Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. βλέπετε και εσείς 2η γραμμή η βλέπω φαντάσματα;  αύριο δεν περιμένω περίοδο 

received_3246076828972298.jpeg

Συγχαρητήρια!!!!!!! Βλέπω γραμμή κανονικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stemi είπε:

Κι εγώ έτσι ήμουν το Σάββατο! Και έκανα ξανά Κυριακή πρωί (ξύπνησα από τις 6) και ήταν πιο σκούρο! Χθες το πίστεψα λίγο που ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο και δεν ήρθε!!! Έκανα πάρτυ μόνη μου 😍 τώρα είμαι στην καινούρια γιατρό και περιμένω να μπω... 

από τη λευκωσια είσαι;; Εγώ μενω Παραλιμνι!! Όλα καλά θα πάνε!! Να μας πεις τις εντυπώσεις σου!! Και μπορείς να μου στείλεις σε μήνυμα ποιος γιατρος ήταν αυτος; Σε ποια γιατρο πηγές τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Γι'αυτό και έγινε τελικά 🥰🥰🥰

Καλά είναι κορίτσι μου... ετοιμάζεται να φύγει ο αντρούλης μου και προσπαθούμε να τον χορτάσουμε

Ααα θα έχετε αποχωρισμούς για λίγο φαντάζομαι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. βλέπετε και εσείς 2η γραμμή η βλέπω φαντάσματα;  αύριο δεν περιμένω περίοδο 

received_3246076828972298.jpeg

Μόνο την βλέπουμε ;;;;; Πεντακάθαρα δεύτερη γραμμή !!!!!! Συγχαρητήρια !!!!!! Είσαι έγκυος !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια εγκυουλες νοιωθετε και εσεις υγρα? συνεχεια παω τουαλετα.. νοιωθω οτι ερχεται και λεω τι γινεται και τελικα ειναι απλα υγρα και εχω και πονακια

Εγώ έχω συνέχεια υγρά και άσπρα πολύ παχύρευστα! Και υγρά σαν νερό…από τις πρωτες ημερες κ έχω ακόμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stemi είπε:

Ναι!!!!!! Είσαι έγκυος!!!! Τι τέλεια @Nandia-μου. Μαζί θα είμαστε, εγκυουλες στη Λευκωσία! Και με τα ίδια άγχη μετά τις αποτυχίες που είχαμε και οι 2. Μόνο θετικές σκέψεις από δω και πέρα! Το είπα ότι είσαι η επόμενη! Να ετοιμάζεται κσι η @Antonia2παρακαλώ! 

@marinamanoulitsa πόσο λυπάμαι που σου ήρθε! Σίγουρα είναι περίοδος? Να σου πω ότι την προηγούμενη φορά που είχα μείνει έγκυος δεν το είχα ψιλιαστει καν επειδή ήρθε κανονικά και στην ώρα της η περίοδος... Και μετά από 10 μέρες που ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξιας βγαίναν τέρμα θετικά για 5 συνεχόμενες μέρες και λέω τι στο καλό γίνεται... Και τελικά ήμουν έγκυος... Άσχετα που ήταν χαμηλή η χοριακη για τη μέρα που ήμουν και δεν προχώρησε. 

 

 

 

Νιωθω ετοιμη!!!!! ισως και να μην ειμαι ομως......😉

Θα έρθει την καταλληλη στιγμη!!!! 😉🙏❤️ Εμεις κάνουμε ότι μπορουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Νιωθω ετοιμη!!!!! ισως και να μην ειμαι ομως......😉

Θα έρθει την καταλληλη στιγμη!!!! 😉🙏❤️ Εμεις κάνουμε ότι μπορουμε!!!!

Χαχα νομίζω ότι ποτέ δεν νιωθεις έτοιμος αν δεν γεννηθεί το μωρό κ έρθει στην αγκαλιά σου αυτό το πιστεύω παρά πολύ ❤️❤️❤️ 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αααα χαχαχαχα εγώ τους είπα να βρουν τους καλεσμένους για να ετοιμάσουμε τα προσκλητήρια τον Ιούλιο! Αφού Αύγουστο όλα είναι κλειστά!! Θα παραγγείλω από το Ίντερνετ κάτι δωράκια που θέλω να δώσω στην εκκλησία! Είναι στα 70 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά 100 μπομπονιέρες! Και μετά μένει να βρουμε κουστούμι! Να περάσει ο καιρός να κάνουμε την αυχενική και να πάρουμε τηλ τον DJ να του πούμε ότι δεν θελουμε να μας κανει χορογραφία αφού είμαι εγκυος, δεν ξέρω αν θα αλλάξω κ εκεί το πακέτο μου! Κ τα λουλούδια που σίγουρα θα αλλάξω το πακέτο!! Κ να βρω παπούτσια αλλα μάλλον τελευταία στιγμή με βλέπω για παπούτσια! Hens κ τέτοια δε. Θέλω να κάνω! 

Εσυ εισαι πολυ καλα οργανωμενη!!!! εγω ειμαι πιο φλου.. πιστευα οτι θα ασχολιομουν το χειμωνα-αρχες ανοιξης αλλα με τα τρεχαματα υγειας του μπαμπα δεν ειχα καθολου μυαλο και διαθεση. τωρα ολα καλα ευτυχως οποτε προχωραμε κανονικα!!!! (στο μυαλο μου ειχα το ενδεχομενο να μην κανω το γαμο...)

τωρα θα τρεξω λιγο αλλα δεν θα αγχωθω.. πιστευω θα τα προλαβω ολα. δεν θελω να δω και απερες επιλογες. λιγες και καλες!!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

νταξ δεν εισαι πολυ μακρια μου χαχαχα

μακαρι να πανε ολα καλα.. οντως ενα αγχος το εχω γιατι περσι 19/5 εκανα αποξεση

@Antonia2 σε περιμενουμε... ξεκινα να ερχεσαι χαχαχαχ

Ε ε ε ερχομαι!!!!🤣🤣

Η Αγια μας ξερει ποτε..... διαβασα χθες ποσα κοριτσια ειχαν απελπιστει και εφτασαν στην εξωσωματικη και τις βοηθησε.... μια κοπελα πηγε για ωοληψια και ηταν ηδη εγκυος... τρομερο;;; η Αγια μας θα διαλεξει το δρομο μου.. αν μεχρι το γαμο δεν εχει ερθει το μωρακι φυσιολογικα, θα παμε με υποβοηθουμενη. κι οτι θελει ο Θεος!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχα νομίζω ότι ποτέ δεν νιωθεις έτοιμος αν δεν γεννηθεί το μωρό κ έρθει στην αγκαλιά σου αυτό το πιστεύω παρά πολύ ❤️❤️❤️ 
 

καλα αυτο ειναι δεδομενο!!!!! εγω ραφαελα μου δεν ειμαι με πτ ετοιμη.. παροτι το σκεφτομαι και το προσπαθω 1 χρονο και βαλε....🤣🤣 10 μερες εμενα στη ροδο στον αγαπημενο μου ανιψιο και παλι τα ειχα φτυσει!!!☺️

το λεω ομως με αλλο νοημα. τυπου δεν ειναι η σωστη στιγμη... μπορει εγω να το θελω και να παλευω γι αυτο αλλα για καποιο λογο (που δεν ξερω) δεν ερχεται ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εσυ εισαι πολυ καλα οργανωμενη!!!! εγω ειμαι πιο φλου.. πιστευα οτι θα ασχολιομουν το χειμωνα-αρχες ανοιξης αλλα με τα τρεχαματα υγειας του μπαμπα δεν ειχα καθολου μυαλο και διαθεση. τωρα ολα καλα ευτυχως οποτε προχωραμε κανονικα!!!! (στο μυαλο μου ειχα το ενδεχομενο να μην κανω το γαμο...)

τωρα θα τρεξω λιγο αλλα δεν θα αγχωθω.. πιστευω θα τα προλαβω ολα. δεν θελω να δω και απερες επιλογες. λιγες και καλες!!!!😉

Σε καταλαβαίνω εννοείται προέχει η υγεία του μπαμπά σου! Είχα διαβάσει τις προάλλες όλα καλά ε; Έμεινε μόνο βραχνάδα; Όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Θα τους κανεις πολύ χαρούμενους την ημέρα του γάμου σου και πιο πολύ όταν τους ανακοινώσεις ότι είσαι εγκυος!! 
 

οσο για τον γάμο άμα δεν τα είχα έτοιμα από την πρώτη φορά που το είχα κλείσει κ εγώ σαν εσένα θα ήμουν τώρα!! Μην αγχωθείς δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς για τον γάμο! Απόλαυσε τις πρόβες σου!

 Άσε που έβλεπα όνειρο χθες το βράδυ ότι στον γάμο δεν ήρθε ο φωτογράφος χαχαχα κ το θυμηθήκαμε στη δεξίωση χαχαχα ελπίζω να μην βγει αληθινό το όνειρο!! 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ε ε ε ερχομαι!!!!🤣🤣

Η Αγια μας ξερει ποτε..... διαβασα χθες ποσα κοριτσια ειχαν απελπιστει και εφτασαν στην εξωσωματικη και τις βοηθησε.... μια κοπελα πηγε για ωοληψια και ηταν ηδη εγκυος... τρομερο;;; η Αγια μας θα διαλεξει το δρομο μου.. αν μεχρι το γαμο δεν εχει ερθει το μωρακι φυσιολογικα, θα παμε με υποβοηθουμενη. κι οτι θελει ο Θεος!🙏

κ εγώ έτσι είπα! Χαλαρά ως τον γάμο δεν ξανά κοιτάω ούτε γόνιμες ούτε τίποτα και άμα θέλει να έρθει θα έρθει αλλά μετά το γάμο θα πάμε για υποβοηθούμενη…❤️❤️ Εύχομαι η Αγία να σας βοηθήσει και να μην χρειαστεί να πατε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια εγκυουλες νοιωθετε και εσεις υγρα? συνεχεια παω τουαλετα.. νοιωθω οτι ερχεται και λεω τι γινεται και τελικα ειναι απλα υγρα και εχω και πονακια

Εμένα η αδελφή μου καμία εβδομάδα πριν περιμένει περίοδο κάπου εκεί νομίζω μ έλεγε έχω παρά πολλά υγρά τι γίνεται μιλάμε για πολλά υγρά όχι αστεία …. Σκέψου τότε ξεκίνησε να φοράει και σερβιετακι δεν ήθελε να φοράει την ενοχλούσε σε αντίθεση με μένα που δεν αντέχω χωρίς σερβιετακι … 
και εκεί λέω από μέσα μου βρε λες …. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!! Βλέπω γραμμή κανονικά!!!

ευχαριστω πολυ💖

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

από τη λευκωσια είσαι;; Εγώ μενω Παραλιμνι!! Όλα καλά θα πάνε!! Να μας πεις τις εντυπώσεις σου!! Και μπορείς να μου στείλεις σε μήνυμα ποιος γιατρος ήταν αυτος; Σε ποια γιατρο πηγές τώρα; 

λοιπον θα ξεκιναει η @stemiαπο λευκωσία θα περνάει απο Αθηένου να με πιάνει και θα ερχομαστε Παραλιμνι χαχαχαχαχαχαχ

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Μόνο την βλέπουμε ;;;;; Πεντακάθαρα δεύτερη γραμμή !!!!!! Συγχαρητήρια !!!!!! Είσαι έγκυος !!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ💖

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ έχω συνέχεια υγρά και άσπρα πολύ παχύρευστα! Και υγρά σαν νερό…από τις πρωτες ημερες κ έχω ακόμη! 

εχω και πονακια κυριως οταν κανω αρκετη ωρα να σηκωθω απο την καρεκλα

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ε ε ε ερχομαι!!!!🤣🤣

Η Αγια μας ξερει ποτε..... διαβασα χθες ποσα κοριτσια ειχαν απελπιστει και εφτασαν στην εξωσωματικη και τις βοηθησε.... μια κοπελα πηγε για ωοληψια και ηταν ηδη εγκυος... τρομερο;;; η Αγια μας θα διαλεξει το δρομο μου.. αν μεχρι το γαμο δεν εχει ερθει το μωρακι φυσιολογικα, θα παμε με υποβοηθουμενη. κι οτι θελει ο Θεος!🙏

σιγα μην δεν εισαι μεχρι τον γαμο..θα εχεις και κοιλιτσα μεχρι τοτε (σεπτεμβρή?)

εσυ να προσευχεσαι και θα δεις θα κανει το θαυμα της.. δες εμενα.. ηταν μαλλον η καταλληλη στιγμη

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα αυτο ειναι δεδομενο!!!!! εγω ραφαελα μου δεν ειμαι με πτ ετοιμη.. παροτι το σκεφτομαι και το προσπαθω 1 χρονο και βαλε....🤣🤣 10 μερες εμενα στη ροδο στον αγαπημενο μου ανιψιο και παλι τα ειχα φτυσει!!!☺️

το λεω ομως με αλλο νοημα. τυπου δεν ειναι η σωστη στιγμη... μπορει εγω να το θελω και να παλευω γι αυτο αλλα για καποιο λογο (που δεν ξερω) δεν ερχεται ακομα...

να σου πω εγω το τι επαθα.. περσι ειμουν μεσα στο αγχος μηπως δεν μπορει ο αντρας μου να κανει μωρα κτλ αφου δεν ειχε με την πρωην γυναικα του και προσπαθουσαμε ηδη 5 μηνες.. μετα που ειπαμε αντε να αρχισουμε ξανα εμεινα αμεσως εγκυος .. οταν το εχασα (19/5 εκανα αποξεση) λεω ηταν σαν απαντηση προς το αγχος μου αν μπορει να κανει μωρα.. παμε παρακατω.. τελικα λογω κορονου αναβαλλεται ο γαμος.. μετα αρχισαμε την ανακαινηση της κουζινας.. τωρα ολα μπηκαν σε μια σειρα.. ο γαμος οτι και να γινει δεν θα αναβληθει.. το προβλημα μας ηταν να μπορεσουν να ερθουν οι γονεις του απο αλεξανδρουπολη.. δεν μπορουσα να του πω αν δεν μπορουν δεν πειραζει γιατι μπορει να νομιζε οτι δεν τους θελω κατι που δεν ισχυει γιατι τους αγαπω πολυ.. απο μονος του μου ειπε ειτε ερθουν ειτε δεν ερθουν ο γαμος θα γινει.. του λεω οκ στην τελικη γαμπρο σε εχουν ξαναδει αν και θελω την ευχη τους απο κοντα γιατι απο μακρια την εχουμε .. το πιο συμαντηκο του λεω ειναι να μπορεσουν να ερθουν στην βαφτιση οταν με το καλο κανουμε παιδι που θα ακουσει ο ενας απο τους δυο αναλογα το φυλο το ονομα του.. επισης τελειωσε η κουζινα.. τελειωσαμε γενικα τις δουλειες στο σπιτι και ολα πηραν τον δρομο τους αρα ναι ειναι η καταλληλη στιγμη.. δεν θα ειμαι και σε πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη.. αν εμενα πιο νωρις μπορει να χρειαζοταν να αναβαλουμε παλι τον γαμο ενω ετσι ολα μια χαρα

αρα συμπερασμα τη καταλληλη στιγμη την ξερει ο θεος και κανονιζει παντα να γινονται ολα οταν πρεπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Εμένα η αδελφή μου καμία εβδομάδα πριν περιμένει περίοδο κάπου εκεί νομίζω μ έλεγε έχω παρά πολλά υγρά τι γίνεται μιλάμε για πολλά υγρά όχι αστεία …. Σκέψου τότε ξεκίνησε να φοράει και σερβιετακι δεν ήθελε να φοράει την ενοχλούσε σε αντίθεση με μένα που δεν αντέχω χωρίς σερβιετακι … 
και εκεί λέω από μέσα μου βρε λες …. 
 

εγω πιο πολλα αρχισα σημερα να τα νοιωθω .. αφου νομιζω οτι ερχεται η περιοδος και τρεχω (ναι ακομα δεν καταλαβα οτι ειμαι εγκυος χαχαχαχαχα) εχω ομως και πονακια.. μπορει να ειναι επειδη καθομαι ωρες στο γραφειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω εννοείται προέχει η υγεία του μπαμπά σου! Είχα διαβάσει τις προάλλες όλα καλά ε; Έμεινε μόνο βραχνάδα; Όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Θα τους κανεις πολύ χαρούμενους την ημέρα του γάμου σου και πιο πολύ όταν τους ανακοινώσεις ότι είσαι εγκυος!! 
 

οσο για τον γάμο άμα δεν τα είχα έτοιμα από την πρώτη φορά που το είχα κλείσει κ εγώ σαν εσένα θα ήμουν τώρα!! Μην αγχωθείς δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς για τον γάμο! Απόλαυσε τις πρόβες σου!

 Άσε που έβλεπα όνειρο χθες το βράδυ ότι στον γάμο δεν ήρθε ο φωτογράφος χαχαχα κ το θυμηθήκαμε στη δεξίωση χαχαχα ελπίζω να μην βγει αληθινό το όνειρο!! 

κ εγώ έτσι είπα! Χαλαρά ως τον γάμο δεν ξανά κοιτάω ούτε γόνιμες ούτε τίποτα και άμα θέλει να έρθει θα έρθει αλλά μετά το γάμο θα πάμε για υποβοηθούμενη…❤️❤️ Εύχομαι η Αγία να σας βοηθήσει και να μην χρειαστεί να πατε!! 

Ευτυχως ραφαελα μου ο μπαμπας ειναι καλα!!! εχει μια μικρη ταλαιπωρια με την καταποση και τη φωνη (ειναι πολυ κλειστη η φωνη του και νιωθεις οτι γδερνεται ο λαιμος του οταν μιλαει) αλλα ολα καλα! τωρα θα ξαναπαει για ελεγχο τον αυγουστο... ευχομαι να μην εχει κάνει μετασταση...🙏🙏

οσο για το γαμο, νομιζω μαιο-ιουνιο θα τα προλαβω οσα θελω.. νυφικο θα βρω τωρα, κοστουμι αρχες ιουνιου θα κοιταξουμε, προσκλητηρια-μπομπονιερες θα δουμε σε μια φιλη μας και μας ειπε ιουνιο να παμε ωστε τελος του μηνα να τα εχει ετοιμα.. ενα ενα ολα θα τα κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ευχαριστω πολυ💖

 

λοιπον θα ξεκιναει η @stemiαπο λευκωσία θα περνάει απο Αθηένου να με πιάνει και θα ερχομαστε Παραλιμνι χαχαχαχαχαχαχ

 

σε ευχαριστω πολυ💖

 

εχω και πονακια κυριως οταν κανω αρκετη ωρα να σηκωθω απο την καρεκλα

 

σιγα μην δεν εισαι μεχρι τον γαμο..θα εχεις και κοιλιτσα μεχρι τοτε (σεπτεμβρή?)

εσυ να προσευχεσαι και θα δεις θα κανει το θαυμα της.. δες εμενα.. ηταν μαλλον η καταλληλη στιγμη

να σου πω εγω το τι επαθα.. περσι ειμουν μεσα στο αγχος μηπως δεν μπορει ο αντρας μου να κανει μωρα κτλ αφου δεν ειχε με την πρωην γυναικα του και προσπαθουσαμε ηδη 5 μηνες.. μετα που ειπαμε αντε να αρχισουμε ξανα εμεινα αμεσως εγκυος .. οταν το εχασα (19/5 εκανα αποξεση) λεω ηταν σαν απαντηση προς το αγχος μου αν μπορει να κανει μωρα.. παμε παρακατω.. τελικα λογω κορονου αναβαλλεται ο γαμος.. μετα αρχισαμε την ανακαινηση της κουζινας.. τωρα ολα μπηκαν σε μια σειρα.. ο γαμος οτι και να γινει δεν θα αναβληθει.. το προβλημα μας ηταν να μπορεσουν να ερθουν οι γονεις του απο αλεξανδρουπολη.. δεν μπορουσα να του πω αν δεν μπορουν δεν πειραζει γιατι μπορει να νομιζε οτι δεν τους θελω κατι που δεν ισχυει γιατι τους αγαπω πολυ.. απο μονος του μου ειπε ειτε ερθουν ειτε δεν ερθουν ο γαμος θα γινει.. του λεω οκ στην τελικη γαμπρο σε εχουν ξαναδει αν και θελω την ευχη τους απο κοντα γιατι απο μακρια την εχουμε .. το πιο συμαντηκο του λεω ειναι να μπορεσουν να ερθουν στην βαφτιση οταν με το καλο κανουμε παιδι που θα ακουσει ο ενας απο τους δυο αναλογα το φυλο το ονομα του.. επισης τελειωσε η κουζινα.. τελειωσαμε γενικα τις δουλειες στο σπιτι και ολα πηραν τον δρομο τους αρα ναι ειναι η καταλληλη στιγμη.. δεν θα ειμαι και σε πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη.. αν εμενα πιο νωρις μπορει να χρειαζοταν να αναβαλουμε παλι τον γαμο ενω ετσι ολα μια χαρα

αρα συμπερασμα τη καταλληλη στιγμη την ξερει ο θεος και κανονιζει παντα να γινονται ολα οταν πρεπει

Χαχαχα τελειο!!! Με τις κοιλιές μας μέσα στο αυτοκίνητο χαχαχαχα 

εγω δεν είχα πονακια καθόλου! Άρχισαν μετά την καθυστέρηση όταν είχαμε πάει το ταξίδι μας ειχα συνέχεια ακόμα κ το βράδυ ξυπνούσα από πονακια! Τώρα δεν έχω τίποτα…ειχα την 4η κ την 5η εβδομάδα πονακια…τώρα μονο το στομάχι κ υπνηλία εντάξει το ειχα από την αρχή! Σήμερα βέβαια φτου φτου να μη με ματιαξω είμαι καλά στομαχικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ευχαριστω πολυ💖

 

λοιπον θα ξεκιναει η @stemiαπο λευκωσία θα περνάει απο Αθηένου να με πιάνει και θα ερχομαστε Παραλιμνι χαχαχαχαχαχαχ

 

σε ευχαριστω πολυ💖

 

εχω και πονακια κυριως οταν κανω αρκετη ωρα να σηκωθω απο την καρεκλα

 

σιγα μην δεν εισαι μεχρι τον γαμο..θα εχεις και κοιλιτσα μεχρι τοτε (σεπτεμβρή?)

εσυ να προσευχεσαι και θα δεις θα κανει το θαυμα της.. δες εμενα.. ηταν μαλλον η καταλληλη στιγμη

να σου πω εγω το τι επαθα.. περσι ειμουν μεσα στο αγχος μηπως δεν μπορει ο αντρας μου να κανει μωρα κτλ αφου δεν ειχε με την πρωην γυναικα του και προσπαθουσαμε ηδη 5 μηνες.. μετα που ειπαμε αντε να αρχισουμε ξανα εμεινα αμεσως εγκυος .. οταν το εχασα (19/5 εκανα αποξεση) λεω ηταν σαν απαντηση προς το αγχος μου αν μπορει να κανει μωρα.. παμε παρακατω.. τελικα λογω κορονου αναβαλλεται ο γαμος.. μετα αρχισαμε την ανακαινηση της κουζινας.. τωρα ολα μπηκαν σε μια σειρα.. ο γαμος οτι και να γινει δεν θα αναβληθει.. το προβλημα μας ηταν να μπορεσουν να ερθουν οι γονεις του απο αλεξανδρουπολη.. δεν μπορουσα να του πω αν δεν μπορουν δεν πειραζει γιατι μπορει να νομιζε οτι δεν τους θελω κατι που δεν ισχυει γιατι τους αγαπω πολυ.. απο μονος του μου ειπε ειτε ερθουν ειτε δεν ερθουν ο γαμος θα γινει.. του λεω οκ στην τελικη γαμπρο σε εχουν ξαναδει αν και θελω την ευχη τους απο κοντα γιατι απο μακρια την εχουμε .. το πιο συμαντηκο του λεω ειναι να μπορεσουν να ερθουν στην βαφτιση οταν με το καλο κανουμε παιδι που θα ακουσει ο ενας απο τους δυο αναλογα το φυλο το ονομα του.. επισης τελειωσε η κουζινα.. τελειωσαμε γενικα τις δουλειες στο σπιτι και ολα πηραν τον δρομο τους αρα ναι ειναι η καταλληλη στιγμη.. δεν θα ειμαι και σε πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη.. αν εμενα πιο νωρις μπορει να χρειαζοταν να αναβαλουμε παλι τον γαμο ενω ετσι ολα μια χαρα

αρα συμπερασμα τη καταλληλη στιγμη την ξερει ο θεος και κανονιζει παντα να γινονται ολα οταν πρεπει

Ακριβως οπως τα λες!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα τελειο!!! Με τις κοιλιές μας μέσα στο αυτοκίνητο χαχαχαχα 

εγω δεν είχα πονακια καθόλου! Άρχισαν μετά την καθυστέρηση όταν είχαμε πάει το ταξίδι μας ειχα συνέχεια ακόμα κ το βράδυ ξυπνούσα από πονακια! Τώρα δεν έχω τίποτα…ειχα την 4η κ την 5η εβδομάδα πονακια…τώρα μονο το στομάχι κ υπνηλία εντάξει το ειχα από την αρχή! 

σας κανω εικονα ολες τις εγκυες στο αμαξι!!!!! @Nandia- @stemi @Raf123 θεες!!!!!!🤰🤰🤰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

σας κανω εικονα ολες τις εγκυες στο αμαξι!!!!! @Nandia- @stemi @Raf123 θεες!!!!!!🤰🤰🤰❤️❤️❤️

Κανόνισε να έρθουμε Λεμεσό και να είσαι κ εσυ εγκυος χαχαχα εκτός αν είναι κολλητικό βρε κορίτσια και σε κολλήσουμε εγκυοτιτιδα χαχαχα

μακαρι να έρθεις διπλή στη Κύπρο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα τελειο!!! Με τις κοιλιές μας μέσα στο αυτοκίνητο χαχαχαχα 

εγω δεν είχα πονακια καθόλου! Άρχισαν μετά την καθυστέρηση όταν είχαμε πάει το ταξίδι μας ειχα συνέχεια ακόμα κ το βράδυ ξυπνούσα από πονακια! Τώρα δεν έχω τίποτα…ειχα την 4η κ την 5η εβδομάδα πονακια…τώρα μονο το στομάχι κ υπνηλία εντάξει το ειχα από την αρχή! Σήμερα βέβαια φτου φτου να μη με ματιαξω είμαι καλά στομαχικά 

καλα και εμενα αρχισε να με πιανε υπνηλια.. οταν σηκωθω και περπατησω μου  περναει δεν ποναω

3 κοιλιες μεσα σε ενα αυτοκινητο χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κανόνισε να έρθουμε Λεμεσό και να είσαι κ εσυ εγκυος χαχαχα εκτός αν είναι κολλητικό βρε κορίτσια και σε κολλήσουμε εγκυοτιτιδα χαχαχα

μακαρι να έρθεις διπλή στη Κύπρο μας

θα ερθει 2πλη τωρα να δεις.. θα συναντηθουν και τα σπορακια μας χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εγω πιο πολλα αρχισα σημερα να τα νοιωθω .. αφου νομιζω οτι ερχεται η περιοδος και τρεχω (ναι ακομα δεν καταλαβα οτι ειμαι εγκυος χαχαχαχαχα) εχω ομως και πονακια.. μπορει να ειναι επειδη καθομαι ωρες στο γραφειο

H καθεμία περνάει διαφορετικά την εγγυμοσυνη της. Εγώ ας πούμε δεν είχα υγρά στην αρχή καθόλου όπως λες. Τα απέκτησα προς 5 ο μήνα.  Σε μια βδομάδα μπαίνω 6 ο. Έχω ακόμα υγρά. 

Αλλά ξέρω ότι είναι σύμπτωμα εγγυμοσυνης τα υγρά .και τα πολλά και τα λίγα. Οπότε μην σε αγχωνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

H καθεμία περνάει διαφορετικά την εγγυμοσυνη της. Εγώ ας πούμε δεν είχα υγρά στην αρχή καθόλου όπως λες. Τα απέκτησα προς 5 ο μήνα.  Σε μια βδομάδα μπαίνω 6 ο. Έχω ακόμα υγρά. 

Αλλά ξέρω ότι είναι σύμπτωμα εγγυμοσυνης τα υγρά .και τα πολλά και τα λίγα. Οπότε μην σε αγχωνει. 

βασικα εχω εννοια και παω συνεχεια τουαλετα γιατι δεν εχω ακομα καθυστερηση και δεν το εχω καταλαβει οτι δεν θα ερθει η ατιμη

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μέχρι τα Χριστούγεννα Ραφαέλα μου

πωπω δυσκολο .. υπομονη 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κανόνισε να έρθουμε Λεμεσό και να είσαι κ εσυ εγκυος χαχαχα εκτός αν είναι κολλητικό βρε κορίτσια και σε κολλήσουμε εγκυοτιτιδα χαχαχα

μακαρι να έρθεις διπλή στη Κύπρο μας

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

θα ερθει 2πλη τωρα να δεις.. θα συναντηθουν και τα σπορακια μας χαχαχαχα

Κοριτσια μου ποση θετικη ενεργεια μου δινετε!!!!! ποση μπεμπεδοσκονη!!!!!! να ειστε καλα!!!!! Οσα ευχαριστω και να πω ειναι λίγα αγαπημενες μου εγκυουλες.......❤️❤️❤️ 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...