Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Nantia moy μην αγχωνεσαι απο τωρα. Καταρχην αυτο το "ανω των 35 κανεις αμνιο" επαιζε τη δεκαετια του 80 + 90 οταν οι υπερηχοι ηταν πολυυυ πισω. Πλεον η αυχενικη εχει φτασει σε αλλα επιπεδα (αλλος ενας ελληνοκυπριος κ εκει που την ανακαλυψε - ο Νικολαϊδης) και μονο αν σου βγαλει καποια περιεργη ενδειξη κανεις αμνιο. Εγω ημουν 37 κ δεν μου ζητησαν τπτ, ουτε νιπτ. Εγω το εκανα απο δικη μου επιθυμια για να ειμαι σιγουρη. Οπότε για μενα το σημαντικο ειναι να πας σε ειδικευμενο εμβρυομητρικο για την αυχενικη, τα αλλα μπορει να ειναι εντελως περιττά! Ειναι πιστοποιημενοι κ συνηθως εχουν ειδικευτει στο γιατρο που σου λεω (στο Λονδινο). Αν εχει τοσους στην ελλαδα, στην κυπρο που ειναι κ η πατριδα του θα εχει σιγουρα! Με το καλο σου ευχομαι και με ηρεμια!

Σε ευχαριστώ πολύ.. σίγουρα έχουμε και θα ρωτήσω πριν κλείσω ραντεβού..εξάλλου η γιατρός μου όπως λέει είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη και στα καλύτερα θα με στείλει.. την είδα πολύ θετική όταν πήγα..  πέρσι που είχα την αποβολή από την αρχή ήταν κουμπωμενη .. ξερω οτι ολα ξεκίνησαν τέλεια και η αρχή είναι σημαντική 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου!! Μόνο σε περίπτωση που δει κάτι περίεργο θα το ζητήσουν ακόμα κ σε μικρότερες ηλικίες!! Εγώ έκλεισα αυχενική σε κοπέλα που δούλευε στο Λονδίνο μαζί του!! Είναι εξαιρετική θεωρώ κ όταν με το καλό έρθει κ η σειρά της @Nandia-εννοειται θα της δώσω το τηλ της!! 

Σε εσένα στηρίζομαι στο έχω πει..πριν κλείσω ραντεβού θα μιλήσουμε 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι έχεις δίκιο! Αν έχεις ένδειξη το ψάχνουν ασχέτως ηλικίας, απλά το τόνισα για να μη νομίζει η Ναντια ότι θα το κάνει σονι και ντε. 

@Lacostaki  δεν ξέρω γιατί της το ζήτησαν της αδερφής σου , ίσως είχε οριακές  τιμές κάπου. Καλώς κακώς στα 43 με 44 ξεκινας από ηδη υψηλα νούμερα οπότε πάντα είσαι οριακά. Άλλο η. @Nandia-  στα 38...άλλες εντελώς οι πιθανότητες. Πάντως καλύτερα έτσι έχει το κεφάλι της πιο ήσυχο. 

Ότι μου πει η γιατρός θα κάνω απλα ρωτάω να μαθαίνω.. στον μεγάλο μου το 2008 που ειμουν έγκυος κσι 24χρ δεν είχα τέτοιες ανησυχίες ουτε μετά στον μικρό το 2013 και 29 χρ αρα δεν έχω ανάλογη εμπειρία.. ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ναι την πρώτη πριν 4 χρόνια. Δεν έπιασε καμία από τις 6 υγιή βλαστοκύστες που είχα. Ευτυχώς μετά έκανα φυσιολογικά το αγοράκι μου, αλλά δεν μου έρχεται το δεύτερο έχοντας διακόψει ήδη δυο εγκυμοσύνες λόγω μεσογειακής αναιμίας, αλλά κάνοντας κ δεύτερη εξωσωματική.

Πωπω τι κρίμα βρε κορίτσι μου!! Θέμα τύχης είναι…η γιαγιά μ κ ο παππούς μ το τότε καιρό δεν ήξερα από τέτοια έκαναν 3 παιδιά κανένα με μεσογειακή αναιμία, η μαμα μου κ ο θειοσ Μου έχουν το στίγμα κ η θεία μ φυσιολογική! Καθαρά θέμα τύχης! Μετά από πολλά χρόνια το ανακάλυψαν ότι είχαν θέμα κ είπανε να κοιτάξουν κ τα παιδιά…όταν πια η μαμα μ ήταν ήδη παντρεμένη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα ❤️❤️ Εγώ ετοιμάζομαι για εξετάσεις αίματος τώρα πριν πάω δουλεια…κ την Τετάρτη θα πάω στη γιατρο για 2 αλλες εξετάσεις που τις θελουμε για την αυχενική… μακάρι όλα να είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα ❤️❤️ Εγώ ετοιμάζομαι για εξετάσεις αίματος τώρα πριν πάω δουλεια…κ την Τετάρτη θα πάω στη γιατρο για 2 αλλες εξετάσεις που τις θελουμε για την αυχενική… μακάρι όλα να είναι καλά 

Καλημέρα.. καλα αποτελέσματα..όλα τέλεια θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Raf123 τι εξετάσεις είναι να κάνεις ; Μαζί με την αυχενική εγώ είχα κάνει Papp-a. Στο ίδιο μέρος που μου έκαναν αυχενική. Μήπως αυτό θέλει να σε στείλει να κάνεις.; 

Εγώ αύριο έχω β επιπέδου 🥰🥰🥰 αααχ άντε πως περνάει η μερα. 1 μήνα έχω να το δω κιόλας. 😻

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!❤️❤️❤️

Γενναμε!!!!!!!! μπηκε η νυφη μου στο μαιευτηριο κι ερχεται η μπουμπουκα μας!!!!!!!🎉🎉🎈🎈🎈🎈👶🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!❤️❤️❤️

Γενναμε!!!!!!!! μπηκε η νυφη μου στο μαιευτηριο κι ερχεται η μπουμπουκα μας!!!!!!!🎉🎉🎈🎈🎈🎈👶🎀

Καλημέρα με το καλό να έρθει η κουκλίτσα σας 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Raf123 τι εξετάσεις είναι να κάνεις ; Μαζί με την αυχενική εγώ είχα κάνει Papp-a. Στο ίδιο μέρος που μου έκαναν αυχενική. Μήπως αυτό θέλει να σε στείλει να κάνεις.; 

Εγώ αύριο έχω β επιπέδου 🥰🥰🥰 αααχ άντε πως περνάει η μερα. 1 μήνα έχω να το δω κιόλας. 😻

 

Καλημέρα άντε πέρασαν οι μερες όλα καλά θα είναι θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Raf123 τι εξετάσεις είναι να κάνεις ; Μαζί με την αυχενική εγώ είχα κάνει Papp-a. Στο ίδιο μέρος που μου έκαναν αυχενική. Μήπως αυτό θέλει να σε στείλει να κάνεις.; 

Εγώ αύριο έχω β επιπέδου 🥰🥰🥰 αααχ άντε πως περνάει η μερα. 1 μήνα έχω να το δω κιόλας. 😻

 

Καλημέρα 

ναι αυτή κ μια άλλη θα μου την κάνει η γιατρος την Τετάρτη γιατί εμας στη Κύπρο στέλνονται σε ένα κέντρο για να γίνει η επεξεργασία κ τα αποτελέσματα είναι έτοιμα όταν έχουμε την αυχενική! 
 

σημερα έκανα ηπατίτιδα, κάτι με αντισώματα γλυκόζη σίδηρο θυρεοειδή κ θα πάρω αύριο τη καλλιέργεια ούρων 

Θα περάσει σαν νερό και θα δεις το μωράκι σου σε 3D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!❤️❤️❤️

Γενναμε!!!!!!!! μπηκε η νυφη μου στο μαιευτηριο κι ερχεται η μπουμπουκα μας!!!!!!!🎉🎉🎈🎈🎈🎈👶🎀

Ααα μπραβοοοο άντε με το καλό να έρθει η μπουμπου σας ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα 

ναι αυτή κ μια άλλη θα μου την κάνει η γιατρος την Τετάρτη γιατί εμας στη Κύπρο στέλνονται σε ένα κέντρο για να γίνει η επεξεργασία κ τα αποτελέσματα είναι έτοιμα όταν έχουμε την αυχενική! 
 

σημερα έκανα ηπατίτιδα, κάτι με αντισώματα γλυκόζη σίδηρο θυρεοειδή κ θα πάρω αύριο τη καλλιέργεια ούρων 

Α ναι κάθε μήνα πρεπει να κάνεις εξετάσεις αίματος και ουρα εμένα με βάζει κάθε μήνα και κάνω. Σίδηρο, βιταμίνες , ουρα, ζάχαρο , τοξόπλασμα και ένα ακόμα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα με το καλό να έρθει η κουκλίτσα σας 💕 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπραβοοοο άντε με το καλό να έρθει η μπουμπου σας ❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστουμε κοριτσια μου γλυκα!!!!! εχω μεγαλη αγωνια!!!!! και ποση συγκινηση απο την ωρα που με πηρε ο αδερφος μου οτι πανε στο μαιευτηριο!!!! 😍😍😍😍

Με το καλο και στα δικα σας!!!!🙏🤰❤️🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα ❤️❤️ Εγώ ετοιμάζομαι για εξετάσεις αίματος τώρα πριν πάω δουλεια…κ την Τετάρτη θα πάω στη γιατρο για 2 αλλες εξετάσεις που τις θελουμε για την αυχενική… μακάρι όλα να είναι καλά 

ραφαελα μου καλα αποτελεσματα!!!!!!!!! ολα θα ειναι τελεια για το μωρακι σας!!!!😍❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α ναι κάθε μήνα πρεπει να κάνεις εξετάσεις αίματος και ουρα εμένα με βάζει κάθε μήνα και κάνω. Σίδηρο, βιταμίνες , ουρα, ζάχαρο , τοξόπλασμα και ένα ακόμα.

 

 

Ποσά πληρώνεις εσυ περίπου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστουμε κοριτσια μου γλυκα!!!!! εχω μεγαλη αγωνια!!!!! και ποση συγκινηση απο την ωρα που με πηρε ο αδερφος μου οτι πανε στο μαιευτηριο!!!! 😍😍😍😍

Με το καλο και στα δικα σας!!!!🙏🤰❤️🎈

Φυσιολογικά ή καισαρική; Εντάξει οπως κ να γεννήσει μωράκι καλό γερό να είναι ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποσά πληρώνεις εσυ περίπου;; 

Μου τα γράφει μέσω ΙΚΑ. Δίνω περίπου συμμετοχή κάπου στα 15-20€ χοντρικά . 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μου τα γράφει μέσω ΙΚΑ. Δίνω περίπου συμμετοχή κάπου στα 15-20€ χοντρικά . 

 

 

Αα κατάλαβα…εγώ έδωσα μερικα έτσι κ τα αλλά ιδιωτικά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Φυσιολογικά ή καισαρική; Εντάξει οπως κ να γεννήσει μωράκι καλό γερό να είναι ☺️☺️☺️

πανε για φυσιολογικο τοκετο! και ο ανιψουλης μου φυσιολογικα γεννηθηκε! ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα θα πανε με καισαρικη. βρηκαν στη νυφη μου καποια κονδυλωματα-ινομυωματα και ειπε ο γιατρος να πανε με καισαρικη για το καλο του μωρου. προσευχηθειτε ρε κοριτσια να πανε ολα καλα 🙏🙏🙏 εγω προσευχομαι στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πανε για φυσιολογικο τοκετο! και ο ανιψουλης μου φυσιολογικα γεννηθηκε! ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!🙏

 Τι ωραία κορίτσι μου!!!!!!!!!! Όλα καλά θα πάνε! Με το καλό να έρθει το νεραϊδάκι σας ❤❤❤❤❤ Το επόμενο της οικογένειας εύχομαι να έρθει κατά πόδας και να είναι το δικό σου φυσικά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πανε για φυσιολογικο τοκετο! και ο ανιψουλης μου φυσιολογικα γεννηθηκε! ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!🙏

Αα τέλεια ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 άντε να μας πεις όταν γεννηθεί!!! Όλα καλά θα πάνε σίγουρα 💕💕💕 θεία για δεύτερη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

 Τι ωραία κορίτσι μου!!!!!!!!!! Όλα καλά θα πάνε! Με το καλό να έρθει το νεραϊδάκι σας ❤❤❤❤❤ Το επόμενο της οικογένειας εύχομαι να έρθει κατά πόδας και να είναι το δικό σου φυσικά 🥰

ευχαριστω γλυκια μανουλα!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

τελικα θα πανε με καισαρικη. βρηκαν στη νυφη μου καποια κονδυλωματα-ινομυωματα και ειπε ο γιατρος να πανε με καισαρικη για το καλο του μωρου. προσευχηθειτε ρε κοριτσια να πανε ολα καλα 🙏🙏🙏 εγω προσευχομαι στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου 🙏

Αχ τώρα το είδα!! Όλα καλά θα πάνε!! Εννοείται προσευχόμαστε!! 🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️ Σε λίγη ώρα θα είναι κοντά σας η ζουζούνα σας!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

τελικα θα πανε με καισαρικη. βρηκαν στη νυφη μου καποια κονδυλωματα-ινομυωματα και ειπε ο γιατρος να πανε με καισαρικη για το καλο του μωρου. προσευχηθειτε ρε κοριτσια να πανε ολα καλα 🙏🙏🙏 εγω προσευχομαι στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου 🙏

Δεν πειράζει κορίτσι μου, ότι είναι καλύτερο για το μωρό και την μανούλα! Να είναι κ οι δύο γέροι κ δυνατοί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Antonia2 με το καλό το μωράκι σας!! Σύντομα και στο δικό σου μωράκι. 

Εγώ κορίτσια από χθες είμαι χάλια με εμετούς. Πρώτη φορά στη ζωή μου αυτό το πράγμα τόσο πολυ. Δεν ξέρω αν είναι καμία γαστρεντερίτιδα ή δηλητηρίαση. 

Είμαι πάρα πολύ εξουθενωμένη και έχω ξεμείνει στη μαμά μου από χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...