Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ τα βλέπω λογικά! Άμα πείραζε δεν θα έμενε καμία εγκυος! Μετά αφού έμεινα εγκυος πάλι το είδα λογικά, οι κοπελες που δουλεύουν στα νύχια βάζουν μάσκα πάντα όποτε τα κάνουν και προ κορονοϊού! Για την μυρωδιά θα λένε ότι πειράζει…Και σίγουρα κ αυτες κάποια στιγμή στη ζωή τους έμειναν έγκυες δεν σταμάτησαν την δουλεια τους…τουλάχιστον η δικιά μου! Μια χαρά δούλευε με τη μάσκα της κ έκανε κ αυτή τα νύχια της…! Από το νύχι δεν περνάει κάτι στο έμβρυο…

η δικη μου εχει δυο κορατσες σαν τα κρυα τα νερα.. εγω τα εκανα και στους 2 τα νυχια μου και μαλιστα στον μεγαλο ηταν το ακριλικο μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

@Antonia2 @Raf123 Κορίτσια κι εγώ το ίδιο διάβασα ότι είναι τοξικά, ειδικά εάν έχεις πληγή στο δάχτυλο δεν κάνει να πέσει πάνω το τζελ, τώρα τι να πω, δεν ξέρω.. Άλλοι λένε ναι, άλλοι λένε όχι.. όταν προσπαθείς και δεν έρχεται ψάχνεις και την παραμικρή λεπτομέρεια.. Αντωνία κι εγώ σήμερα έβγαλα αυτό που είχα και σκέφτομαι να τα αφήσω για λίγο έτσι ή να βάζω απλό μανό..

Κορίτσι μου και εγώ έτσι ήμουν στην αρχή μολις κόντευε η ωορρηξία σταματούσα τη γυμναστική, σταματούσα το ένα κ μοναδικό κρασάκι που μπορεί να έπινα, σταματούσα το laser, σταματούσα ότι νόμιζα ότι θα πειράξει! Και τελικά; Κατάντησα μια υστερική χαχαχα να συνεχίσεις τη ζωή σου και θα δεις που θα έρθει! Αν δεν νιωθεις καλά μη το κανεις το τζελ, αλλά δεν επηρεάζει εξάλλου τώρα φοράμε κ μάσκες στις αισθητικούς για την μυρωδιά…εγώ όταν έμεινα εγκυος είχα πεθάνει στη γυμναστική, είχαμε βγει κ έξω ήπια κ το ποτό μου, μύρισα κ όλη την τσιγαριλα που σιχαίνομαι, έκανα κ laser, έκανα κ τζελ αφού ήταν πριν το Πάσχα και είχα βάψει κ μαλλιά! Άμα είναι να γίνει θα γίνει αλλά άμα δεν νιωθεις καλά να το σταματήσεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

η δικη μου εχει δυο κορατσες σαν τα κρυα τα νερα.. εγω τα εκανα και στους 2 τα νυχια μου και μαλιστα στον μεγαλο ηταν το ακριλικο μονο

Κ η δίκη μου έχει 2 γιούς 😊😊 κ η άλλη που πάω κάποτε έχει ένα αγορακι 1 χρόνων! Δεν πειράζει άμα πείραζε όλοι οι γυναικολόγοι θα ήταν κάθετοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κ η δίκη μου έχει 2 γιούς 😊😊 κ η άλλη που πάω κάποτε έχει ένα αγορακι 1 χρόνων! Δεν πειράζει άμα πείραζε όλοι οι γυναικολόγοι θα ήταν κάθετοι!

τρωμε τοσα φαγητα με συντηρητικα και ορμονες και θα μας πειραξει το τζελακι στα νυχια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πόσες από εσάς κάνετε ημιμόνιμο; Σας είπε ποτέ ο γιατρός σας να το σταματήσετε; Κάτι τέτοιο διάβασα και με έχει βάλει σε σκέψεις..

Ναι κορίτσι μου. Δεν χρειάζεται να σταματήσεις την ζωή σου. Δεν παίζουν ρόλο αυτά.  Μπορείς να τα φτιάχνεις κανονικα. Σε πληγή είναι λογικό να μην βάζεις τέτοια υλικά. Το απλό Μανό να ξέρεις είναι χειρότερο από αυτά επειδή μυρίζει πιο έντονα. Γενικά η μυρωδιά ειναι το θέμα.

Εγώ επειδή φτιάχνω και νύχια τα δικά μου τα είχα μονίμως φτιαγμένα χρόνια τώρα και μάλιστα μακριά. Μόλις έμεινα έγκυος τα έκοψα τελείως και τα άφησα να ηρεμήσουν. Μετά την αυχενική ο γιατρός μου ξανά επέτρεψε οπότε τώρα τα έχω ημιμόνιμο και στα χέρια και στα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

@Antonia2 @Raf123 Κορίτσια κι εγώ το ίδιο διάβασα ότι είναι τοξικά, ειδικά εάν έχεις πληγή στο δάχτυλο δεν κάνει να πέσει πάνω το τζελ, τώρα τι να πω, δεν ξέρω.. Άλλοι λένε ναι, άλλοι λένε όχι.. όταν προσπαθείς και δεν έρχεται ψάχνεις και την παραμικρή λεπτομέρεια.. Αντωνία κι εγώ σήμερα έβγαλα αυτό που είχα και σκέφτομαι να τα αφήσω για λίγο έτσι ή να βάζω απλό μανό..

αχ κοριτσι μου σε νιωθω. ετσι τα εχω ξεψαχνισει κι εγω.. νομιζω το αγχος ειναι το χειροτερο α ολα!!!🤣

Εσύ σε τι φάση είσαι; πότε ΔΕΝ περιμένεις;

@Raf123 μου στην ομαδα της εξωσωματικης εχω διαβασει επανειλημμενα οτι μια γνωστη ενδοκρινολογος στο Νοσοκομειο Ελενα (στο τμημα αποβολών) είναι πολύ αρνητικη για το ημιμονιμο.. τι να σου πω κι εγω;; η καθε κοπελα διαλεγει το καλυτερο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τρωμε τοσα φαγητα με συντηρητικα και ορμονες και θα μας πειραξει το τζελακι στα νυχια?

Αντε ναντια περιμενουμεεεεε!!! δεν τους παιρνεις κανα τηλ;;;; (απο υπομονη σκιζω!!🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τρωμε τοσα φαγητα με συντηρητικα και ορμονες και θα μας πειραξει το τζελακι στα νυχια?

Εγώ αυτό λεω ότι η διατροφή ναι να την αλλάξω κ προσπάθησα κ στον άντρα μ να την καμω πιο «υγιεινή» γιατί η καλή η διατροφή κάνει καλό γενικότερα όχι μόνο στην αναπαραγωγική ηλικία! Από το νύχι δεν περνά κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσι μου σε νιωθω. ετσι τα εχω ξεψαχνισει κι εγω.. νομιζω το αγχος ειναι το χειροτερο α ολα!!!🤣

Εσύ σε τι φάση είσαι; πότε ΔΕΝ περιμένεις;

@Raf123 μου στην ομαδα της εξωσωματικης εχω διαβασει επανειλημμενα οτι μια γνωστη ενδοκρινολογος στο Νοσοκομειο Ελενα (στο τμημα αποβολών) είναι πολύ αρνητικη για το ημιμονιμο.. τι να σου πω κι εγω;; η καθε κοπελα διαλεγει το καλυτερο!❤️

Σίγουρα αυτό λεω ο κάθε ενας κάνει αυτό που τον κάνει να νιώθει καλά! ❤️ Και μακάρι για ολες μας να ήταν μια εύκολη υπόθεση και να μην χρειαζόταν να κάνουμε «παράνοιες» (μιλάω κ για τον εαυτό μου μη παρεξηγηθώ γιατί έκανα πολλες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι κορίτσι μου. Δεν χρειάζεται να σταματήσεις την ζωή σου. Δεν παίζουν ρόλο αυτά.  Μπορείς να τα φτιάχνεις κανονικα. Σε πληγή είναι λογικό να μην βάζεις τέτοια υλικά. Το απλό Μανό να ξέρεις είναι χειρότερο από αυτά επειδή μυρίζει πιο έντονα. Γενικά η μυρωδιά ειναι το θέμα.

Εγώ επειδή φτιάχνω και νύχια τα δικά μου τα είχα μονίμως φτιαγμένα χρόνια τώρα και μάλιστα μακριά. Μόλις έμεινα έγκυος τα έκοψα τελείως και τα άφησα να ηρεμήσουν. Μετά την αυχενική ο γιατρός μου ξανά επέτρεψε οπότε τώρα τα έχω ημιμόνιμο και στα χέρια και στα πόδια 

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω πέσει στις παγίδες που λέει η @Raf123!! Μη το ένα, μη το άλλο, μην κάνεις δίαιτα στο 2ο μισό του μήνα, όχι έντονη γυμναστική.. Κουράζει! Ζω σαν έγκυος, ενω δεν είμαι! Αλλά όταν δεν έρχεται και το μπεμπέ λες να βοηθήσω κάπως παραπάνω! Κι εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κακό στο μωρό..! Ούτε και να επηρεάσει αρνητικα μια σύλληψη το τζελ. 

@Antonia2 κι εγώ είχα διαβάσει γι αυτή την ενδοκρινολογο και είχα πάθει σοκ! Χαχαχ.. ενταξει μην τρελαθουμε κι έτσι! Το μόνο που θα καταφερουμε ειναι να αγχωνομαστε επιπλέον! Εγώ είμαι στην 9η ημέρα του κύκλου μου, οπότε έχω μπροστά μου καιρό ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω πέσει στις παγίδες που λέει η @Raf123!! Μη το ένα, μη το άλλο, μην κάνεις δίαιτα στο 2ο μισό του μήνα, όχι έντονη γυμναστική.. Κουράζει! Ζω σαν έγκυος, ενω δεν είμαι! Αλλά όταν δεν έρχεται και το μπεμπέ λες να βοηθήσω κάπως παραπάνω! Κι εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κακό στο μωρό..! Ούτε και να επηρεάσει αρνητικα μια σύλληψη το τζελ. 

@Antonia2 κι εγώ είχα διαβάσει γι αυτή την ενδοκρινολογο και είχα πάθει σοκ! Χαχαχ.. ενταξει μην τρελαθουμε κι έτσι! Το μόνο που θα καταφερουμε ειναι να αγχωνομαστε επιπλέον! Εγώ είμαι στην 9η ημέρα του κύκλου μου, οπότε έχω μπροστά μου καιρό ακόμα.. 

Είχα φτάσει και εγώ από γόνιμες και μετά να ζω σαν έγγυος αλλά δεν μου έκανε καλο ψυχολογικά. Αυτό που παιζει πολύ ρόλο είναι η διατροφή. 

Εγώ έκοψα τελείως το κρέας και όλα τα φάρμακα.προσεχα την διατροφή μου και έφτιαξε ο κύκλος μου σε 28 μέρες ενώ έχω Σπω. Έτσι ξαφνικά. Μόνο διατροφή είχα αλλάξει. Οπότε αυτό είναι πολύ βασικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αντε ναντια περιμενουμεεεεε!!! δεν τους παιρνεις κανα τηλ;;;; (απο υπομονη σκιζω!!🤣)

αν σου πω ειμαι τοσο ηρεμη? δεν ειχα αγχος για το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα 

Screenshot_20220511-135701_OneDrive.jpg

Αααααα τελειααααα είσαι και επίσημα ΕΓΚΥΟΟΟΟΟΟΣ 😍😍😍😍😍 να παρεις τη γιατρο τηλ 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω πέσει στις παγίδες που λέει η @Raf123!! Μη το ένα, μη το άλλο, μην κάνεις δίαιτα στο 2ο μισό του μήνα, όχι έντονη γυμναστική.. Κουράζει! Ζω σαν έγκυος, ενω δεν είμαι! Αλλά όταν δεν έρχεται και το μπεμπέ λες να βοηθήσω κάπως παραπάνω! Κι εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κακό στο μωρό..! Ούτε και να επηρεάσει αρνητικα μια σύλληψη το τζελ. 

@Antonia2 κι εγώ είχα διαβάσει γι αυτή την ενδοκρινολογο και είχα πάθει σοκ! Χαχαχ.. ενταξει μην τρελαθουμε κι έτσι! Το μόνο που θα καταφερουμε ειναι να αγχωνομαστε επιπλέον! Εγώ είμαι στην 9η ημέρα του κύκλου μου, οπότε έχω μπροστά μου καιρό ακόμα.. 

καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!!!!! ❤️ have fun!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αααααα τελειααααα είσαι και επίσημα ΕΓΚΥΟΟΟΟΟΟΣ 😍😍😍😍😍 να παρεις τη γιατρο τηλ 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ❤️❤️❤️

ευχαριστωωωω.. ναι να την παρω απογευμα γιατι νομιζω τωρα μπορει να εχει και διαλειμμα αλλα θα στειλω τα αποτελεσματα και στο viber της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα 

Screenshot_20220511-135701_OneDrive.jpg

Τελειααααααααααααα!!!!!!!!!!! Συγχαρητηριααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰❤️❤️❤️❤️ Αχ ποση συγκινηση!!!!!!!!!!! Καλούς διπλασιασμους Ναντια μου!!!!!!!! Με το καλό να έρθει το μωρακι σας!!!!!!!!🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

ευχαριστωωωω.. ναι να την παρω απογευμα γιατι νομιζω τωρα μπορει να εχει και διαλειμμα αλλα θα στειλω τα αποτελεσματα και στο viber της

Θα ξανά κανεις κ 2η; Ή ότι σου πει;;; Μπράβο ξανά!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ευχαριστωωωω.. ναι να την παρω απογευμα γιατι νομιζω τωρα μπορει να εχει και διαλειμμα αλλα θα στειλω τα αποτελεσματα και στο viber της

Μπράβο μπραβο τέλεια. Να πάρεις ναι την γιατρο μην το αφήνεις. Να βοηθήσεις το σπορακι σου τώρα που είναι αρχή. 

Συγχαρητήρια με το καλό όλα 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stemi είπε:

oh yeah! 4 weeks pregnant women :) 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Τελειααααααααααααα!!!!!!!!!!! Συγχαρητηριααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰❤️❤️❤️❤️ Αχ ποση συγκινηση!!!!!!!!!!! Καλούς διπλασιασμους Ναντια μου!!!!!!!! Με το καλό να έρθει το μωρακι σας!!!!!!!!🙏❤️👶

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο μπραβο τέλεια. Να πάρεις ναι την γιατρο μην το αφήνεις. Να βοηθήσεις το σπορακι σου τώρα που είναι αρχή. 

Συγχαρητήρια με το καλό όλα 😍😍😍

ευχαριστω πολυ κοριτσια μου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα ξανά κανεις κ 2η; Ή ότι σου πει;;; Μπράβο ξανά!!! ❤️❤️❤️ 

μου απαντησε αμεσως στο μηνυμα.. θα αρχισω αμεσα ενεσεις.. θα μου τις γραψει τωρα.. 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μου απαντησε αμεσως στο μηνυμα.. θα αρχισω αμεσα ενεσεις.. θα μου τις γραψει τωρα.. 💖💖

μπραβο Ναντια! ειναι εξαιρετική η τιμή της χοριακής σου! Εγώ φαντάσου ειχα 124 την αντίστοιχη ημέρα!

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μου απαντησε αμεσως στο μηνυμα.. θα αρχισω αμεσα ενεσεις.. θα μου τις γραψει τωρα.. 💖💖

Αχ τι τελεια!!!! ποτε λεγαμε οτι περιμενεις περιοδο και εχεις συμπτωματα και τωρα πεταμε απο χαρα!!!!!!!

Αχ η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου.....🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τι τελεια!!!! ποτε λεγαμε οτι περιμενεις περιοδο και εχεις συμπτωματα και τωρα πεταμε απο χαρα!!!!!!!

Αχ η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου.....🙏🙏🙏

σημερα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...