Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό, πριν λίγο γύρισα. Είμαι 5+3 και είδαμε σάκο και λεκιθικο. Είναι 8 χιλιοστά ο σάκος και σε καλό σημείο. Θα ξαναπάω Δευτέρα και μου είπε θα το ακούσουμε μάλλον. 

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

Τέλεια..  όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό, πριν λίγο γύρισα. Είμαι 5+3 και είδαμε σάκο και λεκιθικο. Είναι 8 χιλιοστά ο σάκος και σε καλό σημείο. Θα ξαναπάω Δευτέρα και μου είπε θα το ακούσουμε μάλλον. 

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

Τελειααααα!!!!!! Για την εβδομάδα που είσαι είναι σούπερ!!!! Αντε με το καλό και η καρδούλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό, πριν λίγο γύρισα. Είμαι 5+3 και είδαμε σάκο και λεκιθικο. Είναι 8 χιλιοστά ο σάκος και σε καλό σημείο. Θα ξαναπάω Δευτέρα και μου είπε θα το ακούσουμε μάλλον. 

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

Μπράβο !!!! Με το καλό κοπέλα μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

κορίτσια τελείωσα αλλά τώρα βρήκα χρόνο να γράψω! Μου πήρε ακριβώς 2 ώρες!! Έκανε μεγάλο έλεγχο τα έλεγξε όλα με λεπτομέρεια! Βέβαια το μωρό δεν ήταν σε καλή θέση μετά γυρνούσε όλη την ώρα χέρια πόδια τα κουνούσε συνέχεια! Τα βρήκε όλα μια χαρά άριστα υγιέστατο μωρό, εκτός από τους παλμούς που ήταν λίγο ψηλά το οποίο την ανησύχησε… έτυχε κ σε κάποια άλλη κοπέλα;;
 

εμας ήταν 184 μου είπε το φυσιολογικό είναι γύρω στα 150-160 , και μου πρότεινε να κάνω νιπτ! Αυτό συνδέεται με ένα σύνδρομο, την τρισωμια 13 όπου το ρίσκο μου βγήκε 1 στις 233 σε συνδυασμό με τον υπέρηχο και το Papp A! Με το pappa βγαίνει 1 στις 4774!

δεν ξέρω αγχώθηκα παρά πολύ… 😞😞 κ ο άντρας μου αγχώθηκε αλλά προσπάθησε να μη μου το δείξει γιατί εγώ έγινα μάλλον κίτρινη…

Μην στεναχωριέσαι !!!!  Όλα καλα θα πάνε θα δεις ! Κάνε και αυτή την εξέταση που σπυ είπαν για να μην έχεις άγχος παραπάνω και να είσαι καλυμμένη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

κορίτσια τελείωσα αλλά τώρα βρήκα χρόνο να γράψω! Μου πήρε ακριβώς 2 ώρες!! Έκανε μεγάλο έλεγχο τα έλεγξε όλα με λεπτομέρεια! Βέβαια το μωρό δεν ήταν σε καλή θέση μετά γυρνούσε όλη την ώρα χέρια πόδια τα κουνούσε συνέχεια! Τα βρήκε όλα μια χαρά άριστα υγιέστατο μωρό, εκτός από τους παλμούς που ήταν λίγο ψηλά το οποίο την ανησύχησε… έτυχε κ σε κάποια άλλη κοπέλα;;
 

εμας ήταν 184 μου είπε το φυσιολογικό είναι γύρω στα 150-160 , και μου πρότεινε να κάνω νιπτ! Αυτό συνδέεται με ένα σύνδρομο, την τρισωμια 13 όπου το ρίσκο μου βγήκε 1 στις 233 σε συνδυασμό με τον υπέρηχο και το Papp A! Με το pappa βγαίνει 1 στις 4774!

δεν ξέρω αγχώθηκα παρά πολύ… 😞😞 κ ο άντρας μου αγχώθηκε αλλά προσπάθησε να μη μου το δείξει γιατί εγώ έγινα μάλλον κίτρινη…

Κορίτσι μου εμένα είχε 170 παλμούς πριν 2 εβδομάδες στην αυχενική  κ δεν μου είπαν τίποτα… Επειδή έκανα αναγκαστικά λόγω του στίγματος λήψη τροφοβλαστη (σαν αμνιοπαρακέντηση) τα ποσοστά αποβολής είναι 2% κ όχι ένα στα δέκα. Εννοείτε όμως πως για ένα χρωμόσωμα κάνεις nipt κ ας αργεί περίπου δυο εβδομάδες. Επειδή όμως κ αυτό κοστίζει θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη. Στην τελική πήγαινε σε 2-3 μέρες στην γιατρό σου να δει παλμούς. Μπορεί να έτυχε εκείνη την ώρα να είναι αυξημένοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου διαβασα τα νεα σας! Κοριτσι μου δε μπορω να σε βοηθησω γτ δν εχω εμπειρια.. νομιζω κι εγω οτι η νιπτ ειναι πολυ καλη λυση (αν δε τιθεται οικονομικο θεμα) και συμφωνω με τη @Zeta. οτι μια επισκεψη στη γιατρο σου να δειτε παλμους ειναι μια ιδεα π θα σας ησυχασει. Να εισαι θετικη και ηρεμη γτ ο γιοκας σου ηρθε για να μεινει!!!!!❤❤❤❤❤

Θυμαμαι οτι στη hopemumtobe ειπε ο γυναικολογος οτι λογω του αγχους της (μαλλον) ανεβαιναν οι παλμοι του μωρου...

@ΜαρίαΔημήτρηςτελεια τα νεα σου!!!!!!😁😁😁🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉 με το καλο ολα!!!!! Αντε σε πολυ λιγο θα ακουσετε κ καρδουλα!!!!💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου εμένα είχε 170 παλμούς πριν 2 εβδομάδες στην αυχενική  κ δεν μου είπαν τίποτα… Επειδή έκανα αναγκαστικά λόγω του στίγματος λήψη τροφοβλαστη (σαν αμνιοπαρακέντηση) τα ποσοστά αποβολής είναι 2% κ όχι ένα στα δέκα. Εννοείτε όμως πως για ένα χρωμόσωμα κάνεις nipt κ ας αργεί περίπου δυο εβδομάδες. Επειδή όμως κ αυτό κοστίζει θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη. Στην τελική πήγαινε σε 2-3 μέρες στην γιατρό σου να δει παλμούς. Μπορεί να έτυχε εκείνη την ώρα να είναι αυξημένοι. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πόσες εβδομαδες ήσουν τότε που έκανες την αυχενική; Εγώ σήμερα με τον υπέρηχο της είμαι 12&2… ελπίζω απλά να έτυχε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123μου διαβασα τα νεα σας! Κοριτσι μου δε μπορω να σε βοηθησω γτ δν εχω εμπειρια.. νομιζω κι εγω οτι η νιπτ ειναι πολυ καλη λυση (αν δε τιθεται οικονομικο θεμα) και συμφωνω με τη @Zeta. οτι μια επισκεψη στη γιατρο σου να δειτε παλμους ειναι μια ιδεα π θα σας ησυχασει. Να εισαι θετικη και ηρεμη γτ ο γιοκας σου ηρθε για να μεινει!!!!!❤❤❤❤❤

Θυμαμαι οτι στη hopemumtobe ειπε ο γυναικολογος οτι λογω του αγχους της (μαλλον) ανεβαιναν οι παλμοι του μωρου...

@ΜαρίαΔημήτρηςτελεια τα νεα σου!!!!!!😁😁😁🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉 με το καλο ολα!!!!! Αντε σε πολυ λιγο θα ακουσετε κ καρδουλα!!!!💓💓💓💓

Δεν ξέρω αν είναι αγόρι απλά είδα κάτι εγώ χωρις να πει κάτι η γιατρος χαχαχαχα 

ναι θα μιλήσω εγώ αύριο με τη γιατρο θα την πάρω τηλ το πρωί να δω κ αυτή τη θα μου πει αφού διαβάσει ολόκληρο το report γιατί τα είπε η εμβρυολογος περιληπτικά στο τηλ! Κ πολύ πολύ θα πάω να δω μόνο την καρδούλα! Εξάλλου κ αυτή είπε ότι χρειάζεται παρακολούθηση η καρδούλα…οπως κ το ινομυωμα μου απλά τώρα να πω την αλήθεια δε με νοιάζει πολύ αυτό! 
 

ξερεις η γιατρος αυτή είπε ότι αν η εικόνα του μωρού δεν ήταν έτσι καλή θα είχε μεγαλύτερη ανησυχία απλά έπεσε πολύ το ποσοστό του συνδρόμου μετά την συσχέτιση με τον υπέρηχο κ την εξέταση αίματος…

η νύφη μου λέει να πάω να κάνω ξανά αλλου για μια δεύτερη γνώμη, αλλά αφού όλα τα αλλά ήταν άριστες οι τιμές σύνδρομο νταουν με βγάζει 1:12000 να έχει το μωρό κ το άλλο σύνδρομο 1:20000 απλά μόνο αυτό το έβγαλε 1:233 λόγο των παλμών… το ταλαιπώρησα πολύ σήμερα κάθε λίγο του χτυπούσε για να αλλάξει θέση να τεντωθει να το μετρήσουμε καλα δεν θέλω να το ξανα περάσω κ για εμένα ήταν πολύ αγχωτικό…λεω να πω της γιατρού να πάω από εβδομάδας να ξανα ακούσω την καρδιά ισως πέσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNaσε ευχαριστώ πολύ!! Θα κάνω το νιπτ οπωσδήποτε να μου φύγει απλά το άγχος κ η ιδέα κ θα πω στη γιατρο άμα είναι να πάω την άλλην εβδομάδα να ελέγξουμε την καρδούλα ξανά ισως να πεσουν οι παλμοί…αντί να πάω σε 2 εβδομαδες που έχω το ραντεβού μου κανονικά, ως τότε θα σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

@MyNaσε ευχαριστώ πολύ!! Θα κάνω το νιπτ οπωσδήποτε να μου φύγει απλά το άγχος κ η ιδέα κ θα πω στη γιατρο άμα είναι να πάω την άλλην εβδομάδα να ελέγξουμε την καρδούλα ξανά ισως να πεσουν οι παλμοί…αντί να πάω σε 2 εβδομαδες που έχω το ραντεβού μου κανονικά, ως τότε θα σκάσω 

Ραφ κ μένα μια χαρά μου φαίνονται οι παλμοί. Εφόσον έχεις πιθανότητα τόσο μικρή πραγματικα δεν παίζει... Κάνε παρόλα αυτά το νιπτ τπτ δεν είναι!όλα θα πάνε καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ραφ κ μένα μια χαρά μου φαίνονται οι παλμοί. Εφόσον έχεις πιθανότητα τόσο μικρή πραγματικα δεν παίζει... Κάνε παρόλα αυτά το νιπτ τπτ δεν είναι!όλα θα πάνε καλά!

 

Είναι 1:233 με τη συσχέτιση του υπερήχου…δεν ξέρω ο άντρας μ λέει μας είπε έτσι για να είναι καλυμμένη…αφού το μωρό ήταν πολύ ζωηρό πολύ καλές οι αλλες μετρήσεις…κ η αιμάτωση της καρδιάς όλα ήταν μια χαρά! Θα μιλήσω με τη γιατρο αύριο… σε ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πόσες εβδομαδες ήσουν τότε που έκανες την αυχενική; Εγώ σήμερα με τον υπέρηχο της είμαι 12&2… ελπίζω απλά να έτυχε 

12 κ 1 πριν δύο εβδομάδες ακριβώς… Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου, μην ανησυχείς.❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2022 at 2:45 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Σε ευχαριστώ ειλικρινά. Μου έδωσαν περιθώριο 2 εβδομάδες να το διορθώσω. Ο γιατρός την Τετάρτη κάνει εξωτερικά ιατρεία και θα προσπαθήσει να μου συνταγογραφησει αναδρομικά αν του επιτρέψει το σύστημα διότι τώρα γίνονται όλα ηλεκτρονικά. Ευτυχώς ο γιατρός που μου κάνει τις αυχενικες είναι του δημοσίου και δέχτηκε να βοηθήσει. Ο σύζυγος λέει να πω στον υπάλληλο ότι θα του κάνω αναφορά που άργησε να δει τις άδειες να με προλάβει και ειλικρινά το θεωρώ χάσιμο χρόνου. Στην τελική είπα αυτό που λες πρώτο μου παιδί είναι, αισίως έγινα 35, ινομυωμα και αιμορραγίες είχα, έβραζε ο τόπος από covid, έκατσα σπίτι να προστατευτω. Ψέματα δεν είπα, άσε να βάλουν άνευ αποδοχών. Έχω αλλά 32 χρόνια στο δημόσιο να δουλέψω θα βγουν τα χρόνια για τη σύνταξη. Σε ευχαριστώ ειλικρινά πολύ. 

@evaioan με συγχωρείς που καθυστέρησα να σου γράψω, ήθελα όμως από προχθές να σου πω ότι ίσως να μην είναι απαραίτητο η γνωμάτευση να είναι ηλεκτρονική καθώς στο δημόσιο τομέα δεν έχει καταστεί ακόμα υποχρεωτική, δεδομένου ότι δεν είναι πλήρως λειτουργική η πλατφόρμα και δεν έχει εκπαιδευτεί το προσωπικό. Στο λέω με μια επιφύλαξη αλλά αν ο γιατρός -να είναι καλά- που θέλει να σε εξυπηρετήσει στη γράψει και με προγενέστερη ημερομηνία σε απλή βεβαίωση εκτιμώ ότι θα είσαι καλυμμένη. Δεν έχεις να χάσεις τπτ να την προσκομίσεις έστω και έτσι αν δε μπορέσει να βγει ηλεκτρονικά. Σχετικά με την αναφορά στον υπάλληλο νομίζω δεν έχει νόημα να χαλάσεις τη ζαχαρένια σου, και κακιά θα βγεις, και αντισυναδελφική συμπεριφορά θα σου προσάψουν και το κυριότερο είναι ότι δε θα αλλάξει κάτι. Ίσως αν τον πάρεις με το καλό και «κλαυτείς» λίγο να ευνοηθείς περισσότερο και να θέλουν να σε διευκολύνουν. Κι εγώ νομικός στο δημόσιο τα τελευταία 13 χρόνια είμαι… καλή τύχη εύχομαι και με το καλό το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είναι 1:233 με τη συσχέτιση του υπερήχου…δεν ξέρω ο άντρας μ λέει μας είπε έτσι για να είναι καλυμμένη…αφού το μωρό ήταν πολύ ζωηρό πολύ καλές οι αλλες μετρήσεις…κ η αιμάτωση της καρδιάς όλα ήταν μια χαρά! Θα μιλήσω με τη γιατρο αύριο… σε ευχαριστώ πολύ!! 

Κοριτσι μου γλυκο μην ανησυχεις! Απο δικη μου εμπειρια θα σου πω!  Θα εκανα κι εγω το nipt για να εχω το κεφαλι μου ησυχο αλλα νομιζω ποσοστα σου ειναι μια χαρα. Εμενα ηταν 167 σφυγμοι αν δεν κανω λαθος, αλλα αυτο που καταλαβα ειναιοτι αν μια και μονο ενδειξη δεν ειναι τοσο καλη δνε σημαινει απαραιτητα οτι το παιδι εχει κατι, κοιτανε συνολικη εικονα υπερηχου και αν ολα καλα η ενδειξη μπορει να τυχει.Σε καθε περιπτωση εγω θα εκανα και το ΝΙΠΤ για να ησυχασω αλλα ετσι οπως τα γραφεις νομιζω οτι θα πανε ολα καλα! Απλα καντο να ξενοιασεις! Τοδικομου το πληρωσα 500 ευρω εκανα το Panorama+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό, πριν λίγο γύρισα. Είμαι 5+3 και είδαμε σάκο και λεκιθικο. Είναι 8 χιλιοστά ο σάκος και σε καλό σημείο. Θα ξαναπάω Δευτέρα και μου είπε θα το ακούσουμε μάλλον. 

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

Μπραβο Μαρια μου!!! Ολα να πανε τελεια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου γλυκο μην ανησυχεις! Απο δικη μου εμπειρια θα σου πω!  Θα εκανα κι εγω το nipt για να εχω το κεφαλι μου ησυχο αλλα νομιζω ποσοστα σου ειναι μια χαρα. Εμενα ηταν 167 σφυγμοι αν δεν κανω λαθος, αλλα αυτο που καταλαβα ειναιοτι αν μια και μονο ενδειξη δεν ειναι τοσο καλη δνε σημαινει απαραιτητα οτι το παιδι εχει κατι, κοιτανε συνολικη εικονα υπερηχου και αν ολα καλα η ενδειξη μπορει να τυχει.Σε καθε περιπτωση εγω θα εκανα και το ΝΙΠΤ για να ησυχασω αλλα ετσι οπως τα γραφεις νομιζω οτι θα πανε ολα καλα! Απλα καντο να ξενοιασεις! Τοδικομου το πληρωσα 500 ευρω εκανα το Panorama+

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό ❤️❤️❤️ Δεν έκανες το απλό δλδ; Το απλό είναι γύρω στα 300 ευρώ μετά ανάλογα με το σύνδρομο το έξτρα αυξάνεται η τιμη! Σε ποια εβδομάδα έκανες το νιπτ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε; εγω δεν ξύπνησα καλά..  έκανα εμετο και έχω ημικρανία.. τουλάχιστον ηρέμησε το στομάχι μου για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε; εγω δεν ξύπνησα καλά..  έκανα εμετο και έχω ημικρανία.. τουλάχιστον ηρέμησε το στομάχι μου για την ωρα

Καλημέρα κορίτσι μου. Κουράγιο,όχι για τον εμετό ( που είπαμε εμείς είμαστε τρελές και τους θέλουμε) αλλά για την ημικρανία. Γενικά υποφέρω από ημικρανίες και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο σου είναι. Κάτσε αν μπορείς ξάπλα με ησυχία. Εμένα με βοηθάει να λούζω και το κεφάλι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η E.D. είπε:

@evaioan με συγχωρείς που καθυστέρησα να σου γράψω, ήθελα όμως από προχθές να σου πω ότι ίσως να μην είναι απαραίτητο η γνωμάτευση να είναι ηλεκτρονική καθώς στο δημόσιο τομέα δεν έχει καταστεί ακόμα υποχρεωτική, δεδομένου ότι δεν είναι πλήρως λειτουργική η πλατφόρμα και δεν έχει εκπαιδευτεί το προσωπικό. Στο λέω με μια επιφύλαξη αλλά αν ο γιατρός -να είναι καλά- που θέλει να σε εξυπηρετήσει στη γράψει και με προγενέστερη ημερομηνία σε απλή βεβαίωση εκτιμώ ότι θα είσαι καλυμμένη. Δεν έχεις να χάσεις τπτ να την προσκομίσεις έστω και έτσι αν δε μπορέσει να βγει ηλεκτρονικά. Σχετικά με την αναφορά στον υπάλληλο νομίζω δεν έχει νόημα να χαλάσεις τη ζαχαρένια σου, και κακιά θα βγεις, και αντισυναδελφική συμπεριφορά θα σου προσάψουν και το κυριότερο είναι ότι δε θα αλλάξει κάτι. Ίσως αν τον πάρεις με το καλό και «κλαυτείς» λίγο να ευνοηθείς περισσότερο και να θέλουν να σε διευκολύνουν. Κι εγώ νομικός στο δημόσιο τα τελευταία 13 χρόνια είμαι… καλή τύχη εύχομαι και με το καλό το μωράκι!

Σε ευχαριστώ πολύ, σήμερα περιμένω να μου τα γράψει ο γιατρός, του έστειλα μήνυμα με αυτό που μου είπες ότι δεν είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική συνταγογράφηση στο δημόσιο να το ξέρει αν θέλει και μπορεί να μου κάνει απλή βεβαίωση με σφραγίδα νοσοκομείου. Προχτές πάντως και από τη διεύθυνση προσωπικού μου είπαν ότι δεν μπορούν να βεβαιώσουν από την ηλεκτρονική συνταγογράφηση ακόμα τα στοιχεία του γιατρού για αυτό θέλουν χειρόγραφες υπογραφές, οπότε έχεις δίκιο. Θα ξέρω πιστεύω εντός της ημέρας το αποτέλεσμα. Ψυχοφθορες διαδικασίες. Σήμερα έχω το πρώτο doppler. Θα δω τα αποτελέσματα του άγχους μου στη μπέμπα το απόγευμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, σήμερα περιμένω να μου τα γράψει ο γιατρός, του έστειλα μήνυμα με αυτό που μου είπες ότι δεν είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική συνταγογράφηση στο δημόσιο να το ξέρει αν θέλει και μπορεί να μου κάνει απλή βεβαίωση με σφραγίδα νοσοκομείου. Προχτές πάντως και από τη διεύθυνση προσωπικού μου είπαν ότι δεν μπορούν να βεβαιώσουν από την ηλεκτρονική συνταγογράφηση ακόμα τα στοιχεία του γιατρού για αυτό θέλουν χειρόγραφες υπογραφές, οπότε έχεις δίκιο. Θα ξέρω πιστεύω εντός της ημέρας το αποτέλεσμα. Ψυχοφθορες διαδικασίες. Σήμερα έχω το πρώτο doppler. Θα δω τα αποτελέσματα του άγχους μου στη μπέμπα το απόγευμα. 

Τι εννοείς το πρώτο doppler ;;; Γιατί γίνονται παραπάνω από ένα ;

Σε ποια βδομάδα είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε; εγω δεν ξύπνησα καλά..  έκανα εμετο και έχω ημικρανία.. τουλάχιστον ηρέμησε το στομάχι μου για την ωρα

ναντια μου καλημερα και περαστικα..❤️ κανε υπομονη για το μπεμπε. τωρα για την ημικρανια μπορεις να παρεις κατι ή δεν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Να έχετε μια όμορφη Τεταρτη!!!❤️❤️❤️

κοριτσια δεν τον αντεχω αυτο τον καιρο... το προηγουμενο σκ ηταν χαλια και χασαμε τα μπανια κι αυτο το σκ εχουμε γαμο στο Πηλιο και παλι δειχνει βροχες και σαββατο και κυριακη...... τα νευρα μου!!! 😤😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τι εννοείς το πρώτο doppler ;;; Γιατί γίνονται παραπάνω από ένα ;

Σε ποια βδομάδα είσαι;; 

Στην 31η εβδομάδα αλλά βλέπω ότι στις κοπέλες που είναι πιο μπροστά από εμένα γράφουν και δεύτερο οι γιατροί πχ στην 36η εβδομάδα. Βέβαια τώρα είναι και πόσο θα τραβήξει μέχρι τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, σήμερα περιμένω να μου τα γράψει ο γιατρός, του έστειλα μήνυμα με αυτό που μου είπες ότι δεν είναι υποχρεωτική η ηλεκτρονική συνταγογράφηση στο δημόσιο να το ξέρει αν θέλει και μπορεί να μου κάνει απλή βεβαίωση με σφραγίδα νοσοκομείου. Προχτές πάντως και από τη διεύθυνση προσωπικού μου είπαν ότι δεν μπορούν να βεβαιώσουν από την ηλεκτρονική συνταγογράφηση ακόμα τα στοιχεία του γιατρού για αυτό θέλουν χειρόγραφες υπογραφές, οπότε έχεις δίκιο. Θα ξέρω πιστεύω εντός της ημέρας το αποτέλεσμα. Ψυχοφθορες διαδικασίες. Σήμερα έχω το πρώτο doppler. Θα δω τα αποτελέσματα του άγχους μου στη μπέμπα το απόγευμα. 

Μπράβο ναι ακριβώς αυτό, ακόμα δεν το ξέρουν ούτε οι γιατροί ότι για το δημόσιο δεν έχει καταστεί υποχρεωτική η ηλεκτρονική γνωμάτευση, για την ακρίβεια δεν αποτελεί καν επιλογή αφού δεν είναι λειτουργική η εφαρμογή. Απ’ όσο ξέρω θα γίνει μέσω του «Μητρώου Ανθρώπινου Δυναμικού» αλλά ακόμα τη φτιάχνουν. Οπότε εφόσον θέλει να σε βοηθήσει θα το κάνει με τη χειρόγραφη και τη σφραγίδα, στην τελική δεν του κοστίζει τπτ. Εσύ να μην ανησυχείς και ταράζεται η μπεμπούλα, στο τέλος συνήθως αυτές οι δυσκολίες με τη γραφειοκρατία έχουν αίσιο τέλος γιατί οι υπηρεσίες δε θέλουν να «δημιουργούνται θέματα». Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα από το Doppler κυρίως αλλά και για την έκβαση. Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Άφησα μήνυμα στη γιατρο να με πάρει τηλέφωνο! Νομίζω σήμερα είμαι πιο αγχωμένη από χθες 😬😬 

Σκεφτηκα να μιλήσω κ με παιδίατρο να μου πει κ αυτος τη σκοπιά του ή βλακεία θα κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...