Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. βλέπετε και εσείς 2η γραμμή η βλέπω φαντάσματα;  αύριο δεν περιμένω περίοδο 

received_3246076828972298.jpeg

Θα τρελαθώ......🥰🥰🥰 

Άντε ρε κορίτσι μου συγχαρητήρια η πίστη σου σε βοήθησε.

Δοξασμένο το όνομα της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου μας.

Πόσο ολοφάνερη είναι!!! Σε βοήθησε αγάπη μου τελικά.

Άντε θα περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα σου...εύχομαι μια τεράστια χοριακη.

Τι χαρά είναι αυτή θεέ μου.

Άντε να βοηθήσει κ εμάς η χάρη της να μας δώσει αυτό που επιθυμούμε.

Με έχει βοηθήσει σε ότι της έχω ζητήσει 

Πιστεύω ότι θα το κάνει κ αυτό!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Θα τρελαθώ......🥰🥰🥰 

Άντε ρε κορίτσι μου συγχαρητήρια η πίστη σου σε βοήθησε.

Δοξασμένο το όνομα της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου μας.

Πόσο ολοφάνερη είναι!!! Σε βοήθησε αγάπη μου τελικά.

Άντε θα περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα σου...εύχομαι μια τεράστια χοριακη.

Τι χαρά είναι αυτή θεέ μου.

Άντε να βοηθήσει κ εμάς η χάρη της να μας δώσει αυτό που επιθυμούμε.

Με έχει βοηθήσει σε ότι της έχω ζητήσει 

Πιστεύω ότι θα το κάνει κ αυτό!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️❤️

Ακόμα δεν το εχω πιστέψει.. αύριο κανονικά θα ερχόταν η ακατανομαστη αρα ουτε καθυστέρηση δεν έχω ακόμα

Να είσαι σίγουρη ότι θα σε βοηθήσει η αγια ειρηνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Το ξέρεις ότι η Παναγία η τσαμπικα που βοηθάει τα ζευγάρια να αποκτήσουν μωρκ είναι η Παναγία του κυκκου; να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά..  

Και εγώ πίνω ασπιρίνη από όταν αρχίσαμε προσπάθεια.. μου είπε θα βάζω και ενέσεις.. είχες καθυστέρηση εσυ; εγω  δεν έχω ακόμα γιαυτο δεν πήρα την γιατρό μου τηλ ακόμα..  πέμπτη θα την πάρω οπωσδήποτε γιατί θα πρέπει να αρχίσω ενέσεις.. ειμαι 38 χρ και λόγο ηλικίας αλλά και 2 αποβολων μου είπε θα βάζω προληπτικά γιατί δείχνει να έχω κάποιο είδος θρομβοφιλιας

Τη βοήθεια Της να έχουμε όλες! Σήμερα είμαι 14η μέρα μετά την ωορρηξια. Και συνήθως μου έρχεται περίοδος τη 13η μέρα (χθες δηλαδή). Άρα έχω 1 μέρα καθυστέρηση μάλλον. Είμαι 34 χρόνων, προσπαθούμε από το Δεκέμβρη του 2020, με μια συλληψη τον Ιούλιο του 2021.. Έχω και θυρεοειδή από πολύ παλιά, και είχε ξερυθμιστει περσυ και το φτιάχνουμε με τον ενδοκρινολογο. Προληπτικά μάλλον μου την έδωσε και μένα την ασπιρίνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stemi είπε:

Τη βοήθεια Της να έχουμε όλες! Σήμερα είμαι 14η μέρα μετά την ωορρηξια. Και συνήθως μου έρχεται περίοδος τη 13η μέρα (χθες δηλαδή). Άρα έχω 1 μέρα καθυστέρηση μάλλον. Είμαι 34 χρόνων, προσπαθούμε από το Δεκέμβρη του 2020, με μια συλληψη τον Ιούλιο του 2021.. Έχω και θυρεοειδή από πολύ παλιά, και είχε ξερυθμιστει περσυ και το φτιάχνουμε με τον ενδοκρινολογο. Προληπτικά μάλλον μου την έδωσε και μένα την ασπιρίνη.. 

Μάλλον και καλύτερα.που στα εδωσε.. καλό κάνει μου ειπα η γιατρός μου κακό δεν κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ρε αγάπη μου δεν τα κάνουμε αυτά χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχα μου κάνει πέρα από τα έξοδα ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. βλέπετε και εσείς 2η γραμμή η βλέπω φαντάσματα;  αύριο δεν περιμένω περίοδο 

received_3246076828972298.jpeg

Καλέ τι φαντάσματα η γραμμή φαίνεται πεντακάθαρα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stemi είπε:

Λοιπόν κορίτσια κλαιω από την πολλή χαρά μες το γραφείο, στη δουλειά.... θα τρελαθώ Παναγία μου! Λοιπόν να σας τα πω από την αρχή. Πήγα στη γιατρό, μου άρεσε, ήταν πολύ καλή, ένιωσα εμπιστοσύνη. Αρχικά της έιπα γιατί είμαι εκεί και το ιστορικό μου, κάναμε υπέρηχο και όπως ήταν αναμενόμενο για 14 μέρες μετά την ωορρηξία, δεν φάνηκε τίποτα. Τη ρώτησα αν είναι παχύ το ενδομήτριο και μου είπε δεν είναι πολύ παχύ... αλλά δεν ανησυχεί γιατί μεγαλώνει αυτό. Μου έγραψε να κάνω ανάλυση χοριακη και προγεστερόνη σήμερα και πάλι χοριακή σε 48 ώρες. Μου έγραψε να πίνω προγεστερόνη, ασπιρίνη, κορτιζόνη (αυτό δεν ξέρω γιατί) και το inofolic combi. Μου είπε μόλις βγει το αποτέλεσμα της χοριακής και επιβεβαιωθεί η κύηση να τα ξεκινήσω, για να βοηθήσουμε την κατάσταση, ότι και να συμβαίνει. Ε λοιπόν, μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής! 550! και προγεστερόνη 55. Πολύ καλά είναι, ε? Τι λέτε? Η Παναγία έκανε το θαύμα της, βοήθησε και θα βοηθήσει να πανε όλα καλά! Πριν λίγο καιρό επισκεφθήκαμε το μοναστήρι της Παναγίας στον Κύκκο και είχαμε προσευχηθεί μαζί με το σύζυγο για παιδάκι και να το βαφτίσουμε εκεί!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να π α νε όλα υπεροχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ευάγγελοςτ :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

HHopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Froufro:ΓΕΝΝΗΣΕ:18/01/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:16/03/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:29/05

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:02/06

Lacostaki29/05                           

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:20/05

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

 

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:10/05 

Lacostaki:07/05                                 

Ntinaki83:?

misofeggaro:?

Heart:?

Antonia2:?

Sany:20/05

Melikara86:?

Όλο και μικραίνει αυτή η λίστα! ❤️

Βάλε με καλό μου 22/05

Εσυ αδιαθετησες;; 

@ΜαρίαΔημήτρηςεσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα μου κάνει πέρα από τα έξοδα ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ χαχαχαχα 

Λεπτομέρειες.. το νινί θέλει βολτούλα 🤣🤣🤣🤣

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλέ τι φαντάσματα η γραμμή φαίνεται πεντακάθαρα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια!!!

Ευχαριστώ πολύ ❤️ αν σου πω ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω δεν  το έχει καταλάβει ουτε ο άντρας μου ότι είμαι έγκυος.. νσ μου πείτε ακόμα δεν το κατάλαβα εγώ..  βλέπω συνέχεια το τεστ και λέω όντως;  μήπως κάνει λάθος ή λωρίδα;  συνήθως κάμω από τα αλλσ τα τεστ ...τεσπα .. στο θέμα μας..  μπαίνω σπίτι και ουτε γειά δεν μου είπε..  με ρωτάει χωρίς τακτ σου ηρθε; ποιο πράγμα του λέω.. που να καταλάβω η κακόμοιρα και εγώ ... η περίοδος μου λέει..  ααα αυτή δεν θα έρθει του λέω 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όλο και μικραίνει αυτή η λίστα! ❤️

Βάλε με καλό μου 22/05

Εσυ αδιαθετησες;; 

@ΜαρίαΔημήτρηςεσύ;; 

Εγώ είμαι 2/6 η επόμενη, αλλά έτσι όπως έγινε ο κύκλος μου ούτε ξέρω αν θα έρθει στις 26 μέρες ή πάλι στις 23. 

Εγώ απλά θα τα παρατήσω χωρίς συγκεκριμένες προσπάθειες και αν θέλει θα έρθει.

Κουράστηκα ειλικρινά. Πιέζονται και με την δουλειά και δεν μπορώ άλλονα σκέφτομαι και το θέμα πότε θα έρθει το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ είμαι 2/6 η επόμενη, αλλά έτσι όπως έγινε ο κύκλος μου ούτε ξέρω αν θα έρθει στις 26 μέρες ή πάλι στις 23. 

Εγώ απλά θα τα παρατήσω χωρίς συγκεκριμένες προσπάθειες και αν θέλει θα έρθει.

Κουράστηκα ειλικρινά. Πιέζονται και με την δουλειά και δεν μπορώ άλλονα σκέφτομαι και το θέμα πότε θα έρθει το μωρό.

Να δεις που θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.. και εμείς αυτό το μήνα ειμασταν πιο ξεκούραστοι και χαλαροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Λεπτομέρειες.. το νινί θέλει βολτούλα 🤣🤣🤣🤣

Ευχαριστώ πολύ ❤️ αν σου πω ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει; 

Μπράβο φιλενάδα!! Το περίμενα ότι ήσουν κοντά!!! Χίλια μπράβο!! Τώρα να γίνουν όλα με το καλό!

Γεια σας κορίτσια!! Είχα καιρό να μπω. Εδώ λιώνουμε big time με το σπίτι και τις έννοιες για τα οικονομικά!! Και χάρηκα πολύ που διάβασα και τα νέα σου @Nandia-!!

@misofeggaro Όντως μικραίνει πολύ η λίστα! Ελπίζω ότι πλησιάζουμε κι εμείς!! Εμένα βάλτε με κορίτσια 24/5. Για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όλο και μικραίνει αυτή η λίστα! ❤️

Βάλε με καλό μου 22/05

Εσυ αδιαθετησες;; 

@ΜαρίαΔημήτρηςεσύ;; 

Εγώ ναι από τις 5 του μήνα σήμερα μπήκα και στις γόνιμες από δω και πέρα αρχίζουμε δυναμικά ή θα έρθει φυσιολογικά μέχρι το καλοκαίρι (πράγμα που πλέον δεν το πιστεύω) ή από Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική πάντως πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα να είμαι έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; 

Εγώ πριν λίγο με έπιασε έντονος πόνος περιόδου και πήγα τουαλέτα κ στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ στο χαρτί ενώ πριν είχα δει λευκά στο εσώρουχο κ διάφανα στο σκούπισμα...τι γίνεται ρε κορίτσια μου;; Τι να είναι πάλι αυτό;;; Να πήρε απόφαση να με επισκεφτεί η περίοδος;;; 

Εγώ πάντα έβγαζα καφέ ή αμέσως αίμα!!! 

Είμαι λίγο τρομαγμένη!!! Δώστε μου τα φώτα σας 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; 

Εγώ πριν λίγο με έπιασε έντονος πόνος περιόδου και πήγα τουαλέτα κ στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ στο χαρτί ενώ πριν είχα δει λευκά στο εσώρουχο κ διάφανα στο σκούπισμα...τι γίνεται ρε κορίτσια μου;; Τι να είναι πάλι αυτό;;; Να πήρε απόφαση να με επισκεφτεί η περίοδος;;; 

Εγώ πάντα έβγαζα καφέ ή αμέσως αίμα!!! 

Είμαι λίγο τρομαγμένη!!! Δώστε μου τα φώτα σας 😢😢😢

Κορίτσι λογικά είναι υγρά περιόδου. Και εγώ αυτό το μήνα είχα πόνο περιόδου με λευκά και διάφανα υγρά και την άλλη μέρα κατέβηκε αίμα. Εγώ καφέ έχω να δω σαν προερτια περιόδου πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη. 

Σε ποια μέρα είσαι τώρα? Έχει πέρασε το 10 ήμερο που σου είχε πει ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσι λογικά είναι υγρά περιόδου. Και εγώ αυτό το μήνα είχα πόνο περιόδου με λευκά και διάφανα υγρά και την άλλη μέρα κατέβηκε αίμα. Εγώ καφέ έχω να δω σαν προερτια περιόδου πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη. 

Σε ποια μέρα είσαι τώρα? Έχει πέρασε το 10 ήμερο που σου είχε πει ο γιατρός?

Σήμερα είμαι 12η μέρα αφότου πήγα στον γιατρό.   Και 59η μέρα κύκλου.... Μου έχει γράψει την χοριακη ο γιατρός σήμερα.

Αν μέχρι αύριο το πρωί δεν κατέβει αίμα θα πάω το πρωί για την χοριακη να δω τι γίνεται να ηρεμήσω τουλάχιστον μήπως μου δώσει κανένα χάπι να έρθει κανονικά η περίοδος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σήμερα είμαι 12η μέρα αφότου πήγα στον γιατρό.   Και 59η μέρα κύκλου.... Μου έχει γράψει την χοριακη ο γιατρός σήμερα.

Αν μέχρι αύριο το πρωί δεν κατέβει αίμα θα πάω το πρωί για την χοριακη να δω τι γίνεται να ηρεμήσω τουλάχιστον μήπως μου δώσει κανένα χάπι να έρθει κανονικά η περίοδος!!!! 

Σου εύχομαι να μην έρθει και να κανεις την χοριακή και να είναι θετική και το τεστ απλά να μην έδειξε λόγω καθυστερημένης σύλληψης.

Και να έρθει όμως μην τα παρατήσεις. Απλά αφησου ελεύθερη και μην το σκέφτεσαι, εγώ πλέον αυτό είπα ότι αν θέλει θα έρθει.

Εμείς πάντως είμαστε το άκρο με τις περιόδους μας. Εσύ μεγάλους κύκλους και ένα όσο πάει και μικραίνει. Τώρα πήγα στις 23 μέρες. Ελπίζω να επανέλθω γιατί δεν παλεύεται και ο τόσο μικρός κύκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Σου εύχομαι να μην έρθει και να κανεις την χοριακή και να είναι θετική και το τεστ απλά να μην έδειξε λόγω καθυστερημένης σύλληψης.

Και να έρθει όμως μην τα παρατήσεις. Απλά αφησου ελεύθερη και μην το σκέφτεσαι, εγώ πλέον αυτό είπα ότι αν θέλει θα έρθει.

Εμείς πάντως είμαστε το άκρο με τις περιόδους μας. Εσύ μεγάλους κύκλους και ένα όσο πάει και μικραίνει. Τώρα πήγα στις 23 μέρες. Ελπίζω να επανέλθω γιατί δεν παλεύεται και ο τόσο μικρός κύκλος.

Μακάρι...αν κ νομίζω ότι μάλλον είναι περίοδος... μακάρι να μην είναι αλλά.... Τουλάχιστον μετά θα πάω να ψάξω να ρυθμίσω τον κύκλο μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Μπράβο φιλενάδα!! Το περίμενα ότι ήσουν κοντά!!! Χίλια μπράβο!! Τώρα να γίνουν όλα με το καλό!

Γεια σας κορίτσια!! Είχα καιρό να μπω. Εδώ λιώνουμε big time με το σπίτι και τις έννοιες για τα οικονομικά!! Και χάρηκα πολύ που διάβασα και τα νέα σου @Nandia-!!

@misofeggaro Όντως μικραίνει πολύ η λίστα! Ελπίζω ότι πλησιάζουμε κι εμείς!! Εμένα βάλτε με κορίτσια 24/5. Για να δούμε.. 

 

Καλημέρα.. σε ευχαριστώ πολύ... εύχομαι σύντομα να έχεις και εσύ θετικό τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Καλημέρα Ναντια μου!! Αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης; Νομίζω θα ήταν καλύτερα να κανεις μια χοριακη κ να την παρεις τηλ γιατί αν κάτι δεν πάει καλά να σε βοηθήσει από την αρχή!! Ελπίζω τα τεστ να είναι χαλασμένα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
    • Ούτε εγώ κορίτσι μου..δεν έχω ασχοληθεί καθόλου 
    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...