Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ ενοχλητικός ο υπέρηχος με γεμάτη κύστη....πατούσε η κοπέλα , έβαζε ο γιατρός κι εγώ να λέω τώρα θα τους κατουρήσω.... πφφφ και τι μαγική εικόνα να το βλέπεις στο μόνιτορ; !!

Α καλα μα σας πω εγώ τι έκανα εκείνη τη μέρα.τελειωνουμε με αφήνει εκεί μισή ώρα που σαφήνει,κ πάμε στο γραφείο του ν μς δώσει οδηγίες κλπ.εγω το εν τω μετσξυ να κατουριεμαι του θανατά,αφού είχα πιει 100 κιλά λίτρα νερό.τελοσπαντων, όπως μας μίλαγε κ έλεγε για τ αφαρμακα κ τη διαδικασια ,λέω γιατρέ ποτέ μπορώ να πω τουαλέτα?λέει οπότε θες.λεω τι τώρα?γιατί κατουριεμαι πάρα πολύ.ναι καλε μου λέει κ τώρα τι ρωτάς.κ λέω μα τώρα μόλις τα βάλαμε?κ άμα φύγουν?τα κατουρησω?κ λέει δεν πας καλα.παιδι μου άλλη οδός η μία άλλη η άλλη.που να πάνε δε φεύγουν.χαχαχαχαχαχαχαχαχχαα.θεα!τα κράταγα να μη φύγουν τα έμβρυα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Α καλα μα σας πω εγώ τι έκανα εκείνη τη μέρα.τελειωνουμε με αφήνει εκεί μισή ώρα που σαφήνει,κ πάμε στο γραφείο του ν μς δώσει οδηγίες κλπ.εγω το εν τω μετσξυ να κατουριεμαι του θανατά,αφού είχα πιει 100 κιλά λίτρα νερό.τελοσπαντων, όπως μας μίλαγε κ έλεγε για τ αφαρμακα κ τη διαδικασια ,λέω γιατρέ ποτέ μπορώ να πω τουαλέτα?λέει οπότε θες.λεω τι τώρα?γιατί κατουριεμαι πάρα πολύ.ναι καλε μου λέει κ τώρα τι ρωτάς.κ λέω μα τώρα μόλις τα βάλαμε?κ άμα φύγουν?τα κατουρησω?κ λέει δεν πας καλα.παιδι μου άλλη οδός η μία άλλη η άλλη.που να πάνε δε φεύγουν.χαχαχαχαχαχαχαχαχχαα.θεα!τα κράταγα να μη φύγουν τα έμβρυα!

Εμένα οταν τελειώσαμε την διαδικασία , μ άφησαν στην καρέκλα μια ώρα να περιμένω αλλά ευτυχώς μετά από ένα λεπτο αφού είπε οκ η εμβρυολογος μου έφεραν κάτι σαν κουβαδάκι κι έκανα πιπι χωρίς να σηκωθω , μετά μια ώρα ανάσκελα κοιτούσα τον χώρο.......ε το πιπι δεν το έχω ευχαριστηθεί ποτέ τόσο πολύ κορίτσια!!! Και τώρα βρε κορίτσια ξάπλα τελείως.. ; Δηλαδή και το σήκωμα απ' τον καναπέ με βοήθεια; Γιατί πριν σηκώθηκα μόνη...και λέω λες να πιέζω την κατάσταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σεις εμένα  ο γιατρός τότε μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά.κ του λέω τι παω κ γισ χορό?κ λέει ναι κανονικά τώρα άμα εσύ το νοιώθεις κάπως για ψυχολογικούς λόγους να μην πας.εγω απλά σου λέω ότι τη συνεχίζεις όπως πριν.κ βλέπω εσάς εδώ ολες που ξαπλα όλες δεν κάνετε τπτ κ αναρωτιέμαι ακόμα κ σε αυτό λάθος μου πε?τι διαολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ρε σεις εμένα  ο γιατρός τότε μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά.κ του λέω τι παω κ γισ χορό?κ λέει ναι κανονικά τώρα άμα εσύ το νοιώθεις κάπως για ψυχολογικούς λόγους να μην πας.εγω απλά σου λέω ότι τη συνεχίζεις όπως πριν.κ βλέπω εσάς εδώ ολες που ξαπλα όλες δεν κάνετε τπτ κ αναρωτιέμαι ακόμα κ σε αυτό λάθος μου πε?τι διαολο!

Έχω μπερδευτεί με αυτή την ειδικότητα γιατρών...ο ένας λέει ξάπλα ο άλλος κάνε ο,τι έκανες....πφφφ  δεν ξέρω , εμένα μου είπε μέχρι Δευτέρα ξάπλα....Μέχρι την Δευτέρα θα γίνει ο,τι είναι να γίνει....το να πω κι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εμένα οταν τελειώσαμε την διαδικασία , μ άφησαν στην καρέκλα μια ώρα να περιμένω αλλά ευτυχώς μετά από ένα λεπτο αφού είπε οκ η εμβρυολογος μου έφεραν κάτι σαν κουβαδάκι κι έκανα πιπι χωρίς να σηκωθω , μετά μια ώρα ανάσκελα κοιτούσα τον χώρο.......ε το πιπι δεν το έχω ευχαριστηθεί ποτέ τόσο πολύ κορίτσια!!! Και τώρα βρε κορίτσια ξάπλα τελείως.. ; Δηλαδή και το σήκωμα απ' τον καναπέ με βοήθεια; Γιατί πριν σηκώθηκα μόνη...και λέω λες να πιέζω την κατάσταση;

Όχι βρε συ και θα σηκωθείς και θα κάτσεις χωρίς βοήθεια και θα περπατήσεις μέσα στο σπίτι σου και στο μπαλκόνι θα βγεις και ολα

Απλά 5 μέρες κσλι είναι να προσέχεις βάρη σκύψιμο δουλειές  σκαλιά αστα για πιο μετά

Αλλά δε χρειάζονται υπερβολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι αυτό έχω και εγώ που είπες "αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες " Και  αν δούμε ότι δεν τρέφεται σωστά, θα μου το πάρουν νωρίτερα. Για αυτό και μου είπε ο γιατρός ότι θέλει στενή παρακολούθηση. Να σε ρωτήσω, εσύ κάθε πότε πήγαινες στον γιατρό? Και αυτό ότι δεν τρεφοταν σωστά το έβλεπε ο γιατρός σου στον απλό υπέρηχο ή κανατε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις? Εμένα δηλαδή αυτή την αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες,  μου το βρήκε ο γιατρός τώρα που έκανα την αυχενική.  Θα μπορεί να το παρακολουθεί ο άλλος μου γιατρός?

Εμένα κορίτσι μου ο γιατρός μου έκανε όλους τους μεγάλους υπερήχους γτ είναι πιστοποιημένος. Οπότε όλα τα βλέπαμε εκεί. Όταν ξεκίνησε πια να φαίνεται το πρόβλημα στον υπέρηχο πρακτικά δλδ το μωρό ξεκίνησε να το μετράει και πάντα δεν έπαιρνε όσο πρέπει και έβγαινε η κοιλιά του πιο μικρή από το κανονικό, μετά κάποια στιγμή σταμάτησε να παίρνει. Το επιβεβαιώσαμε για δύο εβδομάδες ότι δεν πήρε καθόλου και με πήγε επείγον να γεννήσω αφού έκανε και ενέσεις κορτιζόνης. Επίσης στο ιατρείο του έκανα από 30 εβδομάδες και μετά nst γτ είχα θέμα και με τράχηλο και συσπάσεις εγώ οπότε είχα και αυτό να προσέξουμε. Στο τέλος παντος που είχαμε ανησυχησει πήγαινα κάθε εβδομάδα

Και στο τέλος τέλος σχεδόν μέρα παρά μέρα και μου έλεγε να είναι προσεκτική στις κινήσεις του μωρού και αν δεν το νοιώσω να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο. Αλλα μην αγχώνεσαι από τώρα είναι νωρίς και επίσης όλα είναι ποσοστά.  Μπορεί τελικά τίποτα από αυτά που φοβάται να συμβούν!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εμένα οταν τελειώσαμε την διαδικασία , μ άφησαν στην καρέκλα μια ώρα να περιμένω αλλά ευτυχώς μετά από ένα λεπτο αφού είπε οκ η εμβρυολογος μου έφεραν κάτι σαν κουβαδάκι κι έκανα πιπι χωρίς να σηκωθω , μετά μια ώρα ανάσκελα κοιτούσα τον χώρο.......ε το πιπι δεν το έχω ευχαριστηθεί ποτέ τόσο πολύ κορίτσια!!! Και τώρα βρε κορίτσια ξάπλα τελείως.. ; Δηλαδή και το σήκωμα απ' τον καναπέ με βοήθεια; Γιατί πριν σηκώθηκα μόνη...και λέω λες να πιέζω την κατάσταση;

Μπορείς να σηκωθείς κανονικά απλά όχι δουλειές όχι βάρος όχι σκύψιμο όχι σκάλες δλδ λίγες μέρες με προσοχή εγώ να πω την αλήθεια Τώρα που είχα κάνει ήταν το καλύτερο γιατί είχε κρύο όποτε δεν ήθελα να κουνηθώ και έκατσα όλες τις μέρες καναπέ κρεβάτι 

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ρε σεις εμένα  ο γιατρός τότε μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά.κ του λέω τι παω κ γισ χορό?κ λέει ναι κανονικά τώρα άμα εσύ το νοιώθεις κάπως για ψυχολογικούς λόγους να μην πας.εγω απλά σου λέω ότι τη συνεχίζεις όπως πριν.κ βλέπω εσάς εδώ ολες που ξαπλα όλες δεν κάνετε τπτ κ αναρωτιέμαι ακόμα κ σε αυτό λάθος μου πε?τι διαολο!

Μωρέ αυτοί λένε αλλά καλό είναι από μόνες μας να προσέχουμε λίγες μέρες για να ήμαστε κι εμείς πιο ήρεμες μετά καλά όχι να να κανείς και χορό είπαμε βρε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εμένα κορίτσι μου ο γιατρός μου έκανε όλους τους μεγάλους υπερήχους γτ είναι πιστοποιημένος. Οπότε όλα τα βλέπαμε εκεί. Όταν ξεκίνησε πια να φαίνεται το πρόβλημα στον υπέρηχο πρακτικά δλδ το μωρό ξεκίνησε να το μετράει και πάντα δεν έπαιρνε όσο πρέπει και έβγαινε η κοιλιά του πιο μικρή από το κανονικό, μετά κάποια στιγμή σταμάτησε να παίρνει. Το επιβεβαιώσαμε για δύο εβδομάδες ότι δεν πήρε καθόλου και με πήγε επείγον να γεννήσω αφού έκανε και ενέσεις κορτιζόνης. Επίσης στο ιατρείο του έκανα από 30 εβδομάδες και μετά nst γτ είχα θέμα και με τράχηλο και συσπάσεις εγώ οπότε είχα και αυτό να προσέξουμε. Στο τέλος παντος που είχαμε ανησυχησει πήγαινα κάθε εβδομάδα

Και στο τέλος τέλος σχεδόν μέρα παρά μέρα και μου έλεγε να είναι προσεκτική στις κινήσεις του μωρού και αν δεν το νοιώσω να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο. Αλλα μην αγχώνεσαι από τώρα είναι νωρίς και επίσης όλα είναι ποσοστά.  Μπορεί τελικά τίποτα από αυτά που φοβάται να συμβούν!

 

 

Και πως πήγε; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Έχω μπερδευτεί με αυτή την ειδικότητα γιατρών...ο ένας λέει ξάπλα ο άλλος κάνε ο,τι έκανες....πφφφ  δεν ξέρω , εμένα μου είπε μέχρι Δευτέρα ξάπλα....Μέχρι την Δευτέρα θα γίνει ο,τι είναι να γίνει....το να πω κι εγώ....

Λοιπόν καταρχάς καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου! Ελπίζω να είσαι από τις τυχερές και να μείνεις  με την 1η! Γιατί στην 1η σίγουρα όλες είμασταν πιο χαλαρές και σίγουρες. Εγώ να σου πω ότι στην 1η προσπάθεια που έγινε εμφύτευση άσχετα με την συνέχεια… επειδή ήταν του Αγίου πνεύματος και είχαμε κανονίσει με φίλους να φύγουμε( δεν τους είχαμε πει τίποτα), Σάββατο πρωί κάναμε Ετ και Σάββατο μεσημέρι έκανα ταξίδι 4 ωρες με το αυτοκίνητο. Εκεί φτάσαμε και αμέσως πήγαμε για φαγητό. Μετά για 3 μέρες πηγαίναμε βόλτες -φαγητά κτλ έκανα τα πάντα, χωρίς όμως να μπαίνω στην θάλασσα όπως οι υπόλοιποι. Θετική χοριακή αλλά λόγω τρισωμίας παλινδρόμησε.

Στις επόμενες 4 ήμουν αραχτή στο σπίτι και δεν έκανα τίποτα. Αρνητικές όλες!!! 
Σε αυτή λοιπόν σχεδόν με το έτσι θέλω, έκλεισα μόνη μου ξενοδοχείο  και λέω στον άντρα μου θα φύγουμε θες δεν θέλεις!! Ηταν 25η Μαρτίου. 23 έκανα ΕΤ, 24 φύγαμε και είμασταν βόλτες, φαγητά, καφέδες.  Ο γιατρός μου είχε πει μην το παρακάνεις με τα περπατήματα. Του λέω άσε, είδαμε και τις άλλες φορές που καθόμουν ξάπλα τα αποτελέσματα. 
Λοιπόν ανεβοκατέβηκα σκαλιά γιατί πήγαμε σε μοναστήρια. Περπάτησα αλλά όχι υπερβολικά. Τις ενέσεις τις έπαιρνα μαζί μου και τις έκανα στο αυτοκίνητο γιατί φεύγαμε το πρωί κατά τις 11 μετά το πρωινό και γυρνούσαμε κατά τις 8. Μετά ξανά βγαίναμε κατά τις 10-10:30 για φαγητό ή ποτό- εγώ τσάι φυσικά. Και το αποτέλεσμα;;;  Θετική χοριακή.
Δεν πιστεύω στην υπερβολική  ξεκούραση, πιστεύω στην χαλαρή και όμορφη διάθεση. Εγώ είμαι πολύ φαν των ταξιδιών. Επίσης η μήτρα πρέπει να αιματώνεται γι’ αυτό η ακινησια κατ’ έμε δεν είναι ότι καλύτερο. Δεν είμαστε άρρωστες! Εντάξει δεν θα πήγαινα να τρέξω μαραθώνιο αλλά και αυτή η υπερβολή προς την ξεκούραση είναι λανθασμένη.

Οπότε παν μέτρον άριστον, αν είναι να γίνει θα γίνει όσες σκάλες και να ανεβοκατεβείτε! Άκου βοήθεια για να σηκωθείς! Τι είσαι ηλικιωμένη! Μην τρελαθούμε κοριτσάκια μου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως είχα διαβάσει ένα άρθρο, ενός Γάλλου γιατρου,που έλεγε ότι αυτό που τρελαίνονται δτηβ εξωσωματικη να μην κουνιούνται δεν είναι σωστο.γιατι κ όταν μένεις έγκυος φυσιολογικα υπάρχει ρνα διάστημα που δεν το ξέρεις κ κάνεις τα πάντα.κ κάπως το εξηγούσε ότι δεν είναι πάντα καλό να λειτουργείς σαν να το γνωρίζεις από πριν  κάπως ετσι.κ ίσως για αυτό κάποιοι γιατροι λένε συνεχίστε τη ζωή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Ρε σεις εμένα  ο γιατρός τότε μου είπε συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά.κ του λέω τι παω κ γισ χορό?κ λέει ναι κανονικά τώρα άμα εσύ το νοιώθεις κάπως για ψυχολογικούς λόγους να μην πας.εγω απλά σου λέω ότι τη συνεχίζεις όπως πριν.κ βλέπω εσάς εδώ ολες που ξαπλα όλες δεν κάνετε τπτ κ αναρωτιέμαι ακόμα κ σε αυτό λάθος μου πε?τι διαολο!

Εμένα μου είπε κανονικά τη ζωή μου απλώς όσο μπορώ να ξεκουράζομαι...όχι βαριές δουλειές και μου είπε ότι από 24 μεχρι 72 ώρες είναι η προσοχή που "δένει " μέχρι τότε...εγώ στην πρώτη ήμουν στο κρεβάτι μηδενική χοριακη , την δεύτερη κρεβάτι μηδενική χοριακη , στην τρίτη έκανα κανονικά τη ζωή μου με προσοχή και στις 3 μέρες πήγα και βόλτα και είδα θετική χοριακη απλώς παλινδρομησε και τώρα κάνω σα να μη συμβαίνει απλώς αυτή τη φορά έχω πιο έντονα συμπτώματα και θέλοντας και μη δε μπορώ να κάνω πολλά πολλά !! Οπότε χαλαρά κάνε αυτό που πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για το μωρό σου και όλα θα πάνε καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart Μπραβο κοριτσάκι μου, καλώς το δέχτηκες το εμβρυάκι σου 💗 Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Εσύ συνεχίζεις κανονικά τη ζωή σου. Προσέχεις μονο τις πρώτες 5 μέρες να μην σηκώσεις βάρη και να μην ανέβεις πολλά σκαλιά. Αποκεί και πέρα μπορείς να κάνεις και βόλτες και απ'όλα! Το μόνο ξάπλα δεν είναι σωστό γιατί θέλουμε να αιματώνεται καλά και η μήτρα. Και κάνε όσο πιο καλή διατροφή μπορείς. Να είσαι ήρεμη και χαλαρή και να κάνεις ό,τι σε ευχαριστεί. Με μια τεράστια χοριακή εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Τελειαααα!!!! Συγχαρητήρια!!!!!! Δύο έμβρυα έχεις βάλει;;;Μετά το Πάσχα θα σου πουν λογικά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Τελειαααα!!!! Συγχαρητήρια!!!!!! Δύο έμβρυα έχεις βάλει;;;Μετά το Πάσχα θα σου πουν λογικά !!!!

Αχ δεν μπορώ να περιμένω! Θέλω να δω τι γίνεται 🤣 Ναι, 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ. Απορώ εσύ πως κρατήθηκες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Αχ δεν μπορώ να περιμένω! Θέλω να δω τι γίνεται 🤣 Ναι, 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ. Απορώ εσύ πως κρατήθηκες!!!

Μπορεί και νωριτερα

Εγώ έκανα το πρώτο τη 19 μέρα Μετ την ετ

Απλά σε μένα δεν ανεβαίνει η χοριακη καλά όπως η δική σιυ και   για το λόγο αυτό καναμε υπέρηχο να αποκλείσουμε το εξωμητριο

Όπως και να ναι τα πας πολύ καλά και δεν έχεις κανένα λόγο να ανησυχεί; Πέιν η μετά το πασχσ

Εύχομαι να περάσεις τέλεια και με όνειρα τις άγιες αυτές μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Αχ δεν μπορώ να περιμένω! Θέλω να δω τι γίνεται 🤣 Ναι, 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ. Απορώ εσύ πως κρατήθηκες!!!

Άστα άστα ...πήγα στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι και να την κάνω σήμερα την Δευτέρα το απόγευμα θα βγει οπότε δεν ήθελα να πάω σε άλλο και έκανα υπομονή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά εδώ ο Αρτέμης Μάτσας!!!

η @Παρασκευαιδου έχει θετικό τεστ ταινια!! 😍😍😍😍

Καραθετικο και το ανέβασε στο άλλο ποστ!!

@Margitcνα φύγει το κοντέινερ της χρειάζεται 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Άστα άστα ...πήγα στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι και να την κάνω σήμερα την Δευτέρα το απόγευμα θα βγει οπότε δεν ήθελα να πάω σε άλλο και έκανα υπομονή !!!

Άντε ρε, έλεος και αυτοί! Εγω πηγα 8 το πρωί και τους είπα σας παρακαλώ θέλω το αποτέλεσμα οπωσδήποτε σήμερα και το μεσημέρι το πήρα. Δεν θελει και τοσες πολλές ώρες για μια χοριακή. Υπομονή τοτε κορίτσι μου! Με το καλό να ακουσουμε την τεραστια αύξησή σου τη Δευτέρα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Μπορεί και νωριτερα

Εγώ έκανα το πρώτο τη 19 μέρα Μετ την ετ

Απλά σε μένα δεν ανεβαίνει η χοριακη καλά όπως η δική σιυ και   για το λόγο αυτό καναμε υπέρηχο να αποκλείσουμε το εξωμητριο

Όπως και να ναι τα πας πολύ καλά και δεν έχεις κανένα λόγο να ανησυχεί; Πέιν η μετά το πασχσ

Εύχομαι να περάσεις τέλεια και με όνειρα τις άγιες αυτές μερες

Πάντως και εσύ θα δεις, θα συνεχίσεις πολύ καλά παρόλη την αρχική ανησυχία! Πιστεύω πολύ στο εμβρυάκι σου και σου στέλνω κάθε θετική σκέψη!!! Να περάσετε πολύ ξεκούραστα και όμορφα 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ πάντως είχα διαβάσει ένα άρθρο, ενός Γάλλου γιατρου,που έλεγε ότι αυτό που τρελαίνονται δτηβ εξωσωματικη να μην κουνιούνται δεν είναι σωστο.γιατι κ όταν μένεις έγκυος φυσιολογικα υπάρχει ρνα διάστημα που δεν το ξέρεις κ κάνεις τα πάντα.κ κάπως το εξηγούσε ότι δεν είναι πάντα καλό να λειτουργείς σαν να το γνωρίζεις από πριν  κάπως ετσι.κ ίσως για αυτό κάποιοι γιατροι λένε συνεχίστε τη ζωή σας.

Μωρέ ναι αλλά δεν είναι το ίδιο. Μου είχε πει ο γιατρός μου και άλλοι το λένε μια εγκυμοσινη από εξωσωματική είναι πολύ πολύτιμη από ότι φυσιολογικά γιατί τα έμβρυα περνάνε μια δοκιμασία εκτός μήτρας από ότι στην φυσιολογική όπως και για αυτό δίνουν αυτές τις οδηγίες σε κοπέλες με εξωσωματική όπως και φάρμακα ενώ στην φυσιολογική δεν δίνουν φάρμακα μόνο αν χρειαστεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Σούπερ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Παιδιά εδώ ο Αρτέμης Μάτσας!!!

η @Παρασκευαιδου έχει θετικό τεστ ταινια!! 😍😍😍😍

Καραθετικο και το ανέβασε στο άλλο ποστ!!

@Margitcνα φύγει το κοντέινερ της χρειάζεται 😂😂😂😂

Κάλε εδώ δεν μας λέει τίποτα; Ντροπή 😂 κάλε το ξέραμε ότι θα έχει θετικό εκείνη δεν το πίστευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Άντε ρε, έλεος και αυτοί! Εγω πηγα 8 το πρωί και τους είπα σας παρακαλώ θέλω το αποτέλεσμα οπωσδήποτε σήμερα και το μεσημέρι το πήρα. Δεν θελει και τοσες πολλές ώρες για μια χοριακή. Υπομονή τοτε κορίτσι μου! Με το καλό να ακουσουμε την τεραστια αύξησή σου τη Δευτέρα 💖

Αχ είσαι τυχερή ...εγώ δεν το ήξερα τι αυτό πήγα στην πρώτη χοριακη εκεί τώρα μόνο υπομονή .... Μακάρι 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αχ είσαι τυχερή ...εγώ δεν το ήξερα τι αυτό πήγα στην πρώτη χοριακη εκεί τώρα μόνο υπομονή .... Μακάρι 🙏🙏

Κοριτσια στα μαιευτήρια:ιασω,μητέρα,λητω κλπ έχουν εργαστήρια 24 ώρα 7 μέρες τη βδομαδα που τα βγαζουν σε μιάμιση με 2 ώρες.εγω μόνο εκεί πάω.κ ας χρειάζεται να κάνω ταξίδι.τωρα δλδ πήγαινα στο λητω.αφου ήταν κ ο γιατρός εκεί.τωρα που θα μαστε άλλοτε θα πηγαίνω σε άλλο.κ γισ το γούρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ σε μια βδομάδα ακριβώς φεύγω (για μια βδομάδα) όπως είχα αναφέρει ξανά. Κορίτσια λέω να μην πάρω μαζί μου τεστ, θα το καταλάβω, αν δεν μου έρθει εκεί περίοδος, κάτι θα παίζει. Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Κι ααααν δεν έρθει στην τελική μόλις επιστρέψω πάω για χοριακή. 
    • Καλά δεν μου έδωσαν και άλλες επιλογές είναι η αλήθεια για την ολική νάρκωση το έμαθα λίγα λεπτά πριν με ναρκώσουν στην πρώτη τουλάχιστον οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ.. στην δεύτερη το ήξερα ήμουν προετοιμασμένη 😂
    • Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία.  Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου.  Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί... Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️
    • Τι θα ήθελες να μάθεις;  Υπάρχει ιστοσελίδα που ίσως μπορεί να σε βοηθήσει  https://be-live.gr/  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...