Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κοπέλα μου θα ήθελα να μου πεις τα δυο κέντρα. Επίσης από την στιγμή που έχετε αυτό το θέμα γιατί δεν σκεφτήκατε το δότη; 

Το πρώτο κέντρο που χάσαμε χρόνο και χρήμα ήταν το Ακ...Ω embryoart. Τόσο ανοδιοργάνωτο κέντρο δεν έχω ξαναδεί. Σκέψου ότι έχω αντίσταση ινσουλίνης και παίρνω gluchophage  και μου τα έκοψαν ! Δεν είχα κάνει για θρομβοφιλια , δεν έπαιρνα αντιπηκτικες η σαλοσπιρ παρά μόνο τα κλασικά δύο φάρμακα cyclacur  και utragestan δεν μου μετραγαν οιστροδιολη δεν έκανα εξετάσεις αίματος πριν και η μία εμβρυομεταφορα έγινε με δύο έμβρυο 2Βγ ποιότητα και η άλλη με 2ββ . Στο κέντρο που είμαι τώρα προσπαθήσαμε με το υλικό που έχουμε ήδη και λόγω καθαρισματος του σπέρματος δεν γονιμοποιούνται πολλά...στην πρώτη εμβρυομεταφορα έβαλα δύο 5Αβ και έκανα παλινδρόμηση και τώρα έβαλα ένα 6αα ... Δεν έχουμε σκεφτεί με δότη η αλήθεια είναι.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Το πρώτο κέντρο που χάσαμε χρόνο και χρήμα ήταν το Ακ...Ω embryoart. Τόσο ανοδιοργάνωτο κέντρο δεν έχω ξαναδεί. Σκέψου ότι έχω αντίσταση ινσουλίνης και παίρνω gluchophage  και μου τα έκοψαν ! Δεν είχα κάνει για θρομβοφιλια , δεν έπαιρνα αντιπηκτικες η σαλοσπιρ παρά μόνο τα κλασικά δύο φάρμακα cyclacur  και utragestan δεν μου μετραγαν οιστροδιολη δεν έκανα εξετάσεις αίματος πριν και η μία εμβρυομεταφορα έγινε με δύο έμβρυο 2Βγ ποιότητα και η άλλη με 2ββ . Στο κέντρο που είμαι τώρα προσπαθήσαμε με το υλικό που έχουμε ήδη και λόγω καθαρισματος του σπέρματος δεν γονιμοποιούνται πολλά...στην πρώτη εμβρυομεταφορα έβαλα δύο 5Αβ και έκανα παλινδρόμηση και τώρα έβαλα ένα 6αα ... Δεν έχουμε σκεφτεί με δότη η αλήθεια είναι.!

Κατάλαβα τώρα σε πιο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Το πρώτο κέντρο που χάσαμε χρόνο και χρήμα ήταν το Ακ...Ω embryoart. Τόσο ανοδιοργάνωτο κέντρο δεν έχω ξαναδεί. Σκέψου ότι έχω αντίσταση ινσουλίνης και παίρνω gluchophage  και μου τα έκοψαν ! Δεν είχα κάνει για θρομβοφιλια , δεν έπαιρνα αντιπηκτικες η σαλοσπιρ παρά μόνο τα κλασικά δύο φάρμακα cyclacur  και utragestan δεν μου μετραγαν οιστροδιολη δεν έκανα εξετάσεις αίματος πριν και η μία εμβρυομεταφορα έγινε με δύο έμβρυο 2Βγ ποιότητα και η άλλη με 2ββ . Στο κέντρο που είμαι τώρα προσπαθήσαμε με το υλικό που έχουμε ήδη και λόγω καθαρισματος του σπέρματος δεν γονιμοποιούνται πολλά...στην πρώτη εμβρυομεταφορα έβαλα δύο 5Αβ και έκανα παλινδρόμηση και τώρα έβαλα ένα 6αα ... Δεν έχουμε σκεφτεί με δότη η αλήθεια είναι.!

Λυπάμαι πολύ για όσα περασες εκεί ,,,, αλλά ειλικρινά μένω με το στόμα ανοιχτό,,,και πιστευω είναι θεμα γιατρού και όχι κέντρου. Εκεί είμαι και εγώ και από την πρώτη στιγμή μου έστειλαν εξετασεις για θρομβοφιλία, καμπύλη σακχάρου, κυστική ινωση, καρυοτυπο,,,τα παντα βασικά,,,,επισης πάντα μετραγα αν μη τι αλλο Ε2 ανά 2-3 μέρες μαζί με υπέρηχο. Επίσης ο δικος μου γιατρός αν δεν ήταν τελειες οι βλαστοκυστες η εντολή στο εμβρυολογικό ηταν να μην καταψυχθούν. Επίσης το εμβρυολογικό του Ακ...σώ ηγείται ο πρόεδρος εμβρυολογων ελλάδος για αυτο μου κάνει εντύπωση,,,που ΄οτι λενε οι γιατροί κάνουν και αυτοί να ξέρεις.

Παρόλα αυτά ευχομαι στο κέντρο που είσαι τώρα να είναι πραγματικά η τυχερή σου φορά και να τα καταφέρετε κορίτσι μου καλό!!!!! η 6ΑΑ ακούγεται υπέροχη,,,,να είναι αυτή που θα σου δώσει το μωράκι σου ευχομαι. Με το καλό το αποτέλεσμά σας!!!!🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart 12/4 🤞

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Lucia79 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

 

@Anna0912 11/4 🙏

@Luna777 11/4 🙏

@Ιωάννα28iwantababy 14/4 🙏

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μα τι υπέροχα νεα είναι αυτά!!!!! Αντε με το καλό τώρα η ετ!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

2ΑΑ και δυνατά τα τα τα τα τα και πάμε για το βανάκι ρε όνειρο ναι,,,,τα μωρα΄ σου θα τρως,,,μπουτάκια, μαγουλάκια και χεράκια,,,τα μουτρα μας τα ε΄χουμε κανει πλαστική πια αχαχαχαχα Μεγάλη αγκαλιά ασπρουλιάρικη συνέταιρε,,,,άκου ΣΙΑ ΟΕ, ΑΕ, ΕΠΕ ααχαχαχα τελειαααααααααααααααα ονομασια ακομα γελαω,,,,μπραβο για την επιλογή μας. 🙏😍👶

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ετσι ξεκιναμε με ευχαριστα το νεο θεματακι περιμενουμε κ την χοριακη το απογευμα της @Lucia79 ρε ημουν σιγουρη για αυτη τη βλαστοκυστη τελεια η κορακλα ομως  λεμε! Παμε δυνατα✌️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο ρε αστέρι  υπέροχα τα νέα σου κορίτσι μου... έλα και σε αυτό το θεματάκι θα γράψεις τη θετική σου χοριακη!!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:


@BlackCat αγαπημένη μου συμμαθήτρια έχετε πάρει τρελή φόρα! Η επιτυχία είναι δεδομένη πλέον με 4 καλές βλαστοκυστες. Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι! 

 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

@BlackCatΑγαπητή αρχηγέ αν θέλεις βάλε με κι εμένα στο πινακακι για γούρι, περίπου σε έναν μήνα ξεκινάω διέγερση 😊

💖💖💖💖 Εγώ και τα 4 παγωτίνια μου σας ευχαριστούμε πολύ 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

Λυπάμαι πολύ για όσα περασες εκεί ,,,, αλλά ειλικρινά μένω με το στόμα ανοιχτό,,,και πιστευω είναι θεμα γιατρού και όχι κέντρου. Εκεί είμαι και εγώ και από την πρώτη στιγμή μου έστειλαν εξετασεις για θρομβοφιλία, καμπύλη σακχάρου, κυστική ινωση, καρυοτυπο,,,τα παντα βασικά,,,,επισης πάντα μετραγα αν μη τι αλλο Ε2 ανά 2-3 μέρες μαζί με υπέρηχο. Επίσης ο δικος μου γιατρός αν δεν ήταν τελειες οι βλαστοκυστες η εντολή στο εμβρυολογικό ηταν να μην καταψυχθούν. Επίσης το εμβρυολογικό του Ακ...σώ ηγείται ο πρόεδρος εμβρυολογων ελλάδος για αυτο μου κάνει εντύπωση,,,που ΄οτι λενε οι γιατροί κάνουν και αυτοί να ξέρεις.

Παρόλα αυτά ευχομαι στο κέντρο που είσαι τώρα να είναι πραγματικά η τυχερή σου φορά και να τα καταφέρετε κορίτσι μου καλό!!!!! η 6ΑΑ ακούγεται υπέροχη,,,,να είναι αυτή που θα σου δώσει το μωράκι σου ευχομαι. Με το καλό το αποτέλεσμά σας!!!!🙏👶💖

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο γιατρός !! Εγώ είχα τον Γι..ρη δεν ζηταγε καθόλου εξετάσεις και επέτρεπε να μου βάλουν τέτοια έμβρυα που ήταν αδύνατα να κρατηθούν , ειδικά αν και εγώ δεν είχα κάνει κάποια καλή προετοιμασία ... Εκεί έκανε και ο σύζυγός το χειρουργείο χωρίς πριν να πάρει κάποια φάρμακα για θεραπεία οπότε και η ποιότητα του σπέρματος με όλα αυτά έφεραν αυτό το αποτέλεσμα... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..μακάρι να πετύχει γιατί κόλλησαν όλοι στο νέο της ηλικίας μου και δεν ασχολήθηκαν σωστά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κατάλαβα τώρα σε πιο είσαι; 

Τώρα είμαι στο κέντρο εξωσωματικής Αθηνών με τον Αθανασίου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

💖💖💖💖 Εγώ και τα 4 παγωτίνια μου σας ευχαριστούμε πολύ 🤣🤣

Θα βάλεις και τα 4 ????????????????? Θα βγουν 8,,,,εκει μετά θες πουλμαν ,,, ξεχνα το βανάκι!!!!!!!!!!!!!! 🤣😍 Εννοειται αστειευομαι,,,,και εύχομαι όσα και να βάλεις να κρύβει τ@ μωράκι@ σας τ@ γερ@ !!!!!!!!!!!!! 🙏💖👶💖👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο γιατρός !! Εγώ είχα τον Γι..ρη δεν ζηταγε καθόλου εξετάσεις και επέτρεπε να μου βάλουν τέτοια έμβρυα που ήταν αδύνατα να κρατηθούν , ειδικά αν και εγώ δεν είχα κάνει κάποια καλή προετοιμασία ... Εκεί έκανε και ο σύζυγός το χειρουργείο χωρίς πριν να πάρει κάποια φάρμακα για θεραπεία οπότε και η ποιότητα του σπέρματος με όλα αυτά έφεραν αυτό το αποτέλεσμα... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..μακάρι να πετύχει γιατί κόλλησαν όλοι στο νέο της ηλικίας μου και δεν ασχολήθηκαν σωστά !!!

Αχ ρε γμτο ποσο στεναχωριέμαι,,,,,΄όταν διάβασα τί περασες είπα μέσα μου "ας μην ήταν Θεέ μου με αυτό τον μλκα" ,,,, την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν εκεί έμαθα ότι έφυγε από το κέντρο,,,νομιζω πήγε στο Μητέρα τώρα? Θα σε γελάσω δεν το συγκράτησα για να είμαι ειλικρινής,,,,αλλά έμαθα ότι ταλαιπωρησε πάρα πολλά ζευγάρια,,,,που όταν αλλαξαν γιατρο έμειναν κατευθείαν εγκυούλες,,ειδικά νέα κορίτσια σαν και σένα. Εν τω μεταξύ σε αυτόν είναι μια ξαδερφούλα μου που απέτυχε η πρώτη της,,,παλίνδρομη,,,και ξερω πως εχει και αλλα στην κατάψυξη αλλά στεναχωρήθηκα όταν εμαθα άσχημα λογια για αυτον,,,,βεβαια θα μου πεις καλός γιατρός είναι αυτός που σε κάνει μάνα,,,και σίγουρα και αυτός θα εχει κάνει κοπέλες μητέρες,,,αλλά και εσυ με όσα έγραψες μου επιβεβαίωσες όσα έμαθα και απλά στεναχωριέμαι....πως να της πω κάτι? Το σκέφτομαι διπλά και τρίδιπλα. Επίσης ναι,,,βλαστοκυστες με bc συνήθως δεν είναι έχουν καλή δυναμική,,,τραγικοί οι γιατροί,,,κλαψ και σνιφ ρε γμτ δηλαδη. 

Εύχομαι πραγματικά να τα καταφέρεις μέσα από την καρδια΄ μου αυτή τη φορά. 🙏👶💖και όλα να είναι ένα μακρινό όνειρο!!!!!!!!!!!!!!!! Μεγάλη αγκαλιά και θετική ενέργεια!!!!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Θα βάλεις και τα 4 ????????????????? Θα βγουν 8,,,,εκει μετά θες πουλμαν ,,, ξεχνα το βανάκι!!!!!!!!!!!!!! 🤣😍 Εννοειται αστειευομαι,,,,και εύχομαι όσα και να βάλεις να κρύβει τ@ μωράκι@ σας τ@ γερ@ !!!!!!!!!!!!! 🙏💖👶💖👶

Τι να κάνω η δόλια θα τα βάλω και θα κάνω την προσευχή μου..

Ας φέρουν ένα γερό μωρό & μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..💖

Τώρα θα είναι ο γιος και θα κάνω νύφες θα είναι κόρη και θα κάνω γαμπρούς ότι θέλει ας είναι σας θέλω όλες για συμπεθέρες 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Τι να κάνω η δόλια θα τα βάλω και θα κάνω την προσευχή μου..

Ας φέρουν ένα γερό μωρό & μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..💖

Τώρα θα είναι ο γιος και θα κάνω νύφες θα είναι κόρη και θα κάνω γαμπρούς ότι θέλει ας είναι σας θέλω όλες για συμπεθέρες 🤣🤣

Συμπεθερααααααααααααααααααααααααα (που ελεγε και ο Λαζοπουλος και βαραγε τα χερια στη φουστα 🤣😂) μαζι με σενα και εμείς προσευχουλα να ξερεις 🙏 όλα υπεροχα θα πανε !!!!!!!!!!!!! Είναι η στιγμή σας!!!!!!!!!! 💖👶🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

Αχ ρε γμτο ποσο στεναχωριέμαι,,,,,΄όταν διάβασα τί περασες είπα μέσα μου "ας μην ήταν Θεέ μου με αυτό τον μλκα" ,,,, την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν εκεί έμαθα ότι έφυγε από το κέντρο,,,νομιζω πήγε στο Μητέρα τώρα? Θα σε γελάσω δεν το συγκράτησα για να είμαι ειλικρινής,,,,αλλά έμαθα ότι ταλαιπωρησε πάρα πολλά ζευγάρια,,,,που όταν αλλαξαν γιατρο έμειναν κατευθείαν εγκυούλες,,ειδικά νέα κορίτσια σαν και σένα. Εν τω μεταξύ σε αυτόν είναι μια ξαδερφούλα μου που απέτυχε η πρώτη της,,,παλίνδρομη,,,και ξερω πως εχει και αλλα στην κατάψυξη αλλά στεναχωρήθηκα όταν εμαθα άσχημα λογια για αυτον,,,,βεβαια θα μου πεις καλός γιατρός είναι αυτός που σε κάνει μάνα,,,και σίγουρα και αυτός θα εχει κάνει κοπέλες μητέρες,,,αλλά και εσυ με όσα έγραψες μου επιβεβαίωσες όσα έμαθα και απλά στεναχωριέμαι....πως να της πω κάτι? Το σκέφτομαι διπλά και τρίδιπλα. Επίσης ναι,,,βλαστοκυστες με bc συνήθως δεν είναι έχουν καλή δυναμική,,,τραγικοί οι γιατροί,,,κλαψ και σνιφ ρε γμτ δηλαδη. 

Εύχομαι πραγματικά να τα καταφέρεις μέσα από την καρδια΄ μου αυτή τη φορά. 🙏👶💖και όλα να είναι ένα μακρινό όνειρο!!!!!!!!!!!!!!!! Μεγάλη αγκαλιά και θετική ενέργεια!!!!!!!!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...δεν είχα ιδέα με την ποιότητα αν δεν ήμουν στην υπέροχη ομάδα να ξέρεις θα συνέχιζα εκεί και θα έλεγα τυχαίο γεγονός ..τόσο ανίδεη... Ας μη πάρει άλλο κόσμο στο λαιμό του πραγματικά..ας μείνει ένας απλώς γυναικολόγος !!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα και σε όλες μας ...να είναι γεμάτες οι αγκαλιές μας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Τώρα είμαι στο κέντρο εξωσωματικής Αθηνών με τον Αθανασίου !

Δεν έχω άλλες καρδούλες.... εύχομαι να είναι τυχερό αυτό το κέντρο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:


Οσο για την ωοληψια και μεταφορά μου τι να πω πια…περιμένω περίοδο να ξεκινησω τα φεμαρα μπας και δούμε φως στο τούνελ. Κάθε μήνας που περνάει είναι πλέον μια καινούρια πρόκληση, τα εχω δει όλα 1,5 χρόνο τώρα. Δεν ξέρω τι άλλο πια να περιμένω..
 

όποια έχει εμπειρία και ξέρει, μπορεί να μου εξηγήσει αν έχει καταλαβει, πού βοηθάει το φεμαρα στο φυσικό κύκλο? Υποτίθεται ότι είναι κατασταλτικό (αντί-ορμόνη) οπότε δεν καταλαβαίνω πως βοηθάει να ωριμάσουν τα ωάρια αντί να τα χαλάει ας πουμε…

Μάλλον στα δίνει για να μην πάρει μόνο το ένα του κύκλου αλλά να παίξει και να πάρει ξέρω γω 2-3. Ή επειδή είδε οτι αυτός δεν ήταν καλός κύκλος ίσως θέλει να τον μπουστάρει δεν ξέρω.

Εξαρτάται και την περίπτωση. Εγώ femara έχω πάρει μόνο σε φυσικούς τροποποιημένους όχι σε φυσικό σκέτο.

Αλλά και πάλι εντάξει αντί για ένα βλέπαμε δυο-τρια οχι παραπα΄νω. Εγώ όμως είμαι φτωχή ανταποκρίτρια έτσι και αλλιώς.

Σίγουρα ξέρω οτι η κλομιφάινη σαν ουσία λεπταίνει το ενδομήτριο και δεν το προτιμάνε να πάς κατευθείαν σε ετ μετά από κλομιφαίνη. Αυτό ρώτησε το σαν απορία αν και τα femara είναι πιο light νομίζω είναι η ίδια ουσία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν έχω άλλες καρδούλες.... εύχομαι να είναι τυχερό αυτό το κέντρο❤️❤️❤️

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ , εύχομαι το ίδιο και σε σένα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ουπς έχω καταμπερδευτει χαχχα . Λοιπόν σήμερα το τεστ είναι αρνητικό  αιμα δεν έχω καθόλου. Μίλησα με το κέντρο πρέπει  να κόψω την παιδική ασπιρίνη.  

Ρώτησα αν είναι σημάδι εγκυμοσύνης αλλά ο γιατρός ήταν κάθετος μέχρι το τεστ δεν μπορεί κανένας να ξέρει του είπα ότι έκανα και λέει κάνε στις 17.04 και όχι πιο νωρις σπαταλας τα λεφτά σου . Αχχαχςχς 4€ τα 15 τεστ πήρα.  Αυτά θα με σωσουν να μην γίνω εκατομμύριουχα

Ειναι νωρις ειναι νωρις ειναι νωρις ουπς βλεπω παντοφλες να ερχοντεεεεεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Τι να κάνω η δόλια θα τα βάλω και θα κάνω την προσευχή μου..

Ας φέρουν ένα γερό μωρό & μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..💖

Τώρα θα είναι ο γιος και θα κάνω νύφες θα είναι κόρη και θα κάνω γαμπρούς ότι θέλει ας είναι σας θέλω όλες για συμπεθέρες 🤣🤣

Ενα γιο ( που ειναι ηδη στην καταψυξη κ σε περιμενει καιρο να του φερεις την αδελφη του ειναι τα σιγουρα.✌️😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την Πέμπτη είναι να κάνω την β χοριακη!!! Πότε λέτε να έκανα ένα τεστακι να μου φύγει η περιέργεια; Δε νιώθω τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη φορά που έπιασε και έχω αγχωθεί... Μόνο το στήθος , πονακια χαμηλά πότε σαν περιόδου πότε σαν την άλλη φορά και τώρα νιώθω ότι θα αδιαθετησω ποναει και η μέση μου .... Να κάνω αύριο η είναι νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Μάλλον στα δίνει για να μην πάρει μόνο το ένα του κύκλου αλλά να παίξει και να πάρει ξέρω γω 2-3. Ή επειδή είδε οτι αυτός δεν ήταν καλός κύκλος ίσως θέλει να τον μπουστάρει δεν ξέρω.

Εξαρτάται και την περίπτωση. Εγώ femara έχω πάρει μόνο σε φυσικούς τροποποιημένους όχι σε φυσικό σκέτο.

Αλλά και πάλι εντάξει αντί για ένα βλέπαμε δυο-τρια οχι παραπα΄νω. Εγώ όμως είμαι φτωχή ανταποκρίτρια έτσι και αλλιώς.

Σίγουρα ξέρω οτι η κλομιφάινη σαν ουσία λεπταίνει το ενδομήτριο και δεν το προτιμάνε να πάς κατευθείαν σε ετ μετά από κλομιφαίνη. Αυτό ρώτησε το σαν απορία αν και τα femara είναι πιο light νομίζω είναι η ίδια ουσία.

 

Ναι αυτό που λες το ρώτησα ήδη και μου είπε ότι το φεμαρα δεν το κάνει αυτό και δεν υπάρχει πρόβλημα να το παρω και να κάνω μεταφορά αμέσως. Απλώς δεν έχω καταλαβει ακριβώς τι κάνει. Μου είπε ότι θα βοηθήσουμε τα ωάρια να ωριμάσουν. Εσυ όταν λες φυσικούς τροποποιημένους εννοείς ότι εκτός από φεμαρα πήρες και λίγες μονάδες ορμονών για να γίνουν περισσότερα ωάρια? Ή αυτό το κάνει το ίδιο το φεμαρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να στείλω όλη μου την αγάπη και τη θετική ενέργεια στην ομαδα την καινούργια.....και επίσης να στείλω άπειρη μπεμπεδοσκονη!!!!! Εύχομαι μόνο χαρές να έχει η ομάδα..... πάμε δυνατά 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια την Πέμπτη είναι να κάνω την β χοριακη!!! Πότε λέτε να έκανα ένα τεστακι να μου φύγει η περιέργεια; Δε νιώθω τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη φορά που έπιασε και έχω αγχωθεί... Μόνο το στήθος , πονακια χαμηλά πότε σαν περιόδου πότε σαν την άλλη φορά και τώρα νιώθω ότι θα αδιαθετησω ποναει και η μέση μου .... Να κάνω αύριο η είναι νωρίς;

Εγώ θα σου πω τι έμαθα από τα τεστ ότι ποτέ δεν είναι έγκυρα είχα ξεκινήσει από την 3η ημέρα τις ετ (ασχολίαστο) μέχρι την 14η ή 16η (δεν θυμάμαι ποτέ σταματισα να κάνω) μέρα και όλα αρνητικά σκέψου 10η έκανα χοριακη και ήταν θετική και τα τεστ αρνητικά επίσης κάπου την 8η ημέρα έκανα και ήταν αρνητικό και είχα απογοητευτεί όπου εκείνη  την μέρα έκανα πολλά για να ξεσπασω δλδ όλη μέρα έξω κουβάλησα βάρος έκανα το βράδυ χαλβά Φαρσάλων όπου θέλει δύναμη για να ανακατευτεί όπως και είχα αρχίσει να κόβω τα φάρμακα δεν ήθελα να τα βλέπω τα φάρμακα πήγα την 10η για χοριακη με μια ψυχολογία χάλια και έλεγα στην κοπέλα ότι την κάνω απλά να πω στο γιατρό ότι είναι αρνητική να τελειώνει να όμως που ήταν θετική και τα τεστ αρνητικά. Από συμπτώματα τίποτα ούτε στήθος ούτε πονάκια ούτε τίποτα. Τώρα από τύψεις άλλο πράγμα για την βλακεία που έκανα τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ θα σου πω τι έμαθα από τα τεστ ότι ποτέ δεν είναι έγκυρα είχα ξεκινήσει από την 3η ημέρα τις ετ (ασχολίαστο) μέχρι την 14η ή 16η (δεν θυμάμαι ποτέ σταματισα να κάνω) μέρα και όλα αρνητικά σκέψου 10η έκανα χοριακη και ήταν θετική και τα τεστ αρνητικά επίσης κάπου την 8η ημέρα έκανα και ήταν αρνητικό και είχα απογοητευτεί όπου εκείνη  την μέρα έκανα πολλά για να ξεσπασω δλδ όλη μέρα έξω κουβάλησα βάρος έκανα το βράδυ χαλβά Φαρσάλων όπου θέλει δύναμη για να ανακατευτεί όπως και είχα αρχίσει να κόβω τα φάρμακα δεν ήθελα να τα βλέπω τα φάρμακα πήγα την 10η για χοριακη με μια ψυχολογία χάλια και έλεγα στην κοπέλα ότι την κάνω απλά να πω στο γιατρό ότι είναι αρνητική να τελειώνει να όμως που ήταν θετική και τα τεστ αρνητικά. Από συμπτώματα τίποτα ούτε στήθος ούτε πονάκια ούτε τίποτα. Τώρα από τύψεις άλλο πράγμα για την βλακεία που έκανα τότε. 

Με βοήθησες πάρα πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι την προηγούμενη φορά είχα εμετούς και διάφορα άλλα σημάδια και έκανα τεστ την 9η μέρα και είχε βγει αχνό θετικό... Αυτή τη φορά δεν έχω τα ίδια και θέλω και δε θέλω να κάνω το τεστ... !! Θα περάσουν οι μέρες που θα πάει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με βοήθησες πάρα πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι την προηγούμενη φορά είχα εμετούς και διάφορα άλλα σημάδια και έκανα τεστ την 9η μέρα και είχε βγει αχνό θετικό... Αυτή τη φορά δεν έχω τα ίδια και θέλω και δε θέλω να κάνω το τεστ... !! Θα περάσουν οι μέρες που θα πάει ...

Κάθε φορά είναι διαφορετική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Κάθε φορά είναι διαφορετική. 

Έχεις δίκιο!! Θα μου περάσει που θα πάει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...