Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Να σας πω λοιπόν κορίτσια και εγώ τα δικά μου! Πηγαμε στο καινούριο νοσοκομείο λοιπόν, στον ιατρό, συμπαθέστατος, ομιλητικός. Μ πήρε πλήρες ιστορικό, είδε όλες τις εξετάσεις (ένας Πάκος τεράστιος). Έκανε υπέρηχο και ακούστε τα ευχατισα ( όχι δεν είδε εγκυμοσύνη , αλλά σας έχω κάτι πολύ καλό ίσως και καλύτερο ) οι πολυκιστικες μ ωοθήκες είναι σχεδόν ανύπαρκτες! Οι εικόνες π είχα πριν ένα χρόνο !!!!!! Δν έχουν καμία σχέση με αυτές τώρα. Εμεινε άφωνος και ο ίδιος. Μου λέει τι έκανες ; Του λέω έφτιαξα το βάρος μ αρχικά, είμαι σταθερή στα κιλά μ 66-68 κιλά ήδη 2 χρόνια, τρέφομαι σωστά υγιεινά γυμνάζομαι. Κι κυρίως έχω φτιάξει αρκετά τα ωράρια π δούλευα παλαιότερα. Μου πήρε αίμα για τη χοριακη να βεβαιωθούμε ότι δεν είμαι έγκυος, και είπε μόλις με πάρει τηλέφωνο κ μ επιβεβαιώσει πως είναι 0, να ξεκινήσω τα DYDROGESTERONE για 7 ημέρες την 8η να τα κόψω να κατέβει η περίοδος. Τα ινοφερ λέει για την ώρα να τα κόψω γτ δεν έχω πλέον ΣΠΩ π χρειάζεται χάπια. Να κατεβάσουμε λέει την περίοδο πρώτα, και μόλις έρθει η περίοδος θα ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε την ωορρηξία. Θα τον παίρνω λέει τηλ να έρχομαι για υπέρηχο μόλις βρούμε την ωορρηξία βουρ την ίδια μέρα και την επόμενη στο ενδιάμεσο είπε καλό θα είναι να κάνουμε κράτη να δυναμώσει λίγο το σπερμα. Δλδ όχι κάθε μέρα. Μ λέει σου υπόσχομαι πως μόλις βρούμε τη γόνιμη μέρα θα μείνεις έγκυος. Μου έδωσε και το τηλ του κ μ λέει οτιδήποτε είναι με παίρνεις τηλέφωνο. Επίσης μου εξήγησε οτι δεν κανεις μ λέει πολλούς μήνες προσπάθεια, γιατί απλούστατα δν ξέρεις καν ποτε χεις ωορρηξία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Όσο για την περίοδο είπε θα το παρακολουθήσουμε στενά να δούμε πως θα τη σταθεροποιήσουμε αν ωστόσο δεν έρθει η εγκυμοσύνη. Γενικά τον άκουσα πολύ θετικό με τις εξετάσεις μου, πολύ καλές Οι ορμόνες είπε… καθαρή η μήτρα.. αλλά το κυριότερο Παναγίτσα μ είναι οτι ξεφορτωθήκαμε σχεδόν τις ΣΠΩ μ είπε η εικόνα που βλέπω δεν έχει καμία σχέση με αυτή π μ δείχνεις, Μάτζικ κορίτσια ! Μάτζικ ! Να π φωνάζω του άνδρα μ να μη τρώει βλακείες ιδού τα αποτελέσματα εξαφανίστηκαν. Απλά θα ψάξουμε τώρα ποια η αιτία π δν έρχεται η περίοδος και την ποιότητα των ωαρίων!! 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Ποσο σημαντικό και ανακουφιστικό !!!!!

Τελεια τα νεα σου!!!! μπραβο κοριτσι μου!!!!! ευχομαι η χοριακη να βγει θετικη αλλα αν δε βγει τοτε ολα θα πανε καλα!!!! ειναι συμμαχος σου ο γιατρος και θα σε βοηθησει να πετυχεις το στοχο σας!!!

απλα εχω μια απορια.. αν οι ΣΠΩ (που ειναι συνδρομο και οχι πολυκυστικες ωοθηκες) ειναι οκ, τοτε η περιοδος γτ δεν κατεβηκε ακομη;;🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αλήθεια;;; Ακους τέτοια σχόλια;;; Καλά κανεις και είσαι Μπενάκης βγενακης χαχαχα 

Πωπω θυμάμαι που ήμουν Αγγλία και δεν με ήξερε καν ο γείτονας μου ποσό ωραίο ήταν χαχαχα

Ω ναι! Εδώ άμα δε σε βγάλουν προβληματικό δεν κοιμούνται ήσυχοι. Γενικά μεγάλη χάρη του άνδρα μ π άφησα την Κρήτη και ήρθα εδώ !!! Συνέχεια του το χτυπάω 😈😈😈

 

Φαντάσου λέγανε το τρίχρονο βαφτηστηρι μου π τ έχω σαν παιδί μου μένουμε διπλανές πόρτες κάθε μέρα μαζί, οτι έχει αυτισμό. Με άγχωσαν πήρα το παιδί το πήγα σε παιδίατρο, αναπτυξιολογο, λογοθεραπευτή, τπτ δν έχει το παιδί απλά είναι «σνομπ» σαν τη νονά του και μιλάει εκεί π νιώθει άνετα και οικεία! Αστα ! Τρελοί! Βγάλανε οι ηλίθιοι πτυχία ιατρών καθισμένοι στον καναπέ τους και έχουν κ άποψη. Αστα. Μα είναι αυτά πράγματα για να λες βλακείες; Πραγματικά ώρες ώρες απορώ με την αντίληψη (την ανεπάρκεια της βασικά ) των ανθρώπων. Εγώ προσωπικά π με λενε εδώ στο νησι του άνδρα μ βασιλισα του πάγου και σνομπ δεν είναι οτι τους σνομπαρω απλά έτσι είμαι το σιχαίνομαι το κουτσομπολιό και τις ανούσιες κουβέντες π δε μ προσφέρουν κάτι. Ε κ βρίσκουν αυτοί να μιλάνε. Όσο είμασταν κ περιμέναμε στο νοσοκομείο δέκα άτομα ήρθαν κ έλεγαν τι έγινε πιάσαμε επιτέλους παιδί ; Λέω μάζεψε τους μη τους μαζέψω εγώ! Απίστευτοι Ε; 
 
 

οσο για αυτό π έγραψες για τη δουλειά, μπράβο π δε σταματάς να εργάζεσαι. Κ εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ να κάτσω σπίτι αλλά διαφωνούμε με τον άνδρα μου. Πιστεύω και λέω πως θα τα καταφέρω όταν με το καλό έρθει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι όχι..είμαι αδυνατη 56 κιλά 1. 62. Πάντα έτσι ήμουν. 

Απλά άρχισα να σκέφτομαι ότι ειδικά στην Αθήνα δεν τρώμε καλό κρέας. Και είναι όλα να τα πω έτσι γεμάτα " ορμόνες και καρκίνο ". Εγώ έτσι τα βλέπω. 

Και αποφάσισα να κόψω το κρέας και να τρέφονται με θαλασσινά , όσπρια, λαχανικά.  Μίλησα με διατροφολόγος. Πήρα πλανο πως μπορώ να αντικαταστήσω το κάθε κρέας για να μην χάνω τις βιταμινες. Οπότε πλέον τα παίρνω όλα από άλλα τρόφιμα. Δεν μου λείπει κάτι. Ίσα ίσα ανέβηκαν οι βιταμίνες μου. Και ούτε το ζηλευω το κρέας. Πάω πιο εύκολα τουαλέτα. Και γενικά νιώθω πιο ανάλαφρη μετά το φαγητό, χωρις να πρηζομαι. 

Και εγώ έκοψα το κρέας τρώω 1 φορά έως καθόλου την εβδομάδα κοτοπουλο αλλά τα μεγαλώνει η γιαγιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ω ναι! Εδώ άμα δε σε βγάλουν προβληματικό δεν κοιμούνται ήσυχοι. Γενικά μεγάλη χάρη του άνδρα μ π άφησα την Κρήτη και ήρθα εδώ !!! Συνέχεια του το χτυπάω 😈😈😈

 

Φαντάσου λέγανε το τρίχρονο βαφτηστηρι μου π τ έχω σαν παιδί μου μένουμε διπλανές πόρτες κάθε μέρα μαζί, οτι έχει αυτισμό. Με άγχωσαν πήρα το παιδί το πήγα σε παιδίατρο, αναπτυξιολογο, λογοθεραπευτή, τπτ δν έχει το παιδί απλά είναι «σνομπ» σαν τη νονά του και μιλάει εκεί π νιώθει άνετα και οικεία! Αστα ! Τρελοί! Βγάλανε οι ηλίθιοι πτυχία ιατρών καθισμένοι στον καναπέ τους και έχουν κ άποψη. Αστα. Μα είναι αυτά πράγματα για να λες βλακείες; Πραγματικά ώρες ώρες απορώ με την αντίληψη (την ανεπάρκεια της βασικά ) των ανθρώπων. Εγώ προσωπικά π με λενε εδώ στο νησι του άνδρα μ βασιλισα του πάγου και σνομπ δεν είναι οτι τους σνομπαρω απλά έτσι είμαι το σιχαίνομαι το κουτσομπολιό και τις ανούσιες κουβέντες π δε μ προσφέρουν κάτι. Ε κ βρίσκουν αυτοί να μιλάνε. Όσο είμασταν κ περιμέναμε στο νοσοκομείο δέκα άτομα ήρθαν κ έλεγαν τι έγινε πιάσαμε επιτέλους παιδί ; Λέω μάζεψε τους μη τους μαζέψω εγώ! Απίστευτοι Ε; 
 
 

οσο για αυτό π έγραψες για τη δουλειά, μπράβο π δε σταματάς να εργάζεσαι. Κ εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ να κάτσω σπίτι αλλά διαφωνούμε με τον άνδρα μου. Πιστεύω και λέω πως θα τα καταφέρω όταν με το καλό έρθει ! 

μα ποσο απαραδεκτοι!!!!!! ντρεπομαι για λογαριασμο τους......😳😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο εγώ είμαι φαγανουλα από την ομάδα;;; 🤣🤣🤣όλες είστε κορμαρες;;;;φτου μου!!! Χαχαχαχα τι να κάνω τρώω και δεν ψεύδομαι χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ω ναι! Εδώ άμα δε σε βγάλουν προβληματικό δεν κοιμούνται ήσυχοι. Γενικά μεγάλη χάρη του άνδρα μ π άφησα την Κρήτη και ήρθα εδώ !!! Συνέχεια του το χτυπάω 😈😈😈

 

Φαντάσου λέγανε το τρίχρονο βαφτηστηρι μου π τ έχω σαν παιδί μου μένουμε διπλανές πόρτες κάθε μέρα μαζί, οτι έχει αυτισμό. Με άγχωσαν πήρα το παιδί το πήγα σε παιδίατρο, αναπτυξιολογο, λογοθεραπευτή, τπτ δν έχει το παιδί απλά είναι «σνομπ» σαν τη νονά του και μιλάει εκεί π νιώθει άνετα και οικεία! Αστα ! Τρελοί! Βγάλανε οι ηλίθιοι πτυχία ιατρών καθισμένοι στον καναπέ τους και έχουν κ άποψη. Αστα. Μα είναι αυτά πράγματα για να λες βλακείες; Πραγματικά ώρες ώρες απορώ με την αντίληψη (την ανεπάρκεια της βασικά ) των ανθρώπων. Εγώ προσωπικά π με λενε εδώ στο νησι του άνδρα μ βασιλισα του πάγου και σνομπ δεν είναι οτι τους σνομπαρω απλά έτσι είμαι το σιχαίνομαι το κουτσομπολιό και τις ανούσιες κουβέντες π δε μ προσφέρουν κάτι. Ε κ βρίσκουν αυτοί να μιλάνε. Όσο είμασταν κ περιμέναμε στο νοσοκομείο δέκα άτομα ήρθαν κ έλεγαν τι έγινε πιάσαμε επιτέλους παιδί ; Λέω μάζεψε τους μη τους μαζέψω εγώ! Απίστευτοι Ε; 
 
 

οσο για αυτό π έγραψες για τη δουλειά, μπράβο π δε σταματάς να εργάζεσαι. Κ εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ να κάτσω σπίτι αλλά διαφωνούμε με τον άνδρα μου. Πιστεύω και λέω πως θα τα καταφέρω όταν με το καλό έρθει ! 

Αλήθεια;; Κοιτα κ εμεις στη Κύπρο δεν είμαστε κ Αμερική αλλά νομίζω αυτά δε γίνεται…ή γίνονται και επειδή δεν ασχολούμαι δε τα έχω αντιληφθεί…

δεν με παίρνει να μην δουλεύω…φαντάσου ο μισθος μου είναι πιο πολύς από του άντρα μου! Έχουμε δάνειο ένα γάμο και ένα μωράκι να έρθει!! Μακάρι να μπορούσα να κάτσω αλλά επειδή με ξέρω θα βαριόμουν σπίτι…

αστα σήμερα πήρα κοπέλα να μου καθαρίσει και καθόταν κ έπαιζε όλη μέρα με το κινητό!!! Δεν έκανε τίποτα!!! Εννοείται η μαμα μ της έβαλε τις φωνές γιατί το σπίτι μου 2 ώρες άντε 3 ώρες το καθαρίζεις δεν μενω σε οκελλα που θες όλη μέρα να καθαρίσεις… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τελεια τα νεα σου!!!! μπραβο κοριτσι μου!!!!! ευχομαι η χοριακη να βγει θετικη αλλα αν δε βγει τοτε ολα θα πανε καλα!!!! ειναι συμμαχος σου ο γιατρος και θα σε βοηθησει να πετυχεις το στοχο σας!!!

απλα εχω μια απορια.. αν οι ΣΠΩ (που ειναι συνδρομο και οχι πολυκυστικες ωοθηκες) ειναι οκ, τοτε η περιοδος γτ δεν κατεβηκε ακομη;;🙄

 

Θεωρεί πως από τις προσπάθειες (μου εξήγησε επίσης ότι δεν είναι καλό συνέχεια ελεύθερες επαφές γιατί ταράζουν τον κύκλο - είχα δίκιο θυμάστε π έγραψα κ σας ρώτησε αφού προσπαθώ να σταθεροποίησω τον κύκλο μήπως δν είναι καλό μέρες π δν έχω ωορρηξία να το κάνουμε ελεύθερα ;)  επίσης το άγχος μ είπε παίζει σημαντικό ρολο και σου κόβει στρες άγχος.. σε κάθε περίπτωση είπε άσε να την κατεβάσουμε με το ζόρι, και θα ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε με υπέρηχο κάθε 2-3 μέρες τι κάνει ο οργανισμός μου. Επίσης να γελάσετε, εγώ θερμό μετρούσα την θερμοκρασία από τη μασχάλη κ μ εξήγησε ότι πρπεει από τον κόλπο 🤣🤣 τζάμπα κόπος δυο μήνες έβαζα εγώ κυρία θερμόμετρο στη μασχάλη 🤣🤣 μα δε μ το είπε ποτε κανεις ότι πρέπει από τον κόλπο 🙈🙈🙈 βάρβαρη εγώ σαν να κατέβηκα από τα βουνά. Κάνα λεπτό ανοιγόκλεινε τα μάτια του κ μ λέει Ε όχι…. Όχι από τη μασχάλη 🙈🙈🙈 

 

 

@Raf123 και για εμένα πρωτοφανή είναι αυτές οι καταστάσεις, δε το έχω ξαναδεί και έπαθα πολιτισμικό σοκ.. αλλά αφού αποφάσισα για τον άνθρωπο μ να αφήσω τον τόπο μου.. ας είναι.. απλά κρατάω αποστάσεις, έχω δυο πολύ καλές φίλες, την παρέα μου, και την οικογένεια του ανδρα μου. Έτσι κ αλλιώς δουλεύω πολύ δν προλαβαίνω και πολλά πολλά να λέω να ακούω .. μόνο αν τύχει. Όσο για τη δουλειά σε καταλαβαίνω ούτε κ εγώ μπορώ. Δεν μπορώ να κάτσω σπίτι αγαπάω τρελα αυτό π κάνω θα σαλτάρω αν μείνω σπίτι. Για την κοπέλα επειδή είχα δοκιμάσει αρκετές κ εδώ και στην Κρήτη, δυστυχώς σπάνια θα βρεις κάποια που μπορείς να την αφήσεις μόνη. Κ εγώ αυτή π έρχεται δυο φορές την εβδοαμδα σπίτι είμαι και παρακολουθώ κ παράλληλα δουλεύω στο λαπτοπ. Δυστυχώς λίγοι έχουν το φιλότιμο / θέληση να δουλέψουν όπως πρέπει. Καλά κανεις και κρατάς τη δουλειά σου είτε βγαίνετε είτε όχι χωρίς τη δικη σου δουλειά είτε είχατε δάνειο κυρίως επειδή είσαι κριός δε θα καθόσουν ποτε άνετα στο σπίτι, το ξέρω και από τον εαυτό μου! 
 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Θεωρεί πως από τις προσπάθειες (μου εξήγησε επίσης ότι δεν είναι καλό συνέχεια ελεύθερες επαφές γιατί ταράζουν τον κύκλο - είχα δίκιο θυμάστε π έγραψα κ σας ρώτησε αφού προσπαθώ να σταθεροποίησω τον κύκλο μήπως δν είναι καλό μέρες π δν έχω ωορρηξία να το κάνουμε ελεύθερα ;)  επίσης το άγχος μ είπε παίζει σημαντικό ρολο και σου κόβει στρες άγχος.. σε κάθε περίπτωση είπε άσε να την κατεβάσουμε με το ζόρι, και θα ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε με υπέρηχο κάθε 2-3 μέρες τι κάνει ο οργανισμός μου. Επίσης να γελάσετε, εγώ θερμό μετρούσα την θερμοκρασία από τη μασχάλη κ μ εξήγησε ότι πρπεει από τον κόλπο 🤣🤣 τζάμπα κόπος δυο μήνες έβαζα εγώ κυρία θερμόμετρο στη μασχάλη 🤣🤣 μα δε μ το είπε ποτε κανεις ότι πρέπει από τον κόλπο 🙈🙈🙈 βάρβαρη εγώ σαν να κατέβηκα από τα βουνά. Κάνα λεπτό ανοιγόκλεινε τα μάτια του κ μ λέει Ε όχι…. Όχι από τη μασχάλη 🙈🙈🙈 

 

 

@Raf123 και για εμένα πρωτοφανή είναι αυτές οι καταστάσεις, δε το έχω ξαναδεί και έπαθα πολιτισμικό σοκ.. αλλά αφού αποφάσισα για τον άνθρωπο μ να αφήσω τον τόπο μου.. ας είναι.. απλά κρατάω αποστάσεις, έχω δυο πολύ καλές φίλες, την παρέα μου, και την οικογένεια του ανδρα μου. Έτσι κ αλλιώς δουλεύω πολύ δν προλαβαίνω και πολλά πολλά να λέω να ακούω .. μόνο αν τύχει. Όσο για τη δουλειά σε καταλαβαίνω ούτε κ εγώ μπορώ. Δεν μπορώ να κάτσω σπίτι αγαπάω τρελα αυτό π κάνω θα σαλτάρω αν μείνω σπίτι. Για την κοπέλα επειδή είχα δοκιμάσει αρκετές κ εδώ και στην Κρήτη, δυστυχώς σπάνια θα βρεις κάποια που μπορείς να την αφήσεις μόνη. Κ εγώ αυτή π έρχεται δυο φορές την εβδοαμδα σπίτι είμαι και παρακολουθώ κ παράλληλα δουλεύω στο λαπτοπ. Δυστυχώς λίγοι έχουν το φιλότιμο / θέληση να δουλέψουν όπως πρέπει. Καλά κανεις και κρατάς τη δουλειά σου είτε βγαίνετε είτε όχι χωρίς τη δικη σου δουλειά είτε είχατε δάνειο κυρίως επειδή είσαι κριός δε θα καθόσουν ποτε άνετα στο σπίτι, το ξέρω και από τον εαυτό μου! 
 

 

 

ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ;;;;; εγω δε θερμομετρω θερμοκρασια αλλα δεν το εχω ξανακουσει!!!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Ναι είναι αυτό που λέω. Η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο. Και εγώ έτσι έφτιαξα τους κύκλους μου. Ούτε φάρμακα ούτε τίποτα.  Άντε θα ξεκινήσεις την παρακολούθηση και το πιστεύω και εγώ πως μόλις πετύχεις την ωορρηξια είναι θέμα χρόνου να μείνεις έγγυος . Μπράβο μπράβο που μπήκες σε μια ωραία σειρά. Σύντομα θα έρθει το νινακι θα δεις ❤️

Είδες έχουν δίκιο οι αρχαίοι. Ότι τρώμε είμαστε.. όταν είχα πάθει ανορεξια κ είδα το σώμα μ με ύψος 178 στα 47 κιλά τα Κόκκαλα μου όλα να πετάγονται να μ βαζουν με ορο φαγητό, έφριξα. Το σώμα μας, ο οργανισμός μας, είναι κάτι που θα έχουμε όλη μας τη ζωή μαζί μας. Πρέπει να το προσέχουμε. Είναι συνηθεια, πραγματικά. Δλδ όταν όλοι πχ τρώνε παρέα στο τραπέζι σουβλακια κ τέτοια εμένα θα με δεις βραστή πατάτα μπρόκολο, λίγο μοσχαράκι, ψάρια.. λαχανικά πολλά τα λατρεύω πια. Δλδ δε με πιέζω καν να το κάνω, είναι πλέον συνηθεια τρόπος ζωής δε τρώω ούτε πατατάκια ούτε γλυκά - του ζαχαροπλαστείου, καλά το χοιρινό νομίζω ποτε δε το έτρωγα έτσι κ αλλιώς.. τα τηγανητά δε μ αρέσουν αλλά θέλω να πω όταν καταλάβουμε ποσο σημαντική είναι η διατροφή κ δν είναι κάτι π πρέπει να κάνουμε με το ζόρι σα δίαιτα για μερικές μέρες αλλά μια μόνιμη στάση ζωής. Τα εξηγώ τα λέω σε φίλους κ οικογένεια τπτ αυτοί εκεί κάθε μέρα τηγανητά, κρεατικά λίπη, πατατάκια σουβλακια φαστ φουντ κ άπειρα γλυκά. Δεν .. σταμάτησα κ εγώ πια να μιλάω κ απλά μαγειρεύω γ μένα κάτι απλο και υγιεινό και σε αυτούς τα αγαπημένα τους, τι να πω ! Μπράβο μας όμως π φτιάξαμε το θέμα με τις ΣΠΩ γτ δε μ άρεσε καθόλου η ιδέα να το κουβαλάω αυτό όλη μ τη ζωή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ;;;;; εγω δε θερμομετρω θερμοκρασια αλλα δεν το εχω ξανακουσει!!!😂😂😂

Άστο έπαθα σοκ! Μ είπε ότι η σωστή θερμοκρασία (αφού τα θέλει ο ποπος σου να τα πω όλα τα αηδιαστικά ) υπάρχει στη κεντρική γραμμή θερμοκρασίας, και αυτή η γραμμή είναι από πρωκτό, κόλπο ή στόμα με ειδικό θερμόμετρο. Όταν μ είπε λοιπόν λέμε να μετράμε θερμοκρασία για την ωορρηξία εννοούμε πάντα από τον κόλπο. Βάζεις λέει την άκρη του θερμομέτρου κάθε πρωί με το π ξυπνάς μέσα (την άκρη του π είναι σιδερένια / κορίτσια προσοχή μη το περάσετε για σεξ τοϋ 😈😈😈) και έτσι γίνεται. Εμένα όταν ο άλλος Γυναικολογος μ είπε να μετράω θερμοκρασία δε μ τα είπε αυτά 😛 α κ μ είπε εννοείται αυτό το θερμόμετρο να είναι μόνο για τον κόλπο 🤣🤣 μην πάει κανας άλλος να τ βάλει αλλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια κάτι δεν πάει καλά..  είδα λίγα καφέ και έχω πονακια περιόδου.. μάλλον με την χαρά θα μεινω

Δε θέλουμε ηττοπάθειες κ τέτοιες σκέψεις. Ψυχραιμία! Απ ότι έχουμε διαβάσει εδώ πολλές το είχαν αυτό ! Είναι επειδή σήμερα δν ήταν να σου έρθει ;;; Και στο Ίντερνετ γραφει ότι είναι φυσικό να συμβεί αυτό! Σε κάθε περίπτωση πάρε τη ιατρό. Κ ψυχραιμία σε θελουμε χαλαρή κι αισιοδοξη. Η χοριακη σου δείχνει πως μέχρι τώρα τα έχουμε πάει περίφημα. 
Η Αγία Είναι μαζί σου όπως και οι θετικές σκέψεις όλων μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια κάτι δεν πάει καλά..  είδα λίγα καφέ και έχω πονακια περιόδου.. μάλλον με την χαρά θα μεινω

Ναντια μου ψυχραιμια. αφου εισαι σπιτι κατσε ξαπλα και στειλε στη γιατρο να σου πει τι να κανεις. λογικα θα σου πει να ξεκουραστεις και να ξεκινησεις τις ενεσεις. σκεψου την Αγια Ειρηνη και θα σε γεμισει με υπομονη και δυναμη. θετικες σκεψεις μονο! σου στελνω αγκαλια και θετικη ενεργεια!!!🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη 😊  

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ τις πήρα αυτές πριν ένα μήνα που σταμάτησα τις ακριβές. Βέβαια τις είχα πάρει και πέρσι το χειμώνα ένα κουτί και έβγαλα νέες φιτρες στα μαλλιά. Και τώρα για μαλλί βλέπω να πηγαίνω.... Μακάρι να βγω κουρεμένη! 😂😂

 

@Nandia- και επίσημα συγχαρητήρια! ΜΕ το καλό το μωρό σου! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Nandia- Μπράβο Νάντια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Τελειο αποτελεσμα!!!!!!!!Τι ωραια που τα αταφερες κι εσυ, και με τη βοηθεια των προσευχων σου... Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη❤️

Ευχαριστώ κορίτσια αλλά κάτι δεν πάει καλά..  εχω λίγα καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Δε θέλουμε ηττοπάθειες κ τέτοιες σκέψεις. Ψυχραιμία! Απ ότι έχουμε διαβάσει εδώ πολλές το είχαν αυτό ! Είναι επειδή σήμερα δν ήταν να σου έρθει ;;; Και στο Ίντερνετ γραφει ότι είναι φυσικό να συμβεί αυτό! Σε κάθε περίπτωση πάρε τη ιατρό. Κ ψυχραιμία σε θελουμε χαλαρή κι αισιοδοξη. Η χοριακη σου δείχνει πως μέχρι τώρα τα έχουμε πάει περίφημα. 
Η Αγία Είναι μαζί σου όπως και οι θετικές σκέψεις όλων μας!!!! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Ναντια μου ψυχραιμια. αφου εισαι σπιτι κατσε ξαπλα και στειλε στη γιατρο να σου πει τι να κανεις. λογικα θα σου πει να ξεκουραστεις και να ξεκινησεις τις ενεσεις. σκεψου την Αγια Ειρηνη και θα σε γεμισει με υπομονη και δυναμη. θετικες σκεψεις μονο! σου στελνω αγκαλια και θετικη ενεργεια!!!🤗❤️

Μακάρι και είναι απλά γιατί θα αδιαθετουσα σήμερα.. αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Μακάρι και είναι απλά γιατί θα αδιαθετουσα σήμερα.. αγχωθηκα

Και η νυφη μου (ειναι 37η εβδομαδα) και καλη φιλη (γεννησε 6 Απριλιου) ειχαν καφε στις αρχες.. κυριως απο κουραση!!!

μηπως εκανες δουλειες στο σπιτι;;;;;;;; θα σε δειρω 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Και η νυφη μου (ειναι 37η εβδομαδα) και καλη φιλη (γεννησε 6 Απριλιου) ειχαν καφε στις αρχες.. κυριως απο κουραση!!!

μηπως εκανες δουλειες στο σπιτι;;;;;;;; θα σε δειρω 😡

Οχι ειμουν στην δουλειά σήμερα.. είναι απαλό καφέ λίγο στο σερβιετακι .. στο σκούπισμα δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Μακάρι και είναι απλά γιατί θα αδιαθετουσα σήμερα.. αγχωθηκα

Έτσι είναι. Στο λέω και έχω πέσει μέσα σε όσα σου έχω πει μέχρι τώρα. Ακόμα και την εγκυμοσύνη σου είχα πει ! 
μείνε ήρεμη. Αισιοδοξη, χαλαρή. 
η χοριακη σου μιλάει από μόνη της. Εχε πίστη.  🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Σου στέλνω κ εγώ αγάπη και θετική σκέψη, άσε εμάς να έχουμε αγωνία εσυ μείνε ήρεμη !! Ξάπλωσε μην κανεις δουλειές μαγειρέματα. Άραξε και χάιδευε την κοιλιτσα σου να ησυχάσεις το σποράκι! Κάνε οπτική εικόνα πως θα είναι, γένος, εξωτερική εμφάνιση και θα ηρεμήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Οχι ειμουν στην δουλειά σήμερα.. είναι απαλό καφέ λίγο στο σερβιετακι .. στο σκούπισμα δεν εχω

Τα καφέ κορίτσι μου μην σε αγχώνουν... Ειναι υπολείμματα από προηγούμενη περίοδο και γενικά είναι συχνά,  είχα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου στην αρχη και τώρα έχω 5 παιδακια

Όμορφη εγκυμοσύνη να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια κάτι δεν πάει καλά..  είδα λίγα καφέ και έχω πονακια περιόδου.. μάλλον με την χαρά θα μεινω

Μπορεί να θες προγεστερονη κολπικά. Μίλα με την γιατρό..εγώ μόλις του είπα έχω θετικό τεστ πριν ακόμα πάω για χοριακη μου έδωσε προγεστερόνη. 

Μπορεί να θέλει λίγη βοήθεια. Εγώ στο είπα από χθές που είχες θετικό  να σε βοηθήσει η γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια κάτι δεν πάει καλά..  είδα λίγα καφέ και έχω πονακια περιόδου.. μάλλον με την χαρά θα μεινω

Όχι ρε αγάπη μου ΌΧΙ ακούς;;; όλα θα πάνε καλά.. Πάνε ξαπλα και πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο ΓΡΉΓΟΡΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μπορεί να θες προγεστερονη κολπικά. Μίλα με την γιατρό..εγώ μόλις του είπα έχω θετικό τεστ πριν ακόμα πάω για χοριακη μου έδωσε προγεστερόνη. 

Μπορεί να θέλει λίγη βοήθεια. Εγώ στο είπα από χθές που είχες θετικό  να σε βοηθήσει η γιατρός. 

Μου έδωσε  utrogestan των 200 .. το πήρα από το στόμα γιατί δεν μου είπε κολπικά και θα πάει ο άντρας μου να πάρει και τις ενέσεις τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Τα καφέ κορίτσι μου μην σε αγχώνουν... Ειναι υπολείμματα από προηγούμενη περίοδο και γενικά είναι συχνά,  είχα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου στην αρχη και τώρα έχω 5 παιδακια

Όμορφη εγκυμοσύνη να εχεις

5;!;!; Γ ΟΥΑΟΥ !!!!! Μπράβο δύναμη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Έτσι είναι. Στο λέω και έχω πέσει μέσα σε όσα σου έχω πει μέχρι τώρα. Ακόμα και την εγκυμοσύνη σου είχα πει ! 
μείνε ήρεμη. Αισιοδοξη, χαλαρή. 
η χοριακη σου μιλάει από μόνη της. Εχε πίστη.  🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Σου στέλνω κ εγώ αγάπη και θετική σκέψη, άσε εμάς να έχουμε αγωνία εσυ μείνε ήρεμη !! Ξάπλωσε μην κανεις δουλειές μαγειρέματα. Άραξε και χάιδευε την κοιλιτσα σου να ησυχάσεις το σποράκι! Κάνε οπτική εικόνα πως θα είναι, γένος, εξωτερική εμφάνιση και θα ηρεμήσεις !

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Τα καφέ κορίτσι μου μην σε αγχώνουν... Ειναι υπολείμματα από προηγούμενη περίοδο και γενικά είναι συχνά,  είχα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου στην αρχη και τώρα έχω 5 παιδακια

Όμορφη εγκυμοσύνη να εχεις

Ευχαριστώ κορίτσια μου.. η αλήθεια είναι ότι λίγες μεντες μου έφυγαν από το άγχος 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

5;!;!; Γ ΟΥΑΟΥ !!!!! Μπράβο δύναμη !!!

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά μάλλον τα ζουζούνια μου μου την δίνουν αυτή τη δύναμη.  εύχομαι σύντομα και εσύ να αποκτήσεις το δικό σου θαυματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...