Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Μωρέ την β-χοριακή δεν την θέλω για την επιτροπή 9 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Αλλά τελικά αποφάσισα να μην την κάνω σίγουρα κάποια ορμονική ανωμαλία θα είναι θα περιμένω πρώτα τα αποτελέσματα

Για να κάνεις ορμονικές αύριο, δεν σ έχει έρθει περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Για να κάνεις ορμονικές αύριο, δεν σ έχει έρθει περίοδος? 

Θεωρητικά ναι απλά ήταν κάπως περίεργη... Περίμενα Σάββατο ήρθε Παρασκευή ένα πολύ σκουρο καφέ μετά Σάββατο ήρθε ένα αρκετά αραιό αίμα καφέ ροζ θα το έλεγα και σήμερα είχα κάτι σταγόνες το πρωί που σταμάτησαν και μετά το μεσημέρι λίγο και τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, ερώτηση.. Την arvekap την παίρνουμε από απλό συμβατικό φαρμακείο έτσι; Δεν ανήκει στα υψηλού κόστους που παίρνουμε από ΕΟΠΥΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η pixel22 είπε:

Κορίτσια, ερώτηση.. Την arvekap την παίρνουμε από απλό συμβατικό φαρμακείο έτσι; Δεν ανήκει στα υψηλού κόστους που παίρνουμε από ΕΟΠΥΥ;

Ναι σωστά. Θα την βρεις σε φαρμακείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Έχω ερώτηση .... Έκανα πέρυσι την υπερηχοσαλπιγγογραφια κ πέρασα την επιτροπή εξωσωματικής.  Για να ξανακάνω τα χαρτιά μου φέτος πρέπει να ξανακάνω την εξέταση αυτή ή ισχύει για 5 χρόνια όπως κ η απλή σαλπιγγογραφια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Αχχχχ θεε μου λιωνω.. Τι απίστευτη ευτυχλια, θα κάνετε Χριστούγεννα όλοι μαζί ❤️ Να τα χαίρεσαι τα θαυματάκια σου, να είναι γερά και υγιή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Έχω ερώτηση .... Έκανα πέρυσι την υπερηχοσαλπιγγογραφια κ πέρασα την επιτροπή εξωσωματικής.  Για να ξανακάνω τα χαρτιά μου φέτος πρέπει να ξανακάνω την εξέταση αυτή ή ισχύει για 5 χρόνια όπως κ η απλή σαλπιγγογραφια ; 

Ισχύει για 5 χρόνια ευτυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Ισχύει για 5 χρόνια ευτυχώς! 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ γιατί μια κοπέλα στο άλλο φόρουμ είπε ότι η υπερηχοσαλπιγγογραφια είναι μόνο για ένα χρόνο ενώ η απλή για 5 κ φρικαρα στην  ιδέα του εντελώς φτου κ από την αρχή !!!!! Εσυ πέρασες δεύτερη επιτροπή με την ίδια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Όπως λέει και ένα τραγούδι "Φωτιά με φωτιά..." μες στην έκρηξη θα είναι το σπιτικό σας και πάντα στην ενέργεια!!! 🔥 Δεν θα βαρεθείς ποτέ😂😂

Ότι καλύτερο σας εύχομαι αγαπημένη μου και γρήγορα να έρθει και η μικρή σας στο σπίτι σας.❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Συγχαρητήρια! Γερά και καλότυχα να είναι τα παιδάκια σας, και με το καλό να πάρετε και τη μικρούλα στο σπίτι! Να είστε όλοι καλά και να ζήσετε αμέτρητες όμορφες στιγμές παρέα! 🥰 😍 👨‍👩‍👧‍👦 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2022 at 2:17 ΜΜ, ο/η pixel22 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια μια ερώτηση, αν ο σύζυγος δώσει σπέρμα 4-5 μέρες πριν τη δική μου ωοληψία και αυτό καταψυχθεί προκειμένου να γίνει η γονιμοποίηση την ημέρα της ωοληψίας, είναι κάτι που μπορει να επηρεάσει αρνητικά την όλη διαδικασία; Δεν υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα και λόγω εργασίας του συζύγου μας το πρότεινε ο γιατρός. Και έχει τις αμφιβολίες του ο άντρας μου, κατά πόσο επηρεάζεται η ποιότητα του δείγματος. 

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Για να σας το πρότεινε ο γιατρός, λογικά θεωρεί ότι είστε ασφαλείς με αυτή τη λύση, οπότε μπορείς να είσαι ήσυχη.

Επειδή κι εγώ είχα τις ίδιες αμφιβολίες, είχα ρωτήσει ρητά αν επηρεάζεται η ποιότητα του σπέρματος με την κατάψυξη και απόψυξη, και η απάντηση που πήρα ήταν του στυλ ότι δεν τους απασχολεί καθόλου, διότι ανάμεσα στα τόσα εκατομμύρια σπερματοζωάρια, είναι σίγουροι ότι θα βρουν 5-10 (όσα είναι τα ωάρια) που να είναι (φαινομενικά τουλάχιστον) καλής ποιότητας, και τόσα αρκούν για να κάνουν τη δουλειά τους. Δε μου είπαν δηλαδή ότι δεν επηρεάζεται, αλλά άφησαν να εννοηθεί ότι δεν επηρεάζεται τόσο ώστε να δημιουργεί πρόβλημα στη διαδικασία.

Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Να σας ζήσουν κοριτσάκι μου . 🥰 με το καλό να έρθει και η μικρούλα στο σπίτι. Τι τέλεια υπέροχα . Πωπω πως περνάει ο καιρός ποτε μιλούσαμε για τη θετική χοριακή ποτε ήρθαν στην αγκαλίτσα σου. Είμαι υπέροχα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Να σας ζήσουν κορίτσι μου γερά κι ευτυχισμένα να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Πω πω πω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!!!!

Να σας ζήσουν κοριτσάκι μου! Με το καλο να πάρετε και την πριγκίπισσα σας! Να είναι γερά και δυνατά και να είστε και εσείς καλά να τα καμαρωνετε! Όσο για τα τοξοτακια... ένα θα σου πω...

3 Λιοντάρια είμαστε στο σπίτι. Ο άντρας μου Λέων με σκορπιο το ίδιο και η μπεμπούλα. Και εγώ Λέων με ταύρο.  Καλό μας κουράγιο!

Να σας ζήσουν και να τα χαίρεστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά και τυχερά να είναι!

Με το καλό να πάρετε κ την μπεμπουλα σπιτάκι σας να απολαύσετε αγκαλιες και Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Για να σας το πρότεινε ο γιατρός, λογικά θεωρεί ότι είστε ασφαλείς με αυτή τη λύση, οπότε μπορείς να είσαι ήσυχη.

Επειδή κι εγώ είχα τις ίδιες αμφιβολίες, είχα ρωτήσει ρητά αν επηρεάζεται η ποιότητα του σπέρματος με την κατάψυξη και απόψυξη, και η απάντηση που πήρα ήταν του στυλ ότι δεν τους απασχολεί καθόλου, διότι ανάμεσα στα τόσα εκατομμύρια σπερματοζωάρια, είναι σίγουροι ότι θα βρουν 5-10 (όσα είναι τα ωάρια) που να είναι (φαινομενικά τουλάχιστον) καλής ποιότητας, και τόσα αρκούν για να κάνουν τη δουλειά τους. Δε μου είπαν δηλαδή ότι δεν επηρεάζεται, αλλά άφησαν να εννοηθεί ότι δεν επηρεάζεται τόσο ώστε να δημιουργεί πρόβλημα στη διαδικασία.

Καλή επιτυχία! 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν ρώτησα καθόλου τον γιατρό είναι η αλήθεια, δεν πέρασε καν από το μυαλό μου γιατί σκέφτηκα ότι όπως γίνεται η κατάψυξη σε ωάρια και βλαστοκύστες, έτσι θα γίνεται και στο σπέρμα. Επίσης, υπάρχει κάποια κοπέλα με αντιφωσφολιπιδικό; Αυτό βρήκαμε για την ώρα πριν τη 2η προσπάθειά μας, ξεκίνησα salospir και σίγουρα θα χρειαστεί και αγωγή ακόμα και πριν την εμβρυομεταφορά. Αυτή τη φορά θα αλλάξω και πρωτόκολλο, θα πάω με το μακρύ. Άντε να δούμε πως θα εξελιχθεί.

@Luna777 Να σας ζήσουν τα διδυμάκια!! Άντε βρε κορίτσια, τέτοια ευχάριστα να ακούμε. Υγιή παιδάκια να γεννιούνται και κοπέλες που προσπαθούν να τα καταφέρνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? 

Εκ μέρους φίλης θα ήθελα να ρωτήσω για το τμήμα αποβολων του Έλενα. Εάν γνωρίζετε τη διαδικασία π.χ. περνουμε τηλέφωνο και κλείνουμε ραντεβού? Πρέπει κάποιος να πάει σε δημόσιο φορέα για εξωσωματική για να πάει στο τμήμα αποβολων η δεν πειράζει αν είναι σε ιδιωτικό κέντρο? Υπάρχουν άλλες προϋποθέσεις? 

Επίσης έχει αντιμετωπίσει καμία σας θεματα με το έντερο κατά την διάρκεια εξωσωματικής η εγκυμοσύνης η οποία δεν προχώρησε και πως το αντιμετώπισε? Κάνατε συγκεκριμένες εξετάσεις? 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας να διαβάσετε το σεντόνι μου 😂😂😂 η οποία βοήθεια είναι ειλικρινά πολύτιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? 

Εκ μέρους φίλης θα ήθελα να ρωτήσω για το τμήμα αποβολων του Έλενα. Εάν γνωρίζετε τη διαδικασία π.χ. περνουμε τηλέφωνο και κλείνουμε ραντεβού? Πρέπει κάποιος να πάει σε δημόσιο φορέα για εξωσωματική για να πάει στο τμήμα αποβολων η δεν πειράζει αν είναι σε ιδιωτικό κέντρο? Υπάρχουν άλλες προϋποθέσεις? 

Επίσης έχει αντιμετωπίσει καμία σας θεματα με το έντερο κατά την διάρκεια εξωσωματικής η εγκυμοσύνης η οποία δεν προχώρησε και πως το αντιμετώπισε? Κάνατε συγκεκριμένες εξετάσεις? 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας να διαβάσετε το σεντόνι μου 😂😂😂 η οποία βοήθεια είναι ειλικρινά πολύτιμη! 

Καλησπέρα,

Το τμ. αποβολών δεν έχει καμία σχέση με τις εξωσωματικές αυτές καθαυτές. Εκεί διερευνούν περιπτώσεις αποβολών, αποτυχημένων προσπαθειών εξωσωματικής και υπογονιμότητας. Μάλιστα η προηγούμενη επικεφαλής, η κα. Τσεκούρα, όπου μπορούσε, συμβούλευε να αποφύγουμε την εξωσωματική και να προσπαθήσουμε φυσικά.

Ραντεβού θα κλείσει μέσω του 1535, τώρα νομίζω δεν υπάρχουν, οπότε καλύτερα να μπαίνει στο 1535.gr να ελέγχει και όταν θα ανοίξουν να κλείσει. Για το έντερο δε γνωρίζω να απαντήσω, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αν πρόκειται για κάποιο αυτοάνοσο θα της κάνουν εκεί εξετάσεις για το ίδιο το αυτοάνοσο. Όπως και σε πολλές περιπτώσεις κάνουν εξετάσεις για δυσανεξία σε διάφορες τροφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2022 at 1:19 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα τα διδυμάκια μας 🥰 👩‍❤️‍💋‍👨 Όλα πήγαν καλά και τα μωράκια είναι υγιέστατα. Το κοριτσάκι λόγω χαμηλού βάρους έμεινε σε θερμοκοιτίδα και περιμένουμε πως και πως να έρθει σπίτι σε λίγες μέρες. Προς το παρόν έχουμε το αγοράκι και λιώνουμε! Πολλή κούραση, αλλά ταυτόχρονα απίστευτη ευτυχία!!! 😍 ❤️ Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια στο γκρουπ να κρατήσουν σύντομα αγκαλιά το μωράκι τους και να νιώσουν αυτό το απερίγραπτα υπέροχο συναίσθημα! ❤️

ΥΓ. Τα πετύχαμε τα τοξοτάκια που θέλαμε τελικά 😆. Ο άντρας μου που είναι τοξότης καταχάρηκε. Βγήκαν όμως και με ωροσκόπο τοξότη! Την έχω κάτσει δηλαδή 🤣🤣🤣

 

 

Να σας ζήσουν και καλή ανατροφή!!!!! Να είναι πάντα τυχερά και χαρούμενα τα παιδάκια σας! Σε εσάς καλή δύναμη και καλά ξενύχτια!

Υ.Γ. 1 Τοξότης με τοξότη είναι ο άντρας μου. Ένα θα σου πω: να μη νιώθουν ποτέ τα παιδιά ότι τους λέτε τι να κάνουν, γιατί θα γίνονται αντιδραστικά και δεν θα το κάνουν. Βρείτε έναν πλάγιο τρόπο να τους το λέτε, όχι ευθέως. Κι εγώ αυτόν τον πλάγιο τρόπο ψάχνω, αλλά δεν τον έχω βρει ακόμα...😆

Υ.Γ. 2 Για ό,τι συμβουλή θέλεις για τα μωρά, εδώ είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2022 at 1:34 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Αχχχχ θεε μου λιωνω.. Τι απίστευτη ευτυχλια, θα κάνετε Χριστούγεννα όλοι μαζί ❤️ Να τα χαίρεσαι τα θαυματάκια σου, να είναι γερά και υγιή ❤️

 

στις On 6/12/2022 at 3:51 ΜΜ, ο/η hope501 είπε:

Όπως λέει και ένα τραγούδι "Φωτιά με φωτιά..." μες στην έκρηξη θα είναι το σπιτικό σας και πάντα στην ενέργεια!!! 🔥 Δεν θα βαρεθείς ποτέ😂😂

Ότι καλύτερο σας εύχομαι αγαπημένη μου και γρήγορα να έρθει και η μικρή σας στο σπίτι σας.❤️❤️

Ότι δεν θα βαρεθώ είναι το μόνο σίγουρο! Ανυπομονώ να μεγαλώσουν λιγάκι και να ξεκινήσουμε τις περιπέτειες, τις εξερευνήσεις και τα ταξίδια οικογενειακώς! 

στις On 6/12/2022 at 4:33 ΜΜ, ο/η Sophie80 είπε:

Συγχαρητήρια! Γερά και καλότυχα να είναι τα παιδάκια σας, και με το καλό να πάρετε και τη μικρούλα στο σπίτι! Να είστε όλοι καλά και να ζήσετε αμέτρητες όμορφες στιγμές παρέα! 🥰 😍 👨‍👩‍👧‍👦 

 

στις On 6/12/2022 at 5:12 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σας ζήσουν κοριτσάκι μου . 🥰 με το καλό να έρθει και η μικρούλα στο σπίτι. Τι τέλεια υπέροχα . Πωπω πως περνάει ο καιρός ποτε μιλούσαμε για τη θετική χοριακή ποτε ήρθαν στην αγκαλίτσα σου. Είμαι υπέροχα..  

Με το καλό να ακούσουμε και για τον μπέμπη σου!!! Ουτε θα καταλαβεις πότε θα γίνετε 4 😍

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσι μου γερά κι ευτυχισμένα να είναι!!!

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πω πω πω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!!!!

Να σας ζήσουν κοριτσάκι μου! Με το καλο να πάρετε και την πριγκίπισσα σας! Να είναι γερά και δυνατά και να είστε και εσείς καλά να τα καμαρωνετε! Όσο για τα τοξοτακια... ένα θα σου πω...

3 Λιοντάρια είμαστε στο σπίτι. Ο άντρας μου Λέων με σκορπιο το ίδιο και η μπεμπούλα. Και εγώ Λέων με ταύρο.  Καλό μας κουράγιο!

Να σας ζήσουν και να τα χαίρεστε!!!

Φουλ φωτιά και εσείς!!! Κουράγιο σε όλους μας 🤣

στις πριν 22 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά και τυχερά να είναι!

Με το καλό να πάρετε κ την μπεμπουλα σπιτάκι σας να απολαύσετε αγκαλιες και Φιλια!

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν ρώτησα καθόλου τον γιατρό είναι η αλήθεια, δεν πέρασε καν από το μυαλό μου γιατί σκέφτηκα ότι όπως γίνεται η κατάψυξη σε ωάρια και βλαστοκύστες, έτσι θα γίνεται και στο σπέρμα. Επίσης, υπάρχει κάποια κοπέλα με αντιφωσφολιπιδικό; Αυτό βρήκαμε για την ώρα πριν τη 2η προσπάθειά μας, ξεκίνησα salospir και σίγουρα θα χρειαστεί και αγωγή ακόμα και πριν την εμβρυομεταφορά. Αυτή τη φορά θα αλλάξω και πρωτόκολλο, θα πάω με το μακρύ. Άντε να δούμε πως θα εξελιχθεί.

@Luna777 Να σας ζήσουν τα διδυμάκια!! Άντε βρε κορίτσια, τέτοια ευχάριστα να ακούμε. Υγιή παιδάκια να γεννιούνται και κοπέλες που προσπαθούν να τα καταφέρνουν!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η troia είπε:

Να σας ζήσουν και καλή ανατροφή!!!!! Να είναι πάντα τυχερά και χαρούμενα τα παιδάκια σας! Σε εσάς καλή δύναμη και καλά ξενύχτια!

Υ.Γ. 1 Τοξότης με τοξότη είναι ο άντρας μου. Ένα θα σου πω: να μη νιώθουν ποτέ τα παιδιά ότι τους λέτε τι να κάνουν, γιατί θα γίνονται αντιδραστικά και δεν θα το κάνουν. Βρείτε έναν πλάγιο τρόπο να τους το λέτε, όχι ευθέως. Κι εγώ αυτόν τον πλάγιο τρόπο ψάχνω, αλλά δεν τον έχω βρει ακόμα...😆

Υ.Γ. 2 Για ό,τι συμβουλή θέλεις για τα μωρά, εδώ είμαστε.

Ο δικός μου τοξότης με λέων, οπότε καταλαβαίνεις. Αυτό τον πλάγιο τρόπο τον εχω τελειοποιήσει 🤣 🤣

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

@Luna777 να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!! Καλότυχα και ευτυχισμένα!!! 💕 Να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια ❤ ❤ ❤  Όντως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα τελικά. Ενώ όλη η διαδικασία, το ψάξιμο, το διάβασμα κτλ για την εξωσωματική φαίνονται βουνό, όταν με το καλό έρθουν τα μωράκια σας θα τα ξεχάσετε όλα. Εγώ νιώθω κατά κάποιο τρόπο σαν να μην πέρασα από όλα αυτά. Υπομονή και επιμονή θα πω σε όσες προσπαθείτε! 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλησπέρα,

Το τμ. αποβολών δεν έχει καμία σχέση με τις εξωσωματικές αυτές καθαυτές. Εκεί διερευνούν περιπτώσεις αποβολών, αποτυχημένων προσπαθειών εξωσωματικής και υπογονιμότητας. Μάλιστα η προηγούμενη επικεφαλής, η κα. Τσεκούρα, όπου μπορούσε, συμβούλευε να αποφύγουμε την εξωσωματική και να προσπαθήσουμε φυσικά.

Ραντεβού θα κλείσει μέσω του 1535, τώρα νομίζω δεν υπάρχουν, οπότε καλύτερα να μπαίνει στο 1535.gr να ελέγχει και όταν θα ανοίξουν να κλείσει. Για το έντερο δε γνωρίζω να απαντήσω, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αν πρόκειται για κάποιο αυτοάνοσο θα της κάνουν εκεί εξετάσεις για το ίδιο το αυτοάνοσο. Όπως και σε πολλές περιπτώσεις κάνουν εξετάσεις για δυσανεξία σε διάφορες τροφές.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι καινούρια στο forum 😊

Θέλω πολύ τη γνώμη σας για κάποια θέματα, είμαι πολύ προβληματισμένη 😔

 

Είμαι 44 χρονών και πριν λίγους μήνες ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για την εξωσωματική.

Ενώ μένουμε στη Γερμανία, προτιμήσαμε την Ελλάδα, λόγω ποσοστών επιτυχιών αλλά και γλώσσας.

Προτιμήσαμε μετά από σύσταση το Embryolab στη Θεσσαλονίκη.

Κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και όλα ήταν πάρα πολύ καλά, ακόμα και η ΑΜΗ είναι για την ηλικία μου πολύ υψηλή και το σπέρμα καλής ποιότητας.

 

Κάναμε την πρώτη διέργεση τον Σεπτέμβριο και συλλέχθηκαν 14 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 9. Τελικά την πέμτη μέρα είχαν μείνει μόνο δύο αξιοποιήσιμα (ένα καλής ποιότητας και ένα μέτριας), τα οποία στάλθηκαν για βιοψία. Τελικά και τα δύο είχαν χρωμοσωματικές ανωμαλίες και δεν έγινε η εμβρυομεταφορά.

 

Στη δεύτερη ωοληψία (πριν μία εβδομάδα) συλλέχθηκαν 18 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 και στην πε΄μπτη μέρα δεν ήταν κανένα αξιοποιήσιμο.

Για μας ήταν μεγάλο σοκ, καθώς περιμέναμε να έχουμε τουλάχιστον δύο, όπως την προηγούμενη φορά.

 

Από ότι μας είπαν, το πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων.

Σκεφτόμαστε σοβαρά τη δωρέα, αλλά πάντα υπάρχει στο μυαλό μας "κι αν την επόμενη πετύχει;"

Δυστυχώς όμως μας πιέζει ο χρόνος και δεν είναι εύκολο να ταξιδεύουμε κα΄θε λίγο στην Ελλάδα.

 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες; 

Γενικά με το Embryolab είμαστε πολύ ευχαριστημένοι και δεν ξέρουμε, αν αξίζει να αλλάξουμε κέντρο και αν αυτό θα φέρει κάποιο αποτέλεσμα.

Διάβασα επίσης κάπου, ότι υπάρχει το fertilovit, το οποίο θεωρητικά δυναμώνει τα ωάρια. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εδώ και ένα χρόνο παίρνουμε και οι δύο βιταμίνες.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση/συμβουλή και συγγνώμη για το μακρύ κείμενο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕ IVF ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...