Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Ναι βέβαια αυτό θα κάνω ! Σε ευχαριστω ! 

Δεν ξερω που είσαι..  εγω Γερμανία και όλες τις απαντήσεις τις πήρα πλέον από Ελλάδα. Εμείς μιλάμε και μέσω μαιλ με τον γιατρό πλέον έκανα και ένα ραντεβού επιτέλους (ήρθα Ελλάδα) και νιώθω πλέον σε καλά χέρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ήρθα να σας πω ένα ελληνικό  ΓΕΙΑ ! 

Να δω τα νέα σας... μπορεί να γίνει αν έχει βάλει 2 έμβρυα.  Αυτά μου είχαν πει τότε σε εμένα... αλλα δεν ειναι και τα πιο τσακαλια

Κάνεις τις μπανάρες σου στην Χαλκιδικάρα Παρασκευαιδάκι? Αυτά είναι.. Σαν την Χαλκιδική δεν έχει αφού..🥰

Δυστυχώς η φίλη μου ήταν από φυσική σύλληψη και επιβεβαιώθηκε η παλίνδρομη.

Για πες τι απαντήσεις πήρες με τους εδώ γιατρούς ? Πως έχει το πλάνο σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν ξερω που είσαι..  εγω Γερμανία και όλες τις απαντήσεις τις πήρα πλέον από Ελλάδα. Εμείς μιλάμε και μέσω μαιλ με τον γιατρό πλέον έκανα και ένα ραντεβού επιτέλους (ήρθα Ελλάδα) και νιώθω πλέον σε καλά χέρια 

Αγγλία εδώ χαχαχα μας έφαγε η ξενιτιά …. Δεν τα εμπιστεύομαι εδώ τα εργαστήρια … φίλη μου με 1% πιθανότητα ο άντρας της να κάνει παιδί πήρε μια αγωγή από Ελλάδα με Τία εξετάσεις από εδώ και η κοπέλα έμεινε έγκυος ατο πεντάμηνο … η γυναικολόγος μου έχει εργαστεί εδώ πολλά χρόνια και μ είπε το ίδιο είναι όλα θέμα καθαρά κακής διαχείρισης του προσωπικού στον τομέα της υγείας …. Δηλαδή να έχει για παράδειγμα παραμείνει το σπερμα έξω εκτός προβλεπόμενης ώρας … είναι πολλά … 

μπορει ομωα και οι εξετάσεις να είναι έγκυρες . Όπως και να έχει θα κλείσω ραντεβού να πάμε Αθήνα … που μ τόνισε η γιατρός μ ότι ακόμα και Ελλάδα είναι λίγα τα εργαστήρια που δίνουν έγκυρα αποτελέσματα … για αυτό δ θέλω ούτε να στεναχωριέμαι ούτε τίποτα .. βέβαια δεν εθελοτυφλούμε γιατί 2,5 χρόνια προσπαθειών είναι μεγάλο διάστημα και ξέρω πως εφόσον εμένα πέρα από την αντίσταση στην ινσουλίνη την οποία και ρυθμίζουμε τα υπόλοιπα ριναι οκ όποτε ξέρουμε πως ίσως το σπερμα να θέλει ενίσχυση η να χρειαστούμε εξωσωματική … μεγάλος ο δρόμος γιατί θα πρέπει για να γίνει αυτό να ταξιδέψω Ελλάδα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα αλλα δεν πειραζει ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Αγγλία εδώ χαχαχα μας έφαγε η ξενιτιά …. Δεν τα εμπιστεύομαι εδώ τα εργαστήρια … φίλη μου με 1% πιθανότητα ο άντρας της να κάνει παιδί πήρε μια αγωγή από Ελλάδα με Τία εξετάσεις από εδώ και η κοπέλα έμεινε έγκυος ατο πεντάμηνο … η γυναικολόγος μου έχει εργαστεί εδώ πολλά χρόνια και μ είπε το ίδιο είναι όλα θέμα καθαρά κακής διαχείρισης του προσωπικού στον τομέα της υγείας …. Δηλαδή να έχει για παράδειγμα παραμείνει το σπερμα έξω εκτός προβλεπόμενης ώρας … είναι πολλά … 

μπορει ομωα και οι εξετάσεις να είναι έγκυρες . Όπως και να έχει θα κλείσω ραντεβού να πάμε Αθήνα … που μ τόνισε η γιατρός μ ότι ακόμα και Ελλάδα είναι λίγα τα εργαστήρια που δίνουν έγκυρα αποτελέσματα … για αυτό δ θέλω ούτε να στεναχωριέμαι ούτε τίποτα .. βέβαια δεν εθελοτυφλούμε γιατί 2,5 χρόνια προσπαθειών είναι μεγάλο διάστημα και ξέρω πως εφόσον εμένα πέρα από την αντίσταση στην ινσουλίνη την οποία και ρυθμίζουμε τα υπόλοιπα ριναι οκ όποτε ξέρουμε πως ίσως το σπερμα να θέλει ενίσχυση η να χρειαστούμε εξωσωματική … μεγάλος ο δρόμος γιατί θα πρέπει για να γίνει αυτό να ταξιδέψω Ελλάδα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα αλλα δεν πειραζει ….

Το θέμα είναι να βρεθεί τι πρόβλημα υπάρχει. Αν βρεθεί, δόξα τω Θεω, έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη που σχεδόν όλα λύνονται και ιδιαίτερα το θέμα του σπέρματος. Ίσως να ταλαιπωρηθειτε λίγο παραπάνω επειδή θα χρειαστεί να έρθετε Ελλάδα,  αλλά το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώσει. Εγω αυτό που εύχομαι ειναι να αποκτήσετε το παιδάκι σας με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία!

@Παρασκευαιδου τι κάνεις Ελπιδακι μου? Μαζεύεις βιταμινη D στην Χαλκιδική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Αγγλία εδώ χαχαχα μας έφαγε η ξενιτιά …. Δεν τα εμπιστεύομαι εδώ τα εργαστήρια … φίλη μου με 1% πιθανότητα ο άντρας της να κάνει παιδί πήρε μια αγωγή από Ελλάδα με Τία εξετάσεις από εδώ και η κοπέλα έμεινε έγκυος ατο πεντάμηνο … η γυναικολόγος μου έχει εργαστεί εδώ πολλά χρόνια και μ είπε το ίδιο είναι όλα θέμα καθαρά κακής διαχείρισης του προσωπικού στον τομέα της υγείας …. Δηλαδή να έχει για παράδειγμα παραμείνει το σπερμα έξω εκτός προβλεπόμενης ώρας … είναι πολλά … 

μπορει ομωα και οι εξετάσεις να είναι έγκυρες . Όπως και να έχει θα κλείσω ραντεβού να πάμε Αθήνα … που μ τόνισε η γιατρός μ ότι ακόμα και Ελλάδα είναι λίγα τα εργαστήρια που δίνουν έγκυρα αποτελέσματα … για αυτό δ θέλω ούτε να στεναχωριέμαι ούτε τίποτα .. βέβαια δεν εθελοτυφλούμε γιατί 2,5 χρόνια προσπαθειών είναι μεγάλο διάστημα και ξέρω πως εφόσον εμένα πέρα από την αντίσταση στην ινσουλίνη την οποία και ρυθμίζουμε τα υπόλοιπα ριναι οκ όποτε ξέρουμε πως ίσως το σπερμα να θέλει ενίσχυση η να χρειαστούμε εξωσωματική … μεγάλος ο δρόμος γιατί θα πρέπει για να γίνει αυτό να ταξιδέψω Ελλάδα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα αλλα δεν πειραζει ….

Ένα από τα αξιόπιστα εργαστήρια  για εξετα΄σεις στο σπέρμα στην Αθήνα είναι ο Λυμπερόπουλος.

Αποφύγετε αλυσίδες μικροβιολογικών (πχ Βιοιατρ..κη) και γενικα΄ το σπέρμα θέλει ανθρώπινο μάτι στην ανάλυσή του και όχι αυτοματοποιημένα σε μηχάνημα.

Επιπλέον καλό είναι οταν είναι να γίνει η εξέταση να γίνει στον χώρο του εργαστηρίου και όχι να το μεταφέρετε εσείς το δείγμα, εκτός αν μένετε στον κάτω όροφο 🤣. Πάντως ραντεβού με εξειδικευμένους ουρολόγους νομίζω πλέον μπορείτε να κάνετε και διαδικτυακά. Δεν χάνεις κάτι να κάνεις ένα πρώτο ραντεβού διαδικτυακό να σας δοθεί μια κατεύθυνση και αφού εξηγήσετε οτι έχετε ενδοιασμούς για το αποτέλεσμα που ήδη έχετε. Μπορεί να σας προτείνει κάποια αγωγή δοκιμαστική μέχρι να έρθετε Ελλάδα.

Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ένα από τα αξιόπιστα εργαστήρια  για εξετα΄σεις στο σπέρμα στην Αθήνα είναι ο Λυμπερόπουλος.

Αποφύγετε αλυσίδες μικροβιολογικών (πχ Βιοιατρ..κη) και γενικα΄ το σπέρμα θέλει ανθρώπινο μάτι στην ανάλυσή του και όχι αυτοματοποιημένα σε μηχάνημα.

Επιπλέον καλό είναι οταν είναι να γίνει η εξέταση να γίνει στον χώρο του εργαστηρίου και όχι να το μεταφέρετε εσείς το δείγμα, εκτός αν μένετε στον κάτω όροφο 🤣. Πάντως ραντεβού με εξειδικευμένους ουρολόγους νομίζω πλέον μπορείτε να κάνετε και διαδικτυακά. Δεν χάνεις κάτι να κάνεις ένα πρώτο ραντεβού διαδικτυακό να σας δοθεί μια κατεύθυνση και αφού εξηγήσετε οτι έχετε ενδοιασμούς για το αποτέλεσμα που ήδη έχετε. Μπορεί να σας προτείνει κάποια αγωγή δοκιμαστική μέχρι να έρθετε Ελλάδα.

Καλή επιτυχία.

Ναι και εγώ για τον Λυμπεροπούλου ξέρω …. Διαδικτυακά πως ;;;  Ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον και την απάντηση …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το θέμα είναι να βρεθεί τι πρόβλημα υπάρχει. Αν βρεθεί, δόξα τω Θεω, έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη που σχεδόν όλα λύνονται και ιδιαίτερα το θέμα του σπέρματος. Ίσως να ταλαιπωρηθειτε λίγο παραπάνω επειδή θα χρειαστεί να έρθετε Ελλάδα,  αλλά το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώσει. Εγω αυτό που εύχομαι ειναι να αποκτήσετε το παιδάκι σας με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία!

@Παρασκευαιδου τι κάνεις Ελπιδακι μου? Μαζεύεις βιταμινη D στην Χαλκιδική?

Μακάρι κορίτσι μου ! Έναν χρόνο στο νερό τον έχουμε σίγουρα για εξετάσεις θεραπείες κλπ . Μας είπαν απλά κακή μορφολογία σπέρματος 2%.ευχαριστω πολύ για την απάντηση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ναι και εγώ για τον Λυμπεροπούλου ξέρω …. Διαδικτυακά πως ;;;  Ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον και την απάντηση …

Βρες τον ουρολόγο που σε ενδιαφέρει και τηλεφώνησε του εξηγώντας οτι μένεις εξωτερικό και αν μπορεί να γίνει διαδικτυακό ραντεβού επί πληρωμή. Εξηγώντας τι εξετάσεις έχεις στα χέρια σου, τις αμφιβολίες σου για το αποτέλεσμα και ίσως σας δώσει κάποιες συμβουλε΄ς περι διατροφής ,βιταμινών και επαφών.

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα μέχρι να έρθετε Ελλάδα.

Μετά τον covid πολλοί πραγματοποιούν διαδικτυακά ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Μακάρι κορίτσι μου ! Έναν χρόνο στο νερό τον έχουμε σίγουρα για εξετάσεις θεραπείες κλπ . Μας είπαν απλά κακή μορφολογία σπέρματος 2%.ευχαριστω πολύ για την απάντηση .

Η κακή μορφολογία αν όλα τα άλλα ποσότητα και κινητικότητα είναι οκ, δεν είναι παράγοντας αποτρεπτικός ως προς την σύλληψη από μόνη της.

Ταυτόχρονα όμως με κακή κινητικότητα και με χαμηλή ποσότητα τότε ναι, δυσκολεύει το πράγμα αλλα΄ δεν είναι και απόλυτο. Αν πχ πέρασε πρόσφατα covid ή κάποια άλλη λοιμωξη και έκανε υψηλό πυρετό ,τότε δεν μπορείτε να ξέρετε ποια ειναι η πραγματική του εικόνα.

Οι άλλες παράμετροι πως είναι? Βεβαια αν μιλάμε οτι το δείγμα έμεινε σε θερμοκρασία περιβάλλοντος πολλές ώρες ή δεν ελέγχθηκε σωστά τότε δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι είναι αντιπροσωπευτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Αγγλία εδώ χαχαχα μας έφαγε η ξενιτιά …. Δεν τα εμπιστεύομαι εδώ τα εργαστήρια … φίλη μου με 1% πιθανότητα ο άντρας της να κάνει παιδί πήρε μια αγωγή από Ελλάδα με Τία εξετάσεις από εδώ και η κοπέλα έμεινε έγκυος ατο πεντάμηνο … η γυναικολόγος μου έχει εργαστεί εδώ πολλά χρόνια και μ είπε το ίδιο είναι όλα θέμα καθαρά κακής διαχείρισης του προσωπικού στον τομέα της υγείας …. Δηλαδή να έχει για παράδειγμα παραμείνει το σπερμα έξω εκτός προβλεπόμενης ώρας … είναι πολλά … 

μπορει ομωα και οι εξετάσεις να είναι έγκυρες . Όπως και να έχει θα κλείσω ραντεβού να πάμε Αθήνα … που μ τόνισε η γιατρός μ ότι ακόμα και Ελλάδα είναι λίγα τα εργαστήρια που δίνουν έγκυρα αποτελέσματα … για αυτό δ θέλω ούτε να στεναχωριέμαι ούτε τίποτα .. βέβαια δεν εθελοτυφλούμε γιατί 2,5 χρόνια προσπαθειών είναι μεγάλο διάστημα και ξέρω πως εφόσον εμένα πέρα από την αντίσταση στην ινσουλίνη την οποία και ρυθμίζουμε τα υπόλοιπα ριναι οκ όποτε ξέρουμε πως ίσως το σπερμα να θέλει ενίσχυση η να χρειαστούμε εξωσωματική … μεγάλος ο δρόμος γιατί θα πρέπει για να γίνει αυτό να ταξιδέψω Ελλάδα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα αλλα δεν πειραζει ….

Ακόμα και 1% να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα.  Η δικιά μου ιστορία στο πρώτο παιδί κάτω από 30 και πάλευα 1.5 χρόνο, η τότε άχρηστη γυναικολόγος (μπορώ να τη λέω ετσι;) μου έδωσε κλομιφερ χωρίς καμία ορμονική εξέταση χωρίς κανένα σπερμοδιαγραμμα... τελικά μένω έγκυος έτσι στα ξαφνικά μετά από 1.5 χρόνο , είχαμε κλείσει όμως ραντεβού (αυτά αργούν πολύ εδώ ) σε ουρολόγο αποτέλεσμα;  το σπέρμα δεν μπορεί να επιφέρει εγκυμοσύνη (ολίγο ασθενές σπερμα) αφού όταν πήγαμε να μιλήσουμε στον ουρολόγο δεν το πίστευε ότι εγώ ήμουν έγκυος. Και δόξα το θεό λέω πήγαν όλα μα όλα πολύ καλά. 

Τωρα προσπαθούμε για δεύτερο. Πριν κάνα 1.5 χρόνο δείχνει το σπέρμα καλό, κάνουμε θεραπεία με ορμόνες τίποτα κάνουμε μια σπερματενχυση και εκει βλέπουμε το σπέρμα ΧΑΛΙΑ μαύρα..και φτάνουμε στο σήμερα που το σπερμα δεν είναι καλό..  απάντηση πήρα ΜΟΝΟ στην Ελλάδα για πιο λόγο δεν είναι καλό και εξωσωματική ΜΟΝΟ στην Ελλάδα  θα κάνω ξανά. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Κάνεις τις μπανάρες σου στην Χαλκιδικάρα Παρασκευαιδάκι? Αυτά είναι.. Σαν την Χαλκιδική δεν έχει αφού..🥰

Δυστυχώς η φίλη μου ήταν από φυσική σύλληψη και επιβεβαιώθηκε η παλίνδρομη.

Για πες τι απαντήσεις πήρες με τους εδώ γιατρούς ? Πως έχει το πλάνο σας?

Αγαπη μου έμεινα πολύ ευχαριστημένη.  Θα σας τα γράψω όλα γιατί τώρα ειμαο σε νιρβάνα.. τα νέα σου θέλω να ακούσω... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το θέμα είναι να βρεθεί τι πρόβλημα υπάρχει. Αν βρεθεί, δόξα τω Θεω, έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη που σχεδόν όλα λύνονται και ιδιαίτερα το θέμα του σπέρματος. Ίσως να ταλαιπωρηθειτε λίγο παραπάνω επειδή θα χρειαστεί να έρθετε Ελλάδα,  αλλά το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώσει. Εγω αυτό που εύχομαι ειναι να αποκτήσετε το παιδάκι σας με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία!

@Παρασκευαιδου τι κάνεις Ελπιδακι μου? Μαζεύεις βιταμινη D στην Χαλκιδική?

 

Ναι καρδούλα μου. Λέω τον άντρα μου 3 πάμε 4 θα έρθουμε σας στέλνω λογακι βιταμίνες  :-*

IMG-20220611-WA0003.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Αγαπη μου έμεινα πολύ ευχαριστημένη.  Θα σας τα γράψω όλα γιατί τώρα ειμαο σε νιρβάνα.. τα νέα σου θέλω να ακούσω... 

 

Ναι καρδούλα μου. Λέω τον άντρα μου 3 πάμε 4 θα έρθουμε σας στέλνω λογακι βιταμίνες  :-*

IMG-20220611-WA0003.jpeg

Τι μας κάνεις μαρήηηηηηηηηηηηηηηηη!!! Αχ πάρε βιταμίνη και για εμάς!!!

🥰 Μη γυρίσετε 5άδα δεν ξέρω με αυτή την θάλασσα!!🤣🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ακόμα και 1% να ξέρεις ότι υπάρχει πιθανότητα.  Η δικιά μου ιστορία στο πρώτο παιδί κάτω από 30 και πάλευα 1.5 χρόνο, η τότε άχρηστη γυναικολόγος (μπορώ να τη λέω ετσι;) μου έδωσε κλομιφερ χωρίς καμία ορμονική εξέταση χωρίς κανένα σπερμοδιαγραμμα... τελικά μένω έγκυος έτσι στα ξαφνικά μετά από 1.5 χρόνο , είχαμε κλείσει όμως ραντεβού (αυτά αργούν πολύ εδώ ) σε ουρολόγο αποτέλεσμα;  το σπέρμα δεν μπορεί να επιφέρει εγκυμοσύνη (ολίγο ασθενές σπερμα) αφού όταν πήγαμε να μιλήσουμε στον ουρολόγο δεν το πίστευε ότι εγώ ήμουν έγκυος. Και δόξα το θεό λέω πήγαν όλα μα όλα πολύ καλά. 

Τωρα προσπαθούμε για δεύτερο. Πριν κάνα 1.5 χρόνο δείχνει το σπέρμα καλό, κάνουμε θεραπεία με ορμόνες τίποτα κάνουμε μια σπερματενχυση και εκει βλέπουμε το σπέρμα ΧΑΛΙΑ μαύρα..και φτάνουμε στο σήμερα που το σπερμα δεν είναι καλό..  απάντηση πήρα ΜΟΝΟ στην Ελλάδα για πιο λόγο δεν είναι καλό και εξωσωματική ΜΟΝΟ στην Ελλάδα  θα κάνω ξανά. 

Αγαπη μου έμεινα πολύ ευχαριστημένη.  Θα σας τα γράψω όλα γιατί τώρα ειμαο σε νιρβάνα.. τα νέα σου θέλω να ακούσω... 

 

Ναι καρδούλα μου. Λέω τον άντρα μου 3 πάμε 4 θα έρθουμε σας στέλνω λογακι βιταμίνες  :-*

IMG-20220611-WA0003.jpeg

Μου έδωσες ελπίδες !!!!! Το ίδιο και η φίλη μου με 1% έμεινε έγκυος . Εμείς αντί για 4% έχουμε 2% καλή μορφολογία σπέρματος …. Τα υλοποίησα όλα καλα θα δούμε τέλους Ιουλίου τι θα πουν εδώ και Σεπτέμβριο Ελλάδα … καλές διακοπές !!!!! 

Επεξεργάστηκε από SUNY
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια όμορφα τι κάνετε; Λοιπόν στα δικά μου νέα περιμένω τον καρυότυπο ζεύγους και το πλήρες πακέτο θρομβοφιλίας αλλά οι άλλες εξετάσεις που έκανα ήταν ευτυχώς καλές! Ορμόνες θυροειδής κλπ. Μόνο στο γονίδιο Μthfr βρέθηκε η μετάλλαξη A1298C ότι είμαι ετεροζυγώτης. Θα την αξιολογήσει ο γιατρός μόλις βγουν και τα ΄ υπόλοιπα και θα τα πούμε και από κοντά για το πως προχωράμε! Ελπίζω να βρεθεί η άκρη και να καταφέρω να ξαναμείνω έγκυος και να το κρατήσω αγκαλιά γιατί μετά από 4 απώλειες έχω φοβηθεί και ειδικά μετά τον καρυότυπο της πρόσφατης όπου βρέθηκε ένα ςμικροδιπλασιαμός στο έμβρυο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Η κακή μορφολογία αν όλα τα άλλα ποσότητα και κινητικότητα είναι οκ, δεν είναι παράγοντας αποτρεπτικός ως προς την σύλληψη από μόνη της.

Ταυτόχρονα όμως με κακή κινητικότητα και με χαμηλή ποσότητα τότε ναι, δυσκολεύει το πράγμα αλλα΄ δεν είναι και απόλυτο. Αν πχ πέρασε πρόσφατα covid ή κάποια άλλη λοιμωξη και έκανε υψηλό πυρετό ,τότε δεν μπορείτε να ξέρετε ποια ειναι η πραγματική του εικόνα.

Οι άλλες παράμετροι πως είναι? Βεβαια αν μιλάμε οτι το δείγμα έμεινε σε θερμοκρασία περιβάλλοντος πολλές ώρες ή δεν ελέγχθηκε σωστά τότε δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι είναι αντιπροσωπευτικό.

Πραγματι έτσι είναι …. Φαντάζομαι μετά Τία δεύτερες εξετάσεις ου θα ζητήσουμε να μας δώσουν τα αποτελέσματα να είμαι πιο συγκεκριμένη γιατί και εγώ δεν γνωρίζω λεπτομέρειες :… αλλά πραγματι έχεις ένα δίκιο σε αυτό γιατί προς στιγμην απογοητεύτηκα τόσο που αποφάσισα ότι δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να προσπαθώ εφόσον δεν θα υπάρξει αποτέλεσμα σύλληψης … υπομονή ακόμα δυο μήνες  με τρεις μηνεσ μέχρι να κάνουμε τις δεύτερες εξετάσεις μάθουμε τα αποτελέσματα και να επαναλάβουμε για Τρίτη φορά στην Ελλάδα … αχ βρε κορίτσια πάνε στράφι τρεις μήνες … ποσό κρίμα είναι να μην μας δίνεται προτεραιότητα ….. 

Επεξεργάστηκε από SUNY
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Πραγματι έτσι είναι …. Φαντάζομαι μετά Τία δεύτερες εξετάσεις ου θα ζητήσουμε να μας δώσουν τα αποτελέσματα να είμαι πιο συγκεκριμένη γιατί και εγώ δεν γνωρίζω λεπτομέρειες :… αλλά πραγματι έχεις ένα δίκιο σε αυτό γιατί προς στιγμην απογοητεύτηκα τόσο που αποφάσισα ότι δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να προσπαθώ εφόσον δεν θα υπάρξει αποτέλεσμα σύλληψης … υπομονή ακόμα δυο μήνες  με τρεις μηνεσ μέχρι να κάνουμε τις δεύτερες εξετάσεις μάθουμε τα αποτελέσματα και να επαναλάβουμε για Τρίτη φορά στην Ελλάδα … αχ βρε κορίτσια πάνε στράφι τρεις μήνες … ποσό κρίμα είναι να μην μας δίνεται προτεραιότητα ….. 

Να μην σταματάς να προσπαθείς. Εμάς μας είχαν αποκλείσει φυσική σύλληψη λόγω κακού σπέρματος και έμεινα έγκυος 2 φορές άσχετα από την κατάληξη.  Τους 3 μήνες τους λένε για να δημιουργηθεί ξανά το σπερμα. Τόσος χρόνος χρειάζεται να περάσει από τη μια εξέταση στην άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να μην σταματάς να προσπαθείς. Εμάς μας είχαν αποκλείσει φυσική σύλληψη λόγω κακού σπέρματος και έμεινα έγκυος 2 φορές άσχετα από την κατάληξη.  Τους 3 μήνες τους λένε για να δημιουργηθεί ξανά το σπερμα. Τόσος χρόνος χρειάζεται να περάσει από τη μια εξέταση στην άλλη.

Ναι δεν θα εγκαταλείψω ! Σε ευχαριστω πολύ για την ενθάρρυνση !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ναι δεν θα εγκαταλείψω ! Σε ευχαριστω πολύ για την ενθάρρυνση !!!!

Να ξέρεις πάντως ότι η σωστή διατροφή, γυμναστική και βιταμίνες πολλές φορές κάνουν θαύματα (όχι πάντα,  εξαρτάται από την περίπτωση) .Για αυτό θα συμφωνήσω με την αγαπημένη @BlackCat ότι δεν θα ήταν κακό να κάνετε ένα διαδικτυακό ραντεβού με κάποιον ουρολόγο και να του εκθέσετε τα δεδομένα. Ίσως σας δώσει εν τω μεταξύ κάποιες βιταμίνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά !!!! Την Πέμπτη ήρθε η ώρα της αυχενικής διαφάνειας ... Κάποια κορίτσια με έχουν βοηθήσει ως προς αυτό που έχω να σας ρωτήσω σαν συμβουλη... Ο γιατρός μου είπε μαζί με την αυχενική να κάνω και τη nipt χωρίς να δούμε τις τιμές...εσείς τι θα μου προτείνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά !!!! Την Πέμπτη ήρθε η ώρα της αυχενικής διαφάνειας ... Κάποια κορίτσια με έχουν βοηθήσει ως προς αυτό που έχω να σας ρωτήσω σαν συμβουλη... Ο γιατρός μου είπε μαζί με την αυχενική να κάνω και τη nipt χωρίς να δούμε τις τιμές...εσείς τι θα μου προτείνατε;

Καλημέρα σου! Με το καλό να κάνεις την αυχενική σου! Θεωρώ ανάλογα τα αποτελέσματα της αυχενικής θα σου πει αν χρειάζεσαι να κάνεις την nipt! Εκτος κι αν ο γιατρός σου το ζητάει ουτως η αλλως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα σου! Με το καλό να κάνεις την αυχενική σου! Θεωρώ ανάλογα τα αποτελέσματα της αυχενικής θα σου πει αν χρειάζεσαι να κάνεις την nipt! Εκτος κι αν ο γιατρός σου το ζητάει ουτως η αλλως!! 

Καλημέρα 🙂 μου είπε ότι την ζητάει σε όλες ανεξάρτητα της αυχενικής ! Και είμαι σε δίλημμα εννοείται αν βρει κάτι θα την έκανα έτσι και αλλιώς αλλά αν είναι όλα καλά πιστεύω ότι δεν χρειάζεται και τόσο...είμαι λίγο μπερδεμένη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα 🙂 μου είπε ότι την ζητάει σε όλες ανεξάρτητα της αυχενικής ! Και είμαι σε δίλημμα εννοείται αν βρει κάτι θα την έκανα έτσι και αλλιώς αλλά αν είναι όλα καλά πιστεύω ότι δεν χρειάζεται και τόσο...είμαι λίγο μπερδεμένη !!! 

Για μένα, η επιλογή είναι καθαρά οικονομικό θέμα. Γιατί είναι ακριβή εξέταση. Αν μπορείς, τότε ναι να την κάνεις. Κακό δεν είναι σε καμία περίπτωση, αντιθέτως σου δίνει μια ασφάλεια παραπάνω. Αν δεν μπορείς, και τα αποτελέσματα της αυχενικής είναι καλά,  τότε ξέχασέ το και όλα μια χαρά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Για μένα, η επιλογή είναι καθαρά οικονομικό θέμα. Γιατί είναι ακριβή εξέταση. Αν μπορείς, τότε ναι να την κάνεις. Κακό δεν είναι σε καμία περίπτωση, αντιθέτως σου δίνει μια ασφάλεια παραπάνω. Αν δεν μπορείς, και τα αποτελέσματα της αυχενικής είναι καλά,  τότε ξέχασέ το και όλα μια χαρά θα πάνε!

Σωστό και αυτό ... Η αλήθεια είναι ότι μαζεύαμε για το μαιευτήριο σιγά σιγά και αν δεν τα χαλαγαμε αυτά θα ήταν καλά ... Βέβαια σίγουρα είναι μια παραπάνω σιγουριά... Θα το συζητήσω ξανά με τον γιατρό μου , θα του πω βέβαια πρώτα να κάνουμε τις μετρήσεις και μετα να δούμε... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά !!!! Την Πέμπτη ήρθε η ώρα της αυχενικής διαφάνειας ... Κάποια κορίτσια με έχουν βοηθήσει ως προς αυτό που έχω να σας ρωτήσω σαν συμβουλη... Ο γιατρός μου είπε μαζί με την αυχενική να κάνω και τη nipt χωρίς να δούμε τις τιμές...εσείς τι θα μου προτείνατε;

 εύχομαι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

 εύχομαι όλα καλά 

Σ'ευχαριστώ πολύ ...Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κι εγω ότι μόλις γυρίσαμε από τον 2ο υπέρηχο, ακούσαμε καρδιά, ήταν απίστευτο ποσο δυνατά Ακουγόταν, μέχρι και ο άντρας μου δάκρυσε! Ο γιατρός μας έδωσε πάλι συγχαρητήρια ήταν πολύ ικανοποιημένος, το έμβρυο είναι λέει σε καλές διαστάσεις και καλή θέση. Θα μας παρακολουθεί αυτός, δεν θα αλλάξω γιατρο και αυτό με χαλάρωσε ακόμα πιο πολύ είναι η αλήθεια. Την άλλη βδομάδα θα ξαναπάω για εξετάσεις και λεπτομερή ενημέρωση από τη μαία. Προς το παρόν μου είπε ότι λόγω ηλικίας είναι κύηση υψηλού ρίσκου. Μπορώ να σταματήσω τις προλουτεξ, συνεχίζω όλα τα υπόλοιπα. 

Ακομα δε μπορώ να τα πιστέψω όλα αυτα που συμβαίνουν να το ξέρετε! Εύχομαι όλες οσες ακολουθούν να έχουν ευχάριστα νέα σύντομα! Με σωστό ψάξιμο και λιγη τύχη φυσικά, μπορούν να συμβούν ακόμα και θαύματα! Και το δικό μας ήταν ένα θαύμα, εγώ πλέον είχα προετοιμαστεί ότι ποτε δεν θα τα καταφέρουμε αλλά ευτυχώς γίνονται και ανατροπές! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...