Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. βλέπετε και εσείς 2η γραμμή η βλέπω φαντάσματα;  αύριο δεν περιμένω περίοδο 

received_3246076828972298.jpeg

Τη βλέπωωωω😍😍😃❤️❤️❤️

Κάνε άλλο ένα!! Με το καλό!!!!! Καλά θα καταχαρεί ο άντρας σου😃❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μέχρι τα Χριστούγεννα Ραφαέλα μου

Ωχ υπομονή…κοιταξε δεν έμεινε πολύς καιρός ενας 15αυγουστος κ βουρ για Χριστούγεννα ☺️☺️☺️ Ο καιρός περνάει γρήγορα!! 
 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου ποση θετικη ενεργεια μου δινετε!!!!! ποση μπεμπεδοσκονη!!!!!! να ειστε καλα!!!!! Οσα ευχαριστω και να πω ειναι λίγα αγαπημενες μου εγκυουλες.......❤️❤️❤️ 😍😍😍

❤️❤️❤️❤️💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Ααα τι ωραία νέα μπράβο κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια!!! Όλα καλά ειδες;; Να συνεχίσεις μαζί της! Αφού ένιωσες ασφάλεια και εμπιστοσύνη…! Είχαμε πάει κ εμεις το καλοκαίρι στο μοναστήρι και προσευχηθηκαμε!! Να σε έχει καλά η Παναγίτσα!! Πόσες ημερες είσαι από καθυστέρηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Διαβαζα χθες για πολλα θαυματα της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου και ενιωσα μια ηρεμια και γαληνη! δεν θα με αφησει ετσι η Αγια. απλα μονο αυτη ξερει την καταλληλη στιγμη. εμας μας πνιγει η ανυπομονησια και το αγχος.. εννοείται ότι θα ξαναπιάσω πάτωμα με την επόμενη περίοδο αλλά άνθρωποι είμαστε, λυγιζουμε.. μετά θα ξαναγεμίσω με ελπίδα και αισιοδοξία. μου δίνει πολλή δύναμη!🙏😍

Οσο για σενα Ραφαελα μου, ο γαμος ειναι το λιγοτερο... ειναι ενα παρτυ!! Ηουσια της ζωης και της ευτυχιας ειναι μεσα στην κοιλιτσα σου!!!!!!❤️❤️❤️

Τι ωραία που τα λες θετικό μου κορίτσι❤️❤️❤️
Συμφωνώ σε όλα!!!! Και για σένα για την Αγία Ειρήνη κ για την ανυπομονησία μας όταν δε ξέρουμε το μέλλον κ το ανώτερο σχέδιο, κ για τη Ραφαέλα για το γάμο🥰🥰🥰

Βέβαια εγώ να πω τον είχα αναβάλει πάλι πέρσι το γάμο επειδή ήμουν πάλι έγκυος😆κ ήθελα να μπορώ να πιω να χορέψω κλπ(είχα πολλούς εμετούς όλη μέρα κ που έβλεπα άλλους να χορεύουν ανακατευόμουν😂😂) να το χαρώ ρε παιδί μου 🥰🥰🥰 τώρα που το σκέφτομαι πάλι θα θηλάζω στο γάμο, αλλά κάπως θα το κάνω μέχρι τότε να δίνω κ κανα μπουκάλι😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Κοριτσι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉🎉 Εισαι εγκυουλαααα!!!!! (βασικα εισαι πολυ έγκυος με τόσο ψηλη χοριακη!!!!😆😍🤰❤️) Ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!!!! Με τη βοηθεια της Παναγιας σε μερικους μηνες να κρατας το μωρακι σας στην αγκαλια σου!!!!! ❤️❤️🤱😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία που τα λες θετικό μου κορίτσι❤️❤️❤️
Συμφωνώ σε όλα!!!! Και για σένα για την Αγία Ειρήνη κ για την ανυπομονησία μας όταν δε ξέρουμε το μέλλον κ το ανώτερο σχέδιο, κ για τη Ραφαέλα για το γάμο🥰🥰🥰

Βέβαια εγώ να πω τον είχα αναβάλει πάλι πέρσι το γάμο επειδή ήμουν πάλι έγκυος😆κ ήθελα να μπορώ να πιω να χορέψω κλπ(είχα πολλούς εμετούς όλη μέρα κ που έβλεπα άλλους να χορεύουν ανακατευόμουν😂😂) να το χαρώ ρε παιδί μου 🥰🥰🥰 τώρα που το σκέφτομαι πάλι θα θηλάζω στο γάμο, αλλά κάπως θα το κάνω μέχρι τότε να δίνω κ κανα μπουκάλι😆

Να σου πω κάτι βρε κορίτσι μου πως το βλέπω εγώ; Άμα δε γίνει την κατάλληλη στιγμή μετά όλο και κάτι τυγχάνει και είναι πολύ δύσκολο κάθε λίγο να το αλλάζεις! Όποτε οπως τα φέρει η ζωή τι να κάνουμε;; Εγώ ήμουν τέρμα κατηγορηματική να παντρευτώ κ μετά παιδιά αλλά αλλιως τα έφερε η ζωή γιατί πραγματικά δεν έχει μεγαλύτερη χαρά από αυτό που ζω τώρα κ δε πειράζει που έγινε πριν τον γάμο! Πλέον ο γαμος δεν γίνεται οπως γινόταν παλιά για να κανεις παιδιά ή για να συμβιωσεισ Με τον άντρα σου κτλ ήδη ζεις με τον άλλον, κ εννοείται κάποια στιγμή θες να προχωρήσεις παρακάτω είτε αυτό είναι γαμος είτε ένα παιδί…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία που τα λες θετικό μου κορίτσι❤️❤️❤️
Συμφωνώ σε όλα!!!! Και για σένα για την Αγία Ειρήνη κ για την ανυπομονησία μας όταν δε ξέρουμε το μέλλον κ το ανώτερο σχέδιο, κ για τη Ραφαέλα για το γάμο🥰🥰🥰

Βέβαια εγώ να πω τον είχα αναβάλει πάλι πέρσι το γάμο επειδή ήμουν πάλι έγκυος😆κ ήθελα να μπορώ να πιω να χορέψω κλπ(είχα πολλούς εμετούς όλη μέρα κ που έβλεπα άλλους να χορεύουν ανακατευόμουν😂😂) να το χαρώ ρε παιδί μου 🥰🥰🥰 τώρα που το σκέφτομαι πάλι θα θηλάζω στο γάμο, αλλά κάπως θα το κάνω μέχρι τότε να δίνω κ κανα μπουκάλι😆

τελικα κοριτσι μου εκλεισες ημερομηνιες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ακριβώς αυτό... Επειδή πάω για το τρίτο δεν μου δίνει τόση σημασία... Το εχωω προσέξει και εγώ... Η φάση είναι έχεις παιδιά τι καιγεσαιι; κάπως έτσι.....και εγώ όπως η @ΜαρίαΔημήτρης βλέπω να τα παρατάω... Δεν ξέρω κουράστηκα πολύ κάθε μήνα απογοήτευση...

 

Καλησπέρα κορίτσι μου διάβασα την περιπέτεια σου και απλά δεν είναι ότι δεν σε πρόσεξε ο γιατρός απλά όλοι οι γυναικολόγοι ξέρουν πως 1 στις 10 γυναίκες έχουν τις λεγόμενες βιοχημικός κυήσεις που ούτε καν τις αντιλαμβάνονται γιατί έρχεται κανονικά η περίοδος τους. Τα εσύ έκανες πολύ νωρίς τεστ και επιπλέον χωρίς χοριακη δεν ξέρεις αν ήταν καν κύηση, στα λέω όλα αυτά για να μην απογοητεύσε θα έρθει και το τρίτο σου με το καλο. Έχω περάσει παρόμοιες καταστάσεις και επειδή η αδερφή μου είναι γυναικολόγος μου τα έχει εξηγήσει αυτά.

Αν βέβαια νιώθεις έτσι με τον γιατρό σου καλό είναι να βρεις κάποιον άλλο γιατί και εγώ που έχω 5 και δεν θα λεγα όχι και σε ένα ακόμη ποτέ δεν ένιωσα έτσι από κανέναν γιατρό όχι μόνο από την αδερφή μου. 

Σας εύχομαι όλες το όνειρο σας να γίνει σύντομα πραγματικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα κορίτσια στέλνω του άντρα μου μια αναζήτησή για βουκουρεστι τον Αύγουστο που θα είμαστε με άδεια (ήθελα να δω τι τιμεσ παίζουν) κ μου κάνει τι είναι αυτό; Κ του λεω τίποτα απλά τα κοιτούσα κ μετά θυμήθηκα ποσά έξοδα έχουμε κ το έκλεισα 😂😂😂😂😂 μου κάνει πάλι καλά 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα κορίτσια στέλνω του άντρα μου μια αναζήτησή για βουκουρεστι τον Αύγουστο που θα είμαστε με άδεια (ήθελα να δω τι τιμεσ παίζουν) κ μου κάνει τι είναι αυτό; Κ του λεω τίποτα απλά τα κοιτούσα κ μετά θυμήθηκα ποσά έξοδα έχουμε κ το έκλεισα 😂😂😂😂😂 μου κάνει πάλι καλά 😂😂😂😂

😂😂😂😂 (τελειωσαν οι αντιδρασεις) τον εστειλες αδιαβαστο τον ανθρωπο!!!!!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia-

 

κορίτσι μου είχα μια άθλια μέρα και μόλις τώρα το είδα χοροπήδησα σαν παιδάκι!!! Παναγίτσα μου Θεέ μου μακάρι στο εύχομαι!!! Θα κανεις άλλο ένα να βεβαιωθούμε και μετά βουρ γ χοριακη ! Θα τρελαθώ από τη χαρά μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stemi είπε:

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Σούπερ η χοριακη!!!μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Μπράβο και στη γιατρό... Πολύ καλή μου φαίνεται... Ολα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα κορίτσια στέλνω του άντρα μου μια αναζήτησή για βουκουρεστι τον Αύγουστο που θα είμαστε με άδεια (ήθελα να δω τι τιμεσ παίζουν) κ μου κάνει τι είναι αυτό; Κ του λεω τίποτα απλά τα κοιτούσα κ μετά θυμήθηκα ποσά έξοδα έχουμε κ το έκλεισα 😂😂😂😂😂 μου κάνει πάλι καλά 😂😂😂😂

Ρε αγάπη μου δεν τα κάνουμε αυτά χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stemiβρε βρε τι καλά νεακια !!! ❤️🙏🏼❤️🙏🏼❤️  Η άνοιξη τελικά έφερε καρπούς 🙏🏼❤️❤️ Μπράβο σας 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Στείλτε θετική μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία που τα λες θετικό μου κορίτσι❤️❤️❤️
Συμφωνώ σε όλα!!!! Και για σένα για την Αγία Ειρήνη κ για την ανυπομονησία μας όταν δε ξέρουμε το μέλλον κ το ανώτερο σχέδιο, κ για τη Ραφαέλα για το γάμο🥰🥰🥰

Βέβαια εγώ να πω τον είχα αναβάλει πάλι πέρσι το γάμο επειδή ήμουν πάλι έγκυος😆κ ήθελα να μπορώ να πιω να χορέψω κλπ(είχα πολλούς εμετούς όλη μέρα κ που έβλεπα άλλους να χορεύουν ανακατευόμουν😂😂) να το χαρώ ρε παιδί μου 🥰🥰🥰 τώρα που το σκέφτομαι πάλι θα θηλάζω στο γάμο, αλλά κάπως θα το κάνω μέχρι τότε να δίνω κ κανα μπουκάλι😆

Και εγώ θήλαζα όταν είχα τον θρησκευτικό... Ήπια μόνο 1 ποτήρι σαμπάνια αλλά χαλάλι του😁😘😘😘 τα παιδακια μας να ναι καλά!!! Κοίτα να το απολαύσετε... Μακάρι να μπορούσα να ξαναζήσω το γάμο μου... Αν και γάμοβαπτιση την χάρηκα στο έπακρο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@stemiβρε βρε τι καλά νεακια !!! ❤️🙏🏼❤️🙏🏼❤️  Η άνοιξη τελικά έφερε καρπούς 🙏🏼❤️❤️ Μπράβο σας 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Στείλτε θετική μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️ 

Εγώ είμαι η γουρλού είπαμε χαχαχαχαχαχα😂  αν και δεν μου βγήκε  σε εμένα δεν πειράζει μαρεσει που φέρνω γούρι ❤️💞💓αντε αντε ποια άλλη δεν περιμένει μετά;;;;;;;; μέσα ΣΤΟΝ Μάιο;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

😢 Ήρθε περίοδος. 

Πήρα γυναικολόγο λέω τι γίνεται γιατρέ ; μου λέει για αυτό σε είπα περίμενε.. Πριν την περίοδο δεν κάνουμε τεστ!  Δεν πειράζει λέει την επόμενη φορά... 

Πειράζει γαμωτο πειράζει 😭

Αχ βρε κορίτσι μ το ξέρω αυτό το συναίσθημα …. Υπομονή θα έρθει η ώρα σου ❤️🙏🏼 Είμαι βέβαιη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ είμαι η γουρλού είπαμε χαχαχαχαχαχα😂  αν και δεν μου βγήκε  σε εμένα δεν πειράζει μαρεσει που φέρνω γούρι ❤️💞💓αντε αντε ποια άλλη δεν περιμένει μετά;;;;;;;; μέσα ΣΤΟΝ Μάιο;;;; 

Σε εμένα στείλε λίγη τύχη να σταθεροποιηθεί η περίοδος γ αρχή! Άφαντη η κυρία! 46η ημέρα σήμερα παρότι παίρνω ινοφερ να σταθεροποιηθεί. Εν τω μεταξύ επειδή αύριο έχω ραντεβού με καινούριο ιατρό έχω αγωνία να τον συμπαθήσω να νιώσω εμπιστοσύνη κ ελπίζω να μην έχω τπτ εξωμήτρια π μ λένε και με τρομάζουν 😔 είχα κανονικά ωορρηξία έπρεπε να έχει έρθει η περίοδος. 🤷🏻‍♀️ Εκανα τεστ σήμερα να βεβαιωθω, αρνητικό αλλά η περίοδος πουθενά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@stemiβρε βρε τι καλά νεακια !!! ❤️🙏🏼❤️🙏🏼❤️  Η άνοιξη τελικά έφερε καρπούς 🙏🏼❤️❤️ Μπράβο σας 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Στείλτε θετική μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️ 

εσυ κοριτσι πηγες στο γυναικολογο;; σημερα ηταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου ποση θετικη ενεργεια μου δινετε!!!!! ποση μπεμπεδοσκονη!!!!!! να ειστε καλα!!!!! Οσα ευχαριστω και να πω ειναι λίγα αγαπημενες μου εγκυουλες.......❤️❤️❤️ 😍😍😍

Τόση και άλλη τόση θετική ενέργεια γιατί το αξιζεις❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα τι ωραία νέα μπράβο κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια!!! Όλα καλά ειδες;; Να συνεχίσεις μαζί της! Αφού ένιωσες ασφάλεια και εμπιστοσύνη…! Είχαμε πάει κ εμεις το καλοκαίρι στο μοναστήρι και προσευχηθηκαμε!! Να σε έχει καλά η Παναγίτσα!! Πόσες ημερες είσαι από καθυστέρηση; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σένα να σ έχει καλά η Παναγία, πήρα απίστευτο θάρρος από τη δική σου ιστορία τον περασμένο μήνα. Είμαι μόλις 1 ημέρα καθυστέρηση! Εν τω μεταξύ ήμασταν αποφασισμενοι να προχωρησουμε σε υποβοηθουμενη. Αφού έκλεισα και ραντεβού σε ειδική κλινική...😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stemi είπε:

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Το ξέρεις ότι η Παναγία η τσαμπικα που βοηθάει τα ζευγάρια να αποκτήσουν μωρκ είναι η Παναγία του κυκκου; να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά..  

Και εγώ πίνω ασπιρίνη από όταν αρχίσαμε προσπάθεια.. μου είπε θα βάζω και ενέσεις.. είχες καθυστέρηση εσυ; εγω  δεν έχω ακόμα γιαυτο δεν πήρα την γιατρό μου τηλ ακόμα..  πέμπτη θα την πάρω οπωσδήποτε γιατί θα πρέπει να αρχίσω ενέσεις.. ειμαι 38 χρ και λόγο ηλικίας αλλά και 2 αποβολων μου είπε θα βάζω προληπτικά γιατί δείχνει να έχω κάποιο είδος θρομβοφιλιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

εσυ κοριτσι πηγες στο γυναικολογο;; σημερα ηταν;

Αύριο καλή μου, εν τω μεταξύ 10:30 ραντεβού έχω πτήσεις το πρωί στη δουλειά αναγκαστικά θα πάω πιο μετά. Τι να κάνουμε όμως μ είχαν πει να μην αφήνω κύκλους να περνάνε τις 40 ημέρες κ εμένα είναι 46. Η αλήθεια είναι πως αυτόν τον μήνα έχω άπειρο στρες. Δε βρίσκουμε προσωπικό πουθενά, είχα διαφορα θέματα παράλληλα όλο αγωνία στρες και άγχος. Έχω και τον άνδρα μ π ακούει τους ιατρούς να λένε ότι λόγω άγχους δεν τα καταφέρνουμε κ όλο «μαλώνουμε» μ λέει σε αφήνω το πρωί στο αεροδρόμιο πριγκίπισσα πανέμορφη χαρούμενη έρχομαι και σε παίρνω το βράδυ μέσα στην ταλαιπωρία σα να σε έχουν βιάσει. Ποσα παίρνεις να στα δίνω να κάθεσαι σπίτι 😔😔😔 δεν μπορω να κάτσω σπίτι 😞😞😞 αγαπάω πολύ υη δουλειά μου. Αλλά αν δε τα καταφέρουμε φέτος πολύ φοβάμαι αργά η γρήγορα θα πρπεει να διαλέξω. Τις τελευταίες ημέρες έχω τόσο χαμηλούς παλμούς π ζαλίζομαι και έχω αναγούλες. Αφού χτυπάει το ρολοι και κάνει κλήσεις έκτακτης ανάγκης γτ νομίζει ότι λυποθυμαω 🤣🤣🤣 δεν πειράζει θα τα καταφέρω με τη δουλειά όλο κ από κάπου θα βρεθεί λύση με το προσωπικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Τη βλέπωωωω😍😍😃❤️❤️❤️

Κάνε άλλο ένα!! Με το καλό!!!!! Καλά θα καταχαρεί ο άντρας σου😃❤️❤️❤️

Ευχαριστώ.. θα κάνω μεθαύριο γιατί κανονικά αύριο υποτίθεται θα είχα περίοδο αρα δεν έχω ακόμα καθυστέρηση 

Καλα είναι συγκρατημενος ακομα μάλλον λόγο και της αποβολης

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@Nandia-

 

κορίτσι μου είχα μια άθλια μέρα και μόλις τώρα το είδα χοροπήδησα σαν παιδάκι!!! Παναγίτσα μου Θεέ μου μακάρι στο εύχομαι!!! Θα κανεις άλλο ένα να βεβαιωθούμε και μετά βουρ γ χοριακη ! Θα τρελαθώ από τη χαρά μου!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. σου εύχομαι σύντομα και σε σένα να γίνει το θαύμα..  πέμπτη θα κάνω ακόμα ένα και αμέσως τηλ στην γιατρό γιατί θέλει να αρχίσω ενέσεις 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ είμαι η γουρλού είπαμε χαχαχαχαχαχα😂  αν και δεν μου βγήκε  σε εμένα δεν πειράζει μαρεσει που φέρνω γούρι ❤️💞💓αντε αντε ποια άλλη δεν περιμένει μετά;;;;;;;; μέσα ΣΤΟΝ Μάιο;;;; 

Εσυ θα είσαι σύντομα και θα πας σε άλλο γιατρό..  μην τολμήσεις και δεν πας θα βγει ένα χέρι από την οθόνη και θα σου τραβήξει το αυτί.. δικό μου θα ειναι

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Σε εμένα στείλε λίγη τύχη να σταθεροποιηθεί η περίοδος γ αρχή! Άφαντη η κυρία! 46η ημέρα σήμερα παρότι παίρνω ινοφερ να σταθεροποιηθεί. Εν τω μεταξύ επειδή αύριο έχω ραντεβού με καινούριο ιατρό έχω αγωνία να τον συμπαθήσω να νιώσω εμπιστοσύνη κ ελπίζω να μην έχω τπτ εξωμήτρια π μ λένε και με τρομάζουν 😔 είχα κανονικά ωορρηξία έπρεπε να έχει έρθει η περίοδος. 🤷🏻‍♀️ Εκανα τεστ σήμερα να βεβαιωθω, αρνητικό αλλά η περίοδος πουθενά 

Νομίζω και εξωμητριο να είναι δείχνει θετικό το τεστ.. αφου θυμάμαι ότι πήγαινα στον γιατρό κσι έτρεμα να ητσν στην μήτρα το μωρο 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σένα να σ έχει καλά η Παναγία, πήρα απίστευτο θάρρος από τη δική σου ιστορία τον περασμένο μήνα. Είμαι μόλις 1 ημέρα καθυστέρηση! Εν τω μεταξύ ήμασταν αποφασισμενοι να προχωρησουμε σε υποβοηθουμενη. Αφού έκλεισα και ραντεβού σε ειδική κλινική...😊

Ετσι ειπα και εγώ να μην με βγάλει τρελή η γιατρός.. να έχω έστω μια μέρα καθυστέρηση γιαυτο λέω την Πέμπτη να την πάρω τηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...