Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μωρέ το ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει αλλά διάβαζα πάλι τα δικαιολογιτικα για την επιτροπή και μπερδεύτηκα... Hiv1 Hiv2 υπατιτιδα B υπατιτιδα C και σύφιλη κάνουμε και οι δύο ορμονολογικες εγώ.. Θυρεοειδή μόνο εγώ ή και οι δύο και μπορώ να τις κάνω οπουδήποτε ή πρέπει να γίνουν σε νοσοκομείο;

Τα λοιμωδη και οι δύο ναι, συνταγογραφουνται και μπορείς οπουδήποτε. Θυρεοειδή μόνο εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τα λοιμωδη και οι δύο ναι, συνταγογραφουνται και μπορείς οπουδήποτε. Θυρεοειδή μόνο εσύ. 

Καλησπέρα και από εμένα!! @Lacostaki Οι εξετάσεις γίνονται οπουδήποτε, όμως θα πρέπει να ζητήσεις να υπάρχει ειδική σφραγίδα υπογραφή.. Ενημέρωσε ότι τα θες για επιτροπή εξωσωματικής και ξέρουν τι σφραγίδα χρειάζεσαι. Θα σου πρότεινα να κρατήσεις αντίγραφα του φακέλου που θα ετοιμάσεις για την επιτροπή, καθώς κρατάνε όλο τον φάκελο που θα τους πας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τώρα κορίτσια αγχώθηκα πάρα πολύ μόλις πρόσεξα στα δικαιολογητικά ότι τα σπερμοδιαγραμματα  πρέπει να είναι από διαφορετικά διαγνωστικά και τα δικά μας είναι από το ίδιο δεν μας το είπαν στο νοσοκομείο αντε τώρα να τον πείσω να κανει και τριτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Πω πω τώρα κορίτσια αγχώθηκα πάρα πολύ μόλις πρόσεξα στα δικαιολογητικά ότι τα σπερμοδιαγραμματα  πρέπει να είναι από διαφορετικά διαγνωστικά και τα δικά μας είναι από το ίδιο δεν μας το είπαν στο νοσοκομείο αντε τώρα να τον πείσω να κανει και τριτο

Ναι, μόνο αν είναι από δημόσια δομή μπορούν να ναι από το ίδιο. Αν έχετε κανέναν γνωστό ουρολόγο φτιάξτε κι ένα μωρέ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι, μόνο αν είναι από δημόσια δομή μπορούν να ναι από το ίδιο. Αν έχετε κανέναν γνωστό ουρολόγο φτιάξτε κι ένα μωρέ 🤣

Πως γίνεται χωρίς να δώσει δείγμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Πως γίνεται χωρίς να δώσει δείγμα;

Όταν περνούσα επιτροπή διάβαζα συνέχεια πως πολλοί μαγειρεύουν σπερμοδιαγραμματα 

Μην σε πάρω και στο λαιμό μου, αλλά συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όταν περνούσα επιτροπή διάβαζα συνέχεια πως πολλοί μαγειρεύουν σπερμοδιαγραμματα 

Μην σε πάρω και στο λαιμό μου, αλλά συμβαίνει. 

Ισχύει! Μου το είχαν πει κι εμένα όταν πέρασα, όμως το δικό μας ήταν από μόνο του κακό κι έτσι δεν χρειάστηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η troia είπε:

Ισχύει! Μου το είχαν πει κι εμένα όταν πέρασα, όμως το δικό μας ήταν από μόνο του κακό κι έτσι δεν χρειάστηκε...

Ααα το θέλουμε να είναι κακό;;; γιατί το δικό μας κακό δεν το λες βέβαια υπάρχει η ολιγοσπερμια αλλά ανώμαλες μορφές δεν έχουμε καθόλου και η κινητικότητα είναι στο 50% οπότε αν δεν καταφέρω να βρω κάποιον να μου το φτιάξει και χρειαστεί να το ξανά κάνει δεν χρειάζεται να αφήσουμε πάλι 4 μέρες αποχή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ααα το θέλουμε να είναι κακό;;; γιατί το δικό μας κακό δεν το λες βέβαια υπάρχει η ολιγοσπερμια αλλά ανώμαλες μορφές δεν έχουμε καθόλου και η κινητικότητα είναι στο 50% οπότε αν δεν καταφέρω να βρω κάποιον να μου το φτιάξει και χρειαστεί να το ξανά κάνει δεν χρειάζεται να αφήσουμε πάλι 4 μέρες αποχή;;

Πρέπει να αφήσεις τρεις μέρες αποχη, ναι. Πήγαινε κάνε σε καμία βιοϊατρική αφού ούτως ή άλλως δεν σας νοιάζει το αποτέλεσμα, για επιτροπή το θες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ααα το θέλουμε να είναι κακό;;; γιατί το δικό μας κακό δεν το λες βέβαια υπάρχει η ολιγοσπερμια αλλά ανώμαλες μορφές δεν έχουμε καθόλου και η κινητικότητα είναι στο 50% οπότε αν δεν καταφέρω να βρω κάποιον να μου το φτιάξει και χρειαστεί να το ξανά κάνει δεν χρειάζεται να αφήσουμε πάλι 4 μέρες αποχή;;

Καλά και σ' εμάς το ένα ήταν φυσιολογικό και το άλλο κακό, αλλά όχι χάλια. Ο δικός μου είχε ολιγοασθενοσπερμία. Ρώτα το γιατρό σου ή στο κέντρο πόσο κακό πρέπει να είναι, αλλά νομίζω ότι και με ολιγοσπερμία κάνεις τη δουλειά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ααα το θέλουμε να είναι κακό;;; γιατί το δικό μας κακό δεν το λες βέβαια υπάρχει η ολιγοσπερμια αλλά ανώμαλες μορφές δεν έχουμε καθόλου και η κινητικότητα είναι στο 50% οπότε αν δεν καταφέρω να βρω κάποιον να μου το φτιάξει και χρειαστεί να το ξανά κάνει δεν χρειάζεται να αφήσουμε πάλι 4 μέρες αποχή;;

Ας το πάτε και λιγακι καθυστερημένα με κούνημα πέρα δώθε το κύπελο και όχι όλο το υλικό μέσα;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ας το πάτε και λιγακι καθυστερημένα με κούνημα πέρα δώθε το κύπελο και όχι όλο το υλικό μέσα;-) 

Μωρέ το υλικό είναι έτσι κι αλλιώς λίγο αλλά θα τους το πάω με καθυστέρηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μωρέ το υλικό είναι έτσι κι αλλιώς λίγο αλλά θα τους το πάω με καθυστέρηση..

Κορίτσι μου δε σε νοιάζουν τα αποτελέσματα, καθώς τα θέλετε για την επιτροπή. Κάνε εσύ τη δουλειά σου, να μην έχεις μουρμούρα από τον άντρα σου. Αν κ την πιο εύκολη δουλειά κάνουν επιτέλους σε όλη τη διαδικασία. Εμείς τα περνάμε όλα😮💨.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια μια ερώτηση, αν ο σύζυγος δώσει σπέρμα 4-5 μέρες πριν τη δική μου ωοληψία και αυτό καταψυχθεί προκειμένου να γίνει η γονιμοποίηση την ημέρα της ωοληψίας, είναι κάτι που μπορει να επηρεάσει αρνητικά την όλη διαδικασία; Δεν υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα και λόγω εργασίας του συζύγου μας το πρότεινε ο γιατρός. Και έχει τις αμφιβολίες του ο άντρας μου, κατά πόσο επηρεάζεται η ποιότητα του δείγματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 10:46 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου δε σε νοιάζουν τα αποτελέσματα, καθώς τα θέλετε για την επιτροπή. Κάνε εσύ τη δουλειά σου, να μην έχεις μουρμούρα από τον άντρα σου. Αν κ την πιο εύκολη δουλειά κάνουν επιτέλους σε όλη τη διαδικασία. Εμείς τα περνάμε όλα😮💨.

Μα πες τα αγάπη μου που νομίζουν ότι κάνουν και καμιά θυσία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Την ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας που ζητάει η επιτροπή που την βρίσκω;; γιατί μπήκα στο gov την βρήκα αλλά δεν μπορώ να την κατεβασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Την ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας που ζητάει η επιτροπή που την βρίσκω;; γιατί μπήκα στο gov την βρήκα αλλά δεν μπορώ να την κατεβασω

Καλημέρα, νομίζω δεν κατεβαίνει σαν αρχείο, αλλά παίρνεις ένα screenshot και το εκτυπώνεις. Το δέχονται κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω στο θέμα σας, ελπίζω όλες να προχωράτε με τον καλύτερο τρόπο! Εγώ είμαι σε φάση να μεταφέρω τα έμβρυα που έχω στο Ιασώ καθώς είναι πια εκεί ο γιατρός μου (τώρα είναι στο υγεία καθώς τα είχα κάνει όλα στο μητερα). Τελοσπαντων ετ σκεφτόμαστε προς το Μάη αλλά μιας κ λήγει το έτος που έχω πληρώσει (το Γενάρη) κ θέλω να τα έχω κ έτοιμα εγκαίρως τα πάω εκεί να ξέρω ότι δεν έχω εκκρεμότητες. Ε τι να σας πω... Μας πάει το υγεία από αναβολή σε αναβολή εδώ κ 3 εβδομάδες! Δέχονται λέει να κάνουν μόνο 6 μεταφορές την εβδομάδα κ έχουν σταθερά παραπάνω αιτήσεις. Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά εγώ δίνω έγκριση να με πάνε στην επόμενη εβδομάδα καθώς είναι κοπέλες που καίγονται να κάνουν ετ άμεσα κ τα θέλουν. Ειλικρινά πάντως αναρωτιέμαι... Κ το υγεία πόσο δύσκολο είναι να εξυπηρετήσει πια 1 2 παραπάνω την εβδομάδα αλλά ρε σεις απορώ κ με τα ζευγάρια... Δεν ξέρω αλλά έχεις κάτι τόσο σημαντικό εν όψει κ περιμένεις τελευταίες μέρες να πάρεις τα έμβρυα σου; Εγώ είμαι παράξενη που το σκέφτομαι έτσι; Τους είπα ότι οκ ξέρω ότι λόγω εορτών θα κλείσουν κιόλας κ δε θέλω να είμαι η αιτία να χάσει κάποια την ετ της αλλά ως το τέλος του έτους θέλω να τα έχω πάρει κ ας κάνουν τα κουμάντα τους (στη μεταφορική τα λέω δλδ που κάθε βδομάδα οι άνθρωποι με παρακαλάνε κ απολογουνται χωρίς να φταίνε αυτοί).

Έχετε παρόμοια εμπειρία; Όλα τα κέντρα έτσι κάνουν; Άπαξ κ σε χάσουν δλδ από πελάτη  η εξυπηρέτηση είναι μηδέν... Από τη μεταφορική τουλάχιστον αυτό λένε ότι φταίει εξ ολοκλήρου το υγεία. Δεν ήξερα ότι γίνονται τόσες μετακινήσεις να πω την αλήθεια, το θεωρούσα κάπως σπάνιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Την ασφαλιστική ικανότητα μέσω Άτλας που ζητάει η επιτροπή που την βρίσκω;; γιατί μπήκα στο gov την βρήκα αλλά δεν μπορώ να την κατεβασω

Δεν την κατεβάζεις, κάνεις printscreen. Μην αγχώνεσαι, εκείνοι έχουν online πρόσβαση στο σύστημα και τη βλέπουν, μας τη ζητάνε σε έντυπη μορφή μόνο και μόνο από γραφειοκρατική παραξενιά των γιατρών της επιτροπής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Δεν την κατεβάζεις, κάνεις printscreen. Μην αγχώνεσαι, εκείνοι έχουν online πρόσβαση στο σύστημα και τη βλέπουν, μας τη ζητάνε σε έντυπη μορφή μόνο και μόνο από γραφειοκρατική παραξενιά των γιατρών της επιτροπής...

Ναι αυτό έκανα!!! Τα έστειλα στην αδελφή μου να τα εκτυπώσει γιατί εγώ δεν έχω εκτυπωτή στο σπίτι μέχρι και το ΑΜΚΑ θα τους πάω σε έντυπη μορφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω στο θέμα σας, ελπίζω όλες να προχωράτε με τον καλύτερο τρόπο! Εγώ είμαι σε φάση να μεταφέρω τα έμβρυα που έχω στο Ιασώ καθώς είναι πια εκεί ο γιατρός μου (τώρα είναι στο υγεία καθώς τα είχα κάνει όλα στο μητερα). Τελοσπαντων ετ σκεφτόμαστε προς το Μάη αλλά μιας κ λήγει το έτος που έχω πληρώσει (το Γενάρη) κ θέλω να τα έχω κ έτοιμα εγκαίρως τα πάω εκεί να ξέρω ότι δεν έχω εκκρεμότητες. Ε τι να σας πω... Μας πάει το υγεία από αναβολή σε αναβολή εδώ κ 3 εβδομάδες! Δέχονται λέει να κάνουν μόνο 6 μεταφορές την εβδομάδα κ έχουν σταθερά παραπάνω αιτήσεις. Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά εγώ δίνω έγκριση να με πάνε στην επόμενη εβδομάδα καθώς είναι κοπέλες που καίγονται να κάνουν ετ άμεσα κ τα θέλουν. Ειλικρινά πάντως αναρωτιέμαι... Κ το υγεία πόσο δύσκολο είναι να εξυπηρετήσει πια 1 2 παραπάνω την εβδομάδα αλλά ρε σεις απορώ κ με τα ζευγάρια... Δεν ξέρω αλλά έχεις κάτι τόσο σημαντικό εν όψει κ περιμένεις τελευταίες μέρες να πάρεις τα έμβρυα σου; Εγώ είμαι παράξενη που το σκέφτομαι έτσι; Τους είπα ότι οκ ξέρω ότι λόγω εορτών θα κλείσουν κιόλας κ δε θέλω να είμαι η αιτία να χάσει κάποια την ετ της αλλά ως το τέλος του έτους θέλω να τα έχω πάρει κ ας κάνουν τα κουμάντα τους (στη μεταφορική τα λέω δλδ που κάθε βδομάδα οι άνθρωποι με παρακαλάνε κ απολογουνται χωρίς να φταίνε αυτοί).

Έχετε παρόμοια εμπειρία; Όλα τα κέντρα έτσι κάνουν; Άπαξ κ σε χάσουν δλδ από πελάτη  η εξυπηρέτηση είναι μηδέν... Από τη μεταφορική τουλάχιστον αυτό λένε ότι φταίει εξ ολοκλήρου το υγεία. Δεν ήξερα ότι γίνονται τόσες μετακινήσεις να πω την αλήθεια, το θεωρούσα κάπως σπάνιο!

Δεν μπορώ να σου απαντήσω , όμως πχ αν έκανες ετ τον Νοέμβριο και δεν έπιασε μπορείς άνετα να κανεις τον Δεκέμβριο και γενικά νομίζω μια κοπέλα θέλει όσο πιο σύντομα μπορεί να κάνει. 

Στη θέση σου θα πήγαινα από εκεί. Θα έκανα μια συζήτηση με όμορφο τρόπο και αν μα μου σου του.. ξέρω πάντα την άλλη μέθοδο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ  έχω να φανταστείς ασφάλεια για δικηγόρο μ δε θα σκάσω εγώ την χολή μου. 

Βασικα θα έστελνα μαιλ ότι σύμφωνα με το νόμο έχω δικαίωμα να μεταφέρω τα έμβρυα μου που δυστυχώς δεν έχουν φροντίσει να μεταφερθούν κτλ κτλ βάλε μπόλικη σάλτσα ρίχνοντας σε αυτούς το φταίξιμο (γτ φταίνε) και απλά δώσε ημερομηνία σαν περιθώριο. (Προσωπικά εγώ έτσι πάντα κάνω και εγώ και γραπτώς ότι τους τα είπα και το περιθώριο που δεν μπορούν να 9ανε πίσω) . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Αν μαζί με τις ορμονολογικες που θα κάνω αύριο ζητήσω και μια β-χοριακη λέτε να με περάσουν για πολλή τρελή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν μπορώ να σου απαντήσω , όμως πχ αν έκανες ετ τον Νοέμβριο και δεν έπιασε μπορείς άνετα να κανεις τον Δεκέμβριο και γενικά νομίζω μια κοπέλα θέλει όσο πιο σύντομα μπορεί να κάνει. 

Στη θέση σου θα πήγαινα από εκεί. Θα έκανα μια συζήτηση με όμορφο τρόπο και αν μα μου σου του.. ξέρω πάντα την άλλη μέθοδο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ  έχω να φανταστείς ασφάλεια για δικηγόρο μ δε θα σκάσω εγώ την χολή μου. 

Βασικα θα έστελνα μαιλ ότι σύμφωνα με το νόμο έχω δικαίωμα να μεταφέρω τα έμβρυα μου που δυστυχώς δεν έχουν φροντίσει να μεταφερθούν κτλ κτλ βάλε μπόλικη σάλτσα ρίχνοντας σε αυτούς το φταίξιμο (γτ φταίνε) και απλά δώσε ημερομηνία σαν περιθώριο. (Προσωπικά εγώ έτσι πάντα κάνω και εγώ και γραπτώς ότι τους τα είπα και το περιθώριο που δεν μπορούν να 9ανε πίσω) . 

Σε ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι ότι δε βιάζομαι τόσο. Θέλω να κάνω ετ το Μάη κ απλά τα θέλω όλα έτοιμα εγκαίρως. Τους έδωσα περιθώριο ως τέλος Δεκεμβρίου κ τέλος! Γενικά από το μητέρα ήμουν ευχαριστημένη, τώρα το νέο κέντρο δεν ξέρω τι παίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Αν μαζί με τις ορμονολογικες που θα κάνω αύριο ζητήσω και μια β-χοριακη λέτε να με περάσουν για πολλή τρελή;;;

Οχι καλε αφου οπως σου ειπαμε θα ξερουν οτι τα θες για επιτροπη μην ξεχασεις να ζητησεις να στα σφραγισουν ξερουν αυτοι θα πεις για επιτροπη εξωσωματικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οχι καλε αφου οπως σου ειπαμε θα ξερουν οτι τα θες για επιτροπη μην ξεχασεις να ζητησεις να στα σφραγισουν ξερουν αυτοι θα πεις για επιτροπη εξωσωματικης

Μωρέ την β-χοριακή δεν την θέλω για την επιτροπή 9 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Αλλά τελικά αποφάσισα να μην την κάνω σίγουρα κάποια ορμονική ανωμαλία θα είναι θα περιμένω πρώτα τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...