Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !!!😊 

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αν κ βετεράνος πια στην εξωσωματική ... Σας παρακολουθώ περίπου εδώ κ ένα χρόνο, από τη μέρα που ανακαλύψαμε με τον άνδρα μου ότι η εξωσωματική ήταν μονόδρομος για να αποκτήσουμε το παιδάκι μας .... Να ξέρετε ότι με έχετε βοηθήσει πολύ με τις πληροφορίες κ τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα ! Έχω χαρεί κ στεναχωρηθεί με τα νέα σας γιατί συμπάσχω μιας κ είμαστε συνοδοιπόροι σε αυτό το δύσκολο ταξίδι....

Είμαι 43 χρόνων κ τους τελευταίους 8 μήνες έχω κάνει τρεις εξωσωματικές ... η πρώτη βιοχημική (αν κ με παραααα πολύ χαμηλή πρώτη χοριακή 9 που μετά από δυο μέρες πήγε στο 6) και οι δυο επόμενες με αρνητική χοριακή. 

Δεν είναι πολλές μέρες που πήρα την τελευταία κουλούρα κ όπως καταλαβαίνετε είμαι στη φάση «μαζεύω τα κομμάτια μου» κ καταστρώνω πλάνο δράσης μέχρι  την επόμενη προσπάθεια....

Ίσως έχω ακόμα το κουράγιο κ τη θέληση να παλέψω γιατί νιώθω  ότι τις δυο πρώτες προσπάθειες είναι σα να μην τις έκανα λόγω κακής συνεργασίας με τον τότε γιατρό μου κ μιας αντιμετωπισης φασόν για κάθε γυναίκα χωρίς να εξατομικεύει την θεραπεία. Στην τελευταία προσπάθεια άλλαξα γιατρό κ όλα πήγαν πολύ καλύτερα εκτός από το τελικό αποτέλεσμα .... αλλά ακόμα ελπίζω κ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου αγκαλιά το 2023 ! 

Αποφάσισα λοιπόν να συμμετέχω στις συνομιλίες σας σαν ένα είδος .... ψυχοθεραπείας 😊 Πιστεύω ειλικρινά ότι μόνο μια γυναίκα που περνάει ότι εμείς μπορεί να καταλάβει τα άγχη κ τις αγωνίες μας κ έχω πολύ ανάγκη να μοιράζομαι τις σκέψεις μου με ανθρώπους που ξέρουν τι νιώθω σε κάθε στάδιο της εξωσωματικής χωρίς να χρειάζονται επεξηγήσεις.... 

 

Κορίτσι μου δεν το βάζουμε κάτω θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή!!! Άλλωστε τα δυσκολα ειναι για τους δυνατους ανθρώπους και όλες μας που περναμε αυτά τα στάδια έχουμε πολυ δυναμη!!! Και εγώ πριν 15 μέρες είχα το κουλουράκι Θεσσαλονίκης 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ τώρα που μπορώ πια να σας συμβουλεύομαι κ προσωπικά 😊...θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια όσον αφορά τον βελονισμό.... Έχει δοκιμάσει  κάποια από εσάς ; Αν ναι ξέρετε  κάποιο βελόνιστη για περιπτώσεις εξωσωματικής να μου συστήσετε ; Θα ήθελα να το δω κ αυτό σαν επιλογή αλλά φοβάμαι να πάω σε κάποιον στα τυφλά .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2022 at 1:46 ΜΜ, ο/η Γιαννού είπε:

Καλημέρα!!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα και τις χρήσιμες πληροφορίες! 

Θα ήθελα να καταψυξω αν γίνεται ωάρια ώστε να μη μπαινω καθε φορά στη διαδικασία να παίρνω φάρμακα απο την αρχή! Δεν ξέρω αν κανω καπου λάθος σε αυτό που λεω! Και σκέφτομαι αφού θα πάρω φάρμακα και για τη σπερματέγχυση πχ μήπως γίνεται να κρατήσω ωάρια από αυτόν τον κύκλο και αν και οποτε χρειαστούν να τα χρησιμοποιήσω χωρίς να πάρω πάλι φάρμακα! 

Μπορεί να λεω και βλακειες γιατί τωρα μπαινω σε αυτό τον κόσμο! 🙊😄

Καλησπέρα κορίτσι μου, αν έχετε θέμα με το σπέρμα η σπερματεγχυση δεν θα σας κάνει δουλειά. Η σπερματεγχυση είναι για όταν υπάρχει πρόβλημα με τη γυναίκα όχι με τον άντρα. Εμένα αυτό μου είχε πει ο γυναικολόγος μου. Και πήγαμε κατευθείαν με εξωσωματική γιατί ειχαμε θέμα με το σπέρμα  και τα καταφέραμε. Σκέψου σοβαρά για το αν θα κάνεις σπερματεγχυση παρε κάποια γνώμη από κάποιον εξωσωματιστη για να μη δίνεις τα λεφτά από εδώ και από εκεί. Τα φάρμακα της εξωσωματικής χωρίς επιτροπή πάνε μέχρι 1000€ και τα εξτρα που θα χρειαστεί να αγοράσεις 150-200 ευρώ. Ανάλογα το πρωτόκολλο. Τώρα η εξωσωματική εμάς μας πήγε 2.800 χωρίς τα φάρμακα περίπου έχω ακούσει και 3.500 ανάλογα το κέντρο είναι και τον γιατρό

Εμείς έχουμε στην κατάψυξη βλαστοκυστες(έμβρυα 5ημερων) για δεύτερο παιδί αν και όταν θελήσουμε στο μέλλον, οπότε γιατί να καταψυξεις ωάρια και να μην καταψυξετε απευθείας βλαστοκυστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αμήν κορίτσια μου... 

Οποία είναι κοντά ας ανάψει ένα κεράκι . 

FB_IMG_1658959210853.jpg

Και αρτοπλασια έκανα και λαμπάδα άναψα και κεράκια άναψα...

Μακάρι να μας προστατεύει και να μας βοηθήσει όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μου πριν κάτι ώρες μας στάλθηκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σπέρματος του άντρα μου.ενα σοκ το έπαθα να σας πω !καλό σοκ.καμια σχέση.dfi 13 από 38!!!!!35 εκατομμύρια από 13 !!!!!γενικά έβλεπα άλλο σπέρμα.θα τα δουν κ όλοι οι γιστροι αύριο κ ο εμβρυολογος αλλά πιστεύω έχουμε πλέον άλλη δυναμική.θα ήθελα από καρδιάς να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές και γισ τις οδηγίες που μου δώσατε.αληθεια αν δεν άκουγα εσάς μπορεί να μην είχα ξυπνήσει ποτέ και να μην έψαχνα τπτ αλλο και να μην διόρθωνα τπτ.ξερω από μόνο του το σπέρμα δε λέει τπτ αλλά είναι ένα θετικό βήμα.επισης από δω κ μπρος θα τον προτείνω ανεπιφύλακτα τον μακαρ.....αύριο πάω για δεύτερο υπερηχο να δούμε που βρισκόμαστε.....φιλιά σε όλες κ αγωνιστικές αγκαλίτσες!να μας φυλάει η Αγία Ειρήνη που γιορτάζει αύριο. Το μοναστήρι είναι κοντς μου θα οαω να ανάψω μια λαμπάδα για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και αρτοπλασια έκανα και λαμπάδα άναψα και κεράκια άναψα...

Μακάρι να μας προστατεύει και να μας βοηθήσει όλες μας!

Σε σκεφτόμουν χθες το βράδυ. Τι κάνεις κοριτσάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου πριν κάτι ώρες μας στάλθηκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σπέρματος του άντρα μου.ενα σοκ το έπαθα να σας πω !καλό σοκ.καμια σχέση.dfi 13 από 38!!!!!35 εκατομμύρια από 13 !!!!!γενικά έβλεπα άλλο σπέρμα.θα τα δουν κ όλοι οι γιστροι αύριο κ ο εμβρυολογος αλλά πιστεύω έχουμε πλέον άλλη δυναμική.θα ήθελα από καρδιάς να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές και γισ τις οδηγίες που μου δώσατε.αληθεια αν δεν άκουγα εσάς μπορεί να μην είχα ξυπνήσει ποτέ και να μην έψαχνα τπτ αλλο και να μην διόρθωνα τπτ.ξερω από μόνο του το σπέρμα δε λέει τπτ αλλά είναι ένα θετικό βήμα.επισης από δω κ μπρος θα τον προτείνω ανεπιφύλακτα τον μακαρ.....αύριο πάω για δεύτερο υπερηχο να δούμε που βρισκόμαστε.....φιλιά σε όλες κ αγωνιστικές αγκαλίτσες!να μας φυλάει η Αγία Ειρήνη που γιορτάζει αύριο. Το μοναστήρι είναι κοντς μου θα οαω να ανάψω μια λαμπάδα για όλες μας.

Καλημερα κορίτσι μου άναψε ένα κεράκι αν μπορέσεις ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2022 at 2:09 ΜΜ, ο/η Lelita είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !!!😊 

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αν κ βετεράνος πια στην εξωσωματική ... Σας παρακολουθώ περίπου εδώ κ ένα χρόνο, από τη μέρα που ανακαλύψαμε με τον άνδρα μου ότι η εξωσωματική ήταν μονόδρομος για να αποκτήσουμε το παιδάκι μας .... Να ξέρετε ότι με έχετε βοηθήσει πολύ με τις πληροφορίες κ τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα ! Έχω χαρεί κ στεναχωρηθεί με τα νέα σας γιατί συμπάσχω μιας κ είμαστε συνοδοιπόροι σε αυτό το δύσκολο ταξίδι....

Είμαι 43 χρόνων κ τους τελευταίους 8 μήνες έχω κάνει τρεις εξωσωματικές ... η πρώτη βιοχημική (αν κ με παραααα πολύ χαμηλή πρώτη χοριακή 9 που μετά από δυο μέρες πήγε στο 6) και οι δυο επόμενες με αρνητική χοριακή. 

Δεν είναι πολλές μέρες που πήρα την τελευταία κουλούρα κ όπως καταλαβαίνετε είμαι στη φάση «μαζεύω τα κομμάτια μου» κ καταστρώνω πλάνο δράσης μέχρι  την επόμενη προσπάθεια....

Ίσως έχω ακόμα το κουράγιο κ τη θέληση να παλέψω γιατί νιώθω  ότι τις δυο πρώτες προσπάθειες είναι σα να μην τις έκανα λόγω κακής συνεργασίας με τον τότε γιατρό μου κ μιας αντιμετωπισης φασόν για κάθε γυναίκα χωρίς να εξατομικεύει την θεραπεία. Στην τελευταία προσπάθεια άλλαξα γιατρό κ όλα πήγαν πολύ καλύτερα εκτός από το τελικό αποτέλεσμα .... αλλά ακόμα ελπίζω κ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου αγκαλιά το 2023 ! 

Αποφάσισα λοιπόν να συμμετέχω στις συνομιλίες σας σαν ένα είδος .... ψυχοθεραπείας 😊 Πιστεύω ειλικρινά ότι μόνο μια γυναίκα που περνάει ότι εμείς μπορεί να καταλάβει τα άγχη κ τις αγωνίες μας κ έχω πολύ ανάγκη να μοιράζομαι τις σκέψεις μου με ανθρώπους που ξέρουν τι νιώθω σε κάθε στάδιο της εξωσωματικής χωρίς να χρειάζονται επεξηγήσεις.... 

 

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Κ τώρα που μπορώ πια να σας συμβουλεύομαι κ προσωπικά 😊...θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια όσον αφορά τον βελονισμό.... Έχει δοκιμάσει  κάποια από εσάς ; Αν ναι ξέρετε  κάποιο βελόνιστη για περιπτώσεις εξωσωματικής να μου συστήσετε ; Θα ήθελα να το δω κ αυτό σαν επιλογή αλλά φοβάμαι να πάω σε κάποιον στα τυφλά .... 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα μας (η οποία θα είναι λίγο ήσυχη αυτόν τον καιρό διότι ξεκινήσαμε τις καλοκαιρινές διακοπές και την αποτοξίνωση απο την εξωσωματική)

Ό,τι ερωτήσεις έχεις να τις κάνεις άφοβα!!! Είμαστε εδώ να βοηθάμε και να δίνουμε όσες συμβουλές μπορούμε. Αρχικά να σου πω αν θέλεις να επισκεφτείς το τμήμα αποβολών στο Ελενα (δεν ξερω σε ποια πόλη είσαι) μας έχει βοηθήσει πολλές κοπέλες. 

Για βελονισμό μπορούν να σε βοηθήσουν η @Ανθη7 και η @Luna777

Κοίτα να απολαύσεις το καλοκαίρι σου και να μαζέψεις και εσύ τα κομμάτια σου όπως λες και όπως κάνουμε και εμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2022 at 11:32 ΠΜ, ο/η Dafni82 είπε:

Κορίτσια καλή δύναμη σε όλες!!! Εύχομαι τις καλύτερες εμπειρίες και αποτελέσματα σε όλες μας ❤️❤️❤️έχω δημοσιεύσει το πρόβλημά μου στο forum "προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό" και δεν έχω καταλάβει ακόμα τι πρέπει να κάνω για να φαίνεται σε αυτή την ομάδα, μήπως ξέρει καμία? Σας ευχαριστώ πολύ και σύντομα όλες μανούλες 😘😘😘

Καλή σου μέρα.

Εαν θέλεις να φαίνεται κάτι σε αυτή την ομάδα θα πρέπει να το γράφεις και εδώ. Εκτός εαν θέλεις να ανοίγεις καινούργιο θέμα και να είναι αποκλειστικά οι απαντήσεις στο θέμα που δημιούργησες.

Σου εύχομαι επίσης ό,τι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έφτασε η μέρα μου! Έχω στη 1 ραντεβού για να κάνω την ετ! 
Σας στέλνω για να σας πω ότι χτες πήγα στην Αγία Ειρήνη, μεγάλη η χάρη της! Άναψα κεράκι και προσευχήθηκα για όλες μας και για όλα τα ζευγάρια! Πήρα και μηλαρακι κι έφαγα το πρωί, νήστεψα τρεις μερες (από κρεας βέβαια μόνο, γιατί με τόσα που πίνουμε δεν μπορούσα να κόψω και τ αλλα, ελπίζω να είναι οκ!) Μακαρι όλοι μας να ζήσουμε το θαύμα κάποια μέρα! Σας φιλω! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε σκεφτόμουν χθες το βράδυ. Τι κάνεις κοριτσάκι μου;

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έφτασε η μέρα μου! Έχω στη 1 ραντεβού για να κάνω την ετ! 
Σας στέλνω για να σας πω ότι χτες πήγα στην Αγία Ειρήνη, μεγάλη η χάρη της! Άναψα κεράκι και προσευχήθηκα για όλες μας και για όλα τα ζευγάρια! Πήρα και μηλαρακι κι έφαγα το πρωί, νήστεψα τρεις μερες (από κρεας βέβαια μόνο, γιατί με τόσα που πίνουμε δεν μπορούσα να κόψω και τ αλλα, ελπίζω να είναι οκ!) Μακαρι όλοι μας να ζήσουμε το θαύμα κάποια μέρα! Σας φιλω! ❤️

Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου! Δεν είναι καθόλου τυχαία η μέρα αυτή. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η Αγία Ειρήνη να σας προστατεύσει και τα εμβρυακια αυτά να γίνουν τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου πριν κάτι ώρες μας στάλθηκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σπέρματος του άντρα μου.ενα σοκ το έπαθα να σας πω !καλό σοκ.καμια σχέση.dfi 13 από 38!!!!!35 εκατομμύρια από 13 !!!!!γενικά έβλεπα άλλο σπέρμα.θα τα δουν κ όλοι οι γιστροι αύριο κ ο εμβρυολογος αλλά πιστεύω έχουμε πλέον άλλη δυναμική.θα ήθελα από καρδιάς να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές και γισ τις οδηγίες που μου δώσατε.αληθεια αν δεν άκουγα εσάς μπορεί να μην είχα ξυπνήσει ποτέ και να μην έψαχνα τπτ αλλο και να μην διόρθωνα τπτ.ξερω από μόνο του το σπέρμα δε λέει τπτ αλλά είναι ένα θετικό βήμα.επισης από δω κ μπρος θα τον προτείνω ανεπιφύλακτα τον μακαρ.....αύριο πάω για δεύτερο υπερηχο να δούμε που βρισκόμαστε.....φιλιά σε όλες κ αγωνιστικές αγκαλίτσες!να μας φυλάει η Αγία Ειρήνη που γιορτάζει αύριο. Το μοναστήρι είναι κοντς μου θα οαω να ανάψω μια λαμπάδα για όλες μας.

Ουαου! Φανταστικά τα νέα σας ! Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Θα τα καταφέρει οπωσδήποτε!!!είναι μεγάλη μαχητρια σαν τη μαμά σευχαριστω για τις ευχές κ γω θέλω να πιστεύω ότι θα οανε καλά τώρα είμαι στον γιατρό περιμένω να κανω τον 2ο υπερηχο.να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Σου εύχομαι ολόψυχα να φτάσει η μικρούλα όσο το δυνατόν πιο μακριά  σε εβδομάδες. Πολύ το σκέφτομαι αυτό το μωράκι, παλεύει εκεί μέσα ❤️είναι δυνατή σαν τη μαμά της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να φτάσει η μικρούλα όσο το δυνατόν πιο μακριά  σε εβδομάδες. Πολύ το σκέφτομαι αυτό το μωράκι, παλεύει εκεί μέσα ❤️είναι δυνατή σαν τη μαμά της! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι μωρέ η καημένη από την αρχή πολεμάει. Ελπίζω να αντέξει λίγο ακόμα γιατί είναι κρίμα τόσο αγώνα που έχει κάνα. Εύχομαι και σε σένα να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου! Δεν είναι καθόλου τυχαία η μέρα αυτή. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η Αγία Ειρήνη να σας προστατεύσει και τα εμβρυακια αυτά να γίνουν τα μωράκια σας!

Ευχαριστώ πολύ καλή μου! Μακαρι να κάνει το θαύμα της και για μένα!  Είμαι σίγουρη ότι προσέχει κ εσένα κ την Μπέμπα σου!! Κ όλα στο τέλος θα είναι καλά! Εχε πίστη κ εμπιστοσύνη!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Θα τα καταφέρει!! Μαχήτρια η μαμά μαχήτρια και η κόρη! Έτσι πάνε αυτά!!❤️

Εγώ έκανα την β επιπέδου χτες κ τα μωρα μου ειναι καλά όλα ζυγίζουν 552 κ 560 γρ και ειναι κοριτσάκια και τα δυο!! Βεβαια είμαι νωρίς εγώ ακόμα 22+4 αλλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!! Αφού μέχρι και τα ονόματα αποφασίσαμε ήδη!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Θα τα καταφέρει!! Μαχήτρια η μαμά μαχήτρια και η κόρη! Έτσι πάνε αυτά!!❤️

Εγώ έκανα την β επιπέδου χτες κ τα μωρα μου ειναι καλά όλα ζυγίζουν 552 κ 560 γρ και ειναι κοριτσάκια και τα δυο!! Βεβαια είμαι νωρίς εγώ ακόμα 22+4 αλλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!! Αφού μέχρι και τα ονόματα αποφασίσαμε ήδη!!! ☺️

Μπράβο! Τέλεια! Μπαμπατσικες οι μπέμπες! Νομίζω ότι από τη στιγμή που πέρασε και η Β επιπέδου και ονόματα μπορείς να διαλέξεις και μωρουδιακα να αγοράσεις και να απολαύσεις στο έπακρο την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@skorpina78 @twinkletwinlkle μπραβο και στις 2.καο στα 3 τα κοριτσάκια,τα μπεμπακια σας.ολα καλά θα πανε κ σύντομα θα τις έχετε αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο! Τέλεια! Μπαμπατσικες οι μπέμπες! Νομίζω ότι από τη στιγμή που πέρασε και η Β επιπέδου και ονόματα μπορείς να διαλέξεις και μωρουδιακα να αγοράσεις και να απολαύσεις στο έπακρο την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ το χω δει διαφορετικά ύστερα απ όσα έχω τραβήξει να φτάσω ως εδώ! Φυσικα κ νιωθω πιο χαλαρά τώρα όμως θα ηρεμήσω περισσότερο όταν θα φτάσω σε βδομάδα που θα ξερω πως αν γίνει κάτι θα μπορούν να επιζήσουν! Δηλαδή απο 28η! Και μετά όσο πιό κοντά φτάσω στην ημερομηνία καισαρικής 8/11 που μου χει δώσει ο γιατρός μου! Γιατι πητ εχω 27/11! 
Όλα καλά θα πάνε με τα κοριτσάκια μας!! Θα το δεις!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έφτασε η μέρα μου! Έχω στη 1 ραντεβού για να κάνω την ετ! 
Σας στέλνω για να σας πω ότι χτες πήγα στην Αγία Ειρήνη, μεγάλη η χάρη της! Άναψα κεράκι και προσευχήθηκα για όλες μας και για όλα τα ζευγάρια! Πήρα και μηλαρακι κι έφαγα το πρωί, νήστεψα τρεις μερες (από κρεας βέβαια μόνο, γιατί με τόσα που πίνουμε δεν μπορούσα να κόψω και τ αλλα, ελπίζω να είναι οκ!) Μακαρι όλοι μας να ζήσουμε το θαύμα κάποια μέρα! Σας φιλω! ❤️

Νηστεία στην καρδιά μόνο ακόμα και από φαγητό να μη στερηθείς με το καλό καρδιά μου. Σου εύχομαι η Αγία Ειρήνη να είναι δίπλα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Εγώ το χω δει διαφορετικά ύστερα απ όσα έχω τραβήξει να φτάσω ως εδώ! Φυσικα κ νιωθω πιο χαλαρά τώρα όμως θα ηρεμήσω περισσότερο όταν θα φτάσω σε βδομάδα που θα ξερω πως αν γίνει κάτι θα μπορούν να επιζήσουν! Δηλαδή απο 28η! Και μετά όσο πιό κοντά φτάσω στην ημερομηνία καισαρικής 8/11 που μου χει δώσει ο γιατρός μου! Γιατι πητ εχω 27/11! 
Όλα καλά θα πάνε με τα κοριτσάκια μας!! Θα το δεις!! ❤️❤️❤️

Καλε πες για 09.11 να έχουν μαζί με τον δικό μου χιχιχι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Στο εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου. Δες πόσα μα πόσα βήματα πέρασε. .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...