Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Έχω στο σαλόνι μου αυτο:16527015254732774315111905117702.thumb.jpg.10edc71c2a49125596ad1c3c0523028d.jpg

Ποσό λυπηρό είναι…δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες αλλά το κοιτάζω κ δακρύζω 😢🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ!

Με τον σύζυγό προσπαθούμε για μωράκι ,είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη κ δεν άντεξα κ έκανα ένα τεστ της hometest,βγήκε αρνητικό,ξέρετε αν είναι έγκυρα;έχει συμβεί σε κάποια να βγει τελικά θετικό μετά την καθυστέρηση;

Σας ευχαριστω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Έχω στο σαλόνι μου αυτο:16527015254732774315111905117702.thumb.jpg.10edc71c2a49125596ad1c3c0523028d.jpg

:( Και η μαμά μου και τα πεθερικά μου πρόσφυγες, 14.8.1974 φύγανε απ' τα χωριά τους. Πολύ δύσκολη η προσφυγιά κι ο πόλεμος! Εύχομαι να μην το ζήσουμε ποτέ, κανένας! και να βρεθεί μια λύση για το νησί μας, να υπάρξει ειρήνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα κορααασιαααα ομορφααααα !! Καλή εβδομάδα να έχουμε, με δύναμη και κουράγιο ! 
 

διαβαζω τα νεακια σας, απλώς δουλεύω τόσο που όχι προσπάθειες για παιδί ούτε αυνανισμό δν εχω κουράγιο να κάνω 🤣🤣🤣

52 μέρα εγώ με περίοδο και Τέταρτη  μερα σήμερα παίρνω τα duphaston προκαλούν πολύ αναγούλα αλλά αφού πρέπει για να φέρουμε την κυρία π έχασε τον δρόμο της (περίοδος ) ας το κάνουμε ! Η χοριακη βγήκε 0,2 αποκλείσαμε το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης και τα ξεκίνησα ! 
 

στο μεταξύ από προχθές θέλω να σας γράψω για τη Βανδή αλλά όλο κάποιο από τα τρία τηλέφωνα χτυπάει κ δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω. 
 

κοριτσια, αφού εμεινε η Βανδή στα 51 έγκυος χωρίς εξωσωματική, μπορούμε και εμείς όλες ! 😈😈😈🤣🤣🤣
 

 

Τώρα αλήθεια είναι όντως έγκυος ή είναι ράδιο αρβύλα;; γιατί το site από το οποίο βγήκε η φήμη πριν λίγο καιρό επέμενε για την Μενεγακη ή όποια δεν ήταν εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Έχω στο σαλόνι μου αυτο:16527015254732774315111905117702.thumb.jpg.10edc71c2a49125596ad1c3c0523028d.jpg

Την μέρα της 2ης εισβολής.. και εμένα ημικατεχομενο είναι το χωριό μου.. να βλέπεις τα φώτα το βράδυ προς τα Βόρεια και να ξέρεις ότι δεν μπορείς να πας κσι να βλέπεις κάθε μέρα αυτό το έκτρωμα👇

20200131_173525.jpg

FB_IMG_1605429780372.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ έτρεχα τον μικρό μου στο νοσοκομείο, τον χτύπησαν με δύναμη στην κοιλιά και ποναγε πολύ και με πήραν από το σχολείο να τον πάρω. Ευτυχώς όλα καλά αλλά θα τον παρακολουθώ μην κάνει εμετό και χρειαστεί να μπει μέσα. 

@marinamanoulitsa εγώ περίμενω από 29/5-2/6. Ανάλογα με ποιο κύκλο θα θελήσει να έρθει αυτή τη φορά 🤣🤣🤣 Έχει δική της προσωπικότητα η περίοδος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό λυπηρό είναι…δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες αλλά το κοιτάζω κ δακρύζω 😢🙁

Νομίζω είναι γιατί το ζούμε κάθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@SUNY κορίτσι μου, μην απογοητευεσαι, ειπαμε εμεις μαζι θα το πιάσουμε το σποράκι! 

έτσι μου λεει το ενστικτο και δεν πεφτει εξω. 

 

@Antonia2 καλά χαρά στο κουράγιο σου. Θα την είχα καρυδώσει, πρώτα αυτή για το θράσσος της μετά τον γιο που της επέτρεψε να τα κάνει. Ευτυχώς Παναγία μου η δικιά μου δεν ανακατεύεται σε τίποτα γενικά μακριά και αγαπημένες. :P την είχε ενημερώσει από νωρίς ο γιος της για τι τσαμπουκαλού και γλωσσού νύφη πρόκειται μάλλον. Τους έχω τεράστια εκτίμηση και στους δυο για τον άνδρα μου που τον μεγάλωσαν σωστό και με αρχές μέχρι εκεί. μπράβο για την υπομονή που έχεις πάντως σας καμαρώνω εσάς. 

 

@Nandia- βρε συ δε λέμε κάτι κακό εννοείται όποια θέλει να κάνει παιδιά ποιος τι κακό είπε; Ισα ισα που εγω βλέπω το θετικό ότι δίνει ελπίδες σε όλες αυτό!

 

@Lacostaki  α δεν ξέρω αν είναι ψευδή νέα τα είδε στα σόσιαλ και έτρεξα να σας το πω να πάρουμε όλες κουράγια  :P  μακάρι να ισχύει φαίνονται πολύ ερωτευμένο ζευγάρι.

 

 

Κορίτσια αυτά τα χαπάκια πάντως μου έχουν προκαλέσει τεράστια αναγούλα και διάρροια. (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες) αλλά είμαι στο γραφείο από τις 8 και έχω κατέβει 5 φορές στο μπάνιο. τραγικό. πήρα τον ιατρό μου λέει καμία φορά έχουν παρενέργειες. 

Παρίγγειλα σήμερα λυγαριά της lamberts, φυτικά είναι μου τα έχουν πει χρόνια τώρα. 'Επαιρνε καμία; (Για τη δυσμηνόρροια, τους πόνους στην περίοδο, τις ωοθήκες, και να σταθεροποιήσει 

τον κύκλο). Θα ρωτήσω και τον ιατρό που μου είπε να κόψω τα ινοφέρ μήπως πιω αυτά. Έψαξα σε όλες τις γλώσσες π μιλάω κριτικές, καλά πράγματα λένε.. Κακό δεν κάνουν είπα κ εγώ και παρίγγειλα εκεί με τις οδοντόπαστες που παραγγέλνω απο το ιντερνετ χαχα 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ έτρεχα τον μικρό μου στο νοσοκομείο, τον χτύπησαν με δύναμη στην κοιλιά και ποναγε πολύ και με πήραν από το σχολείο να τον πάρω. Ευτυχώς όλα καλά αλλά θα τον παρακολουθώ μην κάνει εμετό και χρειαστεί να μπει μέσα. 

@marinamanoulitsa εγώ περίμενω από 29/5-2/6. Ανάλογα με ποιο κύκλο θα θελήσει να έρθει αυτή τη φορά 🤣🤣🤣 Έχει δική της προσωπικότητα η περίοδος μου.

Μου άρεσε που έχει δική της προσωπικότητα😂😂😂😂😂😂

Περαστικά στον μικρό..  εύχομαι να μην χρειαστεί τίποτα άλλο 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Νομίζω είναι γιατί το ζούμε κάθε μερα

Κ εμένα το χωριό μου είναι ημηκατεχομενο κ εμεις βλέπουμε το Βαρωσι! Εντάξει εν λυπηρό! Απλά είμαστε κ εμεις πολλά τραγικοί και συνένοχοι που πάμε και ψωνίζουμε από την άλλη πλευρά…προσπαθω να μπω στη θέση του αλλου που το καμνει για να μεν κατηγορήσω αλλά καποιες φορες δεν μπορώ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@SUNY κορίτσι μου, μην απογοητευεσαι, ειπαμε εμεις μαζι θα το πιάσουμε το σποράκι! 

έτσι μου λεει το ενστικτο και δεν πεφτει εξω. 

 

@Antonia2 καλά χαρά στο κουράγιο σου. Θα την είχα καρυδώσει, πρώτα αυτή για το θράσσος της μετά τον γιο που της επέτρεψε να τα κάνει. Ευτυχώς Παναγία μου η δικιά μου δεν ανακατεύεται σε τίποτα γενικά μακριά και αγαπημένες. :P την είχε ενημερώσει από νωρίς ο γιος της για τι τσαμπουκαλού και γλωσσού νύφη πρόκειται μάλλον. Τους έχω τεράστια εκτίμηση και στους δυο για τον άνδρα μου που τον μεγάλωσαν σωστό και με αρχές μέχρι εκεί. μπράβο για την υπομονή που έχεις πάντως σας καμαρώνω εσάς. 

 

@Nandia- βρε συ δε λέμε κάτι κακό εννοείται όποια θέλει να κάνει παιδιά ποιος τι κακό είπε; Ισα ισα που εγω βλέπω το θετικό ότι δίνει ελπίδες σε όλες αυτό!

 

@Lacostaki  α δεν ξέρω αν είναι ψευδή νέα τα είδε στα σόσιαλ και έτρεξα να σας το πω να πάρουμε όλες κουράγια  :P  μακάρι να ισχύει φαίνονται πολύ ερωτευμένο ζευγάρι.

 

 

Κορίτσια αυτά τα χαπάκια πάντως μου έχουν προκαλέσει τεράστια αναγούλα και διάρροια. (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες) αλλά είμαι στο γραφείο από τις 8 και έχω κατέβει 5 φορές στο μπάνιο. τραγικό. πήρα τον ιατρό μου λέει καμία φορά έχουν παρενέργειες. 

Παρίγγειλα σήμερα λυγαριά της lamberts, φυτικά είναι μου τα έχουν πει χρόνια τώρα. 'Επαιρνε καμία; (Για τη δυσμηνόρροια, τους πόνους στην περίοδο, τις ωοθήκες, και να σταθεροποιήσει 

τον κύκλο). Θα ρωτήσω και τον ιατρό που μου είπε να κόψω τα ινοφέρ μήπως πιω αυτά. Έψαξα σε όλες τις γλώσσες π μιλάω κριτικές, καλά πράγματα λένε.. Κακό δεν κάνουν είπα κ εγώ και παρίγγειλα εκεί με τις οδοντόπαστες που παραγγέλνω απο το ιντερνετ χαχα 

 

 

 

 

 

 

Α όχι συγνώμη δεν έλεγα για σένα.. απλά αυτές τις μέρες είδα πολλά άσχημα σχόλια και απλά είπα αυτά που σκεφτόμουν εδώ επί της ευκαιρίας γιατί ξέρω ότι δεν θα παρεξηγηθώ και μάλλον φάνηκε ότι το ειπα για σας.. απολογούμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα το χωριό μου είναι ημηκατεχομενο κ εμεις βλέπουμε το Βαρωσι! Εντάξει εν λυπηρό! Απλά είμαστε κ εμεις πολλά τραγικοί και συνένοχοι που πάμε και ψωνίζουμε από την άλλη πλευρά…προσπαθω να μπω στη θέση του αλλου που το καμνει για να μεν κατηγορήσω αλλά καποιες φορες δεν μπορώ…

Εγω δεν πάτησα ουτε μισή φορά..  δεν δέχομαι να δείξω ταυτότητα για να πάω στον τόπο μου.. στο μόνο που μπορώ να δικαιολογήσω είναι οικογένειες με μεγάλο οικονομικό πρόβλημα.. είναι πανάκριβα στις ελεύθερες περιοχές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω δεν πάτησα ουτε μισή φορά..  δεν δέχομαι να δείξω ταυτότητα για να πάω στον τόπο μου.. στο μόνο που μπορώ να δικαιολογήσω είναι οικογένειες με μεγάλο οικονομικό πρόβλημα.. είναι πανάκριβα στις ελεύθερες περιοχές 

Ούτε εμεις επιαμε νομίζω 1-2 φορες για να δούμε το σπίτι της μαμας μου όταν άνοιξαν όταν ήμουν δημοτικό! Μόνο για τούτη τη περίπτωση μπορώ να μπω στη θέση τους! Ούτε εμεις είμαστε πλούσιοι αλλά δεν θα πήγαινα ουτε για το πιο φτηνο πραγμα που έχουν! Είμαι πολλά φανατική και δεν θέλω να συζητώ γιατί γίνομαι πολλά σπαστική 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Α όχι συγνώμη δεν έλεγα για σένα.. απλά αυτές τις μέρες είδα πολλά άσχημα σχόλια και απλά είπα αυτά που σκεφτόμουν εδώ επί της ευκαιρίας γιατί ξέρω ότι δεν θα παρεξηγηθώ και μάλλον φάνηκε ότι το ειπα για σας.. απολογούμαι 

Καμία παρεξήγηση καλή μου, απλά σημειώνω πως εγώ μόνο ως θετικό παράδειγμα την εκλαμβάνω αυτή την είδηση (εαν είναι αληθής).

Όσο για αυτά που είπες με τα κακεντρεχή σχόλια αποφευγω να τα διαβάζω να τα βλε΄πω γιατί και εγώ τσιτώνω! Σε καταλαβαίνω. Ο κόσμος δουλειά δεν έχει και μόνο να κράζει θέλει στα σόσιαλ,

να μας λείπουν! 

 

Εσυ ότι θέλεις  να μας λες το δικαιούσαι! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ούτε εμεις επιαμε νομίζω 1-2 φορες για να δούμε το σπίτι της μαμας μου όταν άνοιξαν όταν ήμουν δημοτικό! Μόνο για τούτη τη περίπτωση μπορώ να μπω στη θέση τους! Ούτε εμεις είμαστε πλούσιοι αλλά δεν θα πήγαινα ουτε για το πιο φτηνο πραγμα που έχουν! Είμαι πολλά φανατική και δεν θέλω να συζητώ γιατί γίνομαι πολλά σπαστική 🤣🤣

Και εγώ το ίδιο γιατί μπορεί να μην είμαι πρόσφυγας αλλά 48 χρόνια τους έχουμε δίπλα μας και οτσν ειμουν μικρή έμπαιναν στο χωριό και πείραζαν οχι ότι τώρα δεν μπαίνουν στις μαντρες αλλά είναι πιο ήρεμα τα πράγματα 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καμία παρεξήγηση καλή μου, απλά σημειώνω πως εγώ μόνο ως θετικό παράδειγμα την εκλαμβάνω αυτή την είδηση (εαν είναι αληθής).

Όσο για αυτά που είπες με τα κακεντρεχή σχόλια αποφευγω να τα διαβάζω να τα βλε΄πω γιατί και εγώ τσιτώνω! Σε καταλαβαίνω. Ο κόσμος δουλειά δεν έχει και μόνο να κράζει θέλει στα σόσιαλ,

να μας λείπουν! 

 

Εσυ ότι θέλεις  να μας λες το δικαιούσαι! ❤️ 

Εννοείται αν είναι έγκυος μόνο θετικό είναι και δεν θα ρωτήσει εμας κιολας .. δίνει ελπίδα σε πολλές γυναίκες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ δε το πιστεύω αυτό το νέο πάντως…☺️☺️ Αν είναι αλήθεια γερο να είναι το μωράκι αλλά δύσκολο να το πιστέψω χωρις εξωσωματική πραγματικά! Εκτός αν έγινε καταλαθος οπως μιας καθηγήτριας μου που στην εμμηνόπαυση βλέπεις δεν βλέπεις περίοδο κ έμεινε έτσι κατά τύχη…

Ούτε εγώ το πιστεύω για να πω την αλήθεια... Μακάρι αν το θέλουν να είναι αλήθεια και ναι δίνει κουράγιο αυτή η είδηση (αν ισχύει) αλλά από την άλλη είναι και λίγο για να εκνευριζεσε δεν ξέρω κορίτσια πόσο υπεράνω μπορείτε να είσαστε εσείς αλλά εγώ στη σκέψη ότι παλεύω 2μιση χρόνια και όπως δείχνει το πραγμα μόνο με εξωσωματική θα το πιάσω και η Βανδη το έπιασε στα 51 χωρίς εξωσωματική και σε λιγότερο από 1χρόνο σχέσης ε ναι νευριαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καταρχήν είναι 53 🤣🤣 απλα ξέρεις τι θυμώνω;  η γυναίκα δεν βγήκε να πει τπτ.. ουτε καν απάντησε σε όλο αυτό και πολλές έπεσα να την φάνε..  εγω δεν καταλαβαίνω γιατί έπεσαν πάνω στην γυναίκα.. ένας αντε μην πω δημοσιογράφος αποφάσισε να εκθεσει μια γυναίκα και να προκαλέσει με το να επισημάνει ότι δεν είναι με εξωσωματική.. στην τελική κσι αλήθεια νσ είμαι τι λόγος σου πέφτει και βγαίνεις και γράφεις; αν θέλει παιδί είναι δικαίωμα της.. εσένα ή εμας θα ρωτησει; εγω παίρνω το θετικο.. τελικά όταν θέλει ο Θεός στέλνει παιδί και σε πιο μεγάλη ηλικια

Εννοείται ότι δεν θα μας δώσει αναφορά και αυτό που λέω πιο πάνω ότι νευριαζω δεν εννοώ με την Βανδη εννοώ με την τύχη... Αν και επιμένω ότι εγώ δεν το πιστεύω έχω διαβάσει τόσα κουλά από το συγκεκριμένο σαιτ που ότι και να γράψουν πλέον δεν εντυπωσιαζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Χαρμόσυνα τα νέα σας και ανεβαίνει κι η δική μου διαθεση!

Εγώ αναμένω να αδιαθετήσω το Σάββατο, όμως απο την προηγούμενη Παρασκευή άρχισαν οι πόνοι περιόδου. Πραγματικά άδικο αυτό, να έχω μόνο 1,5 εβδομάδα χωρίς περίοδο και πόνους πριν την περίοδο. Κι αυτή τη 1.5 εβδομάδα να μετράω τις επαφές και την ωορηξία 😔

Παρακολουθώ τα συμπτώματα πριν την ανακάλυψη της εγκυμοσύνης, αλλά ούτε τραβήγματα έχω, ούτε πόνους στο στήθος, ούτε αίμα εμφύτευσης... Κουβά πάλι αυτός ο μήνας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Antonia2αν έρθει και ανοίξει τις δικές μου ντουλάπες θα φρικάρει 🤣🤣🤣🤣🤣θα με αποκληρωνε... Γιατί δεν έχω χώρο πολύ και είμαστε 4 με τα μικρά και γίνεται ένας χαμός αχαχψαχαψα καλά ρε συ τι την νοιαζουν οι ντουλάπες;;; πότε δεν θα το κάνω αυτό... Έλεος τι με νοιάζει πως τα έχει η νύφη μου

Χαχαχαχα!!!!! Εγω τωρα που εχω χωρους τα εχω φοθλ οργανωμενα!!! Παντα μ αρεσε κ ξεμπλοκαρω οταν τα πραγματα ειναι "στη θεση τους"!! Απλα πτιν ειχαμε μια 3φυλλη, 1 συρταριερα κσι τα συρταρια του κρεβατιου για αποθηκευτικο χωρο!!! Τωρα χαμος!!!! 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Απορώ πως εσύ την άφησες να ανοίξει όλες τις ντουλάπες! Σε περίμενα πιο τσαούσα, να την έβαζες στη θέση της... 
Εμένα η πεθερά μου με αγαπούσε πολύ, ποτέ δεν με άφηνε να κάνω το παραμικρό. Βέβαια τότε δεν ήμουν γυναίκα του, ήμουν σχέση του γιου της. Όταν ήταν στα τελευταία της στο νοσοκομείο χρειάστηκε μέχρι και να την καθαρίσω γιατί είχε κάνει κ@κ@ πάνω της γιατί ήταν κυριακή και δεν υπήρχε κανεις. 

Ευτυχώς ήταν καλή και έξω καρδιά και τη θυμόμαστε με αγάπη. Ακόμα θυμάμαι το δυνατό της γέλιο και το πως με υποδεχόταν κάθε φορά που ερχόμουν σπίτι της.  Αν κάνω κόρη θα πάρει το όνομα της. ❤️

 

Κοριτσι μου απανταω επιλεκτικα... της τη δινει περισσοτερο που αδισφορω αλλα ρε κοριτσια δε μπορω να μην τα πω σ εσας!!!! Μας προσφερει πολυ γελιο!!!! Ειναι για γελια (κ για κλαματα)!!!!😂😂😂😂😂😂

Εγω ατυχησα στην πεθερα αλλα εχω σαν δευτετη μανα τη θεια του αντρα μου. Και οι 2 εινσι τελειες κ με λατρευουν αλλα ειδικα τη μια την εχω στην καρδια μου!!!!!! Σπ τους πιο γλυκους κ θετικους ανθρωπους που ξερω!!!!! Μονο καλο λογο λεει!!!!❤❤❤❤❤❤

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα η πεθερά μου με αγαπά πολύ! Πάντα λέει έχω δυο κόρες, μακάρι να έχω και ένα δεύτερο γιο! Θα μου τηλεφωνήσει να δει πως είμαι πως νιώθω τώρα αν θέλω βοήθεια με το φαγητό, όλο λέει του άντρα μου να με βοηθά στις δουλειες! Πολλες φορες ήρθε σπίτι κ ήταν άνω κάτω ποτέ δεν με έκρινε γιατί ξέρει πόσες ώρες λείπω από το σπίτι…θα μου πάρει κ δώρο όποτε έχω γενέθλια γιορτή αν κ εγώ της είπα δε θελω τίποτα…τώρα με την εγκυμοσύνη επειδή η πεθερά μου έχει κοιλια μ κανει μην αγοράσεις τίποτα σε ρούχα οτι θες έλα να παρεις από εμένα γιατί λόγο πένθους δε θα βάλει χρωμα φετος…

Εισαι πολυ τυχερη ραφαελα μου!!!!!🥰🥰🥰🥰❤❤❤ μακαρι να ηταν ετσι κι η δικη μου πεθερα....

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Μόλις τώρα έκλεισα ραντεβού για την παρασκευή.. δεν πήγα..  δεν νοιώθω έτοιμη.. σταμάτησαν τα καφέ αλλά θέλω να μείνω ακόμα λίγο σπιτι

 

Κατάλαβα.. σαν τα πρώην πεθερικα μου.. φόρτωσαν τα 2 αδέλφια του πρώην με χρέη.. ο πρώην γλίτωσε γιατι ητσν μικρός και μετά αρραβωνιαστηκαμε και κάναμε δάνειο για το σπίτι μας.. βέβαια ζήτησε το οικόπεδο που θα μου έδινε ο πατέρας μοθ να περάσει μισο μισο με τον πρώην αλλά δεν ήξεραν με τι καριολα εμπλεξαν αν και 20 χρ τότε.. λέω στον πρώην θες να περάσει και στο όνομα σου; γιατι αν θες τραβά στους δικούς σου εγω δεν θα σου γράψω το μισο μου οικόπεδο.. δεν ήθελε όμως.. πήγα με τον πατέρα μου κσι το μεταβιβασαμε χωρίς να πούμε κάτι και οταν το έμαθαν δεν τους άρεσε.. εμενα γελούσαν καξ τα μουστάκια μου.. πήρα δάνειο και αγόρασα αυτοκίνητο.. μου λένε να το βάλεις στο όνομα του δώρου (ο πρώην μου) για να μην πληρώνεις πολύ ακριβή ασφαλείας και τους λέω αφου θα είμαι στην ασφαλείας αρα πάλι θα πληρώνω αλλά οκ αν θέλετε να το βάλει στο όνομα του αλλα θα πάρει και το δάνειο στο όνομα του..δεν θα πληρώνω εγώ  δόση και να είναι στο όνομα του γιου σας.. μάντεψε τι εγινε😁😁😁

Εισαι θεα!!!!!!! Respect!!!!💘🌹💋🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εγω εύχομαι να μην γίνω τέτοια πεθερά και προσπαθώ να μην κάνω τους γιους μου μαμακιδες.. ο μεγάλος έχει (ταχα) σχέση με μια κοπέλα.. εγω το κατάλαβα γιατί όλο μνμ άκουγα και τον Πειραζα ποια είναι κτλ και μου λέει καλά την λένε τάδε μένει εκεί και είμαστε μαζί από το καλοκαίρι αλλά μην με ρωτήσεις τίποτα άλλο δεν θα σου πω.. του λέω δεν θα σε ρωτούσα αλλά και να σε ρωτούσα κάτι πιο προσωπικό νσ μου πεις παράτα μας ρε μάνα που θα σου πω καθ τα άκρως προσωπικά μας.. και δεν θα εκθέσεις ποτε την κοπέλα.. δεν θα λες ουτε στους κολλητούς σου τι κάνεις με την οποία κοπέλα.. να σέβεσαι πρώτα τον εαυτό σου και μετά την κοπέλα σου.. επίσης μην τολμήσεις να κάνεις κάτι που δεν θέλει αλλα επίσης ούτε εσύ αν δεν θες να κάνεις κάτι να μην το κάνεις.. να σκεφτεσαι πάντα αν είχες αδελφή θα σου άρεσε κάποιος νσ την εκθέσει; 

Εσενα οι γιοι σου θα ειναι ΚΥΡΙΟΙ!!!! Δεν αμφιβαλλω γι αυτο....! Απλα η απορια μου ειναι οτι κ οι κακιες πεθερες καποτε ηταν νυφες.... δν θα επρεπε να μας βλεπουν σαν παιδια τους;;

θα μου πεις η κακια δν παει με την ηλικια....

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμένα πάντως εχτές την άκουσα να λέει στον άντρα της: "τι ξεφυσας αγάπη μου; μήπως επειδή με αγνοείς διαρκώς νομίζεις ότι μετατράπηκα σε κουνούπι και φυσά φυσά θα βγω πιο εύκολα από το παράθυρο του αυτοκινήτου να ησυχάσεις;"... Κορίτσια εκεί κατάλαβα τι πληρώνουμε με τον σύζυγο...την παντελή αδιαφορία του πεθερού!!!... δεν την άφησε να δουλέψει, μια ζωή στο σπίτι με κάτι γειτόνισσες φιλενάδες και τσουπ στα γεράματα δεν έχει λόγο να ασχοληθεί διότι έχει αρχίσει η πεθερά μου να μην μαγειρεύει κιόλας τελευταία όλο απέξω παίρνει... οπότε σου λέει ο σύζυγος γέρασα, ένα φαΐ να υπάρχει και καληνύχτα... για αυτό έχει γαντζωθει στον γιο η πεθερά μου και μας ακολουθεί σε βόλτες κλπ για να ζήσει ότι μπορεί. Τώρα όταν τα ακούω αυτα πως να την κατηγορήσω; 

Σε καταλαβαινω κοριτσι μου... οπως και να εχει ομως εσεις τι φτσιτε;; να βρει φιλες να απασχολειται... η αλλα ενδιαφεροντα.. δλδ εσυ παντρευτηκες τον αντρα σου κ πηρες πακετο κ την πεθερα;; αμαν... ζευγαρι ειστε... 

Επισης και λιγη διακριτικοτητα δεν βλαπτει... κι εγω οταν παμε στο χωριο της ξεσηκωνω κ παμε βολτα να μας χαρει και να τα πουμε. Κ πεταει την μια κακια μετα την αλλη... εγω φταιω μετα που δε θελω να τη βλεπω μπροστα μου;;

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Από την μια έχει δίκαιο από την άλλη όμως δεν μπορεί να χωνεται συνέχεια στο ζευγάρι.. εμένα ο πατέρας μου έχει πρόβατα.. ποτε δεν πήγαμε διακοπές.. ουτε καν σε ένα εστιατόριο η μια βόλτα αλλά ποτέ η μάνα μου δεν χώθηκε να την πάμε βόλτα..  με το ζόρι την πήγαμε σε ένα μοναστήρι που θα πηγαίναμε 

Αυτο ακριβως εννοουσα κι εγω... 👍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ έτρεχα τον μικρό μου στο νοσοκομείο, τον χτύπησαν με δύναμη στην κοιλιά και ποναγε πολύ και με πήραν από το σχολείο να τον πάρω. Ευτυχώς όλα καλά αλλά θα τον παρακολουθώ μην κάνει εμετό και χρειαστεί να μπει μέσα. 

@marinamanoulitsa εγώ περίμενω από 29/5-2/6. Ανάλογα με ποιο κύκλο θα θελήσει να έρθει αυτή τη φορά 🤣🤣🤣 Έχει δική της προσωπικότητα η περίοδος μου.

Κοριτσι μου περαστικα στον μικρουλη σου!!! Να ειναι σιδερενιος!!!❤❤❤ 

@marinamanoulitsaκι εγω 28-29/05 περιμενω!! Λες η αγια ειρηνη να κα

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

@SUNY κορίτσι μου, μην απογοητευεσαι, ειπαμε εμεις μαζι θα το πιάσουμε το σποράκι! 

έτσι μου λεει το ενστικτο και δεν πεφτει εξω. 

 

@Antonia2 καλά χαρά στο κουράγιο σου. Θα την είχα καρυδώσει, πρώτα αυτή για το θράσσος της μετά τον γιο που της επέτρεψε να τα κάνει. Ευτυχώς Παναγία μου η δικιά μου δεν ανακατεύεται σε τίποτα γενικά μακριά και αγαπημένες. :P την είχε ενημερώσει από νωρίς ο γιος της για τι τσαμπουκαλού και γλωσσού νύφη πρόκειται μάλλον. Τους έχω τεράστια εκτίμηση και στους δυο για τον άνδρα μου που τον μεγάλωσαν σωστό και με αρχές μέχρι εκεί. μπράβο για την υπομονή που έχεις πάντως σας καμαρώνω εσάς. 

 

@Nandia- βρε συ δε λέμε κάτι κακό εννοείται όποια θέλει να κάνει παιδιά ποιος τι κακό είπε; Ισα ισα που εγω βλέπω το θετικό ότι δίνει ελπίδες σε όλες αυτό!

 

@Lacostaki  α δεν ξέρω αν είναι ψευδή νέα τα είδε στα σόσιαλ και έτρεξα να σας το πω να πάρουμε όλες κουράγια  :P  μακάρι να ισχύει φαίνονται πολύ ερωτευμένο ζευγάρι.

 

 

Κορίτσια αυτά τα χαπάκια πάντως μου έχουν προκαλέσει τεράστια αναγούλα και διάρροια. (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες) αλλά είμαι στο γραφείο από τις 8 και έχω κατέβει 5 φορές στο μπάνιο. τραγικό. πήρα τον ιατρό μου λέει καμία φορά έχουν παρενέργειες. 

Παρίγγειλα σήμερα λυγαριά της lamberts, φυτικά είναι μου τα έχουν πει χρόνια τώρα. 'Επαιρνε καμία; (Για τη δυσμηνόρροια, τους πόνους στην περίοδο, τις ωοθήκες, και να σταθεροποιήσει 

τον κύκλο). Θα ρωτήσω και τον ιατρό που μου είπε να κόψω τα ινοφέρ μήπως πιω αυτά. Έψαξα σε όλες τις γλώσσες π μιλάω κριτικές, καλά πράγματα λένε.. Κακό δεν κάνουν είπα κ εγώ και παρίγγειλα εκεί με τις οδοντόπαστες που παραγγέλνω απο το ιντερνετ χαχα 

 

 

 

 

 

 

Lucky you!!!❤ κι εγω το νιωθω αυτο γτ οντως ο αντρας μου ειναι χρυσο παιδι. Απ τη μια λεω δε γινεται να μην τους εκτιμω, αλλα με τοσο κακο που του εκαναν κ τον εκμεταλλευτηκαν, εχω πολυ θυμο μεσα μου γι αυτους. Πως κανουν τετοια επιπολαιαπραγματα;; αλλα κ παλι ριχνω ευθυνες κ στον αντρα μου. Οταν σε εκμεταλλευοντσι, δε φταιει μονο ο αλλος αλλα κι εσυ φταις που τους αφηνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Χαχαχαχα!!!!! Εγω τωρα που εχω χωρους τα εχω φοθλ οργανωμενα!!! Παντα μ αρεσε κ ξεμπλοκαρω οταν τα πραγματα ειναι "στη θεση τους"!! Απλα πτιν ειχαμε μια 3φυλλη, 1 συρταριερα κσι τα συρταρια του κρεβατιου για αποθηκευτικο χωρο!!! Τωρα χαμος!!!! 

 

Κοριτσι μου απανταω επιλεκτικα... της τη δινει περισσοτερο που αδισφορω αλλα ρε κοριτσια δε μπορω να μην τα πω σ εσας!!!! Μας προσφερει πολυ γελιο!!!! Ειναι για γελια (κ για κλαματα)!!!!😂😂😂😂😂😂

Εγω ατυχησα στην πεθερα αλλα εχω σαν δευτετη μανα τη θεια του αντρα μου. Και οι 2 εινσι τελειες κ με λατρευουν αλλα ειδικα τη μια την εχω στην καρδια μου!!!!!! Σπ τους πιο γλυκους κ θετικους ανθρωπους που ξερω!!!!! Μονο καλο λογο λεει!!!!❤❤❤❤❤❤

Εισαι πολυ τυχερη ραφαελα μου!!!!!🥰🥰🥰🥰❤❤❤ μακαρι να ηταν ετσι κι η δικη μου πεθερα....

 

Εισαι θεα!!!!!!! Respect!!!!💘🌹💋🥰

Είμαι η άτιμη.. δεν ήξερα ότι ειμουν τόσο δυναμική.. μετά το διαζύγιο το κατάλαβα 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εσενα οι γιοι σου θα ειναι ΚΥΡΙΟΙ!!!! Δεν αμφιβαλλω γι αυτο....! Απλα η απορια μου ειναι οτι κ οι κακιες πεθερες καποτε ηταν νυφες.... δν θα επρεπε να μας βλεπουν σαν παιδια τους;;

θα μου πεις η κακια δν παει με την ηλικια....

Σε καταλαβαινω κοριτσι μου... οπως και να εχει ομως εσεις τι φτσιτε;; να βρει φιλες να απασχολειται... η αλλα ενδιαφεροντα.. δλδ εσυ παντρευτηκες τον αντρα σου κ πηρες πακετο κ την πεθερα;; αμαν... ζευγαρι ειστε... 

Επισης και λιγη διακριτικοτητα δεν βλαπτει... κι εγω οταν παμε στο χωριο της ξεσηκωνω κ παμε βολτα να μας χαρει και να τα πουμε. Κ πεταει την μια κακια μετα την αλλη... εγω φταιω μετα που δε θελω να τη βλεπω μπροστα μου;;

Αυτο ακριβως εννοουσα κι εγω... 👍

 

 

Έλα μου ντε.. υπηρξαν νύφες.. άραγε είχαν κακές πεθερές και τα βγάζουν πάνω μας; εμένα που όταν με πήρε ο γιος της να της πω ότι θέλω νσ τον χωρίσω (μάλλον ήθελε να με κάνει ντα η μαμά του γιατί τον χωρισα) και της είπα ότι με κτυπάει μου απάντησε "Ε καλά ένα χαστούκι δεν είναι τιποτα" της λέω αν είχες κόρη και σου έλεγε με κτυπά ο αντρας μου το ίδιο θα της απαντουσες; έσκυψε απλα το κεφαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εσενα οι γιοι σου θα ειναι ΚΥΡΙΟΙ!!!! Δεν αμφιβαλλω γι αυτο....! Απλα η απορια μου ειναι οτι κ οι κακιες πεθερες καποτε ηταν νυφες.... δν θα επρεπε να μας βλεπουν σαν παιδια τους;;

θα μου πεις η κακια δν παει με την ηλικια....

Σε καταλαβαινω κοριτσι μου... οπως και να εχει ομως εσεις τι φτσιτε;; να βρει φιλες να απασχολειται... η αλλα ενδιαφεροντα.. δλδ εσυ παντρευτηκες τον αντρα σου κ πηρες πακετο κ την πεθερα;; αμαν... ζευγαρι ειστε... 

Επισης και λιγη διακριτικοτητα δεν βλαπτει... κι εγω οταν παμε στο χωριο της ξεσηκωνω κ παμε βολτα να μας χαρει και να τα πουμε. Κ πεταει την μια κακια μετα την αλλη... εγω φταιω μετα που δε θελω να τη βλεπω μπροστα μου;;

Αυτο ακριβως εννοουσα κι εγω... 👍

 

 

Ευτυχως η νυν πεθερα μου και ο πεθερός μου είναι υπέροχοι άνθρωποι..  με δέχτηκαν χωρίς να με κρίνουν.. εγω έλεγα στον άντρα μου τι θα πούνε που έχω 2 παιδια.. μου έλεγε δεν θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν με νοιάζει κιολας.. η αλήθεια όταν πήγαμε Αλεξανδρούπολη ήταν άψογοι και οι δύο.. έπλενα τα πιάτα που τρώγαμε και μου έλεγε ότι δεν ήταν ανάγκη.. μέναμε στο πατρικό του και οι γονείς του σε ένα σπιτάκι στο μαντρί.. κτυπουσε το κουδούνι να μπει σπίτι της.. μόνο αν λείπαμε άνοιγαν με το κλειδί τους.. κάθε φορά που γιορτάζουν τα μωρά θα με πάρει τηλ να μου ευχηθεί και όποτε μιλάμε στο τηλ θα με ρωτήσει για τα μωρά και τους γονείς μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μιλησα με τον Ασβεστη (ουρολογος) κ δεν ξερω στεναχωρεθηκα λιγο. Μου ειπε οτι η κατατμηση dna (29%) ειναι πολυ ψηλη κ μαλλον ευθυνεται η κιρσοκηλη γι αυτο. Κ λεει ειτε συνεχιζουμε τις βιταμινες και το coQ10 για 6 μηνες κι αν δεν ερθει μωρο παμε για υποβοηθουμενη, ειτε να κανει επεμβαση κιρσοκηλης ο αντρας μου....

Δεν ξερω, απογοητευτηκα πολυ...... 😭😭😭 κ μου φανηκε οτι μας βλεπει λιγο σαν ευρω κι οχι σαν ανθρωπους. Ακομα κ γ την επεμβαση που τον ρωτησα 2 πραγματα (που λεφτα θα παρει) μου λεει ελατε απο εδω να τα πουμε (θελει να τσεπωσει το 70αρι;;;).. γενικα στεναχωρεθηκα..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...