Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

Κορίτσια μου να σας πω κατι…. Δεν έχει θέμα η ένεση gonal, menopur, arvekap κτλ κτλ κτλ. Όλα έχουν σχέση με τον οργανισμό, με την fsh και την Lh και γενικά τους συνδυασμούς. 

Πολλες φορές έχω διαβάσει κοπέλες να λένε «η gonal είναι χάλια» άλλες να λένε το ίδιο για την menopur κτλ κτλ. 

Τι θέλω να πω, χρειάζεται όλες να «προσέχουμε» λίγο το πως μιλάμε και το τι λέμε για τις ενέσεις γιατί μερικές φορές φαίνεται πως κρίνουμε κατι με αποτέλεσμα οι κοπέλες που κάνουν είτε την μια ένεση είτε την άλλη να έχουν δεύτερες σκέψεις και αγχώνονται. 

Οπως δεν «κρίνουμε» δημόσια τα ονόματα των γιατρών, έτσι δεν «κρίνουμε» δημόσια τις ενέσεις. 

Υπάρχουν πολλές κοπέλες που πέτυχαν με gonal και άλλες τόσες που πέτυχαν με menopur. 

Λιγο προσοχή στο πως γράφουμε και στο τι γράφουμε λοιπόν. 

Οποια κοπέλα έχει πρόβλημα με την «μάρκα» των ενέσεων είτε είναι τις διέγερσης είτε των αντιπηκτικών να μιλήσει πρώτα με τον γιατρό  και εδώ στο φόρουμ να ρωτάει για γνώμες και να προσπαθεί να θέτει την ερώτηση έτσι ώστε να μην κρίνει και φέρει σε σκέψεις κάποια άλλη κοπέλα. 

Καλησπερα και σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Δεν ξερω αν το λες γενικα η συγκεκριμενα για τη συζητηση μας . Οσον αφορα τη συζητηση μας δεν ειπε κανενας αν καποιο φαρμακο ειναι κακο η καλο αναλογα με την αποκριση της καθε περιπτωσης. Εγω απλα ηθελα να παρω γνωμες για να δω αν αξιζει να ξαναπροσπαθησω παλι με τις γκοναλ η να δοκιμασω τις αλλες ενεσεις.  Γενικα καποια φαρμακα σε ταιριαζουν σε καποιους και δεν ταιριαζουν  σε καποιους αλλους παροτι εχουν την ιδια δραστικη ουσια. Απο τα παυσιπονα μεχρι τα πιο βαρια. Αυτο δε σημαινει οτι το φαρμακο το χαρακτηριζουμε κατα αυτον τον τροπο καλο ή κακό επειδή προσωπικά σε εμας δεν ανταποκρινεται, σ αυτο εχεις απολυτο δικιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Να αυτο ηταν... Βρηκα το αποτελεσμα... Το απλο ειναι?? Ετσι απο περιεργια βασικα γιατι δεν τα ξερω καθολου .. 

Screenshot_20220519-140519.jpg

Το 508 είναι το απλό και υπάρχουν και άλλα από ότι κατάλαβα. Εκτός εαν 508 λέγονται όλες και υπάρχει κλιμάκωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Το 508 είναι το απλό και υπάρχουν και άλλα από ότι κατάλαβα. Εκτός εαν 508 λέγονται όλες και υπάρχει κλιμάκωση.

Δεν εχω ιδεα.... Τεσπα οτι θελει ας ειναι... Αν χρειαστει παρακατω ας κανω και αλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπερα και σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Δεν ξερω αν το λες γενικα η συγκεκριμενα για τη συζητηση μας . Οσον αφορα τη συζητηση μας δεν ειπε κανενας αν καποιο φαρμακο ειναι κακο η καλο αναλογα με την αποκριση της καθε περιπτωσης. Εγω απλα ηθελα να παρω γνωμες για να δω αν αξιζει να ξαναπροσπαθησω παλι με τις γκοναλ η να δοκιμασω τις αλλες ενεσεις.  Γενικα καποια φαρμακα σε ταιριαζουν σε καποιους και δεν ταιριαζουν  σε καποιους αλλους παροτι εχουν την ιδια δραστικη ουσια. Απο τα παυσιπονα μεχρι τα πιο βαρια. Αυτο δε σημαινει οτι το φαρμακο το χαρακτηριζουμε κατα αυτον τον τροπο καλο ή κακό επειδή προσωπικά σε εμας δεν ανταποκρινεται, σ αυτο εχεις απολυτο δικιο. 

Ο γιατρός σου τι λέει? Δεν έχει απάντηση να σου δώσει σαφή? Εγώ όταν είχα ρωτηση μου είπε πως εαν δεν ανταποκρίνομαι σε κάποιο φάρμακο τότε πάμε για άλλο. Ρώτησε τον οπωσδήποτε και αν δεν έχεις απάντηση και πιστεύεις πως με άλλο έχεις καλύτερη ανταπόκριση, τότε πες του να στο αλλάξει. Και αν τα πήρες επιτροπή κάνε τον κόπο να τους πάρεις ή να πάρει εκείνος, ωστε να αλλάξετε τα κουτιά. Δεν ξέρω πως γίνεται σε αυτή την περίπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο ειναι η μεταλλαξη ΔF508??? Δεν το κανεις ιδιωτικα? 

Κυστικη , κοιλιοκακη, καρυοτυπο, και στιγμα εχω κανει εγω αλλα πολυ γρηγορα... Ο καρυοτυπος απλα ριχε αργησει το αποτελεσμα

αυτή είναι η βασική μετάλλαξη που έχει το 75% των φορέων. αυτή μόνο γράφεται, αλλά στο Λαικό τους αρκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Να σε ρωτήσω ομωσ κατι?

 αν ειχε προβλημα ο δικός μασ καρυότυπος , δε θα είχε και του εμβρύου απαραίτητα?

 θα τα ρωτησω βεβαια και στο Ελενα

Χωρίς να γνωρίζω με βάση την λογική μου θεωρώ πως ναι θα είχε & του εμβρύου.

Βέβαια αυτό ειναι και λαχείο όπως είδες και στην κοπέλα που ξέρω δυο από τα 40 έμβρυα ήταν υγιή. Αν υποθέσουμε οτι δεν το έψαχνε στις 40 φυσικολογικές συλλήψεις θα γεννούσε 2 παιδάκια εν τέλει. Από την άλλη αν απαραίτητα είχε και του εμβρύου το ζευγάρι θα έπρεπε να πάει με δωρεά ανάλογα ποιος καρυώτυπος είχε θέμα φαντάζομαι.

Το καλύτερο είναι να ρωτήσεις γιατρό όπως και θα κάνεις.

Εμένα καρυότυπο ζεύγους μου ζήτησαν μετά την πρώτη αποτυχία εμφύτευσης. Δεν είχα φτάσει καν σε αποβολή ο΄ταν την έκανα. Και προφανώς είναι αρκετά σπάνιο να συμβεί αυτό που συνέβη στην κοπέλα που ξέρω. Άλλωστε και εκείνη τα έψαξε όλα μετά τις βιοχημικές.

Κάποια κέντρα και γιατροί την θεωρούν προαπαιτούμενο οταν μπεις στην υποβοηθούμενη και το θεωρώ σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Αυτή η μετάλλαξη που λες ειναι η απλή. Αυτη ΄την κάνεις με παραπεμτικο παντού.  Θέλουν την εξειδικευμένη που έξω κοστίζει απο 150€ και βάλε.

Όπως και το στίγμα για την μεσογειακή την κάναμε, αλλά θέλουν επίσης την εξειδικευμένη. 

Να ξέρεις σε πολλές εξετάσεις υπάρχουν τα απλά και τα πιο εξειδικευμένα. Γι'αυτό γίνονται δωρεάν η με μικρό κόστος σε κάποια συγκεκριμένα νοσοκομεία.

Πήρα πήρα. Δεν έχουν τώρα. 14/06 θα ανοίξουν για κυστική.

για στίγμα ο γυναικολόγος μου θέλει μόνο από το λαικό. όπου όμως βρίσκεις, νομίζω, εύκολα ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει? Δεν έχει απάντηση να σου δώσει σαφή? Εγώ όταν είχα ρωτηση μου είπε πως εαν δεν ανταποκρίνομαι σε κάποιο φάρμακο τότε πάμε για άλλο. Ρώτησε τον οπωσδήποτε και αν δεν έχεις απάντηση και πιστεύεις πως με άλλο έχεις καλύτερη ανταπόκριση, τότε πες του να στο αλλάξει. Και αν τα πήρες επιτροπή κάνε τον κόπο να τους πάρεις ή να πάρει εκείνος, ωστε να αλλάξετε τα κουτιά. Δεν ξέρω πως γίνεται σε αυτή την περίπτωση

Μπορει λεει να ηταν κακος κυκλος και να ετυχε ή να μην με πιανουν τα συγκεκριμενα φαρμακα ή να μην ανταποκρινονται οι ωοθηκες μου . Δεν ξερει ακομα . Παντως οι εξετασεις μου ολες ειναι καλες εκτος απο την ΑΜΗ και PRG που δεν ειναι χαμηλες ή εκτος οριων απλα ηθελε να ηταν πιο ψηλα σαν τιμες. Ρωτησα στο φαρμακειο του εοππυ πρεπει να εχουν περασει 4 μηνες με η χωρις την ωοληψια απλα εγω  θα χασω κ τον επομενο κυκλο για δεκα ημερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η troia είπε:

για στίγμα ο γυναικολόγος μου θέλει μόνο από το λαικό. όπου όμως βρίσκεις, νομίζω, εύκολα ραντεβού.

Έχω στίγμα εξέταση και από εδώ αλλά και από Γερμανία. Νομίζω την έχω κάνει 3 φορές. Αλλά μου είπε να κάνω την εξειδικευμένη. Δεν ξέρω τι εννοούσε.. Τέλος πάντων. Έκλεισα εγώ ραντεβού για τέλος Ιουνίου…

στις πριν 38 λεπτά, ο/η bella_donna είπε:

Μπορει λεει να ηταν κακος κυκλος και να ετυχε ή να μην με πιανουν τα συγκεκριμενα φαρμακα ή να μην ανταποκρινονται οι ωοθηκες μου . Δεν ξερει ακομα . Παντως οι εξετασεις μου ολες ειναι καλες εκτος απο την ΑΜΗ και PRG που δεν ειναι χαμηλες ή εκτος οριων απλα ηθελε να ηταν πιο ψηλα σαν τιμες. Ρωτησα στο φαρμακειο του εοππυ πρεπει να εχουν περασει 4 μηνες με η χωρις την ωοληψια απλα εγω  θα χασω κ τον επομενο κυκλο για δεκα ημερες. 

Κοιτα, οι ενέσεις είναι ορμόνες και δεν τις κάνουμε καραμέλες. Εμένα αυτό το δεν ξέρουμε, θα δείξει, θα φανεί κτλ δεν. Ου κάνει ως απάντηση. Εάν εσυ θέλεις να αλλάξεις τα φάρμακα άλλαξε τα. Και ας περάσει ένας κύκλος. Και νομίζω ένας κύκλος πάνω ένας κάτω δεν κάνει καμία διαφορα. Εάν είδες κορίτσια (και εγώ μέσα) ήταν να κάνουν ετ τον Φλεβάρη, μαρτη …. Και πολλες ακόμα δεν έκαναν. Όλο κατι τύχαινε. Και σου λέω εγώ πως δεν είναι τυχαίο και κάποιος λόγος υπάρχει. Εάν θέλεις λοιπόν να αλλάξεις πας στον επόμενη κύκλο. Η απόφαση είναι καθαρά σε σένα να ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Luna777 φροιντιν μου γλυκια, 🥑lover μου εσυ. Σώσε με σε παρακαλω!!!! Πως γίνεται να είναι μαλακό απ’εξω και σκληρό από μέσα;;;; Τι να κάνω; Το ζουμπαω, είναι μαλακό, το κόβω και σκληρό. Ουφφφ 

Μου ξανά έτυχε και τα είχα αφήσει λίγες μέρες παραπάνω και όταν τα έκοψα ήταν μαύρα 😩😩😩

Δεν ξέρω 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Luna777 φροιντιν μου γλυκια, 🥑lover μου εσυ. Σώσε με σε παρακαλω!!!! Πως γίνεται να είναι μαλακό απ’εξω και σκληρό από μέσα;;;; Τι να κάνω; Το ζουμπαω, είναι μαλακό, το κόβω και σκληρό. Ουφφφ 

Μου ξανά έτυχε και τα είχα αφήσει λίγες μέρες παραπάνω και όταν τα έκοψα ήταν μαύρα 😩😩😩

Δεν ξέρω 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️

Αχ είναι άτιμα!!! Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Μου έχει τύχει δυστυχώς. Κάποιες φορές αν με ξεγελάσουν και τα κόψω και δεν είναι έτοιμα τα βάζω ψυγείο με λεμόνι σε τάπερ και γίνονται και άλλες σαπίζουν και τα πετάω τελικά. Τώρα πρόσφατα είδα ανέβασε ο Πετρετζίκης ενα βιντεάκι σχετικό. Για δες το μήπως σε βοηθήσει.

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Αχ είναι άτιμα!!! Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Μου έχει τύχει δυστυχώς. Κάποιες φορές αν με ξεγελάσουν και τα κόψω και δεν είναι έτοιμα τα βάζω ψυγείο με λεμόνι σε τάπερ και γίνονται και άλλες σαπίζουν και τα πετάω τελικά. Τώρα πρόσφατα είδα ανέβασε ο Πετρετζίκης ενα βιντεάκι σχετικό. Για δες το μήπως σε βοηθήσει.

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

Οκ θα το δω… δηλαδή τα κόβεις τα καθαρίζεις και τα βάζει με λεμόνι; Εγώ έψαχνα χθες και έλεγε να τα βάλω σε φούρνο για 20 λεπτά η σε φούρνο μικροκυμάτων. Το δοκίμασα με το microwave αλλά τζίφος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!!!! Νιωθω κατι περιεργα.. οτι παει να πονεσει η κοιλια... Μη με κανει κανενα αστειο και ερθει τιποτα αυριο? Μετα δευτερα θα παω για υπερηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Οκ θα το δω… δηλαδή τα κόβεις τα καθαρίζεις και τα βάζει με λεμόνι; Εγώ έψαχνα χθες και έλεγε να τα βάλω σε φούρνο για 20 λεπτά η σε φούρνο μικροκυμάτων. Το δοκίμασα με το microwave αλλά τζίφος. 

Δεν το καθαρίζω. Το κόβω κανονικά στη μέση. Βλέπω πως δεν είναι έτοιμο. Δεν βγάζω το κουκούτσι. Περνάω το εσωτερικό με λεμόνι και το ξανακλείνω σαν να είναι πάλι ολόκληρο. Και το βάζω ψυγείο μεσα σε τάπερ. Επίσης αν τα δω να έχουν μαλακώσει αρκετά, πάλι τα βαζω ολόκληρα ψυγείο, χωρίς να τα κόψω, και κρατάνε αρκετές μέρες. Πάντως κάποια δυστυχώς δεν θα γίνουν ποτέ καλά ό,τι και να κάνεις. Microwave δεν έχω. Αλλά το έχω ακούσει και αυτό που λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλημερα καλημερα!!!! Νιωθω κατι περιεργα.. οτι παει να πονεσει η κοιλια... Μη με κανει κανενα αστειο και ερθει τιποτα αυριο? Μετα δευτερα θα παω για υπερηχο? 

Μα δεν έχεις θέμα εαν σου έρθει αυριο. Πάρε τώρα τον γιατρό σου και ρώτησε τον τι θα κάνεις στην περίπτωση που σου έρθει σήμερα/αυ΄ριο μεθαύριο. Εμένα μου είχαν δώσει λύσεις πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

Μα δεν έχεις θέμα εαν σου έρθει αυριο. Πάρε τώρα τον γιατρό σου και ρώτησε τον τι θα κάνεις στην περίπτωση που σου έρθει σήμερα/αυ΄ριο μεθαύριο. Εμένα μου είχαν δώσει λύσεις πάντως

Εστειλα στη συντονιστρια και λεει αν ερθει αυριο θα παω δευτερα για υπερηχο... Αν ερθει οντως αυριο θα παρω τον γιατρο για διασταυρωση, τωρα δεν τον παιρνω γιατι μπορει και να μην ερθει .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εστειλα στη συντονιστρια και λεει αν ερθει αυριο θα παω δευτερα για υπερηχο... Αν ερθει οντως αυριο θα παρω τον γιατρο για διασταυρωση, τωρα δεν τον παιρνω γιατι μπορει και να μην ερθει .. 

Είδες, απλά τα πράγματα μόλις σου έρθει παιρνεις τηλ και ρωτας "τώρα τι κάνω?" 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ξεκινάω κι εγώ διέγερση μάλλον τον επόμενο ή μεθεπόμενο κύκλο τελικα, γιατί κι εμείς περιμέναμε κάποιες εξετάσεις. Πάμε για εξωσωματική λογω σπέρματος. Έγινε επέμβαση αμφο κυρσοκιλης τον Ιανουάριο αλλά ακόμα δεν έχει υπάρξει σημαντική βελτίωση μετά από το χειρουργείο, αγωγή και βιταμίνες. Γενικά λενε ότι στον χρόνο καλυτερεύουν σημαντικά τα πράγματα αλλά δεν θέλαμε να αφήσουμε τόσο καιρό (ήδη τώρα προσπαθουμε δύο χρόνια).

Έχω ραντεβού για επιτροπή στις 30/5 και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πόσο καιρό κάνει να βγει η απόφαση; Στέλνεις φάκελο λόγω κοβιντ δεν πάς εκεί. Οπότε σου λένε στο τηλέφωνο να φροντίσεις να έχει φτάσει ο φάκελος σου συγκεκριμένες μέρες.

Έρχεται η απόφαση ταχυδρομικά; Και μετα από πόσες μέρες παίρνεις τα φάρμακα; Εγώ για παράδειγμα είμαι σε μικρή πόλη εκτός Θεσσαλονίκης, θα πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη για να παραλάβω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ;

Τα ρωτάω όλα αυτά για να καταλάβω αν θα προλάβω τον επόμενο κύκλο ή αν πάω αναγκαστικά Ιούλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ξεκινάω κι εγώ διέγερση μάλλον τον επόμενο ή μεθεπόμενο κύκλο τελικα, γιατί κι εμείς περιμέναμε κάποιες εξετάσεις. Πάμε για εξωσωματική λογω σπέρματος. Έγινε επέμβαση αμφο κυρσοκιλης τον Ιανουάριο αλλά ακόμα δεν έχει υπάρξει σημαντική βελτίωση μετά από το χειρουργείο, αγωγή και βιταμίνες. Γενικά λενε ότι στον χρόνο καλυτερεύουν σημαντικά τα πράγματα αλλά δεν θέλαμε να αφήσουμε τόσο καιρό (ήδη τώρα προσπαθουμε δύο χρόνια).

Έχω ραντεβού για επιτροπή στις 30/5 και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πόσο καιρό κάνει να βγει η απόφαση; Στέλνεις φάκελο λόγω κοβιντ δεν πάς εκεί. Οπότε σου λένε στο τηλέφωνο να φροντίσεις να έχει φτάσει ο φάκελος σου συγκεκριμένες μέρες.

Έρχεται η απόφαση ταχυδρομικά; Και μετα από πόσες μέρες παίρνεις τα φάρμακα; Εγώ για παράδειγμα είμαι σε μικρή πόλη εκτός Θεσσαλονίκης, θα πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη για να παραλάβω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ;

Τα ρωτάω όλα αυτά για να καταλάβω αν θα προλάβω τον επόμενο κύκλο ή αν πάω αναγκαστικά Ιούλιο.

@Kateriniwk ξέρεις για Θεσσαλονίκη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες Καλησπέρα.. Σας έτυχε ή έχετε ακούσει μετα απο βιοψία εμβρύου και με ελεγμενη (υγιής) μήτρα, να αποτύχει εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Kateriniwk ξέρεις για Θεσσαλονίκη?? 

Με την @lilian90 ειμαστε και στο ιδιο κεντρο... Εγω ειχα δωσει φακελο 4 Απριλιου και 18 την ημερα που ημουν στην χρυσοβαλαντου με πηραν για την αποφαση.. την επομενη πηγα πηρα τα χαρτια.. γενικα ηταν παρα πολυ καλοι μαζι μου... Μολις πηρα το χαρτι με γραψαν τις ορμονες και πηγα στη μιχαηλ καλου και τις πηρα..και εκεινοι ηταν επισης καλοι και χαλαροι..σε φαση που και οι δυο μου ειπαν μη σε ξαναδουμε και καναν χαβαλε.. . Το φακελο τον πηγε ο αντρας μου γιατι ειναι διπλα στις δουλειες μας και βολευε.. εγω αφησα τον κυκλο και παω τωρα σ αυτον για να μην ειμαι με τη ψυχη στο στομα. Αυτη απο την επιτροπη που ειχα ρωτησει μου λεει μην ανησυχεις για οτιδηποτε χρειαστει συμπληρωματικο σε καλουμε εμεις αλλα δεν χρειαστηκε κατι σε εμενα. Οπως καταλαβαινω εγω θα κανω πριν απο σενα και σε σκεφτομουν προχτες .  Νομιζα ξεκινησες πρωτη... Οποτε θα μιλαμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Με την @lilian90 ειμαστε και στο ιδιο κεντρο... Εγω ειχα δωσει φακελο 4 Απριλιου και 18 την ημερα που ημουν στην χρυσοβαλαντου με πηραν για την αποφαση.. την επομενη πηγα πηρα τα χαρτια.. γενικα ηταν παρα πολυ καλοι μαζι μου... Μολις πηρα το χαρτι με γραψαν τις ορμονες και πηγα στη μιχαηλ καλου και τις πηρα..και εκεινοι ηταν επισης καλοι και χαλαροι..σε φαση που και οι δυο μου ειπαν μη σε ξαναδουμε και καναν χαβαλε.. . Το φακελο τον πηγε ο αντρας μου γιατι ειναι διπλα στις δουλειες μας και βολευε.. εγω αφησα τον κυκλο και παω τωρα σ αυτον για να μην ειμαι με τη ψυχη στο στομα. Αυτη απο την επιτροπη που ειχα ρωτησει μου λεει μην ανησυχεις για οτιδηποτε χρειαστει συμπληρωματικο σε καλουμε εμεις αλλα δεν χρειαστηκε κατι σε εμενα. Οπως καταλαβαινω εγω θα κανω πριν απο σενα και σε σκεφτομουν προχτες .  Νομιζα ξεκινησες πρωτη... Οποτε θα μιλαμε! 

Ναι διαβάζω τα νέα σου και έχω ταυτιστεί με τα άγχη και όλα τα σχετικά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατευχην! Και σε όλα τα κορίτσια φυσικά.

Άρα η όλη αναμονή είναι μέχρι να βγει η απόφαση.

Δεν ξεκινήσαμε ακόμα γιατι στην αρχή δεν ξέραμε καν ότι υπάρχει η επιτροπή (φανταστείτε ασχετοσυνη) και μετά νομίζαμε ότι δεν θα εγκριθούμε. 

Πριν κανένα μήνα στο κέντρο μας κατατοπισαν παραπάνω και μας έβαλαν στη διαδικασία της επιτροπής. Απλώς μας πάει λίγο πίσω σε σχέση με αυτό που υπολογίζαμε αφού κλείσαμε λιγο αργά ραντεβου.

Οπότε εγώ περιμενω επομενη περίοδο 6/6 και μάλλον δεν θα προλάβω ούτε αυτό τον κύκλο με ραντεβού για επιτροπή 30/5. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Ναι διαβάζω τα νέα σου και έχω ταυτιστεί με τα άγχη και όλα τα σχετικά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατευχην! Και σε όλα τα κορίτσια φυσικά.

Άρα η όλη αναμονή είναι μέχρι να βγει η απόφαση.

Δεν ξεκινήσαμε ακόμα γιατι στην αρχή δεν ξέραμε καν ότι υπάρχει η επιτροπή (φανταστείτε ασχετοσυνη) και μετά νομίζαμε ότι δεν θα εγκριθούμε. 

Πριν κανένα μήνα στο κέντρο μας κατατοπισαν παραπάνω και μας έβαλαν στη διαδικασία της επιτροπής. Απλώς μας πάει λίγο πίσω σε σχέση με αυτό που υπολογίζαμε αφού κλείσαμε λιγο αργά ραντεβου.

Οπότε εγώ περιμενω επομενη περίοδο 6/6 και μάλλον δεν θα προλάβω ούτε αυτό τον κύκλο με ραντεβού για επιτροπή 30/5. 

 

δεν πειράζει. Όλα θα γίνουν!!!

Ένας μήνας πάνω ένας κάτω δεν πειράζει. Το έγραψα και πριν αυτό σε απάντηση άλλο ποστ. Κάποιες κοπέλες (και ε΄γω μεσα σε αυτες) θα ξεκινάγαμε Φλεβάρη, Μαρτη και φτάσαμε Μάιο.... όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Do not worry

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Ναι διαβάζω τα νέα σου και έχω ταυτιστεί με τα άγχη και όλα τα σχετικά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατευχην! Και σε όλα τα κορίτσια φυσικά.

Άρα η όλη αναμονή είναι μέχρι να βγει η απόφαση.

Δεν ξεκινήσαμε ακόμα γιατι στην αρχή δεν ξέραμε καν ότι υπάρχει η επιτροπή (φανταστείτε ασχετοσυνη) και μετά νομίζαμε ότι δεν θα εγκριθούμε. 

Πριν κανένα μήνα στο κέντρο μας κατατοπισαν παραπάνω και μας έβαλαν στη διαδικασία της επιτροπής. Απλώς μας πάει λίγο πίσω σε σχέση με αυτό που υπολογίζαμε αφού κλείσαμε λιγο αργά ραντεβου.

Οπότε εγώ περιμενω επομενη περίοδο 6/6 και μάλλον δεν θα προλάβω ούτε αυτό τον κύκλο με ραντεβού για επιτροπή 30/5. 

 

Εεεε και τι εγινε μωρε!!!! Δεν θα κανεις ιουνιο , θα κανεις ιουλιο... Σιγα τ αυγαααα!!!  Καταλαβαινω οτι ανυπομωνεις αλλα πραγματικα ο μηνας περναςι σφαιρα... Την επιτροπη μην τη φοβασαι.   Αν ειστε ενραξει με τα χαρτια ολα οκ θ πανε! Σου λεω ειναι πολυ καλοι ανθρωποι εκει... Και δειχνουν οτι θελουν να βοηθησουν ..  εσυ αν θυμαμαι καλα με τον γιατρο σου θα κανεις ε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εεεε και τι εγινε μωρε!!!! Δεν θα κανεις ιουνιο , θα κανεις ιουλιο... Σιγα τ αυγαααα!!!  Καταλαβαινω οτι ανυπομωνεις αλλα πραγματικα ο μηνας περναςι σφαιρα... Την επιτροπη μην τη φοβασαι.   Αν ειστε ενραξει με τα χαρτια ολα οκ θ πανε! Σου λεω ειναι πολυ καλοι ανθρωποι εκει... Και δειχνουν οτι θελουν να βοηθησουν ..  εσυ αν θυμαμαι καλα με τον γιατρο σου θα κανεις ε??? 

Ναι με τον γιατρό μου και έχω πολύ αγωνία!

Να μας λες τα πάντα να ξεαγχωνόμαστε οι καινούργιες και να ξεαγχωνεσαι κι εσύ που θα μοιράζεσαι τις σκέψεις σου

Σου εύχομαι μια τέλεια αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...