Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κάποια κέντρα διλα διλα το κάνουν να μεταφέρουν 3ων με 5 ημερών έμβρυα θα μου πεις πως βάζουν πρώτα των 3ων ξαι μετά από δυο μέρες βάζουν και τον 5 ημερών Αλλά ακόμη σπάνια θα το ακούσουμε. 

Μήπως κανουμ την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα;  με την λογική να πιάσουν το παράθυρο εμφύτευσης  🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

Μένω κοντά  στο γραφείο σου Ανθή, όταν κανονίσετε κάτι θέλω να μου πείτε αν βολέψει η βάρδια μου 

Εγώ έρχομαι όπου θέλετε.να βρούμε μια μερα η καλύτερα σκ να μη δουλεύουμε.πολυ θα ήθελα να συναντηθούμε να γελάσουμε να θάψουμε γιστρους  Α κουτσομπολεψουμε.οτι γουστάρετε  εγώ όλη μερα είμαι στους δρόμους οπότε η περιοχή δεν με νοιαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή ανάρρωση και εύχομαι να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν θέλω να ακούσω για εξωσωματικές τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο. 2 χρόνια δεν κάνω κάτι άλλο. Σε νιώθω πραγματικά. Που έκανες τον καθαρισμό; Εγώ στο Ιασώ. 
Έχω μια φίλη που θέλει να με στείλει σε έναν Έλληνα γιατρό στο Dubai γιατί εδώ λέει είναι όλοι καραγκιοζηδες. Αλλά εγώ ούτε να ακούσω για γιατρό εξωσωματικής. Δεν έχω πλέον και κανένα στην κατάψυξη. 19 έμβρυα έβαλα στο σύνολο και παιδάκι δεν έχω… 

Έχω πάει και στο Έλενα, έχω ψάξει τα πάντα. Τι άλλο να κάνω; 
Έχω το αντίθετο θέμα με σένα, έχω ακόμη αίμα και αύριο θα κλείσω 1 εβδομάδα από τον καθαρισμό. Ο γιατρός μου είχε πει 5-7 ημέρες θα έχω αίμα. Αλλιώς να τον πάρω τηλ μην τυχόν έχουν μείνει υπολείμματα να μου κάνει υπέρηχο και χοριακή. Τι τραβάμε… 

Προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ και να βάλω τον εαυτό μου στην ρουτίνα του με τα μαθήματα και τις προπονήσεις μου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. Μόνο στη δουλειά εχω επανέλθει. Αισθάνομαι συνέχεια κουρασμένη, μάλλον ψυχολογικά.

Αιμα δεν έχω πολύ, κανονικά προς λίγο ίσως γιατί μου είπε δεν έξυσε τη μήτρα ούτε το τράχηλο, ούτε μου είπε να ξανακάνω χορισκη

Καλά εμένα δε με παίρνει οικονομικά να πάω και εξωτερικό... Εδώ για δανεικά και δε ξέρω αν μας παίρνει τέλος πάντων 

Και εγώ μολις λίγο αναρωωσω θέλω να γυρίσω στις συνήθειες μου έχω παραμελήσει τον εαυτό μου

Ξεκίνησα όμως και οργάνωσα ήδη μια εκδρομή και τις καλοκαιρινές μας διακοπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

Αχ αυτή η λύτρωση... αλλα αγαπουλα μου όμορφη εφόσον έχεις έμβρυα γτ να πας με δανεικά;  δοκίμασε πρώτα με τα δικά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή ανάρρωση και εύχομαι να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν θέλω να ακούσω για εξωσωματικές τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο. 2 χρόνια δεν κάνω κάτι άλλο. Σε νιώθω πραγματικά. Που έκανες τον καθαρισμό; Εγώ στο Ιασώ. 
Έχω μια φίλη που θέλει να με στείλει σε έναν Έλληνα γιατρό στο Dubai γιατί εδώ λέει είναι όλοι καραγκιοζηδες. Αλλά εγώ ούτε να ακούσω για γιατρό εξωσωματικής. Δεν έχω πλέον και κανένα στην κατάψυξη. 19 έμβρυα έβαλα στο σύνολο και παιδάκι δεν έχω… 

Έχω πάει και στο Έλενα, έχω ψάξει τα πάντα. Τι άλλο να κάνω; 
Έχω το αντίθετο θέμα με σένα, έχω ακόμη αίμα και αύριο θα κλείσω 1 εβδομάδα από τον καθαρισμό. Ο γιατρός μου είχε πει 5-7 ημέρες θα έχω αίμα. Αλλιώς να τον πάρω τηλ μην τυχόν έχουν μείνει υπολείμματα να μου κάνει υπέρηχο και χοριακή. Τι τραβάμε… 

Προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ και να βάλω τον εαυτό μου στην ρουτίνα του με τα μαθήματα και τις προπονήσεις μου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. Μόνο στη δουλειά εχω επανέλθει. Αισθάνομαι συνέχεια κουρασμένη, μάλλον ψυχολογικά.

Είναι πολύ νωπό το τραύμα..

Το μούδιασμα αυτό που νιώθετε τώρα ψυχικά και σωματικά θα περάσει σας το υπόσχομαι..

Το ξέρετε και εσείς,  δυστυχώς τα ξέρετε..

Χαιδέψτε τον εαυτό σας , το σώμα σας και την ψυχή σας και δώστε του ότι χρειάζεται..

Δώστε τον χρόνο που του έχετε στερήσει από την συνεχή προσπάθεια..

Και κάντε τα επόμενα βήματα με καθαρό μυαλό..

Και να μας μιλάτε για ότι θέλετε ακόμα και άσχετα με το θέμα μας..

Να το περάσουμε παρέα όσο γίνεται..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ αυτή η λύτρωση... αλλα αγαπουλα μου όμορφη εφόσον έχεις έμβρυα γτ να πας με δανεικά;  δοκίμασε πρώτα με τα δικά σου

Επλιδα μου είναι η 3η παλλινδρομη με δικά μου ωάρια οι 2 πρώτες από φυσική σύλληψη 6 και 5 χρόνια πριν

Δε τα πολυεμπιστευομαι να πω? Δε ξέρω ο γιατρός μου επιμένει και τενει να με πείσει βέβαια ότι με αυτά θα συνεχισω

Λέει εφόσον βάλαμε 8(4 στη κάθε προσπάθεια) και εμφυτευτηκαν 2 δείχνουν ότι είναι καλά εγώ πάλι φοβάμαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Είναι πολύ νωπό το τραύμα..

Το μούδιασμα αυτό που νιώθετε τώρα ψυχικά και σωματικά θα περάσει σας το υπόσχομαι..

Το ξέρετε και εσείς,  δυστυχώς τα ξέρετε..

Χαιδέψτε τον εαυτό σας , το σώμα σας και την ψυχή σας και δώστε του ότι χρειάζεται..

Δώστε τον χρόνο που του έχετε στερήσει από την συνεχή προσπάθεια..

Και κάντε τα επόμενα βήματα με καθαρό μυαλό..

Και να μας μιλάτε για ότι θέλετε ακόμα και άσχετα με το θέμα μας..

Να το περάσουμε παρέα όσο γίνεται..

 

 

Καλη μου γατούλα... 

Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία γιατί ο Ιούνης πλησιάζει και υα σε ευχαριστήσω για τα λόγια σου που μιλάνε μέσα από τη καρδιά σου και το νιώθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μήπως κανουμ την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα;  με την λογική να πιάσουν το παράθυρο εμφύτευσης  🤔

Αυτό δεν το γνωρίζω και δεν ξέρω τι είναι αυτό το παράθυρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Επλιδα μου είναι η 3η παλλινδρομη με δικά μου ωάρια οι 2 πρώτες από φυσική σύλληψη 6 και 5 χρόνια πριν

Δε τα πολυεμπιστευομαι να πω? Δε ξέρω ο γιατρός μου επιμένει και τενει να με πείσει βέβαια ότι με αυτά θα συνεχισω

Λέει εφόσον βάλαμε 8(4 στη κάθε προσπάθεια) και εμφυτευτηκαν 2 δείχνουν ότι είναι καλά εγώ πάλι φοβάμαι πολυ

Κορίτσι μου εφόσον έχεις κατάψυξη να τα βάλεις κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. 8 έμβρυα δεν είναι πολλά. Εγώ σου λέω 19, με 2 παλινδρομες. 
Επιπλεον γιατί δεν στέλνεις για καρυοτυπο το έμβρυο που παλινδρόμησε;  Εγώ το έστειλα όπως και στην 1η, για να ξέρουμε. Την πρώτη φορά είχε τρισωμια 22. Το πιο πιθανό και τώρα να είναι παθολογικό. Τουλάχιστον να ξέρουμε την αιτία της παλίνδρομης που συνήθως είναι παθολογικό έμβρυο. 
Ο γιατρός μου ανέφερε πολλές περιπτώσεις και μικρότερων κοριτσιών με παθολογικά έμβρυα. Δεν είναι απαραίτητα ηλικιακό, αλλά πόσο μάλλον εμείς  που είμαστε πάνω από 42-43 θα πρέπει να πετύχουμε το καλό το υγιές. Μπορεί να βρίσκεται στα 5 που έχεις ένα υγιές. Μην τα παρατάς. Εγώ δεν το πέτυχα όπως φαίνεται. Αλλά εσύ είσαι άλλη περίπτωση και έχεις ελπίδες. Δύο προσπάθειες θεωρώ ότι είναι πολύ λίγες για εξωσωματική. Και εξάλλου μόνο μεταφορά θα κάνεις, η διέγερση είναι που επιβαρύνει τον οργανισμό μας με επιπλέον ορμόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή ανάρρωση και εύχομαι να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν θέλω να ακούσω για εξωσωματικές τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο. 2 χρόνια δεν κάνω κάτι άλλο. Σε νιώθω πραγματικά. Που έκανες τον καθαρισμό; Εγώ στο Ιασώ. 
Έχω μια φίλη που θέλει να με στείλει σε έναν Έλληνα γιατρό στο Dubai γιατί εδώ λέει είναι όλοι καραγκιοζηδες. Αλλά εγώ ούτε να ακούσω για γιατρό εξωσωματικής. Δεν έχω πλέον και κανένα στην κατάψυξη. 19 έμβρυα έβαλα στο σύνολο και παιδάκι δεν έχω… 

Έχω πάει και στο Έλενα, έχω ψάξει τα πάντα. Τι άλλο να κάνω; 
Έχω το αντίθετο θέμα με σένα, έχω ακόμη αίμα και αύριο θα κλείσω 1 εβδομάδα από τον καθαρισμό. Ο γιατρός μου είχε πει 5-7 ημέρες θα έχω αίμα. Αλλιώς να τον πάρω τηλ μην τυχόν έχουν μείνει υπολείμματα να μου κάνει υπέρηχο και χοριακή. Τι τραβάμε… 

Προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ και να βάλω τον εαυτό μου στην ρουτίνα του με τα μαθήματα και τις προπονήσεις μου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. Μόνο στη δουλειά εχω επανέλθει. Αισθάνομαι συνέχεια κουρασμένη, μάλλον ψυχολογικά.

Στο Γένεσις το έκανα ξέχασα να στο γράψω πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή ανάρρωση και εύχομαι να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν θέλω να ακούσω για εξωσωματικές τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο. 2 χρόνια δεν κάνω κάτι άλλο. Σε νιώθω πραγματικά. Που έκανες τον καθαρισμό; Εγώ στο Ιασώ. 
Έχω μια φίλη που θέλει να με στείλει σε έναν Έλληνα γιατρό στο Dubai γιατί εδώ λέει είναι όλοι καραγκιοζηδες. Αλλά εγώ ούτε να ακούσω για γιατρό εξωσωματικής. Δεν έχω πλέον και κανένα στην κατάψυξη. 19 έμβρυα έβαλα στο σύνολο και παιδάκι δεν έχω… 

Έχω πάει και στο Έλενα, έχω ψάξει τα πάντα. Τι άλλο να κάνω; 
Έχω το αντίθετο θέμα με σένα, έχω ακόμη αίμα και αύριο θα κλείσω 1 εβδομάδα από τον καθαρισμό. Ο γιατρός μου είχε πει 5-7 ημέρες θα έχω αίμα. Αλλιώς να τον πάρω τηλ μην τυχόν έχουν μείνει υπολείμματα να μου κάνει υπέρηχο και χοριακή. Τι τραβάμε… 

Προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ και να βάλω τον εαυτό μου στην ρουτίνα του με τα μαθήματα και τις προπονήσεις μου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. Μόνο στη δουλειά εχω επανέλθει. Αισθάνομαι συνέχεια κουρασμένη, μάλλον ψυχολογικά.

Και οι δυο σας ζείτε μια πραγματικά στενάχωρη κατάσταση.. και όσο γραφική και να γίνομαι μερικές φορές... δυστυχώς οι περισσότερες εδώ μέσα έχουμε περάσει τέτοιες στεναχώριες. Γι'αυτό εξάλλου είστε όλες, εδώ στο θέμα μας, οι μοναδικές κοπέλες απο τις οποίες δέχομαι οποιαδήποτε παρατήρηση. Οποιαδήποτε κουβέντα δηλαδή.

Και οι δυο σας σηκώστε το κεφάλι ψηλά και κάντε πράγματα για τον εαυτό σας όπως λέτε. Και εγώ προσωπικά αυτό είχα κάνει, όλες τις στενάχωρες φορε΄ς. 

@Salvation78 εγώ θα άκουγα το γιατρό και θα τον εμπιστευόμουν, απο τη στιγμή που με έχει κάνει να τον εμπιστευτώ, και ίσως να έκανα και το άλλο, δεν ξέρω αλλά μια σκέψη, εαν ήταν να σκεφτόμουν και τα δανεικά θα έβαζα και δανεικό και δικά μου μαζί...τι ειπα τώρα ε... αλλά είναι μια σκέψη. 

@TRigirl στη δική σου θέση, όπως έχω ξαναπει, θα άλλαζα γιατρό. Δεν είναι όλοι άχρηστοι και το κατάλαβα στην πορεία. Δεν είναι μόνο το Ντουμπαι... η φίλη σου λέει Ντουπάι, το εξωτερικό λέει Ελλάδα....τρέχα γύρευε... το αίμα θα σταματήσει. Εγώ είχα 10 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Είναι πολύ νωπό το τραύμα..

Το μούδιασμα αυτό που νιώθετε τώρα ψυχικά και σωματικά θα περάσει σας το υπόσχομαι..

Το ξέρετε και εσείς,  δυστυχώς τα ξέρετε..

Χαιδέψτε τον εαυτό σας , το σώμα σας και την ψυχή σας και δώστε του ότι χρειάζεται..

Δώστε τον χρόνο που του έχετε στερήσει από την συνεχή προσπάθεια..

Και κάντε τα επόμενα βήματα με καθαρό μυαλό..

Και να μας μιλάτε για ότι θέλετε ακόμα και άσχετα με το θέμα μας..

Να το περάσουμε παρέα όσο γίνεται..

 

 

Γλυκιά μου μαύρο γατούλα μιλάς πάντα τόσο μέσα στην ψυχή μας. Λες και νιώθεις ακριβώς τα συναισθήματα που έχουμε. 
Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τυχερή σου προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

Και οι δυο σας ζείτε μια πραγματικά στενάχωρη κατάσταση.. και όσο γραφική και να γίνομαι μερικές φορές... δυστυχώς οι περισσότερες εδώ μέσα έχουμε περάσει τέτοιες στεναχώριες. Γι'αυτό εξάλλου είστε όλες, εδώ στο θέμα μας, οι μοναδικές κοπέλες απο τις οποίες δέχομαι οποιαδήποτε παρατήρηση. Οποιαδήποτε κουβέντα δηλαδή.

Και οι δυο σας σηκώστε το κεφάλι ψηλά και κάντε πράγματα για τον εαυτό σας όπως λέτε. Και εγώ προσωπικά αυτό είχα κάνει, όλες τις στενάχωρες φορε΄ς. 

@Salvation78 εγώ θα άκουγα το γιατρό και θα τον εμπιστευόμουν, απο τη στιγμή που με έχει κάνει να τον εμπιστευτώ, και ίσως να έκανα και το άλλο, δεν ξέρω αλλά μια σκέψη, εαν ήταν να σκεφτόμουν και τα δανεικά θα έβαζα και δανεικό και δικά μου μαζί...τι ειπα τώρα ε... αλλά είναι μια σκέψη. 

@TRigirl στη δική σου θέση, όπως έχω ξαναπει, θα άλλαζα γιατρό. Δεν είναι όλοι άχρηστοι και το κατάλαβα στην πορεία. Δεν είναι μόνο το Ντουμπαι... η φίλη σου λέει Ντουπάι, το εξωτερικό λέει Ελλάδα....τρέχα γύρευε... το αίμα θα σταματήσει. Εγώ είχα 10 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

 

Αγαπημένη μου εγώ έχω αλλάξει 5 γιατρούς!! Να πάω σε 6ο; Για όλους είμαι η 1η φορά! Δεν αντέχω ψυχολογικά να πάω πάλι αλλού… Εγώ μπορεί και να σταματήσω τις προσπάθειες τελείως όπως σας είχα ξαναγράψει.
Τα δανεικά μου φαίνεται πολύ βαρύ φορτίο προς το παρόν. Βαρύ κι ασήκωτο, νομίζω ότι θα έχω εφιάλτες αν το κάνω. Θαυμάζω όλες που παίρνουν αυτή την απόφαση. Τις θαυμάζω πολύ!! Αλλά δεν ξέρω γιατί αισθάνομαι έτσι. Ίσως η υιοθεσία να μου φαίνεται πιο ελαφριά αλλά και πάλι θα πρέπει πρώτα να δω ψυχολόγο. Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν μου είναι εύκολα και καθόλου διαχειρίσιμα. 
Δεν έχουμε όλοι το σθένος να αντιμετωπίσουμε όλες τις καταστάσεις. Μακάρι η ζωή να μας τα έφερνε πιο εύκολα, αλλά δυστυχώς  δεν αποφασίζουμε εμείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ξερεις ποσο κααιρο χρειαζεται να βγει η βιοψια?έχει κλείσει μήνα κ δεν έχει βγει ακόμα.κ έχω αγωνία να μάθω τι εγινε.

Γύρω στον 1 μήνα θέλει. Αν έχει περάσει μήνας, πάρτους τηλέφωνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

Και οι δυο σας ζείτε μια πραγματικά στενάχωρη κατάσταση.. και όσο γραφική και να γίνομαι μερικές φορές... δυστυχώς οι περισσότερες εδώ μέσα έχουμε περάσει τέτοιες στεναχώριες. Γι'αυτό εξάλλου είστε όλες, εδώ στο θέμα μας, οι μοναδικές κοπέλες απο τις οποίες δέχομαι οποιαδήποτε παρατήρηση. Οποιαδήποτε κουβέντα δηλαδή.

Και οι δυο σας σηκώστε το κεφάλι ψηλά και κάντε πράγματα για τον εαυτό σας όπως λέτε. Και εγώ προσωπικά αυτό είχα κάνει, όλες τις στενάχωρες φορε΄ς. 

@Salvation78 εγώ θα άκουγα το γιατρό και θα τον εμπιστευόμουν, απο τη στιγμή που με έχει κάνει να τον εμπιστευτώ, και ίσως να έκανα και το άλλο, δεν ξέρω αλλά μια σκέψη, εαν ήταν να σκεφτόμουν και τα δανεικά θα έβαζα και δανεικό και δικά μου μαζί...τι ειπα τώρα ε... αλλά είναι μια σκέψη. 

@TRigirl στη δική σου θέση, όπως έχω ξαναπει, θα άλλαζα γιατρό. Δεν είναι όλοι άχρηστοι και το κατάλαβα στην πορεία. Δεν είναι μόνο το Ντουμπαι... η φίλη σου λέει Ντουπάι, το εξωτερικό λέει Ελλάδα....τρέχα γύρευε... το αίμα θα σταματήσει. Εγώ είχα 10 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

 

Hope μου αυτή τη σκέψη έκανε και ο σύζυγος μου να βάλουμε και δανεικά και δικά μου μαζί ν

Νομικά απαγορεύεται και είναι και επικυνδινο γιατί πρέπει να ξέρεις την ηλικία της μητερας σε πολλές εξετάσεις όπως στην αυχενική, χωριά που μειώνεται το ποσοστό επιτυχιαε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Ξερεις ποσο κααιρο χρειαζεται να βγει η βιοψια?έχει κλείσει μήνα κ δεν έχει βγει ακόμα.κ έχω αγωνία να μάθω τι εγινε.

Ακόμη κάλε να βγει? Το πολύ 20 μέρες θέλει είμαστε,και στο ίδιο μαιευτήριο όποτε τόσο περίπου κάνει, αδιαθέτησες? Εγώ ακόμη όχι και είμαι κάπου στις 45 ημέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Αγαπημένη μου εγώ έχω αλλάξει 5 γιατρούς!! Να πάω σε 6ο; Για όλους είμαι η 1η φορά! Δεν αντέχω ψυχολογικά να πάω πάλι αλλού… Εγώ μπορεί και να σταματήσω τις προσπάθειες τελείως όπως σας είχα ξαναγράψει.
Τα δανεικά μου φαίνεται πολύ βαρύ φορτίο προς το παρόν. Βαρύ κι ασήκωτο, νομίζω ότι θα έχω εφιάλτες αν το κάνω. Θαυμάζω όλες που παίρνουν αυτή την απόφαση. Τις θαυμάζω πολύ!! Αλλά δεν ξέρω γιατί αισθάνομαι έτσι. Ίσως η υιοθεσία να μου φαίνεται πιο ελαφριά αλλά και πάλι θα πρέπει πρώτα να δω ψυχολόγο. Δυστυχώς κάποια πράγματα δεν μου είναι εύκολα και καθόλου διαχειρίσιμα. 
Δεν έχουμε όλοι το σθένος να αντιμετωπίσουμε όλες τις καταστάσεις. Μακάρι η ζωή να μας τα έφερνε πιο εύκολα, αλλά δυστυχώς  δεν αποφασίζουμε εμείς. 

Συγγνώμη, ξέρω το έχω ξαναπεί για τους γιατρούς. Ο τελευταίος όμως δεν μου γέμισε το μάτι έτσι οπως σου μίλαγε και σε στεναχωρούσε. Και όσο και να έχεις αλλάξει, εγώ θα άλλαζα. Και ας μην πήγαινα ξανα για εξωσωματική. Έστω και για τα απλά, τις απλές εξετάσεις τους απλούς ελέγχους, εγώ θα άλλαζα. Τέλος πάντων, δεν θα σου το ξαναπώ. Και πάλι συγνώμη. 

Όσο για το θέμα δανεικά ή υιοθεσία, αυτό είναι ένα θέμα και μια απο΄φαση, την οποία την παίρνεις με ήρεμη σκέψη αποστασιοποιημένη απο την έντονη στεναχώρια που έχεις. Ο καιρός θα σου δείξει την απόφαση και πιστεύω πως για σένα την πιο σωστή θα πάρεις. Είναι πολύ πολύ νωρίς τώρα. Μακάρι πραγματικά να μην το είχατε βιώσει τώρα αυτό.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Hope μου αυτή τη σκέψη έκανε και ο σύζυγος μου να βάλουμε και δανεικά και δικά μου μαζί ν

Νομικά απαγορεύεται και είναι και επικυνδινο γιατί πρέπει να ξέρεις την ηλικία της μητερας σε πολλές εξετάσεις όπως στην αυχενική, χωριά που μειώνεται το ποσοστό επιτυχιαε

 

Κατάλαβα... ναι τις λεπτομέρειες δεν τις ξέρω. Αλλά μου φαίνεται λογικό. Κάνε ό,τι σου λέει η καρδιά σου. Αυτή ξέρει καλύτερα. Και όταν ηρεμίσεις και ξεκουραστείς απ'ολα θα αποφασίσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ακόμη κάλε να βγει? Το πολύ 20 μέρες θέλει είμαστε,και στο ίδιο μαιευτήριο όποτε τόσο περίπου κάνει, αδιαθέτησες? Εγώ ακόμη όχι και είμαι κάπου στις 45 ημέρες 

Χθες μίλησα με τη μαια αλλά δεν είχε βγει.ογτε εγώ έχω αδιεθτησει.την Άλκη βδομάδα θα πάμε να κάνουμε μια καλλιέργεια ν μαστε σίγουροι ότι εγώ δεν έχω μικρόβια επειδή στον άντρα μου βρήκανε 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 2:40 ΜΜ, ο/η hope501 είπε:

@condios τι κάνεις καλο μου κορίτσι? 

@Lavender και εσύ τι κάνεις? 

Κουκλάκι μου πως εισαι? Καλά είμαι ,,,, με κόβιντ που συνεχιζω να βγαινω θετική 8η μερα,,,,τεραστιο ιικο φορτίο,,μη μεταδίδω και απο δω δεν ξερω μονο αχαχαχαχα,,,,,με σακατεψε,,,ολα τα ειχα,,,και πυρετο,και πονο στα οστα,,,και μπουκωμα,,και καταρροη και αγευσια και μη όσφρηση,,,ολα μα ολα,,,ελεος,,,,μεσα στον κουβα επεσα δεν κολλησα απλα. Τουλαχιστον τωρα και μετα να συνελθω μπας και κανω καποια στιγμη την ετ. Σας διαβαζω αλλα ειστε και λαλιστατες και πολλες,,,,καιγομαι αλλά σας αγαπω και σας σκεφτομαι ολες!!!!!!!!!!! Εσυ πες μου τα νεα σου!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κουκλάκι μου πως εισαι? Καλά είμαι ,,,, με κόβιντ που συνεχιζω να βγαινω θετική 8η μερα,,,,τεραστιο ιικο φορτίο,,μη μεταδίδω και απο δω δεν ξερω μονο αχαχαχαχα,,,,,με σακατεψε,,,ολα τα ειχα,,,και πυρετο,και πονο στα οστα,,,και μπουκωμα,,και καταρροη και αγευσια και μη όσφρηση,,,ολα μα ολα,,,ελεος,,,,μεσα στον κουβα επεσα δεν κολλησα απλα. Τουλαχιστον τωρα και μετα να συνελθω μπας και κανω καποια στιγμη την ετ. Σας διαβαζω αλλα ειστε και λαλιστατες και πολλες,,,,καιγομαι αλλά σας αγαπω και σας σκεφτομαι ολες!!!!!!!!!!! Εσυ πες μου τα νεα σου!!!!!!!! 

Περαστικά σου και γρήγορα!! Ελπίζω να είσαι σύντομα καλύτερα 🥰

Έχουμε ραντεβού το καλοκαίρι με τις ετ μας μην ξεχνιόμαστε!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Περαστικά σου και γρήγορα!! Ελπίζω να είσαι σύντομα καλύτερα 🥰

Έχουμε ραντεβού το καλοκαίρι με τις ετ μας μην ξεχνιόμαστε!!! 😍

Αν δεν κολλαγα και κοβιντ δε θα ηρεμουσα,,,τωρα τουλαχιστον μπορω να πω τα περασα ολα,,,αχαχαχα

καλε ναι συμπεθερα,,,εχουμε ρντβ με τα μωρα μας ,,,, ετοιμαζεσαι? εγω ειναι να βαλω κατι γαλακτοβακιλους κολπικους και βαριεμαι,,,και φυλικο και σιδηρο να παρω αλλα παλι βαριεμαι,,,αφου πινω και μια Lecalcif παλι καλα να λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Αν δεν κολλαγα και κοβιντ δε θα ηρεμουσα,,,τωρα τουλαχιστον μπορω να πω τα περασα ολα,,,αχαχαχα

καλε ναι συμπεθερα,,,εχουμε ρντβ με τα μωρα μας ,,,, ετοιμαζεσαι? εγω ειναι να βαλω κατι γαλακτοβακιλους κολπικους και βαριεμαι,,,και φυλικο και σιδηρο να παρω αλλα παλι βαριεμαι,,,αφου πινω και μια Lecalcif παλι καλα να λεω

Καταλαβαίνεις οτι το σύμπαν , ο θεός , η φύση δεν ξέρω τι, σε προετοιμάζει κατάλληλα έτσι?

Σου λέει εγώ τώρα θα της τα δώσω όλα αυτηνής και χειρουργεία  και καταστολές και covid και της παναγιάς τα μάτια, για να είναι ντούρασελ αυτό το κορίτσι και να απολαύσει μια τελειόμηνη, ανέφελη και ήρεμη εγκυμοσύνη με τις 6 άριστες βλαστοκύστες που την περιμένουν!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Προετοιμάζομαι η Μαύρη και είδωμεν..

Εκεί που λέω φτάνω στην πηγή κατι προκύπτει συνέχεια αλλά ελπίζω και εύχομαι next month να είμαι έτοιμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Καταλαβαίνεις οτι το σύμπαν , ο θεός , η φύση δεν ξέρω τι, σε προετοιμάζει κατάλληλα έτσι?

Σου λέει εγώ τώρα θα της τα δώσω όλα αυτηνής και χειρουργεία  και καταστολές και covid και της παναγιάς τα μάτια, για να είναι ντούρασελ αυτό το κορίτσι και να απολαύσει μια τελειόμηνη, ανέφελη και ήρεμη εγκυμοσύνη με τις 6 άριστες βλαστοκύστες που την περιμένουν!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Προετοιμάζομαι η Μαύρη και είδωμεν..

Εκεί που λέω φτάνω στην πηγή κατι προκύπτει συνέχεια αλλά ελπίζω και εύχομαι next month να είμαι έτοιμη..

Το συμπαν σιγουρα ξεκαρδιζεται μαζι μου,,,και εγω μαζι του,,,αλλα παραμενω focus και ηρεμη να σου πω την αληθεια μου. Γιατι ο χρονος περνα πολυ γρηγορα και ειμαι σιγουρη πως για ολες ερχεται η στιγμη μας,,,,επομενως μονο με αγαπη και υπομονη περιμενω και τη δικη μου. 

Αν φτανεις στην πηγη πινεις και νερό - κυοφορεις μωρο !!!!!!!!! ετσι πανε αυτα!!!!!! αμην και αλληλούια και παμε γερα!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...