Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Froufro@Κατεριναπαπ κοριτσια μου τι κανετε;;;;❤️

@Antonia2 μου!!!!!!!! Γλυκό μου κορίτσι ❤ Είχα πρόβλημα κ δεν μπορούσα να συνδεθώ!!!!!!!!! Έμπαινα όμως από μια συσκευή κ σας διάβαζα μόνο, ήθελα τόσο πολύ να απαντήσω στην @Raf123 μας κ δεν μπορούσα! Ευτυχώς σήμερα είναι όλα καλά!

Ραφαέλα μου δεν είναι τραγικά ανεβασμένοι οι παλμοί, κακώς σε ανησύχησαν νομίζω! Εννοείται με την εξέταση θα είσαι σίγουρη, αλλά ήδη με την γιατρό είδατε πως είναι μια χαρά! Κ εμένα η μικρούλα μου είχε κάπως ανεβασμένους από ότι θυμάμαι και μου είχαν πει μάλιστα "εεε μάλλον είναι κοριτσάκι γι'αυτό" 🤭🤭🤭 Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι κ για εσένα 😋🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ διαιτολόγος είμαι και για το διαβήτη έχουμε διδαχτεί ότι μπορεί να προκαλέσει και μεγαλύτερα και μικρότερα μωρά. Το ίδιο ισχύει και για τις παχύσαρκες ή υπέρβαρες γυναίκες. Το να μην τρεφεσαι σωστά θερμιδικα αντιθέτως έχουμε διδαχτεί ότι δε φταίει εκτός από πολύ σοβαρό υποσιτισμό στον οποίο θα έχανες βάρος, δε θα έπαιρνες απλά λίγο. Το να προσέχεις το διαβήτη είτε είναι σοβαρός είτε όχι δεν είναι μόνο για το μέγεθος του μωρού. Αυτό είναι το λιγότερο στην πραγματικότητα, οπότε καλά κάνεις να το προσέχεις αν έχεις τάση. Σκέψου ότι τώρα είναι τσιμπημένο μετά από σοβαρή καταπίεση και προσοχή. Κι εγω σε διάφορες φάσεις πειναω κι άλλο στην εγκυμοσύνη κι ας τρώω φυσιολογικά, όμως δεν υπάρχει κάποια οδηγία που να λέει τρώμε μέχρι να αισθανθούμε απαραίτητα ότι χορτάσαμε αλλιώς υποσιτιζομαστε. Αυτό εξαρτάται και από τις ορμόνες, την τάση κάθε ανθρώπου κλπ. Κατά τα άλλα αν αισθάνεσαι ότι τρως υπερβολικά λίγο, επειδή το φαγητό πρέπει να μας προκαλεί και ικανοποίηση όντως πρέπει να αυξήσεις ποσότητες, με προσοχή στο γλυκαιμικο δείκτη πάλι. Δε σημαίνει ότι αν τρως λίγο τρως καλά κι αν τρως πολύ τρως άσχημα. Θέλει προσοχή στο τι τρως και μεγαλύτερη χαλαρότητα με τις ποσότητες που τρως. Ολα αυτά τα λέω άσχετα με το μέγεθος του μωρού που πιστεύω ότι θα ειναι φυσιολογικό τελικά. Απλά νιώθω ότι καταπιεστηκες πολύ με το φαγητό και τώρα λες και καταπιέστηκα και δημιουργεί πρόβλημα στο μωρό. Δε δημιουργεί αυτό θέμα στο μωρό, σκέτη καταπίεση σε εσένα και γι αυτό να το αλλάξεις. 

Ναι ακριβώς αυτό λέω και καταπιέστηκα και έβγαλα πρόβλημα στο μωρο ; Φοβαμαι μη φταίω εγώ μην έκανα εγώ κάτι λαθος και του έκανα κακο.. αν ήταν να έχει αυτήν την ανάπτυξη ανεξάρτητα από το τι έκανα εγώ οκ τότε δεν μπορούσα να αλλαξω εγω την πορεία της ανάπτυξης του μόνο υπομονή θα έκανα να δω πως θα πάει μέχρι το τέλος αν και θέλω να πιστεύω στο τέλος θα είναι εντάξει και άλλες κοπέλες τις είπαν για μικρά μωρά και τελικά ήταν μια χαρά  θέλω να σκέφτομαι θετικά απλά ξέρεις ήταν λίγο το πρώτο σοκ γιατί ρωτούσα κάθε φορά τον γιατρό αν είναι οκ τα γρ και μου έλεγε ναι είναι μέσα στα φυσιολογικά πλεσια και σήμερα το ξεφούρνισε και μου ήρθε λίγο ξαφνικό πιστεύω αύριο θα είμαι καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα θέσω μια απορία του συζύγου. Κάνει να πάμε διακοπές σε κοντινό νησί για 5 μέρες στην 32η εβδομάδα κύησης; Ο γυναικολόγος με έπιασε στο δούλεμα, μου λέει να μου κλείσετε δίπλα σας αν τύχει και γεννήσεις νωρίτερα! Η κύηση είναι καλή, ζόρια δεν έχει, λέω να το τολμήσω. Πείτε καμιά γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xristina_B είπε:

Κορίτσια εγώ έχω χαθεί δεν έχω όρεξη ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ συνέχεια εμετό δεν μπορώ να βάλω τίποτα στο στόμα μου και ζαλάδες το σιρόπι τίποτα δεν έκανε τώρα μου έδωσε υπόθετα vertirosan φοβάμαι να τα πάρω τα έχει πάρεις κάνεις είδε αποτελέσματα 

Ναι είναι αυτά που σου είχα πει και εγώ. Και εγώ στην ίδια φάση με σένα ήμουν. ξεκίνησα με το σιρόπι δεν έκανε τίποτα..

Μετά δοκιμασα το υπόθετο μια φορά και με πείραξε μου έκανε και διάρροια και δεν λειτούργησε στον εμετό.  Το επόμενο ήταν το nuperal χάπι και σώθηκα.αν δεν σε πιάσει το υπόθετο ζητά το χάπι αυτό από τον γιατρό  σου λέω σώθηκα . Ακόμα και τώρα που μπαίνω 7 ο. Αν δεν πάρω έχω θέμα..μάλλον θα είμαι μέχρι τέλος έτσι.το έχω φτάσει μερα παρά μερα να παίρνω. 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια θα θέσω μια απορία του συζύγου. Κάνει να πάμε διακοπές σε κοντινό νησί για 5 μέρες στην 32η εβδομάδα κύησης; Ο γυναικολόγος με έπιασε στο δούλεμα, μου λέει να μου κλείσετε δίπλα σας αν τύχει και γεννήσεις νωρίτερα! Η κύηση είναι καλή, ζόρια δεν έχει, λέω να το τολμήσω. Πείτε καμιά γνώμη. 

Εγώ θα προσπαθούσα μέχρι την 30 η. Τώρα αν δεν μπορείτε με τίποτα και πρέπει να πάτε εκείνη την περίοδο θα πήγαινα σε νησί που έχει σίγουρα κέντρο υγείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Πωωω θα σε ταλαιπωρήσει πολύ το μικρό..  υπομονή..  για τα υποθετα δεν ξέρω για να σε βοηθήσω 

Είναι πολύ δύσκολα ευτυχώς έχω βοήθεια για τον μικρό αλλά δεν θα μπορούσα αλλά έχει απομακρυνθεί λίγο από εμένα λογικό είναι πιστεύω άμα μου περάσει όλο αυτό θα βρούμε πάλι την καθημερινότητα μας εμείς τώρα που θα πάμε 9 εβδομάδες ποσό μηνών ήμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι αυτά που σου είχα πει και εγώ. Και εγώ στην ίδια φάση με σένα ήμουν. ξεκίνησα με το σιρόπι δεν έκανε τίποτα..

Μετά δοκιμασα το υπόθετο μια φορά και με πείραξε μου έκανε και διάρροια και δεν λειτούργησε στον εμετό.  Το επόμενο ήταν το nuperal χάπι και σώθηκα.αν δεν σε πιάσει το υπόθετο ζητά το χάπι αυτό από τον γιατρό  σου λέω σώθηκα . Ακόμα και τώρα που μπαίνω 7 ο. Αν δεν πάρω έχω θέμα..μάλλον θα είμαι μέχρι τέλος έτσι.το έχω φτάσει μερα παρά μερα να παίρνω. 

 

 

 

 

 

 

Μακάρι κάτι να με βοηθήσει γτ δεν αντέχω άλλο νιώθο και πολύ αδύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xristina_B είπε:

Μακάρι κάτι να με βοηθήσει γτ δεν αντέχω άλλο νιώθο και πολύ αδύναμη 

Ναι ρε συ. έτσι ακριβώς ήμουν σου λέω. Με βοήθησε με έσωσε εμένα το nuperal. Στο νοσοκομειο μου το έδωσαν και μια χαρά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xristina_B είπε:

Είναι πολύ δύσκολα ευτυχώς έχω βοήθεια για τον μικρό αλλά δεν θα μπορούσα αλλά έχει απομακρυνθεί λίγο από εμένα λογικό είναι πιστεύω άμα μου περάσει όλο αυτό θα βρούμε πάλι την καθημερινότητα μας εμείς τώρα που θα πάμε 9 εβδομάδες ποσό μηνών ήμαστε 

Είσαι 2 μηνων και αν είσαι στην 9 η εβδομάδα μόλις μπήκες στον 3 ο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι ακριβώς αυτό λέω και καταπιέστηκα και έβγαλα πρόβλημα στο μωρο ; Φοβαμαι μη φταίω εγώ μην έκανα εγώ κάτι λαθος και του έκανα κακο.. αν ήταν να έχει αυτήν την ανάπτυξη ανεξάρτητα από το τι έκανα εγώ οκ τότε δεν μπορούσα να αλλαξω εγω την πορεία της ανάπτυξης του μόνο υπομονή θα έκανα να δω πως θα πάει μέχρι το τέλος αν και θέλω να πιστεύω στο τέλος θα είναι εντάξει και άλλες κοπέλες τις είπαν για μικρά μωρά και τελικά ήταν μια χαρά  θέλω να σκέφτομαι θετικά απλά ξέρεις ήταν λίγο το πρώτο σοκ γιατί ρωτούσα κάθε φορά τον γιατρό αν είναι οκ τα γρ και μου έλεγε ναι είναι μέσα στα φυσιολογικά πλεσια και σήμερα το ξεφούρνισε και μου ήρθε λίγο ξαφνικό πιστεύω αύριο θα είμαι καλύτερα 😊

Δε φταις εσύ οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι! Σίγουρα αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα! Το πιο πιθανό είναι ότι είναι συνδυασμός ότι είναι ένα πιο μικρό μωράκι με το ότι μετράνε μέσες άκρες και όχι ακριβώς. Όλα θα είναι τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια θα θέσω μια απορία του συζύγου. Κάνει να πάμε διακοπές σε κοντινό νησί για 5 μέρες στην 32η εβδομάδα κύησης; Ο γυναικολόγος με έπιασε στο δούλεμα, μου λέει να μου κλείσετε δίπλα σας αν τύχει και γεννήσεις νωρίτερα! Η κύηση είναι καλή, ζόρια δεν έχει, λέω να το τολμήσω. Πείτε καμιά γνώμη. 

Εγώ στην 33η εβδομάδα πήγα Θεσσαλονίκη από Αθήνα. Γενικά ο γιατρός ήταν κάπως αρνητικός στην αρχή, αλλά μετά που με είδε 3 μέρες πριν φύγω μου είπε οκ γιατί όλα έδειχναν οκ και ακόμα και να γινόταν κάτι είναι μεγάλη πόλη και θα πήγαινα σε νοσοκομείο εκεί. Συγκεκριμένα σχολίασε ότι αν του έλεγα να πάω στις Κυκλάδες δε θα συμφωνούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Είσαι 2 μηνων και αν είσαι στην 9 η εβδομάδα μόλις μπήκες στον 3 ο μήνα 

Σε λίγο θα πάω 9 εβδομάδων και θα μπο στον 3 σαν όνειρο μου φαίνεται παρόλο την δυσκολία που περνάω εσύ σε ποιο μήνα θα γεννήσεις με το καλό τον Σεπτέμβριο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν είχα πολλά κιλά όταν ξεκίνησα την εγκυμοσυνη 58-59 κιλά ημουν περιπου 1,64 ύψος και τώρα είμαι 64 και σε λιγο μπαίνω στο 8 μηνα 

εγω την ρώτησα αν φταίει το ζαχαρο για τα χαμηλά γραμμάρια του μωρού με είπε το ζαχαρο οχι δεν φταίει.. για τα πολλά γραμμάρια φταίει το ζαχαρο (έτσι μου είπε τώρα τι να σου πω… ) αλλά αν δεν τρέφεσαι σωστά αυτό μπορεί να φταίει.. την διατροφη μου την έδωσε εκείνη μάλλον έπρεπε να πάω σε διατροφολόγο 

Ναι μπορεί και πιο πολύ να έτρωγα πάλι τόσο να ηταν το μωρο μπορεί να μην έπαιζε ρόλο και δεν πρόκριτε να μάθω κιολας απλά ξέρεις με τρώει τώρα μέσα μου επειδή ένιωθα ότι πεινουσα και δεν έτρωγα πιο πολύ πάντα σηκώνουν από το τραπέζι με το να μην έχω χορτάσει και νιωθω τύψεις ότι μπορεί να φταίω εγώ τελικά 

Έκανα κάθε μήνα εξέταση αίματος για το ζαχαρο και ούρων επισης έκανα μετρησεις ζαχαρου 3 φορές την μέρα μόνη μου με μηχάνημα και ήταν καλές 

τωρα έκανα καμπύλη ζαχαρου ήταν λιγο τσιμπημένο αλλά όχι τόσο ώστε να ειναι σοβαρό πρόβλημα για εμένα και το μωρο και για αυτό τώρα μου έδωσε και πιο πολύ υδατάνθρακα και μου έλαβε και μια στο τόσο λιγο κέικ ή κανένα παγωτινη να τρώω 

 

 

Να σου πω νομίζω θα ήταν καλύτερα να πήγαινες σε διαιτολόγο γιατί θα σε κατεύθυνε καλύτερα πιστεύω!! Εμένα σήμερα μου είπε να παιρνω προληπτικά ασπιρίνη μέχρι 36 εβδομαδες γιατί από την εξέταση που μου έκανε έδειξε μια πιθανότητα ότι το μωρό μπορεί να μη βάζει βάρος στο 3ο τρίμηνο… κ αρχισα από σήμερα! Συμφωνώ κ με αυτά που σου είπαν τα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να σου πω νομίζω θα ήταν καλύτερα να πήγαινες σε διαιτολόγο γιατί θα σε κατεύθυνε καλύτερα πιστεύω!! Εμένα σήμερα μου είπε να παιρνω προληπτικά ασπιρίνη μέχρι 36 εβδομαδες γιατί από την εξέταση που μου έκανε έδειξε μια πιθανότητα ότι το μωρό μπορεί να μη βάζει βάρος στο 3ο τρίμηνο… κ αρχισα από σήμερα! Συμφωνώ κ με αυτά που σου είπαν τα κορίτσια 

Καλημέρα κορίτσια 

Απλά μου έκανε εντύπωση πως δεν μου το είπαν πιο μπροστά οι γιατροί αφού μου το έλεγε η Ενδοκρινολογος ότι είναι μικρό από τα αποτελέσματα της β επιπεδου… τους ρώταγα τους ξανά ρώταγα αφού με έτρωγε και εμένα και μου έλεγαν ότι είναι εντάξει δηλαδή περίμενα να μπω στον 8 μήνα ; Περίεργο μου φαίνεται επλιζω να ξέρουν τι κάνουν… και ενα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν πήγα για αυχενική και β επιπέδου ο εμβρυολογος με κατέβασε 3 μερες πιο μικρό δηλαδή εχτές που πήγα ήμουν 29 και 4 ο γιατρός μου όπως με μετράει σαν 30 εβδομάδων αν δω τον πίνακα βρηκα στις 29 εβδομάδες πρέπει να είναι πάνω από 1153 που εγώ είμαι 1200 γρ αλλά αν κοιτάξω στην 30 εβδομάδα λέει πάνω από 1320 που εγώ δεν είμαι.. και λέω μήπως παίζει κάποιο ρόλο και αυτό ; Πραγματικά δεν ξέρω 

θα ξεκινήσω να τρώω κανονικα από εδώ και πέρα δεν θα μετράω φλιτζάνια αλλο, και θα τρωω και λίγο γλυκο μια φορά την εβδομάδα και τέλος τώρα αν πάω την Τρίτη και μου πει και ο άλλος ο γιατρός το ίδιο θα δω τι θα με συμβουλέψουν και αν μπορω να κάνω κάτι για αυτο και βλέπουμε…

μπορεί η ασπιρίνη να βοηθήσει ε; Δεν το ήξερα καθόλου εσενα τις εξετάσεις σου για τα ουρά την ειδαν ;καθάρισες απο την ουρολοίμωξη ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε κορίτσια μου να σας στείλω την Τρίτη και να έχω καλά νέα

Σας ευχαριστώ για την στήριξη και τα καλά σας λόγια όλες σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Απλά μου έκανε εντύπωση πως δεν μου το είπαν πιο μπροστά οι γιατροί αφού μου το έλεγε η Ενδοκρινολογος ότι είναι μικρό από τα αποτελέσματα της β επιπεδου… τους ρώταγα τους ξανά ρώταγα αφού με έτρωγε και εμένα και μου έλεγαν ότι είναι εντάξει δηλαδή περίμενα να μπω στον 8 μήνα ; Περίεργο μου φαίνεται επλιζω να ξέρουν τι κάνουν… και ενα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν πήγα για αυχενική και β επιπέδου ο εμβρυολογος με κατέβασε 3 μερες πιο μικρό δηλαδή εχτές που πήγα ήμουν 29 και 4 ο γιατρός μου όπως με μετράει σαν 30 εβδομάδων αν δω τον πίνακα βρηκα στις 29 εβδομάδες πρέπει να είναι πάνω από 1153 που εγώ είμαι 1200 γρ αλλά αν κοιτάξω στην 30 εβδομάδα λέει πάνω από 1320 που εγώ δεν είμαι.. και λέω μήπως παίζει κάποιο ρόλο και αυτό ; Πραγματικά δεν ξέρω 

θα ξεκινήσω να τρώω κανονικα από εδώ και πέρα δεν θα μετράω φλιτζάνια αλλο, και θα τρωω και λίγο γλυκο μια φορά την εβδομάδα και τέλος τώρα αν πάω την Τρίτη και μου πει και ο άλλος ο γιατρός το ίδιο θα δω τι θα με συμβουλέψουν και αν μπορω να κάνω κάτι για αυτο και βλέπουμε…

μπορεί η ασπιρίνη να βοηθήσει ε; Δεν το ήξερα καθόλου εσενα τις εξετάσεις σου για τα ουρά την ειδαν ;καθάρισες απο την ουρολοίμωξη ;  

Και εγώ νομίζω να τρως τώρα πια ενας μηνας σου έμεινε! Κ της νύφης μου ήταν έτσι το μωρό και της είπε ο γιατρος να αυξήσει και λίγο το φαγητό!! Δεν ξέρω κορίτσι μου μιλά και με τον γιατρο σου για το βάρος το δικό σου κ το βάρος του μωρού…μου το είπε χθες ότι από την εξέταση βγήκε αυτό μου λέει υπάρχει πιθανότητα να μη τρέφεται καλά το μωρό στο 3ο τρίμηνο για αυτό ξεκινάμε την ασπιρίνη προληπτικά ως 36 εβδομαδες! Η πίεση μου την Τρίτη 4 φορες που το έκανε αυτή ήταν 11 με 6 κ τις 4 φορες κ στα δυο μπράτσα! Καλή δεν είναι; 
 

σημερα θα βγουν τα αποτελέσματα ελπίζω να καθάρισα! Θα πάω να τα πάρω το μεσημέρι τους είπα να μη μου τα στείλουν σε email 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ νομίζω να τρως τώρα πια ενας μηνας σου έμεινε! Κ της νύφης μου ήταν έτσι το μωρό και της είπε ο γιατρος να αυξήσει και λίγο το φαγητό!! Δεν ξέρω κορίτσι μου μιλά και με τον γιατρο σου για το βάρος το δικό σου κ το βάρος του μωρού…μου το είπε χθες ότι από την εξέταση βγήκε αυτό μου λέει υπάρχει πιθανότητα να μη τρέφεται καλά το μωρό στο 3ο τρίμηνο για αυτό ξεκινάμε την ασπιρίνη προληπτικά ως 36 εβδομαδες! Η πίεση μου την Τρίτη 4 φορες που το έκανε αυτή ήταν 11 με 6 κ τις 4 φορες κ στα δυο μπράτσα! Καλή δεν είναι; 
 

σημερα θα βγουν τα αποτελέσματα ελπίζω να καθάρισα! Θα πάω να τα πάρω το μεσημέρι τους είπα να μη μου τα στείλουν σε email 

Ναι θα δω τι θα κάνω..

Εσενα το είδαν στην εξέταση της αυχενικής αυτό ; Ότι μπορεί να μην τρέφεται σωστά ;

Καλή μου φαίνεται εμένα η πίεση σου δεν τα ξέρω και καλά αυτά γιατί εγώ έχω γενικά χαμηλή πίεση σαν άνθρωπος όποτε στη εγκυμοσύνη μου έλεγαν να τρώω και περισσότερο αλάτι για τον λόγο αυτό…

Θα περιμένουμε τα νέα σου από τα αποτελέσματα αφού έκανες θεραπεία θα είναι οκ πιστεύω… εγώ είχα θέματα με ουρολοίμωξη και κολπίτιδα με ταλαιπωρούν χρόνια αυτά.. μου έκανε εντύπωση που δεν έπαθα και μέσα στην εγκυμοσύνη το περίμενα να σου πω τη  αλήθεια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xristina_B είπε:

Σε λίγο θα πάω 9 εβδομάδων και θα μπο στον 3 σαν όνειρο μου φαίνεται παρόλο την δυσκολία που περνάω εσύ σε ποιο μήνα θα γεννήσεις με το καλό τον Σεπτέμβριο???

Ναι εγώ έχω Πητ 30/09

από 27/08 μπαίνω στον μήνα μου οπότε θα το περιμένω. ♥️

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να σου πω νομίζω θα ήταν καλύτερα να πήγαινες σε διαιτολόγο γιατί θα σε κατεύθυνε καλύτερα πιστεύω!! Εμένα σήμερα μου είπε να παιρνω προληπτικά ασπιρίνη μέχρι 36 εβδομαδες γιατί από την εξέταση που μου έκανε έδειξε μια πιθανότητα ότι το μωρό μπορεί να μη βάζει βάρος στο 3ο τρίμηνο… κ αρχισα από σήμερα! Συμφωνώ κ με αυτά που σου είπαν τα κορίτσια 

Κοίτα και εμένα στην αυχενική έτσι μου είπανε..ότι μπορεί να κάνω πίεση τρίτου τριμήνου και αυτό θα έχει ως αποτελεσμα να μην τρέφεται το μωρό. Και είδα ξεκινήσει σαλοσπιρ από την 12 η εβδομάδα. Ένα κάθε βράδυ. Στην β επιπέδου το ξανά είδανε αυτό με την πίεση. Και μου είπανε ότι καλά έκανα που το έπαιρνα προληπτικά και να το συνεχίσω. Βέβαια η πίεση μου δεν είναι αυξημένη .είναι κανονική και κάποιες φορές χαμηλή. Ο γιατρός λέει ότι το παίρνουμε προληπτικά.ισως λέει δεν κάνω πίεση 3 ου τριμήνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! ❤️❤️❤️❤️
 

Επιτελους ήρθε η Παρασκευή!!! Αλλά βαριέμαι πολύ να πάω δουλεια! Χθες το βράδυ είχαμε το δείπνο στις 1 το βράδυ τελειώσαμε μέχρι να πάω να ξαπλώσω κ να κοιμηθώ πήγε 2!! Άσε που ήμουν με μια συνάδελφο δεν πήγα μόνη μου χθες κ μου κάνει «Ραφαελα μου αύριο 10 να πας δουλεια δε κατάλαβα δουλεια πάλι εΙμαστε τώρα κ το απόγευμα της ημέρας που εχεις το dinner να μη δουλεύεις, να πιεστεις λίγο την προηγούμενη μέρα και να το καλύψεις την επόμενη! Πρεπει κ να ξεκουραζόμαστε, αυτοί πάντα θα θέλουν κι άλλο κ άλλο κ άλλο ομως πρέπει να είμαστε ποιοτικές» κορίτσια νομίζω μόνο εγώ σκοτώνομαι στην δουλεια 😬😬😬😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ έχω Πητ 30/09

από 27/08 μπαίνω στον μήνα μου οπότε θα το περιμένω. ♥️

Κοίτα και εμένα στην αυχενική έτσι μου είπανε..ότι μπορεί να κάνω πίεση τρίτου τριμήνου και αυτό θα έχει ως αποτελεσμα να μην τρέφεται το μωρό. Και είδα ξεκινήσει σαλοσπιρ από την 12 η εβδομάδα. Ένα κάθε βράδυ. Στην β επιπέδου το ξανά είδανε αυτό με την πίεση. Και μου είπανε ότι καλά έκανα που το έπαιρνα προληπτικά και να το συνεχίσω. Βέβαια η πίεση μου δεν είναι αυξημένη .είναι κανονική και κάποιες φορές χαμηλή. Ο γιατρός λέει ότι το παίρνουμε προληπτικά.ισως λέει δεν κάνω πίεση 3 ου τριμήνου. 

Καλημέρα ❤️❤️❤️
 

Εγώ παιρνω 2 των 75mg κάθε βράδυ! Εσένα ποσά mg είναι;

κ εγώ καποιες φορες έχω χαμηλή…το καταλαβαίνω από την ατονία και την ζάλη που έχω κάποτε!  Δεν έχουμε ούτε ιστορικό με πίεση στην οικογένεια! Αλλά βέβαια αυτό ειναη διαφορετικό! Αλλά με ρώτησαν για την μαμα μου αλλά κ η μαμα μου δεν είχε προεκλαμψία σε καμία εγκυμοσύνη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι θα δω τι θα κάνω..

Εσενα το είδαν στην εξέταση της αυχενικής αυτό ; Ότι μπορεί να μην τρέφεται σωστά ;

Καλή μου φαίνεται εμένα η πίεση σου δεν τα ξέρω και καλά αυτά γιατί εγώ έχω γενικά χαμηλή πίεση σαν άνθρωπος όποτε στη εγκυμοσύνη μου έλεγαν να τρώω και περισσότερο αλάτι για τον λόγο αυτό…

Θα περιμένουμε τα νέα σου από τα αποτελέσματα αφού έκανες θεραπεία θα είναι οκ πιστεύω… εγώ είχα θέματα με ουρολοίμωξη και κολπίτιδα με ταλαιπωρούν χρόνια αυτά.. μου έκανε εντύπωση που δεν έπαθα και μέσα στην εγκυμοσύνη το περίμενα να σου πω τη  αλήθεια 

 

Ναι το είδανε από την pappa νομίζω όταν πάω σπίτι να σου στείλω τι λέει το report!!  
 

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εγώ δεν έπαθα ποτέ ουρολοίμωξη κ έπαθα τώρα! 
 

κ από εσένα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα του ντοπλερ κ τι θα πει ο γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; 
 

εγω τώρα με βάση την αυχενική είμαι 12+5 κ με βάση την περίοδο 12+3 ποιο από τα δυο θα μετρώ; Η γυναικολόγος θα μου το αλλάξει τώρα; Ή επειδή 2 μερες είναι ισως να μη το αλλάξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μου!!!!!!!! Γλυκό μου κορίτσι ❤ Είχα πρόβλημα κ δεν μπορούσα να συνδεθώ!!!!!!!!! Έμπαινα όμως από μια συσκευή κ σας διάβαζα μόνο, ήθελα τόσο πολύ να απαντήσω στην @Raf123 μας κ δεν μπορούσα! Ευτυχώς σήμερα είναι όλα καλά!

Ραφαέλα μου δεν είναι τραγικά ανεβασμένοι οι παλμοί, κακώς σε ανησύχησαν νομίζω! Εννοείται με την εξέταση θα είσαι σίγουρη, αλλά ήδη με την γιατρό είδατε πως είναι μια χαρά! Κ εμένα η μικρούλα μου είχε κάπως ανεβασμένους από ότι θυμάμαι και μου είχαν πει μάλιστα "εεε μάλλον είναι κοριτσάκι γι'αυτό" 🤭🤭🤭 Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι κ για εσένα 😋🤫

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Κ εγώ νομίζω έτυχε που πήγαμε! Με καθησύχασε πολύ η γιατρος μου χθες οπως επίσης κ ενας παιδίατρος που ρώτησα που είναι νεογνολόγος! Όποτε προληπτικά έκανα την εξέταση να μας φύγει αυτή η ανησυχία και όλα καλά θα είναι!!! Εχεις δίκιο!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ έχω Πητ 30/09

από 27/08 μπαίνω στον μήνα μου οπότε θα το περιμένω. ♥️

Κοίτα και εμένα στην αυχενική έτσι μου είπανε..ότι μπορεί να κάνω πίεση τρίτου τριμήνου και αυτό θα έχει ως αποτελεσμα να μην τρέφεται το μωρό. Και είδα ξεκινήσει σαλοσπιρ από την 12 η εβδομάδα. Ένα κάθε βράδυ. Στην β επιπέδου το ξανά είδανε αυτό με την πίεση. Και μου είπανε ότι καλά έκανα που το έπαιρνα προληπτικά και να το συνεχίσω. Βέβαια η πίεση μου δεν είναι αυξημένη .είναι κανονική και κάποιες φορές χαμηλή. Ο γιατρός λέει ότι το παίρνουμε προληπτικά.ισως λέει δεν κάνω πίεση 3 ου τριμήνου. 

Αχ τι ωραία που πλησιάζει η ώρα αγόρι η κορίτσι θα κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; 
 

εγω τώρα με βάση την αυχενική είμαι 12+5 κ με βάση την περίοδο 12+3 ποιο από τα δυο θα μετρώ; Η γυναικολόγος θα μου το αλλάξει τώρα; Ή επειδή 2 μερες είναι ισως να μη το αλλάξει; 

Με βάση την αυχενική θα μετράς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...