Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όλα καλά κοπέλα μου εύχομαι… εγώ έγραψα ποιο πάνω τα νέα μου

Καλη επιτυχια σε οτι κανεις κοριτσι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλη επιτυχια σε οτι κανεις κοριτσι μ

Σε ευχαριστώ αλλά δεν κάνω προσπάθεια. Εύχομαι τα καλύτερα κι σε εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2022 at 6:39 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

 

Τι να σας πω βρε κορίτσια. Και εμείς τα χάσαμε. Το πρωί ήταν όλα τέλεια στον υπέρηχο και ξαφνικά το βράδυ άρχισε να τρέχει το αίμα ποτάμι στα πόδια μου. Έπαθα σοκ. Δουλειά είχα πάει μόνο 3 ώρες και ήμουν χαλαρά και μετά πήγαμε με τον άντρα μου για φαγητό έξω και ειμασταν χαρούμενοι. Δεν έκανα κάτι περίεργο ή κουραστικό. Μου είπαν πως δεν φταίει κάτι που έκανα και να μην το σκέφτομαι καν αυτό. Είναι κάτι που μπορεί να συμβεί. Απ'ότι κατάλαβα, γιατί μέσα στον πανικό ξεχνούσα τι ήθελα να ρωτήσω, έγινε μερική αποκόλληση των σάκων. Φαινόταν μεγάλη περιοχή με αίμα στον υπέρηχο πάνω από τους σάκους. Τώρα έχει μειωθεί αρκετά η ροή και παραμένω ξάπλα. Τρίτη είπαν να κάνω πάλι lentogest.

Αγαπη ξάπλα θέλει..  και ναι υπάρχουν πολλά κορίτσια που πήγαν όλα καλά . Αλλα θέλει προσοχή ξάπλα ξάπλα ξάπλα τίποτα.. ούτε καρέκλα ούτε κάτι άλλο μόνο ξάπλα. 

Υπομονή και σου δίνω μία μεγάλη αγκαλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2022 at 4:33 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, δεν προλάβαμε να χαρούμε και ξαφνικά το βράδυ με έπιασε τρελή αιμορραγία. Έκανα lentogest και ξεκίνησα μαγνήσιο. Πήγα πάλι για υπέρηχο σήμερα και έχω πάθει μια μεγάλη αποκόλληση. Οπότε τώρα ξάπλα. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και να σκέφτομαι οτι όλα θα πάνε καλά. Μου είπαν πως είναι αισιόδοξοι, αλλά να προσέχω να μην κουράζομαι. Έχετε ακούσει για παρόμοια περίπτωση που είχε τελικά θετική εκβαση; Λείπει και ο άντρας μου εξωτερικό και φοβάμαι πάρα πολύ. 

Κορίτσι μου είχα καιρό να μπω , ήθελα λίγο να ξεφύγω....τώρα είδα το μήνυμα σου....όλα καλά θα πάνε ψυχούλα μου....Αφου οι γιατροί είναι αισιόδοξοι , όλα καλά θα πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας υπερευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση! 💓💓💓 Ήδη είμαι πολύ καλυτερα και το αίμα έχει σχεδόν τελειώσει. Ολα θα πάνε καλά πιστεύω!

@Lucia79 Γλυκό μου κορίτσι, καλή επιτυχία για σήμερα! Εύχομαι να έχετε 3 εμβρυάκια ακόμα!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2022 at 8:33 ΜΜ, ο/η panagiotakats1 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια κ χρόνια πολλά!!!! Θέλω να σας πω κ εγώ την ιστορία μου κ συγγνώμη για το σεντόνι που θα ακολουθήσει… ο γολγοθάς ξεκίνησε το 2019 όπου έγινε διάγνωση για ινομυωματα μήτρας 2 κιόλας εκ των οποίων πολύ μεγάλο… αλλάξα 5 γιατρούς για να καταλήξω σε αυτόν που μου έκανε κλικ κ να με χειρουργήσει! Λαπαροσκόπηση έκανα κ όλα πήγαν τέλεια… Νοέμβριο του 2020 πήγα για υπέρηχο στον ίδιο γιατρό κ μου είπε όλα τέλεια, να ξεκινήσω με τον σύντροφο μου προσπάθειες… προσπαθήσαμε για 2-3 μήνες το καλοκαίρι κ αποφασίσαμε να πάμε σε έναν εξωσωματιστη να δούμε τι θα μας πει, βλέπετε κ ηλικιακά δεν με πέρνει πολύ.. ετών 39! Μου κάνει υπέρηχο τον Νοέμβριο του 2021 κ μου βρίσκει μάλλον αδενομυωση ή μπορεί να ήταν πάλι ινομυωμα! Κλάμα, απογοήτευση κλπ… με στελνει σε άλλον γιατρό που ευτυχώς μας λέει ότι είναι αδενομυωση! Δεν χρειάστηκα πάλι επέμβαση! Ξεκινάω διέγερση τον Ιανουάριο κ κάνουμε ωοληψια τον Φεβρουάριο 8 ωάρια 6 ώριμα 4 γονιμοποιήθηκαν κ τα 2 έγιναν βλαστοκυστες! Κάνω τεχνητή εμμηνόπαυση για 2 μήνες να μικρύνει η μήτρα μου κ εμβρυομεταφορα έκανα 13/4! Δυστυχώς είχα βιοχημική κύηση… η διάθεση μου τραγική, διότι δεν έχουμε μπακ απ για εμβρυομεταφορα παλι… πήγαμε χθες στον γιατρό να μιλήσουμε κ μου λέει μπορούμε να προσπαθήσουμε ξανά από Ιούνιο κ πανω στην κουβέντα μου λέει για δανεικά ωάρια… έλεος δηλαδή… έχω ΑΜΗ 10,44 pmol δεν είμαι χαμένη υπόθεση… κ δυστυχώς δεν μου είπε τι πρέπει να αλλάξουμε αν κάνουμε 2η προσπάθεια για εξωσωματική.. νιώθω τεράστια απογοήτευση, αλλά το θετικό που κρατάω είναι ότι έγινε η εμφύτευση! Μου είπε δεν είναι ποιοτικά τα ωάρια μου κ μετά εορτής μου έδωσε να πάρω βιταμίνες για να φτιάξουν… 

Καλημέρα! Στη θέση σου θα άλλαζα εξωσωματιστή. Κάνε μια έρευνα αγοράς, ειδικά αν βρίσκεσαι Αθήνα οι επιλογές υπάρχουν, και δες ποιος θα σου κάνει κλικ, και δεν θα σου πει γελοιότητες. Προφανώς ο τωρινός, ενδιαφέρεται για τα ποσοστά επιτυχίας, τα οποία και φυσικά αυξάνουν με τη χρήση δανεικών ωαρίων, μην ξεχνάς πως ο χώρος της εξωσωματικής είναι μια πολύ κερδοφόρα μπίζνα. Να σου μιλήσει, όμως, κατευθείαν για δανεικά με μια αποτυχημένη προσπάθεια, το θεωρώ μεγάλη καραγκιοζιά. Με το σπέρμα ασχολήθηκε καθόλου ή νομίζει πως τα παιδιά πιάνονται με τον κρίνο; Έλεος δηλ με την ηλικία μας και την ποιότητα των ωαρίων για κάθε αποτυχία, είναι πολυπαραγοντικό το θέμα εγκυμοσύνη. Δες εδώ στο φόρουμ προηγούμενες συζητήσεις σχετικά με το τι είναι καλό να ελεγχθεί - και εμπειρίες με διάφορους γιατρούς, πάρε το χρόνο σου, ενημερώσου ώστε να μπορείς να κρίνεις καλύτερα τους επόμενους γιατρούς που θα πας να δεις. Κράτα ότι έγινε εμφύτευση με την πρώτη, άλλες γυναίκες δεν έχουν καταφέρει ούτε αυτό μετά από πολλαπλές προσπάθειες. Καλή επιτυχία σου εύχομαι στη συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου σας υπερευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση! 💓💓💓 Ήδη είμαι πολύ καλυτερα και το αίμα έχει σχεδόν τελειώσει. Ολα θα πάνε καλά πιστεύω!

@Lucia79 Γλυκό μου κορίτσι, καλή επιτυχία για σήμερα! Εύχομαι να έχετε 3 εμβρυάκια ακόμα!!! 💗

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 καλή επιτυχία για σήμερα!!

Περιμένουμε τα νέα σου και την ημερομηνία της εμβρυομεταφορας σου με το καλό!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Μπράβο ρε συμμαθήτρια μπράβο!!

Ολα θα πάνε υπέροχα πας κ εσυ με γεμάτη φαρέτρα ,με 4 κατεψυγμένα 3ων ημερών , με μέθη για ηρεμία ,με ενδοκρινολογικα ανοσολογικα ελεγμένα και ελεγχόμενα.

Οπως λέει η φίλη @twinkletwinlkleηρθε η στιγμή!!

Μολις συνδεθώ από laptop σήμερα ή αύριο θα ενημερώσω κ το τυχερό πινακακι μας!!

Πολυ χάρηκα που πήγαν όλα καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε συμμαθήτρια μπράβο!!

Ολα θα πάνε υπέροχα πας κ εσυ με γεμάτη φαρέτρα ,με 4 κατεψυγμένα 3ων ημερών , με μέθη για ηρεμία ,με ενδοκρινολογικα ανοσολογικα ελεγμένα και ελεγχόμενα.

Οπως λέει η φίλη @twinkletwinlkleηρθε η στιγμή!!

Μολις συνδεθώ από laptop σήμερα ή αύριο θα ενημερώσω κ το τυχερό πινακακι μας!!

Πολυ χάρηκα που πήγαν όλα καλά ♥️

Πραγματικά είναι αυτό που έλεγες τις προάλλες. Δεν έχω κάτι άλλο να ψάξω και αυτό όσο να ναι σου δίνει μια ηρεμία ο,τι κι αν γίνει. Έχω κάνει υστεροσκοπηση, ορμόνες ελεγμένες, θυρεοειδής tsh τσεκ, ανοσολογικά τσεκ, παίρνω την κορτιζόνη μου…ε πραγματικά δεν υπάρχει κάτι άλλο ούτε μπορώ πλέον να σκέφτομαι ότι φταίει που έβαφα τα νύχια μου ή έτρωγα γλυκά…προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω αλλά όταν είσαι χρόνια στη διαδικασία ε δε γίνεται και να υστεριάζεις ούτε είμαι ο Δαλαι Λάμα να την παλεύω χωρίς καφέ αλκοολ και να τρέφομαι μόνο με βιολογικά φρούτα και πουλερικά. Ξέρω ότι παλεύω με τις πιθανότητες να πετύχω το καλό ωάριο. 
Α, και 16 Μαΐου η χοριακή μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Πραγματικά είναι αυτό που έλεγες τις προάλλες. Δεν έχω κάτι άλλο να ψάξω και αυτό όσο να ναι σου δίνει μια ηρεμία ο,τι κι αν γίνει. Έχω κάνει υστεροσκοπηση, ορμόνες ελεγμένες, θυρεοειδής tsh τσεκ, ανοσολογικά τσεκ, παίρνω την κορτιζόνη μου…ε πραγματικά δεν υπάρχει κάτι άλλο ούτε μπορώ πλέον να σκέφτομαι ότι φταίει που έβαφα τα νύχια μου ή έτρωγα γλυκά…προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω αλλά όταν είσαι χρόνια στη διαδικασία ε δε γίνεται και να υστεριάζεις ούτε είμαι ο Δαλαι Λάμα να την παλεύω χωρίς καφέ αλκοολ και να τρέφομαι μόνο με βιολογικά φρούτα και πουλερικά. Ξέρω ότι παλεύω με τις πιθανότητες να πετύχω το καλό ωάριο. 
Α, και 16 Μαΐου η χοριακή μου! 

Μπράβο κοπέλα μου! Τέλεια τα νέα σου! Είμαι σίγουρη ότι θα σε πάρουν αύριο και θα σου που ότι γονιμοποιηθηκαν και τα 2! Καλά, όχι ότι σε νοιάζει, αλλά να για ψυχολογικούς λόγους που λες και εσύ. Όπως λέει η φίλη μου η μαυρογατα,  ήρθε και για σένα η στιγμή σου. Πας στη μάχη φουλ ετοιμοπολεμη! Άλλαξες και κέντρο, άλλαξες και ψυχολογία , τα έχεις όλα ελεγμένα, ε δεν μπορεί να πάει κάτι στραβά. 16/ 5 αναμένουμε τα ευχάριστα λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Σου εύχομαι να πάρεις 2/2 αγαπη μου και να έχεις της αρχηγούς τα αποτελέσματα.  Άσε μωρε το σπέρμα τώρα εσύ. Δες τα δικά μας με καλύτερο σπέρμα στα 10 ωάρια είχαμε 4 και τώρα στα 6 ωάρια είχαμε 3 που το σπερμα ήταν χάλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με Ελλάδα αγαπες.. 07.06 έχουμε ραντεβού για να πάρω το πλάνο να δω τον γιατρό κτλ. 

Έστειλα εξετάσεις στον γιατρό του άντρα μου και βρήκε το λόγο του σπέρματος.. θα με τρελάνουν αυτοί οι Έλληνες γιατροί. 

Ο άντρας μου παίρνει χαπια γιατί έχει θέμα στο συκώτι. Και αυτά δημιουργούν θέμα στο σπερμα (σα να καπνίζει σα φουγάρο) 

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τα σταματήσει τα χαπια οπότε πρέπει να περιμένουμε το μήνα που θα έχουμε καλό σπερμα γτ αυτό αλλάζει συνέχει μια καλό μια κακό. Δηλαδή με το που έρχεται η περίοδος κάνουμε σπερμοδιαγραμμα.  Αν είναι καλό ξεκινάμε.  Κάτι τέτοιο σκέφτεται ο γιατρός. Αλλά φυσικά πρέπει να μας δει από κοντά. Με έβαλε να κάνω καρυωτυπο ζευγους επίσης . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με Ελλάδα αγαπες.. 07.06 έχουμε ραντεβού για να πάρω το πλάνο να δω τον γιατρό κτλ. 

Έστειλα εξετάσεις στον γιατρό του άντρα μου και βρήκε το λόγο του σπέρματος.. θα με τρελάνουν αυτοί οι Έλληνες γιατροί. 

Ο άντρας μου παίρνει χαπια γιατί έχει θέμα στο συκώτι. Και αυτά δημιουργούν θέμα στο σπερμα (σα να καπνίζει σα φουγάρο) 

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τα σταματήσει τα χαπια οπότε πρέπει να περιμένουμε το μήνα που θα έχουμε καλό σπερμα γτ αυτό αλλάζει συνέχει μια καλό μια κακό. Δηλαδή με το που έρχεται η περίοδος κάνουμε σπερμοδιαγραμμα.  Αν είναι καλό ξεκινάμε.  Κάτι τέτοιο σκέφτεται ο γιατρός. Αλλά φυσικά πρέπει να μας δει από κοντά. Με έβαλε να κάνω καρυωτυπο ζευγους επίσης . 

 

Χαίρομαι που μέρα την μέρα η ατίθαση χαρούμενη και γεμάτη φως Ελπίδα επιστρέφει , welcome back!!

Να τις κάνετε τις εξετάσεις σας να νιώσετε κ εσείς ήρεμοι κ εύχομαι να λυθεί κ το θέμα στο σπερμα. Μπορείτε να συζητήσετε για εναλλακτική αγωγή ίσως το μήνα που θέλετε να προχωρήσετε ή για κατάψυξη σπέρματος κλπ δεν έχω ιδέα προτάσεις κάνω που θα τις σκεφτόμουν κ εγώ.

Δεν ξέρω αν μιλήσατε με ουρολόγο εγώ προσωπικά θα έπαιρνα μια γνώμη κ από ουρολόγο να δω αν συγκλίνουν οι απόψεις. 
Έχετε χρόνο να κάνετε κ διαδικτυακά ραντεβού με τις εξετάσεις που ήδη έχετε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Εύχομαι με το καλό και να πάνε όλα καλά… αν επιτρέπετε γιατί με μέθη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με Ελλάδα αγαπες.. 07.06 έχουμε ραντεβού για να πάρω το πλάνο να δω τον γιατρό κτλ. 

Έστειλα εξετάσεις στον γιατρό του άντρα μου και βρήκε το λόγο του σπέρματος.. θα με τρελάνουν αυτοί οι Έλληνες γιατροί. 

Ο άντρας μου παίρνει χαπια γιατί έχει θέμα στο συκώτι. Και αυτά δημιουργούν θέμα στο σπερμα (σα να καπνίζει σα φουγάρο) 

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τα σταματήσει τα χαπια οπότε πρέπει να περιμένουμε το μήνα που θα έχουμε καλό σπερμα γτ αυτό αλλάζει συνέχει μια καλό μια κακό. Δηλαδή με το που έρχεται η περίοδος κάνουμε σπερμοδιαγραμμα.  Αν είναι καλό ξεκινάμε.  Κάτι τέτοιο σκέφτεται ο γιατρός. Αλλά φυσικά πρέπει να μας δει από κοντά. Με έβαλε να κάνω καρυωτυπο ζευγους επίσης . 

 

Μπράβο Ελπιδακι που βρίσκετε μια άκρη σιγά σιγά. Θα συμφωνήσω με @BlackCat, μέχρι τότε ψάξτε καποιον από τους 3-4 εξειδικευμένους ουρολόγους που έχουμε αναφέρει εδώ και κάντε μια συζήτηση. Σίγουρα μόλις ακούσουν για αυτα τα χάπια θα έχουν κάτι να προτείνουν (όχι να τα κόψει όπως λες κι εσυ αλλά κάποια άλλη λύση). Προφανώς είναι γνωστό ότι επηρεάζουν το σπέρμα. Από τη στιγμή που κάτι βρέθηκε, όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με Ελλάδα αγαπες.. 07.06 έχουμε ραντεβού για να πάρω το πλάνο να δω τον γιατρό κτλ. 

Έστειλα εξετάσεις στον γιατρό του άντρα μου και βρήκε το λόγο του σπέρματος.. θα με τρελάνουν αυτοί οι Έλληνες γιατροί. 

Ο άντρας μου παίρνει χαπια γιατί έχει θέμα στο συκώτι. Και αυτά δημιουργούν θέμα στο σπερμα (σα να καπνίζει σα φουγάρο) 

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τα σταματήσει τα χαπια οπότε πρέπει να περιμένουμε το μήνα που θα έχουμε καλό σπερμα γτ αυτό αλλάζει συνέχει μια καλό μια κακό. Δηλαδή με το που έρχεται η περίοδος κάνουμε σπερμοδιαγραμμα.  Αν είναι καλό ξεκινάμε.  Κάτι τέτοιο σκέφτεται ο γιατρός. Αλλά φυσικά πρέπει να μας δει από κοντά. Με έβαλε να κάνω καρυωτυπο ζευγους επίσης . 

 

Α ωραία κοπέλα μου.. με το καλό να έρθετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Χαίρομαι που μέρα την μέρα η ατίθαση χαρούμενη και γεμάτη φως Ελπίδα επιστρέφει , welcome back!!

Να τις κάνετε τις εξετάσεις σας να νιώσετε κ εσείς ήρεμοι κ εύχομαι να λυθεί κ το θέμα στο σπερμα. Μπορείτε να συζητήσετε για εναλλακτική αγωγή ίσως το μήνα που θέλετε να προχωρήσετε ή για κατάψυξη σπέρματος κλπ δεν έχω ιδέα προτάσεις κάνω που θα τις σκεφτόμουν κ εγώ.

Δεν ξέρω αν μιλήσατε με ουρολόγο εγώ προσωπικά θα έπαιρνα μια γνώμη κ από ουρολόγο να δω αν συγκλίνουν οι απόψεις. 
Έχετε χρόνο να κάνετε κ διαδικτυακά ραντεβού με τις εξετάσεις που ήδη έχετε.

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο Ελπιδακι που βρίσκετε μια άκρη σιγά σιγά. Θα συμφωνήσω με @BlackCat, μέχρι τότε ψάξτε καποιον από τους 3-4 εξειδικευμένους ουρολόγους που έχουμε αναφέρει εδώ και κάντε μια συζήτηση. Σίγουρα μόλις ακούσουν για αυτα τα χάπια θα έχουν κάτι να προτείνουν (όχι να τα κόψει όπως λες κι εσυ αλλά κάποια άλλη λύση). Προφανώς είναι γνωστό ότι επηρεάζουν το σπέρμα. Από τη στιγμή που κάτι βρέθηκε, όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Ναι κορίτσια θα κάνουμε και με ουρολογο.  Πρώτα Ν δούμε τον καρυωτυπο τι θα βγει. Μετά με την κλινική στην Ελλάδα να δούμε τι θα μας πουν . Και φυσικά ουρολογο έχω ένα χρόνο μπροστά μου. Εντωμεταξύ όλο σκέφτομαι αν τον Σεπτέμβριο προχωρούσε τώρα θα έμπαινα στο μήνα μου 😕 και εγώ τώρα λέω να ερθει το αίμα να χαλαρώσω γτ εκεί θα ηρεμήσω.  Όλο λέω μήπως και μηπω γίνει θαύμα η χοριακη ακόμα στο 200+ είναι  όνειρα όνειρα χαζα όνειρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Ναι κορίτσια θα κάνουμε και με ουρολογο.  Πρώτα Ν δούμε τον καρυωτυπο τι θα βγει. Μετά με την κλινική στην Ελλάδα να δούμε τι θα μας πουν . Και φυσικά ουρολογο έχω ένα χρόνο μπροστά μου. Εντωμεταξύ όλο σκέφτομαι αν τον Σεπτέμβριο προχωρούσε τώρα θα έμπαινα στο μήνα μου 😕 και εγώ τώρα λέω να ερθει το αίμα να χαλαρώσω γτ εκεί θα ηρεμήσω.  Όλο λέω μήπως και μηπω γίνει θαύμα η χοριακη ακόμα στο 200+ είναι  όνειρα όνειρα χαζα όνειρα. 

Αχ αυτά τα όνειρα τα ξέρω! 4 φορές έχω νιώσει ότι φτάνει ο μήνας που θα περάσω στην άλλη πίστα και θα πάρω το μωράκι μου σπίτι αλλά δυστυχώς, στο μαιευτήριο όσες φορές έχω πάει είναι για να κάνω απόξεση και να αποχωριστώ ό,τι με κόπο μπόρεσε να καρπίσει στην κοιλιά μου! Τι να πω, άλλη Πρωτομαγιά περίμενα, άλλο Πάσχα ήθελα να περάσω με χαμόγελα αλλά προ το παρόν τα χαμόγελα πάγωσαν μεχρι να ξαναγίνει κάποιο θαύμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Εύχομαι με το καλό και να πάνε όλα καλά… αν επιτρέπετε γιατί με μέθη; 

Στην 1η μου μεταφορά με την κλασσικη διαδικασία είχα πολλούς πόνους και γενικα ήταν για μένα μια πολύ άβολη διαδικασία οπότε ο ίδιος ο γιατρός (ο προηγούμενος) μου πρότεινε από μόνος του την επόμενη φορά να την κάνω με μέθη. Εννοείται το δέχτηκα με ανακούφιση. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ανατομίας, δεν μου το εξήγησε ούτε μου έχει πει ποτέ κανεις ότι έχω περίεργη κλίση στη μήτρα. Πάντως μου είναι παρά πολύ άβολο και είναι γνωστό ότι αυτή η διαδικασία πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο άνετη και αναίμακτη για να είναι πετυχημένη οπότε δεν το ρισκάρω. Φαντάζομαι γι αυτό και ο τωρινός γιατρός το δέχτηκε τόσο άνετα μόλις το είπα. Γιατί να ρισκάρουμε κάτι να μην πάει καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια μικρή απορία για τα φάρμακα. Αύριο πρωί έχω να παρω  utrogestan, vibramycin, salospir, cuclacur. Εκτός από την αντιβίωση, υπάρχει κάποιο άλλο που πρέπει να το παρω με γεμάτο στομάχι? Δε ρώτησα οδηγίες και πάντα μπλέκομαι με τα ουτρο και σικλα αν πρέπει να έχουν απόσταση, αν πρέπει να έχεις φαει κοκ. Επίσης ποτέ δεν έχω πάρει Σαλοσπίρ και δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό. Οποία συμβουλή ευπρόσδεκτη. Το ουτρο το πρωί θα το παρω απ το στόμα, το βράδυ θα το βαζω κολπικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Ναι κορίτσια θα κάνουμε και με ουρολογο.  Πρώτα Ν δούμε τον καρυωτυπο τι θα βγει. Μετά με την κλινική στην Ελλάδα να δούμε τι θα μας πουν . Και φυσικά ουρολογο έχω ένα χρόνο μπροστά μου. Εντωμεταξύ όλο σκέφτομαι αν τον Σεπτέμβριο προχωρούσε τώρα θα έμπαινα στο μήνα μου 😕 και εγώ τώρα λέω να ερθει το αίμα να χαλαρώσω γτ εκεί θα ηρεμήσω.  Όλο λέω μήπως και μηπω γίνει θαύμα η χοριακη ακόμα στο 200+ είναι  όνειρα όνειρα χαζα όνειρα. 

Και εγώ τα ίδια λέω αλλά μάλλον είναι ευσεβείς πόθοι! 

Πρέπει να πάμε παρακάτω μας αρέσει η όχι έτσι πρέπει να κανουμε

Στα λέω γιατι σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στην 1η μου μεταφορά με την κλασσικη διαδικασία είχα πολλούς πόνους και γενικα ήταν για μένα μια πολύ άβολη διαδικασία οπότε ο ίδιος ο γιατρός (ο προηγούμενος) μου πρότεινε από μόνος του την επόμενη φορά να την κάνω με μέθη. Εννοείται το δέχτηκα με ανακούφιση. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ανατομίας, δεν μου το εξήγησε ούτε μου έχει πει ποτέ κανεις ότι έχω περίεργη κλίση στη μήτρα. Πάντως μου είναι παρά πολύ άβολο και είναι γνωστό ότι αυτή η διαδικασία πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο άνετη και αναίμακτη για να είναι πετυχημένη οπότε δεν το ρισκάρω. Φαντάζομαι γι αυτό και ο τωρινός γιατρός το δέχτηκε τόσο άνετα μόλις το είπα. Γιατί να ρισκάρουμε κάτι να μην πάει καλά?

Ααα οκ δεν το ήξερα.. εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...