Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα.  Πήρα σήμερα την χοριακη μου. 2 μονάδες 😞 τι να πω. Τρίτη προσπάθεια και ανατομικά είμαστε καλά έχω κάνει της Παναγίας τα μάτια. Τι χειρουργείο από ίνωμυοματα τι ψαχτήκαμε για αυτοάνοσο τπτ. Και η αιματολόγος είπε δεν είμαστε για εξωσωματική. Τι να πω κάτι φταίει και κάτι φταίει με μένα λογικά γιατί με το που τα βάζουν μέσα μου δεν προχωράνε καν. 5 ημερών βλαστοκυστες ποιότητας Α …δεν ξέρω ότι είναι να γίνει θα γίνει θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας 🙏🏻 Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και υπομονή όλα για μας είναι ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η marilia_ είπε:

Καλημέρα. Νέα στο "παιχνίδι" και δεν πίστευα ποτέ μου πόσο δύσκολο θα ήταν... Δε θα ρωτήσω κλασσικά και χιλιοαπαντημένα θέματα, Επικεντρώνομαι στο εξής κι αν κάποια μπορεί να μου απαντήσει στοχευμένα θα το εκτιμούσα. Αν δεν έχεις παθολογικές εξετάσεις κι είναι η ηλικία μόνο ο λόγος (>45) περνάς επιτροπή ή σε κόβουν? Γιατί σε όλη αυτή την παράνοια που ζω, με τη μπίζνα που αντιλήφθηκα ότι παίζει και τον ιατρικό τουρισμό, έμαθα ότι για να περάσεις επιτυχώς επιτροπή πρέπει να "πειράξεις" τις εξετάσεις. Και μάλιστα ιδιωτικά κ΄έντρα συμπεριλαμβάνουν και αυτή την "υπηρεσία" στο πακέτο τους. Έχει κάποια εμπειρία? Ευχαριστώ

Καλώς ήρθες και καλή δύναμη σε αυτό το δύσκολο «σπορ».

Ειμαι 41 αλλά ξεκίνησα στα 36 τον αγώνα με παθολογικό σπέρμα αρχικά. Είμαι μια από αυτές που μου πείραξαν τα σπερμοδιαγραμματα όχι τοσο ως προς τις τιμές αλλά στις ημερομηνίες (το διάστημα δηλαδή των 75ημερων που απαιτείται να έχουν απόσταση) για να μην χάσω χρόνο για την επιτροπή.. Είχαμε όμως μεγάλο φάκελο με παθολογικά σπερμοδιαγραμματα, επέμβαση κιρσοκηλης , βεβαίωση από ουρολόγο κλπ.

Μάλιστα τότε η συννενόηση έγινε από τον γιατρό και όχι το κέντρο γιατί ο γιατρός επειδή είναι διευθυντης σε δημόσιο νοσοκομείο & καθηγητής δεν μπορούσε να «φαίνεται» στο ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής.

Για την ακρίβεια ο φάκελος μας στο τότε κέντρο που ήμουν είχε το όνομα όχι του γιατρού του δημοσίου κ αυτού που μου έκανε ωοληψια εμβρυομεταφορες κλπ αλλά άλλο όνομα τον επικεφαλή της μονάδας.

Αλλο παράδοξο είναι ότι υπερήχους δεν έκανα στο κέντρο εξωσωματικής ούτε στο ιατρείο του αλλά σε ιδιωτικό μαιευτήριο που ξεγεννούσε 😉

Με βάση την εμπειρία μου λοιπόν όλα γίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vfore είπε:

Καλησπέρα ομάδα.  Πήρα σήμερα την χοριακη μου. 2 μονάδες 😞 τι να πω. Τρίτη προσπάθεια και ανατομικά είμαστε καλά έχω κάνει της Παναγίας τα μάτια. Τι χειρουργείο από ίνωμυοματα τι ψαχτήκαμε για αυτοάνοσο τπτ. Και η αιματολόγος είπε δεν είμαστε για εξωσωματική. Τι να πω κάτι φταίει και κάτι φταίει με μένα λογικά γιατί με το που τα βάζουν μέσα μου δεν προχωράνε καν. 5 ημερών βλαστοκυστες ποιότητας Α …δεν ξέρω ότι είναι να γίνει θα γίνει θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας 🙏🏻 Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και υπομονή όλα για μας είναι ♥️

Πολύ λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα

Αν έχετε δει ο το σπερμα διεξοδικά εγώ προσωπικά θα επικεντρωνόμουν στην μήτρα.

Εχεις πετύχει ποτέ εμφύτευση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πολύ λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα

Αν έχετε δει ο το σπερμα διεξοδικά εγώ προσωπικά θα επικεντρωνόμουν στην μήτρα.

Εχεις πετύχει ποτέ εμφύτευση;

 

Ποτέ μου ρε σύ …. Και εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται. Έκανα χειρουργείο όλα μου τα ινωμυωματα λαπαροσκοπικά και μετά ξανά υστεροσκοπηση μήπως έχει μείνει τπτ όποτε την καθαρίσαμε και την μήτρα 😞 δεν ξέρω τι να κάνω έχω κ αλλά έμβρυα κρύοσυντηρημένα αλλά φοβάμαι ότι τζάμπα παίρνω φάρμακα γιατί κάτι άλλο φταίει δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω ξανά σύντομα πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως να απευθυνθώ σε ανοσολογο ; Λέω μήπως το σώμα μου επιτίθεται στα έμβρυα. Έχεις κανείς ανάλογη εμπειρία με ανοσολογο ; 
ευχαρισρω πολύ 🙏🏻♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marilia_ είπε:

Καλημέρα. Νέα στο "παιχνίδι" και δεν πίστευα ποτέ μου πόσο δύσκολο θα ήταν... Δε θα ρωτήσω κλασσικά και χιλιοαπαντημένα θέματα, Επικεντρώνομαι στο εξής κι αν κάποια μπορεί να μου απαντήσει στοχευμένα θα το εκτιμούσα. Αν δεν έχεις παθολογικές εξετάσεις κι είναι η ηλικία μόνο ο λόγος (>45) περνάς επιτροπή ή σε κόβουν? Γιατί σε όλη αυτή την παράνοια που ζω, με τη μπίζνα που αντιλήφθηκα ότι παίζει και τον ιατρικό τουρισμό, έμαθα ότι για να περάσεις επιτυχώς επιτροπή πρέπει να "πειράξεις" τις εξετάσεις. Και μάλιστα ιδιωτικά κ΄έντρα συμπεριλαμβάνουν και αυτή την "υπηρεσία" στο πακέτο τους. Έχει κάποια εμπειρία? Ευχαριστώ

Ανάλογος αλλά πιστεύω λόγο ηλικίας θα σε περάσουν. Καλός ήρθες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2022 at 5:47 ΜΜ, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ γλυκο ολα θα πανε τελεια .. να σε ρωτησω κ γω μιας κ εχουμε το ιδιο γιατρο κ ερχεται ο μηνας που θα κανω κ γω την πρωτη μου ετ μαζι του (2η στο συνολο) .. ειναι ελαφροχερης ο γιατρος μας ;; 

Απολύτως ελαφροχέρης, εγγύηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marilia_ είπε:

Καλημέρα. Νέα στο "παιχνίδι" και δεν πίστευα ποτέ μου πόσο δύσκολο θα ήταν... Δε θα ρωτήσω κλασσικά και χιλιοαπαντημένα θέματα, Επικεντρώνομαι στο εξής κι αν κάποια μπορεί να μου απαντήσει στοχευμένα θα το εκτιμούσα. Αν δεν έχεις παθολογικές εξετάσεις κι είναι η ηλικία μόνο ο λόγος (>45) περνάς επιτροπή ή σε κόβουν? Γιατί σε όλη αυτή την παράνοια που ζω, με τη μπίζνα που αντιλήφθηκα ότι παίζει και τον ιατρικό τουρισμό, έμαθα ότι για να περάσεις επιτυχώς επιτροπή πρέπει να "πειράξεις" τις εξετάσεις. Και μάλιστα ιδιωτικά κ΄έντρα συμπεριλαμβάνουν και αυτή την "υπηρεσία" στο πακέτο τους. Έχει κάποια εμπειρία? Ευχαριστώ

Καλησπέρα, εγώ όταν πέρασα επιτροπή ήμουν 42.5 και δεν είχα τίποτα παθολογικό, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Είχα όμως 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και 1 αποτυχημένη εξωσωματική (παλινδρομη κύηση) την οποία δεν βάλαμε όμως καθόλου στα έγγραφα γιατί είχαμε 2 κατεψυγμενα έμβρυα. Μόνο τις σπερματεγχύσεις βάλαμε και το μόνο που πειράξαμε ήταν την ημερομηνία του ενός σπερμοδιαγραμμάτος γιατί θέλανε τουλάχιστον 75 μέρες νομίζω απόσταση, το έκανε κανονικά ο σύζυγος και απλά μας βάλανε παλιά ημερομηνία. 
Νομίζω μόνο από την ηλικία σου δεν θα έχεις πρόβλημα. Πιστεύω ότι θα σε περάσουν κατευθείαν. Μια φίλη μου 45,5 την πέρασαν χωρίς καμία αποτυχημένη προσπάθεια και χωρίς κανένα πρόβλημα. Σίγουρα λόγω ηλικίας. Απλά συμβουλή μου να βιαστείς όσο μπορείς. Γιατί ο χρόνος δεν είναι υπέρ μας. Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά εγώ είμαι 44,5 και δεν έχω πετύχει. Κι έχω κάνει όλες τις εξετάσεις, τα πάντα όλα. Δεν έχω κανένα ορμονικό πρόβλημα, και έχω και ανταπόκριση στις διεγέρσεις… το μοναδικό πρόβλημα που λένε οι γιατροί είναι η ηλικία μου, που σχετίζεται με μη ποιοτικά ωάρια. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας για αυριο χρόνια μας πολλά! Γιατί όλες γιορτάζουμε! Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκι/α στον ουρανό, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν μωράκια στην κατάψυξη, Χρόνια Πολλά στις Μανούλες που θα δημιουργήσουν τώρα τα μωράκια τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκια στην κοιλιά μας, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν τα μωράκια στην αγκαλιά τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες της καρδιάς και κυρίως  Χρόνια πολλά στις Μανούλες που προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν και αποφάσισαν ότι θέλουν να απέχουν προκειμένου να είναι εκείνες καλά. Σε όλες μας αξίζουν τα Χρόνια πολλά γιατί είμαστε όλες μας μαχητριες! Και επειδή δεν έχουμε ακόμα ένα μωράκι να κρατάμε, δεν σημαίνει ότι αξίζουμε λιγότερο να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα. Θέλω λοιπόν όλες μας αύριο να ξεπεράσουμε τη θλίψη της γιορτής αυτής, να τη χαρούμε και να τη γιορτάσουμε όπως μας αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας για αυριο χρόνια μας πολλά! Γιατί όλες γιορτάζουμε! Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκι/α στον ουρανό, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν μωράκια στην κατάψυξη, Χρόνια Πολλά στις Μανούλες που θα δημιουργήσουν τώρα τα μωράκια τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκια στην κοιλιά μας, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν τα μωράκια στην αγκαλιά τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες της καρδιάς και κυρίως  Χρόνια πολλά στις Μανούλες που προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν και αποφάσισαν ότι θέλουν να απέχουν προκειμένου να είναι εκείνες καλά. Σε όλες μας αξίζουν τα Χρόνια πολλά γιατί είμαστε όλες μας μαχητριες! Και επειδή δεν έχουμε ακόμα ένα μωράκι να κρατάμε, δεν σημαίνει ότι αξίζουμε λιγότερο να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα. Θέλω λοιπόν όλες μας αύριο να ξεπεράσουμε τη θλίψη της γιορτής αυτής, να τη χαρούμε και να τη γιορτάσουμε όπως μας αξίζει!

🥺🥺❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας για αυριο χρόνια μας πολλά! Γιατί όλες γιορτάζουμε! Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκι/α στον ουρανό, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν μωράκια στην κατάψυξη, Χρόνια Πολλά στις Μανούλες που θα δημιουργήσουν τώρα τα μωράκια τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκια στην κοιλιά μας, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν τα μωράκια στην αγκαλιά τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες της καρδιάς και κυρίως  Χρόνια πολλά στις Μανούλες που προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν και αποφάσισαν ότι θέλουν να απέχουν προκειμένου να είναι εκείνες καλά. Σε όλες μας αξίζουν τα Χρόνια πολλά γιατί είμαστε όλες μας μαχητριες! Και επειδή δεν έχουμε ακόμα ένα μωράκι να κρατάμε, δεν σημαίνει ότι αξίζουμε λιγότερο να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα. Θέλω λοιπόν όλες μας αύριο να ξεπεράσουμε τη θλίψη της γιορτής αυτής, να τη χαρούμε και να τη γιορτάσουμε όπως μας αξίζει!

❤️ υπέροχο το μήνυμα σου 🙏🏻🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας για αυριο χρόνια μας πολλά! Γιατί όλες γιορτάζουμε! Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκι/α στον ουρανό, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν μωράκια στην κατάψυξη, Χρόνια Πολλά στις Μανούλες που θα δημιουργήσουν τώρα τα μωράκια τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουμε μωράκια στην κοιλιά μας, Χρόνια πολλά στις Μανούλες που έχουν τα μωράκια στην αγκαλιά τους, Χρόνια πολλά στις Μανούλες της καρδιάς και κυρίως  Χρόνια πολλά στις Μανούλες που προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν και αποφάσισαν ότι θέλουν να απέχουν προκειμένου να είναι εκείνες καλά. Σε όλες μας αξίζουν τα Χρόνια πολλά γιατί είμαστε όλες μας μαχητριες! Και επειδή δεν έχουμε ακόμα ένα μωράκι να κρατάμε, δεν σημαίνει ότι αξίζουμε λιγότερο να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα. Θέλω λοιπόν όλες μας αύριο να ξεπεράσουμε τη θλίψη της γιορτής αυτής, να τη χαρούμε και να τη γιορτάσουμε όπως μας αξίζει!

Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες μα πιο πολύ σε όλες όσες προσπάθησαν και προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Η καρδούλα τους είναι μανούλα απ τη στιγμή που θέλουν να έχουν παιδάκι. :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα, εγώ όταν πέρασα επιτροπή ήμουν 42.5 και δεν είχα τίποτα παθολογικό, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Είχα όμως 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και 1 αποτυχημένη εξωσωματική (παλινδρομη κύηση) την οποία δεν βάλαμε όμως καθόλου στα έγγραφα γιατί είχαμε 2 κατεψυγμενα έμβρυα. Μόνο τις σπερματεγχύσεις βάλαμε και το μόνο που πειράξαμε ήταν την ημερομηνία του ενός σπερμοδιαγραμμάτος γιατί θέλανε τουλάχιστον 75 μέρες νομίζω απόσταση, το έκανε κανονικά ο σύζυγος και απλά μας βάλανε παλιά ημερομηνία. 
Νομίζω μόνο από την ηλικία σου δεν θα έχεις πρόβλημα. Πιστεύω ότι θα σε περάσουν κατευθείαν. Μια φίλη μου 45,5 την πέρασαν χωρίς καμία αποτυχημένη προσπάθεια και χωρίς κανένα πρόβλημα. Σίγουρα λόγω ηλικίας. Απλά συμβουλή μου να βιαστείς όσο μπορείς. Γιατί ο χρόνος δεν είναι υπέρ μας. Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά εγώ είμαι 44,5 και δεν έχω πετύχει. Κι έχω κάνει όλες τις εξετάσεις, τα πάντα όλα. Δεν έχω κανένα ορμονικό πρόβλημα, και έχω και ανταπόκριση στις διεγέρσεις… το μοναδικό πρόβλημα που λένε οι γιατροί είναι η ηλικία μου, που σχετίζεται με μη ποιοτικά ωάρια. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 

Αγαπουλα μου ποιότητα ωαρίων μπορεί να έχεις και στα 30-35'40-45 . Οπότε είναι και αυτό ένα κομμάτι όπως το σπέρμα σε απλό σπερμοδιαγραμμα. 

έχεις δοκιμάσει βιταμίνες;  μου δώσανε τώρα.  Μέχρι να κάνω εξωσωματική μηπως βοηθήσουμε και εκει (παρόλο που δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο είπαν να καλυτερεψουμε και αυτό τώρα εγώ λέω ας τις πάρω βιταμίνες είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vfore είπε:

Καλησπέρα ομάδα.  Πήρα σήμερα την χοριακη μου. 2 μονάδες 😞 τι να πω. Τρίτη προσπάθεια και ανατομικά είμαστε καλά έχω κάνει της Παναγίας τα μάτια. Τι χειρουργείο από ίνωμυοματα τι ψαχτήκαμε για αυτοάνοσο τπτ. Και η αιματολόγος είπε δεν είμαστε για εξωσωματική. Τι να πω κάτι φταίει και κάτι φταίει με μένα λογικά γιατί με το που τα βάζουν μέσα μου δεν προχωράνε καν. 5 ημερών βλαστοκυστες ποιότητας Α …δεν ξέρω ότι είναι να γίνει θα γίνει θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας 🙏🏻 Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και υπομονή όλα για μας είναι ♥️

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου.  Υστεροσκοπηση έχει γινει; 

Προγεννητικός έλεγχος στα εμβρυα; 

Κάτι υπάρχει που δεν το έχετε βρει . Πριν προχωρήσεις σε επόμενη πήγαινε απ το Έλενα στο τμήμα αποβολών.  Με όλο το σεβασμό  το έχω ξανά 0ει δεν υπάρχει υπογονιμότητα χωρίς αιτία. Υπάρχει υπογονιμότητα χωρίς να βρεθεί η αιτία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2022 at 10:57 ΠΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Μέσα σε όλα τα σοβαρά που διαβάζουμε, να πεταχτώ να πω κι εγώ τη βλακεία μου. Έκανα την 1η προλουτεξ, εννοείται πόνεσε κάπως και εξακολουθεί να ποναει σχεδόν 2 ώρες μετά αλλά το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό. Περισσότερο με ανησυχεί που ως τελείως ανάπηρη δυσκολεύομαι να αναρροφήσω με τη σύριγγα όλο το περιεχόμενο του φυσαλιδιου. Όσες φορές κι αν προσπάθησα μέσα-έξω μέσα-έξω, όλο μια μικρή σταγόνα μου έμενε εκτός. Λετε να πειράζει πολύ? Εσεις το καταφέρνατε να το τραβήξετε όλο? Φυσικά το γυρίζω ανάποδα και προσπαθώ να έχω τη βελόνα μέσα στο υγρό αλλά και πάλι δυσκολεύομαι. Υποθέτω το έχουν προβλέψει και πάντα βάζουν λίγο παραπάνω υγρό από την κανονική δόση έτσι δεν είναι? Να μην ανησυχήσω παρά πολύ ε?

Δε νομίζω να πειράζει εγώ το έπαθα με τις κλεξανε και ρώτησα τον γιατρό και είπε ειναο οκ λογικό να μείνει κάτι. Θερμοκρασία δωματίου με έσωσε..  να ναι καλά η @twinkletwinlkle 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα να πεταχτώ να πω το χαζο μου;;; να γελάει η @Κατεριναπαπ μέχρι αυριο;;; 

Ντρέπομαι να ρωτήσω τον γιατρό. Εφόσον δεν έχω αίμα και η χοριακη πέφτει οκ κάπου στο 45 είναι..

επαφή κάνω ; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα να πεταχτώ να πω το χαζο μου;;; να γελάει η @Κατεριναπαπ μέχρι αυριο;;; 

Ντρέπομαι να ρωτήσω τον γιατρό. Εφόσον δεν έχω αίμα και η χοριακη πέφτει οκ κάπου στο 45 είναι..

επαφή κάνω ; 😊

Να μην ντρέπεσαι να τον ρωτήσεις. Φαντάζομαι ότι μπορείς, αλλά επειδή δεν είναι να παίζουμε με αυτά τα πράγματα, καλύτερο θα είναι να τον ρωτήσεις. Εσύ τώρα περιμένεις να αδιαθετησεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να μην ντρέπεσαι να τον ρωτήσεις. Φαντάζομαι ότι μπορείς, αλλά επειδή δεν είναι να παίζουμε με αυτά τα πράγματα, καλύτερο θα είναι να τον ρωτήσεις. Εσύ τώρα περιμένεις να αδιαθετησεις ε?

Δεν μπορώ καθόλου να ρωτήσω είναι κάπως Γερμανός. .. και δεν ξέρω καν αν θα μου απαντήσει... 

Ναι περιμένω να έρθει. Μου είπα αν σε 15 μέρες δεν έρθει να πάω να με δει. Σήμερα ένιωθα κάτι ενοχλήσεις αλλά μπα. Τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν μπορώ καθόλου να ρωτήσω είναι κάπως Γερμανός. .. και δεν ξέρω καν αν θα μου απαντήσει... 

Ναι περιμένω να έρθει. Μου είπα αν σε 15 μέρες δεν έρθει να πάω να με δει. Σήμερα ένιωθα κάτι ενοχλήσεις αλλά μπα. Τίποτα 

Κοίτα συνήθως η επαφή βοηθάει να έρθει η περίοδος. Μήπως αν το κάνατε με προφυλακτικό? Δεν ξέρω μήπως είσαι σε αυτή τη φάση πιο ευαίσθητη σε μικρόβια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα συνήθως η επαφή βοηθάει να έρθει η περίοδος. Μήπως αν το κάνατε με προφυλακτικό? Δεν ξέρω μήπως είσαι σε αυτή τη φάση πιο ευαίσθητη σε μικρόβια. 

Σε εμένα βοηθάει να εεθει η περίοδος όπως λες (καλά μια φορά του είπα μια ατάκα..  άμα την πω θα με διαγράψουν χαχαχαχα) ξεπούλησε ......

Στην αποξεση ξέρω ότι δεν κάνει γιατί ανοίγει ο τράχηλος και έτσι είναι πρόβλημα τα μικρόβια..  🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!!! Σε όλες μας!! Ήτε είστε ήδη μανουλες και έχετε τα θαυματακια σας στην αγκαλιά σας, ήτε λίαν συντόμως μανουλες με τα θαυματακια στη κοιλίτσα σας ήτε εν δυνάμει μανουλες στη προσπάθεια ακόμα.. όλες μας γιορτάζουμε!! Χρόνια μας πολλλλαααά!!!!!! 👸🤰👣👶 😍😍😍 ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️😘😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Lucia79 👡 για να μην ξεχνιωμνόμαστε.  Καιρό είχα να βάλω.. 

έτσι, έτσι, στείλτε ότι έχετε ευχαρίστηση γιατί ήδη έχω αρχίσει τις περίεργες σκέψεις…όχι για τεστ αλλά όλη την ώρα ψάχνομαι, «μήπως πόνεσα εκεί, μήπως πετάρισε το βλέφαρο κοκ»…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...