Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.μολις σχόλασα....λοιπόν πήγα κνεκτυπωσα το βιβλίο κ θα πέσει μελέτη!πήγα κ το δείγμα του άντρα μου το πρωί για κατακερματισμό,οξειδωτικο και καλλιέργεια.αν προλάβουν θα μου τα στείλουν την πεμπτη.καθε μέρα χαίρομαι όλο κ πιο πολύ που βρήκα εσάς κ άρχισα να ψάχνω πράγματα.νομιζω στην επόμενη θα πάω όσο πιο σειφ γίνεται.

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Κάλε δίπλα μου σχεδόν είσαι εσυ 

❤️❤️❤️Ελα στο MEC να με καμαρωσεις στην εκθεση αδελφη ψυχη!!!! Στο mikelina μενω... Εχω παθει σοκ με το ντεκορ... Τελειως εγω ειναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

❤️❤️❤️Ελα στο MEC να με καμαρωσεις στην εκθεση αδελφη ψυχη!!!! Στο mikelina μενω... Εχω παθει σοκ με το ντεκορ... Τελειως εγω ειναι!!! 

Τι είναι στο μεκ; Επίσης δεν έχω ιδέα από ξενοδοχεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου? Εσύ ηρέμησες λίγο από χθες? Τι αποφάσισες? Θα πας αύριο για χοριακη ή θα περιμένεις τη Δευτέρα?

Θα περιμένω την Δευτέρα για να μην απογοητευτώ ... Σκέφτηκα βέβαια να έπαιρνα ένα τεστ που λέει τις βδομάδες να δω αν θα με δείξει πάλι 1-2weeks  η αν θα 

 έχει ανέβει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Θα περιμένω την Δευτέρα για να μην απογοητευτώ ... Σκέφτηκα βέβαια να έπαιρνα ένα τεστ που λέει τις βδομάδες να δω αν θα με δείξει πάλι 1-2weeks  η αν θα 

 έχει ανέβει.... 

Πάντως κι εμένα που ξεκίνησε 50 μια χαρά ανέβαινε. Δεν πιστεύω ότι έχεις λόγο να ανησυχείς ειδικά εφόσον είσαι μόνο 28χρ. Φυσικά και θα έχει ανεβεί κανονικότατα. Πιστεύω πολύ στην δύναμη της ηλικίας σου. Γιατί έχεις τόσο άγχος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Θα περιμένω την Δευτέρα για να μην απογοητευτώ ... Σκέφτηκα βέβαια να έπαιρνα ένα τεστ που λέει τις βδομάδες να δω αν θα με δείξει πάλι 1-2weeks  η αν θα 

 έχει ανέβει.... 

Πάντως κι εμένα που ξεκίνησε 50 μια χαρά ανέβαινε. Δεν πιστεύω ότι έχεις λόγο να ανησυχείς ειδικά εφόσον είσαι μόνο 28χρ. Φυσικά και θα έχει ανεβεί κανονικότατα. Πιστεύω πολύ στην δύναμη της ηλικίας σου. Γιατί έχεις τόσο άγχος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!  Μου έστειλαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Τρισωμία 21: 1/1726

18: 1/4064

13: 1/ 2310

Ο γιατρός μου είπε ότι τη 13 τη θέλαμε λίγο παραπάνω αλλα να μην ανησυχω΄ γιατί αν υπάρχει τρισωμία 13 θα φανεί στο άμεσο μέλλον. Είναι κάτι δηλαδή που είναι υπο παρακολουθηση.

Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/ 13

Περιορισμός της εμβρυικής αναπτυξης πριν τις 37 εβδομαδες : 1/39

Αυτόματος τοκετος πριν τις 34 εβδομαδες : 1/ 726

Όπως βλέπουμε και οπως μου ειπε ο γιατρός ο κίνδυνος της προεκλαμψίας ειναι ιδιαίτερα αυξημένος. Μου είπε ότι εφόσον παίρνω ασπιρίνη και με καλή παρακολούθηση να μην ανησυχω.

Εγώ σκέφτομαι να κάνω τωρα τον μη επεμβατικό έλεγχο και αν κατι στη συνέχεια δουμε ότι κάτι μας ανησυχεί να κάνω αμνιοπαρακέντηση.  

Γενικά μου είπε ότι τα αποτελέσματα για τα σύνδρομα είναι αρκετά καλα δεδομένου πάντα της ηλικίας μου. Το πρόβλημα είναι η προεκλαμψία και ο περιορισμός της εμβρυικής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες. Και αυτό βγήκε λεει από το papa που είναι 0,5. Ούτε που κατάλαβα τίποτα.

Ενώ αιματώνεται πολύ καλά το μωρό κάτι τα αγγεία του πλακουντα μου είναι σκληρά και πρέπει να μαλακώσουν για να στέλνουν καλύτερα το αίμα στο μωρό. ΄Όπως λεει όταν έχεις ένα σκληρό λαστιχο που ναι μεν εχει νερό και παροχή νερου αλλα ζοριζεται να βγει. Και περιμένει στην πορεία ότι θα μαλακώσουν τα αγγεία αυτα. Και αυτό είναι υπεύθυνο για το όχι τοσο χαμηλο ποσοστό στην τρισωμία 13, για την προεκλαμψια και για τον περιορισμό της εμβρυικής αναπτυξης πριν τις 37 εβδομαδες.

Σε γενικές γραμμές ομως μου είπε οτι τα αποτελέσματα είναι καλά. 

 

Κορίτσι μου καλημέρα. Τα αποτελέσματα σου όσο αφορά τις τρισωμιες είναι πολύ καλά. Αν θες για να είσαι πιο ήρεμη εσύ κάνεις το μη επεμβατικό έλεγχο.

Στο παρακάτω κομμάτι θα σου πω ότι κι εγώ είχα μεγάλο κίνδυνο για προεκλαμψία και έπειτα βρίσκαμε και αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες που είναι σοβαρό δείγμα. Τελικά μέχρι 37 εβδομάδων που γέννησα ούτε πίεση ανέβασε και δεν εμφανίστηκε η προεκλαμψία. Τουλάχιστον μέχρι 37 εβδομάδων που γέννησα εγώ. Επίσης εγώ είχα ένα μωρό με υπολειπόμενη ανάπτυξη το οποίο ξεκίνησε να μην παίρνει βάρος κάπου 34 εβδομάδων. Για αυτό γέννησα 37 εβδομάδων το είδε ο γιατρός ότι δεν πήγαινε άλλο και ήταν επικίνδυνο να μείνει μέσα στη μήτρα άλλο. Έπαιρνα και εγώ σαλοσπιρ στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει και εμένα ο γιατρός ευτυχώς που είχα πάρει. Τελικά γέννησα στις 37 εβδομάδων το μωρό μου υγιέστατο και ευτυχώς που ο γιατρός το είχε δει και το βγάλαμε λίγο νωρίτερα και όλα καλά. Απλά γεννήθηκε 2500 και έκανε ταχύπνοια. Αν και είχα κάνει και ενέσεις κορτιζόνης.Αλλά η ταχύπνοια είναι κάτι που δεν ξέρω αν οφειλόταν στο ότι δεν τρεφόταν σωστά και δεν είχαν ωριμάσει τα πνευμόνια πλήρως ή από την καισαρική. Θέλω να καταλήξω ότι όλα πήγαν καλά και έχω ένα υγιέστατο παιδάκι. Άσχετα με το άγχος που πέρασα τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Να σε ρωτήσω επειδή μου έχουν ζαλίσει τον έρωτα να την κάνω αλλά πάω τόσο νωρίς για υπερήχους που δεν προλάβαινα να κάτσω παραπάνω για την «έρευνα» πόση βρα κράτησε η εξέταση;

Μηπως την κάνω τώρα στην υστεροσκοπηση σκεφτόμουν 

 

Καμία ωρίτσα κράτησε 

Επειδη κσι εγώ έφευγα τρεχάλα  μετά τον υπερηχο για δουλειά, την έκανα τη μέρα της έμβρυομεταφορας λίγο  πριν την εμβρυομεταφορα που είχα πάρει και αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε καλε. Τόσα και τόσα έχουμε περάσει σε αυτό θα κολλήσουμε? Πριν λίγο με πήρε και ο γιατρός μου και μου είπε ότι τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ καλά και να μην ανησυχω για την προεκλαμψια και ότι αφού παίρνω την ασπιρίνη και κάνω τις innohep είμαι υπερκαλυμμενη. Έστειλα τα αποτελέσματα και στη Λευκού και θα με πάρει και αυτή κάποια στιγμή να μου πει αν είναι ειμαι καλυμμένη με αυτά τα φάρμακα.

Μία χαρά οπότε και με τη Βούλα του γιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Οχι κοριτσι μου. Μπηκα στο σαιτ του εοππυ κσι δν καταλαβα τι επρεπε να κατεβασω...🤔

Θα σου το στείλω μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2

https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf
 

αυτό ήταν το τελευταίο έντυπο. 
εκτυπωσε το και ξεκινά να μαζεύεις. Κάποια σημεία μπορεί να μην τα χρειαστείς. 
εκτυπωσε το κανα 2-3 φορές και σημείωνε με δυο χρώματα αυτά που έχεις και δεν έχεις. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Πάντως κι εμένα που ξεκίνησε 50 μια χαρά ανέβαινε. Δεν πιστεύω ότι έχεις λόγο να ανησυχείς ειδικά εφόσον είσαι μόνο 28χρ. Φυσικά και θα έχει ανεβεί κανονικότατα. Πιστεύω πολύ στην δύναμη της ηλικίας σου. Γιατί έχεις τόσο άγχος; 

Η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει μια παλινδρομη και τώρα πάλι φοβάμαι μην αργεί να αναπτυχθεί και δεν είναι στις σωστές εβδομάδες που πρέπει...δεν έκανα τελικά είπα να το αφήσω μέχρι την Δευτερα!!! Περίμενα περισσότερο δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει αλλά τώρα την Δευτέρα θα είναι και 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά και ελπίζω να έχει ανέβει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει μια παλινδρομη και τώρα πάλι φοβάμαι μην αργεί να αναπτυχθεί και δεν είναι στις σωστές εβδομάδες που πρέπει...δεν έκανα τελικά είπα να το αφήσω μέχρι την Δευτερα!!! Περίμενα περισσότερο δεν ξέρω πως μου είχε κολλήσει αλλά τώρα την Δευτέρα θα είναι και 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά και ελπίζω να έχει ανέβει !!

Κι εγώ έχω κάνει μια παλλινδρομη. Αυτό δεν σημαίνει κάτι όμως, κι εγώ περίμενα παραπάνω… αλλά στις 9 μέρες είχα 50 και στις 10 είχα 77, στις 12 -230, στις 13 -397 και στις 17 μέρες 1496. 
Εμενα με έβαλε να κάνω και στις 19 μέρες που ήμουν 5+3 , εκεί ήταν μόνο 2025 και γι’ αυτό ανησυχώ πάρα πολύ. Τα κορίτσια βέβαια είναι καθησυχαστικά. Θα δείξει την Μ. Τρίτη στον υπέρηχο που θα είμαι 6+4 …. 
Υπομονή και πίστη δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κι εγώ έχω κάνει μια παλλινδρομη. Αυτό δεν σημαίνει κάτι όμως, κι εγώ περίμενα παραπάνω… αλλά στις 9 μέρες είχα 50 και στις 10 είχα 77, στις 12 -230, στις 13 -397 και στις 17 μέρες 1496. 
Εμενα με έβαλε να κάνω και στις 19 μέρες που ήμουν 5+3 , εκεί ήταν μόνο 2025 και γι’ αυτό ανησυχώ πάρα πολύ. Τα κορίτσια βέβαια είναι καθησυχαστικά. Θα δείξει την Μ. Τρίτη στον υπέρηχο που θα είμαι 6+4 …. 
Υπομονή και πίστη δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο! 

Μου δίνεις πολύ κουράγιο!!!! Και εγώ με βάση αυτά που διαβάζω μου φαίνεται ότι όλα  πάνε μια χαρά .... Υπομονή μόνο σωστά και όλα θα πάνε καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Τα αποτελέσματα σου όσο αφορά τις τρισωμιες είναι πολύ καλά. Αν θες για να είσαι πιο ήρεμη εσύ κάνεις το μη επεμβατικό έλεγχο.

Στο παρακάτω κομμάτι θα σου πω ότι κι εγώ είχα μεγάλο κίνδυνο για προεκλαμψία και έπειτα βρίσκαμε και αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες που είναι σοβαρό δείγμα. Τελικά μέχρι 37 εβδομάδων που γέννησα ούτε πίεση ανέβασε και δεν εμφανίστηκε η προεκλαμψία. Τουλάχιστον μέχρι 37 εβδομάδων που γέννησα εγώ. Επίσης εγώ είχα ένα μωρό με υπολειπόμενη ανάπτυξη το οποίο ξεκίνησε να μην παίρνει βάρος κάπου 34 εβδομάδων. Για αυτό γέννησα 37 εβδομάδων το είδε ο γιατρός ότι δεν πήγαινε άλλο και ήταν επικίνδυνο να μείνει μέσα στη μήτρα άλλο. Έπαιρνα και εγώ σαλοσπιρ στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει και εμένα ο γιατρός ευτυχώς που είχα πάρει. Τελικά γέννησα στις 37 εβδομάδων το μωρό μου υγιέστατο και ευτυχώς που ο γιατρός το είχε δει και το βγάλαμε λίγο νωρίτερα και όλα καλά. Απλά γεννήθηκε 2500 και έκανε ταχύπνοια. Αν και είχα κάνει και ενέσεις κορτιζόνης.Αλλά η ταχύπνοια είναι κάτι που δεν ξέρω αν οφειλόταν στο ότι δεν τρεφόταν σωστά και δεν είχαν ωριμάσει τα πνευμόνια πλήρως ή από την καισαρική. Θέλω να καταλήξω ότι όλα πήγαν καλά και έχω ένα υγιέστατο παιδάκι. Άσχετα με το άγχος που πέρασα τότε!

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι αυτό έχω και εγώ που είπες "αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες " Και  αν δούμε ότι δεν τρέφεται σωστά, θα μου το πάρουν νωρίτερα. Για αυτό και μου είπε ο γιατρός ότι θέλει στενή παρακολούθηση. Να σε ρωτήσω, εσύ κάθε πότε πήγαινες στον γιατρό? Και αυτό ότι δεν τρεφοταν σωστά το έβλεπε ο γιατρός σου στον απλό υπέρηχο ή κανατε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις? Εμένα δηλαδή αυτή την αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες,  μου το βρήκε ο γιατρός τώρα που έκανα την αυχενική.  Θα μπορεί να το παρακολουθεί ο άλλος μου γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα σπίτι απο την ετ....ρώτησα χίλιες φορές την βαθμολογία μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλής ποιότητας....όταν είπα ότι ακούω ποιότητες κτλ μου είπαν ότι κάνουν περιγραφική αξιολόγηση εκείνοι....πφφ ...όλοι ήταν αισιόδοξοι...μόνο η εμβρυολογος μου την είπε που βαλαμε ένα σε σημείο εκνευρίστηκο...της είπα αν μου λέγατε ότι δεν είναι καλής ποιότητας να βάλουμε δύο μπας και ενισχύσουμε την διαδικασία θα βάζαμε δύο...και μου απαντά όχι είναι πολύ καλής ποιότητας! Μου είπε τα γνωστά τα παιδιά με αγάπη μεγαλώνουν κτλ....βέβαια ξέχασε να πει ότι είναι η γυναίκα του γιατρού και ότι παίρνει από κάθε ζευγάρι 25000....Τελοσπαντων δεν το συζητάω άλλο!! Από δω και πέρα αναμονή!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια γύρισα σπίτι απο την ετ....ρώτησα χίλιες φορές την βαθμολογία μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλής ποιότητας....όταν είπα ότι ακούω ποιότητες κτλ μου είπαν ότι κάνουν περιγραφική αξιολόγηση εκείνοι....πφφ ...όλοι ήταν αισιόδοξοι...μόνο η εμβρυολογος μου την είπε που βαλαμε ένα σε σημείο εκνευρίστηκο...της είπα αν μου λέγατε ότι δεν είναι καλής ποιότητας να βάλουμε δύο μπας και ενισχύσουμε την διαδικασία θα βάζαμε δύο...και μου απαντά όχι είναι πολύ καλής ποιότητας! Μου είπε τα γνωστά τα παιδιά με αγάπη μεγαλώνουν κτλ....βέβαια ξέχασε να πει ότι είναι η γυναίκα του γιατρού και ότι παίρνει από κάθε ζευγάρι 25000....Τελοσπαντων δεν το συζητάω άλλο!! Από δω και πέρα αναμονή!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά… της 4η ημέρα δεν υπάρχει η λεγόμενη ποιότητα που έχουν τις 5ης όποτε εμπιστέψου το εμβρυολογικο και θετική σκέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά… της 4η ημέρα δεν υπάρχει η λεγόμενη ποιότητα που έχουν τις 5ης όποτε εμπιστέψου το εμβρυολογικο και θετική σκέψη.

Α οκ...τουλάχιστον μην με κοροϊδεύουν γιατί είναι και η πρώτη φορά!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Α οκ...τουλάχιστον μην με κοροϊδεύουν γιατί είναι και η πρώτη φορά!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έδωσαν και τα αποτελεσματα απ' το σπέρμα που χρησιμοποιήθηκε...συγκέντρωση : 28.000.000 , Προοδευτική κίνηση : 59 % επιτόπου : 21 %, ακίνητα :20%, φυσιολογικές μορφές :15%....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια γύρισα σπίτι απο την ετ....ρώτησα χίλιες φορές την βαθμολογία μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλής ποιότητας....όταν είπα ότι ακούω ποιότητες κτλ μου είπαν ότι κάνουν περιγραφική αξιολόγηση εκείνοι....πφφ ...όλοι ήταν αισιόδοξοι...μόνο η εμβρυολογος μου την είπε που βαλαμε ένα σε σημείο εκνευρίστηκο...της είπα αν μου λέγατε ότι δεν είναι καλής ποιότητας να βάλουμε δύο μπας και ενισχύσουμε την διαδικασία θα βάζαμε δύο...και μου απαντά όχι είναι πολύ καλής ποιότητας! Μου είπε τα γνωστά τα παιδιά με αγάπη μεγαλώνουν κτλ....βέβαια ξέχασε να πει ότι είναι η γυναίκα του γιατρού και ότι παίρνει από κάθε ζευγάρι 25000....Τελοσπαντων δεν το συζητάω άλλο!! Από δω και πέρα αναμονή!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Καλημέρα και με το καλο μια θετική χοριακή. Κάνε θετικές ΣΚΈΨΕΙΣ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ, μείνε ήρεμη και όλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια γύρισα σπίτι απο την ετ....ρώτησα χίλιες φορές την βαθμολογία μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλής ποιότητας....όταν είπα ότι ακούω ποιότητες κτλ μου είπαν ότι κάνουν περιγραφική αξιολόγηση εκείνοι....πφφ ...όλοι ήταν αισιόδοξοι...μόνο η εμβρυολογος μου την είπε που βαλαμε ένα σε σημείο εκνευρίστηκο...της είπα αν μου λέγατε ότι δεν είναι καλής ποιότητας να βάλουμε δύο μπας και ενισχύσουμε την διαδικασία θα βάζαμε δύο...και μου απαντά όχι είναι πολύ καλής ποιότητας! Μου είπε τα γνωστά τα παιδιά με αγάπη μεγαλώνουν κτλ....βέβαια ξέχασε να πει ότι είναι η γυναίκα του γιατρού και ότι παίρνει από κάθε ζευγάρι 25000....Τελοσπαντων δεν το συζητάω άλλο!! Από δω και πέρα αναμονή!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Μπράβο κοριτσι μου! Με το καλο η χοριακη σου! Να ξεκουράζεσαι τώρα, να είσαι στα ζεστά και να λιώσεις στο νετφλιξ! Απόλαυσε την περιοδο της πλήρους απραξίας! Να τρως υγιεινά και μην ξεχνάς τα αβοκάντο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Με το καλο η χοριακη σου! Να ξεκουράζεσαι τώρα, να είσαι στα ζεστά και να λιώσεις στο νετφλιξ! Απόλαυσε την περιοδο της πλήρους απραξίας! Να τρως υγιεινά και μην ξεχνάς τα αβοκάντο!

Ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ ενοχλητικός ο υπέρηχος με γεμάτη κύστη....πατούσε η κοπέλα , έβαζε ο γιατρός κι εγώ να λέω τώρα θα τους κατουρήσω.... πφφφ και τι μαγική εικόνα να το βλέπεις στο μόνιτορ; !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...