νομίζω να χρειάζεται κόψιμο..........φιλιά:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια το πιο ωραίο υποκοριστικο του Αθανασία που εχω ακούσει ειναι Νάσια....μου αρέσει...

Όσο για το Αναστασία ειναι απο μόνο του ωραίο....δεν νομίζω να χρειάζεται κόψιμο..........φιλιά:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μενα παντως βρε κοριτσια το ονομα ειναι σημαντικο ισως επειδη απο μικρη δε μου αρεσε το ονομα μου(Αντωνια)και ειχα ενα θεμα με αυτο.επισης πιστευω οτι το ονομα χαρακτηριζει ενα ανθρωπο,ειδικα οταν δεν τον γνωριζεις.οταν πχ σου μιλανε για καποιον που τον λενε Επαμινοντα δημιουργεις μια εικονα στο μυαλο σου διαφορετικη απο αυτη που θα δημιουργουσες αν τον ελεγαν πχ Αλεξανδρο.απο την αλλη αυτο το εθιμο να παιρνουν τα παιδια τα ονοματα των παππουδων το βρισκω αδικο!το παιδακι που ερχετε στο κοσμο 1ον ειναι μια ξεχωριστη προσωπικοτητα,2ον δεν εχει υποχρεωση σε κανεναν οποτε γιατι να κληρονομησει ενα ασχημο ονομα που θα το ακολουθει σε ολη του τη ζωη και 3ον δεν νομιζω οτι ετσι δειχνεις οτι αγαπας και σεβεσαι τους γονεις η τα πεθερικα σου.το βρισκω λιγο εγωιστικο,καποιες φορες υποκριτικοκαι πανω απ ολα αδικο για το μωρακι που δε χρωσταει τιποτα σε κανεναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μενα παντως βρε κοριτσια το ονομα ειναι σημαντικο ισως επειδη απο μικρη δε μου αρεσε το ονομα μου(Αντωνια)και ειχα ενα θεμα με αυτο.επισης πιστευω οτι το ονομα χαρακτηριζει ενα ανθρωπο,ειδικα οταν δεν τον γνωριζεις.οταν πχ σου μιλανε για καποιον που τον λενε Επαμινοντα δημιουργεις μια εικονα στο μυαλο σου διαφορετικη απο αυτη που θα δημιουργουσες αν τον ελεγαν πχ Αλεξανδρο.απο την αλλη αυτο το εθιμο να παιρνουν τα παιδια τα ονοματα των παππουδων το βρισκω αδικο!το παιδακι που ερχετε στο κοσμο 1ον ειναι μια ξεχωριστη προσωπικοτητα,2ον δεν εχει υποχρεωση σε κανεναν οποτε γιατι να κληρονομησει ενα ασχημο ονομα που θα το ακολουθει σε ολη του τη ζωη και 3ον δεν νομιζω οτι ετσι δειχνεις οτι αγαπας και σεβεσαι τους γονεις η τα πεθερικα σου.το βρισκω λιγο εγωιστικο,καποιες φορες υποκριτικοκαι πανω απ ολα αδικο για το μωρακι που δε χρωσταει τιποτα σε κανεναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia mou tora malista!!!!!! mou kanes tin kardia perboli....antonia tha po tin koroula mou, me to kalo na genithei!!!! de mou poliaresei (antonia) alla to tonia mou akougete omorfo!!!;) ;) les na me kinigaei otan megalosei;;;:P :P

mpempoula mia fili mou athanasia ti fonazoume nansi!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia mou tora malista!!!!!! mou kanes tin kardia perboli....antonia tha po tin koroula mou, me to kalo na genithei!!!! de mou poliaresei (antonia) alla to tonia mou akougete omorfo!!!;) ;) les na me kinigaei otan megalosei;;;:P :P

mpempoula mia fili mou athanasia ti fonazoume nansi!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

για μενα παντως βρε κοριτσια το ονομα ειναι σημαντικο ισως επειδη απο μικρη δε μου αρεσε το ονομα μου(Αντωνια)και ειχα ενα θεμα με αυτο.επισης πιστευω οτι το ονομα χαρακτηριζει ενα ανθρωπο,ειδικα οταν δεν τον γνωριζεις.οταν πχ σου μιλανε για καποιον που τον λενε Επαμινοντα δημιουργεις μια εικονα στο μυαλο σου διαφορετικη απο αυτη που θα δημιουργουσες αν τον ελεγαν πχ Αλεξανδρο.απο την αλλη αυτο το εθιμο να παιρνουν τα παιδια τα ονοματα των παππουδων το βρισκω αδικο!το παιδακι που ερχετε στο κοσμο 1ον ειναι μια ξεχωριστη προσωπικοτητα,2ον δεν εχει υποχρεωση σε κανεναν οποτε γιατι να κληρονομησει ενα ασχημο ονομα που θα το ακολουθει σε ολη του τη ζωη και 3ον δεν νομιζω οτι ετσι δειχνεις οτι αγαπας και σεβεσαι τους γονεις η τα πεθερικα σου.το βρισκω λιγο εγωιστικο,καποιες φορες υποκριτικοκαι πανω απ ολα αδικο για το μωρακι που δε χρωσταει τιποτα σε κανεναν..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ;;;

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..

ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ..

ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ

ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ

ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΞΕΙ!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ Η ΔΕΝ ΘΑ

ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ;;; ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

για μενα παντως βρε κοριτσια το ονομα ειναι σημαντικο ισως επειδη απο μικρη δε μου αρεσε το ονομα μου(Αντωνια)και ειχα ενα θεμα με αυτο.επισης πιστευω οτι το ονομα χαρακτηριζει ενα ανθρωπο,ειδικα οταν δεν τον γνωριζεις.οταν πχ σου μιλανε για καποιον που τον λενε Επαμινοντα δημιουργεις μια εικονα στο μυαλο σου διαφορετικη απο αυτη που θα δημιουργουσες αν τον ελεγαν πχ Αλεξανδρο.απο την αλλη αυτο το εθιμο να παιρνουν τα παιδια τα ονοματα των παππουδων το βρισκω αδικο!το παιδακι που ερχετε στο κοσμο 1ον ειναι μια ξεχωριστη προσωπικοτητα,2ον δεν εχει υποχρεωση σε κανεναν οποτε γιατι να κληρονομησει ενα ασχημο ονομα που θα το ακολουθει σε ολη του τη ζωη και 3ον δεν νομιζω οτι ετσι δειχνεις οτι αγαπας και σεβεσαι τους γονεις η τα πεθερικα σου.το βρισκω λιγο εγωιστικο,καποιες φορες υποκριτικοκαι πανω απ ολα αδικο για το μωρακι που δε χρωσταει τιποτα σε κανεναν..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ;;;

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..

ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ..

ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ

ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ

ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΞΕΙ!!

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ Η ΔΕΝ ΘΑ

ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ;;; ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mata μου μη στεναχωριεσαι αν δε μπορεις να το αποφυγεις και σιγουρα το Τονια ειναι πολυ καλυτερο αλλα εμενα οι γονεις μου με φωναζαν μονο Αντωνια και δε μου αρεσε αλλα αυτο χρησιμοποιω γιατι ετσι συνηθισα(στο φορουμ εγγραψα tonia28 γιατι αυτο επαιρνε).οποτε να τη φωναζεις τονια απο την αρχη και δε θα σε βριζει πολυ οταν μεγαλωσει(πλακα κανω).παντως θα ειναι ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ!!!!(και μετριοφρων πανω απ ολα χαχα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mata μου μη στεναχωριεσαι αν δε μπορεις να το αποφυγεις και σιγουρα το Τονια ειναι πολυ καλυτερο αλλα εμενα οι γονεις μου με φωναζαν μονο Αντωνια και δε μου αρεσε αλλα αυτο χρησιμοποιω γιατι ετσι συνηθισα(στο φορουμ εγγραψα tonia28 γιατι αυτο επαιρνε).οποτε να τη φωναζεις τονια απο την αρχη και δε θα σε βριζει πολυ οταν μεγαλωσει(πλακα κανω).παντως θα ειναι ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ!!!!(και μετριοφρων πανω απ ολα χαχα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Εχει καμιά σας κάποια ιδέα για το πώς θα μπορούσε να είναι το θηλυκό του Θεοχάρης??

Στο θυλικό χωρίς να είμαι σίγουρη απολύτως πρέπει να είναι "Θεοχάρις" με γιώτα στο τέλος! Αν ρωτήσεις έναν ιερέα ίσως σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Εχει καμιά σας κάποια ιδέα για το πώς θα μπορούσε να είναι το θηλυκό του Θεοχάρης??

Στο θυλικό χωρίς να είμαι σίγουρη απολύτως πρέπει να είναι "Θεοχάρις" με γιώτα στο τέλος! Αν ρωτήσεις έναν ιερέα ίσως σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Καμία καλή ιδέα για το πώς θα μπορώ να φωνάζω την κορούλα μου, η οποία θα βαφτιστεί Αθανασία;;;;;

Φιλάκια πολλά!

Εμένα που με λένε Αθανασία με φωνάζουν, όπως θέλει ο καθένας. Σίσσυ (που το προτιμώ γιατί με φώναζε έτσι από μικρή η αγαπημένη μου γιαγιούλα), Σία (άθλιο), Νάσω (πολύ αγορίστικό). Από κάποια στιγμή άρχισα να συστήνομαι και εγώ με το βαπτιστικό μου, καθώς θεωρώ πασέ τα υποκοριστικά. Εξάλλου το Αθανασία είναι όνομα με ουσία και βάθος :laugh: Πάντως Τα πιο ωραία υποκοριστικά που έχω βρει για το όνομα είναι Νάσυ, Νάσια, Θάνια και Σίσσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...