Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

έλα κορίτσι μου ναι την έκανα θετική η χοριακη μου 490! 

Αύριο θα κάνω την επαναληπτική αλλά δυστυχώς θα έχω το αποτέλεσμα τη Δευτέρα 🙏🏻

Συγχαρητήρια!!! Πολύ μεγάλο νούμερο!!! Πωπω... Αυτή η αναμονή... Αλλά αφού είχες ένα πολύ καλό αποτέλεσμα προχωράμε γερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι μου πώς είστε? Η μικρή??

Καλά είμαστε, η μικρή μια χαρά και τώρα έχω ετοιμασίες για το πρώτο της πάρτι τον 15αυγουστο!!! Αφού δεν χάρηκα ούτε εγκυμοσύνη ούτε γέννα, είπα να χαρώ τουλάχιστον τα γενέθλιά της!! Εσύ πώς είσαι?

@Vicky84 η χοριακη σου είναι σούπερ!!! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

@Thlimmeno_koutavi Μολις πήρα το αποτελεσμα, Απο 124,7 πήγε 293,7.Εστειλα το αποτέλεσμα  στον γιατρό και περιμένω!!!!! @Γιάννα 36 Ναι κορίτσι μου εγώ είμαι!!!!! Τι κάνεις; Πώς είσαι; Εγώ έβαλα μια ξεχασμένη βλαστοκύστη που είχα  στη κατάψυξη πριν 2 χρόνια και έπιασε αλλά με ταλαιπωρεί λίγο δεν ξέρω μου φαίνονται χαμηλές οι χοριακες!!

Συγχαρητήρια!!! Πολύ καλή εξέλιξη!!! Όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανυπομονώ για τη Δευτέρα... Νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες... Μακάρι να έχω μια θετικη χοριακη... Απλά μπαίνει η σκέψη... Κι αν δεν έχω.... Μια εγκυμοσύνη θα μου αλλάξει ριζικά τη ζωή σε πολλούς τομείς κ την αποζητώ αυτήν την αλλαγή... Αλλά θα πούμε όλα για καλό.... 

Όλο ψάχνω συμπτώματα που ξέρω πως δεν έχει κανένα νόημα. Μόνο το στήθος μου είναι πολύ πρησμένο αλλά παίρνω τόση προγεστερόνη, πως να μην είναι? Αίμα εμφύτευσης δεν ήρθε. Δεν αισθάνομαι τίποτα... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά φοβάμαι κιόλας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά είμαστε, η μικρή μια χαρά και τώρα έχω ετοιμασίες για το πρώτο της πάρτι τον 15αυγουστο!!! Αφού δεν χάρηκα ούτε εγκυμοσύνη ούτε γέννα, είπα να χαρώ τουλάχιστον τα γενέθλιά της!! Εσύ πώς είσαι?

@Vicky84 η χοριακη σου είναι σούπερ!!! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

Αξίζει όλα τα πάρτυ του κόσμου! Να το γιορτάσετε και να το χαρείτε! Μια χαρά είμαι κι εγώ, περιμένουμε αγοράκι! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αξίζει όλα τα πάρτυ του κόσμου! Να το γιορτάσετε και να το χαρείτε! Μια χαρά είμαι κι εγώ, περιμένουμε αγοράκι! 😍

Ιιι τι ωραία νέα!!! Διάβασα ότι είσαι 4 μηνών! Με το καλο να κρατήσεις τον πρίγκιπα σου αγκαλιά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνη και να φουσκώνεις από υπερηφάνεια βλέποντας την κοιλίτσα σου να μεγαλώνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vicky84 είπε:

@Γιάννα 36 Ναι θα κάνω άλλη μία την Δευτέρα και θα δουμε ο γιατρός μου είπε ότι θέλουνε την Δευτερα να είναι πάνω από 700! Μου εδώ σε και έξτρα προγεστερόνη τώρα θα χαλαρώσω και θα περιμένω!!!! 

@Tokyo  Ναι εγώ είμαι!!! Γενικά δεν έκανα καλες  επιλογές γιατρών και μου στοίχισε! Σκέψου αυτή η βλαστοκύστη είναι από την δεύτερη διέγερση το 20.

Αχ αυτοί οι γιατροί καμιά φορά σε πάνε τόσο πίσω... Σημασία έχει ότι τώρα είσαι έγκυος! Σου εύχομαι να κρατάς το μωράκι σου σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Ανυπομονώ για τη Δευτέρα... Νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες... Μακάρι να έχω μια θετικη χοριακη... Απλά μπαίνει η σκέψη... Κι αν δεν έχω.... Μια εγκυμοσύνη θα μου αλλάξει ριζικά τη ζωή σε πολλούς τομείς κ την αποζητώ αυτήν την αλλαγή... Αλλά θα πούμε όλα για καλό.... 

Όλο ψάχνω συμπτώματα που ξέρω πως δεν έχει κανένα νόημα. Μόνο το στήθος μου είναι πολύ πρησμένο αλλά παίρνω τόση προγεστερόνη, πως να μην είναι? Αίμα εμφύτευσης δεν ήρθε. Δεν αισθάνομαι τίποτα... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά φοβάμαι κιόλας... 

Κοριτσάκι μου όλες μας που περάσαμε την ίδια φαση αγχωνομασταν. Όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά! Όπως είπες και μόνη σου, μην ψάχνεις για συμπτώματα, το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια. Μήπως όμως να αλλάξεις το nickname σε κάτι πιο αισιόδοξο και χαρούμενο μήπως αλλάξει και η ψυχολογία σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσάκι μου όλες μας που περάσαμε την ίδια φαση αγχωνομασταν. Όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά! Όπως είπες και μόνη σου, μην ψάχνεις για συμπτώματα, το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια. Μήπως όμως να αλλάξεις το nickname σε κάτι πιο αισιόδοξο και χαρούμενο μήπως αλλάξει και η ψυχολογία σου?

Αν δω καλή χοριακη τη Δευτέρα υπόσχομαι να το αλλάξω!!! 

Έχω περάσει διάφορα στη ζωή μου..  το θλιμμένο είναι για διάφορα πράγματα. Αλλά προσπαθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Αν δω καλή χοριακη τη Δευτέρα υπόσχομαι να το αλλάξω!!! 

Έχω περάσει διάφορα στη ζωή μου..  το θλιμμένο είναι για διάφορα πράγματα. Αλλά προσπαθούμε!!!

Εγω λοιπόν εύχομαι τη Δευτέρα να δω το πιο χαρούμενο και σισοδοξο nickname και η χαρά που θα πάρεις να σε κάνει να ξεχάσεις -όσο γίνεται βεβαια- τα περασμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2023 at 3:08 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Ανυπομονώ για τη Δευτέρα... Νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες... Μακάρι να έχω μια θετικη χοριακη... Απλά μπαίνει η σκέψη... Κι αν δεν έχω.... Μια εγκυμοσύνη θα μου αλλάξει ριζικά τη ζωή σε πολλούς τομείς κ την αποζητώ αυτήν την αλλαγή... Αλλά θα πούμε όλα για καλό.... 

Όλο ψάχνω συμπτώματα που ξέρω πως δεν έχει κανένα νόημα. Μόνο το στήθος μου είναι πολύ πρησμένο αλλά παίρνω τόση προγεστερόνη, πως να μην είναι? Αίμα εμφύτευσης δεν ήρθε. Δεν αισθάνομαι τίποτα... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά φοβάμαι κιόλας... 

Συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω.  Στην εξωσωματική είχα κοντά στην αναμενόμενη περιοδο. Κανένα συμπτώμα μην ψάχνεις γτ δεν υπάρχουν. 4 εγκυμοσύνες . Δύο παιδιά και όμως τίποτα δεν ήταν ίδιο..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2023 at 4:11 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω λοιπόν εύχομαι τη Δευτέρα να δω το πιο χαρούμενο και σισοδοξο nickname και η χαρά που θα πάρεις να σε κάνει να ξεχάσεις -όσο γίνεται βεβαια- τα περασμένα!

Αρε κοριτσάκι κου ποτε πέρασε 1 χρόνος. 1 χρόνος και η μικρή μας μαχητρια θα φυσήξει το πρώτο της κεράκι. Έρωτας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, επειδή έχω πελαγώσει μπορείτε να με βοηθήσετε?Πρόκειται να κάνω εξωσωματική για δεύτερη φορά.Η πρώτη ηταν στο Γενεσις με τον Πάντο.Μεγάλη απογοητευση.Δεν έδωσε καμία σημασία.Οταν λεμε καμία εννοούμε καμία.Δεν με πήρε καν τηλεφωνο οταν απέτυχε.Ανεξάρτητα όμως από αυτό και κατα την διάρκεια υπήρχε μια σύγχυση για την διαδικασία.Διαφορετικές οδηγίες από την κάθε μαία.΄Έπρεπε να καλώ εγώ συνέχεια για να μάθω τι πρεπει να κανω.Επίσης μου έκανε εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μερας ενω γνωρίζω οτι το καλύτερο θα ήταν με βλαστοκύστες.

Μετά την τόσο μεγάλη απογοήτευση αποφάσισα να κλείσω ραντεβού στον Μαντούδη και στον Μαστρομηνά.Πήγα και στους 2 αλλα μπορώ να πω οτι με κέρδισε ίσως περισσοτερο ο Μαστρομηνας ο οποίος απόρησε γιατι στο προηγούμενο κέντρο που ημουν δεν μου εκαναν μεταφορα με βλαστοκύστες και γιατι μου έδωσαν τόσα φάρμακα.(απίστευτα πολλά).

Ενώ έχω αποφασίσει να πάω στον Μαστρομηνά και στο υγεια ivf που συνεργάζεται ο γιατρός παρόλο αυτά κάτι με κρατάει.Θά ήθελα την γν΄΄ωμη σας εφόσον γνωρίζετε ποιο είναι το καλύτερο εμβρυολογικό που θα μπορούσατε να μου προτείνετε(είναι καλό το υγεία ivf?) και επίσης θα ήθελα μια γνώμη για τον Σφακιανούδη και τον Μαντουδη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα κορίτσια !!ειμαι καινούργια στο φόρουμ και θελω να εγγράφω !!!ειμαι στην 6η προσπάθεια και πραγματικα το μυαλό μου κοντεύει να εκραγεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 22/6/2022 at 1:40 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!! Εμεις πηγαμε κ στους 2 και καταληξαμε στο Μακαρουνη. Ο αντρας μου θα κανει συντομα επεμβαση κιρσοκηλης σε αυτον γτ εχει υψηλη κατατμηση dna σπερματος (ποσοτητα και μορφολογια ηταν πολυ καλα).

Ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα διπλη αν οχι τριπλη!!!❤❤😘

Καλησπέρα, το ιδιο θέμα εχει ο σύζυγος μου.Το ανακαλύψαμε μετά απο παλινδρομη κύηση που είχα το καλοκαίρι.Αν επιτρέπεται κάνατε στον Μακαρουνη την επέμβαση;Ειχε καλό αποτέλεσμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2023 at 7:37 ΜΜ, ο/η Eirini90 είπε:

Καλησπέρα, το ιδιο θέμα εχει ο σύζυγος μου.Το ανακαλύψαμε μετά απο παλινδρομη κύηση που είχα το καλοκαίρι.Αν επιτρέπεται κάνατε στον Μακαρουνη την επέμβαση;Ειχε καλό αποτέλεσμα;

Γεια σου κοριτσι μου!

Ναι εκανε ο αντρας μου την επεμβαση κιρσοκηλης στο Μακαρουνη τον Ιουλιο '22. Μας ειπε γυρω στο 6μηνο θ δουμε αποτελεσμα κ να παμε μετα το 6μηνο γ εξετασεις... Ωστοσο οκτωβριο '22 κολλησαμε κοβιντ κ μας ειπε ν περιμενουμε τλχ 3-4 μηνες γ να παμε γ σπερμοδιαγραμμα κλπ 

23 Δεκεμβρη ξανα πυρετο ο αντρας μου... 39,4..  δεν ανεβασε τοσο ουτε στον κοβιντ... ε λεμε θ κανει εξετασεις αρχες απριλη... 

05 Μαρτιου ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης...απ το πουθενα... ουτε π το περιμεναμε. Δν ειχαμε επαφες μεσα στις γονιμες αλλα ηρθε.. η κυηση δν προχωρησε γτ ο σακος ηταν κενος..

Εκανα αποξεση τελος μαρτιου κ απο τοτε προσπαθουμε αλλα τπτ... δν ξανακαναμε εξετασεις γτ κ η αποξεση στοιχισε πολυ κ ειδαμε οτι υπαρχει αποτελεσμα. Μας τρωει η περιεργεια αλλα το κοστος ειναι 360€ στο λυμπεροπουλο γ σπερμοδιαγραμμα, κατακερματισμο κ οξειδωτικο...

Αποφασισαμε ν προχωρησουμε σε εξωσωματικη το νεο ετος. Ηδη μαζευω χαρτια κ εξετασεις γ την επιτροπη.

Ευχομαι Ειρηνη μου ν σας πανε ολα καλα κ συντομα ν δεις το θετικο τεστ!!!🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 2/9/2023 at 7:18 ΜΜ, ο/η ioanna12345678 είπε:

Καλησπέρα, επειδή έχω πελαγώσει μπορείτε να με βοηθήσετε?Πρόκειται να κάνω εξωσωματική για δεύτερη φορά.Η πρώτη ηταν στο Γενεσις με τον Πάντο.Μεγάλη απογοητευση.Δεν έδωσε καμία σημασία.Οταν λεμε καμία εννοούμε καμία.Δεν με πήρε καν τηλεφωνο οταν απέτυχε.Ανεξάρτητα όμως από αυτό και κατα την διάρκεια υπήρχε μια σύγχυση για την διαδικασία.Διαφορετικές οδηγίες από την κάθε μαία.΄Έπρεπε να καλώ εγώ συνέχεια για να μάθω τι πρεπει να κανω.Επίσης μου έκανε εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μερας ενω γνωρίζω οτι το καλύτερο θα ήταν με βλαστοκύστες.

Μετά την τόσο μεγάλη απογοήτευση αποφάσισα να κλείσω ραντεβού στον Μαντούδη και στον Μαστρομηνά.Πήγα και στους 2 αλλα μπορώ να πω οτι με κέρδισε ίσως περισσοτερο ο Μαστρομηνας ο οποίος απόρησε γιατι στο προηγούμενο κέντρο που ημουν δεν μου εκαναν μεταφορα με βλαστοκύστες και γιατι μου έδωσαν τόσα φάρμακα.(απίστευτα πολλά).

Ενώ έχω αποφασίσει να πάω στον Μαστρομηνά και στο υγεια ivf που συνεργάζεται ο γιατρός παρόλο αυτά κάτι με κρατάει.Θά ήθελα την γν΄΄ωμη σας εφόσον γνωρίζετε ποιο είναι το καλύτερο εμβρυολογικό που θα μπορούσατε να μου προτείνετε(είναι καλό το υγεία ivf?) και επίσης θα ήθελα μια γνώμη για τον Σφακιανούδη και τον Μαντουδη .

Καλησπέρα , επειδή είμαι και εγώ στην ίδια θέση με εσένα ήθελα να σε ρωτήσω πήγες τελικά στον Μαστρομηνά και εάν ναι ποια η εμπειρία σου γιατί και εμένα κάτι με κρατάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι καινούργια στο forum. Εγώ είμαι στην 3η προσπάθεια...Στην πρώτη μεταφέρθηκαν έμβρυα 4ης ημέρας, αλλά το αποτέλεσμα αρνητικό.... Στη 2η ζήτησα εγώ να πάμε με βλαστοκύστες, ενώ πήγα στο κέντρο και περίμενα να γίνει η ετ, με ενημέρωσαν ότι δεν προχώρησαν τα έμβρυα....(μέχρι την 4η ημέρα πήγαιναν πολύ καλά - είχα μιλήσει με το εμβρυολογικό). Τώρα πάω για 3η προσπάθεια, αλλά μου είπε πριν την κάνουμε να κάνω λαμπαροσκόπηση (δεν γνωρίζω για πιο λόγο - απλά για να δει αν είναι όλα καλά) και prp.... και να ξεκινήσω να μαζεύω με φυσικό κύκλο....

Αλλά γενικά είμαι απογοητευμένη, αισθάνομαι οτι προσθαπώ μάταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλά!!! 
Εύχομαι υγεία και καλή τύχη σε όλες που προσπαθούμε να γίνουμε μανούλες. Είμαι στην 10η μέρα έμβρυμεταφορας και ενώ δεν το σκεφτόμουν τόσες μέρες, πλέον νιώθω πως δεν μπορώ να περιμένω άλλο μέχρι την χοριακη… Βρίσκεται κάποια άλλη στην ίδια θέση με μένα;; Εντωμεταξύ είναι να κάνω την χοριακη πρωτοχρονιά που δε θα λειτουργεί τίποτα όποτε πάω αυτόματα για την επόμενη μέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2023 at 10:35 ΜΜ, ο/η Spil είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλά!!! 
Εύχομαι υγεία και καλή τύχη σε όλες που προσπαθούμε να γίνουμε μανούλες. Είμαι στην 10η μέρα έμβρυμεταφορας και ενώ δεν το σκεφτόμουν τόσες μέρες, πλέον νιώθω πως δεν μπορώ να περιμένω άλλο μέχρι την χοριακη… Βρίσκεται κάποια άλλη στην ίδια θέση με μένα;; Εντωμεταξύ είναι να κάνω την χοριακη πρωτοχρονιά που δε θα λειτουργεί τίποτα όποτε πάω αυτόματα για την επόμενη μέρα!!! 

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά!

Με υγεία πάνω απ όλα! Εύχομαι να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα σήμερα! Να πάνε όλα όπως τα θέλεις! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω εάν οι βλαστοκυστες 4ΒΒ είναι καλής ποιότητας?Υπάρχουν πιθανότητες εμφύτευσης?

Επίσης εάν γνωρίζετε θα ήθελα την άποψη σας κ για τις βλαστοκυστες αργής ανάπτυξης έχουν πιθανότητες πιστεύετε?Έχει κάποια από εσάς σχετική ενημέρωση για το εάν αυξάνεται η δυναμική τους με την κατάψυξη?

Χρόνια πολλά καλή χρονιά εύχομαι

Ότι επιθυμεί η καθεμία εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2024 at 1:56 ΜΜ, ο/η emar είπε:

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω εάν οι βλαστοκυστες 4ΒΒ είναι καλής ποιότητας?Υπάρχουν πιθανότητες εμφύτευσης?

Επίσης εάν γνωρίζετε θα ήθελα την άποψη σας κ για τις βλαστοκυστες αργής ανάπτυξης έχουν πιθανότητες πιστεύετε?Έχει κάποια από εσάς σχετική ενημέρωση για το εάν αυξάνεται η δυναμική τους με την κατάψυξη?

Χρόνια πολλά καλή χρονιά εύχομαι

Ότι επιθυμεί η καθεμία εύχομαι!

Καλη χρονια σε ολες με υγεια χαρες και με πολλα μωρακια σε ολες!! Εγω ξερω οτι ΑΑ βλαστοκυστες που ειναι τελειες δεν εχουν εμφυτευτεί, κ οχι τοσο καλη ποιοτητα εχουν δωσει τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα μωρακια! ειχα δει ενα πινακακι ,στο στελνω.Για αργη ανάπτυξη δε γμωριζω κ για τη καταψυξη.

Τα νουμερα δειχνουν τον βαθμο εξέλιξης των εμβρυων κ τα γραμματα τη ποιοτητα.

Τελειες βλαστοκυστες ειναι πανω απο 3AA 
Καλες  3–6AB,  3–6BA,  1–2AA 
Μέτριες 3–6BB, 3–6AC,  3–6CA, 1–2AB,1–2BA
Πτωχες 1–6BC, 1–6CB, 1–6CC, 1–2BB

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 28/6/2023 at 5:51 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα,

Εγώ έχω εμπειρία με αυτούς τους 2 γιατρούς, πήγαινα εκεί πριν 4 χρόνια όχι όμως για εξωσωματική αλλά για παρακολούθηση ωορρηξίας κ κάποια άλλα ορμονικά προβλήματα που είχα. Κυρίως με παρακολουθούσε η κυρία Λοισιου. Η ερώτηση μου είναι η εξής: σου τη συνέστησαν να πας για εξωσωματική ή πηγές εκεί κ σου πρότειναν εκείνοι εξωσωματική; 

Κ σε ρωτάω για τον εξής λόγο, εγώ όταν πήγα εκεί ήμουν 31 ετών χωρίς πρόβλημα γονιμότητας ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου. Απλώς είχα για χρόνια μια κύστη στην ωοθήκη. Αφού προσπάθησε με αντισυλληπτικά κ τελικά με παρακέντηση να ξεφορτωθούμε την κύστη μετά άρχισε να μου λεει να κάνουμε ενέσεις διέγερσης δήθεν για να ρυθμίσουμε τις ορμόνες μου κ την υπόφυση για να κάνουμε ωορρηξία με αποτέλεσμα να γεμίσω κύστες κ μορφώματα εντός κ εκτός ωοθηκών. Φυσικά ζήτησα δεύτερη γνώμη κ ο γιατρός μου με έβαλε άμεσα στο χειρουργείο για λαπαροσκόπηση να μου καθαρίσει τις ωοθήκες κ δεν ξανά επισκέφτηκα τη συγκεκριμένη γιατρό. Κ κάπως μαγικά έφτιαξαν κ οι ορμόνες μου κ όλα. Βέβαια έκανα αργότερα εξωσωματική που τώρα έχω 2 μωράκια με τη πρώτη προσπάθεια όχι γιατί με προέτρεψε ο γιατρός μου αλλά γιατί εγώ δεν άντεχα ψυχολογικά την αποτυχία μιας κ ακόμα κ τώρα δεν έχουμε κάποιο προφανές πρόβλημα όσοι γιατροί κ αν με είδαν. 

Με συγχωρείς για το σεντόνι κ αν σε κούρασα αυτό που θέλω να σου πω καταλήγοντας είναι πως μην αμφίσβητωντας την αξία τους ως γιατροί εμένα που έδωσαν κάπως την εντύπωση πως με τις πράξεις τους με έσπρωχναν στην εξωσωματική κ πως κάπως τους ενδιέφερε μόνο το χρήμα. Κ γενικότερα δεν ξέρω κ την αξία του μικροβιολογικόυ που έχουν μέσα, δηλαδή έξι μήνες αργότερα ρυθμίστηκαν όλοι οι δείκτες μου απλώς επειδή σταμάτησα να παίρνω την αγωγή που μου πρότειναν. 

σου εύχομαι καλή επιτυχία ότι κ αν επιλέξεις κ με συγχωρείς αν σε αγχωσα απλώς δε θα ήθελα άλλη κοπέλα να περάσει αυτό που πέρασα κ εγώ αν όντως δεν έχεις κάποιο πρόβλημα αποδεδειγμένα με εξετάσεις. Απλως για να έχεις το νου σου αν κ κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Σε ποιον γιατρό πήγατε μετά και πετύχατε τις 2 εγκυμοσύνες σας, αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...