Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου , όλες σας ευχαριστώ!! Τι να κάνω έχω αρχίσει και το σκέφτομαι ξανά για τα δύο αν και δεν είναι το ιδανικό για εμάς...ξέρω ότι μπορεί να απογοητεύω κάποιες κοπέλες απ' το φόρουμ και να θεωρούν ότι είμαι εγωιστρια αλλά σε καμία περίπτωση δεν σκέφτομαι τον εαυτό μου....μπαίνω κάθε μέρα σε σπίτια και βλέπω τις δυσκολίες του να μεγαλώνει κάποιος ένα παιδι, ευθύνες , έξοδα....η εμβρυολογος μου είπε αγάπη θέλουν και συμφωνώ απόλυτα , δεν θα έμπαινα στη διαδικασία της εξωσωματικής εάν δεν ήμουν έτοιμη να δώσω αγάπη...αλλά είμαι και άνθρωπος της λογικής πέρα απ' το συναίσθημα...υπάρχουν και πρακτικά ζητήματα μεγαλώνοντας ....δίδυμα = δύο αμάξια ταυτόχρονα , δύο σπίτια ταυτόχρονα, δύο σπουδές ταυτόχρονες , δύο φροντιστήρια ταυτόχρονα και θα μου πείτε ε θα θυσιαστείς και θα απαντήσω εννοείται θα θυσιαστω , τη ζωή μου θα δώσω αλλά δεν βγαίνει όσες θυσίες κι αν κάνουμε...αυξάνονται οι πιθανότητες, αυτό μου θυμίζει , θέλεις σπίτι καλό και πας και παίρνεις δάνειο 300.000 , το παίρνεις μένεις 2 χρόνια και ύστερα στο παίρνουν γιατί δεν έχεις να πληρώσεις....με το δάνειο των 300000 όντως αυξήσεις τις πιθανότητες να πάρεις ένα σπίτι καλό αλλά δεν ξέρεις πως να το ξεχρεωσεις....Σας ξεδιπλώνω την σκέψη μου όχι γιατί πιστεύω ότι δεν την καταλαβαίνετε αλλά γιατι έχω την ανάγκη να σας δείξω πως κι εγώ δυσκολεύομαι και ο σύζυγός μου για την σωστή απόφαση....κι εμείς θέλουμε πολλά παιδιά αλλά πρέπει να σκεφτούμε και το μέλλον....και αυτή η εμβρυολογος την ώρα της ετ δεν καταλάβαινε τίποτα απ' όλα αυτά εκεί επέμενε να με φέρνει σε δύσκολη θέση...της είπα προτιμώ να πληρώνω τώρα 500αρικα παρά μια ζωή να λέω στον εαυτό μου τα αδίκησα....εφόσον μου δίνεται η δυνατότητα της επιλογής...αν έπιανα δίδυμα φυσικά δεν θα υπήρχε λόγος συζήτησης , τώρα όμως το επιλέγω ....

Κοριτσάκι μου γλυκό καταρχάς δε χρειάζεται να απολογείσαι για τις σκέψεις και τα συναισθηματα σου.αυτα είναι και είναι σωστά για σένα κ τη ζωή σου.επισης ν σπυ πω σαν ειδικός που αντιμετωπίζω άπειρες περιπτώσεις με παιδάκια που έχουν θέματα θα σου πω ότι έχω γίνει πάρα πολύ κυνική κ θα συμφωνήσω φουλ μαζί σου.ειναι πιο τίμιο να πεις δεν μπορώ να φέρω ένα παιδιά στη ζωή για χι λόγους,γιατί δεν έχω την οικονομικη άνεση ,γιατί δεν έχω ποιον να το κρατήσει, γιατί ρε αδερφέ θέλω να κάνω τη ζωαρα μου,κ αυτο σεβαστό είναι,πάσα ντ οφερεις στη ζωή κ να το ταλαιπωρείς.γιατι δεν είναι μόνο πως πρατουμε συνειδητά αλλά κ τι προβάλλουμε υποσυνείδητα στα παιδιά.εγω μιλάω τώρα βέβαια γενικά,αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου κ είναι απόλυτα σεβαστό.κοιτα να πορευθεις όπως νοιώθεις εσύ καλύτερα για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Αιματολόγος όχι δεν με παρακολουθεί, δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος! Τις άλλες 3 φορε΄ς δεν είχε κάνει κάποια εξέταση μετά την αποβολή ο γιατρό μου, έλεγε ότι δεν χρειάζεται, τώρα το έχει στείλει για καρυότυπο καθώς ήταν και αρκετά προχωρημένο στάδιο! Θα δούμε τι θα δείξει αν και μας είπε πως και χρωμοσωμική να δείξει μαλλον τυχαίο θα είναι γιατί δεν έχω άλλη παλίνδρομη χωρίς ένδειξη ότι κάτι πάει λάθος και να πρέπει να μου το πάρουν με τοκετό. Ναι παρά το θέμα με το σπέρμα έχουμε 2 συλλήψεις και φυσικά εκτός τις 2 με εξωσωματική αλλά να που ο χρόνος περνάει και είμαι παλι στο 0 αυτό με αγχώνει! Άντε ρε συ κοντεύεις, όλα με το καλό!!!

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις μην έχεις καμία θρομβοφιλια. Να πας σε αιματολογο και να το δείτε. Το μωράκι αναπτυσσόταν κανονικά μέχρι που έγινε αυτό που έγινε ? 

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου  σύντομα και στα δικά σου και σε όλα τα κορίτσια εδώ τις συναγωνιστριες μας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου... ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Σε σκεφτόμουν κορίτσι μου, αλλά δεν ήθελα να είμαι πιεστική και να σε ταγκάρω. Λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά. Πάρε το χρόνο σου και σε περιμένουμε πάλι να γυρίσεις στον αγώνα με το χαμόγελο. Εμφύτευση πέτυχες πάλι. Στη θέση σου θα έψαχνα λίγο περισσότερο το σπέρμα το οποίο δεν ήταν και πολύ καλό. Προσπάθησε να κλείσεις ένα ραντεβού αν γίνεται διαδικτυακά με Ασβ ή Μακαρ. Εμάς μας βοήθησε πολύ η αγωγή του άντρα μου. Δεν ξερω τι άλλες εξετάσεις έχεις κάνει, αλλά σίγουρα να έχεις τσεκάρει καρυότυπο ζεύγους. Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω. Εμείς είμαστε δίπλα σου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Τι δυσκολίες έχεις περάσει...λυπάμαι πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Παρασκευαιδακι μου λυπάμαι πολύ..

Ξερω όταν πέφτει σιγή ασυρμάτου από σένα κάτι σε βασανιζει αλλά επίσης ξέρω ότι όταν πέφτεις σηκώνεσαι μπαμ με ορμή και δύναμη και αφήνεις τα παλιά πίσω..Γιατί σε κατακλύζει η Ελπίδα όπως είναι κ το όνομα σου..

Δωσε χρόνο στο σώμα κ την ψυχή να αναρρώσει και πάμε στα επόμενα βήματα που στο μυαλό σου ήδη τα έχεις οργανώσει..

Συμφωνω με @Luna777δώστε βάση στο σπερμα και αν σκέφτεσαι να κανείς άλλη μια προσπάθεια Ελλάδα δοκίμασε το. Βρες γιατρό να σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη κ μαζί βγάλτε ένα πλάνο να δοκιμάσετε διαφορετική προσέγγιση πχ θεραπεία στο σπερμα κ βλαστοκυστες. 
Η μήτρα σου μπορεί είναι το μόνο σίγουρο ένα γερό υγιές έμβρυο θέλετε..

Μεγαλη αγκαλίτσα σε περιμένουμε πίσω να μας παρασυρεις με τον αυθορμητισμό κ την ζωηράδα σου σαν ωραίο καλοκαιρινό αεράκι..🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου , όλες σας ευχαριστώ!! Τι να κάνω έχω αρχίσει και το σκέφτομαι ξανά για τα δύο αν και δεν είναι το ιδανικό για εμάς...ξέρω ότι μπορεί να απογοητεύω κάποιες κοπέλες απ' το φόρουμ και να θεωρούν ότι είμαι εγωιστρια αλλά σε καμία περίπτωση δεν σκέφτομαι τον εαυτό μου....μπαίνω κάθε μέρα σε σπίτια και βλέπω τις δυσκολίες του να μεγαλώνει κάποιος ένα παιδι, ευθύνες , έξοδα....η εμβρυολογος μου είπε αγάπη θέλουν και συμφωνώ απόλυτα , δεν θα έμπαινα στη διαδικασία της εξωσωματικής εάν δεν ήμουν έτοιμη να δώσω αγάπη...αλλά είμαι και άνθρωπος της λογικής πέρα απ' το συναίσθημα...υπάρχουν και πρακτικά ζητήματα μεγαλώνοντας ....δίδυμα = δύο αμάξια ταυτόχρονα , δύο σπίτια ταυτόχρονα, δύο σπουδές ταυτόχρονες , δύο φροντιστήρια ταυτόχρονα και θα μου πείτε ε θα θυσιαστείς και θα απαντήσω εννοείται θα θυσιαστω , τη ζωή μου θα δώσω αλλά δεν βγαίνει όσες θυσίες κι αν κάνουμε...αυξάνονται οι πιθανότητες, αυτό μου θυμίζει , θέλεις σπίτι καλό και πας και παίρνεις δάνειο 300.000 , το παίρνεις μένεις 2 χρόνια και ύστερα στο παίρνουν γιατί δεν έχεις να πληρώσεις....με το δάνειο των 300000 όντως αυξήσεις τις πιθανότητες να πάρεις ένα σπίτι καλό αλλά δεν ξέρεις πως να το ξεχρεωσεις....Σας ξεδιπλώνω την σκέψη μου όχι γιατί πιστεύω ότι δεν την καταλαβαίνετε αλλά γιατι έχω την ανάγκη να σας δείξω πως κι εγώ δυσκολεύομαι και ο σύζυγός μου για την σωστή απόφαση....κι εμείς θέλουμε πολλά παιδιά αλλά πρέπει να σκεφτούμε και το μέλλον....και αυτή η εμβρυολογος την ώρα της ετ δεν καταλάβαινε τίποτα απ' όλα αυτά εκεί επέμενε να με φέρνει σε δύσκολη θέση...της είπα προτιμώ να πληρώνω τώρα 500αρικα παρά μια ζωή να λέω στον εαυτό μου τα αδίκησα....εφόσον μου δίνεται η δυνατότητα της επιλογής...αν έπιανα δίδυμα φυσικά δεν θα υπήρχε λόγος συζήτησης , τώρα όμως το επιλέγω ....

Καταρχάς θα ξεκινήσω από το "εγωίστρια"...

Δεν νομίζω και δεν πιστεύω πως υπάρχει η μικρή πιθανότητα  κάποια εδώ μέσα στη συγκεκριμένη ομάδα, στη συγκεκριμένη παρέα, στη συγκεκριμένη "φιλία" σε θεωρεί εγωίστρια ή θεωρεί την οποιαδήποτε κοπέλα που παίρνει αποφάσεις ζωής σύμφωνα με τη ζωή της εγωίστρια κτλ κτλ. Επίσης θα πω πως όποια κοπέλα εδω μέσα έχει αρνητικές σκέψεις για κάποια άλλη (και ας μην γνωριζόμαστε αρά μόνο με τα nickname μας) δεν έχει θέση εδω με΄σα. Και το λεω πολύ ωμά. Φτάνει που ζούμε με κακίες στην καθημερινότητα μας, φτάνει να μας ρωτάνε τα τι και τα πως για το θέμα παιδί, εξετάσεις, γιατρούς κτλ κτλ. Φτάνει πραγματικά! Δεν το χρειαζόμαστε λοιπόν εδω μέσα αυτό. Εδώ μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας, τα άγχοι μας, τις στεναχώριες μας, τις χαρές μας κτλ κτλ. Είμαστε δίπλα στην καθεμια και στα δύσκολα, αλλά και στα ωραία. Στεναχωριόμαστε με αρνητικές χοριακές και εξετάσεις και δεν "χαιρόμαστε" με αυτό, χαιρόμαστε τις θετικές χοριακές και δεν ζηλεύουμε!!!

Όπως είπα η κάθε κοπέλα, το κάθε ζευγάρι εδω μέσα έχει τη ζωή της/τους, δεν πέφτει λόγος σε καμία άλλη να σε κρίνει για της αποφάσεις που παίρνεις και δεν κρίνουμε γενικά καμία. Όλες έχουμε δυσκολίες και όλες παλεύουμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Προσευχόμαστε σε κάθε ετ που κάνουμε, σε κάθε φυσιολογική επαφή που έχουμε με το ετέρων ήμισυ, να πετύχει εγκυμοσύνη και να παραμείνει. 🙏🏽

Καλό μου κορίτσι, μπαινοβγαίνω και εγώ σε πολλά σπίτια και έχω δει τα διάφορα, αλλά θα σου πω την άποψη μου.... όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα. Όλα! Κάποιες οικογένειες μεγάλα και κάποιες μικρά. Δεν χρειάζεται ούτε εσύ ούτε καμία άλλη εδω μέσα να "απολογείται" για τις αποφάσεις της. Εσύ θέλεις ένα και είναι δεκτό και κατανοητό. Από όλες τις πλευρές. Άρα θα κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ και το άλλο σου μισό το καλύτερο για εσάς. Άσε τις σκέψεις για φροντιστήριο κτλ. Καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι, αλλά δεν ξέρουμε πως τα φέρνει η ζωη. Το ένα παιδί έχει λιγότερα έξοδα εννοείται, αλλά διπλασιάζονται όταν μετά έρθει και 2ο αργότερα.

Κάτσε να σου κάνω ανάλυση όσο μπορώ να γελάσουμε και λίγο...εαν έχεις καθε μήνα να δίνεις ενα χ ποσόν για 2 θα τα δίνεις πάντα διπλά μέχρι να ενηλικιωθούν και βρουν δουλειά...μετα τέλος...  Δηλαδή πχ θα πληρώνεις μέχρι τα 25 επι 2. Ενώ εαν κάνεις με διαφορά κάποια χρόνια θα πληρώνεις πάλι πολλά και για περισσότερα χρόνια. Που θέλω να καταλήξω... Λεφτά θα δίνουμε είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο. 

Για να κλείσω το μακρύ σεντόνι και να μη σας κουράζω άλλο..... Εσύ @Heart θα κάνεις αυτό που θέλεις και εμείς απλά θα λέμε την άποψη μας. Οι πιθανότητες φυσικά είναι πιο μεγάλες εαν βάλεις περισσότερα γονιμοποιημένα ωάρια παρά ένα, αλλά δεν είναι και απίθανο να πετύχει το ένα. Έχει να κάνει και με την ηλικία. Δεν θυμάμαι πόσο είσαι. Αλλά στα 35 βάζουν 2, στα 39-40 βάζουν 3, στα 42 βάζουν 4. Κάποιος λόγος θα υπάρχει και πιστεύω έχει να κάνει και με την ποιότητα τους και με το περιβάλλον της μήτρας. Εγώ αυτό έχω καταλάβει. Γίνομαι γραφική αλλά λέω ξανά..... εσύ θα κάνεις όπως ακριβώς θέλεις εσυ και δεν θα απολογείστε ούτε θα αναλύετε την απόφαση σας σε κανέναν.

Και όποια κοπέλα κράζει, κουτσομπολεύει, ζηλεύει και γενικά βγάζει αρνητικά συναισθήματα κτλ προς την άλλη εδω μέσα να πάρει τα κουβαδάκια της και σε άλλη παραλία!!!!

Κορίτσια μου, σας αγαπώ και εύχομαι όλες να πετύχουμε το όνειρο μας❤️🙏🏽❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Γλυκό μου κοριτσάκι, γλυκιά μας Ελπίδα. 

Κρίμα που πρέπει να το περάσεις αυτό. Κάνε την στεναχώρια δύναμη και προχωρά με το κεφάλι ψηλά. Πάρε αγκαλιά το γιόκα σου και τον άντρα σου γιατί αυτό είναι το καλύτερο φάρμακο. Βάλσαμο στην ψυχή η αγκαλιά. 

Όπως είπαν και τα κορίτσια @Luna777 @BlackCat μίλησε διαδικτυακά με ανδρολόγους και με τους δυο που σου πρότειναν και έχω να σου προτείνω και άλλον εαν δεν δεχτούν. Επίσης κλείσε ονλινε ραντεβού με εξωσωματιστές εδώ στην Ελλάδα και ο Μαντούδης κάνει (το διαφήμιζε) και ο δικός μου, αλλά και πολλοί άλλοι. Διάβασε τους και κλείσε ονλινε ραντεβού. Επίσης κλείσε στο Έλενα και όταν με το καλό όταν έρθεις Ελλάδα πέρνα μια βόλτα απο Αθήνα. Θα χαρώ να πιούμε και έναν καφέ να σε ξεναγήσω στην πρωτεύουσα. 

Πάρε τώρα τον χρόνο σου και εδώ είμαστε εμείς. Αγκαλιά μεγάλη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καταρχάς θα ξεκινήσω από το "εγωίστρια"...

Δεν νομίζω και δεν πιστεύω πως υπάρχει η μικρή πιθανότητα  κάποια εδώ μέσα στη συγκεκριμένη ομάδα, στη συγκεκριμένη παρέα, στη συγκεκριμένη "φιλία" σε θεωρεί εγωίστρια ή θεωρεί την οποιαδήποτε κοπέλα που παίρνει αποφάσεις ζωής σύμφωνα με τη ζωή της εγωίστρια κτλ κτλ. Επίσης θα πω πως όποια κοπέλα εδω μέσα έχει αρνητικές σκέψεις για κάποια άλλη (και ας μην γνωριζόμαστε αρά μόνο με τα nickname μας) δεν έχει θέση εδω με΄σα. Και το λεω πολύ ωμά. Φτάνει που ζούμε με κακίες στην καθημερινότητα μας, φτάνει να μας ρωτάνε τα τι και τα πως για το θέμα παιδί, εξετάσεις, γιατρούς κτλ κτλ. Φτάνει πραγματικά! Δεν το χρειαζόμαστε λοιπόν εδω μέσα αυτό. Εδώ μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας, τα άγχοι μας, τις στεναχώριες μας, τις χαρές μας κτλ κτλ. Είμαστε δίπλα στην καθεμια και στα δύσκολα, αλλά και στα ωραία. Στεναχωριόμαστε με αρνητικές χοριακές και εξετάσεις και δεν "χαιρόμαστε" με αυτό, χαιρόμαστε τις θετικές χοριακές και δεν ζηλεύουμε!!!

Όπως είπα η κάθε κοπέλα, το κάθε ζευγάρι εδω μέσα έχει τη ζωή της/τους, δεν πέφτει λόγος σε καμία άλλη να σε κρίνει για της αποφάσεις που παίρνεις και δεν κρίνουμε γενικά καμία. Όλες έχουμε δυσκολίες και όλες παλεύουμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Προσευχόμαστε σε κάθε ετ που κάνουμε, σε κάθε φυσιολογική επαφή που έχουμε με το ετέρων ήμισυ, να πετύχει εγκυμοσύνη και να παραμείνει. 🙏🏽

Καλό μου κορίτσι, μπαινοβγαίνω και εγώ σε πολλά σπίτια και έχω δει τα διάφορα, αλλά θα σου πω την άποψη μου.... όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα. Όλα! Κάποιες οικογένειες μεγάλα και κάποιες μικρά. Δεν χρειάζεται ούτε εσύ ούτε καμία άλλη εδω μέσα να "απολογείται" για τις αποφάσεις της. Εσύ θέλεις ένα και είναι δεκτό και κατανοητό. Από όλες τις πλευρές. Άρα θα κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ και το άλλο σου μισό το καλύτερο για εσάς. Άσε τις σκέψεις για φροντιστήριο κτλ. Καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι, αλλά δεν ξέρουμε πως τα φέρνει η ζωη. Το ένα παιδί έχει λιγότερα έξοδα εννοείται, αλλά διπλασιάζονται όταν μετά έρθει και 2ο αργότερα.

Κάτσε να σου κάνω ανάλυση όσο μπορώ να γελάσουμε και λίγο...εαν έχεις καθε μήνα να δίνεις ενα χ ποσόν για 2 θα τα δίνεις πάντα διπλά μέχρι να ενηλικιωθούν και βρουν δουλειά...μετα τέλος...  Δηλαδή πχ θα πληρώνεις μέχρι τα 25 επι 2. Ενώ εαν κάνεις με διαφορά κάποια χρόνια θα πληρώνεις πάλι πολλά και για περισσότερα χρόνια. Που θέλω να καταλήξω... Λεφτά θα δίνουμε είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο. 

Για να κλείσω το μακρύ σεντόνι και να μη σας κουράζω άλλο..... Εσύ @Heart θα κάνεις αυτό που θέλεις και εμείς απλά θα λέμε την άποψη μας. Οι πιθανότητες φυσικά είναι πιο μεγάλες εαν βάλεις περισσότερα γονιμοποιημένα ωάρια παρά ένα, αλλά δεν είναι και απίθανο να πετύχει το ένα. Έχει να κάνει και με την ηλικία. Δεν θυμάμαι πόσο είσαι. Αλλά στα 35 βάζουν 2, στα 39-40 βάζουν 3, στα 42 βάζουν 4. Κάποιος λόγος θα υπάρχει και πιστεύω έχει να κάνει και με την ποιότητα τους και με το περιβάλλον της μήτρας. Εγώ αυτό έχω καταλάβει. Γίνομαι γραφική αλλά λέω ξανά..... εσύ θα κάνεις όπως ακριβώς θέλεις εσυ και δεν θα απολογείστε ούτε θα αναλύετε την απόφαση σας σε κανέναν.

Και όποια κοπέλα κράζει, κουτσομπολεύει, ζηλεύει και γενικά βγάζει αρνητικά συναισθήματα κτλ προς την άλλη εδω μέσα να πάρει τα κουβαδάκια της και σε άλλη παραλία!!!!

Κορίτσια μου, σας αγαπώ και εύχομαι όλες να πετύχουμε το όνειρο μας❤️🙏🏽❤️

Τα εχεις πει ολα! Εμενα με καλυψες! Συμπληρωνω οτι εδω μεσα ειμαστε τοσο ανετες που οπως βλεπουμε και καλα να μην ειμαστε αποσυρομαστε για λιγο και κανενας δεν λεει τιποτα ... Αρα και στα καλα και στα κακα ειμαστε διακριτικες.... Κ εγω σας αγαπω ολες... Και αυτο το αποσυρομαστε να το θυμαστε για μενα αν με πιανουν οι κρισαρες μου και εξαφανιζομαι εντελως κατα τη διαδικασια.... Φευγω και παω λιγο στο Ελπιδακι μας... @Παρασκευαιδου λυπαμαι πολυ ρε φιλε , κριμα γαμω τις κωλοδιαδικασιες να δινουν μια χαρα και μετα να μας την παιρνουν βαρβαρα πισω. Ειναι ακριβως οπως το εζησα και εγω τοτε στην αποβολη και ειχαμε ακριβως το ιδιο σπερμα.. ψαξτο να το διορθωσεις μαναρι μου , εμενα ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι αυτος εδω και χρονια.. απ την μια λεω παναγια να μεινω εγκυος και απ την αλλη ελεγα τι να μεινω? Γι αυτο χαρηκα που διορθωθηκε καπως... Παρε βιταμινες για τον αντρα σου και θα δεις . Κανε προσπαθεια και στην Ελλαδα και οπου θελεις ...ειμαι σιγουρη οτι θα δεις το θετικο καπου παρακατω .. παρε και μια αγκαλια τον μικρο αντρα σου , κλαψε χτυπησου και προχωρα... Σε νιωθω στο μεγιστο βαθμο ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις μην έχεις καμία θρομβοφιλια. Να πας σε αιματολογο και να το δείτε. Το μωράκι αναπτυσσόταν κανονικά μέχρι που έγινε αυτό που έγινε ? 

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου  σύντομα και στα δικά σου και σε όλα τα κορίτσια εδώ τις συναγωνιστριες μας ♥️

Ναι ήταν μια χαρά δεν μας είπαν κάτι πέρα από τη μικρή ταχυκαρδία στην αυχενική! Αντιπηκτικές έκανα λόγω υπέρτασης που έχω ώστε να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στην αιμάτωση αλλά τελικά ενώ τα είχα όλα ελεγμένα ό,τι μου είπε ο γιατρός( υπέρταση, θυροειδή, σάκχαρο τελικά πήγαν όλα λάθος και μάλιστα σε εβδομάδα που λες ουφ καλά πάμε! Τι να πω, ελπίζω να προλάβω και να τα καταφέρουμε γιατί οκ έχουμε και ένα θεματάκι με το σπέρμα ( Ασθενοσπερμία) και μας είχαν πει δύσκολα φυσική σύλληψη).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Ελπίδα μου ❤️❤️

Τίποτα δε θα σου πω μόνο να βρεις σύντομα τον εαυτό σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Ελπιδάρα μου.... Πάρε το χρόνο σου, πάρε και αγκαλιά τους άντρες σου και ρίξε τα νέα σχέδια όταν είσαι έτοιμη καλή μου... να προσέχεις ρε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Λυπάμαι πολύ ρε κοριτσάκι μου! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όμως εμείς είμαστε δυνατές! Θα ξανα σηκωθείς σύντομα και θα είσαι έτοιμη για τα επόμενα βήματα! Μεγάλη αγκαλιά ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Καταρχάς θα ξεκινήσω από το "εγωίστρια"...

Δεν νομίζω και δεν πιστεύω πως υπάρχει η μικρή πιθανότητα  κάποια εδώ μέσα στη συγκεκριμένη ομάδα, στη συγκεκριμένη παρέα, στη συγκεκριμένη "φιλία" σε θεωρεί εγωίστρια ή θεωρεί την οποιαδήποτε κοπέλα που παίρνει αποφάσεις ζωής σύμφωνα με τη ζωή της εγωίστρια κτλ κτλ. Επίσης θα πω πως όποια κοπέλα εδω μέσα έχει αρνητικές σκέψεις για κάποια άλλη (και ας μην γνωριζόμαστε αρά μόνο με τα nickname μας) δεν έχει θέση εδω με΄σα. Και το λεω πολύ ωμά. Φτάνει που ζούμε με κακίες στην καθημερινότητα μας, φτάνει να μας ρωτάνε τα τι και τα πως για το θέμα παιδί, εξετάσεις, γιατρούς κτλ κτλ. Φτάνει πραγματικά! Δεν το χρειαζόμαστε λοιπόν εδω μέσα αυτό. Εδώ μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας, τα άγχοι μας, τις στεναχώριες μας, τις χαρές μας κτλ κτλ. Είμαστε δίπλα στην καθεμια και στα δύσκολα, αλλά και στα ωραία. Στεναχωριόμαστε με αρνητικές χοριακές και εξετάσεις και δεν "χαιρόμαστε" με αυτό, χαιρόμαστε τις θετικές χοριακές και δεν ζηλεύουμε!!!

Όπως είπα η κάθε κοπέλα, το κάθε ζευγάρι εδω μέσα έχει τη ζωή της/τους, δεν πέφτει λόγος σε καμία άλλη να σε κρίνει για της αποφάσεις που παίρνεις και δεν κρίνουμε γενικά καμία. Όλες έχουμε δυσκολίες και όλες παλεύουμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Προσευχόμαστε σε κάθε ετ που κάνουμε, σε κάθε φυσιολογική επαφή που έχουμε με το ετέρων ήμισυ, να πετύχει εγκυμοσύνη και να παραμείνει. 🙏🏽

Καλό μου κορίτσι, μπαινοβγαίνω και εγώ σε πολλά σπίτια και έχω δει τα διάφορα, αλλά θα σου πω την άποψη μου.... όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα. Όλα! Κάποιες οικογένειες μεγάλα και κάποιες μικρά. Δεν χρειάζεται ούτε εσύ ούτε καμία άλλη εδω μέσα να "απολογείται" για τις αποφάσεις της. Εσύ θέλεις ένα και είναι δεκτό και κατανοητό. Από όλες τις πλευρές. Άρα θα κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ και το άλλο σου μισό το καλύτερο για εσάς. Άσε τις σκέψεις για φροντιστήριο κτλ. Καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι, αλλά δεν ξέρουμε πως τα φέρνει η ζωη. Το ένα παιδί έχει λιγότερα έξοδα εννοείται, αλλά διπλασιάζονται όταν μετά έρθει και 2ο αργότερα.

Κάτσε να σου κάνω ανάλυση όσο μπορώ να γελάσουμε και λίγο...εαν έχεις καθε μήνα να δίνεις ενα χ ποσόν για 2 θα τα δίνεις πάντα διπλά μέχρι να ενηλικιωθούν και βρουν δουλειά...μετα τέλος...  Δηλαδή πχ θα πληρώνεις μέχρι τα 25 επι 2. Ενώ εαν κάνεις με διαφορά κάποια χρόνια θα πληρώνεις πάλι πολλά και για περισσότερα χρόνια. Που θέλω να καταλήξω... Λεφτά θα δίνουμε είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο. 

Για να κλείσω το μακρύ σεντόνι και να μη σας κουράζω άλλο..... Εσύ @Heart θα κάνεις αυτό που θέλεις και εμείς απλά θα λέμε την άποψη μας. Οι πιθανότητες φυσικά είναι πιο μεγάλες εαν βάλεις περισσότερα γονιμοποιημένα ωάρια παρά ένα, αλλά δεν είναι και απίθανο να πετύχει το ένα. Έχει να κάνει και με την ηλικία. Δεν θυμάμαι πόσο είσαι. Αλλά στα 35 βάζουν 2, στα 39-40 βάζουν 3, στα 42 βάζουν 4. Κάποιος λόγος θα υπάρχει και πιστεύω έχει να κάνει και με την ποιότητα τους και με το περιβάλλον της μήτρας. Εγώ αυτό έχω καταλάβει. Γίνομαι γραφική αλλά λέω ξανά..... εσύ θα κάνεις όπως ακριβώς θέλεις εσυ και δεν θα απολογείστε ούτε θα αναλύετε την απόφαση σας σε κανέναν.

Και όποια κοπέλα κράζει, κουτσομπολεύει, ζηλεύει και γενικά βγάζει αρνητικά συναισθήματα κτλ προς την άλλη εδω μέσα να πάρει τα κουβαδάκια της και σε άλλη παραλία!!!!

Κορίτσια μου, σας αγαπώ και εύχομαι όλες να πετύχουμε το όνειρο μας❤️🙏🏽❤️

Σας ευχαριστώ κορίτσια που με κάνετε να αισθάνομαι πιο ελεύθερη και δεν με περιορίζεται , που με έχετε δεχτεί στην παρέα!!!! Εύχομαι πραγματικά να τελειώσει για όλες αυτός ο αγώνας σύντομα!!!είστε πολύ υποστηρικτικές , σας ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Πόσο λυπάμαι κοπέλα μου!! Μια μεγάλη αγκαλιά!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου,  Ελπιδακι μου γλυκό, ειλικρινά λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ. Δεν θα σου πω τίποτα άλλο. Όταν θα είσαι έτοιμη,  εδώ θα είμαστε να τα πούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για το τι έφταιξε και το τι θα γίνει στη συνέχεια. Προς το παρόν πάρε τον χρόνο σου και προσπάθησε να ηρεμήσεις στις αγκαλιές των αντρών σου!

@Heart με κάλυψε απολύτως η @hope501.  Δεν θα απολογείσαι σε κανέναν και ποτέ.  Δική σου είναι η ζωή,  ο, τι θέλεις κάνεις. Εσύ να είσαι καλά με τις επιλογές σου, αυτό μόνο μετράει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Ελα ρε Ελπιδακι παλι τα ιδια; Γιατι να σου συμβαινει αυτο μωρε λυπαμαι λυπαμαι πολυ βρε κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  Δεν είχα δυνάμεις αυτές τις ημέρας να σας γράψω. Έκανα χοριακη την Δευτέρα και δεν είχε ανέβει καλά.  Με βάζει την Τρίτη ξανά χοριακη που είχε πέσει και χθες έπεσε πάρα πολύ.  Σταμάτησα τα χαπια :-( και περιμένω να έρθει το αίμα.  :-( αυτά τα νέα μου. Να πω ότι δεν το περίμενα ψέματα θα πω. Γενικά το ένιωθα. Τέλος πάντων. 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου… ξέρω δεν υπέχουν λόγια να πω. Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Πω πω βρε κορίτσι μου , τι θρίλερ είναι αυτό που περνάς... Ειλικρινής μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να διαψεύσει το μωράκι σου τον γιατρό. Να σε ρωτήσω,  Αθήνα δεν είσαι? Μήπως μέχρι την επόμενη εβδομάδα που εχετε ξανά ραντεβού να επισκεφτείς και κάποιον άλλον  να δεις τι θα σου πει? Να ακουσεις μια δεύτερη γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πω πω βρε κορίτσι μου , τι θρίλερ είναι αυτό που περνάς... Ειλικρινής μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να διαψεύσει το μωράκι σου τον γιατρό. Να σε ρωτήσω,  Αθήνα δεν είσαι? Μήπως μέχρι την επόμενη εβδομάδα που εχετε ξανά ραντεβού να επισκεφτείς και κάποιον άλλον  να δεις τι θα σου πει? Να ακουσεις μια δεύτερη γνώμη. 

Ναι Αθήνα είμαι, ίσως να προσπαθήσω να δω και κάποιον άλλο, το σκέφτομαι… Απλά τώρα είναι 3ημερο και θα πρέπει από Τρίτη.
Τετάρτη έχω το ραντεβού πάλι. 
Δυστυχώς θρίλερ όπως το είπες, το κακό είναι ότι συνήθως αυτά δεν εξελίσσονται καλά.. Και ο γιατρός είπε ότι αν ήταν δικό μου το έμβρυο, δεν θα ήθελα να είχε ξεκινήσει έτσι… αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι Αθήνα είμαι, ίσως να προσπαθήσω να δω και κάποιον άλλο, το σκέφτομαι… Απλά τώρα είναι 3ημερο και θα πρέπει από Τρίτη.
Τετάρτη έχω το ραντεβού πάλι. 
Δυστυχώς θρίλερ όπως το είπες, το κακό είναι ότι συνήθως αυτά δεν εξελίσσονται καλά.. Και ο γιατρός είπε ότι αν ήταν δικό μου το έμβρυο, δεν θα ήθελα να είχε ξεκινήσει έτσι… αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.. 

Ρώτα κάποια κοπέλα να σου πει έναν καλό γιατρό,  πάρε τηλέφωνο απόψε και πες ότι είναι επείγον και έκτακτο, αν μπορεί να σε βάλει αύριο. Εννοείται ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.  Έχουμε δει πολλές εγκυμοσύνες να ξεκινάνε με τους καλύτερους οιωνούς και να χάνονται. Και από την άλλη, έχουμε δει εγκυμοσύνες με χίλια δυο προβλήματα κτλ και να εξελίσσονται τέλεια και να γεννιούνται υγιέστατα παιδιά. Μακάρι, μακάρι να γίνει η ανατροπή! Αλλά ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω? Τι εννοεί ότι το έψαξε πολύ για να ακούσει την καρδιά? Μήπως έκανες χθες κοιλιακό υπέρηχο? Δεν μου φαίνεται λογικό την προηγούμενη φορά με 103 παλμούς να το άκουσε κατευθείαν και τώρα με 119 παλμούς να μην το ακούει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Τα έχουμε πει και πριν καιρό και καταλαβαίνω πως νιώθεις όμως σκέψου τα θετικα

Το ακουσατε

Ακούσατε περισσότερους παλμους

Είναι εκεί και δίνει παρον

Υπομονή κάνε μια εβδομάδα, η καλύτερα πάρε μια 2η γνώμη και προς θεού μη χαλάς τη ψυχολογία σου, Όχι χωρίς λόγο τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Κορίτσι μου εγώ θα έβλεπα και άλλον γιατρό... !προσπάθησε να βρεις για αύριο όλο και κάποιος γιατρός θα υπάρχει...μη το βάζεις κάτω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...